uwend Aalst begraaft achtoffers van Delhaizeraid Het Vlaamse Kruis helpt, verzorgt, redt... Drie eeuwen «Hospitaalzusters» te Aalst 1.11.11-aklie Groot-flalst goed Dor drie vierde miljoen Aalsterse Dekenijen met passende maatregelen geweid tegengaan Bevolking van Erpe-Mere kent matige daling VKM Sint-Goedele Aalst rakteerde op spaghetti De Voorpost-22.11.1985-9 BlffSlU* KMMinn* ildert alleen goed voor 125.000 Ir toot-Aalst had verleden jaar by de 11.11.11-aktie een breng van zowat 900.000 fr en dit jaar werd het tefgetal één miljoen. Maar alhoéwel nationaal het cijfer d verleden jaar quasi geëvenaard werd en op het gebied n Aalst de kleine deelgemeente terug hoog skoorde bleef oot-Aalst met zowat 770.000 fr we ronden af en Hen daarenboven dat er in laatste instantie nog wel kele duizendjes bijkomen zowat één derde onder ar objektief. brek aan voldoende valabe- dagelijks gekonfronteerd werd medewerkers waarbij een op de televisie met schrijnende ital dat al te veel hooi op de beelden over Ethiopië wat zijn k moesten nemen met het effekt sorteerde. Ook kritiek <lg dat een aantal straten waarbij gesteld werd dat meest .werd aangedaan, wellicht linkse projekten zouden aan dan toch bijtende krisispe- b°d komen zou invloed heb- de cn wellicht te weinig pu- t>en uitgeoefend, ateit zouden aan de basis Franks jen van deze minder-ont- Aalst-stad 390,000 fr igst Baardegem 16.540 fr ofdoorzaak kan echter zijn Erembodogem: i de bevolking verleden jaar Centrum 56.982 fr Terjoden Gijzegem Hofstade Herdersem Moorsel Nieuwerkerken 24.226 fr 21.132 fr 32.007 fr 21.604 fr 18.694 fr 57.242 fr Meldert for ever Trouwens zoals verleden jaar scoorde Meldert hoogst. Met 1/30 van de be volking spendeerde het 1/6 van de totale ontvangst ofte 123.000 fr waarmede het dan nog voor 6.000 fr in het krijt bleef ten opzichte van 1984 toen 129.000 fr werd opgehaald. Zes straten gaven meer doch acht gaven minder. Slechtste gemiddelde per huisgezin per straat was 38 fr. en beste 297 fr. Gemid deld schonk Meldert 126 fr per gezin. LH WÊB Sint-Maarten was te gast in de Volkskring (a). Het doel van het Vlaamse Kruis is op elke wyze de gezondheidsleer, de verpleegkunde, de naastenliefde, de menselijkheid en offervaardigheid bevorderen; in één woord de sociale, geneeskundige, hygiënische en zedelijke belangen van het Vlaamse volk te behartigen, de begrippen daartoe verspreiden en overal hulp te verlenen op medisch, verpleegkundig en sociaal gebied waar daartoe nood is. Met dit doel voor ogen richt deze vereniging jaarlijks verschillende kursussen in. Van 7 januari 1985 tot 30 maart 1.1. volgden elf kursisten een E.H.B.O.-helper-kursus, ingericht door het Gewest Aalst, in het Apostelken te Aalst. Zondag 17 november had in de feestzaal van het stadhuis van Aalst de diplomauitreiking plaats, met toespraken door schepen A. Doorns en Provinciaal afgevaardigde G. De Kée. Het Vlaamse Kruis is een vere- Vlaamse Kruis streeft er dan west Aalst (sekr. Rozendreef niging zonder winstoogmerk ook naar dat op ieder werk, in 165, bus 30, Aalst; tel. 053/ die haar doelstelling verwezen- ieder gezin 1 persoon is die 78.34.19) zo'n kursus. En zon- lijkt dankzij de vele vrijwilli- dergelijke hulp kan bieden. De dag 17 november werden elf gers die zich dag in dag uit E.H.B.O, kursussen voor de kursisten gelauwerd tijdens - jaar in jaar uit - belangeloos jeugd en volwassenen behan- een plechtige diplomauitrei- inzetten voor hun medemens, delen op de meest efficiënte king in het stadhuis van Aalst. Eerste hulp bij vergiftiging, wijze alle voorkomende hulp- Hun namen: Aelbrecht An- elektrokutie-ongevallen, onge- technieken. toon, Blondeel Werner, De vallen thuis of op het werk kan Tijdens het eerste kwartaal Block Lutgart, De Nil Erik, levensreddend zijn. Het van 1985 organizeerde het Ge- De Wolf Gery, Heyvaert Marc, Van den Broeck Kath leen, Van Driessen An, Plas Johan, De Schrijver Philippe en Pevernagie Veerle. Schepen Doorns: «Het is me een bijzonder genoegen deze E.H.B.O.-ers van ganser harte te mogen gelukwensen. De pa rate kennis waarvan hun diplo ma een getuigenis aflegt, geeft deze titularissen de zekerheid niet meer machteloos en hul peloos te moeten toekijken bij ongevallen; ze bieden hun me dewerkers en de mensen in hun omgeving beslist ook een veiliger gevoel... Ze zullen zich ook beslist meer bewust zijn van gevaarlijke werksitua ties en ook kreatiever zijn als het erop aankomt die te voor komen. Ze zijn in dat opzicht dan ook de beste partners van de bedrijfsleiding... De aller eerste hulp, de eerste maatre gelen bij een zwaar ongeval zijn voor een mensenleven dik wijls belangrijker dan de rest van de behandeling. De juiste, onmiddellijke hulp, vanuit een perfekte parate kennis, is de grote uitdaging die men best aankan met een door menslie vendheid gemotiveerde in spanning om, ook na het beha len van het diploma, altijd up- to-date te zijn.» Het Bestuur van het Verbond Dekenijen Aalst en de Besturen en de leden van de aangesloten Aalsterse Dekenijen hebben met verslagenheid kennis genomen van de moordende aanslag, die gepleegd werd te Aalst op zaterdag 9 november 1.1. Ten zeerste getroffen door deze waanzinnige daad betui gen alle leden vooreerst hun zeer oprecht medevoelen met de gevallen slachtoffers en betuigen zij aan de getroffen families hun oprechte deelneming in de rouw. Bezorgd om de persoonlijke beveiliging van de partikulie- ren-klanten, bekommerd om de bescherming van perso nen en goederen en bevreesd om de aanhoudende golf van aanslagen, inbraken en diefstallen, vragen de verschillen de Besturen en de leden de medewerking van eenieder, maar inzonderheid van de nationale, regionale en plaatse lijke, overheid, die de grote verantwoordelijkheid draagt. Eenieder - ook de verbruikers - kunnen hun steentje hiertoe bijdragen, hetzij door inlichtingen, hetzij door eventuele andere hulpmiddelen. Ook het Bestuur van het Verbond Dekenijen Aalst en de Besturen van de Aalster se Dekenijen zijn bereid, om in samenspraak en in overleg met de plaatselijke overheid, naar passende maatregelen te zoeken, teneinde voor de ganse gemeenschap en in zonderheid voor de gevestigde kleine- en middelgrote ondernemingen een klimaat te scheppen waar het goed en veilig is om te leven en te werken. Provinciaal afgevaardigde De Kée wierp een terugblik in het verleden en schetste in 't kort de historiek van het Vlaamse Kruis. Hij dacht terug aan de stichting van de vereniging in 1927, onder impuls van Prof. Dr. F. Daels, Dr. II. Gravez, apoteker J. Van Eyck en ande ren, en vestigde even de aan dacht op het nuttig werk dat door V.K.-hulpposten reeds werd verricht in de loop der jaren. Hij dankte de lesgevers en dokters die de voorbije E.H. B.O.-kursus hebben begeleid, maar spoorde ook de kursisten aan tot blijvende inspanningen en tot deelname aan de oefen avonden die door het afde lingsbestuur verder worden in gericht om de gediplomeerden nog verder bij te scholen. Na de diplomauitreiking wer den ook nog 19 medewerkers gehuldigd die zich van 11 tot 17 augustus j.l. ingezet hebben voor de begeleiding van de heer Johan De Block, lid van de St.-Martinusvissers, bij het behalen van het wereldrekord «137 uren klassiek hengelen» te Haaltert: een prestatie die volgend jaar wordt opgeno men in het Guiness-Book. Hierbij werden door klubvoor- zitter Willy Van der Eecken gefeliciteerd: Van Melhebe Omer, Lambrechts Hans, Ja cobs Paula, Lelie M.J., Boone Annie, Stoelzaet Georges, Stoelzaet Baudouin, Uytter- sprot Leontine, Kramer Ralf, De Bruyn Johan, De Winne Martine, Mergan Yvan, Van Nieuwenborgh Hans en Frans, Cosijn José, Lambrecht Mip, Van den Broeck Kathleen, Perdaens Arthur en Sonck Raf. Tenslotte noteerden we dat door het Gewest Aalst van het V.K., van 6 januari 1986 tot 24 maart 1986, een nieuwe E.H. B.O.-kursus wordt ingericht 40 u.), iedere maandag en dinsdag van 19u.30 tot 21u.45, in zaal De Kring, Dr. De Moorstraat te Aalst. Voor na dere informatie kan men steeds terecht op het sekreta- riaat, Rozendreef 165, bus 30 te Aalst. D.B. Gezinswijkenkwis B.G.J.G. Meldert Op zaterdag 30 november brengt de afdeling Meldert van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen in zaal "Bij Herman" te 19u30 een gezinswijkenkwis met verzekerde deelname van acht wijkploegen, met elk 7 deelnemers per leeftijdskategorie. De vragen zijn niet van zwaar kaliber en zijn uiteraard aangepast aan de bedoelde leeftijds groep. Ook het publiek kan een mooe prijs in de wacht slepen volgens het systeem Namen Noemen. Iedere deel nemer ontvangt een bondspakket en voor de winnende ploeg is er uiteraard iets speciaals. Juryleden zijn Alfons Van den Bossche, Fons De Koninck en Ingrid Van De Voorde. Plus één lid van elke ploeg naar eigen goeddun ken. Er zijn een gemeenschappelijke opdracht, opsom- mings-, letter- en behendigheidsproeven en typische vra gen over Meldert. Ook herkennen van Meldertse figuren via een kryptische omschrijving. (L.H.) [week lang werd in Aalst en omgeving quasi enkel gesproken over de moordende raid |e Delhaize waarby acht personen het leven lieten, een paar ernstig en andere lichter Men gewond maar waarbij in tal van families wonden werden geslagen die alleen door nd des tyds kunnen helen. Onnoemelijk, troosteloos verdriet in vele gezinnen en Jgenheid en verontwaardiging bij de massa omdat zoiets mogelyk is. Mensen die als f deed met broeder Abel onschuldige slachtoffers maken zonder de minste Van den Steen en de erehaag en deponeerden Deken De Pilleceyn na een bloemen op de lijkkist van hun gedicht over de vrede zegde dagen tereke was de vriendinnetje. dat men geen antwoord kan artfnuskerk het toneel °P zaterdag was de plechtig- geven op de vele vragen die m vele honderden in de heid even ontroerend voor de men zich momenteel moet stel- [Haan 1.300 stoelen waar- vele aanwezigen bij len. Waarom deze hopeloze iet alleen geen enkele de "'tvaart van Dirk en Elsie agressie? De deken herinnerde •t bleef maar ook de Nijs, eeSa en moeder d'e aan eraan dat Georges De Smet stonden gevuld hun de dood ontsnapte achterla- vroeger reeds riiet van tegen- •ning in de rouw van de ,end- Onder de aanwezigen te- slagen gespaard bleef en er nu ■leden betuigden. rug het college van burgemees- met het wekelijks boodschap- ter en schepenen, een vicarüs penbriefje in de hand weerloos ..ijdag kwam het gezin die de bisschop vertegenwoor- werd neergeveld, den Steen aan de beurt digde, officieren en manschap- vader Gilbert, moeder pen van rijkswacht en stadspo- Laatste slachtoffers tse Van den Abiel en litie en direktieleden en perso- En verleden maandag werd iter Rebecca. Zoontje Da- neel van Delhaize. Jan Palsterman, vader van zes dens leven niet meer in Deken De Smet stelde de «vre- kinderen, die de dag na de tr is en waarbij zelfs goe- de» die we momenteel beleven overval aan zijn verwondingen >p bestaat dat hij zijn in vraag en zegde dat mensen overleed ten grave gedragen zal kunnen houden, zich voortaan niet meer veilig na een plechtige lijkdienst in ide witte bloemen maar kunnen voelen in hun dagelijk- de kerk van de Paters van Sint eenzaam alleen achter, se levenswandel. Het mag ech- Job. «Jan Palsterman werd het ter bij geen stil protest blijven, slachtoffer van ontaard mens- Pauwels van de Sint- ieder op zijn plaats moet aktief zijn en van waanzinnige gel- larochie Immerzeel de meewerken aan een reële dingsdrang» zegde de pastoor aldaar zou veel te klein vrede. die voorging in de eucharistie- jeweest zegde dat Aalst Bij het einde van de plechtig- viering. «Dergelijke mensen cloos staat bij zoveel ge- heid namen de schoolvriendin- verdienen nog nauwelijks de De moord van Kain op netjes van de rijksbasisschool naam «mens». Vóór de lijkkist I blijkt ook heden ten dage Park uit de Eikstraat afscheid de zes kinderen van het slacht- aktueel in een diep ver- met een eigengemaakte tekst offer. Ontroerend tot en met. arde wereld. Tijdens de waarna elk meisje een gele En maandag werd de Nieuwer- ipgeluisterd door het Sint- r0os op de witte lijkkist van kerkse Marie-Jeanne Van linuskoor o.l.v. Johan Elsie neerlegde. Mulder te Ukkel verast, laert zong ontroerend en Morgen zaterdag wordt in de bst Kristiaan Van Ingel- Sint-Martinuskerk te Aalst trachtte met werken van Georges De Smet vanwege het stadsbestuur een i de diepe wonden te ver- Tegelijkertijd werd in Lede, plechtige dienst gehouden len. Twintig klasgenootjes eveneens in de Sint-Martinus- Voor alle slachtoffers van deze Rebecca uit de school van kerk, de lijkdienst gehouden moorddadige overval, lames van Maria vormden voor Georges De Smet waarbij LH Aalst. De hobbyclub Speedy stelde zelfgemaakte schaalmodellen van bootjes voor a Verleden zondagnamiddag liep de Sint-Martinuskerk vol voor de viering van «3 eeuwen Hospitaalzusters Augustinessen» te Aalst. Na de beide begrafenissen van slachtoffers van de raid op Delhaize en de viering «30 jaar Achterlinie» verleden zaterdagnamiddag waren we voor de vierde keer in drie dagen in de 5 eeuwen oude hoofdkerk van Aalst. Onder de aanwezigen de bur gemeester die de historiek van deze kongregatie zou maken en namens stadsbestuur en be volking de tolk zijn van de aan de Zusters verschuldigde dank. Het werd een grootse viering in koncelebratie van voorgan ger Deken J. De Smet met eerwaarde heren P. Hanssens, A. De Wolf, A. Tysmans, A. Van Moer, A. Schatteman en D. Peleman met optreden van «Cantate Domino» o.l.v. Mi chael Ghijs en aan het orgel Kristiaan Van Ingelgem. Bij de homilie werd gesteld dat deze zusters bij de overname van het hospitaal het moesten runnen met biezonder weinig medische middelen en met nog minder medische akkomoda- tie. Maar toch deden ze het, 24 r op 24. Van permanenties, aflossingsbeurten en tutti quant was toen nog geen spra ke. Men werkte gewoon voor de medemens met nooit afla tende inzet, volledig belang loos in dienst van de Heer. Momenteel telt de Kongrega tie nog 38 kloosterzusters van wie 22 in «het Gasthuis» aan de Hertshage waar het hospi taal werd opgericht in 1899 en de andere in de rustoorden Sint-Job en te Haaltert. Het zangkoor «Cantate Domi no» zorgde voor een zeer goe de uitvoering van de «Paus mis» van Jos D'Hollander, dag op dag een half jaar na de heerlijke dag te Sint-Denijs- Westrem, met orgelist Kris tiaan Van Ingelgem aan het orgel. Bij het einde, na het Te Deum en een hartversterkend Halle- luia van Handel dankt de zus- ter-overste ontroerd voor de vele blijken van sympatic die aan de Kongregatie werden ge boden. Waarna het een toe loop werd van de aanwezigen naar de receptie in het Oud- Hospitaal, nu stedelijk museum. 1236 Burgemeester Raymond Uyt- tersprot schetste in het kort de historiek van het hospitaal dat heel wat ouder is dan driehon derd jaar. 1685 was niet het begin van het hospitaal. Wel het jaar waarin de Zusters van de H. Augustinus de taak overnamen op vraag van de bisschop de Bergues van Ka- merijk. En juist vóór de eeuw wisseling, in 1899, werd ver huisd naar de Hertshage waar tot over een paar jaar het ste delijk hospitaal is onderge bracht vóór de ingebruikname van de gloednieuwe gebouwen aan de Sisegemlaan. De eerste vermelding van het hospitaal dateert uit 1236 na dat enkele jaren voordien de Graaf van Vlaanderen en Jo hanna van Konstantinopel een schenking hadden gedaan tot oprichting van een ziekenhuis, een «gasthuis». Uitgerekend op de plaats van een oude Karolingische burcht uit de ne gende eeuw, het Zeihof, oud ste deel van de stadskern. In het begin waren er religieu ze broeders en zusters die in stonden voor verzorging van zieken en noodlijdenden en voor opvang van pelgrims en vermoeide reizigers. De bisschop van Kamerijk vaardigde echter een orderegel uit waarbij er niet meer dan 5 zusters en twee broeders mochten aktief zijn op dit vlak wat in 1441 werd veranderd in enkel 6 zusters en geen broe ders meer. In 1675 kwamen er wel de Zwartzusters bij die instonden voor thuisverple ging- Drie eeuwen dienstbaarheid Hospitaalzusters uit het hoofd stedelijk Sint-Janshospitaal op de Poel namen te Aalst de taak over drie eeuwen terug in 1685. Ze maken ook ten huidi- gen dage te Aalst in het Hospi taal nog steeds de dienst uit al worden ze bijgestaan door een steeds groter wordend aantal leken. De Kongregatie doorstond de «eeuw der verlichting», trot seerde de Franse Omwenteling en bloeide open tijdens deze eeuw. Vooral na de wereldoor log organizeerde ze zich eigen tijds en werkte valabel mede aan verfijnde strukturen waar bij de mens van vóór zijn ge boorte tot aan zijn dood me disch wordt begeleid. Ook door niet-gelovigen wor den ook nog vandaag deze Zusters geapprecieerd om hun engagement. Gelovigen waar deren hen bovendien voor hun religieuze getuigenis, groot in eenvoud. Het is dan wel opval lend dat het juist die verenigin gen zijn die door hun gods dienstige inspiratie en verbon denheid de eeuwen trotseren. Wat o.m. ook blijkt uit de vieringen 650 jaar Alexianen te Leuven en 275 jaar Zwart zusters te Sint-Niklaas. 10 juni 1986 Bezieler en stuwende kracht van heel deze viering was wij len Jan Van der Hulst, voorzit ter van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon, de WAK. Door zijn plotseling overlijden kwam het gepland te dezer gelegenheid uit te ge ven «Gedenkboek» niet klaar. Een aantal historici neemt nu de taak op eigen schouders en samen met een tentoonstelling over «Drie eeuwen Hospitaal zusters te Aalst» wordt dat boek dan voorgesteld op 10 juni e.k. U kan nu reeds in schrijven. L.H. Het is een algemene vaststelling in onze gewesten dat de bevolking eerder daalt dan aangroeit. Ook in Erpe-Mere is er jaarlijks een lichte daling waar te nemen alhoewel het verschil telkens zeer miniem is. Slechts 32 Erpe-Merena- ren minder op een totaal dat einde 1984 nog 18.721 bedroeg is niet alarmerend. Hiervan bedraagt het sommige niet van kritiek ont- vrouwenoverschot nog slechts bloot waren. Dit was het geval 61 eenheden en er kwamen 12 o.a. met de pendelparking aan mensen meer in Erpe-Mere het station te Burst. Voor dit wonen dan er weggingen. Men projekt werd een raming ge noteerde in dit jaar 218 overlij- maakt van ruim 11 miljoen dens tegenover 174 geboorten, frank maar men wacht nog op 98 huwelijken en 25 echt- de definitieve goedkeuring van scheidingen. Op dit ogenblik stedebouw. wonen er 112 vreemdelingen in In de Lange Ommegangstraat de gemeente met overwegend te Erpe is men van plan een Italianen en Nederlanders, sociale woonwijk in te planten. Ook telt men ruim 40 inwoners In juli 11. werd goedkeuring boven de 90 jaar. gehecht aan het ontwerp om verbeterings- en rioleringswer- Schoolbevolking ken uit te voeren in het kader Het gemeentelijk onderwijs van de infrastruktuur. Einde- wordt in Erpe-Mere in vijf ver- lijk zal ook de fusiegemeente schillende scholen gegeven en met de meeste verenigingen tijdens het voorbije schooljaar een ontmoetingscentrum ter telde de school van Burst 172 beschikking krijgen. Het oud leerlingen, Erondegem 81, Er- gemeentehuis van Mere zal pe (Honegem) 156, (Dorps- verbouwd worden, evenals de straat) 55, Mere 62. bijgebouwen. Reeds vorig jaar werd een raming gemaakt Werkloosheid en tewerkstelling maar in augustus dit jaar wer- Een verheugend feit is de ver- den, na aanbesteding, de wer- mindering van het aantal werk- ken toegekend aan de NV lozen met 371 eenheden. Een Mengé uit Gent voor een be- paar maanden geleden waren drag van 5.858.000 F zonder toch nog altijd 842 mensen BTW. Deze werken kunnen zonder werk, van wie 350 man- echter uitgevoerd worden met nen en 492 vrouwen. Het tussenkomst van.een staatstoe- grootste aantal wordt in Mere lage. aangetroffen met 276 en Erpe Het laatste groot projekt is de met 194; Aaigem 56, Bam- bouw van een buurthuis in de brugge 70, Burst 132, Eronde- woonwijk Meyerskouter te gem 78, Ottergem 28 en Vlek- Burst. Na de aanbesteding kem 8. werden de werken toegekend Naast de verschillende kleine aan de firma Scheirlinck uit en middelgrote bedrijven in de Gent voor een bedrag van on- verschillende fusiegemeenten geveer 4,2 miljoen frank. De beschikt men over een indus- betoelaging door de overheid trieterrein waarop momenteel bedraagt ongeveer 2,7 miljoen 16 firma's gevestigd zijn en aan wat er op neerkomt dat de ruim 1.000 mensen werk ver- gemeente nog altijd nog 1,5 schaffen. Vooral Pioneer en miljoen moet bijpassen wat Wang hebben enkele tientallen door de belastingbetaler van personen in dienst maar ook Erpe-Mere moet gedragen de pas gevestigde Aldi zorgt worden, thans al voor werkgelegenheid Nu vraagt ook Groendal Mere van 187 werknemers. - terecht - een buurthuis en Het terrein biedt nog ruimte later misschien ook Duinaert- voor andere vestigingen zodat Erpe. Is dit nu niet het gepast in de toekomst de werkloos- ogenblik om de maatschap heid in Erpe-Mere nog gevoe- pijen, die dergelijke woonker- lig kan dalen. nen inplanten, zelf voor een buurthuis te laten zorgen en Brandweer kontraktueel vooraf te doen De gemeente heeft zelf geen vastleggen samen met de ande eigen brandweerkorps en moet re kontrakten. dus beroep doen op dit van Aalst waaroor de begroting PljatseUjke openbare voor 1985 ruim 6 miljoen frank b'bhoteek voorzien heeft. Zonder veel omhaal werd in De meeste hulp wordt elk jaar juli 1.1. de jeugdbiblioteek verleend om schouwbranden geopend en nu kan men ook te blussen maar in ongeveer terecht in de afdeling voor vol- een jaar tijd had men ze ook wassenen. nodig voor o.a. een drietal wo- Voor beide afdelingen zijn de- ningbranden, een fa- zelfde uren geprogrammeerd: brieksbrand en autobrand. op dinsdag van 18 tot 20 u.; Maar men doet op hen ook woensdag 10-12 en 14-16 u.; beroep voor allerhande andere donderdag van 18 tot 20 u.; hulpverlening. vrijdag 10-12 en zaterdag even- Belangrijke werken eens van 10 tot 12 uur. Het gemeentebestuur heeft uitleningstermijn bedraagt voor de komende jaren nog »el?en'- »en h°rfI, enkele belangrijke werken in mschnjvmgsge d te betalen en voorbereiding Een viertal de uitleen zelf ,s bovendien hiervan werden tijdens onder- gratis, scheiden gemeenteraadszittin gen goedgekeurd alhoewel JV /VKM Sint-Goedele Aalst organizeerde een spaghetti en biefstuk in de zaal De Klup te ialst. Voor die aktiviteit, die voor de derde maal werd opgezet, had men een originele cklame uitgedacht. Leden van de groep werden uitgerust als sandwich-man en zorgden zo ivoor dat een massa volk kwam smullen. Zo kreeg men ook flink wat geld in de kassa, lat VVKM Sint-Goedele weer voor een tijdje op rozen zit.

De Voorpost | 1985 | | pagina 9