IC HOGE SPEKTAKELWAARDE ALS PLEISTER OP HET VERLIES «AVANTI 18 EEN TOFFE BENDE» De Voorpost - 6.12.1985 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 HANDBAL 1* Nationale 3 m LEBBEKE-IN. HASSELT: 19-21 "r t was u maandagavond aanwezig bij de handbaltopper, mogelijk volgde u de r jd rechtstreeks op televisie en ook als u helemaal niets gezien hebt, kunt u zich sse Jrstellen dat er na het verlies geen opgewekte gezichten te bespeuren vielen in de ka: dan. Inderdaad, door deze nederlaag is het vrywel zeker dat de Belgische titel hij seizoen niet naar Lebbeke zal komen. Avanti telt nu vier punten achterstand op ami rende landskampioen Hasselt en met de bijzonder zware terugronde die het d d tou er al een klein mirakel nodig zyn om de kansen nog te doen keren. Een plaats an8 ngschikking die recht geeft op deelname aan een Europese Beker zal nu wel het ld blijven. :n o moet Avanti niet Daarom is het dubbel spijtig kele wedstrijdfazen uit de Ier. ontevreden zijn. Met voor de Lebbekenaars dat zij tweede helft aangehaald waar bij tierende tweede helft vooral defensief in de fout gin- in Lebbeke de kans op de iv. tt een wedstrijd van gen tijdens de laatste 10' van aansluiting miste, maar de ech- wcl p spektakelwaarde die de eerste helft. Men kan en ter reden van het verlies ligt e s >t de laatste sekonden. men heeft na de wedstrijd en- zonder twijfel in de 7-13 ach- lerc terstand van de rust. Iedereen, en zeker bij Avanti, weet dat men Jo Smeets, de Hasseltse rechterhoekspeler, geen deci meter ruimte mag geven en toch kon de grootste van de «Smeetsen» gebruik maken van imense ruimten om in die eerste helft negenmaal te sco ren!, vier 7-meterworpen inbe grepen. Hasselt daarentegen ving opvallend goed de sprong- worpen van Dirk Verhofstadt op en over het totaal van de wedstrijd speelden de bezoe kers duidelijk meer doordacht dan Avanti. Dit kwam vooral Lebbeke-l. Hasselt 19-21. Dirk Verhofstadt, uitgeblokt door Moes, gaat toch zijn kans (c) tot uiting toen Hasselt in nu- D. Verhofstadt nog voor 19-20 merieke minderheid verkeerd, 3' voor het einde. Toen kort ook wel als het met een man- daarna Dirk Verhofstadt de netje meer op het terrein binnenkant van de paal trof, stond. En toch slaagde de zat het echt niet mee voor de thuisploeg erin ei zo na nog de thuisploeg en hoewel Lebbeke zege te pakken. Het was kee- net voor de laatste minuut nog per C. Vinck die de lont aar. maar eens balverlies leed, het Avanti-offensief stak in het kwam er toch nog een kans op begin van de tweede helft. Met de gelijkmaker. Met nog 6 se- zes doelpunten achterstand konden te spelen mocht Leb- aan de rust, moest Avanti risi- beke een vrij worp nemen maar ko's nemen. Coach De Nil gaf Dirk, reeds een negental keren zijn verdediging dan ook de afgeblokt door de Hasseltse opdracht zeer ver uit te stap- defensie, besloot in de muur, pen en El Hafi hoefde zich te hoewel Comelis zich vrij had bekommeren om de vrije opgesteld en de terugkaatsen- ruimte aan het doelgebied, de bal zorgde ervoor dat met Uiteraard ging Hasselt met een 7-m worp, nog te nemen twee pivots spelen en dat was na het eindsignaal, Hasselt met dus een onmogelijke opdracht. 19-21 cijfers deze handbaltop- Keeper Vinck begon toen ech- per won. Maar zoals wij reeds ter aan een recital van parades zegden, dit was een van die die vriend en tegenstander be- fazen uit de tweede helft waar- wonderend deden opkijken, over de diskussies handelden, Meteen lukte de Lebbeekse waarbij men eigenlijk het falen gok, want na 3' in de tweede uit de eerste helft als hoofd helft had Avanti reeds een ge- oorzaak een beetje vergat, deelte van de achterstand op- In die eerste helft hield Avanti gehaald. Eerst FRed Cornelis met treffers van Koen Verhof- en dan Herwig Maes, beiden stadt gelijke tred tot 7-8 maar weer echt goed, Hedwig in toen liet het de Hasseltse aan- aanval en Fred zowel aanval- val ongestoord «wervelen» en lend als verdedigend, zorgden Jo Smeets maakte de zaak voor 10-13 en hoewel Hasselt voor de Limburgers rond. Dat toch tweemaal scoorde (10-15) was wel het technisch beste was de zelfzekerheid bij Has- gedeelte van de wedstrijd maar selt verdwenen. Vinck bleef het kostte Lebbeke een 7-13 maar «pakken» en ook het on- achterstand. Dat het daarna waarschijnlijk hoog balverlies toch nog zo boeiend werd is van Avanti konden de bezoe- beslist een pluspunt voor de kers niet meer uitbuiten. Met ingesteldheid van de Avanti een doelpunt van K. Verhof- spelers. Avanti Lebbeke: Mer- stadt en drie breack-outs afge- tens en Vinck, D. Verhofstadt rond door Dirk Verhofstadt, 6, EL Hafi, K. Verhofstadt 4, naderde Lebbeke tot 14-15 na 44'. Toch lukte Lebbeke die treffer niet die het gelijk kon brengen en de wedstrijd zou Reserven: Avanti Lebbeke- doen kantelen. Het werd 15- H .t. 10.10 16, 16-17 en na 53' had Hasselt Hasse,t' 18"19 opnieuw een 17-20 voorsprong Na, inplaats van voor, het fa- opgebouwd Lebbeke mei 6 ntonteam spelen, de televisie vetdspclcrs tegen 4 Limburgers ter wille, kostte Lebbeke onge ring toen zwaar in de fout door Iwijleld de zege Enkele basis- hiervan geen gebruik te maken pionnen konden met meer de maar toeh zorgden H. Maes en moed opbrengen het spelers- plunje aan te houden zodat Hasselt laten, minder t Avanti met één enkele wissel speler aantrad. Met treffers van De Ridder en vooral B. Van Ransbeeck, leidde Avanti toch met 11-10 aan de rust maar via 15-14, 16-18 en 18-18 moest het toch de zege aan voor het einde. Avanti: W Van Hove, Y. Geyssels 3, P. De Smedt 2, J. Waumans, F. De Ridder 4, Vlassenroot, P. Hertsens, B. Van Ransbeeck Mol 1, J. De Paiiw, J. Van Onsem. al. A. Lebbeke-l. Hasselt 19-21. Fred Cornelis zal met zijn specifieke schijnbeweging Jo Smeets voorbijgaan (c) Handbal. Avanti-Hasselt 19-21. Hasselaar Lesire gaat met zijn 1,92 m. tegen de Buggenhoutse sportvloer onder het goedkeurend oog van Avantiverdediger El Hafi (c) J. Avanti Lebbeke-lnitia Hasselt 19-21. Fred Cornelis maakt er 4-4 v iHrrs kwamen te laat om de Lebbeekse sneltrein te stoppen (c) Smeets ee HenMal. Asanü UbMe-lnUU. Hasselt 19-21. Fred Cornelis in zijn zoveelste duel mei Jo Smeets (c) ROND AVANTI-HASSELT - Wij geloven niet dat men in de Buggenhoutse sporthal reeds zoveel volk bijeenzag vooreen sportma nifestatie. Zowel het Buggenhoutse gemeentebestuur als de A vanti-verantwoordelijken zagen er dan ook dik tevreden uit met deze evolutie. Dat Avanti de Lebbeek se sporthal verliet lokt inderdaad nog steeds polemie ken uit. - Er was tevens een huisorkestopgedaagd dat weliswaar voor heel wat animo zorgde. Maar of die muzikanten kaas gegeten hebben van de handbalsport betwijfelen wij. Op sommige ogenblikken leek het er wel op of zij tot de «clan» van Hasselt behoordenzoals men ons tijdens de rust vroeg. In de tweede helft, met wellicht verse instrukties, ging het heelwat beter en werden enkel de Lebbeekse doelpunten muzikaal bege leid. - Het deeA enioninc rtxar.ann Ae Avnntisnelam.nlnte.Jo. het woord Wang was aangebracht. Wij meenden toch dat Dirk Verhofstadt bij een andere grote computeifir- ma is tewerkgesteld. Maar alle gekheid op een stokje, met de rechtstreekse T.V. uitzending heeft Avanti wellicht financieel een goede zaak gedaan, De rekla- meborden rond het terrein logen er niet om, er was blijkbaar plaats te kort om al die reklameboodschap- pen goed zichtbaar voor de kamera's te plaatsen. Bij Avanti is men blijkbaar kommercieel al even goed georganiseerd als sportief. - Na de wedstrijd werd dan ook een gestoffeerd koud buffetaangeboden aan de sponsors, gelegenheids sponsors, notabelen en media-mensen. Ook hiervoor had Avanti een steuntje in de rug gekregen nl. van Brouwerij Bosteels. - Maar nu terug naar het sportief gedeelte. Dirk Verhofstadt, die donderdag op training een ontwrichte pink had opgelopen, had zich speciaal laten intapen door een specialist in die verwondingen uit Gent. Toch wel een man om re spekt voor te hebben want indien men van die verwonding niet op de hoogte was, merkte men er niets van. Ook Luc Van Mol was er bij na de rugklachten die hem zelfs het normaal lopen belem merden. Een manuele therapeut - een kraker in de volksmond had hem er vanaf geholpen. - Wie er niet bij waf, was H. Vermoesen. Hendrik was gewoonweg niet opgesteld wegens zijn spijbelenop de training. Naar een Lebbeeks bestuurslid ons vertel de met pijn in het hart, maar tegenover andere spelers zou de opstelling van Vermoesen niet fair zijn geweest. - Enkele reakties: - CARLO VINCK: «Hasselt heeft ons de eerste helft overklast. Tijdens de rust vroeg de trainer dan om risiko's te nemen. Ik had geluk een paar maal de Limburgse pivot te kunnen stoppen en wij zijn een paar keer tot op één doelpuntje kunnen naderen. De gelijkmaker kwam er echter niet. Na de wedstrijd was de stemming eerder bedrukt in de kleedkamer. Maar ik ben ervan overtuigd dat wij er zaterdag zullen staan tr de belangrijke wedstrijd tegen Sasja. Ook at laat i nederlaag zoals vandaag natuurlijke enige sporen - HEDWIG MAES: «In de eerste helft klopte onze 3- 2-1 defensie helemaal niet. Jo Smeets kreeg veel te veel vrijheid, toch zijn wij nog tot op één doelpunt van Hasselt gekomen. In die tweede helft werd er toch te vlug op doel besloten en ook dat veelvuldig balverties kan niet normaal worden genoemd. De ploeg motive ren zaterdag tegen Sasja zal nu wel problemen geven want met de zware terugronde die ons te wachten staat, moesten wij in eigen zaal beslist winnen tegen Hasselt. - FRED CORNELIS: «Wij verloren de wedstrijd inde eerste helft. Deze avond in ons lokaal zal de stemming wel verbeteren. Gelukkig is de spelersgroep van Avanti zulke toffe bende». Tot daar Fr. Cornelis die wel in zijn binnenste de ontgoocheling moest verwerken, dat was duidelijk te merken, maar er wel voor oplet dat er geen woorden gesproken worden die aanleiding zou den kunnen geven lot misverstanden. - PIET MOONS: (ex-secretaris-generaal en fervent Hasseltsupporter als geboren Hasselaar): «Dirk Ver hofstadt gekwetst. Waar? Toch niet aan zijn benen zeker?». Waarmee hij duidelijk doelde op het afblok- ken van Dirk's doelworpen. Niettemin voegde hij er aan toe een groot respekt te hebben voor de kwaliteiten van Dirk. «Bij Hasselt wist men dat Dirk moest gestopt worden en dan kon de zege ons niet ontglippen». Heb jij nu ooit echt geloofd Hasselt te kunnen kloppen, Fredje?», waarop Cornelis onmiddellijk een bevestigend antwoord gaf. Ook naast het terrein laat Fr. Comelis zich niet graag in een hoek duwen. EVA

De Voorpost | 1985 | | pagina 29