Wichelen De Voorpost -29.11.1985- 19 (20 u) duktie. e avon eiding! Voorstelling jaarboek De offioëte voorstelling van het jaarboek van het Gemeentemu seum vindt plaats op 30 november om 20 u. Centraal in het jaarboek staat de geschiedenis van het marktgebeuren en van het onderwijs (tot 1914). De feestzitting heeft op het stadhuis Pizza en lasagna maken KAV Wichelen leert u op vrijdag 29 december om 19.30 uur in de zaal de Markoen pizza en lasagna maken. Op zaterdag 7 december om 14.30 uur brengt de KAV een praatnamiddag in dezelfde zaal. Het tema is kerstmis voor het jonge gezin in deze tijd. De deelnameprijs bedraagt 20 fr. per persoon en 50 fr. voor het hele gezin. Roischaatsnamiddag VKAJ orgamzeert op zaterdag 30 november een roischaatsna middag. Men vertrekt om 14.00 uur aan het lokaal (Gildenhuis). Meisjes tussen de 13 en 17 jaar zijn van harte welkom. Naar de koolmijnen Op zondag 16 maart van volgend jaar brengt Vakantiegenoe gens Zele een geleid bezoek aan de koolmijn van Zolder. Men vertrekt om 7.00 uur aan het Heilig Hartplein te Zele en keert om 18.00 uur terug. De reis gebeurt per autocar en de prijs bedraagt 520 fr. Daarin is begrepen: de reis, een verzekenng, een verfrissing, de gids en de uitrusting. Voor toiletgerief en stevige schoenen moet je zelf zorgen. Inschrijven kan vanaf 16 jaar bq Frangois Robaut, Acacialaan 45 te Zele (052/44.75.35) of Wffly Van Kerckhove, Verbindingsstraat 20 te Zele (052/ 44.76.65). reeks «Poëzie op zondagmorgen» is zondag 1 december 0.30 u. in het auditorium van de muziekakademie Jo juffikin te gast. Deze kleindochter van Stijn Streuvels heeft het Hr. r^l won X uw- ederschap O.L.V.-van Halle de l rdag 30 november om 19.30 u. jaarlijkse feestavond van de etar derschap van OLV-van Halle in Het Centrum, Grote Markt, vertoont dia's over de processies van 1964 en 1985, over inlangs gehouden driehonderdste bedevaart. Ook worden ma's uitgereikt en is er een jubileumtombola. Men verwacht de mensen die op 15 augustus meevierden met de irerie en opstapten in de re, 93 de rol van de poëzie in het dagelijkse leven. Nouvo Rich rdag 30 november om 21.30 u. is in Karree aan het iken 2 in Sint-Niklaas de driemansformatie The Nouvo Rich ast. Het genre is afwisselend new wave, jazzy of funk. welke kant sta jij? iet Masereelhuis aan de Truweelstraat in Sint-Niklaas rdag 30 november om 20 u. film en debat. Vertoont wordt irent «Aan welke kant sta jij?» (Which side are you on?) van Loach, over de Britse mijnstaking. Daarna debat met Karei is (ACOD) en Rudy Van Vlierberghe (hoofddélégué van de alistische metaalvakbond)- Julien Verellen is moderator. tz op vrijdag (1) flag 29 november om 20 u. in de kalfac van het kollege, egestraat «Jazz at the College» ten bate van sport op het Bge. Met als eregast The Superior Dance Band. cz op vrijdag (2) dag 29 november treedt in The Saint's Jazzclub aan de jentiestraat 69 (Wijncentrale) het Willy Donni Quintet aan. Willy Donni, André Donni, Buddy Heyninck, Alex Brokken Jean-Pierre Goossens. schenkenbeurs luize De Meerleer aan de Hofstraat ook dit weekend nog i 30 november tot 2 december) achttiende geschenken- irs. De toegang is gratis i-avond wandelklub vrijdag 29 november stelt Wandelklub Waasland zichzelf in zonnetje in de bovenzaal van het Gildenhuis, vanaf 20 u. jaaroverzicht van de vereniging wordt aangeboden en Omer uwels brengt een diamontage. Info via tel. 776.98.23. iterklaastocht xlag 1 december organiseert De Lachende Klomp in Nieuw- ken een Sinterklaastochtg, over 10 en 20 km. Vertrek aan de gensschool aan de Gijzelstraat tussen 10 en 14.30 u. ildag ndag 1 december in zaal Renova van het Gildenhuis ruildag de Wase Ruilklub, van 9 tot 12 u. Info via tel. 776.32.28. ineel met Tijl 30 november en 1 en 2 december om 20 u. brengt leelgroep Tijl in de schouwburg het dialektstuk «Minne zeun? n homo!» Hoe de vraag- of uitroeptekens eigenlijk zouden ren te staan moet u zelf gaan uitvissen tijdens de voorstelling, gaat dus duidelijk om een komedie. Guido Maeremans lisseert. Sint-Niklaas. Zaterdag 23 november om 17 u. werd de winterkermis officieel geopend in aanwezigheid van burgemeester De Vidts, marktleider Wielandt en het bestuur van de Wase kermisreizigers. Tegelijk werd aan het echtpaar Jozef Raes, kermisreizigers, een stadsschotel overhandigd n.a.v. hun zestigjarig jubileum (foto Delro) Wintervakantie met Oase Voordelig op wintervakantie gaan? Het kan met |eugdklub Oase. Men reist af op 20 december (vrijdagavond) en komt terug op dinsdagnamiddag 31 december. Men trekt naar het Italiaanse dorpje Pragelato, nabij de Franse grens. De prijs (10.900 frank) omvat verblijf (volpension) in een jeugdhotel, de autocarreis en de verzekering. Info bij Nicole Vanderstylen, Kapelstraat 55 in Sint-Niklaas, tel. 777.04.50. Je kan ook terecht bij jeugdklub Oase, Moleken 50 in Sint-Niklaas. Temse Stekene Toneel in Kemzeke Toneelvereniging "t Kelderken voert een stuk van Anton Coolen op. Het heet «Kinderen van ons volk». Regisseur is Luc Samson. Op 30 november, 6, 7 en 14 december. Voor werklozen Dinsdag 3 december van 14 tot 16.30 u informatienamiddag voor werklozen in het Gildenhuis, Dorp 32 te Stekene. Het is een initiatief van KAJ, VKAJ en ACV-Jongeren. Textiel-jaarvergadering Zondag 1 december om 9u30 is Lucien Fruru, nationaal voorzitter van de kristelijke textiel- en kledingcentrale, te gast in de bovenzaal van het Gildenhuis te Stekene. Tegelijk wordt oud-délégué Roger Van Bauwel van Filteint gehuldigd De Zeekrab Zaterdagavond 30 november vindt in zaal De Pekton, Helle straat, een grote bingo-avond plaats. De zeevissersklub De Zeekrab organiseert. Om 20 u. Groenten en fruit Dinsdag 3 december om 20 u. demonstratieavond «Belgische groenten en fruit beter leren kennen»; op initiatief van het Kon. Verbond van Volkstuinen Temse en het NCMV-Temse en I m.m.v. de Federatie van Coöperatieve Tuinbouwveilingen. Men brengt o.m. een audiovisuele voorstelling, stelt nieuwe Belgi sche fruitsoorten voor, verstrekt informatie over bloemen- en gevelversiering, er is een gratis tombola en ook promotiemate riaal is aanwezig. Ook de Nationale Dienst voor Afzet van Land en Tuinbouwprodukten verleent z'n medewerking. Toeristische brochure De fraaie brochure «Ik hou van Temse» krijgt er een broertje bij: «Temse aan de Schelde». De publikatie wordt maandag 2 december om 19 u op het gemeentehuis voorgesteld. Daarna kan je proeven van de «sleutelkoekjes» en de Cuvée de Bricqueville. De nieuwe brochure werd gerealiseerd i.s.m. de provinciale toeristische federatie. Iers kwartet In de feestzaal van Temses gemeentehuis is er op vrijdag 29 november om 20 u het optreden van een kwartet uit Dublin. De toegang tot deze manifestatie is gratis. Info over Nicaragua De Culturele Centrale van het ABW richt m.m.v. ACOD- Antwerpen (de onderwijscentrale) een avond over Nicaragua in. Er wordt een diamontage vertoond. Op donderdag 5 december om 20 u in het Volkshuis, Kamiel Wautersstraat 14. Stekene. Door de buurtbewoners van de wijk Bosdorp - Zeshoek - Brug werd dit Mariakapelletje volledig heropgeknapt en gerestaureerd (gm). Voor VTB-VAB tekende Frank Coussement een vierkleurcnkaart van de onder gesneeuwde Ardencnn. Daar op zijn de langlaufcentra aan geduid en vindt men ook gege vens weer van bet winterver- keer. De kaart behoort bij een «Witte Gids» waarin men al lerlei informatie krijgt over au torijden op de gladde weg voorkomen van winterpech welke banden bij welk weer enz. «De Witte Gids» kost 6t Fr. in de VTB-VAB boekhan del (voor de leden) en voor di niet-leden bedraagt de prij; 100 fr. ineel met Bent 9 dinsdag 3 december om 20 uur brengt toneelgroep Bent in schouwburg «Slag in 't water» in regie van Jaak Vissenaken. 8t o.m. Tessy Moerenhout. Een speels partijtje pingpong i «Jtdit. ineel met Baudeloo Sint-Niklaas. Over de karrière van orgelkenner Hubert Burm, 35 jaar in het muziekvak, berichtten we al uitgebreid in De Voorpost. Burm en z'n echtgenote zaten er glunderend bij in de schouwburg, waar ter ere van Hubert een jubiluemkoncert plaatsvond (Iv). Onze weersverwachting Eerst sneeuw, daarna regen, veel wind en zacht weer Aan het koude weCr van de laatste weken komt er een eind. Zachte lucht van de oceaan is nu op weg naar het vasteland. De voorste begrenzing ervan bereikt in de loop van vandaag vrijdag ook ons land. Dat gaat in eerste instantie gepaard met sneeuw die pas in de loop van zaterdag in regen zal overgaan. De stuw van de zachte oceaanlucht zorgt ervoor dat ze tegen woensdag ook de Pools-Russischc grens zal hebben bereikt, wat in Midden- Europa met overvloedige sneeuwval zal gepaard gaan. Samengevat dan volgende weersverwachtingen: vandaag vrijdag eerst opklaringen. In de loop van de namiddag of avond toenemende bewolking met sneeuw vanaf het zuidwesten. Temperaturen van ongeveer 2° en in de nacht rond het vriespunt. Zaterdag zal de sneeuw in regen overgaan, bij een langzaam oplopende temperatuur en een van zuidoost naar zuidwest draaiende wind. Vanaf zondag en ook een groot deel van volgende week moet op winderig en zacht weer met veel regen worden gerekend, waarbij de middagtemperaturen tot tegen de 10° kunnen oplopen. Van een terugkeer van het koude winterweer is er voorlopig geen sprake. (EG) In de schouwburg werd ter ere van orgelspecialist Hubert Burm een koncert Stekene. Sinterklaas deed z'n intrede in de Stekense bloemenwijk. Hij werd verwelkomd miseerd. De zaal zat goed vol (Iv). door schepen De Saegher én door een massa kinderen, (gm) Sint-Niklaas fAfrika (1) g 29 november om 20 u. in de konferentiezaai van de ibliotheek spreekt publicist-historikus Steven Debroey «Oorsprong van het Apartheidsbeleid in Zuid-Afrika en mstperspektieven». Een manifestatie m.m.v. het minis- ian de Vlaamse gemeenschap, dienst letteren en dramati- (unst. |Afrika (2) a 29 november om 19.30 u. meeting tegen Apartheid in |eus aan de Kleine Laan 22. Spreker is Ramose Mogobe, r mwoordiger van de Zwarte Bewustzijnsbeweging. Ver- ptreden van toneelgroep Vlakaf, t.v.v. het zwarte verzet. fdA en de Anti-Imperialistische Bond organiseren. Tegelijk j door deze groeperingen een z.g. mandarijntjesaktie Icht tegen Apartheid. extra voorstelling in het parochiehuis van Sinaai. Wase Tropenkring Maandag 2 december om 18.30 u. ten stadchuize officiële ontvangst van de Wase Tropenkring, n.a.v. het 35-jarig bestaan van die vereniging. Johan De Vos over fotografie De Sint-Niklase fotograaf en recensent Johan De Vos spreekt donderdag 5 december over fotografie in de Sint-Niklase stadsbibliotheek, om 20 u. De organisatie is in handen van de Vlaamse Toeristenbond. KWB-OLVrouw Vrijdag 6 december om 20 u. in Huize De Meerleer aan de Hofstraat heeft KWB-OLVrouw het over «Sparen en budgette ren: nuttig om leren». Spreker is expert Noël Reniers en alle geïnteresseerden zijn welkom. Op zaterdag 14 december is men welkom voor een praatstonde over eerste hulp bij ongeval len, o.l.v. Marcel Hermans. CMBV-aktiviteiten Dinsdag 3 december om 13u30 komt de CMBV van Stekene bijeen in de sporthal. Men maakt een adventskrans. Woensdag 4 december vanaf 19u30 in het Gildenhuis kookles. Sint bij KVLV Woensdag 4 december brengt Sinterklaas een bezoek aan de kinderen van de KVLV-leden die nog geen tien jaar oud zijn. Vanaf 14 u. in het Gildenhuis van Stekene. Religieuze popmuziek Wie zaterdag 30 november van 14 tot 16u30 in Roeselare een kontaktnamiddag i.v.m. religieuze popmuziek ('sacro-pop') wil bijwonen kan kontakt opnemen met e.h. Patrick Bourgoignie. NCMV-eindejaarsaktie Tot 5 januari houdt het NCMV van groot-Stekene een einde- jaarsaktie, met een miljoen aan prijzen. Trekking op vrijdag 31 januari 1986. Per aankoopschijf van 100 frank krijgt u een lot. VW dertig westelijke vereniging tot bevordering van het ti ind van Waas bestaat dertig jaar. Op het stadhuis is er b 29 november om 19.30 uur een feestzitting. teres Jo Gisekin Stekene. Liefst 120 kaarters plus 40 bingospelers waren ingegaan op de uitnodiging van Temse. Bij de Sinte-Ceciliafanfare van Tielrode werden de verdienstelijke leden Frans de gemeente, een gezellige namiddag door te brengen in de sporthal (gm). Van Lijsebetten, A. en O. Goossens en anderen gehuldigd (dw) rnwels (Sint-Gillis-Waas). Ook de plaatselijke Sinte-Ceciliafanfare huldigde verdienstelijke muzikanten (dw) een

De Voorpost | 1985 | | pagina 19