USTAAF SONCK (C) BEHAALDE CR0SSZE6E OOR EIGEN VOLK K.S.G. DENDERSTREEK BLIJFT EEN TOONAANGEVENDE WIELERVERENIGING TOURNÉ-DE WILDE GEVEN BAANSPORT WEER TOEKOMST De Voorpost - 29.11.1985 - 3b W.C.L.—WIELRENNEN 'bennen. De klubkampioenen van K.S.C. Denderstreek: amateur Ronny Pauwels, Wielrennen. Ook de juniors namen deel aan het regelmatigheidscriterium van de Wielrennen. Baeyens, Van Der Fraenen en Van Impe als lor Dirk Van Mossevelde 'nieuweling Pascal Schietecat, dame Annemie Vermeersch*- Denderstreek: 1. Danny Van der Masse (7), 2. Danny Van Boxstael (1), 3. Dirk Van laureaten van het regelmatigheidscriterium voor profs van fosportieve André Kerremans en prof Jan Baeyens (c) Mossevelde (5) en 4. Gunther Dierickx (1 overwinning) (c) KSC Denderstreek (c) leden zaterdag in Erpe wisten promotor Gustaaf en zgn maats die voor het eerst een veldrit ioniseerden voor de BWCL, geen blijf met hun geluk dat de organisatie zoveel sukses kende en bovendien Sonck zelf zgn eerste cross van het seizoen won. zondag zakten heelwat renners af naar de Aalsterse gestraat omdat H. De Geest met zijn mede-organisato- en sponsors er voor mooie prijzen zorgen en er ook ens veel volk is. VELDRIJDEN ha rpe dook Sonck als eerste 'cn weiland in en dreef zijn zeR inningen door om de favo- n direkt op achterstand te 1 P isen. Willy Nuel bemerkte a iddellijk het gevaar en tot bij Sonck. Samen wil- it al na de eerste ronde de deslag toebrengen. Wel de belangrijkste tegen- s verrast, maar ze rea- den heftig, want na twee en kwamen de leiders met op een vijfentwintig irW. Van der Eecken, een tig meter verder P. Cre- op de hielen gevolgd S Bie en J. Gevaert. De be leiders bleven prachtig [rijden en Van der Eecken I voorbijgereden door jc 'eau. die hemel en aarde t uit oog om bij de leiders te dit ken. Met nog drie ronden hoe de boeg kwam hij steeds ter en hij bleef die inspan- volhouden. In de voor- te ronde liepen Sonck en met grote passen door slijk en ze vergrootten op beurt de voorsprong. Fel emoedigd door de plaat selijke supporters, perste Sonck er alles uit. In de laatste ronde trachtte hij tevergeefs Nuel van zich af te schudden. Op vijfhonderd meter van de finish liepen Sonck en Nuel nog zij aan zij door het slijk, sprongen samen op de fiets, maar de ketting van Nuel be gaf. Hij herstelde vlug en ver loor slechts twintig meter, maar Sonck had het bemerkt en reageerde keihard. Hij sleepte zijn eerste zege van het seizoen in de wacht, nadat hij al meermaals als tweede ein digde. De gelukkige renner vierde na de wedstrijd samen met zijn supporters deze over winning, terwijl de organizato- ren zo enthousiast waren dat ze al vooropstelden er wat te zuilen tegenaan gooien om vol gend jaar het nationaal kam pioenschap te organiseren. Toch zullen ze ermee rekening moeten houden dat er reeds heelwat kandidaten zijn. Bij de D-renners had J. Gevaert zich bij de eerste C-renners gevestigd om zijn belangrijkste tegenstrevers, Philips, Daem L-Cross in Aalst. Gustaaf Sonck was in goede konditie Mn zege in Erpe. en De Gusseme terug te slaan. Hij slaagde daar volledig in, hoewel tot halfwedstrijd Phi lips en Daem niet wilden wij ken en in zijn buurt bleven. Hoe meer het einde naderde, hoe groter Gevaerts voor sprong werd en hij won onbe dreigd. De man uit Denderbel le doet het werkelijk uitste kend en overtreft alle verwach tingen. Bij de A- en B-renners kregen we na een paar ronden vier leiders: De Geest, Janssens, Van Isterdael en De Paepe. Deze laatste moest afhaken, terwijl drie achtervolgers Van Durme, Brondeel en Mertens op korte afstand volgden. De wedstrijd kon nog alle kanten uit en velen verwachtten het offensief van Mertens, steeds uitstekend als er moet gelopen worden. Op het ogenblik dat Van Isterdael vooraan enkele meters voorsprong nam, liep de ketting van De Geest eraf, hoewel hij slechts 25 meter verloor, leek het dat de wed strijd in een beslissende fase was gekomen. Na drie ronden aan de leiding had Van Ister dael een voorsprong van 40 meter. Janssens (A) gaf zich niet verloren en probeerde geen grotere achterstand op te lopen. De volgende ronde ver zwakte de leider en liep in het weiland met iets te kléine pas sen, terwijl Janssens beter in de modder liep en zienderogen de leider naderde. Een halve ronde verder kwam hij tot bij Van Isterdael en hij nam zelfs enkele meters voorsprong. Dirk Janssens werd even later als glansrijke winnaar begroet en 12 sekonden later bereikte Van Isterdael als eerste B-ren- ner de meet. In Aalst Op zondag in Aalst hadden enkele C- en D-renners zich al misrekend tijdens de opwar ming en verkenning voor de wedstrijd en bij het afrijden van een berm, gingen ze op het glibberige gedeelte tegen de grond. In de wedstrijd zelf de den ze het heelwat beter. Willy Nuel ging er na de eerste ronde fors tegenaan om zijn tegen standers te testen, doch Cre- vcau. Bic, Sonck, Van der Eecken en Wijncndaelc volg den. Nuel, bitsig wegens zijn tegenslag van daags voordien, wou zich ontdoen van zijn riva len en nam een kleine voor sprong. terwijl de achtervol- gersgroep verbrokkelde. Wij- nendaele nestelde zich als eni ge D-renner vooraan tussen de achtervolgers op Nuel, die ech ter zijn inspanningen bleef ver- 'derzetten. Creveau voelde zich BWCL-Cross. In Aalst won Georges Wynendaele de D-reeks en Willy Nuel de C-reeks. BWCL-Cross in Erpe. Alphons Philips uit Hamme in aktie. eveneens in zijn schik op deze omloop en liet op zijn beurt zijn mede-achtervolgers in de steek. W. Nuel won onbe dreigd en duldde ditmaal geen tegenstand. Ook bij de D-renners kon nie mand weerstand bieden aan een sterk rijdende Wijnendae- le, terwijl De Braeckeleer al op een derde plaats eindigde en dit met de kampioenschap pen in zicht. Cl. Van den Broeck was ook van de partij. Hij reed vrijwillig als laatste in 't veld om als test uit te maken hoe het momenteel staat met zijn konditie. De balans was zeer positief, want hij had de helft van de deelnemers inge haald en voorbijgestoken. Bij de A- en B-renners kregen we na één ronde Van Riet alleen aan de leiding met wat verderop Janssens en Van Is terdael. In de volgende ronde reed dit trio samen aan de leiding. Op vijf sekonden volg den De Waegeneer, Brondeel, Mertens. Koopman. Dessein en Buslot. Deze laatste reed lek, veranderde van fiets, reed sterker door nogmaals lek en veranderde BWCL-Cross in Erpe. Gustaaf Sonck uit Erpe won de C-reeks en Jozef Gevaert de D-reeks geslagen. In de vijfde ronde hevige strijd ontstond voor de ging Van Isterdael in de aan- zege bij de A-renners tussen val. Van Riet wou terug aan- Van Riet en de op twintig sluiten, maar strandde op tien meter volgende Janssens. Op meter. Dan ging Van Isterdael bijna een halve minuut streden Janssens moest uit het wiel van Van Riet. van wiel. Door onnodige ze- De oudere B-re De Waegeneer en Brondeel voor de tweede plaats bij de B- Jos Van renners en ze gingen tot het nuwachtigheid verloor hij Isterdael dreef lichtjes zijn uiterste. Buslot, geplaagd door heelwat tijd en werd fel terug- voorsprong op, terwijl er een tegenslag, deed dankzij zijn iJBSP w'' en z'Jn kracht een felle ygPBfcA.' h I >.-i' renonte. haalde menig renner 'n en slak hen voorbij. Hij behaalde nog een mooie erep- Mbf"js' tBÉb. BLjSMSSi Vooraaf bleef Van Isterdael RnP^fliffiHttrMT I £S|j9raZ__ leider tot op de meet, terwijl P- Van Riet het haalde bij de 8RÜÜ^^Hfë! A-renners. Maar hij moest vechten tot op het einde om 'mw'fftr Him 1W■'anssens achter zich te hou- c'en' ^cn halve minuut later "~W werd er gesprint tussen Bron- ■MlSraJi Ba? w IBp mBmSi deel en De Waegeneer, die het U haalde en een mooie tweede HoHhH plaats behaalde bij de B-ren- ners. Nadat Mertens, Coop- iu^WÊ^KÊBB man en Buslot waren binnen- gelopen, was het de beurt aan Hf Berkenbosch, ronde De Baerdemaecker HHIHknl*HHHEjVjRr kunnen losgooien. BWCLCross in Erpe. Dirk Janssens uil Serskamp in de A-reeks en Jef Van Isterdael in de Z™<lag hKft kampioen- B-reek* schap van Gost-VIaanderen plaats in Lede (Leedshouw- ken). De kategorieën C en D starten om 14 uur, A en B om ders: 1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw) 45' 1 ronde, 2. Freddy Van Durme. 3. S. Brondeel, 4. Pierre Buslot op 1'28, 5. Willy Van Londerseel. - Erpe - 18 BWCL C-veldrij- ders: 1. Gustaaf Sonck (Erpe) 35' 1 ronde, 2. Willy Nuel, 3. Pierre Cruveau op 2', 4. Willy Van der Eecken en 5. Serge Bie. - Erpe, 12 BWCL D-veldrij- ders: 1. Jozef Gevaert (Den derbelle) 35' 1 ronde, 2. Alfons Philips op 32", 3. Willy Daem op 54", 4. Luc De Gus- semare, 5. André De Vuyst. - Aalst - 34 A-veldrijders: 1. Pascal Van Riet (Wolvertem) in 45' min. 1 ronde, 2. Dirk Janssens op 18 sek., 3. René Mertens op 35 sek., 4. Yvan Coopman op 47 sek., 5. Luc Berckenbos op 1.04. - Aalst - 18 B-veldrijders: 1. Jos Van Isterdael (Dender leeuw) in 45 min. 1 ronde, 2. Johnny De Waegeneer op 30 sek., 3. Antoinc Brondeel, 4. Pierre Buslot op 49 sek. en 5. Paul Dessein - Aalst: 33 C-veldrijders: 1. Willy Nuel (Serskamp) in 35 min 1 ronde, 2. Pierre Cre veau op 17 sek., 3. Serge Bic op 31 min.. 4. Gustav Sonck 15 u op 38 sek., Eecken. 5. Willy Van der - Erpe (zaterdag) 25 BWCL D-veldrijders: 1. Dirk Janssens - Aalst. 17 D-veldrijders: 1. (Serskamp) 45' 1 ronde, 2. Georges Wijnendaele (St.-Ue- Marcel De Geest op 26", 3. vens-Houtem) op 35 sek. 1 René Mertens, 4. Freddy De ronde, 2. Jozef Gevaert op 51 Paepe en 5. Jean-Pierre De sek., 3. FelLx De Braeckeleer, Baerdemaecker. 4. Alfons Philips, 5. Willy - Erpe, 16 BWCL B-veldrij- Daem. AKTUEEL Na Parijs nu ook Gent. Het zesdagenduo Toumé-De Wilde is uitgegroeid tot een vaste waarde in het circuit. Ondermeer hun opmerkelijk presteren gaf de baan- sport in ons land weer toekomst. Het pisterennen kan weer volledige erkenning opeisen. Vorig jaar al hadden Stan Toumé en Etienne De Wilde zich opgewerkt tot één van de meest beloftevolle zesdagenteams, maar de echte top wisten ze voorlopig toch niet te halen. Dit seizoen waren er eerst drie Duitse tweede plaatsen, in Berlijn, Dortmund en Munchen, en dan de doorbraak in Parijs. Gent werd de bevestiging. De naam die het duo zich in het zesdagencircuit heeft opgebouwd rendeert ook financieel. De Wilde, de Laarnenaar kon op de weg de in hem gestelde verwachtingen eigenlijk nooit inlossen, kiest nu trou wens definitief voor de baan. Al zal men hem in de voornaamste eendagswedstrijden ook nog op de weg aan het werk zien. Hebben Tourné-De Wilde de neergaande lijn waarin de Belgische baansport al jaren vastzat, definitief omgebogen? Zover stellen ingewijden het nog niet. Renners die jarenlang het gebeuren beheersten, vallen nu weg. Clark en Pijnen zijn de laatsten van de vorige generatie. En is er interesse genoeg vanwege de jongere renners? Wellicht is ook Eric Vanderaerden bereid wat meer pistewerk op te knappen en in Gent presteerde ook Vaarten en Dhaenens knap. De onmiddellijke toekomst lijkt dus toch rooskleurig Stan Toumé zelf reageerde voorzichtig op de nieuwe zege. «rWe hebben nu eindelijk de baantop bereikt. Zaak is er nu te blijven.» Hugo Aerts Sekretaris Willy Christiaens kijken. Andere medewerkers voorstelling plaats. Gemoti- verhaalde ons één en ander in het bestuur zijn Paul Bos- veerd wordt dan de start gege- over de werking van de klub. teels als sportbestuurder, ven voor een nieuw wielersei- «Momenteel verenigen we Georges De Jonghe en Roger zoen.» tweeëntachtig renners. Dat is Van der Velden hebben zitting ongeveer het cijfer dat we zo- als B.W.B.-afgevaardigden. Laureaten wat altijd hebben bereikt. De Francois Tombeur en Remy Door de klubleiding werden aangesloten renners zijn af- De Thaeye staan in voor de een aantal renners gelauwerd komstig uit de Denderstreek, technische kant van de zaak. omwille van hun geleverde Aalst - Dendermonde en om- Dr. Maes en ikzelf verzorgen prestaties. Eerst waren er de liggende gemeenten. de medische begeleiding. klubkampioenen. Dat waren Blikvangers de laatste jaren Het bestuur telt ook twee on- Ronny Pauwels bij de ama- waren Werner Van der Frae- dervoorzitters, André Lootens teurs. Dirk Van Mossevelde nen. Lucien en Peter Van lm- en Omer Schollaert. De (juniores). Pascal Schiettecattc pe en Jan Baeyens. Ik hoef u sportieve prestaties van de ren- (nieuwelingen), Anne-Mic niet te zeggen wie Lucien Van ners tijdens het voorbije sei- Vermeersch (dames), André Impe is. Iedereen weet ook dat zoen kon bevredigend worden Kerremans (cyclo-sportieven) Werner Van der Fraenen voor genoemd. De amateurs deden en jan Baeyens (prof), een paar jaar vice-wereldkam- het wat minder. Met de junio- Ook de renners die overwin- pioen werd cyclo-cross. res boekten wc meer sukses. „ingen behaalden werdén op Op dit ogenblik zijn alleen Ru- Danny Van der Massen won het podium geroepen. Dat wa- dy Van Impe en Van der Frae- o.a. de flnalerit in de .Oost- ren bij de amateurs: Lieven nen in het veld aktief. Onze vlaamsc Ster der Juniores. Braeckman (5), Ronny Pau- andere renners beperken zich Volgend jaar nemen we met Wels (4), Luc Van Geyt (3)*en tot de wegwedstrijden tijdens onze juniores opnieuw aan de- Qino Verhasselt (2), het zomerseizoen. Zelf organi- ze rittenwedstrijd deel. De Juniores: Danny Van der Mas- zeren we geen koersen. Som- toekomst kondigt zich hoopvol sen (7)t Dirk Van Mossevelde mige andere verenigingen aan. De klub verenigt momen- (5)t Danny Van Bockstael (1) doen dat wel. teel vijftien nieuwelingen. en Gunther Dierickx (1). Wel nodigen we de renners uit Renners ronselen doen we Nieuwelingen: Pascal Schiette- op begeleidings- en medische niet. Daarvoor gooien we geen catte (2), Denis Elaut (2) en sportavonden en worden er geld op tafel. We willen een Gustaaf Schouppe (1). Bij de trainingsnamiddagen georgani- klub blijven met gezonde prin- cyclosportieven behaalde An- seerd. cipes en al het mogelijke doen dré Kerremans twee overwin- Onze klub is niet weg te den- om de renners bij te staan, hen ningen. ken uit de wielermiddens. Ze gunstig te stemmen en hen ma- werd opgericht in 1911. De h. teriaal en uitrusting ter be- Pierre Gillis is momentcel schikking te stellen, voorzitter. Hij laat niets onver- Eind januari heeft in ons lo- let. Zelf neem ik het sekreta- kaal De Koornbloem aan de p riaat waar. Daar komt veel bij Aalsterse Grote Markt de fc"°- Jbennen. Deze nieuwelingen van Denderstreek zjjn Pascal Schiettecatte (2), Gustaaf ouppe (1) en Denis Elaut (2) (c) rennen. De amateurs van Denderstreek na het regelmatigheidscriterium: 1Guido asselt (2), 2. Lieven Braeckman (5), 3. Ronny Pauwels (4) en 4. Luc Van Geyt (3 inningen) (c) Het gaat behoorlijk goed met de Koninklijke Sportklub Denderstreek. Tot die vaststelling kwamen we na een gesprek met de klubleiders, renners en sympatisanten tijdens het jaarlijks eetfestijn en de daaropvolgende prijsuitreiking die plaatshad in de zaal Wiezehof in Wieze.

De Voorpost | 1985 | | pagina 35