STREEKNIEUWS 8 - 6.12.1985 - De Voorpost parochiale 1 Het wordt ledereen il Adventsbezinnlngen In de parochiezaal met E.H. Meetschaout (Sint-Pauluspat Botermelkstraat) op woensdag 11 december te 20 uu «Het licht schijnt in de duisternis» en op dinsdag 17 deo zelfde plaats en uur over «Wie dubbele kleding heeft, i dele» Erembodegem Vrijdag 6 december Toneelopvoeringen K.W.B.-Terjoden: op 6, 7 en 8 deca telkens te 19u.30 in de Parochiezaal van Erembodt Terjoden (naast de St.-Jozefkerk) opvoering van «Wie ki baby», klucht in 3 bedrijven, in regie van Kurt en W D'Hondt. Kaarten: 100 fr. Zaterdag 7 december Bal Schepen R. Van Vaerenbergh: in het Gerstenhof, stenstraat, Erembodegem. Deuren: 21 u. Eerste dans: Kaarten: 100 fr. Aalst. In Herdersem kwamen de vijftig jaren bijeen. Het werd een leuk feest waarbij ook Aalst. Mevrouw Van Hoorde, mevrouw Vercammen en mevrouw Cayet en de heren De de leerkrachten uit de lagere school uit de tijd van toen werden gehuldigd: de dames Van Meyst en Bruylandt of de leerkrachten van de mannen en vrouwen uit Herdersem die nu Hoorde, Vercammen en Cayet en de heren De Meyst en Bruylandt (a) 50 jaar zijn geworden (a) Aalst Mossel- en brochettefestijn Vplleybalclub Kangoeroes Aalst organizeert op zondag 8 de cember van 12.00 tot 20.00 uur in de zaal Sint-Martinuskring in de Zonnestraat te Aalst zijn derde mossel- en brochettefestijn. Wie op voorhand inschrijft betaalt 200 fr., ter plaatse moet men 230 fr. neertellen. CMBV Aalst Centrum Woensdag 18 december om 19.45 uur in de Borse van Amsterdam op de Grote Markt te Aalst geeft mevrouw Noëlle Adams een voordracht met dia's over «ikonen». Van vrijdaq 20 tot maandag 23 december heeft in de Belfortzaal op de Grote Markt te Aalst een Kerstmarkt plaats ten voordele van Poverel- lo. De jongerenwerking van het CMBV staat in voor de orgamzatie. ledereen is op deze aktiviteiten welkom Jeugdhuis Terllnden Vandaag vrijdag 6 december funky-cocktail met een optreden van de formatie «Masters and Johnson». Een vleugje nostalgie met funky-swingende music vanaf 20.30 u. Toekomende week zaterdag 14 december mossel-basket souper ter gelegenheid van de uitbouw van basketball Terlin- denboys. Onkosten: 200 fr. Jaarvergadering Vakantiegenoegens houdt zijn jaarlijkse vergadering te Nieu- werkerken in de Volkskring op zondag 8 december met toeristi sche diamontage en films. Met erbij koeken en koffie. Graag uw deelname op voorhand bevestigen via 053/78.75.70. DAC-projekt 5 full- of half-timeplaatsen zijn te begeven in een DAC-project van de Dekenij Aalst. Kuispersoneel met voorrang voor wie ook kennis heeft van houtbewerking, elektriciteit metselen of schil deren. Kandidaturen schriftelijk dadelijk te bezorgen aan medepastoor Michel Bekart, Roklijf 1. Tel. 053/21.32.16. ACV-CM-feest In de Kring, Dr. De Moorstraat ACV-CM-avond op zaterdag 7 december met welkomstwoord, geestelijk woord, toespraak door Nick Leynse, uitreiking van eretekens en feestmaal met tomatensoep, varkensgebraad met groentenkrans en ijsroom. Bijdrage: 250 fr. Onder de 14 jaar 120 fr. Niet-leden 300 fr. Ongeval Maandagmiddag raakte Michel Colette (24) de controle over het stuur van zijn wagen kwijt en botste te Erpe-Mere op de E5 op een paal op de middenberm. De bestuurder, uit Saint-Nicolas, was dood. Aalsters karnavalboek Op vrijdag 13 december wordt het gloednieuw Aalsters Karna valboek 1975-1985 gepresenteerd in kasteel Terlinden. Een uitgave van vzw Dokumentatiecentrum Aalst Karnaval van de hand van Cyriel Temmerman, Antoine Van der Heyden en Stefaan Vonck. Boek dat aansluit op het vroegere karnavalboek dat afslot met 1975. Te 20.15 uur is er een inleiding door de voorzitter van het DAK waarna toespraak door burgemeester Raymond Uyttersprot en voorstellen van het boek door Frans Vanvotsem. U kan zich dit boek aanschaffen door storting van 990 fr. (paperback) of 1190 fr. (kaft luxe afwerking) op rekening 293- 0568481-19 van vzw Documentatiecentrum Aalst Karnaval, Hageveld 39 te 9440 Erembodegem-Aalst. Prins Johnny Johnny Marcoen presenteert zijn nieuwe kamavalhit op zater dag 21 december. Kaas- en wijnavond Het centrum permanente vorming VUB organiseert een kaas- en wijnavond op zaterdag 14 december vanaf 20 u. in de sfeervolle zaal van het RIBTO, Molendreef Vanuit textiel gedacht Stadsbestuur, Vrienden van het Museum Oud-Hospitaal en Dienst Creatief Ambacht van het Ekonomisch en Sociaal Instituut voor de Middenstand brengen in het Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt, een tentoonstelling over hedendaagse textiel kunst «Crisson and Clover» met vooropening op zaterdag 14 december te 20 u. Inleiding door conservator en het Sterckxhof te Deume Jan Walgrave en opening door kuituurschepen Chris Borms. De tentoonstelling is toegankelijk van 15 december tot 12 januari elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Op zondagen van 10.30 u. tot 12.30 u. en van 14 tot 18 u. Gesloten op vrijdag, op 25 en 26 december en op 1 en 2 januari. «'t Spieken» De aktie Welzijnszorg van de Dekenij Aalst steunt dit jaar het buurtprojekt «'t Spieken». 't Spieken is eigenlijk een gewoon huis in de rij, een buurthuis op de rechteroever in de St.-Paulusparochie. Een buurthuis is een huis waar men eens kan binnenlopen zomaar om een klapke te doen, maar ook om te spreken over ilannen en ideeën omtrent de buurt. laar ook hier is niet alles rozegeur en maneschijn. erschillende diensten zijn dan ook in 't Spieken gehuisvest om an die noden en problemen te werken: Teledienst en het antrum voor levens- en gezinsvragen. dres: Spieken, Botermelkstraat 177, 9300 Aalst. Tel. 053/78.35.35. openingsuren: Maandag, woensdag en vrijdag: van 10 tot 12 -ur. /Voensdag van 14 u. tot 18 u. Vrijdag van 14 u. tot 18 u. Vervolgcursus: 20.30 tot 22.30 u. Inlichtingen: Geert Van Cleemput, tel.: 053/21.58.59 Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst Organisatie voorverkoop karnavalpostzegel 1986 Geïnteresseerden die hun verzameling met betrekking tot karnaval (postzegels, prentkaarten, stickers, foto's, medailles) wensen tentoon te stellen tijdens de voorverkoop van de kamavalzegel in de Keizershallen op 1 en 2 februari 1986, kunnen kontakt opnemen met de dienst VRIJE TIJD, Kattestraat 33 te Aalst, tel.: 77.11.11. Jeugd en Muziek afdeling Aalst v.z.w. Op maandag 9 december 1985 om 20 uur organiseert Jeugd en Muziek, in de Feestzaal van het Stadhuis, Grote Markt 3, een koncert met het klarinettenkwartet «Clarus», in samenwerking met de pianiste Yvette Van Tittelboom. Op het programma staan werken van Von Dittersdorf, Mendelssohn, Carion (B), Granados, Müller, Schindelmeisser, en Frackenpohl. Inkom zoals steeds 150 fr., -30 jaar 100, leden en -12 jarigen gratis. Deze week In Netwerk Zaterdag 7 december te 15 uur Kindemamiddag door Pantarei: «De Feen van niks», naar het boek van Liva Willems. Toegang: 80 fr. - 60 fr. (redukties). Leeftijd: voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Org.: Netwerk in het kader van de boekenbeurs. Zaterdag 7 december vanaf 17 uur: Anti-apartheidsdag. Pro gramma: Fototentoonstelling, informatiestands, tentoonstelling en verkoop van Afrikaans handwerk, mogelijkheid tot nuttigen van «Bamboeti»-maaltijd. 20 u.: Gespreksavond met Zuid-Afrikakenners: Frank Velghe (BOA - Boykot Outspan Actie), Frank Pauwels (Amnesty International). Moderator: Luc Schollaert. Optreden van BULA SANGOMA. Toegang: 50 fr., 200 fr. (maaltijd inbegrepen). Org.: diverse verenigingen. Zondag 8 december te 11 uur: Aperitiefkoncert met «Trio Sequentia» (dwarsfluit, hobo, klarinet). Zij brengen werken van Hoffmeister, Van Laer, Scott, Lennon e.a. Toegang 100 fr. (aperitief inbegrepen), 80 fr. (leden Netwerk, Jeugd en Muziek). Organisatie: Netwerk - Jeugd en Muziek. Woensdag 11 december te 20.30 u.: Monika Van Paemel: auteur van «De vermaledijde vaders», over haar oeuvre en zichzelf. Toegang 60 fr., 50 fr. (redukties). Org.: Samenwerkingsver band Boekenbeurs. Meer informatie - zie apart persartikel boekenbeurs. Indien u dit niet ontvangen hebt, gelieve het secretariaat van Netwerk te verwittigen Boeken- en geschenkenbeurs Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst vrijdag 13 decem ber om 20 uur: opening Chr. Lievens-Borms, schepen van Cultuur, gevolgd door lezing van Patrick Bernauw: de kleine uitgever/drukker, zaterdag 14 december van 10 tot 22 u.: boekenbeurs, van 16.30 tot 17 uur: Et. Verhoeyen signeert zijn werk, 20 uur: Et. Verhoeyen, De moord op Lahaut. Zondag 15 december van 10 tot 20 uur: boekenbeurs. Toegang gratis. Org.: Netwerk. Film Feestpaleis, Vlaanderenstraat, Aalst, donderdag 11 december om 20.30 uur Los Ojos Vendados geblinddoekte ogen) (C. Saura, Sp. '78). Een evokatie van de gruwel van het folteren, die onophoudelijk van fantasie in realiteit overgaat. Onuitgegeven film in België. Toegang: 150 fr. Inlichtingen: Jan Louies, Arbeidsstraat 13; Aalst. Door na de vertoning een bezoek te brengen aan Café in De Gele Limonade, De Ridderstraat 68, steunt u de filmclub. Org.: Antrakt filmclub. Jebron Begijnhof 1, Aalst, tel.: 77.63.89. Zaterdag 7 en zondag 8 december: bezoek aan en gesprek met een basisgroep in Ymond. Zaterdag 7 december om 18.30 u.: jebronhuis: viering rond het tema «Gedomineerd worden» (1 sam. 8). Daarna is er kans tot ontmoeting en uitwisseling van de weekervaringen bij de open haard. Of... is er deelname aan de solidariteitsavond anti-apartheid Zuid-Afrika in Netwerk. Goed om er samen eens naar toe te trekken. Het kan een hoop stof brengen tot gesprek. Donderdag 12 december: gespreksavond voor echtgeschei- denen. Vrijdag 13 tot zondag 15 december: boekenbeurs in Netwerk, De Ridderstraat, Aalst Zaterdag 14 december om 18.30 u.: jebronhuis: viering rond het tema «God duldt het niet» (Ez. 34, 1-10). Daarna maken we het voor mekaar gezellig en nemen we wat tijd om naar eikaars verhaal te luisteren. Zondag 15 december: open trekkersgroep Dinsdag 17 december van 16 tot 18 uur: verdere planning i.v.m. «stappen naar vrede» Zaterdag 21 december om 18.30 u.: Jebronhuis: viering rond «De Ware Herder» (Ez. 34) waarna ontmoetingsavond en uitblazen na een week drukte. Filmtechniek Sociaal Centrum Sint-Jan, Rerum Novarumstraat (Immerzeel); Aalst. Maandag 16 december om 20 uur. Het oplossen van montageproblemen (theorie) en lastechniek in de praktijk Demonstratie met verschillende viewers en plakpersen! Org.: Kinova. Kerstfeest 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.LV.-Plein), Aalst-Mijlbeek, maandag 9 december om 14 uur. Kerstfeest. Aanleren van allerlei fijne koekjes door de heer Constant Staelens, Inlichtingen: Mevr. Van Hecke-Leroy, tel.: 70.40.44. Org.: C.M.B.V. Alleenstaanden Groot-Aalst. Dixielandjazz Zaal Bristol, Grote Markt, Aalst, zaterdag 7 december om 21 uur. Orkest «The Intercities» (Ted Fullick) Engeland. Toegang: 200 fr., leden: 150 fr. Org.: Crazzy Bol Jazz Club. Wandelen Vertrek om 13.30 uur op de Houtmarkt of om 14 uur Abdij Affligem, zondag 15 december 1985. Om en rond Affligem (9 km). Op de Houtmarkt komen de wagens die bereid zijn een medewandelaar mee te nemen en ook de wandelaars die niet over een wagen beschikken. Inlichtingen: Talloen, tel.: 21.21.90. Org.: VTB-VAB, afdeling Aalst. Zwemmen Zwembad Sint-Jozefscollege, Stoofstraat, Aalst. Donderdag 12 december van 17.45 tot 19.45 uur. Degressieve abonnementstarieven. Zwemlessen mogelijk. Inlichtingen: Arseen Saeys, tel.: 053/21.68.15. Org.: VTB-VAB, afdeling Aalst. Preskl- en Konditiegymnastlek Sportzaal Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 9 december van 20 tot 21 uur. Degressieve abonnementstarieven. Inlichtingen: Mevr. Talloen, tel.: 053/21.21.90 Org.: VTB-VAB, afdeling Aalst. Verkeersveiligheid Leslokaal van de VAB-rijschool, Pontstraat 66, Aalst. Zaterdag 7 december van 15 tot 17 uur. Vergadering van de werkgroep verkeersveiligheid, ledereen die aan die problematiek enige tijd en inzet wil"spenderen, is van harte welkom. Inlichtingen: Ariël Van den Bossche, Houtenkruisstraat 6, 9390 Moorsel. Org.: VTB-VAB, afdeling Aalst. Sprookjes Sprookjeshuis, Overhammedreef 22A( bos) Aalst. Woensdag 11 december tussen 14.30 en 16 uur. Vertellen van sprookjes aan kinderen vanaf 6 jaar. Inlichtingen: Putbosstraat 14, Aalst, tel.: 78.93.14 of 70.08.50. Org.: Sprookjeswerkgroep. Concert Gymzaal Brandweerkazerne, Vrijheidstraat 55, Aalst. Vrijdag 13 december om 20.30 uur. Sint-Barbarakoncert o.l.v. Marck De Cock, kapelmeester. Presentatie: Chris De Naeyer. Toegang vrij. Org.: Muziekkapel Stedelijke Brandweer Aalst. Kamavalkalender Aktiviteiten december 1985 Vrijdag 6 december om 20 uur: vogelpiktomooi in de Cockpit, Hopmarkt 15, Aalst. Voor deelname betaalt u 80 fr. en 100 fr. op de avond zelf. Org.: Wa Vindj'er Van? Zaterdag 7 december om 20 uur: bakschieting en pitjesbak in café de Belskens, Oude Dendermondsesteenweb 24, Aalst. Org.: De Flirafloiters. Zaterdag 28 december om 20 uur: jaarlijks matottenbal in de St.-Annazaal, Roklijf, Aalst. Org.: De Matotten. De karnavalverenigingen die aktiviteiten wensen aan te kondi gen via de stadsberichten, kunnen die meedelen aan de Dienst Feestelijkheden, Grote Markt 3, 9300 Aalst, of telefonisch op het nr. 053/77.11.11. toestel 210. Spreekbeurt 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.-L.-V.-Plein) Aalst-Mijlbeek. Maandag 16 december om 20 uur. Verantwoorde mechanisatie door O. Standaert. Org.: Bedrijfsgilde Aalst. Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelsstraat 51, Aalst. Woensdag 11 december om 20 uur. «Astrologie» door de heer Van Nootegem. ledereen is van harte welkom. Org.: Groep Merlijn. Ruilen Gemeentelijke Jongensschool, Kaalberg 1Moorsel. Elke 2 en 4' zaterdag van de maand van 14 tot 18 uur (uitgezonderd juli en augustus). Mogelijkheid tot ruilen van munten, prentkaarten, postzegels, doodsprentjes, sigarenbanden, enz. Inlichtingen: Jozef De Luyck, Rijgerstraat 97, Moorsel, tel.: 21.94.02 en Karei De Coninck, IJzerenwegstraat 5, Moorsel. K.A.V.-K.W.B.-Adventabezlnnlng: te 18 uur, gezaim Eucharistieviering in de O.LV.-Hemelvaartkerk rond het van Welzijnszorg, «Kiezen voor de zwaksten». Te 18u45 Crypte: bezinning met teksten en muziek; konfrontatie n vierde wereld o.l.v. Teledienst; gesprek; koffie en j slotgebed en gelegenheid tot napraten. Zondag 8 december Postzegelkring «Dendrie»: te 9u30 in het Parochiehuis,| vergadering met normale aktiviteiten. V.K.SJ.: te 14 uur vergadering voor al de leden in het Idj Maandag 9 december N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. Volwassen catechese: te 20 uur in de Crypte. Tema| gaven van de H. Geest». Dinsdag 10 december K.V.L.V.-hobbyklub: te 13u.30 in de bovenzaal van het I chiehuis: «Breien naar patroon». Spreekdag schepen R. Van Vaerenbergh: elke dinsdag! Parochiezaal van Terjoden van 19 tot 20 uur. K.A.V.-hobbyklub: van 13u30 tot 16 uur in het ACV if (Kaai, Erembodegem). Woensdag 11 december A.A.-groep «Om Mekaar»: samenkomst te 20 uur li bovenzaal van het Parochiehuis. Spreekdag schepen R. Van Vaerenbergh: elke woensdf het dienstcentrum Erembodegem (oud gemeentehuis) tot 20 uur. Donderdag 12 december K.A.V.-kookreeks: te 19u30 in de Crypte. Civiele Bescherming Erembodegem De eucharistieviering van 18 uur, op zaterdag 7 decemÈ de O.-L.-Vr. Hemelvaartkerk wordt opgedragen t.g.v. de I de en overleden leden van de Civiele Bescherming En degem. Het vrijwilligerskorps van Erembodegem, met als spec «Redding», werd opgericht in 1958. Het korps is dl uitgerust en staat ten dienste van de bevolking. Sekt Marcel de Lange (Churchillsteenweg 11, Erembodegemj den) en een twintigtal korpsleden volgen maandelijks lesd oefeningen i.v.m. E.H.B.O.. brandbestrijding, overstmit rampen, in de oude Gemeenteschool, Gaston De Schi straat, Erembodegem. Enkele jaren geleden werd een «Vriendenkring Civiele ming Erembodegem» opgericht, die ook onder de leiding van Marcel de Lange. Herdersem Kampioenenviering In café Sint-Antonius wordt vandaag vrijdag 6 december tel bij het jaarlijks souper de kampioen van schaakclub «De To 'B gevierd. En morgen zaterdag 7 december is het de beurt aan WT( 2, Trekvogels om in café Sint-Antonius te soeperen. Keizer Belotclub Driemaal werd Victor Comelis koning bij de Belottersclub Antonius. Goed voor een keizerstitel die hem zal wo toegekend op het jaarlijks souper op zaterdag 21 decemb 20 u. Nieuwerkerken K.W.B.-tentoonatelling oude volksspelen Op zaterdag 7 december 1985 vanaf 19 uur is jong er uitgenodigd op een avondje «oude volksspelen- Volkskring, Dorp, te Nieuwerkerken. »- Alle tentoongestelde oude volksspelen mogen er gratis g< beerd worden. Wie echter wil meedingen naar één of meer prachtige prijzen, betaalt een bijdrage van 20 fr. ledef^ welkom I Waar kunnen de Nieuwerkerkse senioren terecht?^ - BI] K.B.G.-Nleuwerkerken: lokaal Volkskring, Dorp; voorzitster: Mevr. Heun Maria, Dorp 6 (tel. 78.79.52); sekret^, Perreman M., Merestraat 36A; aktiviteiten kaarting elke 1' donderdag te 14 uur, hobbyklub elke 4* dinsdag te 14 uur. voetverzorging elke 2* dinsdag der onpare maanden, gerege Bv ledenvergaderingen met koffietafel, feestvergaderingen met Pasen en Kerstmis, ééndagsuitstappen en reizen. - Bij de Socialistische Bond derde leeftijd: lokaal Liarspub, Dorpstraat 47; voorzitster; Mevr. Hooghuys-Roelaif^ Hoezestraat 67 (tel. 70.03.23); sekretaresse: Mevr. Van Rossem Maria, Restertstraat; aktiviteiten regelmatig koffietafel met voordracht (soms dia's), tweemaal per jaar m ééndagsreis, sociaal- en kulturele manifestaties, P* groepsvakantie. Baardegem Plechtige Kommunle Vergadering op dinsdag 10 december te 20 u. in de parochiale zaal voor alle ouders van plechtige kommunicanten met inlei ding, praktische schikkingen, voorstellen van het huurkleed en opmerkingen en voorstellen. KBG vergadering Maandag 9 december om 15.00 uur heeft in de een vergadering plaats van KBG Overmere. bezinning door de proost rond de «K in KBG» deze vergadering van harte welkom. Restauratiearchitectuur A.s. zondag 8 december te 11 u. in de trouwzaal jaarlijkse algemene vergadering van de Vereniging voor Aalsters Kuituur show met uitreiking van de aanmoedigingsprijs 1985 voor restauratiearchitectuur. Kennismaking met de computer (in vijf lessen) Dolmen, Brusselsesteenweg 41, Aalst Vierde les. Reeks 1 maandag 9 december Reeks 2: dinsdag 10 december Re ,ks 3: donderdag 12 december Initiatiecursus: 18.30 tot 20.30 u. Berlare. Aan de «scheve villaaan het Donkmeer werd het wegdek opgebroken. Men wil via een kanaaltje zuiver water in het Donkmeer pompen. Het gevolg is dat men van de Donk niet rechtstreeks naar Uitbergen kan, maar een ommetje moet maken via de wiik Sluis (jj) Berlare. Sinterklaas kwam per boot naar Uitbergen (JJ)

De Voorpost | 1985 | | pagina 18