•d KAATSEN WIE KAN DANLIE 1 NOG BEDREIGEN? TRIUMF A GING DOOR DE KNIEEN VLIERKOUTER ZAKT VERDER WEG SUKSESRIJKE JEDGDKOMPETITIE MUURKAATSEN GESTART IN HAMME HAMS KAATSVERBOND BEREIDT NIEUW SEIZOEN VOOR - 22.11.1985 - De Voorpost pverti igste fbesc een voorlopige voorsprong op hun direktc konkurrent met den met 9-1. Het dubbel Was- teels-Vergauwen was iets ster ker dan het duo De Keyser-De Schoesitter. Bac-C heeft de volle buit niet kunnen wegha len bij BAC-A. In het begin was het zeer spannend met 3-2 en 3-3. Het dubbeltje leek te zullen kantelen in het voordeel van de lokalen toen het 5-3 werd, maar de laatste twee wedstrijden verliepen in het voordeel van de gasten die nog maar eens een draw haalden. De beste prestatie kwam deze keer van de onverslijtbare Paul De Schoesitter. Hij won alles. In de tweede reeks heeft Ons Huis-A uit Baardegem op de tanden moeten bijten toen Pardaf-B uit Kruibeke er op bezoek was. Eerst schenen er geen problemen te zijn voor Baardegem dat voortdurend aan de leiding stond. Halfweg- wedstrijd was de situatie al flink aan het veranderen: 4-3. In de laatste drie wedstrijden toonde Ons Huis zich de sterk ste 4-6. Jef De Maeyer was het beste element in deze ontmoe ting. Wim Buytaert en Gerda Van Langenhove wonnen tweemaal. Baasrode-A heeft de belangrij ke verplaatsing naar Hingene niet tot een goed einde kunnen brengen. Daarmee verspeelt het zijn plaats aan de leiding. Na een 2-2 kon Baasrode nog aanpikken bij 4-3, maar dan ging het niet meer. Het was alleen Karei Mestdagh die voor Baasrode op de barrika- den stond. Zijn team genoten brachten er bitter weinig van terecht. Hingene zou het ten slotte halen met kleine 6-4 cij fers, maar die brengen even veel punten op. Pardaf-D was niet in staat een bezoekend Madelon-B van een forfaitscore te houden, meer zelfs ze lieten zelfs geen set winst noteren, wat onderlijnt hoe sterk de Buggenhoutena- ren spelen. Dynamica-B uit Waasmunster had in de ontmoeting met Leb- beke lang gehoopt een puntje uit de brand te kunnen slepen. Lebbeke had eerst vlot een 0-4 voorsprong verworven, maar half-wedstrijd schoot Dynami ca uit zijn krammen en het scheen wel te willen aanpik ken: 3-4 en 4-5. In de allerlaat ste wedstrijd werd die hoop de kop ingedrukt want André Boeckmans had geen verhaal tegen John De Man, de beste speler van de ontmoeting met drie overwinningen. Deze 4-6 bracht Lebbeke gouden pun ten op. In zaal Den Bond kon een thuisspelend BAC-B een tijdje stand houden tegen Pardaf-C: 1-2 en 2-3. Maar dan waren de beste pijlen verschoten en een dapper spelend Pardaf-C liep uit tot 2-8. Kristof Saman en Erik Vaerewijck legden de ba sis van deze vlotte zege. KWB-A is thuis niet verder geraakt dan een 5-5 score te gen Patro-G. Gedurende de ganse wedstrijd slaagde geen enkele ploeg erin om voldoen de voorsprong te nemen. Ook voor de aanvang van de twee laatste wedstrijden stondde score gelijk en het bleef zo. Stefaan Goossens was bij de Hamse formatie de beste met drie overwinningen. Bij KWB- A was het Guy Meerschout. Hij won tweemaal. In de eerste reeks heeft leider Patro A het moeilijk gehad om overeind te blijven tegen het thuisspelend Triumf-A. Er moet wel aan toegevoegd wof- den dat Patro-A niet in zijn sterkste opstelling is aangetre den, maar dat doet niets af aan de sterke prestatie die Lokeren leverde. Aanvankelijk schenen er voor de Hamse klub geen problemen te zijn. Via 0-2 werd het 1-3. Vanaf dan ging het niet zo goed meer bij de thuisploeg. Patro-A kon dan uitlopen tot 2-5 en de zege scheen al op zak. Toch heeft Patro moeten wachten tot de voorlaatste wedstrijd om zeker te zijn. Mare De Keyzer klopte Koen De Coninck en de volle buit was binnen. Bij de Loker- se formatie was Daniël Dehon blijkbaar de sterkste man met twee overwinningen. Bij Ham- me deed Mare De Keyser het even goed De klubderby tussen Patro-D en Patro-B geeft steeds aanlei ding tot spanning omdat de spelers mekaar als hun broek zak kennen. De D-ploeg gaf in het begin de indruk hun klub- genoten met grote cijfers te zullen kloppen: 4-2. De B-spe- lers kwamen wel wat dichter maar een zege stak er niet meer in. Daarmee won de B- ploeg verrassend maar nipt. De B-ploeg kwam wel iets ver zwakt aan de tafels, maar dat doet niets af aan de mooie prestatie van de B-plóeg, waarvan alle spelers twee wed strijden wonnen. Bij de verlie zers liep Johan Van Hecke met drie overwinningen het meest in de kijker. Bij Vlierkouter A gaat het de laatste tijd niet zo goed. Nu moest het weer een zware 1-9 nederlaag inkasseren op Made- lon-A Buggenhout. Zoals ge woonlijk was het alleen John Van De Velde die de Vlier- kouterse eer koni redden. Bij Madeion zaten twee spelers die alles wonnen: Chris Was- teels en Guy Buyens. Meteen zakt Vlierkouter-A helemaal onderaan weg. Het zal nog op de tenen moeten staan om in deze reeks te blijven. Ons Huis Baardegem is goed op weg om in de derde afdeling de titel te pakken. Deze week heeft het op verplaatsing naar Troelant A geen moeite gehad om met grote cijfers overeind te blijven. Het enige tegenpunt werd gescoord door Reinold Lombaert die in drie sets Hugo Pieters versloeg, voor de rest was het al Ons Huis-B wat de klok sloeg. Datzelfde Troe- lant-A deed het beter toen Pat ro F er op bezoek kwam. Het hield wijselijk een punt in ei gen huis: 5-5. Het werd 4-4 en ook in de laatste twee wedstrij den werden de punten broe derlijk verdeeld. Opnieuw was Lombaert de beste man. Hij won alleen. Jan Waterschoot en Erik De Keyser wonnen tweemaal. Bobo A Buggenhout werd deze week getrakteerd op een zware en toch wel onverwachte ne derlaag (0-10) toen Patro E op Tafeltennis. Patro B verloor tegen Vlierkouter A het Hamse derby <vh) Vlierkouter versloegen hun dorpsgenoten van Patro B. (v Tafeltennis. De mannen van bezoek kwam. De strijd was ongelijk. De jongens van Bug genhout hadden niets in de pap te brokkelen. Z& mochten zelfs geen setje laten opschrijven. Het was Meuris die het Leo De Schoesitter erg moeilijk maak te om overeind te blijven. Voor de rest was het al Patro wat de klok sloeg. In de vijfde reeks ook al forse uitslagen Opwjjk A ging op Vlammers D met een 0-10 aan de haal. De lokale ploeg had geen verhaal Ons Huis C lukte op Madeion C 3-7 cijfers. Aan vankelijk scheen Ons Huis het moeilijk te zullen krijgen, maar toen klapte de thuisploeg volledig in mekaar en was het voor de bezoekers een koud kunstje om nog grote cijfers te halen William Van Mol was met drie overwinningen de beste man uit de wedstrijd. Opwijk B - Balegem was even wichtiger. Aanvankelijk had de lokale formatie de meeste kansen: 4-1, maar toen viel ze stil en dat gaf Balegem de kans om dichterbij te komen en op één wedstrijd voor het einde kwam het zelfs op winst: 4-j In de laatste wedstrijd zo Verspecht echter nog puntje uit de brand slepen. 1 Balegem zat E. Van Den Bol sche als de sterkste speler v^ de ontmoeting. Tenslotte was er nog Dynamic D dat met 0-10 op zijn brotf kreeg van het bezoekende JftllT venes C uit Zele, al konden q lokalen wel enkele «belles» dwingen. Toen het er echt£ opaan kwam om deze af r' werken bleef de thuisploeg i| gebréke. (HVC trda uenuérmuhue. ue vrouwtjes van remina met astronaut isomarov naar ue jinuie (cj KVKT-TAFELTENNIS AT TAFELTENNIS In de eerste afdeling heeft brand kunnen slepen. Zoals de Vlierkouter op eigen terrein cijfers verduidelijken is het nog wel een 1-9 nederlaag een boeiende ontmoeting ge moeten slikken van Patro D. worden, waarin kansen lagen Het jonge Patroteam liet dui- voor beide partijen. Het werd delijk niets aan het toeval over 2-1 en 3-4. Pardaf A liet eerst en realiseerde grote cijfers. Al- 5-4 afdrukken, maar in de al leen Jan Van De Velde kon de lerlaatste wedstrijd kon Dirk Vlierkouterse eer redden door Stallaert tegenstander Bauning schijnbaar zonder moeite een in drie sets verslaan en meteen 2-0 overwinning te laten opte- had de Hamse formatie ook kenen tegen Mare Stallaert. recht op een punt: 5-5. Voor de rest was het al Patro Patro-A was gastheer van Ma- wat de klok sloeg. Datzelfde delon-A uit Buggenhout. Een Patro-D heeft op Pardaf-A moeilijke opgave was het niet. Kruibeke een draw uit de De bezoekers werden version- Sedert de start van deze kom- Pardaf C was er niet veel span- petitie is het aantal jeugdspe- ning. De thuisploeg kon de Iers fel gegroeid. Met tien eerste zes wedstrijden in winst ploegen moet men er zeker afronden en dat wil zeggen dat niet blozen. Het ziet er naar uit de rest van de matchen geen dat Patro Hamme ook hier de zin meer had. Uiteindelijk grote slokop zal spelen. werd het een mooie 7-3 zege. KWB Kruibeke dat de laatste Vlierkouter A op verplaatsing tijd toch al flink van zich had naar Pardaf B deed het niet zo afgebeten werd op eigen ter- goed. Het kreeg daar een 9-1 rein door Patro A in de luren pandoering mee. Alleen Reg- gelegd met 0-10. Behalve een gy Comelis kon de eer redden paar sets kon de thuisploeg door Johan D'Hondt te klop- niets oogsten. Thomas, pen, toch kon Vlierkouter Goossens en Van Couwen- heelwat sets afsnoepen, maar berghe wonnen zoals ze dan ging het minder vlot en wilden. moest het de overwinningen Pardaf B Kruibeke werd ook aan de Pardaf jongens laten, in de eigen vertrouwde zaal Pardaf D had evenmin iets te met 1-9 ingeblikt door Patro B. vertellen tegen Patro C dat Alleen Gunther Janssens kon met 1-9 de volle pot verdiende, ervoor zorgen dat het geen Wim Van Den Berghe maakte forfaitscore werd. Hij versloeg het niet waar tegen D'Hondt. Koen Claessens in twee sets. In het derby tussen KWB en (HVC) In Sporthal De Wuiten is tij- de strijd, waarvan het momen- dens het voorbije weekend het teel moeilijk is om kandidaat- muurkaatskampioenschap van winnaars voorop te zetten, start gegaan. Er waren niet Ook voor de kijkers wordt het minder dan tien ploegen inge- boeiend. Wie belang stelt in schreven. Rap en Vlug uit muurkasten kan altijd terecht Moerzeke-Kastelvan bij het in sporthal De Wuiten. Wie begin geinteresseerd, schreef een kalender wil kan telefo- niet minder dan drie ploegen nisch terecht bij Tony Baert op in: de A-ploeg onder leiding nr. 052-47.79.18. van Herman Vemimmen, de B-ploeg met de jonge achter- Uitslagen man Gert Gerlo en de C-ploeg Kastel A, Kastel B 15-6, Post onder leiding van ouwe taaie A - Post B 14-7, Van Gaveren- Louis Colman. Lebbeke 14-7, Van Malderen- De ploeg van de Vrienden- Zogge 9-12, Kastel C - Aalst kring der Hamse Posterijen 17-4. schreef weer in met twee ploe- Het was duidelijk dat de jon gen. Roger Everaert nam de gens uit Aalst weinig ver- A-ploeg voor zijn rekening en trouwd zijn met het muurkaat- de B-ploeg staat onder de hoe- sen. Ze werden in het begin de van Jozef Van Hoey. Ook door de lokalen onder de voet de ploeg van Van Gaeveren uit gelopen. Het werd al direkt 10- Moerzeke met Franqois De 0, dan kwamen de Ajuinen op Beer als leider en Van Malde- dreef en konden ze enkele spe ren-Sneeuwwitje met Moort- len afpeuteren van de Kastelse gat en De Wilde als ploeglei- jongens, ders zijn weer van de partij. In het begin scheen Van Mal- Nieuw is de formatie van Een- deren naar een vlotte zege te dracht Zogge die met haar vol- gaan tegen Zogge: 4-1. Maar 'edige samenstelling zal aan- Zogge had rap de knepen van reden. Zelfs uit Aalst is er een het spel vast en kwam terug tot nieuwe formatie komen opda- 5-5. Het bleef een zij-aan-zij een onder leiding van Eddy gevecht tot 8-8. Pas dan kon vfoemaut en daarin spelen de Zogge het laken naar zich toe Kokejane-vedette Karei Pau- trekken. Voor Van Malderen, wels en de vroeger achterman speelden Walschap, Moortgat, van Wjeze Jan De Smet. Ten- Baert en Vercammen. Voor slotte is er nog een ploeg uit Zogge: Willaerts, Ronsmans, Lebbeke onder impuls van VcrcautcTen en Ydens. Gentil Dierickx. Het wordt zeker een spannen- (HVC) Hoewel het nog een tijdje duurt vooraleer het kaatsen weer op het programma staat, zijn de voorbereidingen al begonnen in het Kaatsverbond van Hamme. Net als vorig jaar zal er gestart worden met twee reeksen. In de eerste reeks figureren de ploegen die met aangeslo ten spelers aantreden. Vanaf maart hebben de wed strijden elke zaterdagnamiddag plaats. De deelne- mingsprijs bedraagt 500 Fr. aansluitingsrecht en 700 fr. onkosten (tickets KB KB), dus 1200 fr. In de tweede reeks spelen uitsluitend ploegen met niet- aangeslotenen. Deze wedstrijden moeten niet verplicht op zaterdag gespeeld worden. Dit jaar speelden heel wat ploegen op een vrijdagavond, zelfs op een zondag. Het is de thuisploeg die beslist op welke dag er kan gespeeld worden. Het aansluitingsrecht bedraagt hier dus maar 500 Fr. (HVC) Badminton. Het gemengd dubbel Bernadette De Keersmaecker-Patrick De Smet aan het werk in de Oudegemse sporthal (jj) Badminton. Het gemengd dubbel Liesbet en Mare Hermans aan de opslag (jj) Buiten deze kompetitie is er ook nog een bekerkompeti tie in beide reeksen. Het is in het verleden duidelijk geworden dat deze kompetitie belangrijk Ls. De finale is in het Hamse steeds een hoogdag voor de kaatssport. De ploegen die dit jaar ingeschreven hebben zullen deze week al een uitnodiging tot inschrijving ontvan gen. Ze worden zo spoedig mogelijk ingewacht. De teams die graag inlichtingen wensen over een eventue le toetreding of die ervoor belangstelling hebben kunnen zich altijd aanmelden bij Henry Van Couwen- berghe, Broekstraat 3A, 9160 Hamme, tel. 052- 47.00.88. Het is dus nu het moment om een nieuwe ploeg te vormen. In eerste provinciale woedt de strijd om de eerste en tweede, plaats in alle hevigheid. Kop- ploegen Danlie 1 en Gentse 1 ontmoeten elkaar deze week. maar als voorsmaakje kreeg Gentse 1 de nummer drie Flying Shuttles 1 op bezoek. Het werd een verrassende uitslag. Eric Van De Perre en Bocquet wonnen in twee sets het heren dubbel van Sey-Verhellen, maar zus Martine Verhellen met Annick De Wilde brach ten de stand weer gelijk door van Mart Hautekeete en dóch ter Sicgrid in drie sets te BADMINTON De twee heren en twee dames enkel brachten ook geen op lossing, .zodat bij aanvang van de twee laatste gemengd dub bels de stand nog steeds 3-3 gelijk was. Danny Verhellen liep tijdens het enkel tegen Eric Van De Perre een en kelkwetsuur op, zodat die wedstrijd vroegtijdig moest worden afgebroken. Voor het gemengd werd Pa trick Coppens opgesteld te sa men met Annick De Wilde en die presteerden zeer goed te samen want ze wonnen met 16- 18 en 9-15 van Bocquet-Houte- keete. Winst of gelijkspel lag dus in handen van Patrick Sey en Barbara Annaert voor de Flying Shuttles of van Martin Lagauw en A 2 Siegrid Schel- straete. Het Gentse duo won overtuigend met 15-7 en 15-8, zodat de einduitslag 4-4 werd. Ondertussen kreeg Gentse '3 de ploeg uit Hamme op bezoek en verloor met 1-7. Daardoor staat Danlie-Ham- me aan de leiding met 8 pun ten, gevolgd door Gentse 1 met 7, Flying Shuttles 1 met 5, Gentse 3 met 2 en Stekene en Vulcain 3 zonder punten. Het is bijna zeker dat Scaldis 1 in tweede provinciale afdeling Waasland herfstkampioen zal worden. Volgende week speelt het uit tegen Drive 1 uit St.- Gillis-Dendermonde dat van Scaldis 2 verloor met 6-2. Een verzwakt Danlie 2 speelde gelijk tegen de Mintons 3 en verloor met 5-3 van leider Scal dis 1Eerste dame bij Danlie 2 Lieve Cool was voor beide wedstrijden afwezig zodat te gen Mintons 3 Mary-Laure Egelei haar verving en met 11- 7 en 11-0 van Els Macs ver loor. Tegen Scaldis 1 werd Anita Van Duysc opgesteld die het enkel verloor en Jean- Pierre Willems die in twee sets met setting van Paul De Preter en de wedstrijd en de overwin ning verspeelde. Scaldis 1 staat dus dapper aan de leiding met 6 punten, ge volgd door Scaldis 2 met 4, Danlie 2 met 3, Drive 1 met 2 en als rode lantaarn Mintons 3 met 1 punt. In tweede provinciale afdeling Gent zorgt Latem 1 voor de verrassing door met 7-1 van leider de Flying Shuttles 2 te winnen. Alleen Cl Patrick Coppens slaagde er in de eer voor de bezoekers te redden door met 5-15, 15-9 en 9-15 van Didier Stas te winnen. Grote onbekende Temse 2 zorgt in derde provinciale af deling Waasland voor de ver rassing door naar de derde plaats te stijgen. Het won ge makkelijk van alle onderaan de rangschikking genoteerde ploegen, maar zal binnenkort haar kracht moeten bewijzen tegen leiders Scaldis 3 en Drive 2. Geen wijzigingen in derde pro vinciale Gent waar Moerbeke nog steeds aan de leiding staat met 8 punten, gevolgd door Lovendegem met 6 punten en Pluimcnplukkers met 5. Dit om de voornaamste ploegen te citeren. Voor de grote konfrontatie in Badminton. De ploeg van Drive Sint-GUlis-Dendermonde (jj) de eerste herenreeks tussen Bruniel hadden telkens drie het niet. Buggenhout en de Mintons uit sets nodig om van respekticve- Voorlopig staat de Gentse pof1 St.-Niklaas moeten we tot 12 lijk Didier Garrée en Van Om- Iitie wel aan de leiding met 9&df januari 1986 wachten. Onder- meslaeghe te winnen. Verder punten, evenveel als De Lieve tussen waren de Mintons twee dan drie winstpunten kwam maar heeft één wedstrijd mceif' keer aktief en nemen daardoor rl vier punten. In de tweede herenreeks is De Lieve zegevierend uit de ont moeting gekomen tegen grote konkurrent de Gentse Politie. De Politie faalde vooral in de dubbels waarvan het er slechts één van de vier won. Ook in de enkels liep het niet van een leien dakje want Delheye en MOSSEL FEESTEN VAN KAATSCLUB OPSTAL - PELOTEj, Voor de 7e opeenvolgende Men kan er smullen op zaten maal organiseert kaatsclub dag 23.11.1985 van 18 tot 23 u| Opstal - Pelote haar vermaar- en op zondag 24.11.1985 t de mosselfestijn. Dit eetfestijn 12 tot 21 u. doorlopend, gaat door in zaal Beukenhof - zijn mosselen en stoofvlees tj Broekstraat te Opstal. verkrijgen aan de krisisprijl van 220 Fr.

De Voorpost | 1985 | | pagina 42