VOOR 1/2 MILJOEN AANKOOPBONS TOMBOLA endermondse winkelstraten gul let prijzen tijdens eindejaarsakties STAD DENDERMONDE GROTE KERSTBOOMACTIE He Appelse Kwisvrienden eer aan het werk Kinderwerking Sjalom Dendermonde zoekt monitoren van 30 november tot 31 december 1985 1 GRATIS LOT bij aankoopschijf van 50 F Sportkwis Hofstade: Inschrijven moet nu De Voorpost - 29.11.1985 - 11 in de volgende straten: Beurzestraat, Bogaerdstraat, Dijkstraat, Donckstraat, Franz Courtensstraat, Gentsesteenweg, Grote Markt, Justitieplein, Kerkstraat, Oude Vest, Ridderstraat, Veerstraat, Werf en Noordlaan HOOFDPRIJS: pakket aankoopbons ter waarde van 50.000 F 10 pakketten aankoopbons ter waarde van 5.000 F, enz. pelse kwiskompetitie het voorbije weekend waren ruim 150 Appelse Kwisvrienden aan het werk in de j afdelingen van de AKV-kwiskompetitie. jerde afdeling blyfl het na vier speeldagen onbegonnen werk de stijgers nu al aan te "en al zullen Kwistet, zaterdag ochtans niet goed, Ossenbeek, Ziedetwel en ertonkskens toch wel dicht in de top eindigen. cede lopen Ploeg X en Entity verder van de rivalen weg maar dat kan ook slechts n zijn vermits co-favoriet Fiasco zaterdag zelf de vragen moest stellen, e hoogste reeks tenslotte kon leider Jonogroots, als kwisleider, ook geen punten KNOK toonde zich opnieuw het sterkste team voor het momenteel goed draaiend nd Jaar Beter. De stryd en de hoogste Appelse kwiseer gaat echter duidelijk tussen K en Jonogroots. om de wereld het vlotst over de eerste hin- Pachter maakte Jonog- dernis, ook al hadden Papaver een gezellige kwisavond. en KNOK met respektievelijk g vragen liep men door de Soeng-dynastie en chaos als Afrika,'Europa, Ocea- verklaring voor "Ran" de eer- Amerika en... Vlaande- ste soloantwoorden klaar. Dat Volgend jaar Beter ging 1985 bij de Chinezen het jaar van de buffel is wist niemand in Appels. Na Azië stond V.J.B. samen met Wodeisme- doade aan de leiding. Afrika scoorde hoger maar de Comoron, Atleet Camoudi en de Egyptische godheid dermonde. ATB uit Dendermonde, mijmerend over de voorbije kwistriomfen (vh) Anubis verdienden toch beter. KNOK haalde op het zwarte werelddeel sterk uit, haalde zeventien punten op de twintig en kwam op kop met vier pun ten voorsprong op VJB. Voor de pauze werd nog even Europa aangepakt waar bij bleek dat de Lollarden en Mordred, als moordenaar van Koning Arthur, zo goed als vergeten zijn terwijl de Ita liaanse uurrekordhouder Ol- mo helemaal uit de kwisgees- ten ligt. Halfweg bleef de span ning om de avondzege met KNOK net voor VJB terwijl Aquila nog iets verder de der de plaats innam. Na Oceanië stond het vast dat of KNOK of VJB de avond van Jonogroots zouden bin nenhalen. VAL behaalde solo- punten voor Mount Erobus op Antarctica en verder was het helemaal niet makkelijk met kanovaarder McDonald, de Moloch, Petreira als dode Ne derlandse Greenpeacefoto- graaf en vlucht 714 van Kuifje naar Oceanië. Amerika werd het moeilijk ste werelddeel, ATB haalde bijvoorbeeld maar één vraag binnen en KNOK en VJB kre gen de hete adem van Aquila in de nek. Een nieuwe opmer kelijke solo van VAL-Buggen- hout, dat zaterdag nochtans maar met vier spelers klaar moest komen, met het Banff National Park. Tien vragen voor het einde bleef KNOK drie puntjes voor op VJB, vier op Aquila. Volgend jaar Beter zoals de voorgaande jaren wordt nu ook weer in de voornaamste winkelstraten van dermonde een eindejaarsaktie gevoerd. Dat betekent dat zowel de handelaars die uitmaken van de Ster-Aktie als de winkeliers die zich hebben gegroepeerd in de d w stboom-Aktie, de komende weken gul zullen zijn met prijzen. By iedere aankoop van bepaald bedrag, krygt men inderdaad een lot en daarmee kan men dan weer (terende (geld(prijzen winnen. Het komt er alleen op aan het juiste lot te bezitten en wordt de eigenaar van hetzy een superprys van '200.000 fr. of een hoofdprijs van M) fr. Mocht U net die eerste pry's niet hebben gewonnen, dat moet u nog lang niet treuren, want er zyn nog een massa andere prjjzen weggelegd in de middenstands- n is de boodschap i natuurlijk alleen maar neer U in de loop r decembermaand bij de iliers aangesloten bij een de akties een aankoop Hoe meer aankopen, groter het bedrag van die >en is, hoe meer deelne- feskansen U krijgt en hoe lér natuurlijk de kans is dat de gelukkige winnaars art. raf dient gezegd dat het de handelaars een hele 'e is om een dergelijke :npot bij elkaar te bren- Ook voor hen is het een ijke tijd en wordt een inspanning gevraagd, ten behoeve van de vele sen die in het centrum van Beiaardstad hun inkopen i, voor de vele kooplusti- die binnen de sfeervolle en nrickc verlichting best hun i vinden, voor die vele is die inspanning niet cel, zo zeggen de deelne- s. Ze rekenen er dan ook lat heel wat kopers de weg de winkeldeuren zullen I len en dus niet alleen voor raam zullen blijven staan het vele moois te bewon en. loop van de maand de- 8S| iber wordt Dendermonde ce| r herschapen in een ware tstad. Zoals gebruikelijk J' en de prachtige verlich- pbogen van de Ster-Aktie Brusseisestraat, de Vlas- kt. de Sint-Joris gilde en de toegang tot de Oude Vest her scheppen tot een uniek dekor. Reken daarbij nog de versier de uitstalramen, de stemmige achtergrondmuziek, de vele wandelaars en kopers natuur lijk, en dan voelt men zich plots in een totaal andere we reld. Dat de straten ook nog met kerstbomen zullen ver sierd worden, waarin kleurrij ke lampjes zullen branden ook dat draagt bij tot een aparte sfeer. Zijn de straatverlichtingen van de Ster-Aktie al geruime tijd bekend en behoren tot de mooiste in hun soort, de kerst- boom-aktie heeft nu ook aan een straatverlichting gedacht. Niet zo groots opgevat als deze van hun buren uit de Brussel sestraat en omgeving, maar de winkeliers van de Kerkstraat, de Franz Courtenstraat, Bo gaerdstraat en Dijkstraat, Rid derstraat, Veerstraat en Markt, krijgen ook het sym bool van de aktie, in feestelij ke lampjes aan de gevel. De sfeerverlichting kwam er om de verjaardag van het tweede lustrum van de aktie wat meer luister te geven. De Kerst- boomaktie kon voor het reali- zeren van deze feestverlichting een beroep doen op de eigen leden, de vrije beroepen, fi nanciële en openbare instellin gen en onderwijsinstellingen. Men leverde een voortreffelijk resultaat af dat best mag ge zien worden en dat veel zal bijdragen tot aangenaam win kelen in deze straten van Den dermonde centrum. Evenveel prijzen als dagen in het jaar Bij de Ster-Aktie zitten piente re mannen. Voor elke dag van het jaar, een prijs zeggen ze daar. Tussen 30 november en 4 januari krijgt U bij de deelne mende handelaars, en dat zijn er om en bij de honderd, bij elke aankoop per 100 fr. een lot. Die loten moet U natuur lijk goed bijhouden, want die geven recht op heclwat prij zen, als u tenminste het goede nummer heeft dat begin janua ri in het stadhuis van Dender monde onder het alziend oog van een gerechtsdeurwaarder uit de gelukstrommels wordt gehaald. Voor de zestiende maal al or- ganizeert de Ster-Aktie zijn eindcjaarstombola. Heeft men in verleden meer dan eens een totale waarde van 1 miljoen frank naar voor geschoven en startte men in een pril begin met prijzen in natura, dan zijn er nu een massa aankoopbons te winnen. De superhoofdprijs is goed voor 200.000 fr. en daar kan je al heel wat mee aanvangen. De hoofdprijs is nog goed voor 100.000 fr. Dan is er nog een grote prijs van 50.000 fr. en volgen er 10 prijzen van 10.000 fr. Daarmee is al een eerste schijf van 450.000 fr. verdeeld. Dan volgen er nog eens 50 prijzen van ieder 5.000 fr. en dat betekent nog een toemaat je van 250.000 fr. om af te ronden met 300 prijzen onder de vorm van aankoopbons van ieder 1.000 fr. of nog eens 300.000 fr. Alles samen bete kent dat toch weer een bedrag van jawel, 1 miljoen frank. En nog eens 402 pryzen De leden van de Kerstboom- aktie gooien meer dan vier honderd prijzen te grabbel. Vanaf 1 december krijgt u er bij uw aankoop per schijf van 50 fr. een lot. Daarmee kan U dan weer meedingen aan een tombola, waarvan de eerste prijs bestaat uit 10 aankoop bons van 5.000 fr. Daarnaast zijn er nog een aantal andere hoofdprijzen. De pakketten bestaan uit 10 aankoopbons van 5.000 fr. ieder. En mocht U daar echt uw nummer niet tussen vinden, misschien staat het dan te lezen tussen de overige 400 winnaars die ieder een aankoopbon van 1.000 fr. krijgen. Het hele prijzenpak ket is goed voor 500.000 fr. De Kerstboom-Aktie die nu aan haar tiende jaar toe is, spruit voort uit een samenwer king van de Middenstand in Dendermonde-centrum. Men telt een 80-tal aangesloten le den in de al eerder opgesomde straten met als verre uitlopers nog de Gentse Steenweg en de Donckstraat. De handelaars die aan de aktie deelnemen zijn biezonder goed te herken nen aan een affiche die voor het raam hangt. Vermelden we tenslotte nog dat de nieuwe verlichting op vrijdag 29 no vember om 20 uur plechtig in gebruik wordt genomen in aanwezigheid van heel wat vooraanstaanden. liet op Vlaanderen dan de avondzege ontglippen want met Gust Gils en met Hugo Raspoet vaagde de ploeg van Mark De Laet de juiste ant woorden van het bordje. Pre cies die vier punten bezorgden KNOK een tweede opeenvol gende avondzege. In de tus senstand en rekening houdend met het feit dat enkele ploegen een avond minder speelden, komt KNOK nu op kop. Jono groots plakt hen op de weke kwishuis. Zaterdag 14 december in zaal Ommeganck, met Tora Tora als kwismaster, kunnen de kaarten wellicht nog beter geschud worden. De vierde avond 1. Knok 100 p., 2. VJB 95, 3. Aquila 89, 4. Papaver en Una niem 85, 6. Wodeismedoade 78, 7. Loco 66, 8. VAL 63, 9. Tora Tora en ATB 59. De tussenstand 1. KNOK 289 p., (385 p.), 2. Jonogroots 287 (383), 3. Una niem 341, 4. VJB 338, 5. Aqui la 245 (327), 6. Wodeismedoa de 315, 7. Papaver 305, 8. ATB 299, 9. VAL 291, 10. Loco 288, 11. Tora Tora 280 p. Ziedetwel is weer terug Derde afdeling werkte met Eureka als kwismaster in zaal Ommeganck en het werd ook daar een sterke kwisavond. Iedereen haalde ruim de. helft, ook staartploëg Hopduivels, maa ropvallend was toch het zwakke weerwerk van leider Kwistet dat slechts 65% haalde en meteen terugvalt naar de derde plaats. Erg moeilijk was het dus allemaal niet en na tien vragen hadden, op de Hopduivels na, alle ploegen meer dan de helft van de punten binnen. Onmid dellijk daarop haalde de kof- fieplant geen goed antwoord. Eureka kreeg later op de aarts- moeilijke vraag over Lindies Fara ook geen respons. Halfweg lag Ziedetwel ste vig aan de leiding en daar leek de ploeg uit Asse al op weg naar een tweede avondzege, al bleven Ossenboek en Antago nisten stevig aanklampen, ter wijl Pinkstertongskes vooral met de solopunten voor de straat van Cabot, tussen Nova Scotia en Newfoundland, ook nog kansen hield. Ziedetwel kreeg echter nog de meeste tegenstand van de Rossers die als enige de vlag van Ethiopië herkenden en daarmee bij de volgende tussenstand tot op twee punten naderden. Dich ter raakten de Dendermondsc kwissers niet meer en Ziedet wel, dus al winnaar van de Dendermonde. De Rossers, zaterdag goed voor de tweede plaats (vh) eerste avond en nadien toch wel sterk teruggevallen, kraai de opnieuw viktorie. De grote geslagene zaterdagavond was de Wase kwisploeg Kwistet die in zaal Ommeganck nooit haar naam eer kon aandoen. In de tussenstand wipt Ossenboek met ploegleider Bob Spitael uit Lebbeke naar de eerste plaats, onmiddellijk gevolgd door Ziedetwel. Zaterdag 7 decem ber in zaal 't Peird moet Pink stertongskes de twee rivalen uit elkaar houden. De vierde avond 1. Ziedetwel 100 punten, 2. De Rossers 92, 3. Ossenboek 88, 4. Antagonisten en Zalmkes 82, 6. Jeugd zonder Dak 81, 7. Pinkstertongskes 80, 8. 't Peird 73, 9. Kwistet 65 en 10. Hop- duvels 58 punten. De tussenstand I. Ossenboek 344, 2. Ziedet wel 341, 3. Kwistet 338, 4. Pinkstertongskes 335, 5. Jeugd zonder Dak 333, 6. De Rossers 246 (328), 7. Antagonisten en Zalmkes 243 (324), -9. Eureka 242 (323), 10. 't Peird 266 en II. Hopduvels 245 p. Overwinning voor The Entity Het lijkt er steeds meer op dat de titelstrijd in tweede af deling een duel zal worden tussen Entity en Ploeg X. De ploeg van Gustaaf Schelkens, Entity, heeft na de avondzege van zaterdag de beste troeven in handen. Fiasco, zelf ook nog een kanshebber, maakte het de vrienden van de reeks niet makkelijk. Na tien vragen al drie solo's met hepatitis voor Entity, judoka Angelo Parisis voor Tiem en Benjamin Brit ten voor Banzai. Net voor de pauze tenslotte nog een so- loantwoord voor Juventus dat nog wist dat Mathot in de rege ring Eyskens Binnenlandse Zaken had. Bij de pauze had Entity een voorsprong van acht punten uitgebouwd op Tiem, Ploeg X en Wanhoop. Dat laatste was erg verrassend. Entity werd nooit bedreigd al kwamen X en Tiem toch nog wat dichter. De jury haalde een solo met de BRT-Wereldomroep, Asdam- men wist op popmuziek nog alleen punten te vergaderen. Na zestig vragen hield Entity dan toch maar drie puntjes boni over. De strijd om de titel ligt meteen volledig open, drie ploegen lijken nog een goede kans te maken. Ook de degra datiestrijd wordt plots span nend. Banzai, vorig jaar nog in eerste, krijgt het moeilijk zich te handhaven. Ploegleider Leo Jacobs, kwisser in hart en nie ren, loopt er tegenwoordig treurig bij. De derde avond 1. Entity 100, 2. Ploeg X 96. 3. Tiem 94, 4. Asdammen 88, 5. Meerhof 87, 6. Alles of Niets 87, 7. Juventus 79, 8. Wan hoop 76, 9. Bonzai 73, 10. Beiren 67. De tussenstand 1. Entity 296, 2. Ploeg X 277, 3. Fiasco 270, 4. Tiem 251, 5. Asdammen 246, 6. Alles of Niets 236, 7. Meerhof 232. 8. Banzai 221, 9. Juventus 220. 10. Wanhoop 212, 11. Beiren 209. Hugo Aerts In Hofstade bij Aalst zoekt men op 13 en 20 november voor de tweede maal de sterkste sportkwisploeg. Tot 1 december kunnen geïnteresseerde teams inschrijven voor de tweede editie van het Hofstaads Kwistornooi. Elke ploeg, samengesteld uit vijf kwissers met een mini mumleeftijd van de ploegleden van 16 jaar. Twee avonden lang worden in het Parochiaal Centrum vanaf 20 uur telkens zestig vragen gesteld over alle mogelijke sporttak- ken. Het inschrijvingsgeld werd per ploeg vastgelegd op 200 frank maar daarvoor krijgen de deelnemers veel kwisplezier en is er voor iedereen wat te halen uit de rijke prijzenpot. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht bij Hendrik Van Dessel, Kammenstraat 10 te 9308 Hofstade. Telefonisch reageren kan op 053/78.78.72. (H.A) Jeugddienst Sjalom is een nationale organisatie van en voor fysisch gehandikapte en valide jongeren. Tijdens haar 23-jarig bestaan heeft deze zich steeds tot doel gesteld de integratie van fysisch gehandikapten en validen in onze samenleving te bevorderen. Onder integratie verstaan we het psychisch en fysisch zichzelf mogen zyn, met een eigen gevoelsleven, spontani teit en kreativiteit, met de vrijheid om binnen zyn mogelijkheden een eigen levensprojekt op te bouwen. Integratie betekent dus: kan sen krijgen om die eigen moge lijkheden te ontdekken en te ontplooien. Voor veel gehan dicapten is onze samenleving echter een hinderpaal voor het ontdekken van die mogelijkhe den. Bij voorbaat worden zij reeds in de rol geduwd van «iemand die niets kan», «ie mand die steeds geholpen moet worden». Men wordt in die rol geduwd en het gevaar is dat men zelf begint te geloven «niets te kunnen», «steeds hulp nodig te hebben». Vandaar dat jeugddienst Sja lom werk maakt van een men taliteitsverandering op dit punt. Sjalom wil gehandicap ten bewust maken van hun mogelijkheden, en wil aan va liden leren zien dat iemand met een handicap, een «gelijk waardige» is. iemand met «kansen en mogelijkheden». Tot hiertoe richtte de jeugd dienst zich en^el naar jongeren vanaf 17 jaar. Jongeren die samen aktiviteiten organiseren over het ganse Vlaamse land, jongeren die samen op week end gaan, jongeren die samen op reis en op kamp gaan, jon geren die samen integratie pro beren te beleven. Samen, steeds weer samen, rekening houdend met ieders mogelijk heden, mekaar leren zien als gelijkwaardige. Steeds meer beseffen we ech ter, dat integratie een proces is dat begint bij het kind. Van jongsaf moet het kind gestimu leerd worden in het verkennen en zelfstandig uitbouwen van z'n mogelijkheden. Wordt het echter in een passieve rol ge duwd, dan zal het later als volwassene heel wat proble men ondervinden om uit die rol te stappen. Evenzo is het voor het valide kind van belang, reeds /an jongsaf kontakt te leggen met gehandicapte leeftijdsge nootjes. Zo worden deze 2 werelden al heel vroeg met elkaar versmol ten, groeit er een gezonde hou ding tussen beide, zal er ook later geen drempelvrees zijn enz... Vanuit bovenstaande beden kingen startte Sjalom in het begin van de jaren '80 met een kinderwerking te Gent. Het werd een kombinatie van atel- jee- en speelpleinwerking. De aktiviteiten vinden om de 14 dagen de zaterdagnamiddag plaats. Vanzelfsprekend staan deze aktiviteiten open voor al le geïnteresseerde fysisch ge handicapte en valide kinderen en jongeren tussen 6 en 16 jaar. We besloten toen om met drie leeftijdsgroepen te wer ken: 6-9 jaar, 10-13 jaar, 14-16 jaar. Onze doelstelling indachtig be staat ook de monitorengroep uit zowel gehandicapte als vali de monitoren. Door het denderend sukses en de nood aan dergelijke wer king werd besloten om een 2de kinderwerking op te starten. Deze zal plaats vinden in het Dendermondse, in en rond de lokalen van de oude gemeen teschool, Heidestraat 57A te Appels. Voor het organiseren van de aktiviteiten is Sjalom nog op zoek naar enkele monitoren, zowel gehandicapte als valide jongens en meisjes ouder dan 18 jaar met enige ervaring i.v.m. werken met kinderen. Ben je geïnteresseerd, geef dan een seintje en kom naar de infonamiddag op 21 december 1985 om 14.30 u. in de chirolo- kalen, Kapellestraat, Appels. Indien je geïnteresseerd bent en die namiddag niet kan ko men, kan je meer informatie omtrent onze programma's, monitoren.verkrijgen op het nationaal Sjalom sekretariaat. Wespstraat 1, 9000 Gent (tel. 091/28.92.09). Wij zijn ook steeds bereid jou op ons sekretariaat te ontvan gen, of zelf tot bij jou te ko men om over de kinderwer king te praten.

De Voorpost | 1985 | | pagina 11