STADSBERICHTEN VERWELKOMING VAN SINTERKLAAS De Voorpost - 29.11.1985 - 17 mber rlijkse teken van de jaarlijkse verkoopsmaand die NCMW ere in de loop van december organizeert, heeft op 1 december een Sinterklaasstoet plaats in Overmere. Ingnamiddag KWB ■Als" 9 1 december om 15.00 uur organizeert de KWB van rograrB een bowlingnamiddag in de Donk s Bowling. Men kan Maria iven ter P'aatse aan de prijs van 100 fr. per deelnemer eter vee partijen. Er zijn ook prijzen te winnen. Beveren 0 dender^0 DENDERMONDE 4e JAARGANG itelling kookboek I 29 november te 20 u. wordt in de Verlatzaal van het I Cortewalle het kookboek van Zuster Huberta voorge- )it boek is van de hand van Richard Willems en is getiteld greep uit het verleden». Schepen Smet spreekt de koming uit. Professor Dr. J. Roegiers komt spreken over en eetgewoonten van onze voorouders. Auteur Richard i 9 is vertelt hoe het allemaal groeide en burgemeester Van a heeft het laatste woord. Ook Zuster Huberta zal 4®J| zi9 z'fn- Na de akademische zitting is er receptie. ere rogramma KWB-Sint-Martinus i Schuur aan de Van Craenenbroeckstraat zal vrijdagavond Gember vanaf 20 u. een raadsvergadering plaatsvinden ille KWB-leden van Sint-Martinus met voorstelling en Gro( ssing van het jaarprogramma 1985-1986. ierde Atlantis luaklub Atlantis uit Beveren komt maandag 2 december i in het Gildenhuis om er een bespreking bij te wonen van ir Bleys. Het onderwerp is «zeewater». Aanvang van de 20^u ra°ht om 19-30 u lnk°' ireksavond bij CMBV ag 3 december zal in de feestzaal Denert een gespreks- I plaatsvinden ingericht door CMBV met nabeschouwin- rzor£ ij het pausbezoek. Begin om 20.00 u. ,V. bereidt kerst voor Ie O.-L.-Vrouwparochie wordt dinsdag 3 december in de plieke Kring een kreatieve bijeenkomst gehouden door [ers. Mevrouw Strobbe-Christiaens zal er informatie ver ken over het maken van kerststukjes. Begin om 20 u. 6, potje, spar en andere nuttige zaken meebrengen. jerklaas bij Dansklub pg 6 december komt Sinterklaas om 20 u. een bezoek hen aan de Beverse Dansklub. Dit evenement vindt plaats ra is 'ees,e")ke oefenavond in de zaal Olympia aan de pekesteenweg. Inkom 80 fr. Lidkaart vereist. Éieater te Melsele id en zondag 1 december voert het Melseels Volkstea- ?0 u. in hei Parochiehuis van Melsele het stuk op «De che Zee» van René Verheezen. Ingrid De Ruyte voor de regie. (inningsavond CMBV „"yag 3 december wordt in het Reynaertlokaal te Melsele om J"a'l. een bezinningsavond ingericht door en voor CMBV-ers [als tema «De kaars dichter bij de mens». Mevrouw boven leidt de besprekingen. orn^rte Pietenbal te Kieldrecht wnedee Verbruggenkring van Verrebroek en Kieldrecht richt jrdag 30 november een bal in dat plaatsvindt in de zaal De ■otejden Pluim. Dit zogenaamde «Zwarte Pietenbal» vangt aan f).30 u. Het orkest The Starmasters speelt ten dans. ndelen met KVNS ^elpag 1 december kan je vanaf 14.30 u. mee op wandeling KVNS doorheen de Grote Geule, het mooie natuurgebied de kreek. Laarzen aangeraden. Vertrek aan de brug vóór [dorp. Een gids verstrekt uitleg over het gebied, fauna en ügeè. Ie Is a wdrechtse Verzamelaarsvrienden meewil met de verzamelaarsvrienden naar de bevriende >n 4 uit Lokeren, moet zondag 1 december om 8.30 u. aan het towrum in Kieldrecht zijn. Voor 8 december staat een jeugdruil- 6.71 op het programma. Herklaas te Vrasene PP culturele verenigingen van Vrasene en KAV richten zaterdag november een Sinterklaasfeest in voor de kinderen van iene. Om 14.30 u. in de Parochiekring. EINDEJAARSFEESTEN - BRANDBEVEILIGING Bericht aan de verantwoordelijken van inrich tingen die toegankelijk zijn voor het publiek. Bij het naderend einde van het jaar 1985 moeten wij bedacht zijn op de verhoogde brand- en ongevallenrisico's, vooral wegens de grote concentratie van mensen in de voor het publiek toegankelijke inrichtingen. Met deze vestigen wij de aandacht op enkele eenvoudige veiligheidsmaatregelen voor de voor het publiek toegankelijke inrichtingen waar eindejaarsfeesten worden georganiseerd: 1. In gangen, op trappen en overlopen mag zich geen enkel voorwerp bevinden dat het verkeer van mensen hindert. De deuren geplaatst in de evacuatiewegen mogen in geen geval vergrendeld zijn; 2. De uitgangen en vluchtwegen moeten op goed zichtbare plaatsen worden aangeduid door middel van veiligheidste kens, overeenkomstig artikel 54 quinquies van het Algemeen Reglement voor de Arbeidsbescherming; 3. Enkel elektrische verlichting is toegelaten. Dit geldt ook voor feestverlichting; 4. De feestversieringen moeten uit moeilijk ontvlambare materialen vervaardigd zijn. Om die reden is het gebruik van papier, watten en celluloid sterk af te raden; 5. Alle droge takken moeten verwijderd worden onderaan de kerstbomen, die in een bak met vochtig zand dienen te worden geplaatst; 6. In lokalen waar mag gerookt worden, moeten passende asbakken in voldoende aantal voorhanden zijn; 7. Alle toestellen - en hiermee worden de meldings-, waar- schuwings-, alarmerings- en brandbestrijdingstoestellen be doeld - die ingeval van brand worden gebruikt, moeten in goede staat zijn en de plaats waar ze zich bevinden moet duidelijk zijn aangegeven; 8. De aandacht van het dienstpersoneel moet op het brandge vaar worden gevestigd; het moet ingelicht worden over de evacuatiewegen en de bij evacuatie te verlenen hulp, alsmede over het gebruik van de beschikbare blustoestellen; 9. In geval van brand moet de brandweer onmiddellijk worden gealarmeerd. Daartoe moet het oproepnummer 900 op elk telefoontoestel vermeld staan. DK zijn brandpreventieregels die gemakkelijk genomen kunnen worden. Ze kunnen zo nodig vergezeld gaan van andere passende maatregelen. Deze regels doen in generlei mate afbreuk aan de bestaande reglementeringen terzake, o.m. artikel 52 van het Algemeen Reglement voor de arbeidsbe scherming en de omzendbrief SP/18 van 20 april 1972 van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, betreffende de brandvoor- koming in dancings en andere lokalen waar gedanst wordt. De Burgemeester, A. COOL KARNAVAL 1986 Eerstdaags zullen leden van het Dendermonds Karnaval- comité en de Stedelijke Prinsencaemere hun jaarlijkse omhalingen aanvangen voor Karnaval 1986 in onze Stad. Wij danken U bij voorbaat voor Uw milde giften. Deze zullen bijdragen om Karnaval 1986 tot een groot succes te laten uitgroeien. EEN ONGEVAL IS VLUG GEBEURD BADMINTON- EN VOLLEYBALINITIATIE De Stedelijke Sportdienst richt op 23 - 24 - 30 - 31 december 1985 animatiedagen in voor jongens en meis jes van 10 tot 12 jaar en van 13 tot 15 jaar. De disciplines zijn badminton en volleybal. De keuzediscipline wordt door de deelnemers beoefend gedurende de vierdaagse. In de voormiddag wordt er gespeeld van 10.00-12.00 uur, van 12.00-13.00 uur gelegenheid tot eten (knapzak meebrengen), in de namid dag van 13.00-15.00 uur. Wie een badmintonraket ter beschikking heeft, kan deze gerust medebrengen. De bijdrage voor deze animatiedagen bedraagt 400 Fr. per deelnemer voor de vierdaagse, de 24 eerste inschrij vingen per discipline komen in aanmerking. De inschrijvin gen gebeuren persoonlijk op het bureel van de Sport dienst. Deze animatiedagen gaan door in Sportstadium Schepen Verhelst, Van Langenhovestraat 203A, 9330 te Dendermonde, tel. 052-21.06.12. U KAN HET VOORKOMEN IN DE HUISKAMER deel 3 In de ontspannen sfeer van de huiskamer, waar iedereen zijn vrije tijd doorbrengt, verslapt vaak de aandacht voor het jonge kind, dat ook hier zijn nieuwsgierigheid botviert. Ook de huiskamer is een speelruimte voor het kind. - Een stevig vastgemaakt vuurscherm staat ver genoeg van de haard zodat het niet kan oververhitten. - De tapijten zijn voorzien van antislip. Omgekrulde tapijten zijn verwijderd. - Het meubilair is zo geplaatst dat het kind er geen hinder van ondervindt. Scherpe hoeken of kanten zijn afgeschermd. - Sigaretten, lucifers, sigarettepeukjes en as liggen buiteq. het bereik van kleine kinderen. - Laat geen voorwerpen liggen die zo klein zijn dat ze ingeslikt of in neus en oren kunnen worden gestopt, (spelden, naal den, enz.). - Restjes van alcoholhoudende dranken worden onmiddellijk weggegoten. - Stopcontacten zijn kindveilig of een veiligheidsplaatje zit op een gewoon stopcontact. - Gebruik geen verouderde «dominostekker», maar een goed gekeurde verdeelstekker of beveiligde tafelcontactdoos. - Het balkon is veilig met verticale spijlen of staven of veiligheidsglas. - De hoogte van het balkon is ten minste 90 cm, de afstand tussen de spijlen maximum 10 cm en op het balkon staan geen voorwerpen waar het kind kan opkruipen. - Giftige planten (peperboompje, azalea, kerstster, clivia, dief- fenbacchia, e.a.) en cactussen staan op veilige hoogte. - Het loophek heeft houten spijlen. - De spijlen hebben een tussenafstand van maximum 7 a 8 cm en een hoogte van 55 cm. - Het hout is glad geschuurd, splintert niet en is gifvrij geverfd. - De verbindingen zijn stevig, uw kind kan ze niet losmaken en kan er zich ook niet aan verwonden. - de bodem is vlak, hard en verhoogd. - Het loophek heeft geen scherpe kanten. De scharniertjes zitten aan de buitenkant. - Het loophek staat ver van verwarmingsapparaten, electrische draden, stropcontacten, meubels, enz. - Een «netbox» is sterk af te raden: knoopjes van babykleding blijven erin vastzitten en er is dan gevaar voor verstikking. - Na gebruik zet U het strijkijzer steeds op een veilige plaats om af te koelen vóór het opgeborgen wordt. - U bekijkt de kamer ook eens met de ogen van een kind; zo ontdekt U de gevaren, bev. tafelkleed. Stedelijke Gezinsraad, De werkgroep Gezondheid, Voorlichting en Opvoeding ZATERDAG 30 NOVEMBER Gastronomisch weekend te Fronville (Ardennen), ingericht door CMBV-Grembergen, i.s.m. NCMV op zaterdag 30.11 en zondag 1.12 85. Koorweekend: ingericht door het Gymel-ensemble ter voorbereiding van haar kerstconcerten, in zaal Verloren Bos te Lokeren. Ook op zondag 1 december. 10.00 u. Gevarieerd programma: «Klavertje vier», met muziek, inter views, socio-culturele info-kalender, dokters en apothekers met wacht dienst, wekelijkse kwis en dierenbesscherming (De Blauwe Wereldke ten), op Radio 't Ros -106.5 FM. Tot 12 uur. 17.30 u.: PI. Eucharistieviering t.g.v. Ziekenzorg, opgeluisterd door het St.-Jozefskoor in het H. Maagdcollege te Dendermonde 19.00 u.: Cursus: Moderne dansen, 8" les, ingericht door V.V.K.B.- Reynout in zaal Kalleke-Step te Grambergen 20 00 u 7* Kwlstornooi met 20 ploegen van 5 personen, ingericht door C.SC.-Grembergen, in café Ros Beiaard. Grootzand te Grambergen. ZONDAG 1 DECEMBER 10.00 u Vendel- en trommeloefenstonde, voor V.V.K.B.-Reynout op de speelplaats van het Kalleke-Step theater. 11.00 u.: Opluisteren van de St. Barbaraviering door de Muziekkapel van de Sted. Brandweer-Dendermonde, in Dendermonde-centrum. 14 30 u 1* Alg. vergadering en debat: «Als vrouwen over grenzen kijken», daarna ontspanning en gozolllg samon zijn, ingericht door K.A.V.-Appels, in het Parochiecentrum te Appels 14.30 u.: Jaarvergadering over het thema: Samen delen, samen zorgen, ingericht door K.V.L.V.-Schoonaarde, in het Gemeentehuis te Schoonaarde. 15.00 u.: St. Niklaasfeest voor PW-|eugd: Koffietafel voor groot en klein. Optreden van Majorettenkorps - Uitdelen van speelgoed door de Sint, ingericht door de PW-vrou wen bond Dendermonde. in zaal Casino. MAANDAG 2 DECEMBER 13.15 u.: Namiddagultstap naar het Hart van Brussel, met een geleid bezoek aan het Broodhuis als Sted. Museum en rondleiding in de Zavetwijk, door C.M.B.V. St. Gillis. Vertrek aan het Kerkplein te St. Gillis. 19.30 u.: Cursus: Moderne wiskunde voor de ouders, ingericht door de Oudervereniging van de Gemeentelijke Jongensschool aan de Rootjens- weg te Grambergen. 19.30 u.: Kaasavond-Demonstratie-Dia's, ingericht door K.V.L.V. Grambergen, in het Parochiaal centrum te Grambergen. 19.30 u Voordracht en debat: «Werking van het O.C.M.W.» ingericht door S.V.V. Dendermonde in de Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde. 19.45 u Cursus over beademen en hartmassage, ingericht door K.A.V Baasrode, in Huize Cardijn. 20.00 u Groepsvergadering A.A. in het stadhuis te Dendermonde. en in het oud-gemeentehuis te Baasrode, ingericht door de groep A.A 20.00 u.. Maken van kerstbloemstukjes en tafelversieringen voor kerstmis, ingericht door PW-vrouwenbond Dendermonde, in zaal Casino. 20.00 u.: Voordracht: «Omgaan met sterven», ingericht door Teledienst, in het oud-gemeentehuis te St.-Glllis. Gratis toegang. Inlichtingen. Teledienst, Vlasmarkt 29, Dendermonde. 20.00 u Diamontage met bespreking over «Vrouw in Afrika», ingericht door K.A.V.-Dendermonde centrum, in de Mariakring. Dinsdag 3 december 9.00 u.: Ochtendseminarie over het onderwerp «De waarde van het leven», ingericht door K.A.V.-Appels. in het Parochiecentrum te Appels. Tot 11.00 u 13 30 u Breien naar modei, ingericht door K.A.V.-Baasrode, in Huize Cardijn te Baasrode 14.00 u. Studiekring, ingericht door K.A.V-Grambergen, in het Paro chiaal Centrum te Grambergen. 14.00 u Studiekring door de kernleden, ingericht door K.A.V.-Oude- gem, In het Parochiecentrum, Hofstraat 9 te Oudegem 19.30 u.. Cursus E.H.B.O.: «Vervoer» door Dhr. F. De Potter, ingericht door het Belgische Rode Kruis, afd. Dendermonde In het lokaal, Zwarte Zustersstraat 8 te Dendermonde. 20.00 u Koken voor mannen, ingericht door de Landelijke Gilde- Grambergen, in het Parochiaal Centrum te Grambergen. 20.00 u.: Voordracht: «De andere Emest Claes», lezing door Jan Van Hemelrijck, ingencht door het Davidsfonds-Dendermonde in het stad huis. 20.00 u Voordracht: «De andere Emest Claes», lezing door Jan Van Hemelrijck, ingericht door het Davidsfonds-Dendermonde in het stad huis. 20.00 u. Informatief programma: «Wegwijs» over stadsberichten. socio-culturele info-kalender en persberichten van Dendermondse vere nigingen op Radio 't Ros - 106.5 FM 20.00 u Groepsvergadering A.A. in het stadhuis te Dendermonde, ingericht door de groep A.A. 21.00 u.: Informatief programma «Open eter», met in de praatstoel, vertegenwoordigers van Dendermondse verenigingen of van het stads bestuur, op Radio 't Ros - 106.5 FM. WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 19.45 u.: Kursus Prenataal: «Baby's behoeften - voeding, bezoek aan het bevallingskwartier en neonatale dienst, ingericht door het Alg Ziekenhuis O.-L.-Vrouw van Troost en het N.W.K. in het Ziekenhuis. Zwarte Zustersstraat 2-4, zaal 59, te Dendermonde. 20,00 u E.H.B.O.-Inltlatie, ingericht door de Oudervereniging van dr Gemeentelijke Jongensschool, aan de Rootjensweg te Grambergen. To 22.00 u. 20.30 u Fotografie: Fotomap - bespreken van de foto's door Kare Blindeman, ingencht door de Fotografische kring, in de Kerkstraat 26 t< Dendermonde. fetbal ig 5 december heeft in de sporthal van Berlare een jke zaalvoetbalwedstrijd plaats. MB Berlare en Zolder- sé Ho hten er de heerschappij over de Berlaarse zaalvoetbal- bodegom 21.15 uur. ledoel 'n Donkmeer DL Vi 9 6 december en niet op 30 november zoals nkelijk was voorzien heeft aan het Brugsken om 10 indsdi aarli|kse visstort'n9 'n hel Donkmeer plaats, oorhe e wandeling 1 december organizeert de Culturele Centrale van een geleide wandeling. Men vertrekt aan café Vooruit in are di in de eds 1 knjkstraat om 14.30 uur. bak Heilige M^agdcollege 1 december organizeert de direktie van het Heilige Dendermonde. De nieuwe bridgekursus wordt ook door vrouwen gevolgd e ollege van Berlare zijn jaarlijkse wafelbak ten voordele (vh) i school. Men kan terecht in de school aan de Nieuwstraat 4.30 uur. rsclub De Eendenkooivrienden met sukses Dendermonde. De Dendermondse bridgeclub startte een kursus bridgen i. (vh) club Eendenkooivrienden organizeert op zaterdag 30 >er haar jaarlijks feest in het lokaal café Eendenkooi. De 3ren m enenhulde begint om 20 uur. stige Kaarters rtersclub van de Donk, de Lustige Kaarters, organizeert em: c erdag 30 november zijn derde puntenkaarting in het artker afé Lydia Samson. Aanvang om 20 uur. gieten 29 november om 19.30 uur bij de Blauwe Duivels (Fina) ere en bij de Blauwe Duivels, Sint-Hubertus Berlare- Zaterdag 30 november om 15 uur bij Donk Eendracht ibertus en bij Strijpwegel Uitbergen. Zondag 1 december uur bij Rodeo Overmere en Kermisvogels Uitbergen en ef Berlare. Maandag 2 december om 15 uur bij Donk icht (café Sint-Hubertus) en op dinsdag 3 december om Dendermonde. De gepsnioneerden van 't Keur hebben nu ook een vaandel (foto Piet bij Kermisvogels Uitbergen. Hermans) Sinterklaasstoet Dendermonde. In de zaal 't Klokske kwamen de gepensioneerden van 't Keur bijeen na de vlaggewijding (foto Piet Hermans) V-algemene vergadering andag 2 december om 19 u. start in de Parochiekring te sene een algemene vergadering onder het tema «Er is geen vei lts voor hen in de herberg». Ludwig Thoen werkt dit thema I met dia's van de Bond zonder Naam. Na het ernstige leelte is er tombola, eten en ontspanning. ijg nel Sint te Doel le vriendenkring van de Civiele Bescherming en het feestkomi- 3PI ran Doel richten zondag 1 december een groot Sinterklaas- :er Bt in voor alle Doelse kinderen. Het programma ziet er als 1 uit. Te 13 u. aankomst van de heilige man in de Haven; ocht door het dorp begeleidt door de muziekmaatschappij hl nst Vreugde. Te 14 u. ontspanningsnamiddag in de zaal xonia met optreden van een goochelaar. Daarna worden a,*>ep en geschenkjes uitgedeeld aan kinderen onder de 10 zondag 1 december 1985 te 14.30 u. Aan de steiger van de V.V.W. (Oude Scheldebrug - Linkeroever). De aanwezige kinderen ontvangen gratis versnaperingen. Een realisatie van de V.V.W. in samenwerking met de V.V.V. en de Stedelijke Dienst voor Toerisme. DONDERDAG 5 DECEMBER 1985 19.00 u.: Bijwonen van toneelvoorstelling «Een vrouw aan mijn been» in de K.V.S. te Brussel, door B.G.J.G.-Dendermonde. Vertrek aan het stadhuis te Dendermonde. 19.30 u.: Cursus E.H.B.O. «Verkeersongeval» door Dhr. F De Potter, ingericht door het Belgische Rode Kruis, afd.-Dendermonde in het lokaal, Zwarte Zustersstraat 8 te Dendermonde. VRIJDAG 6 DECEMBER 1985 19 30 u P.V.V.-JongerenkwIs '85: Voorafgaande inschrijving door het storten van 250 fr op rek. nr 393-0098506-43. Inlichtingen Chris Verberckmoes, Kon. Astridlaan 19, 9330 Dendermonde - 052/21.31.37. 19.45 u.. Toneelvoorstelling: «Wij gaan naar Benidorm» door de Kon. Rederijkerskamer Rosiers, in zaal Casino, St.-Jorisgilde 11 te Dender monde. Speciale voorwaarden: Derde Leeftijd - Studenten - Groepe ringen. 20.00 u.: Inwijding Pijporgel en kruisweg, met o.a Orgelspel - voordracht - zang, In de kerk St. Geertrui te Vlassenbroek,

De Voorpost | 1985 | | pagina 17