MAR1E-PAULE THIEBAUT EN BERT JANSSENS VAN RUST-ROEST SINT-NIKLAAS OP HET HOOGSTE SCHAVOTJE... ËlDERSPLOEG KOLLEKTIEF BETER GEMAKKELIJKE ZEGE WEINIG GEVAAR VAN BEVERSE AANVAL VAN D.Z.O. OP GOEDE WEG BASKETBALKALENDER WINDEY ONSTUITBAAR De Voorpost - 29.11.1985 - 39 het iendc mmen. In het gemeentelijk zwembad van Temse werd de Vlaamse Zwemweek ingezet DRTIEF TEMSE - MOERZEKE 65-81 Jhuisploeg bleek de eerste Kien bijzonder goed gein- fetd en kon al na 5 minu- >or 12-8 zorgen. Deze brong werd gekonsoli- rl tot 23-21 (13» min.), t dan ging er iets mis. luit het publiek werd een geworpen naar de Visrechter en dit resulteer- i denderend verslag I de thuisploeg. Verstap- 1 Loey namen dit inci- I te baat om hun ploeg op voorsprong te brengen 31-38, en in de tweede helft bleef dit verschil op de bordjes. De Block bleef wel gevaarlijk maar kollektief was Moerzeke toch beter. De jonge Bruneel speelde een goede wedstrijd en tegen de manverdediging van Sportief kon spelverdeler Van Haute naar hartelust scoren. Zo bleef Moerzeke op 60-70 (15» min.) en naar het einde begon de vermoeidheid de thuisploeg parten te spelen. Moerzeke won dus, zij het niet zonder problemen en blijft aan de kop van de rangschikking. Punten: Sportief Temse: De Caluwé 6 p.. Vael 6 p.. De Groep 16 p., Van Damme 6 p., Muylaert 2 p.. De Block 25 p.. De Maeyer 4 p. Moerzeke: Verstappen 19 p.. Van Loey 22 p., Van Haute 17 p., Persiau 3 p., Bruneel 7 p., Van Cleemput 14 p. WEGA BBC MELSELE - ASSENEDE 96-63 Melsele dat nu aan een reeks gemakkelijke wedstrijden be gint liet zich slechts de eerste 5 minuten door Assenede impo-- neren (15-14). Dan werd een 8-0 geplaatst en onder impuls van Meire-De Cauwer liep de thuisploeg van 29-16 naar een komfortabele 45-29 (15e min.) voorsprong. Assenede pro beerde met hard spel te repli keren maar de 49-32 ruststand was een aanwijzing voor de zege. De tweede helft kwam Assenede nooit meer uit de verf. Wel werden door de scheidsrechters vijf reglemen taire korven afgekeurd om on begrijpelijke redenen. Dit stoorde Melsele echter niet. Na 15 minuten stond 90-53 op het bord en de rush naar de centuryscore ging slechts ver loren door de onnauwkeurig heid in de laatste minuten. Ge makkelijke winst van de ploeg van Hilair Stoop. Punten: Melsele: Van Goe- them 10 p., Staut 10 p.. De Brant 6 p., Polfliet 10 p.. Van de Vijver 14 p., Meire 24 p. en De Cauwer 24 p. Assenede: Opstal 1 p.. Van de Sijpt 17 p.. Lippens 10 p.. De Baets 20 p., Billiet 6 p., De Walsche 7 p. en Hendrickx 2 p WEGA Het derby tegen Dendermon- de bleek voor de Durmejon- gens geen meevaller. Antheu- nis was gekwetst en Gheyssens moest afwezig blijven wegens schorsing. Toch werd de Den- dermondse scherpschutter Goossens van bij de start goed aan banden gelegd. Ver- meirsch knapte deze taak be hoorlijk op en zo kon Lokeren na 8 minuten een 23-12 stand op het bord zetten. Windey gaf echter niet toe. Hij bleek on houdbaar onder de borden en bracht Dendermonde op 35- 35. Er zat nu schot in de wed strijd en de 39-41 rustcijfers lieten een spannende tweede helft voorzien. Dit werd bewaarheid, want de beide ploegen scoorden korf na korf. Niemand gaf iets toe. Dendermonde kon rekenen op de secure Windey die samen met Coeckelenbergh voor de punten instond. Van Boven vond in Vion een medemaat die ook de geboden kansen waarnam. Zo stonden één mi nuut vóór tijd de bordjes op 77-77, langs Vion. Dender monde wilde echter winnen en het was Goossens die op vrij- worpen de nipte zege uit de brand sleepte. Propaganda- match waarin er eigenlijk geen winnaar had moeten zijn. Punten: Lokeren: Geerinck 3 p.. Van Boven 21 p.. Van de Vijver 6 p., Vermeirsch 16 p., Vion 21 p. en De Nul 14 p. Dendermonde: Coeckelen bergh 21 p., Van Causebroeck 7 p., Windey 29 p., Piron 2 p., Verhas 4 p., Bulteel 15 p. en Goossens 7 p. WEGA De kadettenploeg van BBC Lokeren (polo) HOGER OP - BBC BEVEREN 87-59 in Ternat werd een gezellig onderonsje met van Strombeek, Asse-Ternat en Dendermonde. organisatie was speciaal gericht op de allerjongsten, alleen eendjes en benjamins traden in de arena. ZWEMMEN klub, een op gebied van en met veel be- voor alles wat met maken heeft, wil- ecn paar aanvallen op distriktsrekords van cn alle pogingen wer- sukses bekroond, was een puike beloning de jonge zwemmertjes Ajsc en Ternat en vooral ffinke aanmoediging voor en trainers, die erin om met rond de twintig in kompetitie uit te le™i'C"i>.Z.O. deed hel verre en na de wedstrijden verschillende me- naar de Denderstad. Claessens heeft zijn zelf- volledig terugge pakte nu de bron- in de moeilijke Wingl indiscipline. I p., ina zwom op 2 tienden van len IfA-diploma over 200 meter Dit jaar wil ze zeker nog in de hoogste kategorie. Voor Cindy Philips was het lachen en wenen. Lachen voor de schitterende tijd in rugslag, maar wenen voor de uitslui ting. Mits wat meer aandacht op de trainingen was Cindy ook al A-zwemmer en daaraan kunnen noch traantjes noch tandengeknars van vader iets verhelpen. Wat men op trai ning goed doet, wordt ook in de wedstrijd goed gedaan, maar dat vergt dagelijkse toe wijding, inspanning cn vooral veel aandacht en koncentratie. Met Nathalie Van Hauwe was D.Z.O. ook weer zeker van enkele podiumplaatsen zodat het alles samen voor de klub een vruchtbare uitstap werd. Sabrina Van Extergem, Steve Zwen"""i- Phüip Bisschop: Claessens en Philippe Bisschop aanwinst van D.Z.O, werden uitgenodigd om de eendjesfinale van het distrikt te betwisten in Gent, maar aantreden, nl. Lieven Vercau- ondertussen staan al een paar teren en Thierry Janssens. verse krachten te wachten om Het gaat dus niet slecht bij ook in kompetitie te kunnen D.Z.O., de jeugd is op komst. De Beverse piöcg gelaakt HH de zege van Ebes bij Tissac in benarde papieren. Hoger Op liep na 10 minuten uit tot 22-14 vooral omdat het klassieke duo Van Neste-De Meyer met scherp schoten. Beveren was in de aanval te statisch en kon ook geen snelheid in de bewe gingen brengen. Resultaat was een 41-26 achterstand. De tweede helft kon Van Dosse- !a?r even 'erueslaan. Een 48- 43 (5e min.) gaf de bezoekers enige hoop. maar dan kwam een scheidsrechterlijke flater deze hoop de kop indrukken. Kwam daarbij dat Schmitt met voetverstuiking naar de bank moest. Zo ging Hoger Op naar 64-50 (10e min.) en liet de zege niet meer ontglippen. Verdien de zege van de Gentse ploeg, dat wellicht bij de drie beste teams van de reeks behoort. Beveren van zijn kant draait helemaal mei tufiu cH gend aan reorganisatie toe. Punten: Hoger Op: Roers 13 p., Verheye 14 p., Buysse 3 p., Alluyn 12 p.. De Meyer 24 p.. Van Neste 18 p., Degheele 3 p. Beveren: Schmitt 7 p., Walraet 8 p.. De Burghgraeve 10 p., Van Dosselaer 20 p. en Van loo 13 p. WEGA 2» AFDELING: 20.15 u. (30.11): Avanti Brugge - Okapi Aalst 3» AFDELING A: 17.30 u.: Hennes St.-Niklaas - Pitzemburg 20.15 u. (30.11): leper - Zele 18 u.: Zelfc - Osiris Denderleeuw 4» AFDELING A: 20.15 u. (30.11): Bavi Gent Scheldejeugd Temse 11.00 u.: Falco - Panters Baasrode 10.45 u.: Wevelgem - Wasocub Waasmunster 1» AFDELING DAMES: 11.15 u.: Luik - DBC Aalst 1» PROVINCIAAL: 11.00 u: Tissac-Zele 2' PROVINCIAAL: 16.30 u.: Aurora Zele - Gembas Knesselare 10.30 u.: Wezenvrienden - Baasrode 1'PROVINCIAAL HEREN: 20 u. (30.11): Akron Ronse - Lede 20.30 u. (30.11): Waasland - Beveren 20„30 u. (30.11): Hemaco - St.-Niklase z- rKGViriCiAAL 15.45 u.: Temse - Lokeren 20.30 u. (30.11): Cibo Zele - Moerzeke 20.00 u. (30.11): Dendermonde - The Tower 20.30 u. (30.11): Melsele - Eksaarde 17.00 u.: Erpe-Mere - Bazel 3» PROVINCIAAL B: 20.15 u. (30.11): Grembergen - Buggenhout 10.30 u.: Juventus III - Rubac Rupelmonde 14.30 u.: Bertino - Bolas Grembergen 18.00 u.: Erembodegem - Terlindenboys Aalst. TURNKAMPIOENSCHAPPEN IN LOMMEL Onder een degelyke publieke belangstelling werden tijdens het vorige weekend in Lommei, de V.T.L.-kampioenschappen op de turnkalender genomen. Het werd een vlotte organisatie van het Limburgs Turnverbond. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden toch nog een behoorlijke opkomst en de aanwezigheid van de Vlaamse turnsters was opvallend. Daarbij ook een sterke vertegenwoordiging van Rust- Roest uit Sint-Niklaas. TURNEN isb€mmen- Tijdens het "Ballet van Rubenstein"een verrassende manifestatie, waren er p tamelijk goed in het vlees zittende zwemmers (c) ,n hun reeks wonnen zowel Marie-Paule Thiébaut als Bert Janssens afgetekend. Daarmee werd Marie-Paule al voor de derde maal V.T.L.-kampioene en Bert Janssens voor de twee de maal. Helemaal verrassend was de titelhemieuwing echter niet. Reeds in de provinciale turnkampioenschappen te Aalst werden Marie-Paule Thiébaut en Bert Janssens ook al de laureaten en de Sint- Niklase turnkring Rust-Roest had toen nog andere pijlen op zijn boog. Ook Marijke Van Steenlandt, Sandra Van Oeve- len en Carina Van De Walle werden daar als de provinciale reekskampioenen gekroond. Vice-kampioenen werden toen Sissi Van Moeseke, Kristel De Cock, Erika Baert en Carine Van Eyck, terwijl Inge De Cock met Pascale Van Roey in de Aalstcrse sportzaal een ver dienstelijke derde plaats ver overden. Bij de turners werd Filip Van Roey ook provin ciaal turnkampioen zonder veel tegenstand en werd Johan Van Steenlandt in zijn reeks derde. In Lommei vanzelfspre kend grotere konkurrentie en in de kategorie der turnsters minder dan 10 jaar, werden er niet minder dan 82 deelneem sters aangekondigd. Bij de vier opgelegde turndisciplincs bleef de turnkring uit Koersel met Carina Bleuckx aan de winst voor Kathy Dcvos uit Leo- poldsburg. Als achtste vyerd Sissi Van Moeseke de eerste turnster uit het Waasland en werden het ook nog bemoedi gende prestaties van Isabelle De Wilde. Ann De Graeve, Isabelle Van Landeghem, Na thalie Smet en Cora De Bac ker, allen van Rust-Roest Sint- Niklaas. In die reeks behaal den Lesley Vermeulen van W.B.K. Dendermonde en Ann De Munck van Sportiva Sint-Gillis-Waas. ook nog een behoorlijk puntenaantal. In de kategorie der turnsters minder dan 12 jaar werden een 44 kandidaten ingeschreven. Ilse Robbens van de turnkring uit Berchem werd er de kampioe ne met de Brugse Van Daele als vice-kampioene. De presta ties van de turnsters van Rust- Roest uit Sint-Niklaas werden daar als volgt: Marijke Van Steenlandt bijzonder verdien stelijk als derde. Erika Baert alleszins behoorlijk met een 13' plaats, terwijl Lies Martens met Gitta Janssens méér ach teraan werden geklasseerd. Ook een bevredigende presta tie van Ann De Meulenaere van Gymnastica Melsele. Vijf tien turnsters voor de klasse minder dan 14 jaar en hierin bleef Elly Van De Moortele uit Deinze aan de winst. Ook goe de prestaties van Kristel De Cock (5»), Sandra Van Oeve- len (8') en Inge De Cock (11'). allen van Rust-Roest terwijl Els Van Hoof van Gymnastica Melsele hier de rij sloot. Een tiental turnsters voor de kate gorie der méér dan 14-jarigen en hierin dulde Nadine Schep- mans uit Kontich geen tegen stand. Een schitterende vierde plaats voor Heidi Van Den Broeck van W.B.K. Dender monde en als vijfde Carine Van De Walle van Rust-ftoest Sint-Niklaas. In die reeks werd Carine Van Eyck van de Sint- Niklase turnkring, als zevende opgetekend. In de tweede klasse met vijf turnsters zonder ouderdomsbeperking, werd de titelstrijd een Wase aangele genheid. Zoals tijdens de pro vinciale kampioenschappen te Aalst won Marie-Paule Thié baut uit Sint-Niklaas nu ook van Herlinde Verscheuren van Gymnastica Melsele. Alle twee nu ook met bijna hetzelf de puntenaantal en toen werd Pascale Van Roey van Rust- Roest, ook als derde geklas seerd. Bij de turners de meeste deelnemers (29) in de reeks minder dan 11 jaar. Daarbij een glansrijke overwinning van Bert Janssens van Rust-Roest voor Tino Delanghe uit Oos tende. Knappe prestaties ook van Bart Cathoir (4') van Je roen Sint-Niklaas en Diego Weyns (8*) van Rust-Roest. Zestien kandidaten voor de reeks minder dan 13 jaar en de titel werd veroverd door Guy Falleyn uit Herentals. Voor de Waaslandse turners werden het dan de volgende plaatsen. Geert Verhelst (4' - Jeroen Sint-Niklaas), Johan Van Steenlandt (7' - Rust-Roest Sint-Niklaas) en Robby De Munck (8' - Jeroen Sint-Ni klaas). Een 20-tal turners be neden de 15 jaar en met Filip Seghers won de kring uit He rentals hier wéér. Verdienste lijke Wase prestaties van Tom Pluim (5' - Jeroen Sint-Ni klaas). Mario Thijs (6' - Jeroen Sint-Niklaas), Stefaan Ver- straeten (13» - Jeroen Sint-Ni- klaas) en Filip Van Den Eynde (15» - Jeroen Sint-Niklaas). Slechts twee deelnemers in de reeks van méér dan 17 jaar en een minder goede beurt aan de barren werd fataal voor Filip Van Roey van Rust-Roest Sint-Niklaas De Bruggeling Herb Van Der Straeten won toen met een duidelijke skore en globaal beschouwd, werden het voor de Wase gymnasten cn vooral deze van Rust-Roest Turnen. De meervoudige Sint-Niklaas. nog bijzonder V.T.L.-kampioene Marie- g^tige prestaties tijdens de PauU Thiébaut ui, Sin,-Ni- SptnttVn"e Si klaas (rvl) mci RESULTATEN Turnsters geen ouderdomsbepaling: 1 Maric-Paulc Thiébaut (Rust-Roest St.-Nikl.32.60 2. Hcrlindc Verscheuren (Gymnastica Melsele) 31.40 3. Pascale Van Roey (Rust-Roest St.-Nild.) 29.70 Turners minder dan 11 jaar: (29 deelneemsters) 1. Bert Janssens (Rust-Roest St.-Nikl.) 4. Bart Cathoir (Jeroen St.-Nikl.) 8. Diego Weyns (Rust-Rijest St.-Nikl.) Turners minder dan 13 jaar: (16 deelnemers) 1. Guy Falleyn (Herentals) 46.45 4. Geert Verhelst (Jeroen St.-Nikl.) 41.40 7. Johan Van Steenlandt (Rust-Roest St.-Nikl.) 40"ü0 8. Robby De Munck (Jeroen St.-Nikl.) 39.65 Turners minder dan 15 jaar: (20 deelnemers) 1 Filip Seghers (Hcrentals) 48.45 5 Tom Pluim (Jeroen St.-Nikl 43.60 6 Mario Thijs (Jeroen St -Nikl.) 42.30 13. Stefaan Verstraeten (Jeroen St.-Nikl.) 40.95 15. Filip Van Den Eynde (Jeroen St.-Nild.) 38.90 35.20 33.50 33.00 32.10 31.50 30.20 29.50 1. Carina Bleuckx (Koersel) 8. Sissi Van Moeseke (Rust-Roest) 13. Isabelle De Wilde (Rust-Roest) 22. Ann De Graeve (Rust-Roest) 24. Isabelle Van Landeghem (Rust-Roest) 38. Nathalie De Smet (Rust-Roest) 48. Cora De Backer (Rust-Roest St.-Nikl.) 56. Lesley Vermeulen (W.B.K. Dendermonde) 28.80 67. Ann De Munck (Sportiva St.-Gillis) 26.60 Turnsters minder dan 12 jaar (klasse 4 - 44 deelneemsters) 1. Ilse Robbens (Berchem) 35.60 3. Marijke Van Steenlandt (Rust-Roest St.-Nikl.) 34.60 13. Erika Baert (Rust-Roest St.-Nikl.) 33.30 41. Lies Martens (Rust-Roest St.-Nikl.) 28.70 42. Gitta Janssens (Rust-Roest St.-Nikl.) 21.90 32. Ann De Meulenaere (Gymnastica Melsele) 31.20 Turnsters minder dan 12 jaar: (klasse 3 - 15 deelneemsters) 1. Elly Van De Moortele (Deinze) 34.50 5. Kristel De Cock (Rust-Roest St.-Nikl.) 31.80 8. Sandra Van Ocvclcn (Rust-Roest St.-Nikl.) 30.90 11 Inge De Cock (Rust-Roest St.-Nikl.) 28.80 15. Els Van Hoof (Gymnastica Melsele) 25 10 1. Nadina Schepmans (Kontich) 34 40 4. Heidi Van Den Broeck (W.B.K. Dendermonde) 31.90 5. Carina Van Dc Walle (Rust-Roest St.-Nikl.) 31,70 7. Carine Van Eyck (Rust-Roest St.-Nikl.) 31.10 1. Herb Van Der Straeten (Brugge) 2. Filip Van Roey (Rust-Roest St.-Nikl.) Roger Van I-acre LOKEREN - DENDERMONDE 79-80 Basketbal. De Melseelse aanval gaat door (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 39