r IRFAITCIJFERS IET EENS OVERDREVEN Q «VERDIEND ERRASSENDE WINST VAN KAVD OP AALTER 'Y Z1 s TOPSCHUTTER DE JAEGHER TWEEMAAL VANOP DE STIP EEN GEWELDIGE MATCH BOKSEN IN SINT-NIKLAAS VOETBAL De Voorpost - 6.12.1985 - 31 I Lede heeft op een vrij eenvoudige manier afstand kunnen nemen van een zwak jtnd Doornik. By de bezoekers was het enkel Colin die in de eerste helft even in de y kwam. Na de rust probeerde Doornik zijn opgelopen achterstand van de twee-nul goed te maken, maar de bezoekers waren werkelyk te ongeaarlijk om te scoren. I bouwde zyn voorsprong verder uit en walste probleemloos over de bezoekende 'iging. G LEDE - DOORNIK 5-0 3e Nationale ie r 'de-RC Doornik 5-0. Alain De Rijck kijkt belangstellend toe hoe Philippe Arno een gat nstan lucht trapt (per) Lede begon dus goed aan de wedstrijd. De onzekere Lorré verscheen aan de aftrap en kon alweer de rol van spelverdeler opeisen. De gevaarlijke Car- lier en het duo Van Der Schue- ren werden regelmatig in het straatje gestuurd. Doelpunten konden niet uitblijven. In de 24ste minuut was het een eer ste keer raak. De bedrijvige Van Tilburgh nam een hoek schop en Carlier verlengde in het doel van de kansloze Druart. De thuisploeg bleef de betere ploeg en kombineerde zeer vlot. Vijf minuten voor inrukken verdubbelde Lede zijn voorsprong. Het begon al lemaal bij De Winne. Verhelle kreeg op diens voorzet de kans maar de bal werd afgeweerd. Die kwam bij Frans Van der Schueren terecht. Uit de voor zet van laatstgenoemde volgde een duel tussen Lorré en Druart. De Doomikse doel man kon de bal echter wel wegslaan maar in de voeten van Carlier die meteen raak trof. De ruime voorsprong aan de rust was verdiend en kon zelfs veel hoger zijn opgelo pen. De wedstrijd van Diegem indachtig bleven de Ledenaars eveneens in het tweede bedrijf aanvallen. De eerste kans was voor Carlier, maar Druart red de laag uitvallend. Nog voor net uur verstreken was wist Franky Van der Schueren een misverstand in de Doomikse verdediging uit te buiten. Het schot belandde hoog in de tou wen voorbij enkele wanhopige verdedigers. Even konden de bezoekers iets terugdoen, maar het schot van Depret werd door een werkloze Vijt gered. Lede kontroleerde de wedstrijd volledig en in de slot fase van de partij werd een hopeloos zwak spelend Door nik volledig afgemaakt. Een solo van Lorré werd door Hen- neghien in eigen doel verwerkt en vijf minuten voor inrukken was het de ingevallen Glenn Geeraerts die de eindcijfers vastlegde. De bezoekers lieten een ble ke indruk na. Het wordt voor Lede alvast in de komende thuiswedstrijd een ander paar mouwen wanneer leidersploeg Germinal Ekeren haar op wachting maakt aan de Open- veldstraat. Eerst dienen de Le denaars wel het bezoek af te leggen aan bekerterrorist Franc Borains. Scheidsrechter: Bils Jong Lede: Vijt, Baten, De Rijck, Bettens, De Winne, Verhelle (70' Loopmans), Lor ré, Van Tilburgh, Van der Schueren Frans (66' Geer aerts), Van der Schueren Fran ky, Carlier en Vergeylen. (g.d.t.) Lede-RC Doornik 5-0. Guido Carlier, auteur van de eerste twee doelpunten rukt op (per) T «DRACHT ZELE - KV OOSTENDE 1-3 (ot oocheling by de supporters en uiteraard ook by de angl rs na de onverdiende ontknoping die dit treffen te staa v^e'- V°*tb®l kan onrechtvaardig zyn en met deze re troost moeten de Zeienaars het stellen. handig gebruik om in drie tij den de gelijkmaker te scoren. Met Patrick Maache als ver vanger van de niet onverdien- dat een foute Gemay de wedstrijd had doen keren. «De zwarte periode is begonnen na de thuisnederlaag twel de eerste helft even- ig verliep kon de thuis- ekei dankzij een overtuigend 'oul t kwartier meer dan het ip ei unt verschil gescoord Filip Plaetinck aan de rechtvaardigen. Het ge- t schot van Jan Pieters, erste kans voor Rudi man en diens kanonbal de dwarsligger vcrdien- "ri, -en beter lot. Het offen- Oostendc gesteund F/oflJde inb eng van Woodruff dag Ie de thuisploeg in een p„t. :<Jigcnde rol. bezoekers bleven echter mdig terwijl de Zclcnaars leste doelkansen op het tapijt uittekenden. Doelman Wittewrongel was echter niet te verschalken op pogingen van Bordui en Van den Broeck. Rond hel halfuur leid de een verkeerde beslissing van ref Gemay de gelijkmaker in. Bram Van Kerkhof, reeds geel op de 56ste minuut. traDte de naar het doel oprukkende Peersman onderuit. Gemay, die regelmatig de adviezen van zijn lijnrechters negeerde ver tikte de Oostendenaar nu ook de tweede gele kaart te tonen met rood als gevolg. Peersman zou zich laten vallen hebben en van dit ogenblik konsternatie maakte de gevaarlijke Priem stelijk spelende Frank Van den tegen Merchtem» beklemtoon- Bfoeck kwamen de lokalen ei zo na opnieuw op voorsprong. Wittewrongel pareerde met de hij. «Vandaag heb ik de eerste ontgoocheling gemerkt bij het supporterslegioen. Jam- veel brio ook deze geplaatste mer, vermits de wedstrijd evo- kopbal. Vijf minuten voor tijd viel het onverdiende vonnis. Woodruffs inzenden op rechts, waarop doelman Van Puyvel- de zich i lueerde naar een 2-0 voor sprong. Doelman Wittewron gel heeft dit met een drietal mirakuleuze reddingen verhin- i'iSWSASfi fe&mTifMm1 Sks-Nftr n ■- r I.L Upt van de vrijstaande Priem die voor de tweede maal kon raak treffen. Twee minuten later hing nummer drie tegen de touwen nadat de thuisploeg wanhopig naar rechtvaardig heid had gezocht. Ook Een- drachtsekrctaris Etienne Quin- tijn was de mening toegedaan Kerkhof niet te bestraffen. Het betekende een keerpunt dat uiteindelijk is uitgelopen op een onverdiende nederlaag. Net zoals ik voor de wedstrijd had gevreesd. f. Joost J. Lede-RC Doornik 5-0. In de 24ste minunt wns de bed rijp mor de touwen. Via het hoofd ran Carlier werd het l-o. ipe LTER - KAV DENDERMONDE 1-3 V Dendermonde ondernam vorige zondag met geen al [erust gemoed de trip naar Aalter. Voor een paar was de E3-ploeg te gast in het stadion te Grember- legde KAVD behoorlijk het vuur aan te schenen, chts met veel moeite en een beetje meeval kon paars- uw de twee punten aan huis houden. De overwinning Aalter betekende voor velen dan ook een komplete rassing. presteerde weer zoals ind e grote dagen. Omdat ik mij na de hervatting aan een nog ster kere druk van Aalter ver wachtte, bracht ik Hugo De Schrijver in de ploeg en ver trouwde hem de rol van schok- breker toe Die wissel was geenszins bedoeld om ons vijf enveertig minuten in te gra ven. Het kwam er gewoon op aan om een verwacht offensief te smoren en de defensielinie een steviger basis te bezorgen. Na een kwartier zijn we een tweede keer tot scoren geko men. Een doelpunt waarvan Patrick Poppe andermaal de auteur werd en dat tot stand kwam na een kombinatie met Stefaan De Wolf. Amper vijf minuten later sloeg de thuis ploeg toe. Toen hebben we enige tijd water en bloed ge zweet. Iedereen verwachtte zich aan de gelijkmaker. De wil om de voorsprong in geen geval prijs te geven, was bij alle spelers aanwezig. Nie mand liet zich achteraan op een tekortkoming betrappen en ook Verstrepen was bij de zaak. Hoewel we zeker niet ongevaarlijk bleven langs de counter, gebeurde vijf minuten voor tijd wat door niemand meer werd verwacht. Patrick Poppe ontsnapte aan de aan dacht van zijn belager, drong door tot in het doelgebied, verscheen oog in oog met de doelman, die de bal miraku- leus kon afweren. Stefan De Wolf, die inmiddels was ge volgd, kon met sukses herne men. Metéén was de wedstrijd gespeeld. De thuisploeg boog het hoofd en legde zich neer bij de nederlaag». In Dendermondse voet balkringen was men uiteraard opgetogen over de winst. Dirk Michelet, Alain Verstraeten, Guy De Baere en Patrick Pop pe werden als meest markante figuren bestempeld. Patrick Poppe was in Aalter aan zijn zevende kompetitiedoelpunt toe, waardoor hij prijsschutter is geworden bij KAV Dender monde. In twee recente wed strijden kwam hij trouwens vier keer tot scoren. (e.g.) SK AALST - LOVENDEGEM 3-1 SK Aalst heeft het lang niet Aalst zijn voorsprong te ver- zo gemakkelijk gehad met Lo- dubbelen. Een schot van al- vendegem als het scoreverloop weer De Naeyer werd met de wel zou kunnen laten vermoe- hand uit het doel geslagen. De den De Aalstenaars toonden daaropvolgende strafschop zich voor de doelmond wel werd zonder problemen door gevatter. Uit een handjevol De Jaegher omgezet. De thuis- kansen puurden de Ajuinen ploeg kon meteen de rust in- twee doelpunten voor de rust gaan met een veilige voor wat zeker meer dan goed be- sprong nadat men werkelijk loond was. Eerst scoorde De niet het onderste uit de kan Naeyer met een mooi afstands- had hoeven te halen, schot toen hij de bal van een bedrijvige De Jaegher kreeg Het spelbeeld wijzigde aangespeeld. Doelman Van enigszins na de koffie. De gast- Herzcle had geen schijn van heren kregen nu meer kansen kans. Kort voor de rust wist maar wisten die nu minder Provinciale Temse - Latem 5-0. Van Haute scoort met het hoofd, ondanks de tussenkomst van de Latemse doelman, (dw) goed te benutten. Lovende- JEMSE - LATEM 5-0 gem van zijn kant kwam tien minuten voor affluiten aanslui- yan Buyndert, Van Houtte en Raemdonck veranderden ting vinden met Aalst. Creëlle het Temse-terrein in een schiettent na de aanloopronde, zorgde er met zijn doelpunt Naar „etu;„en beweren was dit de mooiste match die dn'. tafïh Temse dil seizoen al speelde. De neofiet doet het trouwens ter in de slotfase de rege veilig helemaal niet slecht in eerde proviiwiale. Latem simmers stellen toen De laegher vanop een ploeg met heelwat ervaring, al ontbrak Herve uetesie de stip de eindcijfers wist vast als'organisator by de bezoekers, te leggen. Aalst verdiende de overwinning en dient die voor- Na de gebruikelijke studie- de 29ste minuut scoorde Van al toe te schrijven aan het hoge ronde leek het alsof Latem de Buynder en dat was het signaal gemiddelde waarmee er tegen match in evenwicht zou kun- om alle registers open te trek- Lovendegem werd afgewerkt, nen houden. Dat gebeurde ken. Een kwartier later stond (g.d.t.) ook tot aan het halfuur. Toen het al 3-0 en dat was voor de oetbal. Stephaan De Wolf van KAVD scoorde in Aalter (c) Het werd zeker geen on- konden we tot scoren komen. lit trdiendc overwinning, dixit Guy De Baere legde de basis. tfenmeester Etienne Borré. Hij schoof de bal voor doel n )at we ons aan ernstige tegen- waar Patrick Poppe stond op- If and mochten verwachten, gesteld en scoorde. Dat de M as vooraf geweten. De thuis- thuisploeg op die achterstand Joeg is snel van stapel gelo- zou reageren lag in de lijn van «n. We hebben op dat offen- de verwachtingen. Tot de rust ief kalm en koelbloedig gerea- werden we ononderbroken be- M |ccrd en het wapen van de stookt. Doelman Verstrepen cl ountcr gehanteerd. Na een heeft een paar keer handelend iwartier hebben we het even- moeten optreden. Zijn tussen- richt hersteld en even later komsten waren sekuur. Danny barstte de wedstrijd open. Op thuisploeg een gangspositie na de rust. Van Houtte had één minuut na Van Op vrijdag 6 december wordt in zaal De Panda, Grote Markt 25 in Sint-Niklaas een belangrijke boksmeeting georganiseerd. Organisator Jerry Colman heeft twee beroepskampen kunnen versieren en daarnaast wor den nog verschillende liefhebberskampen gepland. De belangrijkste wedstrijden zijn dus tussen André Blanco (60 kg, Boxing Club Wilrijk) en Julio Garcia (59 kg, Charleroi) over achtmaal drie minuten en tussen Larby (63 J kg, B.C. Temse) en Angel Garcia (62 kg, Charleroi). De liefhebberskampen worden gebokst door leden van B.C. Wilrijk, B.C. Winne, B.C. Oostende, B.C. Caroliongiene, B.C. Temse, B.C. Kalken, B.C. Licht- aart en B.C. Gerona. De toegangsprijzen beginnen vanaf 300F. Buynders treffer de voor sprong verdubbeld, zodat La- tem er enigszins aangeslagen bijliep. "Hen minuten later was het weer zo ver. Op de veertig ste minuut scoorde Raem donck en Temse ging gelukkig de rust in. Na de koffie trok de thuis ploeg het laken nog meer naar zich toe en domineerde gewel dig de match. Dat zou uitein delijk resulteren in forfaitcij- fers tegen de moedige maar bezoekers. Van Houtte en Raemdonck klaar den in die tweede periode de klus op de 57ste en de 66ste minuut. Latem kon zelfs de plaatselijke keeper nooit be dreigen, terwijl Temse vooral kollektief een glansrijke match speelde. Temse staat nu vierde op vier punten van de leiders. Dat de Scheldejongens naar de goal kunnen vlammen hebben ze al bewezen, maar de defen sie laat zich ook niet gemakke lijk rollen, alleen Gent en Evergem verdedigden totnog toe beter. Tegen een dergelijk vlot draaiend Temse zal KAV Dendermonde het volgende zondag niet onder de markt hebben, al ging deze gerenom meerde ploeg deze week met 1-3 winnen op Aalter. KAVD staat zevende op één punt van Temse, scoorde één keer meer maar liet er zes potten meer binnen. Het kan ook volgende week de moeite waard worden. DeBe

De Voorpost | 1985 | | pagina 31