EERSTE OVERWINNING VOOR JUVENES EN DE HOP PIMPERNEL EN VAN DE MOORTEL BEKEREN VERDER LAGE SCORES KRISALA BEHOUDT KALMTE MINIBOND HOUDT STAND JEUGD ZONDER KLUB-GREMBERGEN HOUDT LEIDER IN BEDWANG 44 - 29.11.1985 - De Voorpost SHACKS SAUSEN DIEPVRIES SN&CKS SAUSEN OUBEGtM OUDE GE" .«aCKSSHBEnA SHACKS SWJSEN k DIEPVRIES OUDlOt» PVBA KSURANTM PVBA «StlRANM i PVBA Nüft/iwr'' s pyBA ISSÜRAN' PVBA hebben ontbra Videoklub Krisala - Chiro Wieze II 5-4 Een spannende wedstrijd met twee goed spelende ploegen die echter iets te hard werd betwist. Vooral Jacobs en Macharis vochten zware duels uit, eerstgenoemde kwam meermaals als winnaar uit de strijd. In de eerste periode was Chiro Wieze II op winst geklommen met een onverwacht afstands schot van Van Cakenbergh. Krisala ging toen drukken en kwam via Jacobs, De Haeck en De Man dichtbij een doelpunt. Vlak voor het einde van die eerste periode leek de gelijk maker dan toch in de maak. Na zich vrijgedraaid te heb ben, bereikte Jacobs met een listig steekballetje de vrijstaan de Verhulst. Op het moment dat die wou afdrukken gleed hij onderuit. Brute pech! De Dendermondenaars bleven ook in de tweede periode de meeste initiatieven nemen. De Haeck kon na een soloren de stand in evenwicht brengen. Bij Krisala leek men dan even uit te blazen en daardoor kon Wieze ook de neus aan het venster steken. Doelman Van Dooren hield met enkele gepa ste tussenkomsten zijn ploeg overeind. In de derde periode werd het een ware zenuwslag. Jacobs had eerst de doorgebroken Van Driessche aangetrapt, zonder gevolgen en diezelfde Jacobs zou even later De Haeck aanspelen om de stand op 2-1 te zien komen. Nog geen 120 sckonden later werd Macharis mooi aangespeeld en hij bracht zijn ploeg op gelijke hoogte. Maar dat was niets voor De Haeck die, op voorzet van Jacobs, zijn ploeg weer voorbracht: 3-2. Even later kreeg Verhulst nog een reuzekans voor de voeten, doch een attente doelman Van Damme redde. Aan de over zijde was het even daarna wel raak. Macharis mocht een strafcorner inkoppen: 3-3. Toen De Man dan zijn lijn afliep en wou voorzetten tot bij De Haeck, werd de bal door een Wiezenaar in eigen doel verwerkt. Met 4-3 ging Krisala steviger verdedigen en enkel De Haeck bleef vooraan. Door vlug te storen belette het de Wieze- naars om voor het thuisdoel te komen. De Hacck en Verhulst kwamen dichtbij het verlossen de doelpunt. Toen Verhulst even later op doel schoot, werd de bal met de arm afge weerd. Penalty dus, door een koelbloedige Jacobs feilloos omgezet:. 5-3. Amper 20 se- kondcn later zette Van Dries sche de Krisalakeeper op het verkeerde been: 5-4. Krisala ging dan, met nog zes minuten te spelen, zijn voor sprong verdedigen. Macharis kwam dichtbij de gelijkmaker toen hij aleen op doel afstorm de. Jacobs tikte hem hard aan op de hiel. Toen de Wiezenaar zich wou revancheren, kreeg hij geel van scheidsrechter Pierquet. Op hetzelfde ogen blik werd op een andere plaats een stampduel gehouden tus sen Verhulst en Vermeiren De eerstgenoemde kreeg ook al geel. De vrijetrap van Wieze lever de niets op. Het zwakke schot werd door Jacobs onderschept. Deze ontweek een tackle van Vermeiren en ging alleen op het doel van de vijand af Een goed teruggekomen Van Damme verhinderde echter de totale afgang van zijn ploeg. Tijdens dc slotminuten werk ten Jacobs en De Man alles weg wat in de buurt kwam. Krisala: Rudy Jacobs, Kris De Man, Eddy De Haeck, Luc Verhulst en Frydo Van Dooren. Chiro Wieze II: Jan Macharis, R. Van Cackcnbergh, Luc Vermeiren, Jo Van Damme, Ludo Van Driessche en Eric Van Damme. Chiro Wieze 9 Tuit vrienden 8 Het heeft er lang naar uitge zien dat ook Chiro Wieze I de nederlaag zou moeten lijden. Vier minuten voor tijd keek het nog tegen een 4-8 achter stand aan. Na een geweldig slotoffensicf pakte het toch nog beide punten. In de eerste periode kwam Tuit vrij vroeg op voorsprong langs de opportunistische Ver- nimmen. Cami zorgde voor de gelijkmaker. Vernimmen bracht de Hammenaars op nieuw voor: 1-2, maar Thoen zorgde ervoor dat alles moest herdaan worden. In de tweede periode sloegen de Tuiten hard toe. Vernimmen scoorde op nieuw tweemaal. De Donder nam het vijfde doelpunt voor zijn rekening. Thoen slaagde erin de score te milderen zodat men 3-5 werd gedraaid. In die derde periode werd nogmaals duidelijk hoe gevaarlijk Ver nimmen wel is. Bij één enkel balkontakt in deze periode scoorde hij zijn vijfde goal. Wieze-aanvoerder Hans Van Driessche maakte er 4-6 van. In het begin van de laatste periode scoorde De Donder tweemaal voor Tuit. Niemand geloofde toen nog in de kansen van Wieze. Toch kwam het in een geweldig slotoffensief te rug: 5-8 via Maes en 6-8 langs Van Driessche. Toen beging de Tuitdoelman een blunder door voor zijn goal te dribbe len. Hij leed balverlies en Ca mi scoorde: 7-8. Van Dries sche zorgde voor de gelijkma ker en Cami rondde af. Totale ontgoocheling bij de Hamme naars na de wedstrijd. Chiro Wieze I: Hans Van Driessche. Jozef Dc Wolf, Francois Thoen, Raf De Piec- ker, Patrick Cami, Gerard De Wolf en Dirk Maes. Tuitvricndcn: Dirk Pcrmen- tier, Benny De Craecker, Frankie De Donder, Laurens Vernimmen en Guido Smet rijns. (JR) Een verrassing wel dat Mini- bond Bommenwerper met 6-3 kon kloppen Leider Pavo Sport kreeg het aan de stok met Baert VDM en stelde na een 7-3 zege de leidersplaats veilig. Hieruit kunnen wc be sluiten dat vergeleken met vo rig jaar Minibond er duidelijk is op vooruitgegaan. De twee de plaats in het klassement is dan ook verantwoord. Die mannen hebben ondertussen immers leren scoren. Argenta Boys moest tegen Spectrum de haal in en won met 7-3, wat niet slecht is voor een ploeg die voor het eerst aan de kompetitie deelneemt. De Pompierkes laten stoom af, want in hun laatste vier wed strijden konden ze amper twee puntjes ophalen en dat lag vast niet in de verwachtingen. Ze hadden toch Bommenwerper met 6-4 geklopt? UITSLAGEN Tijl-Rcgina Spruyt 5-2 Gorion-Melior Dc Bruyne J-4 Argcnla Boys-Spcctrum 7-3 De Pluim Revicra-BAC Racm- donck 2-3 Minibond-Bommcnwerpcr La- get 6-3 Pa Gijs Scarlct-Pompierken 6-2 Joko-Gredi Bauwens 3-6 Moriacns Bacrt-Sporticven 3-2 Baert VDM-Jokcr Pavo Sp. 3-7 DE STAND NA 10 SPEELDAGEN 1. Joker Pavo Sport 17 2. Minibond 16 3. Mclior De Bruyne 15 4. Bommenwerper Laget 14 5. Baert V.D. Mcirsschc 14 6. BAC Racmdonck 14 7. Gredi Bauwens 13 8 Tijl 13 9 De Pluim Revicra 12 10. Sporticven 11 11. Gorion 8 12. Moraens Baert 8 13. Pa Gijs Scarlet 7 14. Pompierken 6 15. Argenta Boys 5 16. Joko 3 17. Spectrum 2 18. Regina Spruyt 0 Van de drie Zcelse vertegen woordigers in dc NOMB Be ker van België hebben er twee de 1/16 finales overleefd. Voor tweede nationaler Lantaarn Zele viel reeksgenoot MO. Gent net iets te sterk uit. Toch verlieten de Zeienaars met eer het bekertornooi. Met treffers van Chris De Waele, Eric De Graef en Bart De Kegel hiel den zij tot diep in de derde periode gelijke tred (3-3) met de bezoekers waarbij Eugène Blomme van Eendracht Zele evolueerde. In de laatste vijf minuten van de slotperiode maakten de Gentenaars het verschil na een treffen waarin zij zich op technisch gebied de betere hadden getoond. Be kerhouder Pimpernel zonder John Coles, Guido Christiaens en Toon Van Cauteren maar mem Berlare. De wijk Hogeweg vaardigt wekelijks deze A-ploeg aJ fW Minivoetbal in met Rudy Vercauteren op nieuw in de basis stootte op een sterk gemotiveerd LS. Heurne. Piet Abbeel bezorgde zijn onvoldoende gekoncen- treerd spelende ploegmaats een 2-1 voorsprong aan de rust waarop de wilskrachtige be zoekers de score in evenwicht brachten. In de derde periode sloeg Jan Berkcrs met twee treffers de beslissende kloof. Piet Abbeel scoorde in de laat ste periode nog tweemaal zo dat Heurne nog met zware cij fers huiswaarts weid gestuurd Minivoetbal in Berlare. De B-ploeg van Hogeweg (jj) Een defensief ingesteld DS. Dendermonde kreeg uiteinde lijk een afgetekende nederlaag toegediend door Van de Moor- wezigen nog een produktieve in het eerreddend doelpunt op naarde en PS. Brugge tel. Met een doelpunt in elke vierde periode aangeboden, strafcorner van de bezoekers uitwedstrijden worden periode van Dominique Pie- Picters, Marnix Bocykens, In de 1/8 finales reizen Pimper- op 3 januari 1986. ters, Guy Goossens en Ernest Goossens en Wim Waegcman nel en Van de Moortel respek- Van dc Cauter kregen de aan- scoorden op beurt met tussen- tievclijk naar DL-GH Zwij- MINIVOETBAL N.O.M.B. - KERNKOMPETITIE D.S.D. ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE :w MINIVOETBALKERN DENDERMONDE BERLAARSE MINIVOETBALKOMPETITIE KLEDING OCTAAF 3 MINISHOTTERS 3 De Minishotters hebben voor een stunt gezorgd door het ongenaakbaar geachte Kleding Octaaf een punt te ontfutselen. Het was daarenboven slechts in de slotfaze dat Octaaf de 1-3 achterstand kon wegwerken. In de openingsperiode was het reeds duidelijk dat KL. Octaaf moeilijk door de verdedigings gordel zou geraken. Dat het 0- 0 bleef is dan ook niet verras send. In de tweede periode speelde Luc Van Nuffel zich in de kijker. Hij scoorde twee maal voor Minishotters. Na een tegendoelpunt van Heir- man werd gewissseld met 1-2 stand. Octaaf wou zo vlug mo gelijk de achterstand goedma ken, maar moest opletten voor gevaarlijke tegenakties. Bij zo'n counter kon D'Hondt voor 1-3 zorgen. Minishotters hield voor het verdere verloop van de derde periode de gele deren gesloten. Scheidsrechter De Beule trok gele kaarten voor Cleemput (M) en Man- naert (KO). In de laatste periode drukte Octaaf geweldig. De vraag was alleen hoelang Minishotters dit kon uithouden. Van Der Jeught bracht zijn ploeg to 2-3 en tegen het einde van de match zette hij zijn ploeg op gelijke hoogte: 3-3. KI. Octaaf: Leys, De Wilde, Van Den Meersch, Heirman, Van Der Jeught.' Mannaert, Meskens en De Leeuw. ''Irai Minishotters: Cleemput, Si D'Hondt, Verbeiren, Van XtÊÊB DENDERMOTORS 4 lEV \Ml" IAB' JÉS- ffÊÊ SMOSSERS 4 Een logische puntendeling f j j\ WkV voor een wedstrijd die te hard AWJfi/ W - ig/j\ VV-41 werd gespeeld, zodat scheids- Jjl~/ JSKv/j 1 rechter De Beule zich gedwon- 1 I- V JLi .SUL 9 gen zag om Smosser-speler W"" J Hy, jk J Loiten met twee gele kaarten iJ^li'.llitVy JAa IlL11iTly'y-MLL. uit te sluiten. NK" 1-0 na de eerste periode, doel- mm. v_' tP^ punt van V. De Decker. Ver diend mocht dat zeker ge- Minivoetbal. "De Markt", ook al niet te onderschatten in de Dendermondse kompetitie (vh) noemd worden. In de tweede periode slaagde Dendermotors erin tot 2-0 uit te lopen langs H maar Smos- J9H ses sloeg terug langs De Blec- H ker en Gerlo: 2-c2 aan de grote H rust. Daarna verliep het spel gelijkopgaand: om beurten een aanval opljouwen en nog tweemaal scoren. De Decker nam beide. Dendermotorsdoel- punten voor zijn rekening, De Plecker scoorde tweemaal I voor Smossers. Dendermotors: Van Der I Jeught, Crombé, Van Hauwer- meiren. De Decker Stef, Vin cent en Boudewijn. Smossers: De Vos, Loiten, De I Plecker, Gerlo, Van Cauwen- I bergh, Tas en Vereecken. JR Minivoetbal. De Minishotters met Roland D'Hondt, grondlegger van het minivoetbal in de Dendermondse regio (vh) De Vliet uit Baasrode, leider in de NOMB-minivoetbalkom- petitie, heeft een eerste punt moeten prijsgeven. Het had te maken met Jeugd zonder Klub uit Grembergen, een opponent die krachtiger reageerde en een sterkere weerstand bood dan werd verwacht. In het Grembergse team speelde doelman Kris Fierens een op merkelijke rol. Hij was attent en hield langer dan de leider lief had zijn netten ongeschon den. Nochtans liep Baasrode offensief van stapel en haalde een paar keer krachtig uit. Met al die schoten van Johan Da- man en Co wist keeper Fierens wel degelijk raad. Langs Ger- rit Vermeir is Grembergen het eerst tot scoren gekomen. De leider is toen op zoek gegaan naar de gelijkmaker, waarvan Dirk Goossens de auteur werd. Toen ging het allemaal snel. De Vlietboys verkeken via een strafcorner de kans om op voorsprong te komen. Toen Dirk De Bondt een tweede Grembergs doelpunt tot stand bracht, zag het er korte tijd naar uit dat de leider voor het eerst in deze kompetitie op een nederlaag zou worden getrak teerd. Zo ver is het niet geko men. Een slotoffensief leverde langs Dirk Goossens de gelijk maker op. Het dient gezegd dat de Grembergenaars even voordien een strafcorner niet tot een doelpunt konden ver lengen. Een eerste verliespunt dus voor de leiders uit Baasrode. Het hoeft niet gezegd dat men in kringen van Jeugd zonder Klub met dat resultaat biezon- der opgetogen was. Het Baasroodse team verenig de volgende spelers: Dirk Goossens, Guido De Valck, Pierre Willaerts, Francois De Smedt, Johan Daman, Hugo De Vroe, André Van Gaver en Patrick De Smedt. Grembergen verscheen tussen de lijnen met: Dirk Baert, Chris Fierens, Rik D'Hnege, Dirk De Bondt, Gerrit Van n Der Vreken Gerrit Vermeir, Minivoetbal. De mannen van Gtvana, een geduchte mimvoetbalploeg in de D.S.D- Jan De Brabander kompetitie in Dendermonde (vh) E.G. Kernreeks Uitslagen De Bisschop 10 Travel Express 3 De bezoekers, niet in hun normale doen, stonden na twee periodes met 4-1 in het krijt. Slechts in de slotfaze luk ten zij twee doelpunte via Eric Van Doorslaer. Voor De Bis schop scoorden: Leo Van Cau- wenbergh (4), Dauwe Michel (3) en Peter Boeykens (3). Shamrock 4 Colman 1 De thuisploeg boekte een ;uwe overwinning en trok ,n totaal op tot vier. Ook gen een niet te onderschat ten tegenstander als Colman liep het vlot. De gasten scoor den het enige doelpunt via Dirk Claus. Voor de lokalen waren de schutters met dienst Benny Van Lokeren (2) en Frank Van Dorp (2). Van Cauteren 9 Neyt 7 Goede prestatie van de be zoekers. Zij legden de kam pioenen het vuur aan de sche nen. Aan de rust stond Neyt nog steeds in winnende positie 2-3. In de derde periode kwam Van Cauteren terug om de zege in de laatste periode vaste vorm te geven. Doelpunten: Paul Van Cauteren (4), Robert Van Dorp (3), Kris Van Cau teren (1), Bart De Kegel (1). - Patrick Herrebaut (2), Luk De Maesschalck (2), Mark Ver nimmen (2) en J. Christiaens (D- VIbo/Poppe 6 Fl. Hofman 2 Door deze zege neemt de thuisploeg de leiding in het klassement vermits Arsenal aan een rustdag toe was. Aan de basis van de overwinning lagen Luk Poppe (3), Jan Bo- gaert (1), Johan Van Eetvelde (1) en Danny Everaert (1). Patrick Van Buynder redde de eer voor de bezoekers. Topspin 9 De Pieker 5 Topspin heeft deze topper op een vlotte manier gewon nen. Toch bleef het doorgaans spannend en werd de uitslag steeds in vraag gesteld na een reeks wisselende scores. Top spin liep uit naar 4-0 waarop de bezoekers terugsloegen maar net niet genoeg om de lokalen te bedreigen. Doelpunten van Mark Van de Velde (4), Jan Van Cauwenberghe (3), Peter Van Driessche (1), Luk Van Damme (1), Patrick Vernim men (2). Frank Jacobs (1), Danny Kint (1), en Albert Van Hecke (1). Juvenes 4 Verheyden 3 Eerste zege van Juvenes dank zij afwerker Tom D'Hooghe met drie doelpun ten en Peter Rupus met een treffer. Voor Verheyden scoorden Aimé Van den Eede (1), Luk Van Hecke (1) en Giovanni Viola (1). De Pik/De Kroon 5 De Balans 7 Goede wedstrijd van de bei de ploegen. Tijdens de eerste twee perioden maakten de gas ten de weg vrij naar de over winning 2-7. De lokalen sloe gen achteraf terug maar van een ultieme remonte was geen sprake meer. Doelpunten: Van der Haegen (2), De Vlee- schauwer (2), De Vijlder (1), Paul Herweg (3), Bart Merckx (2), Geert Van Kerckhove (2), Mark Baert (1) en Karei Wil- lockx (1). Tr. Hofman 4 De Hoppe 10 Eerste zege voor de gasten die snel tot 1-4 uitliepen. Deze voorsprong lieten zij niet meer uit handen gaan. Doelpunten: De Vos (4), Jan Van Nuffel (2), Van Henden (1), Ver- schueren (1), Luk Verstrepen (1), Freddy Van Langenhove (1), Osabu Richard (3), en Bob Van der Straeten (1). Gebrek bij de afwerking heeft de bezoekers een nieuwe nederlaag opgeleverd ondanks doelpunten van Vincent De Smedt (2) en Luk De Mels (1). Bij de lokalen waren de scoor- ders Jean Pierre (3), Armand (2) en Rudy Christiaens (1). ON.Bontinck 4 Telelec 4 Open en sportieve wedstrijd die uiteindelijk geen overwin naar opleverde, zodat de pun tendeling als een logisch ver dikt overkwam. Doelpunten van Patrick Van de Velde (2), Karei Poppe (1), Hans Van Wiele (1), Chris De Waele (1) en Joris Willockx (1). Klassement 1. Albo/Poppe 11-20; 2. Arse nal 10-19; 3. De Koning 11-18; 4. Topspin 11-17; 5. De Bis schop 11-17; 6. ON Bontinck 11-16; 7. De Pieker 10-14; 8. Van Cauteren 10-14; 9. MVZ Telelec 11-14; 10. Colman 10- 12; 11. De Balans 10-12; 12. Neyt 10-10; 13. De Pik/De Kroon 11-10; 14. Shamrock 11- 6; 15 Express Travel 10-5; 16. Klodde 10-4; 17. Verheyden 10-4; 18. Fl. Hofman 10-3; 19 De Hoppe 10-3; 20. Juvenes 11-2; 21. Tr. Hofman 11-0. Veteranenreeks Uitslagen Bosman DcRaedl |pul Vier doelpunten voor n hu de lantaarn en eindeb t R eens een zege voor d ploeg. Doelpunten: Wesemael (2), F. Van d< mael (2), Eric Tranoy li Meirsman (1), Luk Vei (2), Willy (1) en Fredi kens (1). Den Draver De Strooper De leiders gemakkelijk gehad vige bezoekers. Een tieve periode nieuwe zege aan hun toe te voegen. Mark Goossens w, Meskens (1), Maurits Lembergen (1), Pros S Jtan tier (1), Johan Spitat -j André Sacré (1) en Kan h Meyer (1). de e De thuisploeg heeft mars verdergezet reputatie van Callaert. Pln winnaars scoorden tiaens (3), Antoine Burgt (2), John (1). In het waren Luk De Beule Feusels (2) de beste afw ^,e Patrick Shop De Fontein Opmerkelijke zege thuisploeg Luk Van Cauteren pold Van Elsuweghe schueren (1) en Ph. (1). De drie goals van Landuyt en het ene Van Beveren bleken doende om de ontlopen. Telelec Pimpernel Bij de lokalen schutter Julien Poppe wellicht een exkuus nochtans verdiende de gasten De zijn definitieve ga derde periode. Doelp van Pierre De Sitter Steeman (1), Walter Slycken (1), en Waele scoorden naars. Etienne De Bloc me' Guido Poppe (1) en Van Acker deden het verliezers. Klassement 1. De Strooper 8-16; meentcpersoneel 8-13, lec 8-11; 4. Pimpernel Callaert 9-10; 6. 7. De Bus 8-8; 8. Den dage 9-8; 9. De Fontein Patrick Shop 8-4; 11. ueij^ 9-4; 12. De Raedt 8-0.

De Voorpost | 1985 | | pagina 44