is I ONBESPEELBAAR TERREIN SPARTA BUGGENHOUT MEE AAN DE LEIDING RG BOONWIJK ZORGT VOOR DE VERRASSING a AALST MISTE HARDHEID DIE BEERSE WEL HAD DOGGEN MET BETERE TWEEDE HELFT GREMBERGEN IS LASTIGE KLANT STERKE LEIDERSPLOEG MPt;. Monitor of monitrice worden, iets voor jou? 34 - 29.11.1985 - De Voorpost VOETBAL •^Provinciale BAARDEGEM - HERDERSEM 0-1 BLIK OP VIERDE PROVINCIALE Vermits leider Wilskracht Moorsel op zijn veld een punt diende prijs te geven tegen Erembodegem is Sparta Buggenhout, dat op eigen terrein won tegen Okegem, mee aan de leiding gekomen. De Öuggenhoutse speler trainer Eddy Bellon geeft ons zijn visie over het wedstrijd- verloop: "De eerste helft verliep evenwichtig, alhoewel wij meer kansen kregen, maar de bezoekers kwamen dankzij een lucky-gokl op voorsprong. Ondanks pogingen om nog voor de rast de gelijkmaker tot stand te brengen, bleef Oke gem overeind. Tijdens de rast heb ik de spelers opdracht meeegeven om meer initiatieven te ne men. In de tweede helft waren we niet alleen overduidelijk in de meerderheid, wij produ ceerden ook uitstekend voet bal, hoger dan het niveau van vierde provinciale. Binnen de kortste keren zijn we twee keer tot scoren gekomen. Eerst langs Peter Van Elsuwé. Daarna door mezelf. Later heeft Peter Van Elsuwé nog een derde doelpunt gescoord. Een strafschop door mij omge zet werd door de doelman ge pareerd. Ik meen dat de cijfers niet eens als overdreven kun nen beschouwd worden." Sparta Buggenhout krijgt nu zondag TK Meldert op bezoek. Het betreft een terugwed strijd. Een paar weken geleden werden de Spartanen in Mel dert een punt afgesnoept. Dat gebeurde in de laatste minu ten. Het hoeft niet gezegd dat de Buggenhoutenaars zullen pogen om weerwraak te Juventus Schoonaarde dien de aan huis met het kleinste verschil de duimen te leggen tegen Terjoden. De wedstrijd kende nochtans een gelijkop- gaand verloop. In de eerste helft kreeg Juventus een reële kans om op voorsprong te klimmen, maar Mare Van Hauwermeiren schoot op het doelhout. In de tweede helft kregen beide ploegen een paar kan sen. Toen iedereen dacht dat de wedstrijd scoreloos zou ein digen. was een misser in de plaatselijke defensie er de oor zaak van dat de Aalstenaars in extremis eigenaar werden van twee punten. Sparta Appels behaalde ein delijk nog eens een overwin ning (1-3 tegen Opdorp). Het was sinds 13 oktober geleden dat de Spartanen de smaak van de zege mochten proeven. Tegen een zwak Opdorp ging dat vrij gemakkelijk Christiaens opende de score in de eerste helft. Bert De Mey en Dirk Francois kegelden na de rust nog twee treffers voor bij de Buggenhoutse doelman. De repliek van de thuisploeg was biczonder zwak, en alleen een eerreddertje was er voor haar nog weggelegd. Racing Boon wijk zorgde voor de verrassing. Het won met 2-1 tegen Gerda Sint-Ni- klaas. Een resultaat dat eigen lijk door niemand werd ver wacht Raring kwam via een strafschop op voorsprong. Bin nen de zone van de waarheid werd Vercammen foutief van de voet gelopen. Peeters nam met goed gevolg de elfmeter- taak op zich. Twintig minuten voor het einde lukte Luc De Meester met het hoofd, na inzenden van Vercammen, een tweede doelpunt. Gerda kon nog de Baardegem-Herdersem was een barslechte wedstrijd, waarin het hardbevroren ter rein een grote rol speelde. Voetballen was gewoonweg onmogelijk De eerste helft toonden de bezoekers zich on betwistbaar het betere team. Frank Hanselaer kon één van de mooie kansen verzilveren. Walter Van den Bossche kreeg nog een reële scorekans, maar hij miste jammerlijk. Na de herneming ondernam de thuis ploeg wel enkele pogingen om gelijk te stellen, maar de be zoekende doelman werd nau welijks op de proef gesteld. Op een gevaarlijke counter kwam de ingekomen Bosmans nog alleen voor de lokale doel man opdagen, door de slechte staat van het veld ging de kans echter verloren. Met deze aansluitingstreffer tot stand brengen, maar daar bleef het ook bij. haalde ook FC Lutterzele' h« GASTEN ZEER VERDIENSTELIJK zege doet SK een; den zaak. Vorige vrijdag11| immers voor de groene beslist, dat de wedstrijd 1 dersem-Meldert (0-1) in forfaitoverwinning oiq f wordt in het voordeel van I TK Meldert zou een ges< ste speler per vergissing steld hebben in die wedj Zo wordt Herdersem nu vier punten in een ween W rijker. U.jda won met 1-3 bij Hoogeinde. Via Van Hoeymissen kwamen de Sint-Gillissenaars vlug op voorsprong, maar voor de rast kon de thuisploeg toch gelijk stellen Lutterzele reageerde offensief in de tweede helft en op het kwartier zorgde Carlier voor een tweede doelpunt Hoogeinde poogde krampach tig tegen het tij in te roeien, maar raakte aan geen doel punt. Toen enkele minuten voor tijd Franky Van Beveren via een penalty een derde tref fer op het bord bracht, was de zege van Lutterzele een zeker heid. (E.G.) W. MOORSEL - SK EREMBODEGEM 1-1 Wilskracht Moorsel verloor andermaal een punt en moet nu het gezelschap van Buggen hout dulden aan de top van de klassering. Tijdens de eerste helft kwamen de bezoekers zeer sterk voor de dag en de 0- 1 ruststand was zeker niet on verdiend te noemen. Junior Bastiaens rondde een persoon lijke poging suksesrijk af. Even later kreeg dezelfde spe ler een unieke kans, maar miste. Karei De Greve dook net voor rasten nog alleen voor de Wilskrachtdoelman op, om speelde hem en tikte de bal binnen. De ref had echter voor een overtreding van de lokale doelman gefloten. De schop leverde voor SK op. Na de herneming h; thuisploeg bestendig ovei_„, en Van Wayenbergh zett an bordjes in evenwicht schien wel een logisch spel. alhoewel er voor bodegem meer inzat. adt DAMESVOETBAL DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE KAM1LLEKES - SK BEERSE 2-5 Moet de Aalsterse trainer Jo Loeman zijn speelsters aanzetten tot een hardere aanpak van hun tegenstrevers of blijven de Kamillekes een goedvoetballende maar korrekt spelende ploeg? Dat is het dilemma waarvoor hij zich momenteel geplaatst ziet en daar lag vorige zaterdag aan de Zandberg ook het verschil tussen de jonge thuisploeg en de meer ervaren ploeg uit Beerse. Annemie Horemans werd door haar bewaakster Josette Van den Steen met alle moge lijke sportieve middelen be- kampt, o.m. met de sliding die Josette perfekt beheerst. Doch als het er op aankwam kon de aalvlugge Annemie ongehin derd doorgaan. 2'a werd niet ""professioneel" neergelegd in de buurt van de grote backhjn. Beerste daarentegen vond het zelfs met een 2-5 stand reeds op het bord toch nog nodig een doorgebroken Ann Eeckhoudt vlak voor de fatale zone neer te halen. Al met al was de zege van Beerse echter verdiend, en mogen de Kamilllekes hun promoveringsdromen voorlo pig opbergen, tenzij er volgen de weken en maanden resoluut wordt overgeschakeld naar een meer viriel spelkoncept, dat louter op puntenwinst is afge stemd. Vroege voorsprong snel on gedaan gemaakt Het begon nochtans erg goed voor de goedkombine- rènde KaxniBckes, die onmid dellijk vrankweg hun kans gin gen. Na vijf minuten werd een schot van Ann Eeckhoudt in hoekschop verwerkt. Mieke Den Blauwen borstelde het le der onberispelijk naar de twee de paal waar Ann Eeckhoudt binnenkopte: 1-0. Beerse reageerde verwoed, kreeg een onrechtstreekse vrij schop toegewezen, die recht streeks werd omgezet en na enig aarzelen van de scheidsrechter niet werd geva lideerd. Het was maar uitge steld, want aan de zevende minuut werd Nicole Verhof- stadt verrast door een lobbal van Conny Van den Broeck en de ploegen stonden gelijk. Ook de rcaktie van de Kamil lekes kwam prompt: Mieke Den Blauwen trapte een vrij schop tot bij Paula Bisback, die zelf in het zijnet besloot terwijl twee beter medespeelsters DOGGEN EREMBODEGEM - S. MOORSEL 2-1 Schroevers speelde een ver- thuisploeg speelde een zwakke terman tikte Van Der Biest, dienstelijke eerste helft op eerste helft. Na de herneming winninggoal binnen. r Doggen. De bezoekers speel- kreeg men een totaal andere - Op basis van een be den vanuit een gesloten verde- wedstrijd voorgeschoteld, tweede helft verdiende diging en counterden enkele Doggen plaatste de bezoekers thuisploeg de overwinning, malen erg gevat. Hendrickx onder druk, wat uiteindelijk in Doggen debuteerde de joke; scoorde voor de Moorselaars doelpunten resulteerde. Goed- doelman Barrez, die het uil oo het openingsdoelpunt. De 0-1 vinck stelde gelijk met een kend deed. Goedvinck, dit kc ruststand kon zeker niet aan- prachtig schot in de winkel- gelijkmaker lukte, bchoo gevochten worden want de haak en op voorzet van Hael- tot de uitblinkers bij de ploeg. raste dc immer op vinkenslag bleven tot het einde op het liggende Mieke Den Blauwen berd. JudKluch WAAS DAMESVOETBAL - BEKERWEDSTRIJDEN Geen verrassende uitslagen in dit tweede bekertreffen. Wijnveld en Sint-Pauwels hadden geen moeite met Burcht en Rupelmonde om de punten binnen te halen in de A- reeks. In de B-reeks nipte overwinning van Temse dat een lastige kliënt had aan Grembergen. Opstal moest ander maal de bekerpunten laten en deze keer aan het bezoeken de Lutterzele. Paula Zich laten vervangen door Marie Anne Van den Steen, Hoewel Marie-Arme een verdienstelij ke partij speelde, haperde er tocb duidelijk wat Karine Van Beek trof raak. maar een bijzonder positieve Rond het kwartier redde dc ingesteldheid bij de Aalsterse tereke op gevaarlijke pogingen moeten blijven verder trainen 10 Wijnveld Rupelmonde 1 Rupelmonde dat slechts met 9 speelsters in de weide stond, had dan ook geen enkel ver haal tegen een thuisploeg die door deze minderheidspositie van de bezoekers er een partij eenrichtingsvoetbal van maak te. Een eerreddend doelpunt zat er dan toch in voor de bezoeksters en dit in de tweede speelhelft langs Vonck. De doelpunten voor Wijnveld werden gesoord door Schatte- man (8), Mertens (5), Van Guyse (2) en Vercauteren 1. Sint-Pauwels 6 Burcht 1 Eveneens een partij waarin de bezoeksters met de rag te gen de muur werden gespeeld, en aan de rast reeds met een 0- 4 achterstand op het bord ston den. In de tweede helft viel er dan toch een eerreddend doel punt langs Baeten, maar even eens nog twee treffers voor de thuisploeg, die het nu heel wat kalmer opnam. Of waren hun gedachten reeds een week ver der? Want dan is er alweer de konfrontatie Wijnveld-Sint- Pauwels! De doelpunten voor Sint-Pauwels werden gemaakt door De Bock (3), De Nil, Samson en Vanderhaegen. Opstal 3 Lutterzele 3 De thuisploeg speelde echt goed mee in deze genietbare wedstrijd met veel wisselende kansen. Toch verging het hen net zoals vorige week tegen Grembergen. En alweer in de slotminuten moesten zij de volle inzet aan dc bezoekers laten. Lutterzele lukte al vrij vroeg een doelpunt. Maar een vijftal minuten later klom de thuisploeg op gelijke hoogte. En dat werd dan ook de rust stand. Na de koffie was het Opstal dat uitliep. Maar Lut terzele maakte deze voor sprong vlug ongedaan. Een mi nuut later keek de bezoekende ploeg andermaal op achter stand. Een drietal minuten la ter was alles terug te herdoen, toen Creyghelman de bezoe kers terug op gelijke hoogte bracht. In de slotminuten kwa men de bezoekers aan een goedkoop doelpunt, toen een blunderende verdediging faal de. Doelpunten voor de thuis ploeg: Laureys, Van Steen en Verheyen. Voor Lutterzele: Van Keer 3 en Creyghelman 1 Temse 3 Grembergen 2 Nipte overwinning van de thuisploeg, die meer dan de handen vol had met het bezoe kende Grembergen. Het werd een echte blitzstart toen Coene reeds na 2 minuten voor de thuisploeg scoorde. Maar Grembergen bleef kalm na de ze eerste opdoffer, en ging met verenigde krachten op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er op de negende mi- -nuut langs Van Broeck. Grem bergen deed moeiteloos "ver der, en een minuut later stond er 1-2 op het bord, die langs Derweduwen. Dat was dan ook meteen de ruststand. Na de rast ging het Grembergen minder goed toen de doel- wachtster werd gekwetst. De ploeg trok zich iets meer in verdediging, en dit werd dan ook fataal, zodat zij lijdzaam moesten toezien hoe Temse hen de punten ontfutselde. Doelpunten voor Temse langs Coene (2), en Verschote. Voor Grembergen: Van Broeck en Derweduwen. (J.V.L.) technisch hoogstaande wed strijd domineren. Van plaatse lijke zijde viel tijdens deze pe riode enkel een gevaarlijke uit val van Renilde Clompen te noteren, die echter naast het doel belandde. Drie minuten voor de rust zou Annemie Ho remans met een fraai inzenden Frangoise Boone bereiken, die zonder aarzelen de 1-2 op het bord schoot. 2-2, maar weer niet voor lang... Direkt na de pauze dwongen de Kamillekes een vrijschop af, die door Greta Van Hau wermeiren tegen de deklat werd geknald. Even later ver haar doelpunt en meteen was de kous af, want nauwelijks twee minuten later zette Kari ne Van Beek met een prachtig afstandschot de Aalsterse net ten voor de vijfde maal bol. De daaropvolgende minuten waagde Mieke Den Blauwen haar kans en werd een poging van Ann Eeckhout foutief ge stopt. Marijke Buysse kwam nog tussen de lijnen in plaats van Renilde Clompen en de Kamillekes kregen vijf minu ten voor het eindsignaal nog een strafschop die zij even te voren al hadden moeten krij gen. Ann Eeckhoudt trapte de bal echter tegen de dwarsligger en de al te strenge 2-5 cijfers wacht indien zij in eigen kun nen blijven geloven en de res terende vijftien wedstrijden niet als een lastige klus gaan afhaspelen, maar telkens met dezelfde overtuiging blijven spelen. Cyriel Temmerman Kamillekes Aalst: Nicole Ver- hofstadt; Lutgart Viaene, Gre ta Van Hauwermeiren, Iris Hu- brecht en Josette Van den Steen. Paula Bisback, Sandra Van der Linden en Sigrid De C'ausemaeker. Ann Eeckhoudt, Mieke Den Blauwen en Renilde Clompen. Reserven: Marie- Anne Van den Steen en Marij ke Buysse. PROVINCIAAL DAMESVOETBAL KAMILLEKES AALST - ZULTSE 0-5 Tegen de sterke leidersploeg hield het lokale elftal - ze wa ren inderdaad slechts met zijn elven door het wegvallen van Sandra De Nijs, Hilde De Rauw. Maddy Van den Bosch, Marijke Buysse - goed stand. Het duurde weliswaar zeven minuten eer ze erin slaagden over de middenlijn te komen, maar dit werd meteen ook de gevaarlijkste aanval van de wedstrijd. Sandra Daghuyt schakelde een verdedigster uit, zette fraai voor doel maar Gejda Lievens trapte over de bal. Even later werd een door braak van Marijke Boel foutief gestopt en het waren de be zoeksters die tenslotte skoor- den toen doelvrouw Sabine Mertens door een afwijkend schot van Carine Vilain werd verrast. Zultse slaagde er niet in verder dan 1-0 te komen voor de rast. Direkt na de herneming echter voltrokken zij binnen dc twee minuten het lot van dc Kamillekes. Aan de derde minuut liet Sabine Mertens de bal ontglip pen en Sofie Van der Beken liet die onverhoopte kans om er 0-2 van te maken niet voor bijgaan. Honderdtwintig se- konden later maakte Karine Vilain er met een afstands schot 0-3 van en die stand bleef ook na de tachtig minuten on veranderd. Kamillekes: Sabine Mertens; Helga Van der Donckt, Nancy De Cremcr. Hilde Gccrinckx en Hilde Van Caelenbergh; Gerda Lievens, Marijke Boel en Karine Van Mellaert; San dra Van Waeycnbergh, Sandra Daghuyt en Cathy Lorie. (c.t.) Verrebroek-Lokeren 0-2. De Verrebroekse verdediging zat herhaaldelijk in de penarie Lokerse aanvallen (Iv) Tielrode-Eksaarde 3-0. Dü is geen bokswedstrijd, maar een poging om mekaar een duel (dw) Tielrode-Eksaarde 3-0. Een hard veld, moeilijk om het evenwicht te bewaren, i een faire wedstrijd. Het Tielroodse kamp wordt hier gezuiverd door Verhelst Verrebroek-Lokeren 0-2. De Lokerse spelers konden steeds gepast uitbreken n opbouw vanuit de defensie (Iv) Elk jaar organiseert kader- school «Duinen-Heist» een basiskursus voor monitor- monitrice in gedurende de Kerst- en Paasvakantie. Na het volgen van de basiskur sus en weekend en een veer tiendaagse stage geduren de de grote vakantie be komt men het attest moni- tor-monitrice van het mi nisterie van Nationale Op voeding en Nederlandse Kuituur. Deze kursus heeft plaats van 26 december tot en met 31 december 1985 of van 30 maart tot en met 5 april 1986, gevolgd door een aanvullend weekend. Plaats? Centrum Lozermo len, Lozermolen8traat, 13 te 9770 Kruishoutem. Des kundige en ervaren begelei ding is gewaarborgd. De minimum leeftijd voor deel name aan de basiskursus is 16 jaar Men betaalt 2.800 fr. terugbetaalbaarheid is mogelijk indien men I stage volbrengt in vangoentrum van F Heide te Averbode ofj uitgebreidere inforn kan men schriftelijk of |j fonisch bekomen bij t De Cock, Rode Kruiss 3 te 2670 Puurs, 889.31.07. Willy Q

De Voorpost | 1985 | | pagina 34