Danny Veyt: Nu nog kunnen spelen met de Rode Duivels in Mexico! j de Doop van de LPG-Tanker «Gent» Levendige belangstelling voor Emile Verhaeren LILIANE VERVRANGEN INDE CASTELEYN FC. BRIEL LAAT PUNT AAN VLASBLOEM! De Voorpost - 29.11.1985 - 47 De L.P.G.-tanker «Gent» verlaat tsselt) trse minivoetbal. De Playboys (polo) tren-Kortrijk Nationaal bondcoach Guy Tnys zal er best aan doen zich de eerste dagen niet in het Walenland te vertonen. Die supporters van Standard en vooral die van Alex Czerniatynski en Claesen voelen zich bedro gen. Want zij hadden op zijn minst hun Alex op de bank verwacht. Dat Danny Veyt, een laatbloeier in de nationale ploeg, de voorkeur kreeg op hun idool, dat gaat er bij hen niet in. Maar voor Veyt hoeft dat nauwelijks een zorg te zijn. Thys bevond hem goed voor de dienst. En dat alleen telt. De mening van Danny zelf: «Ik was toch aangenaam verrast toen ik het allemaal hoorde. Ik had stiekem de hoop gekoesterd bij de eerste selektie te zijn. Dat het zo uitviel maakte mij vanzelfsprekend, dolgelukkig. Maar tot de laatste zestien te behoren, dat overtrof mijn stoutste ver wachtingen. Ik had gedacht dat ALex, de voorkeur zou krijgen. Tenslotte was ik het. Mogelijk kan dat toegeschreven aan het feit dat Filip Desmet ook in de ploeg zit. En waar ik desnoods mee in punt kan evolueren is dat een voordeel. Wij zijn niet alleen goed op elkaar ingespeeld maar vinden mekaar ook blindelings. Had ik op de bank moeten blijven zitten, ik had het niet erg gevonden. Dat ik mocht invallen maakt weinig zaaks. Een grote droom ging eindelijk in vervulling.» Danny Veyt is lang geen jong talent meer. In decem ber wordt hij er 29. Een technisch knap voetballer ongetwijfeld, die nochtans nooit doorbrak tot de echte top van 's lands voetbal. Danny Veyt geeft dit allemaal volmondig toe. «Na bij St. Amands mijn geboortedorp, in de jeugd- rangen te hebben gevoetbald, werd ik getransfereerd eerst naar Boom later naar St. Niklaas, maar dat was tweedeklassevoetbal. Het is een feit dat ik daar te lang heb gezeten. Om de top te halen had ik vroeger in eerste afdeling moeten uitkomen. Een serie rede nen lagen aan de basis, dat ik pas op mijn 24e bij mijn huidige ploeg SV Waregem verzeilde.» Bij deze ploeg heeft Veyt zijn tijd nochtans niet verbeuzeld. «Ik heb een jaar of drie-vier in de schaduw van mijn mogelijkheden gespeeld. Sinds drie jaar is mijn ploeg aan het groeien. Wat vooral het werk is van Urbain Haesaert en diens assistent Den Blauwen. Wat dit duo ons allemaal bijbracht kan moeilijk in woorden verteld. Voor mij blijven zij de mannen die aan de basis van de Waregemse suksessen liggen. Van het voorhanden zijnde materiaal hebben zij een hechte, homogene groep gemaakt. De resultaten liegen er niet om: spelen van de derde ronde om de Uefabeker en ik samen met Desmet in Rode Duivelshirts. Nu we Nederland hebben uitgeschakeld en naar Mexico gaan, is mijn ultieme ambitie: mee kunnen spelen met de Rode Duivels...» Wij wensen het hem van harte. Echt gemeend, Danny! Even kennis maken met Liliane Vervrangen. Deze dame die woonachtig is te Belsele in de Bosstraat 70 zag het levenslicht te St. Niklaas. Deze rasechte Waaslandse begon reeds op 13-jarige leeftijd met haar opleiding tekenen in het privé-atelier bij Lea Steppe en Sander Wijnants. Na een lange periode van zelfontplooiing en zoeken naar het volmaakte, gaat Liliane de richting figuurtekenen en schilderen volgen aan de Akademie te St. Niklaas, waar ze nog steeds leerlinge is. Dit jaar behaalde deze kunstena res de stadsmedaille voor figuurtekenen. Ook het ere- diploma van de schilderkunst, een wedstrijd uitge schreven in de Provence (Frankrijk), werd haar op 21 juli 1985 overhandigd. De evolutie in de kunst van Liliane moeten we zeker volgen. Te Hingene brengt deze kunstenares een tentoonstelling die zeker niet mag gemist worden. Met deze tentoonstelling van Liliane Vervrangen sluit de Casteleyn zijn werkjaar 1985. De vooropening heeft plaats op vrijdag 6 decem ber om 20 uur. Frans Dehoux zal de kunstenares inleiden. Deze tentoonstelling blijft geopend tot 29 december en is toegankelijk iedere zaterdag en zon dag (niet op Kerstdag) telkens van 14 tot 18 uur. Nog even vermelden dat er op donderdag 26 december (2e kerstdag) om 15 uur een kerstfeest doorgaat in de Casteleyn met een vertoning gepresenteerd door poppentheater Flop uit Willebroek. Het Artistiek Centrum de Casteleyn heropent zijn deuren voor het werkjaar 1986 met een tentoonstelling met werken van Alois Horemans en dit op vrijdag 28 maart. Op 22 februari is er het jaarlijks ledenfeest met jaarvergadering. Gio lag 15 november 1985: voor de 5* maal dit jaar wordt vloot vervoegen om samen met het zusterschip «Tielro- de Boelwerf te Temse een nieuw schip gedoopt. De de», de grotere gastanker «Eupen» en de kleinere ethy- anker «Gent» met een laadkapaciteit van 25.000 leentanker «Coral Temse» de plaats van de rederij te ke meter, geschikt voor het vervoer van gekoeld verbeteren op de internationale gasmarkt, laar gehouden gassen, zal na proefreis de Belgische laf 19. dit jaai igingei s de werf BURST - BAMBRUGGE 4-3 Het derby tussen Burst en Bambrugge is een zeer aan trekkelijke wedstrijd gewor den met veel doelpunten en veel doelkansen. De thuis ploeg is duidelijk bezig aan een sterke remonte. Bambrugge kwam het eerst op voorsprong langs Geert Van Herreweghe. De thuisploeg reageerd echter gevat en sterspeler Goossens wees zijn ploeg de goede weg. Hij zette de Burstenaars dui delijk aan tot grote daden. Nog voor de rust wist Frank Vagenende de gelijkmaker op het bord te brengen. In dc tweede helft kwam Bambrugge alweer op voor sprong. Van Den Bossche be zorgde de bezoekers een nieu we voorsprong. In een gelij- kopgaandc partij kwam Burst echter zeer goed voor de dag qua afwerking. De thuisploeg liep zelfs uit tot 4-2 na doel punten van De Schutter en tweemaal Beeckman Een uit stekende doelman Stammeleer diende zich wel nog eenmaal gewonnen te geven toen Geert bbersvoetbal. In l.okeren speelde De Donkere Wolk v»" Herreweghe Bambrugge Alternaif voor de bekerDe lokale doelman is vïefr ,n dc ra". bracht. In dc 7 slotfase was Ene Stammeleer r een hoogvlieger (polo) echter paraat om Bambrugge van een logisch gelijkspel te houden. Toen bijna 2 jaar terug de «Gent» in het kader v het zogenaamde «zelfhulp- programma» door Boelwerf en haar dochterfirma, Tem se Hoboken Rederij N.V., aan de eigen werf in op dracht werd gegeven, was het de bedoeling met deze bestelling een moeilijk i riode voor de werf te over bruggen. Deze opdracht voor eigen rekening sloot daarbij aan bij een zekere traditie die precies 25 jaar geleden bij Boel haar ont staan vond door een eerste participatie in de toenmali ge «Tamise». Sindsdien werden 41 schepen voor een totale oorspronkelijke kontraktwaarde van miljard BF, geheel of ge deeltelijk door de eigen groep aan de werf in op dracht gegeven. Voor de «Gent» is dat een volledige kapitaalsdeelneming op een investering van cira 1,8 miljard BF. Nochtans is er bij deze feestelijke gelegen heid een minder prettige zijde vast te stellen: het o derboek van Boelwerf wordt met elke oplevering van de in aanbouw zijnde schepen kleiner. Het ga nog steeds slecht met de scheepsbouw op wereld vlak. Technische gegevens Het schip is geklassifierd bij de «Lloyd's Register of Shipping 100 Al» voor het vervoer van o.m. Propa ne, butane, propylene, bu- tylene, anhydrous ammo nia en vinyl chloride mono mer,. in onafhankelijke tanks, verdeeld over drie ruimen met ieder 3 eenhe den. Drie identieke koelin stallaties verzekeren het af koelen en het terug vloei baar maken van de ver dampte gassen. De «Gent» heeft een lengte van 155,4 m en een breedte van 26,5 m met een diepgang van 11,7 m. Het voert een be manning van 36 personen. De Brielploeg had sinds de smadelijke 6-1 nederlaag bij leider Meerstraat op 19 okto ber niet meer verloren. Vlas bloem daarentegen zag zijn ti- telkansen de voorbije weken terug wat dalen na het verlies op Hansevelde een week eer der (5-3). Maar ze lieten zich niet aan die nederlaag hangen. Voor beide "ploegen was het meer dan het weerzien. Voor de eerste bekerronde won Vlasbloem thuis met 4-2 en op Briel werd het 3-0 voor de thuisploeg. En nu ook waren de pronostiekers ervan over tuigd dat een snedig draaiend Briel de volle buit zou pakken. Vlasbloem dacht er anders over en haalde zijn slag thuis en speelde gelijk. Spiegelken bood enorm veel weerstand bij Hansevelde maar won er niet. In het beste geval zat daar een derde plaats aan vast. Maar 2-1 verlies bij de mede-leiders is zeker geen oneer. Meerstraat schitterde in alle linies en scoorde liefst 13 maal! De uitslagen: 9e speeldag: Reeks 1: De Lecuwkens- Stille Vrienden uitg. Snuffel - Meerstraat 2-13 FC. Briel-Vlasbloem 2- 2 Hansevelde - Spiegelken 2- 1 VK. Hammc - Klein Zand 1-5 Trap Tivoli was vrij! Stand: Op tentoonstelling in Keulen Door het Kommissariaat-Generaal voor Inter nationale Betrekkingen van de Franse Ge meenschap van België wordt van 21 november tot 21 december 1985 in het Belgisch huis te Keulen een tentoonstelling opgezet onder het motto: «Autour de Paul Gérardy». De Luikse auteur Paul Gérardy (1870-1933) was medewerker aan het Münchense kunst tijdschrift «Blatter für die Kunst» van 1982 tot 1904. Hij leerde het Duitse pubhek talrijke schrijvers en kunstenaars kennen o.a. Emile Verhaeren en James Ensor. Aan de hand van boeken, manuscripten, foto's en tekeningen wordt de betekenis van de auteur toegelicht. Le Roseau Vert Zopas verscheen «Le Roseau Vert» van Albert Doppagne. Het is geen roman maar een boek voor hen die het Frans korrekt willen spreken en schrijven, een boekje met taalwenken dus. Waarom deze titel dan, ontleend aan het be kende gedicht «Le Passeur d'eau» (De Veer man) uit de dichtbundel «Les Villages illusoi- res»? Voor de auteur is «Le Roseau Vert» (het greoene riet dat de veerman ondanks alles tussen zijn tanden houdt) het symbool bij uitstek van de hoop, de hoop die allen moet bezielen die ijveren voor de verdediging van de zuiverheid van de taal. Andermaal een bewijs hoe Emile Verhaeren bijna dagelijks opduikt, ook nu nog. Biografie van Stefan Zweig over Emile Verhaeren heruitgegeven Zopas verscheen bij Editions Pierre Belfond te Parijs een nieuwe uitgave van de bekende biografie over Emile Verhaeren van de hand van de wereldberoemde Oostenrijkse auteur Stefan Zweig. Stefan Zweig schreef dit merkwaardige boek in 1910. Hij was toen reeds geruime tijd een trouwe bezoeker in het buitenverblijf van de dichter uit Sint-Amands m het kleine Caillou- qui-bique nabij de Frans-Belgische grens in Henegouwen. Ook vertaalde Zweig heel wat gedichten van Emile Verhaeren evenals toneelwerk en verha len. Het was dank zij deze vertalingen dat Emile Verhaeren zo'n bekendheid verwierf in het Duitse taalgebied. Het boek is dan ook een merkwaardige getui genis van de hand van één van de trouwste vrienden van Emile Verhaeren, geschreven vol bewondering en met een verhelderende blik op het omvangrijke oeuvre. Het boek omvat drie delen. Het eerste be schrijft de periode 1883-1893 en gaat van «Les Flamandes» tot «Les apparus dans mes che- mins». D»periode 1893-1900 wordt behandeld in deel twee en gaat van «Les Campagnes hallucinées» tot de toneelstukken van Ver haeren. Het derde deel gaat van 1900 tot 1910 van «Les visages de la vie» tot «Les Rythmes souve- rains». Hoofdstukken worden o.a. gewijd aan de Eu ropese betekenis van Emile Verhaeren, de liefde als thema in zijn werk, de kosmische poëzie en de typische versvorm van Ver haeren. Stefan Zweig brengt ook een rake synthese van het werk van Verhaeren, een hymne aan de mensheid, vol enthousiasme uitgezongen. Hij trekt hierbij een parallel met Maurice Maeterlinck, die andere grote Vlaming, zegt Stefan Zweig, die, komende uit een verschil lende inspiratiebron tot dezelfde wereldbe schouwing komt als Verhaeren. Het boek met op de omslag een mooi getekend portret van Emile Verhaeren kost 685 fr. Het kan bekomen worden bij de V.V.V. Voor toezending het bedrag storten op rekening nr. 061-7806640-60 verhoogd met 27 fr. verzen dingskosten. BEKER VAN HAMME Terwijl De Leeuwkens hun wedstrijd tegen Stille Vrien- 4. FC Briel 8 9 den uitgesteld zagen, ontving FC. Briel Vlasbloem. De 5 Spiegelken 8 9 bezoekers konden hun derde plaats handhaven indien ze 6, De Leeuwkens 8 8 minstens een punt zouden halen. Ze slaagden in hun 7- St. Vrienden 7 7 opzet en daarmee waren ze dan ook wel tevreden. 8' Snuffel 8 7 2-0. Lange tijd stond de Lokerse verdediging op stevige poten. De come- van Maurits De Schrijver was daaraan zeker niet vreemd (ds) De «Gent» met op de voorgrond links de kontrolekamer voor de L.P.G. lading (EVR) rse minivoetbal. De ploeg van Andante (polo)

De Voorpost | 1985 | | pagina 47