IC 3 «IET Z'N TIENEN IAURITS DE SCHRIJVER: GLANSRIJKE COME BACK MAKKELIJKE ZEGE IN KOUD WALENLAND OKERSE ATTEBELLETJES AIME ANTHUENIS: «EEN HELE OPLUCHTING» De Voorpost - 29.11.1985 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05%21.40.60 VOETBAL dat J indlopfl durva ;nde ki :n kan_ tte dri| k am fi het n de val to ;t het ondviejflyna drie jaar nadat zijn been door Michel Dewolf J M Werd overgetrapt, stond Maurits De Schrijver zondag jl. tegen Kortrijk voor het eerst weer in de basis-elf. Een vrij ondankbaar debuut, dat wel. Sporting Loke ren moést immers broodnodig winnen, wilde het niet in een uitzichtloze situatie terechtkomen. De uitslag, 2-0. was zeker niet onverdiend. Toen na de uitsluiting van Dirk De Vriese de Daknam- mers met tien verder moesten, deed dat menig Sportingaanhanger naar het hoofd grijpen. De ver worven voorsprong kwam echter nooit in het gedrang: de mannen van Davidovic (ex-Lokeren) presteerden uitermate zwak en over het ganse verloop van de word wedstrijd slaagden ze er zelfs niet in ook maar één keer een vuist te maken. Het was lang geleden dat de Lokerse verdediging nog zo goed georganiseerd was. Geen wonder als je weet dat 'oldie' Maurits De Schrijver van bij het begin aan de aftrap stond. Het deed de blonde libero duidelijk 3m de enorm veel deugd nu zijn wederoptreden meteen e ^UI bekroond werd met een overwinning voor zijn team. u'ege En dat Maurits, na al die tijd, nog steeds de "chou" is ■ahv Lokerse aanhang, hoeven we er niet bij te nrtellen... •Eindelijk heb ik vandaag kunnen bewijzen dat ik het nog steeds aankanvertelt een opgetogen De Schrij ver Ik ben vandaag gestart in de volle overtuiging dat ik de negentig minuten rond kon maken. Dit wederop- nt vei treden tegen Kortrijk betekende voor mij een enorme ipe(,hC stimulans- Ik voelde me de laatste tijd een beetje 1, Ifposseerd op Daknam... Bij het begin van de kompe- "Ititie hoopte ik eigenlijk al dat ik erbij zou zijn. Ik meende toch dat ik weer paraat stond, maar de omstandigheden wilden anders: de trainer koos name lijk voor de liberoplaats iemand anders. Ik ervaarde lat als een nekslag. Ik zou al dik tevreden geweest zijn als ik, al was het maar voor een paar weken, mijn kans gekregen had. Ik trad een paar keer aan bij de reserven en stapelde week na week mijn ontgoocheling op. En dan eindelijk zondag was het zover. Je kan het zo stellen dat ik tegen Kortrijk, gezien de diverse 1* Nationale tegenslagen, uit armoede in het team gedropt werd. Niettemin deed me dat toch plezier, temeer daar het toch om een zeer belangrijke wedstrijd ging. De overwinning en ook de appreciatie van het Lokerse publiek hebben me een stevige riem onder het hart gestokenaldus De Schrijver. De puike prestatie van Maurits is trouwens ook trainer Anthuenis niet ontgaan. Er is nu misschien eindelijk toch enig uitzicht op een vaste stek in het elftal... «Ik hoop dat de trainer mij de kans geeft het nog een tijdje uit te zingen op de liberoplaats. Wat weer niet wegneemt dat, indien hij mocht besluiten mij weer bij de reserven op te stellen, ik dat moet aanvaarden. Hoe hard die beslissing ook zou aankomen, een trainer heeft het nog altijd voor het zeggen. Hij alleen beslist wie volgens hem de beste is, wie hij opstelt De Lokerse supporters staken hun vreugde over het wederoptreden van Maurits niet onder stoelen of banken. Op een bepaald ogenblik skandeerden ze uit volle borst zijn naam. Net zoals in de tijd van het "grote Lokeren". Maurits nonkelt gevleid: Die reaktie van het publiek vond ik al even fantas tisch als mijn wederoptreden zelf. Het publiek is toch nog altijd de beste barometer voor de prestaties van een speler. Wanneer je meer dan twee jaar uit de aktuali- teit bent geweest, en je hoort dat de supporters je niet vergeten zijn, dat doe je hart dan toch wel enkele keren overslaan van vreugde. Zoiets geeft je een enorme voldoening, geloof me.» Trainer Anthuenis was best tevreden over de prestatie van Maurits De Schrijver. Dat zegden we al. Hij voegde er trouwens aan toe dat hij noodgedwongen tot die opstelling is overgegaan. Wel voegde de trainer eraan toe dal Maurits, door een resem kwetsuren en tegenslagen, pas sedert een tweetal weken terug aan het trainen was en hij vooralsnog niet gerust was in de goede afloop. «Achteraf gezien is het nu wel een uitstekende zet gebleken. Ik hoop dat die puike prestatie van Maurits in de toekomst bevestigd wordt, en dan is er meteen voor Sporting Lokeren een heel groot probleem van de baan», besluit de Lokerse oefenmeester. En aan e inzet en het talent van De Schrijver heeft eigenlijk toch nooit iemand getwijfeld, dachten we. Vivian Bogaert SERAING - BEVEREN 0-2 "Deze zege zet ons weer op weg naar Europees voetbal. Voor SK Beveren valt er in de kompetitie en in bet bekervoetbal nog wat te rapen." Trainer Rik Pauwels was terecht tevreden over zijn voetbalgezelschap na de makke lijke zege op het veld van Seraing. Beveren won verdiend van een Waalse ploeg die ook zaterdag vooral aanvallend te kort schoot. Elf doelpunten uit vijftien wedstrijden. Seraing krygt het vermoedelijk nog zwaar dit seizoen. Doelman Kerremans hield Beveren de eerste helft nog op afstand en pas na het uur stortte de Metallo-muur in elkaar. Voetbal. Maurits De Schrijver: Lokerens hoop in bange dagen (ds) i Beveren kon rustig domine- ren en op het gladde veld leken de Wase spitsen veel vaster in r de schoenen. Snel werd duide- l lijk dat er voor de thuisploeg niets anders opzat dan verdedi- i gend een punt te pakken. Se- raing, de zwarte lichte manne- tjes hadden echt veel last van de gladde mat, kreeg geen lijn l in de akties en na een even- wichtig eerste halfuur bleef j Beveren doorlopend de baas j op het middenveld, j Hans Christiaens, blijkbaar l helemaal terug in konditie en S Marek Kusto werden door de sublieme passes van Patrick Gorez steeds weer aardig weg- gestuurd en de Seraingverdedi- ging was verschillende malen de val nabij. Bij de rust stond er evenwel nog steeds 0-0 op i het scorebord. Na de pauze kregen de schaarse toeschouwers, het matte presteren van Seraing leidt ook in het Walenland tot een sterke vermindering van het toeschouwersbestand, aan vankelijk weinig goede voet baldaden maar nadat De Wil de toch ook eens aan het werk mocht was het uitblinker Go rez die met een strak schot uit vrijschop de Waaslanders op voorsprong bracht. Seraing bracht er nu nies meer van terecht, raakte nog nauwelijks over de middenlijn en vijf mi nuten later was het voetbalver- dikt definitief. Christiaens werd in het strafschopgebied gelegd en Marek Kusto schoot de strafschop onhoudbaar te gen de netten. Beveren bleef verder domi neren maar de geel-blauwe voetballers hadden het ook te koud om echt uit de schelp te kruipen. De dappere toe schouwers wisten een kwartier voor slot ook al wat te doen. Een logische overwinning voor Beveren. Beveren dat nu toch duidelijk weer in goede stelling ligt. Voor trainer Rik Pauwels komt er na de proble men met de zware blessurelast nu een ander probleem: wie van zijn kemspelers moet zon dag, thuiswedstrijd tegen KV Mechelen, aan de kant blij ven? Wat met nieuwkomer Lius? De weelde is moeilijk te dragen... Hugo Aerts de afgelopen weken zijn op Daknam een paar itenlandse spelers komen testen. Eén ervan werd, ld vorige week, door het Lokerse bestuur een ntrakt voorgelegd. De overeenkomst loopt tot juli 97. el gaal om de Joegoslaviër Milan ICIN, nel als 'Jorge Vujkov aktief geweest bij Vojvodina Novisad, wr in 1982 uitgeweken naar West-Duitsland waar i voor diverse klubs aantrad. Milan is 25 en een fensieve middenvelder. Hij is, volgens trainer An- tenis, inzetbaar op elke plaats. Op de trainingen liet i een zeer goede indruk, zowel bij de spelers als Huur. Hij heeft een goede voorzet in beide voeten en lit een uitstekend speloverzicht. Van zogauw hij telgerechtigd is, zal hij in het de kern opgenomen rden. Wellicht is dat reeds bij de eerstvolgende idstrijd van Sporting Lokeren. 'fl opgemerkt toeschouwer zondag op Daknam was Nigeriaan Steven Kefhi. Momenteel traint hij op iknarn en vorige week vrijdag speelde hij met de vollers op Kortrijk. De tegenstander was echter té ok om een oordeel te kunnen vellen over de paciteilen van de Nigeriaan. Steven zal in de mende veertien dagen meetrainen met de Lokerse m. Het gaat hier om een centrale verdediger. irk De Vriese werd onmiddellijk na de rust door heidsrechter Van Volcem uit het veld gestuurd, ien eigenaardige beslissing van Van Volcem, die net t ik woonachtig is in Knokke», zegt Dirk. «Het was tegendeel Brouckaert die een fout op mij beging en ingezien ik de vrijschop wilde nemen, rukte ik mij s- Op dat ogenblik liet Brouckaert zich voor dood Hen en Van Volcem trok rood. Het is mij een raadsel «t die man toch tegen mij heeft». it weekeinde neemt Sporting Lokeren het op tegen lub Luik. De eerstvolgende thuiswedstrijd, zondag 8 'cember om 15 uur: Lokeren-Cercle Brugge. (V.B.) Lokeren-Kortrijk 2-0. Raymond Mommens kon zijn team op 3-0 brengen. Hij miste echter de toegekende strafschop (ds) Lokeren-Kortrijk 2-0. Patrick Van Veirdeghem s-oorde de eerste Lokerse treffer (ds) Trainer Anthuenis was na afloop van de wedstrijd Lokeren-Kortrijk heelwat spraakzamer dan we de laatste weken van hem gewend waren. Begrijpelijk. De zo broodnodige overwinning voor zijn team was er eindelijk gekomen. «Je mag gerust stellen dat ik een opgelucht man ben. We hebben onze vorige wedstrijd, in dezelfde zin, verloren tegen Charleroi. Wij konden toen ook met de winst gaan lopen zijn. Daar zat het ons echter niet voor honderd procent mee. Alles ging tegen bij onze laatste thuiswedstrijd. Maar tegen Kortrijk was het geluk zeker aan onze kant. We hebben in de eerste helft gescoord aan 60 a 70 procent. In onze vorige wedstrij den kregen we soms identieke kansen, doch konden niet scoren, daar waar dit vandaag wel het geval was. Net nu we de punten zo broodnodig hebben, konden we resultaat boeken. In de wedstrijd tegen Kortrijk waren de punten eigenlijk van dubbel belang, temeer daar h-<? weten waar we aan toe zijn», dixit Anthuenis. Een beter georganiseerde verdediging lag zeker voor een groot deel aan de basis van de overwinning. Boegbeeld De Schrijver, in de afgelopen week door onze streek- en nationale schrijvelaars danig in de aktualiteit geplaatst, bewees duidelijk zijn routine en speldoorzicht. «Iedereen weet dat De Schrijver toch nog altijd de routine en het doorzicht heeft, maar het probleem stelde zich totnogtoe dat die jongen nog steeds met kwetsuren sukkelt. Hij heeft zijn deel gehad, geloof me. Hij was pas sedert twee weken opnieuw gestart met trainen. Zijn come-back kwam wel erg onverwacht, maar het was een noodzaak. Een gok die achteraf gezien zeer positief uitviel. Hopen nu maar dat die prestatie in de toekomst bevestigd wordt. Maurits kon de negentig minuten rondmaken omdat die kan teren op zijn routine, hij loopt weinig of geen meters verloren. Dat is een groot pluspunt. De verdediging moet echter nog meer op punt gesteld worden, maar... Rome is ook niet in één dag gebouwd. Naarmate we meer kunnen samenspelen komt ook dat wel voor mekaar. Spijtig toch van die rode kaart voor De Vriese, er zal nu weer moeten vertimmerd worden. En dat hebben we dit seizoen al ontelbare keren moeten doen: vertimmeren en behelpen, eindeloos. Ik hoop dat daar nu eindelijk eens komaf mee kan gemaakt worden...» besluit trainer Anthuenis. (V.B.) angverwachte zege van Sporting Lokeren is er, na zes opeenvolgende nederlagen, eindelijk gekomen. De jongens van Aimé Anthuenis waren na afloop uiteraard 31-16 Eelukkig dat het vierpuntenduel, tegen rode lantaarn Kortryk, zegevierend kon f te sloten worden. En dat opkikkertje konden ze best gebruiken. schaduw toch op een kollekticve prachtprestatie: de uitsluiting van Dirk De Vriese, LOKEREN - KV KORTRIJK 2-0 gespeeld door Didier M'Buyu werkte Van Veirdeghem zich diep in de Kortrijkse defensie en uit een quasi onmogelijke hoek wist hij doelman Himpe te verschalken. Schitterend ge woon, en 1-0. de d ten na de rust. De voordien opgebouwde 2-0 voorsprong kwam door dit feit echter Kortrijk probeerde in die D—1 penode wat te forceren, maar een uitstekende De Schrijver hield zijn defensie potdicht. De thuisploeg aasde naar meer en vooral onder impuls van een hardwerkend duo M'Buyu kwamen de Daknammers ge vaarlijk opzetten. Het "vijan dige" doel werd bij momenten dan ook serieus bestookt. meer in het gedrang. De overwinning i J Iballogica zeker geen geweld aangedaan. het eerst na ongeveer diging. Eerlijkheidshalve dient Het eerste bartier had niet jaar verscheen Sporting gezegd dat de thuisploeg in veel om het lijf. Patrick Van af,raP met Ma"nts De feite nooit echt in de proble- Veirdeghem zou dan maar I ijver Hij voerde van men kwam. Kortrijk akteerde voor sensatie gaan zorgen, met - al aan de regie over de opvallend zwak en ging zelden aan de 18de minuut de Loker- dien toch wankele verde- of nooit op de defensieve toer. se openingstreffer. Knap vrij- Aan de 25ste minuut was het dan eindelijk prijs. Angelo Nijskens strafde balverlies van Vandammc af en stuurde de oudste van de M'Buyu-bro- thers in de diepte. Deze kon scoren via de linkerpaal. Na die tweede Lokerse tref fer zorgde de ploeg van Dimi- tri Davidovic dan toch weer voor enige druk. maar Vujkov kon een poging van Maxime Vandamme neutraliseren ter wijl Brouckaert, op inzenden van Quain, al evenmin sukses kende. Onmiddellijk na de rust sloeg de paniek in de Lokerse rangen. Een schermutseling tussen De Vriese en Brou ckaert deed Dirk's buurman, ref Van Volcem, naar de rode kaart grijpen. Naar onze me ning wel een erg zware sanktie doch naar we achteraf verna men zijn beide heren allang geen beste maatjes meer. Lo keren diende de klus verder met tien man te klaren en ging nu heelwat voorzichtiger aktc- ren. Onnodige paniek eigen lijk. want met Maurits De Schrijver in een glansrol bleef men achteraan meester over de situatie. Lokeren kwam zelfs nog heel dicht bij een derde treffer. Handspel van Schwabe deed Van Volcem naar de penaltystip wijzen. Himpe koos echter de goede hoek en kon de elfmetertrap van Raymond Mommens af weren. De Lebbekenaar kon wel hernemen maar knalde an dermaal op de Kortrijkse doelman. Alles bleef dus zoals het was en Lokeren kon verdiend de pluimen op de hoed steken, na een kollektief mooie prestatie. De Daknamse hemel is daar mee al een klein stukje opge klaard... Vivian Bogaert

De Voorpost | 1985 | | pagina 29