Eindejaarsaktie por w Ik begrijp de wereld nu veel beter... van middenstand Groot-Lebbeke Up with people schitterde onder Wiezeaanse spots Victor Cornelis uit Wieze Keizer bij het belotten Werken doortocht van Lebbeke Snuffel Grembergen proeft abdijbieren Lebbeeks schepencollege ontmoette de pers Sportkwissen met de K.S.R. te Wieze Fantastische eindejaarsaktie te Lokeren met miljoen fr. prijzen 6 - 22.11.1985 - De Voorpost Lebbeke. De jeugd staat vooraan (v). Optredens van U.W.P.-groepen zijn in de wereld van de show toch wel aparte happenings. Dat ervaarden weer duizenden in de oktoberhalle te Wieze. Jeugdigen en bejaarden. Vrienden van muziek, dans en zang. Simpatizanten tot uit de verste uithoeken van het musicofiele Vlaanderen. Het wemelt en zindert allemaal nog na: het feërieke licht- en kleurenspel, de daverende muziek, de vele kontrasten in stijl en ritme, de snelle opeenvolging van de nummers, de spiritualiteit van sommige liedjes (o die spraakzame voeten), de zwierige koreografieën... Sfeerbeeld Het hele optreden was sterk internationaal getint, kennelijk jeugdgericht, maar vooral opgevat als een peilen naar de toekomst. Internationaal op stuk van rolbezetting (22 verschillende naties), maar evenzeer voor wat het programma betreft; dit hoorden en zagen we concreet in de medley met songs en folkloristische evokaties uit Afrika, Mexico, Duitsland, China, U.S.S.R., Denemarken, Japan, de V.S.A Jeugdgericht met songs vragend naar de zin van het leven. Toekomstbe zorgd nu eens optimist en dan weer vermanend ernstig, maar steeds met de levensles ove verstandhouding, vriendschap, vertrouwen, vrede, heden ten dage zo broodnodig. He publiek onderstreepte zijn instemming met veelvuldig ritmisch handgeklap vooral wanneet het Vlaams lied «Hartelijk Land» door de zaal weerklonk. We mogen het vertoon te Wieze gerust een «Beat of the Future» noemen, gebracht door twintigers bij wie niet de nationaliteiten of de ideologieën, maar wel de mensen belangrijk zijn. Spektakel, dat evenals de Wieze oktoberfeesten, de vrede wil dienen. Na Wieze, draagt de U.W.P.-pleiade haar boodschap van vrede door goodwill verder, wereldwijd, tot aan het land van rijzende zon (Japan), heerlijk simbool van verheffing, hoop en leven! J. Van Landuyt Lebbeke. Jeugdig entoesiasme straalt van hun gezichten af (v). Het is algemeen bekend dat men bij het spel en niet het minst bij het kaarten kunde en geluk moet hebben. Victor Cornelis uit de Groene Weg te Wieze blijkt deze beide ele menten te bezitten. Dat be wijst het feit dat hij bij het belotten in café «St. Antonius» te Herdersem, tussen een 50- tal mededingers de zo felbe geerde, maar niet-alledaagse titel van Keizer kon behalen. Hij werd immers drie jaar ach tereenvolgens in dat lokaal kampioen Een eerste keer in 1983; in 1984 deed hij die pres tatie nog eens over, en werd koning. Dit jaar zette hij de kroon op het werk met een derde overwinning, waardoor hij, zoals gezegd, keizer werd. De keizer Victor staat te Wieze en het omliggende goed bekend als kaarter die regelmatig (zelfs tot in Aalst en Moorsel) aan prijskampen deelneemt. Ook in Denderbelle doet hij vaak van zich spreken! Hij maakte vooral furore in 1983 met nog een kampioentitel in de «Bier boom» te Lebbeke en in het Gildenhuis te Baardegem. Het jaar daarop veroverde hij de- lülïir- Lebbeke. Victor Cornelis uit Wieze, de nieuwe keizer in het belotten. zelfde titel in het «Centrum» Derhalve een welgemeend van de St. Antoniusgemeente. proficiat aan de kranige Kei- In eigen dorp werd hij, enkele zer, en nog veel gezellige jaren geleden, kampioen in het kaartavonden! Volkshuis bij William. Beslist, niet zo veel kaarters kunnen 1- Van Landuyt dergelijk palmares voorleggen. "Reeds twaalf jaar lang ken ik 'Up With People', sinds 1974 ging ik naar elke show in mijn stad. Twee jaar geleden dacht ik: het is nu of nooit, ik ga mee met Up With People". Dat vertelt ons Shawn, een Amerikaan, nu lid van dit internationaal gezelschap. Vrijdag, 15 november, heb- veel over Noorwegen, Zwe- ben heel wat mensen genoten den, Mexico en nog een heie van de spetterende Up With boel andere landen. Nochtans People-show te Wieze. Nog ben ik daar nog nooit geweest, steeds brengen deze jonge maar als je elke dag opnieuw mensen een boodschap van in zo'n gezelschap zit, komt vrede en vriendschap. dat automatisch." Maar waarom sluiten deze,-- Maar Up With People is niet entoesiaste jongelui zich aam alleen een show. In elk land bij Up With People? Shawn ^brengen de jongens en meisjes vertelt er ons over: bezoeken aan scholen, zieken- "Het is belangrijk dat je vol- huizen, gevangenissen, gehan- ledig achter de ideeën staat dicaptentehuizen en nog vele van Up With People. De be- andere dingen. "Het is een doeling is dat we zelfstandig fantastische ervaring om te leren leven, we moeten trou- praten met al deze mensen", wens alles zelf doen. optredens zegt Shawn entoesiast. organiseren, gastfamilies zoe- Eerst had ik een interview ken. zorgen voor vervoer, met iemand van Up With enz... Iedereen houdt hier van People, vertelt onze gast. Zes reizen, we willen graag de ver- weken later kreeg ik bericht schillende kuituren en landen dat ik aanvaard was. Dat was kennen, we willen een stuk van in maart 1984. Ik zou normaal de wereld zien. Dit is mogelijk in juli 1984 vertrokken zijn, omdat we altijd logeren in maar het geld ontbrak me. gastfamilies. Ook van de men- Daarom heb ik een jaar ge- sen in de groep zelf leren we wacht. Ik ben dus weg van huis heel wat. Ik weet bijvoorbeeld sinds juli 1985. Het geld is wel een probleem voor velen. Maar er zijn verscheidene toe lagen en met een beetje geluk kan je ook wel sponsors vin den. De rest heb ik verdiend met allerlei kleine jobs. Er is ook een toelage van Up With People zelf, dat is ongeveer 500 dollar per persoon. In juli komen dan 500 vreemde men sen bij mekar. Tijdens deze vijf weken voorbereiding in Amerika gebeurt er heel wat. De groepen worden verdeeld, er zijn telkens vijf groepen van ongeveer honderd personen, en bij elke cast behoort na tuurlijk een muzikaal ensem ble. Deze orkestleden komen een week vroeger om de lied jes in te studeren. Want zo vlug mogelijk wordt er met de repetities gestart... Na deze voorbereiding heb ben de jongelui enkele shows verzorgd in Amerika zelf. Daarna zijn ze overgekomen naar Europa. "We waren eerst in Ierland", vertelt Shawn, "daar hebben we de proble men van die mensen van dicht bij meegemaakt. Ik begrijp het nu allemaal veel beter. Vol gens mij is het totaal verschil- Voor de tiende maal, met personenwagen als superprijs lend van wat de pers ervan maakt." Na Ierland bezocht "cast D" Nederland. Hier hadden ze meer sukses dan in Ierland. Vroeger waren ze niet zo be kend bij onze Noorderburen, maar nu worden ze er met open armen ontvangen. Ze zijn nu net vertrokken uit Vlaanderen. Er zijn nog enke le shows in Wallonië, daarna trekken ze verder naar Frank rijk en Luxemburg. Met Kerst mis gaat iedereen vijftien da gen naar huis. Sommige men sen met heimwee kijken daar sterk naar uit. Vooral diege nen die vorig jaar nog elke dag thuis waren, hebben het soms wel eens moeilijk. Maar door de vele vrienden en vriendin nen en door het drukke pro gramma vergeten ze dat weer gauw. Na nieuwjaar komen ze weer samen in Louisiana (VS). Na enkele optredens nog in Amerika, komen de vijf groe pen van Up With People sa men voor een groots optreden van 500 mensen voor het We reldkampioenschap Ameri kaans Voetbal, Superball. Daarna splitsen de groepen weer. En cast D wordt in twee gedeeld. De helft blijft in Amerika (Canada, Califor- nië), de andere helft gaat naar Japen. Wat vooral leerrijk is, zijn de verschillende gastfami lies, zegt Shawn. Ze spreken meestal wel Engels, maar soms ook niet. Dan moet je probe- in hun la n korte ti M o'n famil ren enkele woorden in hun te spreken. Je kan in k heel wat leren v Zij zijn niet gewend a kort bezoek, maar wij wel. VneI voelen ons meestal direi thuis. We proberen om zovc mogelijk te weten te komiD,m over de streek, de kultuui enz... Iedereen van ons u jroc graag één dag vrij hebben me ium elke familie, maar dat is onmc «gil gelijk. Daarvoor is het pre jjgj gramma te zwaar. Maar bi voorbeeld in Japan zal Ik kontakt wel moeilijk zijn. meeste mensen daar spreb geen woord Engels... Het a wel leerrijk zijn! Het is natuu lijk helemaal anders dan wai neer je in een hotel bent. Dai leer je helemaal niet zoveel. J( hebt dan geen echt konta met de plaatselijke bevolkinj Of Up With People nog rugkomt naar België? Zeke in maart 1985 komt een andei cast naar hier. Up With Peop zal zeker nog dikwijls terugko men, want België is, naar hei schijnt, zeer hartelijk voo hen. Dat zingen ze trouwei ook in één van hun liedje "Zeker keer ik terug, vreugde naar dit land, oh Bel gië. oh België, o hart'lijk land!". Up With People kom dus terug, want ze houden all maal van ons landje... en v zullen hen steeds met ei warm entoesiasme ontvangen. Els S u.kmbie Van zondag 1 tot en met dinsdag 31 december loopt in Lebbeke de Eindejaarsaktie van de grootlebbeekse mid denstand. Vermits deze aktie aan haar tiende editie toe is, hebben de organisatoren voor een feestelijk prijzenpakket gezorgd. De winnaar van de hoofdprijs rijdt immers met noch min noch meer dan een personenwagen naar huis. Van een superprijs gesproken. Daarnaast wachten nog drie prijzen van elk 10.000 fr., hon derd prijzen van elk 1.000 fr. en tweehonderd prijzen van elk 500 fr., in aankoopbons dan - op de gelukkige kopiers. Aktie van de Lebbeekse mid denstand in z(jn totaliteit In het voorjaar 1976, blikte Paul Goossens, voorzitter van de Middenstand Groot-Lebbe ke tijdens een perskonferentie terug, smeedden een paar be stuursmensen van Midden stand Groot Lebbeke plannen om eind dat jaar een eerste Eindejaarsaktie te organise ren. Die plannen werden reali teit en het komitée mocht zich voor de eerste uitgave verheu gen over niet minder dan een honderdtal deelnemers. Het sukses nam de jaren die volgden overigens toe. Op een bepaald ogenblik namen aan de aktie trouwens niet minder dan 150 middenstanders deel. De krisis sloeg echter toe, de koopkracht van het publiek ging erop achteruit. Evenmin slaagde men erin nevenakties te bewegen toe te treden. Kortom, allerlei omstandighe den waren er de oorzaak van dat het aantal deelnemende handelaars terugliep tot zowat honderd. Toch, beklemtoonde Paul Goossens, mag Middenstand Lebbeke terugblikken op tien geslaagde akties. Haast uniek bovendien, omdat elke hande laar uit Denderbelle, Wieze en Lebbeke - zowel de grote als de kleine - de kans kregen, die trouwens nog krijgen, deel te nemen. Die blijvende bijval is overigens een bewijs van de doorgedreven inzet van het comité. Tiende editie Van het vroegere systeem de prijzenpot uit te keren via aan koopbons, werd bij de tiende editie deels afgeweken. Er is deze keer gekozen voor een echte Superprijs. Een perso nenwagen Mitsubishi Colt nl die een waarde vertegenwoor digt van 207.992 fr. Exclusief dan de BTW, die ten laste valt van de winnaar. De prijzenpot wordt verder ge vormd door drie aankoopbons van 10.000 fr. (één per deelge meente), honderd aankoop bons van 1.000 fr. en tweehon derd bons van 500 fr. Om kans te hebben één van deze prijzen in de wacht te slepen, moet je vanzelfsprekend over loten be schikken. Per aankoop van 100 fr. bij de deelnemende hande laars - makkelijk te herkennen aan de affiche waarop een ge lukkige winnaar in een perso nenwagen geparachuteerd wordt - krijg je gratis één lot aangeboden. De trekking van deze Einde jaarsaktie staat onder toezicht van gerechtsdeurwaarde P.L. Vaganée en wordt om prakti sche redenen in twee delen gesplitst. Een voortrekking grijpt plaats op donderdag 2 januari 1986. De trekking van de hoofdprijzen gaat door op zondag 5 januari 1986, te 11 u., in de raadszaal van het ge- meentehuri. De uitslag verschijnt in de plaatselijke reklamebladen van donderdag 9 januari. Win naars en houders van een re servenummer dienen zich ui terlijk op zaterdag 25 januari 1986 bekend te maken bij een van de volgende verantwoor delijken: Octaaf Verhuist, Brusselsesteenweg 1-3, Lebbe ke (21.18.62), Jo Gabriels, Stationsstraat 23, Lebbeke (21.17.59), Jo Uyttenhove. Dendermondsesteenweg 2, Lebbeke (21.12.47), Gilbert Van Brempt, Aalstersestraat 174, Wieze (053-21.48.99) of Bert Bosteels, Klein Gent 14, Denderbelle (21.76.00). Traditiegetrouw wordt deze Eindejaarsaktie afgesloten met een gezellig samenzijn tijdens hetwelk de prijzen overhan digd worden aan de winnaars. Dit gezellig samenzijn gaat door op vrijdag 31 januari, te 20u30 in zaal Edelweiss te Lebbeke. Pierre Van Kossem Tijdens het weekend van zaterdag 30 november en zondag 1 december organizeert vzw Snuffel zijn trapistenweekend in het Snuffellokaal aan de Sint-Elooistraat te Grem bergen. De naam «trappistenbier» vindt zijn oorsprong bij de Cis- terciënzerstrappisten van de abdij van Scourmont. te Chi- may in Wallonië gesticht in 1850 door de monniken van Westvleteren die gekend zijn om hun Sixtus. De brouwerij van deze abdij dateert van 1861. Het waren de klooster lingen van Scourmont die als eersten hun bier kommerciali- zeerden. Het was niet alleen een bron van inkomsten, maar het verschafte ook nog werk aan de bevolking uit de omge ving. Tijdens het weekend kan men elf abdijbieren proeven. Ze hebben allen als voornaamste kenmerk een hoge gisting, ho ge densiteit en een hoog alko- holgehalte. Van de trappistbieren wordt geserveerd: Westmalle dubbel (6,3°) en Westmalle triple (8,1°), de Orval 6,5°), de Chi- may (de Richcfort (8°), de Westvleteren Abt (10,5°). Daarnaast zijn er heel wat ab dijbieren als dc Leffe Bruin (6,5°), en de Leffe radieuse (8,6°), D'Aalnc (8°), Pater Corscndonck 7,5°), Kapittel Prior (7®), Maredsous (8®), Steenbrugge (6,3°), Sixtus (12°), Triple Moine (7,2°), Sint-Idcsbald bleek en Sint- Idcsbald bruin (ieder 6,25°). Bij al deze goddelijke dranken wordt als versnapering een krachtige kaasschotel geser veerd. Vlaanderen heeft nu zijn eigen betalingsmiddel «de 50 Vlaam se Franken». De uitgave van deze «betaal»-penning wordt verzorgd door de Federatie van Vlaamse Kringen of FVK. De bedoeling ervan is de op brengst te gebruiken voor het financieel ondersteunen van de kulturcle werking van FVK en een bewustmaking van de nood aan een financiële auto nomie voor Vlaanderen. C0LLE6EKLAP In de loop van de voorbije maand juni, zo maakte schepen Germain De Ridder bekend, kontakteer- de de direktie van het Gemeentelijk Sportkom- pleks, diverse scholen uit de regio. Dit met het doel aan de weet te komen of de onderwijsinstel lingen die gebruik maakten van het Lebbeekse zwembad, van plan waren dit verder te doen en scholen die de weg naar het zwembad langsheen de Albert-I-straat nog niet gevonden hadden, aan te zetten die weg wel in te slaan Uit dit onderzoek is gebleken dat slechts twee scholen, het BUSO-Nijverseel en de Vrije Gesub sidieerde school uit Gijzegem, niet langer meer gebruik maken van het Lebbeekse zwembad. Eerstgenoemde heeft zijn stevenen Assewaarts gericht, omdat de tarieven daar gunstiger lagen, laatstgenoemde doet nu aan schoolzwemmen in het nieuwe Aalsterse Stedelijk Zwembad. Nieuwe klant, beklemtoonde de sportschepen, is de Gemeenteschool van Baasrode. Daarnaast heb ben de Vrije Gesubsidieerde scholen uit Mazenze- le en Meldert hun vroegere veertiendaagse bezoe ken nu opgedreven tot wekelijkse. Conclusie: het verlies van het aantal zwembeurten werd geneu traliseerd. Hoewel nog steeds geen sprake kan zijn van de definitieve balans op te maken van de voorbije 11.11.11-aktie te Lebbeke, stipte schepen Hiel aan dat de aktie te Lebbeke (voorlopig) 204.071 F opleverde Denderbelle droeg 34.086 F bij, Wieze 34.356 F en Lebbeke 135.629 F. De opbrengst van deze aktie wordt gespendeerd aan een ont- wikkelingsprojekt in het Afrikaanse Mali. De in de loop van de voorbije junimaand uitge voerde herinrichting van het Lebbeekse Dorps plein, werd door de gemeentelijke overheid nog niet geëvalueerd. De enige door sommige gefor muleerde bemerking behelst een te smalle toe gang naar de parkeerterreinen voor het gemeen tehuis. Dit probleem werd reeds ter sprake ge bracht tijdens een vergadering van de Verkeers- commissie, maar deze instantie adviseerde de situatie aldaar ongewijzigd te laten. Omtrent de herinrichting van het dorpsplein te Wieze werd nog geen enkele beslissing getroffen, zei burgemeester Frans Moeyersoon Van een advies van de Verkeerscommissie terzake kon trouwens nog geen sprake zijn vermits de Wieze vertegenwoordigers, die men in die zaak graag inspraak verleent, op de laatste twee vergaderin gen van de commissie afwezig waren. In de schoot van de Verkeerscommissie werd daarentegen wel de invoering van éénrichtings verkeer in Bovenhoek en Groeneweg te Wieze besproken. Er kwam echter een ongunstig advies uit de bus. Vooral de omwonenden zouden niet te vinden zijn voor dergelijke invoering. Over een eventuele nieuwe verkeersregeling in de Laurierstraat het deel tussen de Pastoor De Buckplaats en de Brusselsesteenweg zal de Verkeerscommissie het hebben tijdens haar vol gende vergadering Pierre Van Rossem Aan de rjjksweg Asse-Lokeren zijn momenteel in de doortocht van Lebbeke volop werken aan de gang. Naar aanleiding van rioleringswerken in opdracht van de gemeente Lebbeke en de aanleg van koliektoren in op dracht van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij, maakt het Bestuur van Bruggen en Wegen van het Ministerie van Openbare Werken er meteen ook gebruik van om dit vak van de rijksweg te moderniseren. Om de verkeersomleidingen te zwaar verkeer dat omgeleid beperken worden de werken in wordt via Wieze. fazen uitgevoerd. De werken aan dit vak zullen Eerst wordt het vak Lindelaan- vermoedelijk voltooid zijn om- Vondelbeek afgewerkt. Hier- streeks Pasen 1986. Daarna bij wordt het verkeer komende vangen de werken in het cen- van Brussel in de richting van trum zelf aan Hiervoor zal Dendermonde plaatselijk om- echter een volledige omleiding geleid. Het tegenoverliggende via plaatselijke gemeentelijke verkeer van Dendermonde wegen noodzakelijk zijn. Alles naar Brussel wordt doorgela- laat voorzien dat deze fase na ten, met uitzondering van het de zomer zal voltooid zijn. Tot dezelfde aanneming be hoort tenslotte nog een derde faze; namelijk de vernieuwing van de slijtlaag van een vol gend vak van deze rijksweg, namelijk het vak vanaf de grens met Sint-Gillis-Dender- monde tot aan de Albertstraat in deze gemeente. De volledige voltooiing van al le fazen wordt verwacht in het najaar van 1986. De kostprijs bedraagt 33 mil joen F voor rekening van het Wegenfonds, 17,5 miljoen F voor Lebbeke en 11 miljoen F voor dc Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij Aan de «Sportkwis '85» die op vrijdag 22 november om 20 u. door de Kuituur- en Sportraad van Wieze in dc turnzaal van de jongensschool ingericht wordt, kan iedereen uit Groot- Lebbeke deelnemen. Er wordt gekwist in teams van minimaal 2 en maksimaal 3 personen en ieder duo of trio is verplicht een benaming te kiezen. In schrijven kan schriftelijk of telefonisch bij Staf Moens, Ge- huchtveldstraat 15 te Wieze (tel. 053/70.21.58). De kosten voor deelname, 100 F per teamlid, zijn te betalen bij de aanvang van de kwis. Vragenspel Het gebeuren is drieledig. Er zijn eerstens 3x10 (gemakkelij ke) vragen te beantwoorden over Sport 1985, meer bepaald over de periode van 29 oktober tot 21 november. Het gaat en kel over welbekende sporttak- ken, en men hoeft het hoofd niet te breken over cijfers of data. Het tweede spelgedeelte heeft iets te maken met de «Rode Kaart». Als derde pres tatie moet elk team vóór de aanvang van de kwis bij de organisatoren (zelfde adres als voor inschrijving) één (1) zelf gekozen sportvraag ant woord bezorgen, die dan door een andere deelnemer dient opgelost te worden. Met de Sportkwis '85 is een en ander te verdienen. Een wis- sclbckcr voor het winnend team, en verder 20.000 F aan naturaprijzen. Wie eerst ein digt mag eerst kiezen. De toe gang is gratis voor iedereen. Wie'waagt zijn kans? J.V.L. De Stedelijke Middcnstandsraad van Lokcrcn kan en mag niet blijven stilzitten. Na een grandioos sukses vorig jaar, (verschillende winkeliers kwamen nog aansluiten in de loop van de maand december) start er alweer een fantastische eindejaarsaktie op zaterdag 30 november. De klanten ontvangen in alle deelnemende handelszaken van Lokeren (zowel centrum als buitenwijken) 1 lot per aankoop van 100 fr. (in enkele branches 1 lot op 200 fr.). Het lot is net als vorig jaar van een krabsystcem voorzien. Hoe ga je tewerk? Knip uit Het Reklaamblad dat op 28 november verschijnt dc publiciteit (lc blad) van de eindejaarskatie uit. Op de achterkant ervan vindt U verschillende rechthoeken en daarin moet U... je raad het misschien al... 'Lokcren mijn winkelstad' trachten te vormen. Lukt het U, storm dan direkt naar het sckretariaat. Torenstraat 1 te Lokcrcn en U ontvangt zo maar cash 1.000 fr., tenminste als U bij dc eerste 500 bent. Maar om het even of hel nu begin december of einde december is dat U de slogan kunt vormen, kom zeker naar het sckretariaat want vanaf de 1' tot de laatste binnen geleverde slogan ontvang je eveneens een nummer en daarmee kan je aanspraak maken op de hoofdprijs van 100.000 fr. Dus alle sloganvormers nemen deel aan de hoofdtrekking van 100.000 fr. Als je even narekent: er zijn 500 winnaars van 1.000 fr. (500.000 frde hoofdprijs van 100.000 fr. 600.000 fr., dan is er nog 400.000 fr. en deze wordt als volgt verdeeld: het kan zijn dat er in plaats van een letter op uw lot gewoon 100 of 200 fr. op staat gedrukt Welnu dit bedrag wordt U zo direkt uitbetaald door uw winkelier (of één van de deelnemende handelaars). Interessant niet? Het is toch plezant als je bij de bakker of de beenhouwer zo maar 100 of 200 fr. minder moet uitgeven Dc voltallige ploeg van de middcnstandsraad wenst U alvast veel spel- en wingenot en misschien ziet men U wel op de hoofdprijstrekking van dinsdag 14 januari!

De Voorpost | 1985 | | pagina 6