WEMBLEY ZORGT VOOR UITSCHIETER iklAT" RUIME ZEGE TEGEN KONKURRENT ïYETTERS LIEFHEBBERSVERBOND FC SPORT WINT EERSTE TOPPER AMYLÜM SNOEPT HONDA PÜNT AF ELKE PLOEG EEN SPEELHELFT ^(liefhebbersvoetbal( 42 - 22.11.1985 - De Voorpost Elene was met duidelijke intenties naar de boorden van de Dender afgezakt. Met een gesloten verdediging rekende het op de snelle spitsen om zo in de beginfase de thuisploeg op achterstand te brengen om dan daarna die voorsprong te verdedigen. Het eerste lukte maar in de tweede speelhelft was Dendermonde heer en meester, doch meer dan de gelijkmaker kwam er niet op het bord. De bezoekers startten snel en Dendermonde, dat weer eens in een gewijzigde opstelling aantrad, had het in de eerste minuten moeilijk. Op het eer der smalle terrein van de thuis ploeg hielden de bezoekers achteraan de zaak goed geslo ten. Vanuit die versterkte ver dediging speelde men zo de spitsen uit. Omdat het in het begin van de wedstrijd voor Dendermonde even aanpassen was kreeg Elene onmiddellijk greep op de wedstrijd. Het zou dan ook niet lang duren of het zou aan dat zo begeerde doel punt komen. Na een hoek schop kon S.K.-doelman Ver- hofstadt de bal niet genoeg wegwerken en kreeg Van den Meerschaut de kans tussen en kele verdedigers in de bal te gen het net te trappen. Op dat moment was het moeilijk voor Dendermonde en het was en kele minuten later ei zo na 0-2. Van den Meerschaut trapte de bal in zijn overhaasting over het doel. Ondertussen vond Dendermonde de goede draai niet tegen de op bezoek zijnde leiders die op dat ogenblik dui delijk de wedstrijd beheersten doch geen verdere kansen af dwongen. De rust werd met een 0-1 stand bereikt en dat was op dat ogenblik gevleid voor de thuisploeg en verdiend voor de bezoekers. De tweede speelhelft gaf een gans ander spelbeeld want nu was Den dermonde de betere en plakte Elene met de rug tegen de muur, doch door overhaasting raakten zij niet voorbij de voor het ogenblik minst gepasseer de verdediging van de reeks. De wedstrijd werd ondertus sen bitsiger en Kris Van Cae- kenberghe voor de thuisploeg en De Nijs, Van Den Meer schaut en Van der Sijpt voor de bezoekers kregen een gele kaart onder de neus gedwud. Doch dit kon de aanvalsdrift van de thuisploeg niet deren en ze stortte zich steeds met nieu we moed in het offensief ter wijl achteraan de verdediging waakzaam was voor eventuele counters. Op de 60e minuut ging Guido Thijs door en werd foutief in de grote backlijn ge haakt. De scheidsrechter, die een voortreffelijke wedstrijd leidde en zeer kordaat optrad, twijfelde geen ogenblik en zo kwam de bal op de stip. S.K. D's topscorer Eddy De Moor achter de bal en zo kwam de gelijkmaker en tevens voor de Dendermondse aanvaller het tiende doelpunt al dit seizoen op het bord en we zijn nog maar 12 wedstrijden ver. Na dit doelpunt ging Dendermon de nog meer in het offensief. Tegen het einde van de wed strijd kwam Elene er terug wat door en was op enkele tegen stoten zeer gevaarlijk doch de stand bleef behouden en Den dermonde kon tegen de leider een puntje thuishouden. In de voormiddag had de ploeg van S.K.D. die in 2de klasse D speelt met 4-2 gewonnen van leider Daknam. een opmerke lijke prestatie daar deze ploeg dit jaar een middenmotor is en al een paar ongelukkige uitsla gen kende doch nu was de vreugde groot na de overwin ning tegen de huidige leiders. De namiddagploeg speelt haar eerstvolgende wedstrijd thuis op zondag 1 december en dit tegen regerend kampioen Den Hert Welle. In de thuisrangen wordt heimelijk gehoopt op een overwinning alhoewel men zeer goed beseft wie en wat Welle is, doch wie droomt er eens niet? Bij het beëindigen van de wed strijd volgde er nog een inci dent toen de scheidsrechter en zijn lijnrechters het terrein verlieten. Speler Van der Sijpt had namelijk nogal wat kritiek op de scheidsrechterlijke lei ding (die naar ons gevoel toch voortreffelijk was) met betrek king op de strafschop. Zijn uitingen werden door de scheidsrechter niet genomen en zo kreeg voormelde speler een (tweede) gele kaart en dus tevens een rode kaart onder de neus. tot ergernis van bezoe kende supporters die de scheidsrechter te lijf wilden gaan, doch die werd door de bestuursleden van S.K. be schermd. Er was toch nog een vrouw die het middel vond om de scheidsrechter nog even bij de haren te vatten, zonder erg, doch toch een wrange nasmaak Veldlopen. De scholencross in Dendermonde: de meisjes van 1971 (c) op deze wedstrijd. De ploeg van S.K. Dender monde: Verhofstadt Geert, De Ridder Léon, Van der Snickt Antoine, Verschueren Patrick, Leroy Eddy, Vereecken Luc, Hcyvaert Ignace, De Moor Eddy. Van Caekenberghe Kris. Van de Cauter Gert, Guido Thijs. Reserve: Michem Piet. G.V. SPORTVERBOND WAASLAND FC SPORT - VK VF.I.T.F, 6-0 Veldlopen. De scholencross in Dendermonde: de meisjes van 1970 (c) Ook deze tweede opeenvolgende topper werd door de blauw-zwarten met winst afgesloten. Na de zege op Elversele (1-2) werd Veile nu met vernederende cijfers huiswaarts gestuurd. De bezoekers mogen de Sportaan- vallers zelfs nog dankbaar zyn dat zij liefst acht open kansen onbenutten lieten, zoniet hadden er dubbele cijfers op het bord gestaan. Van bij het begin rukten de Dendermondenaars op naar het bezoekende doel. De voor spelers van de gasten zaten immers stevig in de greep van de lokale defensie. Ondanks wenkende kansen voor Dauwe en De Boeck bleef de score gedurende lange tijd blank. Na 28 minuten was het dan toch raak. Dauwe kon een voorzet van Jaspaert verlengen tot bij Boone, die de bezoekende goalie met een schuiver pas seerde: 1-0. De bezoekers wa ren nog niet goed opgesteld of De Boeck trapte al vallend nummer twee binnen: 2-0 (30" min.). FC Sport bleef de wedstrijd onder kontrole houden en moest toezien hoe Kindermans voor een domme overtreding de gele kaart kreeg. Tot aan de rust bleef het 2-0, een verdiende maar nog geen zekerheid-gevende voor sprong- Boone, gekwetst bij een kopduel, bleef in de kleed kamer en werd vervangen door Collewaert. Deze Collewart zaaide paniek de bezoekende achterhoede met zijn snelle uitbraken. Zo liep Dauwe, na een goede aktie van Colle waert, dichtbij een derde goal. Aan de overzijde moest de Sportdefensie haar ogen open houden voor de tegenaanval len van Veile Na pakweg 13 min. in de tweede helft werd het 3-0. Collewaert kreeg de bal aangespeeld op de midden lijn. Hij schakelde drie tegen strevers uit, de doelman incluis en deponeerde in het lege doel. Twee minuten later mocht de Boeck een voorzet van Colle waert aan de tweede paal on gehinderd binncnshotten. FC Sport bleef komen en even voor het halfuur knikte Dauwe een kort genomen hoekschop Collewaert-Kindermans voor bij een wanhopig duikelende keeper: 5-0. Collewaert legde met een prachtige lob vanop zo'n 20 meter de eindstand vast: 6-0. Toch had Dauwe een tweede doelpunt kunnen scoren, toen een voorzet van Jacobs met de hand werd weggewerkt. Volgende week gaat FC Sport op verplaatsing naar eerste klasser Laar, de kampioen van de voorbije twee jaar, in het kader van de Beker. FC Sport: Mario Van Hemel- rijck, Rudy Jacobs, Arthur Walraevens. Peter Vander Straeten, Dirk Van Geert, Rc- naat Jaspaert, Richard Kinder mans, Filip Van Heek, Filip Boone (46' min. Collewaert), Pierre Dauwe en Mare De Boeck. Staelens en De speel den niet. SETOK-VOETBAL De topper Tijl Snas - O.C. Aalst eindigde onbeslist. Leeu werik en AZ'77 lopen hierdoor een puntje uit. Wembley zorgde ongetwijfeld voor de uitschieter van de speeldag. Tinne Boys Haaltert werd met zware cijfers aan huis geklopt. Tinne Boys speelde de eerste helft nochtans goed mee. Na de rust toonde Wembley zich echter een klasse sterker. N. Redant (2), Tony Redant (2), Van Drogenbroeck. Verlee en Van Der Meersche zorgden voor de afgetekende zege. Huylebroeck redde de eer voor Haaltert. Tijl Snas - O.C. Aalst was een partij waarin beide teams erg voorzichtig akteerden. De na druk werd eerder op de verde diging gelegd, zodat er weinig uitgespeelde kansen gecreëerd werden. Bruyland tweemaal dichtbij een doelpunt bij de thuisploeg. Doelman Bicqué reageerde echter attent. Van Neuville liet in de slotfase de kans van de match liggen voor O.C. Leeuwerik kende zoals ver wacht geen problemen op de Pluim. Stammeleer was in zijn dagje. Hij lukte vier goals. Hugo Corten driemaal, Johan Corten, Nys, Hunninck en Matthys maakten de overige doelpunten. Groen-Wit bezorgde P.B. Aalst een bittere pil. Van Cau- I wenbergh maakte liefst zes Veldlopen. Interscholencross in Dendermonde: de meisjes van 1968 (c) doelpunten. De Smet (3) en Verleysen maakten de tien doelpunten rond. AZ'77 hoefde niet eens aan te I treden om de twee punten te halen tegen Bananas. Bananas diende noodgedwongen tech nisch forfait te geven bij ge brek aan terrein VLJ enberg 2 Iet twee vroege doelpunten an Johan Vereecke en Rudy iscador heeft Denberg ver- iend afstand genomen van ;n te licht bevonden Bonan- 3. De bezoekers hielden na- ien de wedstrijd onder kon- role en de Schellebellenaars :onden geen vuist meer naken. Jlub 72 I •luguet A 3 De thuisploeg moest zich voor de rust beperken tot het op vangen van de Muguet-aanval- len en slaagde daar behoorlijk in, al kon ze niet verhinderen dat Kurt Van Der Heyden en Lieven Van Der Gucht voor de 0-2 ruststand zorgden Freddy De Corte bracht na 59 minuten vanop de stip Club 72 opnieuw in de wedstrijd, maar amper vijf minuten later vloeide die spanning weer weg door toe doen van Franky Van Hove. A.S.T.M. 5 't Half Maantje 0 De bezoekers waren de gelij ken van de lokalen, maar het tikkeltje geluk ontbrak. De thuisploeg daarentegen kreeg Dame Fortuna wel aan haar zijde en ging de rust in met 2-0 cijfers. Na de pauze kon ze meer aanspraak maken op de ze voorsprong en diepte met nog drie doelpunten de score verder uit. Tuf Tuf 0 Sportief 6 De lokalen konden slechts ne gen spelers in het veld bren gen. Jerry Van Hyfte en Ron- ny Meganck verdeelden de prijzen met elk drie treffers. Houtem 3 Breughel 6 Zij die voor doelpunten kwa men zijn zeker aan hun trek ken gekomen in deze match. De bezoekende Ronny Teir- linck was de uitblinker met drie treffers. Breydels schreef er twee op zijn palmares en Wim Van de Velde één. Voor de lokalen kwamen Van Impe, Govaert en De Groote op het lijstje van de schutters. VLAAMS SPORTVERBOND AFDELING WAASLAND SK ELVERSELE - FC SPORT 1-2 Veldlopen. Scholencross in Dendermonde: de jongens van 1973 (c) KALENDER K.K.V.S. OOST-VLAANDEREN NATIONALE Aanvang om 14.30 u. Elene - DH Welle VK Hamme - Zandbergen Burst - Erembodegem Ekkergem - Nederzwalm Overgangsklasse A Ronkenburg - H. Nederhasselt Herdersem - Neigem Sneppen - E.J. Welle Overgangsklasse B Middelburg - St.-Anna Hamme Heizijde - Wepogro Astene - Poesele Eerste klasse B Stekene - Lourdes Zeveneken - Jos Lebbekc Eerste klasse D Sparta Royen - Kalken E. Wetteren - Moorsel DB Welle - Herdersem Dendcrhoutem - Denderwindeke Tweede klasse Aftrap 10 uur RC Zwijnaarde - Serskamp La Lorraine - DH Welle DB Welle - Burst Dendcrhoutem - H. Nederhasselt Zonder de geschorsten Van Heek en De Bock en de ge kwetsten Collewaert cn Van- hooimissen, heeft FC Sport een verdiende zege behaald bij een onmiddellijke konkurrent. Elversele ziet door deze neder laag de kloof met FC Sport tot drie punten uitgediept en staat nu al vijf punten achter Tiptop en Witte Pen Het begon met een solo van Collewaert. Hij zette drie tegenstanders in de wind, maar besloot dan op doe doelman. Aan de overzijde moest Van Hemelrijck gepast uitkomen om een gevaarlijke thuisaanval te stoppen. Nadat Collewaert, Jaspaert en Boone hun schoten naast of over hadden zien vliegen, k\0hm FC na 31 minutcntoch op voorsprong. Collewaert mocht ver opkomen en kon gepast doorgeven tot bij Dau we. Deze omspeelde de doel man en legde kalm binnen: 0- 1. Even later een kombinatie Jaspaert-Kindermans, door Dauwe net naast besloten. In de slotfaze van de eerste helft claimde Elversele een straf schop voor een overtreding van Van Geert op Aardigman. De scheidsrechter volgde ech ter van dichtbij en liet door spelen. De tweede helft begon goed voor de Dendermondenaars, want na acht minuten kwamen ze op 0-2. Jacobs had een loka le aanval onderschept en Boone aangespeeld. Deze bracht de bal onmiddellijk voor doel, waar een thuisver- dediger de bal naast zijn uitlo pende doelman kopte De thuisploeg poogde dan de bakens te verzetten, doch de versterkte Sport-defensie gaf geen krimp De gevaarlijkste kans kwam nog aan de overzij de toen Collewaert doorging en voorlangs schoot. Twee minuten voor tijd ge raakte Elversele toch aan de aansluitingstreffer na een afge weken hoekschop. Er bleef echter te weinig tijd over om Sport nog een punt af te pakken. Een verdiende zege van de Dendermondse ploeg die za terdag 16 november bezoek kreeg van Veile, een andere zware brok. FC Sport: Van Hemelrijck, Walraevens, Van Geert, Van- derstraeten. Jaspaert, Colle waert, Kindermans, Boone, Dauwe, Jacobs cn Staelens. (JR) BEDRIJFSVOETBAL Desatex - Saf en Bouw - Calle- baut A werden uitgesteld, zo dat er amper drie wedstrijden gespeeld werden. Honda - Amylum was onge twijfeld de interessantste par tij. Amylum dwong op ver diende wijze een gelijkspel af en liet bij een 1-3 voorsprong het Honda-team door gebrek aan concentratie terugkomen, Cleerbaut opende de score voor Amylum. Meersman stélde gelijk en Schollaert zette de bezoekers met twee goals nog voor de rust op rozen. De Wolf milder de in de eerste minuut van de tweede helft. Freddy Schol laert bezorgde de gasten met een derde doelpunt terug twee goals voorsprong. De Wolf en Van Mulders schonken Honda nog een on verhoopt puntje. Post speelde een voortreffelijke partij op W it, dat aan verjonging toe is. Ives Van Mieghcm trof raak uit vrijschop, overigens een pareltje van een doelpunt. Van Brempt verdubbelde de score. De Meester knalde de span ning terug in de wedstrijd. Van Brempt zorgde echter voor prompt antwoord. Na de rust namen Cardon cn Callebaut alle twijfels weg. Callebaut B boekte een hartversterkende zege tegen Intercom. Hermans lukte de twee doelpunten van de partij. Met deze zege krij gen de Wiezenaars terug aan sluiting met de overige staart- ploegen. JVL Veldlopen. De scholencross in Dendermonde: de jongens van 1969 (c) Veldlopen. De scholencross in Dendermonde: de jongens van 1972 (c) Veldlopen. Scholencross in Dendermonde: de jongens van 1971 (c) Veldlopen. Scholencross in Dendermonde: de jongens van 1970 (c) uenuêrmonué. vrouwtjes van remina met astronaut rsomurov nuur ue^tnuie_icj^_ K.K.S.F.B. Nationale reeks S.K. Dendermonde - Elene 1-1 VELDLOPEN

De Voorpost | 1985 | | pagina 44