Een drukke week te Berlare Toneelgroep Wapper kon Boonwijk-publiek meer dan bekoren De Vlasbloem - Nieuwkerken vertolkt Dimitri Frenkel Frank Aalsterse Postharmonie kapt er mee The New Waso Quartet met Bill Greenow (G.B.) 26 - 29.11.1985 - De Voorpot gezellig Damme en zijn ^,ieu, ploeg mag dus fier^riooi de geleverde prestat ig - 23. te hebben het allemaal best [Nieuw hers N ts - 18 Beveren. Het kamerorkest van de gemeentelijke muziekschool van Beveren musii o.l.v, direkteur Frans Van Den Berghe (Iv) Een drieling, een zenuwzieke man en een stelende opa deden publiek schaterlachen Bibberend op de knieën van de zenuwen stonden ze achter het podium hun beurt af te wachten om onder de vaardige handen van Annick Callebaut een gedaanteverandering te ondergaan. Spelers, regisseur, dekoropbouwers, mensen van het licht en al wie van ver of dichtbij betrokken was bij de tweede toneelproduktie van het Boon wij k- gezelschap Wapper kon zijn zenuwen niet verbergen. Men wist dat het kwa publieke belangstelling uitstekend was: de drie voorstellingen zo goed als uitverkocht. Maar de vraag was hoe het publiek zou reageren op het gepresteerde werk. De zenuwen vielen spelers en entourage van de schouders na het tweede bedrijf, toen bleek dat de vele kijkers zich kostelijk hadden geamuseerd en dat alle kon men nu gemeende grapjes maken en toasten op met eenzelfde gebaar. Maar wie let daar op. Zeker het pubhek niet dat gekomen was om hartelijk te lachen en daartoe ruimschoots de kans kreeg. Zeker de spe lers niet, die toneel willen spelen zonder de pretentie te kunnen. En ook i gteek-er want men slaagde Lady Ki in het vooropgezet I Tik ta! een avondje gezellig kikker en dat heeft men h ^"5^ bereikt. Regisseu i® Damme en zijn ^fjieuv Kruibeke. Toneelkring Wij willen verheffing» voerde de Lach je te pletter»-show op in regie van André Van Bogaert (dw) Toneelvereniging De Vlas bloem speelt op 7, 8, 13 en 14 december 1985 «Bed den» van de Nederlandse auteur Dimitri Frankel Frank in een regie van Ro ger De Wilde Dimitri Frenkel Frank is in Nederland en België ge kend als een allesdoener: schrijver, regisseur, ideëenman, reklame, korte verhalen, televisiestukken, toneelstukken, filmscena rio's. Zijn werk ligt meestal in het komische genre maar is niet ontbloot van ernst en wrangheid. Meestal steekt hij op ironiserende manier de draak met zichzelf en met zijn omgeving. Door de kritici wordt hij meestal be schouwd als een entertai ner met het woord zonder veel diepgang: een leuk en vakbekwaam auteur. Hij is er dan ook welstellend door geworden. In «Bedden», een stuk ge schreven In 1978, laar hij vier paren samen verschil lend reageren op een in breuk op hun privé leven. Zij verblijven allien in een hoog flatgebouw op ver schillende kamers. Voor het restaurant «Le Manda rin», tegenover de flat, ligt een man. Neergeschoten Wie die man is, is eigenlijk van weinig belang Maar we volgen de reakties van de vier paren in vier slaap kamers. Vier keer hoort de toeschouwer het schot knallen, vier keer beleeft hij hetzelfde halve uur in gezelschap van de diplo maat en de vrouwelijke tolk, de filmster en haar impressario, de vrouw die haar man verlaat voor een ander en de psycholoog die een beginnende fotografe op bezoek krijgt voor een fotoreportage. Dimitri Frenkel Frank noemt dit stuk zelf een nog al ironisch, satirische ko medie. De vier bedrijven zijn dan ook afwisselend ernstig dramatisch met een komische ondertoon en ko misch, bijna kluchtig met een ernstige ondertoon. Rolverdeling: An Wilssens, Danny De Cauwer, Iris Stoop, Erik De Corte, Si- monne De Ridder, Marcel Smet, Hilde Rimbaut en Ed dy Van Steelandt. PLaats: Katholieke Kring, Ten Bos, Nieuwkerken, telkens om 20 uur. Kaarten verkrijg baar tegen 130 frank bij Bloemen Lotus, Vrasene- straat 13, tel. 776.02.91. Iris Stoop, Gijselstraat 7, tel. 776.48.49 Als onderafdeling van de «Vriendenkring van de Aalster- se Postmannen» werd 28 jaar terug onder impuls van postmeester Theofiel Vermoesen (Moorsel) en eerste voor zitter wijlen Gustaaf Paerewijck (Erpe) de Aalsterse Post harmonie opgericht die in haar glorietijd 55 muzikanten en 18 majorettes telde. Bij de jongste algemene vergadering in het zicht van een Ceciliaviering moest echter noodgedwon gen tot ontbinding worden overgegaan. Een tijd lang had men zich kunnen red den met bijspringende mu zikanten van her en der doch de jongste tijd werd de toestand onhoudbaar en lie ver dan onvolwaardig te presteren, ging men tot stopzetten van de aktivitei- ten over. De muziekinstru menten werden verkocht en dan is het lot bezegeld. «Over and Out». 1957 In het zicht van haar 30-jarig bestaan strandt de Harmonie dus. Met als lokaal café Atlan ta in de Zoutstraat werd ze in november 1957 opgericht door Gustaaf Paerewijck, sekretaris Edmond Neetens en ckonoom Remi Ghinseens en als kapel meester fungeerde Henri Bei- rens geassisteerd door Frans Nuelant uit Meldert. Wegens de inbreng van Meldertse mu zikanten werd er zelfs beurte lings te Meldert gerepeteerd in de zaal Constant Van Den Broeck. Een tijdlang ging het prima doch in 1964 werd de harmonie wegens omstandigheden zelf standig maar toch intens blij vend samenwerken met de Vriendenkring. Na de reorganisatie ging het Excelsior met een aangevuld en gedeeltelijk vernieuwd be stuur en met dirigent Edgard Brackaert. Er kwam een mojo- rettengroep die het onder lei ding van mw. Trongon prach tig deed. Dat is nu allemaal voorbij... LH «Hoera, een drieling» is een stuk zonder pretenties dat het moet hebben van de ko mische situaties die dan ook ruimschoots in de verf moeten gezet worden. Dat hebben de jonge spelers van regisseur Van Damme ook met veel overgave gedaan. Al zag het er bij de aanvang niet zo denderend uit. Het stuk komt namelijk lang zaam op gang, zoals een dieselmotor die moet opge warmd worden en pas dan heerlijk begint te spinnen. Een schuchter begin, en een duidelijk zenuwachtige Guido De Looze die zich flink wist te herpakken. Greta Van de Moorter als de huisvrouw van het jaar, zette er al van bij het begin vaart in en was nooit van haar stuk te brengen Zij presteerde over het hele stuk door prima. Dat deden ook Hilde Schepers en Luc Van Weyenberg als de «be vriende» meerderheid van wat een drieling moest zijn, maar wegens ziekte van een van de drie helaas anders uitdraaide, Gerrit, gespeeld door Roland De Blende, diende zijn broer te vervan gen en speelde zijn rol van dwarsligger met overtui ging, al kwam hij soms moeilijk over. Maar dat be hoorde tot de opdracht die hem was meegegeven. Mer kelijk ouder (in het stuk) dan de twee andere leden van de drieling, moest hij tegenover hen niet zo mak kelijk zijn draai vinden. Een openbaring voor ons en voor de vele toeschouwers was opa Marc Van de Winckel die met zijn dolko mische opmerkingen, zijn voortdurend gekanker en zijn sappig plat taaltje, er voor zorgde dat men meer dan eens in een stevige lachbui losbarsttte. Ook de andere spelers deden hun duit in het zakje: Walter De Block als de eerbiedwaardi ge direkteur van het week blad die samen met juf frouw Elisabeth of zijn hoofdredaktrice (An Van de Moorter) op de planken ver scheen en die beiden ontzag inboezemden zoals het hun funktie past. Tante Jeanne, Marleen De Groot, was zoals ze diende te zijn: cha grijnig, hebberig, wist alles best en zorgde voor het no dige tegengewicht voor iedereen die haar een voet in de weg durfde te zetten. Journaliste Ramona of Ma rie-Roos Goeman straalde zelfzekerheid uit en van Pe ter Van de Moorter, journa list bij een konkurrerend blad, werd zoals te ver wachten viel naarmate het stuk vorderde, de blijde ma re verwacht. Perfekt? Was er dan geen slippertje merkbaar? Was het alle maal perfekt tot in de punt jes? Gelukkig voor ons niet, want waar zouden we an ders moeten over schrijven. Een keer ging de tekst de mist in, maar de koelbloe digheid van enkele spelers zette de hele groep weer op de goede weg. Dat is een goed teken voor de toe komst. Gerrit sprak zijn broer eens aan met zijn per soonlijke voornaam. Maar ook dat viel bij het pubüek tussen de plooien. Dan blijft er nog steeds het soms nog al statisch optreden van sommige akteurs. of het steeds in herhaling vallen Dendermonde. Toneel Wapper. Nog enkele minuten en het doek gaat op. Bij de de spanning duidelijk merkbaar, bij de anderen kan er nog een glimlach af (c) Op zaterdag 30 november in Honky Tonk Het zigeunerjazzensemble Waso werd geformeerd in 1975 door Koen De Cauter, die als flamencogitarist leerling was van Manitas de Plata en Manoio de Sanlucar. Het veelzijdige repertoire van Waso is enerzijds opgebouwd uit stukken die in de sfeer van de Hot Club de France liggen (Django Reinhardt) en anderzijds uit wat zijzelf folklore noemen: zigeunerinuziek, walsen, tango's, Roe meense en Hongaarse melodieën en typische zigeunerlie deren. Bij gelegenheid speelt Koen ook nog flamencogi- Dendermonde. The New Waso Quartet met Bill Greenow in Honky Tonk. Met dit repertoire heeft Wa so een grote faam en onge looflijke populariteit ver worven in West-Europa en Skandinavië. Koen De Couter is de leider van' de band. Hij speelde voordien bij de Piotto's en de Guno-jazzband. Hij speelt naast jazz gitaar ook uitstekend klassieke gitaar en flamenco, maar ook viool, klarinet en saxofoon. Sedert 1984 is hij de sologi tarist en speelt daarbij op een Maccaferrigitaar. Bill Greenow is de andere solist. Deze Engelse klari nettist-saxofonist speelde Wie vond dat er te Berlare te weinig gebeurde, zal daar stilaan toch zijn mening moeten over herzien. Sommige weken is het zelfs zo dat de in opbouw zijnde kultuurraad er beter al had geweest om tot enige planning te kunnen overgaan. Volgende week is er zo een. Een vijftal aktiviteiten die een groter publiek aantrekken werden op 3 avonden - gepland. Volgende week kan men naar 2 voordrachten, een toneelvoorstelling, een klassiek koncert met een wereldberoemd ensemble en naar de komeet van Halley gaan kijken. Welke gemeente kan dit nog voorleggen? Voordrachten Martinuskerk voor een uitzon- te zitten waar men toch een derlijk Bach-koncert. Door de beetje een eigen zaal van kan Op dinsdag zijn er 2 voor- wereldklasse van dit ensemble maken. Regisseur Arthur drachten gepland. De BGJG i<an njet an(jers dan ecn Merckx deed voor dit werk een vroeg de heer S'vinnen voor prachtige avond worden, die beroep op de oude getrouwen een avond rond orugs en drug- nje( a|iecn door de echte mu- Liliane Clinck, Chris en Tony gebruik bij jongeren. Hij zal ziekkenners zal gesmaakt wor- Blancquaert en Rita De Bruy- trachten ',en antwoord te ge- den. Ook aan mensen die meer nc. Karei Cornelis is aan zijn ven op vragen als hoe men tot Qog hebben voor de geschiede- tweede rol bij de groep toe, en drugs komt, wat ouders er al njs wer(j gedacht. In de pro- voor Freddy Schatteman wordt dan niet kunnen of mogen te- grammabrochure wordt een het een debuut, gen doen. Deze vormings- overzicht gegeven van de hele Om de toeschouwers, on- ,8aat door m het Paro- barok-periode. Voor kaarten danks de wintcrperikclen, toch chiehuis en begint om 20 u. (350 en 500 fr.) kan men bellen in de zomer te doen geloven, is Op hetzelfde ogenblik, maar naar 052/42.41 75 en 42.30.17. aan de inkomkaarten een torn- m de sporthal, begint Dirk bola verbonden met o.a. rei- Callebaut zijn uiteenzelt.ng zen naar Spanje als inzet over het ontstaan van vesl.n- "and In Hand naar ..wij naa, Bermuda gen, dorpen en gemeenten aan Bermuda word) ,d 6 7 |3 tn de Schelde lussen Antwerpen Diezelfde avond brengt de 14 december Kaarten kosten en de Franse grens. Omdat toneelvereniging Hand m I00 fr 3x20"ers betalen 80 fr. Berlare ook zo een Scheldege- Hand de première van "Wij meente is, vond de Heemkring gaan naar Bermuda", een stuk het zeker de moeite hiermee van Eddy Asselberghs. Voor Komeet Halley uit te pakken. deze vereniging zal het ook het Een van de eerste aktivitei- eerste optreden in de zaal De ten die de Kuituurkring orga- Bach-koncert Eekhoorn zijn. Na vele om- niseerde, was een bezoek aan Op vrijdag 6 december komt zwervingen denkt de vereni- een sterrenwacht. Als gevolg La Petite Bande naar de Sint- ging eindelijk weer in ecn zaal daarvan zijn enkele mensen i usiroruiut i\umuruv nuur ue jrnuit regelmatig samengekomen om over de sterrenhemel te pra ten. De komst van de komeet Halley is een uitstekende gele genheid om meer mensen ken nis te laten maken met die wondere wereld boven ons. Op zaterdag 7 december geeft men daarom een diareeks over het heelal en de plaats van de planeten. Daarna rijdt men ge zamenlijk naar het Nieuw- donkdomein, vanwaar men hoopt een blik op de komeet te kunnen krijgen. Mocht het weer te bewolkt zijn. wordt alles verschoven naar de zater dag erna Geïnteresseerden worden wel verzocht voor 1 december hun naam op te ge ven in het sekretariaat van de Kuituurkring. En we hadden het dan nog niet over de vele sportmanifes taties in de sporthal, de aktivi teiten enkel voor de leden van de vele verenigingen. Berlare leeft, dat is duidelijk. (n.k.) twintig jaar geleden reeds bij Barry Maryns Ragtime Band en bij de Belgische Cotton City Jazzband, de Franse Haricots Rouges en vooral bij de Temperance Seven uit Engeland. Rond 1970 verhuisde hij naar Zweden, waar hij onder meer toerde met Al Casey. Willie Cook, Kenny Davern en Wild Bill Davison. Spe ciaal aan Bill is dat hij zich wonderlijk aanpast aan de zigeunerin uziekMet zijn houten fluitjes geeft hij een nieuwe dimensie aan de Hongaarse en Roemeense zigeuner liederen De ritmesektie is van vitaal belang in een band. Zonder goede timing geen jazz. Vi- vi Lemberger op slaggitaar en Michel Verstraeten op contrabas vervullen deze funktie als geen ander: soe pel, uitermate tempovast en goed op mekaar ingesteld, stuwen ze de solisten. Veel ritmische variatie met be houd van de grondbeat maakt het hen mogelijk rustig een paar chorussen door te swingen zonder me lodische instrumenten. Het Waso-kwartet biedt u de kans deze legendarische sound live mee te maken. Een unieke kans voor wie interesse heeft voor de gitaar. (The New Waso Quartet in Honky Tonk op zaterdag 30 november om 21 u. in de Honky Tonkbunker, Leo pold II laan in Dender monde. Belsele (Sint-Niklaas). In de Sint-Andreas- en Ghislenuskerk koncerteerde op tn\ van de plaatselijke koncertvereniging het Kamerorkest van Vlaanderen Fiammii ne o. I. v. Rudolf Werthen. Er werden werken uitgevoerd van Mozart, Haydn en Vi j ni< (lv). De tweede produktic van het tcuterseizoen van het Mcrksems Kamer Theater is «Grootvader», een komedie van Remo Forlani dat gebracht wordt in een regie van Frans Van De Velde De première heeft plaats op 30 november om 20 u. in het tcater aan Terlindenhofstraat 204 te Merksem-Antwerpen Beveren. Op kasteel Cortewalle noteerde men een flinke opkomst voor het konce de Amici Musicae (Iv) Laureaten van de regeringsmedailles aan de Beverse muziekschool traden op. g Rijckaert (voordracht), Diane Mermans (piano), Freddy Poeck voordrachten Rtm De Schepper (klarinet) - foto Iv.

De Voorpost | 1985 | | pagina 26