IN DE WARE GEDAANTE VERZACHTENDE OMSTANDIGHEDEN DISKUSSIE OVER WEDSTRIJDBAL KWETSUUR VAN 6ERL0 BESLISSEND ONGEWIJZIGDE PROBLEMEN ONRECHTVAARDIGHEID IS GESCHIED ENKEL VAN DAMME BIJ SCHOT DE PAUW IN SLOTSEKONDEN F0UTENLASTTEH00G ZWAKKE START 38 - 29.11.1985 - De Voorpost B.C. ZELE - SUSELE: 73-74 BASKETBAL 1ARTIfl£ WJMÏCJ- Een nieuwe thuisnederlaag te- veel mogelijkheden en speku- heeft. We willen de nederlaag gen een rechtstreekse konkur- laties, maar over de volle veer- niet in de schoenen van de rent. heeft de Zeelse ploeg met tig minuten mogen we zeggen scheidsrechters schuiven, maar de neus op de realiteit geduwd, dat de thuisploeg op de beslis- op cruciale ogenblikken was de Een één-punt nederlaag heeft sende momenten gefaald repliek van de bezoekende coach Debbaut overtuigender dan de magere Zeelse repliek. In de eerste helft toen de thuis ploeg de initiale 0-8 achter stand goedmaakte en Mertens met een driepunter de ploeg met 11-10 voorbracht aan de 8* minuut, werd Zele benadeeld. Hoofdrechter Riga floot fout op Mertens, maar met theatra le gebaren duidde hij voor de ganse zaal aan dat het shot na de fout kwam en de bal aan de zijlijn moest ingegeven wor den. Zijn kollega Van de Mos- selaer had teken gedaan dat de korf wel telde. Het is de beslis sing van de hoofdscheidsrech- ter die in dat geval wordt aan genomen. Het kostte Zele drie punten, want Breugelmans zette ook de bonus vrijworp om. De thuisploeg vertikte het ,op dat moment voorbehoud aan te tekenen. Aan de 10* minuut liep Breugelmans zijn 3' fout op. Zele kwam beter in de match na een slechte start met een 2 op 11 shot de eerste vijf minuten. In verdediging draaide de verdediging drie hoek goed. Putteman - Van den Broeck - Ongenaet waren meester in de rebound. Putte man kwam goed vrij onder de korf en Mertens lukte twee driepunters. Na 34-24 stond Zele aan de rust nog met 34-26 voor. In de tweede heitt zou Sijsele zeker met de gevreesde zonepress uitpakken Het spreekwoord zegt dat een ver wittigd man er twee waard is. Als dit wordt overgebracht naar een basketbalvijftal zou den we stellen een verwittigde ploeg is er twee waard. De realiteit was helemaal anders. De thuisploeg sloeg op drift. Het werd een aaneenschake ling van taktische fouten, die leidden tot balverlies. De Westvlamingen domineerden en de zeer zwakke periode lag tussen de 5' minuut met een 38-36 stand en 8C minuut met een 38-49 tussenscore. Dit be tekende dat Sijsele de eerste acht minuten van de tweede helft een 4-23 tussenspurt rea liseerde. De thuisploeg milder de de achterstand, omdat Van den Broeck een 3 op 3 scoorde en Putteman, de boeman was van de Sijseelse verdediging. Hij lukte over de volle veertig minuten een 12 op 18. In het begin van de tweede helft, in volle bezoekende terugkeer, omzeilde Zele dan toch eens de Sijseelse press en Vernim- men scoorde. Opnieuw de be zoekende coach op het terrein. Hij stond op het terrein dan op de spelersbank te zitten. Hij meende dat de korf na de der tig seconden viel. Scheidsrech ter Riga keurde de korf af. Achteraf wilde hij zeker zijn dat de automatische bel, die na dertig seconden aanslaat, wel ging Die deed dit inderdaad, maal kS2!S h.«j op zijn beslissing, zoals hij de eer ste helft wel deed, in het voor deel van Sijsele. Zele maakte nu wel voorbehoud. De eindfase werd nog span nend. Aan beide kanten werd er haast niet meer gemist. De laatste 10 minuten lukte Zele een 11 op 14 en 7 op 8 vrijwor- pen (Putteman). Sijsele kwam tot 11 op 16 en 5 op 7 vrijwor- pen. Zele bleef echter op ach tervolgen aangewezen en strandde op één punt. Een eigenaardige wedstrijd, waarin het bezoekende achttal uiteindelijk sterker en met meer maturiteit speelde dan het Zeelse vijftal. Het leek ons dat het bij de begeleiding van de ploeg niet allemaal koek en ei was. Er worden zeer eigen aardige principes op nagehou den. Over de volle veertig mi nuten werd er geen enkele ver vanging doorgedreven. Het start vijftal bleef op het ter rein, even uitblazen of tegen de press tot rust komen en dat leek ons bij sommige pionnen noodzakelijk zat er niet in. Punten: Zele: Vernimmen 4-4. Mer tens 10-5, Van den Broeck 2-6, Ongenaet 6-2, Putteman 12- 22. Sijsele: Kerkchove 4-8, Hoo- rens 0-14, Mollet 0-0, Breugel mans 7-13, Van Kerschaver 6- 5, Sampson 2-0, De Rijcke 3-6, De Lille 4-2. BENO VLIERZELE - PANTERS BAASRODE: 87-65 Basketbal. Zele-Sijsele 73-74. Topscorer R. Putteman kent toch sukses, ondanks de oppositie van twee bezoekers (bvw) OSIRIS - HERMES 82-71 Voor de aanvang van de match kon de Hermes coach voor de stunt zorgen. Er werd voorbe houd aangetekend voor de wedstrijdbal, en wanneer men de reglementen van de K.B.B.B. wil uitpluizen, stelt men ook vast dat Hermes het bij het rechte eind heeft. De match zelf begon katastro- faal voor de bezoekers. D'Hondt bracht zijn ploeg op 18-4 en Hermes zonder De Keyzer (werk) en Van Goe- them Alain (kwetsuur) moest op de tanden bjj^n om erger te voorkomen. Gelukkig was Koekelenbergh in zijn dag. Hij bracht Hermes na 16 minuten op 28-27 maar dan was het weer de thuisploeg die onder impuls van Bogaert-D'Hondt naar 45-33 rustcijfers liep. De tweede helft kreeg Hermes na 11 minuten een twintiger te slikken. Vooral Famaey bleek de hoofdbewerker van een 73- 53 stand (15e min.). Luc Naudts, de invaller die zijn kans te baat nam, zorgde ech ter nog voor 73-60 (16e min.) maar dan moest Hermes in de thuisploeg zijn meerdere er kennen. De afwerking was daarvoor te onregelmatig ge weest en Osiris bleek over be tere schutters te beschikken. Punten: Osiris. D'Hont 23 p.. Temmerman 11 p., Algoet 9 p., Famaey 18 p.. Van der Weeën 6 p.. Bogaert 15 p. Hermes: De Bruyne 2 p.. Van Goethem Stef. 7 p.. Maes 4 p.. De Cleene 5 p., Koekelenberg 25 p.. Bruggen 3 p., Naudts 23 p. en Dhaen 1 p. WEGA De waardeverhouding tussen de twee ploegen is zeker niet weergegeven in de eindstand. De bezoekers boden zich met een vertimmerde ploeg te Vlierzele aan. Naast Mark Verstappen stonden nu ook vleugelspeler Eric Matthijns- sens en spelmaker Jan Stevens op het ziekenrapport. Geen prettig vooruitzicht om een «kompleet» Vlierzele partij te geven, dat na de terugkeer van spelmaker Schorreel opnieuw in de goede plooi viel. Tot de 6' minuut 10-10 bleef het sco reverloop geiijkopgaand. Van Trappen en Lievens plaatsen een 14-0 en met een 24-10 achterstand was de bezoeken de hoop in rook opgegaan. Esseldeurs, als wisselspelma ker voor Stevens, deed het prachtig. Hij lukte de eerste twintig minuten een 6 op 6, waaronder twee driepunters, zodat aan de rust de schade tot 46-36 beperkt bleef. Schorreel - Van de Velde hiel den de thuisploeg in de goede positie met een 56-40 voor deel. Guido Verstappen - Moens klampten goed aan en bij 66-58 was er nog een licht punt voor Panters, maar op dat moment viel Vermeersch uit voor fouten. Van Trappen die een hele tijd op de bank ver toefde kwam terug en voor Panters betekende dit een te zwaar verdikt. Punten: Vlierzele: Hendrickx 2-4, Van de Velde 7-7, Lievens 11-6, Van Trappen 13-10, Rijckc- bosch 8-4, Schorreel 5-10. Panters Baasrode: Guido Ver stappen 5-6, Vermeersch 4-2, Moens 9-11, Goossens 2-6, Es seldeurs 14-2, Decock 0-2, Verhulst 2-0. BENO WASOCUB - DESSELGEM 77-88 HANSBEKE- Een goedspelend Wasocub kon langs Kinders, de target man. naar 11-6 uitlopen na 5 minuten. Verhaeghe replikeer de wel tot 19-17 (10* min.) maar Van den Bossche ging vanop afstand zijn kans. Hier tegen hadden de Desselgemse bezoekers geen verhaal en zo kon de keukenploeg weer de bovenhand halen. Het werd 31-26 (15* min.) en de agressie ve bezoekers gingen er nu met de grove borstel door. Eric Gerlo werd zwaar gekwetst aan de wenkbrauw en moest naar de kliniek worden afge voerd maar Wasocub wilde niet begeven. In een dolle 5 minuten plaatsten zij 46-33 rustcijfers op het bord en dit scheen een optie op de zege. Gerlo werd vervangen door de jonge De Kimpe en onder zijn impuls bleef Wasocub op 52-39 (5* min.). Dan kwam het ge staltevoordeel naar boven. Desselgem maakte er een ge vechtsmatch van en hiertegen scheen de thuisploeg niet be stand. Cnudde schoot nu raak en via 61-55 (10* min.) kwa men de bezoekers op voor sprong 63-70 (15* min.). Eric Gerlo, terug uit de kliniek, wilde nog even op het terrein. maar moest na twee minuten terug op de bank. Van den Bossche scoorde niet meer en zo liet Wasocub belangrijke punten liggen in de strijd voor de klassering. Punten: Wasocub: Kinders 16- 11, Van den Bossche 14-0, Ac- ke 2-6, Gerlo 2-0, Hofman 0-7, Van Damme 5-2, Zaman 4-1, De Kimpe 3-2. Desselgem: Verhaeghe 10-14, Gies 3-2, T'Jollijn 4-0, De Bra bander 4-4, Calewacrt 0-6, Cnudde 4-15, Lannoo 6-6, Lecluyse 0-2, Dclmullc 2-6. WEGA Basket. Zele-Sijsele 73-74. Dirk Ongenaet kent sukses met een tip-in (bvw) SLEIDINGE - BBC WAASLAND 73-72 De ploeg uit het Meetjesland heeft in deze vierpuntenwed- 69 (18e min.) en Noben-Jes- strijd wis en zeker kunnen rekenen op een scheidsrechter pers zorgden zelfs voor 73-70. afkomstig uit Maldegem. In de kruciale fase waarhij Waasland had echter de bal en Waasland vier punten voorsprong had, deden enkele scherpschutter De Locht werd scheidsrechterlijke fantasieën de bezoekers de das om. in s'e"inS gebracht. John scoorde maar werd zeer foutief Maar eerst een relaas van de Jespers bleef er een verschil aangevallen door een Sleidinge wedstrijd zelf. Een 0-5 start van vier punten op het bord. 'nvaller. Het doel werd toege- langs Van Roosbroeck werd (43-47). Waasland kon nu re- kend, maar John kreeg een door Noben omgezet in 15-11 kenen op Luk Aerts die ervoor aanvallende fout, zodat Waas- (10e min.). Spelverdeler Ma- zorgde dat de winst er zeker 'anc' ondanks zijn inzet, en de rin, laattijdig op de wedstrijd- inzat voor ex-Were di Hij afwezigheid van de gekwetste afspraak, werd vervangen door kreeg steun van De Locht (12 Wilfried Aerts, onverdiend be- Verbraeken en deze ancien op 16) en zo kon Sleidinge sto'en werd door iemand die deed het meer dan goed Hij nooit dichter komen dan vier de laatste minuten subjektief speelde Vercauteren oordeel- punten. Er werd echter zonder 116 ^as.cs interpreteerde. Waas- kundig aan en met twee drie- de waard gerekend. Sleidinge tar)d ''8' nu zes punten achter- punters langs De Pauw ging verloor Vlerick en Schelstraete °P te8en Juventus zodat de Waasland naar 21-26 (15e voor 5 fouten en twee onver- titel vergeten kan worden, min.). Dan stokte het aanvals- antwoorde beslissingen van de Punten: Sleidinge. Noben 10- spel van de bezoekers en de Maldegemse scheidsrechter Scheldstraete 3-2, Bettens hard opzittende thuisploeg kon zorgden voor de beslissing. De 14-6, Jespers 5-10 en Vlerick 5- langs Bettens bij de rust het tot driemaal na elkaar foutief laken naar zich toetrekken. aangevallen Van Roosbroeck. Waasland: Van Roosbroeck 5- 37-33. kreeg een vrijwillige fout. Luk 4- Vercauteren 8-7, De Locht De tweede helft was amper Aerts die zijn medespeler ging 11-16, De Pauw 6-0, Verbrac- twee minuten oud of Waasland verdedigen kreeg een techni- ken 1-0, Aerts Luk 2-10 en lag opnieuw op voorsprong, sche fout en Jespers greep de Marin 0-2, Ondanks twee driepunters van geboden kansen. Het werd 69- WEGA De Klaaskens speelden een beste eerste helft, maar kregen tijdens de eerste twintig minu ten af te rekenen met foutcn- last. Nog voor de rust moest Willaert met 4 fouten naar de bank. Zo stond Debbaut in voor het rebound probleem, maar tegen Bieseman-Rom- bout is dit een hele klus. Sau- viller bleek echter in zijn dag en zo konden de Klaaskens toch voor 36-34 rustcijfers zor gen. Wanneer Willaert op de bank zat, was het de beurt aan Van Uytfange om een serie fouten te krijgen. Franky moest met 5 fouten naar de HEMACO DENDERMONDE: 65-55 Zonder Van Leemput is He- maco beperkt in de rebound en in de aanval blijft de College- ploeg in hetzelfde beddeken ziek. Het kost enorme moeite om een korf te scoren. De tegenstander moet zich nooit overtreffen om Dendcrmonde in de problemen te zetten. Aan de rust 32-26 en geen onover brugbare kloof. Leys was deze keer goed voor een twintig punten. Dit was onvoldoende - Luc Van Lembergen en Van Nuffel geraakten ook nog in de dubbele cijfers, maar het was zeker niet voldoende om in aanmerking voor de overwin ning te komen. Een nieuwe nederlaag bete kent dat Hemaco in de gevaar lijke zone blijft rondhangen. Het zal hard knokken worden om enige plaatsen te klimmen. Het is wel zo dat Hemaco plots uit zijn krammen kan schieten en dan een boeman is voor de sterkste ploegen Een dergelij ke impuls heeft het nodig. Punten: Hansbeke: Janssens 7, Vcr- speeten 18, De Paepe 4, Dirk Van Hove 22, F. Van Hove 4. Claeys 6, De Brabander 6. Hemaco: Luc Van Lembergen 15, Pat Van Lembergen 4, Van Nuffel 10, Van Liedekerke 6 en Leys 20. BENO BBC BAZEL - EKSAARDE 81-71 Eksaarde ging via 4-8 (5* min.) aan de leiding en de thuisploeg zonder Van Renterghem (laat tijdig) moest zich hard weren om geen grotere achterstand op te lopen. Kwam daarbij dat Bazel vierkant draaide en dat Van Peteghem nog maar eens in zijn dag bleek. Eksaarde puurde de moed om naar 30-35 voorsprong te stevenen bij de rust en dat was zeker verdiend. Trainer Coeck had zijn disci pelen de les gelezen, want de tweede helft kwam een ander Bazel op het veld. Eksaarde kon langs Dhert echter stand houden tot 50-57 (10* min.) en de thuisploeg had een maxima le achtervolging van 11 punten na 15 minuten ingelopen. De bordjes werden door een on houdbare Van Damme ver hangen naar 61-61 en van dan af was Eksaarde eraan voor zijn moeite. Bazel liet zich niet meer verontrusten en de agres sief gestarte Eksaarde ploeg (vooral Willems bleek een in- vlieger) kon zijn gebrek aan gestalte niet meer verdoe zelen. Punten: Bazel: Verschooren 5- 9, Dirckx 8-4, Becquet 6-8, Borghgraef 2-0, Van Renter ghem 0-4, Van Damme 8-22, De Brucker 3-2. Eksaarde: Tollenaere 6-3, Crève 0-2, Willems A. 8-15, Van Peteghem 19-7, Dhert 2- 9. WEGA TERLINDENBOYS - BERTINO 90-72 NORMAAL VERLIES Bertino kwam met Dhaen, nochtans geschorst, op het veld. Dit kon de bezoekers toelaten om gelijk te blijven, maar de handicap van dc afwe zige De Belcyr bracht Tcrlin- denboys toch op een 47-43 ruststand. De tweede helft ging Bertino verdedigen in een 1-3-1 zone. Hiertegen had Terlindcnboys echter na enkele minuten een tegenzet. Zo kwam de stand op 18 minuten van de tweede helft op 73-70, moment waar op de bezoekers tot press over gingen. Dit viel falikant uit zodat nog een afgetekende winstmarge door de thuisploeg werd bereikt. Punten: Bertino: Dhaen 19 p., Thiron 17 p. en Benamid 19 p. WEGA die thuis wonnen tegen Ronse met 50-37 (bvw) ELEWUT - SCHELDEJEUGD TEMSE 83-86 Dat de uitwedstrijd bij Elcwijt 46 nog voordelig voor de thuis- match beslist. Temse mt" geen gemakkelijke opdracht ploeg waren. De tweede helft nog wel een fout op 6 seco 'CS zou zijn wist coach Ibens vast bleef Elewijt het hoge woord van het slot maar Elewijt en zeker. Met Van Winghe voeren. Gosselin miste zijn zijlijn en verspeelde het (ex-Maes Pils) was de thuis- doelpunten en Mertens zat ge- bij de inworp. Verdiende ploeg heel goed gewapend vangen in de thuisverdediging. van Scheldejeugd voor zi voor vierde klasse. Toch nam Zo kwam de thuisploeg op 67- zet, zij het dat de zege me Temse de eerste minuten voor 59 (10c min.) maar de inbreng geluk uit de brand wenÏL zijn rekening. Mertens leidde van het duo Van Lombergen- sleept. 'rou zijn team naar een vroege 9-16 Van Wouwe veranderde de si- (5e min.) voorsprong en een tuatie. Met driepunters van V™, 'cw,Jt: ,'-a' ,m' goedspelend Scheldejeugd Van Wouwe en een 5 op 5 P-« ^an Wingj |no hield zijn voorsprong tot 30-34 langs Van Lombergen werden Goose mans 14 p (15e min.). Elewijt was onder- dc ploegen op 74-74 (15e min.) Xj P"' tussen naar manverdediging gebracht. De spanning steeg I ,p, overgeschakeld en de bezoe- ten top en geen van beide 7S 'dejeugd Temse: Mc kers kregen het nu lastig. Ele- ploegen wilde begeven. Bij 83- "n J~™c'en 7-9, wijt veroverde de rebound en 83 werd Kris De Pauw ingc- n. Dc Pauw 8-3, de harde terugkaatsers werden bracht, en met een doelpunt 4-4, Van Lomber] omgezet in quick-break doel- plus een bonus werd op 12 en Wouwe 6-8. punten, zodat de rustcijfers 49- seconden vóór het einde de v ST.-NIKLASE - AKRON RONSE 70-73 Damesbasket. De dames van ZELE - AKRON RONSE: Tegen een der zwakke zusjes uit de reeks kwam de thuis ploeg maar moeilijk op gang. Het waren de bezoekende meisjes die het eerst voor sprong namen. Dat het aan de 3e minuut 0-4 vond in zijn oorzaak in het dat Roos Bres- sinck op dat moment reeds 0 op 4 vrijworpen liet opteke nen. Via 4-10 en 7-13 bleef Akron tot het kwartier de koord houden met 12-17. Van Wijnsbergnc - Vaü iZ' hen lagen aan de basis van een 8-0 en 20-17. Die kleine voor sprong konden Hermans - De Bock aan de rust vrijwaren 22- 19. Punten: Zele: Van der Haeghcn 5-0, Van Wijnsberghe 6-8, Paelinck 0-2, Raman 0-0, De Bock 3-2, Bressinck 4-5, Hermans 4-2, D'Hooghe 0-1, Staut 0-8. Ronse: Ingcls 0-1, Leclercq 4- 2, Ann Lauwers 0-2, Mia Lau- mn wers 7-11, Walraet 6-0, De Damesbasket. Zele-Ronse 50-37. Jo Van der Ha Smet 2-2. torent boven de bezoekende verdediging uit en scoot Beno een haakworp (bvw) Na 29-21 aan de 5e minuut werd het definitief verschil ge maakt tussen de 7e en 12e minuut toen de score evolueer de van 35-28 naar 43-28. Van Wijnsberghe kreeg steun van Bressinck, en de heroptreden- de Staut, zodat het eindelijk nog een ruime en logische 50- 37 overwinning werd. PtTISSfflf bank en Willaert werd terug king was gegaan, opgesteld. Akron Ronse speel- Punten: SNBC: Van dc echter verstandig Biescman ghe 8 p., Willaert 8 p., uit en het was deze dubbele Ier 18 p.. De Poortere meter die naar het einde voor Govaert 4 p., Debbaut dc zege van zijn ploeg zorgde. Akron Ronse: Biescman Spijtig verlies voor de thuis- Spileers 15 p.. Verhellen ploeg, dat met een zege naar Van der Hoeven 9 p., het midden van de rangschik- baut 8 p. Damesbasket. Zele-Ronse 50-37. Miet Van Wijns werkt een tegenaanval suksesvol af. (bvw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 38