I VERZICHT VAN DE AMESKOMPETITIE VOLLEYBALKALENDER DAMES KLUNGELENDE REF MAG HET NU ECHT NIET?., :i VERKASSEND STERK E.V. AALST 10 60 JAAR BILJARTKLUB B.C. CENTRUM LOKEREN PRIJS VOOR SPORT VERDIENSTE IN HAMME B.C. ALLOO NIET TE STUITEN EERSTE SPORTBAL IN WAASMUNSTER ie trachtte m knierts en Ilse C het spel te krijg kten konden rel kstuitbare Van I drie volgende Moeiteloos op h Beschreven. Ee K voor de th He derde opeen [geeft ze een I R pnjs met eer 1,15-8, 15-11) Hoeksters gave [zwakke presti loor Stekense [ogenblik in m VOLLEYBAL pfdeling 3' is Tongeren 1 115-8, 15-6, 15-13) jisploeg viel stil na een 5- sprong te hebben uitge- j. De bezoekers kenden een gemakkelijke setze- Jde tweede set en ook de |zagen de Scheldemeisjes jorsprong teniet gedaan !e konden allebei de sets fcgevierend afsluiten. Tij- e vierde set werden zij i na een ruime voor- l bijgebeend. Bij 11-10 Bles te herbeginnen. Bij [4-11 stand verspeelde de g drie setballen en op i had Temse weer eens lethallen nodig om uit te li. Geen groots spektakel Beide ploegen. 3 landelijke ifKruibeke 2 lortrijk 3 15-13, 4-15, 8-15, 6- f nam een uitstekende )nder impuls van Chris- hogerwijs (uitblinkster) thuisploeg de eerste sets naar zich toe trek- V'anaf de derde set begon Kruibeke krampachti- 'fc spelen, wat leidde tot soort gevechtsvolleybal. er-coach Van Cauwen- Sinda St. Niklaas 3 Turnhout 1 (15-13, 8-15, 15-5, 15-10) Sinda St. Niklaas heeft een vlotte zege behaald na een kol- lektief goede prestatie van de ploeg. Bij de thuisploeg zorg den Hilde De Block en Jeanin- ne De Prekel voor de punten in de aanval, terwijl in de ver dediging Hilde Piensé en Chris Broeckaert voor goed werk zorgden. De bezoekers ontgoochelden en Sinda won zonder pro blemen de speelt de Buggenhoutsc jeugdploeg op Wetteren. Tweede Provinciale B Ronse 3 Kangoeroes Aalst 0 (16-14, 15-11, 15-9) Het gaat niet goed met de dames van Kangoeroes Aalst. Zondag verloren ze hun zeven de wedstrijd, nu tegen de laatst geplaatste ploeg uit Ronse, die tot nu slechts twee sets kon Kontakt Temse 3 VC Buggenhout 0 (15-1, 15-5, 15-6) Buggenhout maakte deze ver plaatsing met amper zes speel sters. Er waren basisspeelsters weerhouden wegens beroeps bezigheden. De afwezigheid woog zwaar door en het was zeker niet bevorderlijk voor het door de bezoekende ploeg geleverde spel. In de eerste set kwamen de boskrabbers er niet aan te pas. Na een 13-0 achterstand kon de eer nog gered worden. In het begin van de tweede set ging de strijd gelijk op tot 3-2, maar dan sloeg de thuisploeg, onder im puls van Van Dijck (in de aanval) en Linda Voickerik (als spelverdeelster) sloeg de kloof bij 9-4 en 12-5. Voor Kangoeroes keek bij de eerste set tegen een 11-5 stand aan. Door hard te werken kon het terugkomen tot 13-12 en zelfs tot 14-14. Dan brachten slech te opslagen en slechte aanval len de tegenstander in de mo gelijkheid om af te maken met 16-14. De tweede set kon de omme keer brengen. Kangoeroes van bij het begin aan de leiding tot 6-7, toen was het opnieuw ge daan en kon Ronse aan een reeks punten beginnen. Van 10-9 en 10-10 werd het 14- 11 en tenslotte 15-11. Bij de derde set keek Kangoeroes di- rekt op een achterstand van 6- 2, 9-2 en 11-3 aan. Toen schoot het terug wakker en er werd dan enigszins beter gespeeld. Langs 13-5, over 14-7 naar 14-8 en uiteindelijk naar 15-9. Aalst kon slechts zes speelsters op- Ere-afdeling 30.11 20.00 Kavok - V.C. Temse 1.12 18.00 Temse - Antonius Herentals Tweede provinciale A 30.11 20.00 Delta Eksaarde - Hades Temse Derde provinciale A 1.12 19.00 Vitesse Kruibeke - Moerbeke Waas Beker van Vlaanderen 30.11 15.00 Asterix Kieldrecht - Beverst 2) 20.00 Mol - Kontakt Temse 4) 20.00 Retie 4) - Pardaf Kruibeke) 20.00 Juvenes Zele - Wervik 20.15 Sinda St. Niklaas 1) - VOG Rebels 1.12 15.00 ATB St. Niklaas - Sigivok St. Gillis Waas 1) 17.30 Guco Lier 2) - Stekense DE KLINGE - MODERNA LEBBEKE 3 - 0 Volleybal. Het reserveteam van Real Testa Lokeren (polo) bal. Liberia St.-Niklaas-Zelzale. Het Liberiablok komt iets te laat en de bal gaat Lebbeke, met twee overwin ningen uit de jongse wedstrij den, moest zaterdag op bezoek bij het laatst-geklasseerde De Klinge en verloor er met 3-0. Vooreerst moesten wij vast stellen dat De Klinge heelwat beter naar voren komt dan de klassering laat vermoeden .Met knap werk in de lage verdediging, werden de Leb- beekse aanvallen opgevangen en daarbij kwamen enkele du bieuze beslissingen van de scheidsrechter, waardoor de zenuwen van de bezoekers fel op de proef werden gesteld. Zoals in alle sets ging het er in de eerste spannend aan toe. Lebbeke kwam eerst op ach terstand (4-0) maar kon op gelijke hoogte komen. De Klinge, dat het vooral moest hebben van risiko's bij de op slag, kon hierdoor wel enkele punten behalen, maar Lebbe ke kon weer bijbenen. Toch haalde de thuisploeg de eerste set binnen. De tweede set werd even span nend. Met enkele rake opsla gen kwam Liliane Staes verras send op de voorgrond. Zij viel nadien ook nog in verdediging op. Toch bleef de thuisploeg aan klampen. In een ongemeen spannend seteinde: 14-14, 15- 14, 15-15, 16-15 en 16-16 kreeg De Klinge een geschenk van de ref. De Klinge bij de opslag sloeg de bal buiten, maar ref Van Hovc zag hem binnen, hoewel hij langs zjjn kant bui- tenviel. De bezoekers waren in zak en as en de thuisploeg maakte van de gelegenheid ge bruik om de set uit te maken: 18-16. In de derde set liep Lebbeke eerst uit tot 3-5. Toen De Klin ge langszij was gekomen jump- te Lebbeke naar 7-10. Toen liet de ref enkele netfouten van de lokale meisjes ongemoeid en toen Iris Ravijts hierover interpelleerde, kreeg ze prompt een gele kaart voor de neus. Daardoor onderstreepte de ref enkel zijn zwakte. Toen hij dan even later een opslag van Lebbeke net binnen de lijnen buiten gaf, was het niet meer duidelijk waarom deze man eigenlijk op zijn stoel zat. De Klinge kon uitmaken met 15-11 otndal Lebbeke nog nau welijks reageerde. Al bij al een goede wedstrijd van Lebbeke, dat zeker niet moest onder doen voor De Klinge, maar tegen deze ongelijke strijd was het niet opgewassen en het De meest in het oog springen- drong wijselijk «iet meer aan. de prestatie kwam van Liliane Als ploeg heeft De Klinge ze- Staes, die zowel in opslag als i" ker verrast en ze is meer waard receptie prima speelde, dan een laatste plaats. (A) VLOTTE ZEGE EERSTE PROVINCIALE DAMES MELLE 0 JUVENES ZELE 3 Voor de Zeelse meisjes is deze wedstrijd een gemakkelijke klus geworden. Tijdens de eer ste twee sets kon men nog van enige spanning gewagen. De bezoekers hadden immers van bij het begin het goede ritme beet en teisterden de thuis ploeg met harde opslagen. In de tweede set hield Melle lang het initiatief tot 12-8. Via een boeiend slot kon Juvenes te rugkomen en vol entousiasme de set afronden met 13-15, De derde herneming was er geen kruid meer gewassen tegen het Zeelse overwicht. Via een 1-15 setwinst werd de wedstrijd af gesloten aan een 0-3 score. (ajz) DAMESHANDBAL 2s AFDELING ANTWERP- RB DENDERMONDE: 12- Kontakt verder geen proble men meer Tijdens dc derde set werden er fouten begaan langs beide zijden. Opmerke lijk is dat de bezoekende meis jes te veel in dc fout gingen in de receptie. Bij 8-3 kon Bug genhout even replikeren (tot 11-6) maar de kous was dan af. De ploeg met de meeste ring heeft verdiend gewonnen. Voor de volgende wedstrijd moet Buggenhout binnen de veertien dagen afreizen naar Kruibeke en volgend weekein- stellen, dit door allerhande re denen. Dit impliceerde dat er ook forfait voor de reserve wedstrijd gegeven werd, zodat de speelsters niet vermoeid aan de hoofdwedstrijd zouden beginnen. Dit heeft ogen schijnlijk weinig aarde aan dc dijk gebracht. Het wordt tijd, dat er iets gedaan wordt aan dc mentaliteit en samenhorigheid van dc ploeg. Volgende wed strijd op 7 december thuis te gen Wetteren. eerste set overklaste de eg haar tegenstanders -.-'I cn gevarieerd spel, I uitstekend gedirigeerd door Lieve Heyman. hout kon hierop geen lord verzinnen. De twee- t kwamen de bezoeksters n 2-6 voorsprong, omdat tekense spelers even de Is hadden gevierd. Maar kn< [oede aanvallende Jenny 3 ^ssclcir> uitstekend aan- eld door Lieve Heyman, t dc lokale speelsters op T*1 e hoogte. Onmiddellijk nen de bezoekende ploeg 'Pt' iij. Een logische zege, '8** eenieder op een goede c5? "ie kan terugblikken Jl® nkster Lieve Heyman, IC1 ok oog had voor show, '8 IJ net de meeste bloemetjes n ei Bede Landelijke B ,r I rix Kieldrecht 2 Hei lEdegem 3 6-15, 7-15, 15-7, 9- E.V. AALST-AVANTI FEMINA LEBBEKE 2: 19- 13 E.V. Aalst heeft verrassend sterk uitgehaald tegen het veel beter geklasseerde Avanti Fe- mina 2. De Aalsterse speel ster-trainer M. Van den Borre heeft er wellicht een erezaak van gemaakt om tegen haar gewezen ploeg verrassend uit te pakken. In de eerste helft bleek Avanti niettemin de be tere ploeg en enkel tegenslag en een paar voor hen ongeluk kige scheidsrechterlijke beslis singen, maakten dat Lebbeke slechts met één doelpuntje leidde aan de rust. In de twee de helft een heel ander spel- beeld. Langs een sterke Mat hijs nam Aalst nu de leiding (10-9) en hoewel Segers nu beter ging afwerken voor Avanti. slaagde Aalst erin stel selmatig de voorsprong uit te bouwen. Een kollektief sterke thuisploeg toonde zich nu de betere ploeg cn hoewel Avanti langs Y. De Smedt nog even kwam aandringen (15-12) werd het nog een ruime Aalsterse zege die vooral gestalte kreeg tijdens de laatste 10'. Bij Aqlst begroette men het wedcroptrc- den van «moeder» C Simal en bij Avanti speelde de Neder landse Wckx voor de eerste maal. L. Van Handenhove liep nog een gebarsten lip op na Handbal. M. Van Den Borre van E.V. Aalst (arch.) een ongelukkige botsing met een van haar ploegmaten en diende verzorging i het Aalsterse hospitaal ge bracht. E.V. Aalst: 1 Van den Borre, Van Malderen 2, Cl. Simal, C. Simal, Bascour 4, De Backer, Buyle 1, Van den Borre 3, Mathijs 9. Avanti Femina 2: J. Van den Meersch, Lissens, Elskens, L. Van Handenhove 1. Segers 9, Y. De Smedt 2, Quarin. De Vrieze, Wekx, Van Renter- ghem. De Rycke 1. Ros Beiaard blijft tevergeefs de eerste overwinning nahol- len. Tegen Antwerp leidde Dendermonde met 4-8 na 34' en toch werd het nog een ne derlaag. Men zou gaan denken dat de duivel ermee gemoeid is. Van der Jeught, in de vorm van haar leven, en een steeds beter spelende H. Van Boven hadden de ploeg goed op pad gezet maar jammer genoeg verkeerden zondag zowel J. Heirman als M. Broothaers - twee vaste waarden - in een off-day. Meteen een verklaring voor de teveel gemiste open doelkansen en als Van Hemel- rijck dan ook al een pechdag kent, begrijpt U hoe Dender monde de wenkende zege nog zag ontglippen. Via 3-0 na 7' had Dendermonde voor 3-4 gezorgd 10' later en met een 4->- 6 ruststand zat een bijzonder goed spelend Ros Beiaard blijkbaar op rozen. Toen on middellijk na de rust Van der Jeught en Van Hemelrijck voor 4-8 zorgden, leek de wed strijd gespeeld. Dendermonde viel echter totaal stil en toen ook onkans er zich mee be moeide. stelde men bij Ros Handbal. Brigitte Van Der Jeught van Ros Beiaerd Dender- Beiaard verbijsterd vast dat monde (c) het 8' voor het einde 11-8 was geworden. Als Ros Beiaard ten nog 7-m worpen werden 1, Van Hemelrijck 1, Heirman dan toch nog ging scoren gemist, kon Dendermonde wel 2, Van der Jeught 3, Van Bo- brachten Van Boven en Bioo- definitief opkramen. ven 2. thaers de stand nog op 11-10 R.B. Dendermonde: Van Ho maar als er in de laatste minu- ve. Van Moerzeke. Broothaers BILJART KOMPETITIEUITSLAGEN de zevende klasse (40 ptn). Hij start jubilcumtornooi Bij de aanvang van het jubi- behaalde bovendien promotie KBBB leumjaar hebben reeds enkele naar zesde klasse XT. spelers van BC Centrum een In de vierde klasse bereikten 2 minder^dan 46 ploegen an november. De 46 ploegen ver- Gent, St. Amandsberg en goed resultaat laten boeken. spelers van BC Centrum de spelers schreven in voor het tegenwoordigen 20 verschillen- Evergem. De finale van dit De spits werd afgebeten door distriktsfinale. Jozef D'Haen Jub"eumtomooi bandstoten de klubs, komende uit Loke- tomooi wordt gespeeld op za- Pallieters die zich kon plaatsen behaalde de tweede plaats voof sPe'ers KBBB Dit tor- ren. Sint-Niklaas, Beveren, terdag 21 december voor de distriktsfinale van de (ook met promotie) voor Luc 1,001 van8t aan °P vnjdag 29 Lebbeke, Dendermonde, j.v.L. derde klasse vrijspel (90 ptn) Van Duyse. op matchbiljart Op klein bil- In de derde klasse (120 ptn.) jart was het Luc Vervaet die de was het Etienne Kesteleyn die derde plaats in de wacht kon zich als tweede plaatste in de slepen in de distriktsfinale van distriktsfinale. heffen tussen de nog twee 'l slagen ploegen is uitge- id op een spannende partij H' ybal. S0* Jrecht, dat in zijn eerste 'Pf in landelijke afdeling een W][ op vijf binnenhaalde, kan *cl tevreden zijn. In het duel 'an giganten heeft de Ant- (lc «c ploeg aan het langste getrokken. Dc thuisploeg n in de eerste set aan haar :s »en. Onder impuls van 1 'er Bonievska nam Kicl- I" het initiatief, maar een la' P spelende Marianne Hec- bracht haar ploeg in de "we plooi. Na een ingebouw- "stpauze in de vierde set °f Edcgcm opnieuw uithalen 6 beslissende set. Verdien de van de bezoeksters al Asterix tevreden terug- Jlten op de geleverde pres- Volleybal. Liberia St.-Niklaas-Zelzate. Een knappe smash van de Zelzaatse Ellegeerts (dw) Jaarlijks organiseert dc gemeentelijke sportraad de prijs voor sportverdienste. Er worden drie evenwaardige prij zen voorzien, één voor de individuelen. één voor klubs en één voor groeperingen. Komen in aanmerking voor het stellen van hun kandidatuur: individuelen, klubs of groe peringen, die een langdurige of intensieve inspanning hebben geleverd om de sportbeoefening mogelijk te maken of te stimuleren, nog een bijzondere daad van sportiviteit hebben bewezen of die zich speciaal onder scheiden hebben door één of meer opmerkelijke sportprestaties. De kandidaturen dienen tegen uiterlijk 15 januari 1986 ingezonden te worden aan de gemeentelijke sportraad, p.a. de heer Van de Casteele Paul, Schepen van de Sport, Stationsstraat 16, Hamme. Aan de laureaten van de prijs voor sportverdienste zal een aandenken overhan digd worden op zaterdag 1 maart 1986, tijdens een grote huldigingsavond in de gemeentelijke sporthal Meulen- broek. Ook de andere kandidaten zullen op die avond een aandenken in ontvangst mogen nemen. De verkiezing van de laureaten voor de prijs voor sportverdienste, zal pas plaats vinden op zaterdagnamiddag, 1 maart a.s. bd B.C. Alloo heeft duidelijk de pont was met 527 punten de het programma. B.C. Alloo goede vorm te pakken. Nadat beste Aalsterse speelster. moet het opnemen tegen ere- Cobra Brussel vorige week Volgende week staan de 1/ devisieclub Schulen Kei kansloos verslagen werd, was 32ste finales van de beker op heuvel, JVL het nu de beurt aan Dottenijs. Alloo - De Meersman liet de bezoekers nooit in de wed strijd komen en won met dui delijk verschil. De eindscore der kegels bedroeg 2765 - 2552. Dottenijs gaf nooit de indruk iets te kunnen inbren gen tegen het Aalsterse over wicht. De eerste twee spelen eindigden op een 894 - 816 en een 959 - 852 stand. Enkel in het laatste spel was er sprake van een spannend verloop. Dottenijs ging toen met 912 - 884 de boot in. Marcel Maheur was terug de beste speler met 585 punten. Ben Joos akteerde 574 eveneens op een zeer hoog niveau. Na deze nieuwe zege staat B.C. Alloo vijfde geklas seerd op vier punten van de leider, wat uiteraard een suk- ses betekent na een eerder slechte start. De tweede ploeg won even eens met ruime 4-0 cijfers van Eeklo. Marie-Jeanne Thien- De gemeentelijke sportraad organiseert op zaterdag 7 december zijn eerste sporthal. Deze eersteling volgt de sportavonden op die vroeger in de maand juni werden op het getouw gezet. De bedoeling is de sportkampioenen van het afgelopen jaar te huldigen. De verkiezing van de sportfiguur, sportploeg en sportverdienste blijft behou den. De formule verandert wel. De lange intervieuws vallen weg. Alleen een korte aankondiging en de bekend making van de prijswinnaars gebeurt tijdens de pauze van het bal. De verkiezing wordt gehouden tijdens een alge mene vergadering van de sportraad. De prijs van de gemeente wordt door het aanwezige publiek gekozen uit alle individuele kandidaten. Alle kampioenen ontvangen een trofee van de sportraad. Ook de deelnemers aan de superclub 1985 ontvangen een prijs. Om 21 u. worden de deuren geopend en speelt het orkest Dreamsound ten dans in de feestzaal Hoogendonck. De inkomprijs bedraagt 50 fr. De sportraad hoopt met dit festijn alle Waasmunsterse sportbeoefenaars in een gezellige sfeer te verenigen en rekent op vele aanwezigen. (V.G.P.) De Voorpost - 29.11.1985 - 41

De Voorpost | 1985 | | pagina 41