te I<S IBUR MOERZEKE ORDT HERFSTKAMPIOEN ELDERT WAS VERWITTIGD, EMZEKE ALS ECHTE KLAUWAERTS EENDRACHT MAAKT DE WEDSTRIJD, KEMZEKE HET WINNEND DOELPUNT WEDSTRIJDEN ONGESLAGEN KRUIBEKE WEER IN DE LIFT De Voorpost - 6.12.1985 - 33 VOETBAL 2eProvinciale EEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS ir deze zege van Kemze- |E. Meldert, was we had- lloorspeld in de titel van |week, zijn de Waaslan- lgar de tweede plaats ge- ben en lopen nu in de oren van Robur Moerze- liswaar met een achter ren twee punten. Toch ldert niet de mindere, leel. In een leuke eer- t zorgde de thuisploeg het eerste gevaar met een [van Crabbe. Vereecken [ver met het hoofd maar Koekende keeper rea- Fgepast. Ongeveer half je eerste helft drong Mel- J aan, Ronny Buyle be- iar doel, maar een be- I verdediger kon nog i de lijn wegwerken, b had Kemzeke daar- eeds verwittigd met een dat voorlangs ging. Rond Ifuur was het dan zover, ns kón scoren en meteen de thuisploeg aan ach- gen denken. werd er niet brutaal ge- het ging er af en toe n toe en beide ploegen keken in de eerste periode tweemaal tegen geel aan. Na de rust zouden de bezoekers nog twee gele kaarten voorge schoteld krijgen. Maar die hadden ze blijkbaar liever dan goals in hun nadeel. Meldert trok toen voortdurend ten aan val, misschien zelfs iets te overijld om de bezoekers fel te verontrusten. De Kemzeekse doelman weerde zich als een duivel in een wijwatervat en de gasten mogen voor hem een kaars doen branden, want uit eindelijk sleepte hij beide pun ten uit de Meldertse brand. De thuisploeg had wel meer ver diend dan deze nederlaag, maar Kemzeke is een gevaar lijk ploegje dat een grote dosis verstand kan opbrengen in moeilijke situaties. Kemzeke krijgt zondag Lokeren op be zoek. De toekomstige tegen stander won deze week thuis tegen Schellebelle met 3-2 en weet wel goed het doel staan, maar de verdediging is af en toe lek. Meldert gaat op be zoek naar Heikant Zele en zal daar goed op zijn tellen moe- lledij iillis-Waas - Bazel 0-0. Knap plakwerk van de Sint- u doelman, klemvast en hoog opspringend (polo) ten letten. Lokerse-Schellebelle werd dus 3-2 en de basis van die Lokerse zege werd in de eerste helft gelegd. Het speelde toen copybook-voetbal met een steeds maar aandringende Costa Vervaet, die op ideale wijze door zijn maats werd gelanceerd. Hij lukte drie doelpunten in een halfuurtje tijd en dat wil wat zeggen over de waarde van deze klasbak. Schellebellenaar Meert kon na een kwartier de stand wel op 1- 1 brengen, maar tegen de rust stond het 3-1. Vervaet had zijn rekening gepresenteerd. Schel lebelle deed het moedig en kwam na de rast met vier aan vallers in het veld en daardoor kregen de Lokeraars veel ruimte in het middenveld, waarvan echter geen gebruik werd gemaakt. Het taktische pokerspel van de bezoekers re sulteerde in de aansluitings treffer op de 70ste minuut. Het werd dus nog spannend na dit doelpunt van Van der Meersch. De lokale defensie bleef echter de baas. Lokerse staat nu zesde en gaat zondag Kemzeke in eigen nest bela gen. Het kan mooi worden. Schellebelle krijgt het aan de stok met Brakel en kan twee punten in de wacht slepen. Kruibeke kreeg het niet on verdienstelijke FC Dender leeuw als gast en de lokale spitsen Cockheyt en Segers konden hun hartje ophalen. Zij drukten hun stempel op deze wedstrijd. Na de gelijk- opgaande studieronde troffen ze om beurten raak in een kleine twee minuten tijd. Een koud stortbad dus voor de be zoekers. Kruibeke bleef aan dringen en Segers zou nog voor de rast kansen missen om nog verder afstand te nemen van de bezoekers. Verleyen van Denderleeuw kreeg dan voor de tweede keer geel en mocht het afstappen. Kruibeke kon echter niet veel aanvangen met deze numerieke meerder heid. Uiteindelijk zou het 3-0 worden nadat Cockheyt op het uur een strafschop omzette na een fout op Segers. Kruibeke trekt zondag naar Herleving Vrasene dat deze week van Lebbcke met 4-0 de kous oo dc Kop Kreeg, een weasinja waar in Staes (tweemaal geel) van het veld moest. DeBe E. MELDERT - KEMZEKE 0-1 Eendracht Meldert speelde looflijke pech af te rekenen en ondanks de nipte nederlaag kwam meerdere malen dicht een uitstekende wedstrijd. De bij een doelpunt. De bezoe- bezoekers waren gewoonweg kende doelman speelde echter nergens en kwamen amper in een grandioze partij. Zo stopte het stuk voor. Een counter hij een kopbal van Merckx en besliste echter over de wed- een schicht van Vervecken. strijd. Die kwam dan nog du- Toen hij bij een kopbal van bieus tot stand. Doelman Mer- gan werd eerst omvergelopen door een bezoekende aanval ler en terwijl hij gekwetst op de grond lag scoorde Kemzeke winninggoal. De scheids- Buyle toch verslagen was stond een verdediger hem bij. Kem zeke speelde met acht negen man achteraan en keilde de bal meerdere malen buiten. Vijf minuten voor tijd knalde Crab- rechter had echter geen fout be nog op de paal. Het aanval- bemerkt en kende het doel punt toe. Mergan moest nood gedwongen vervangen worden door Wauters. Eendracht had met onge- lend geweld bracht echter geen doelpunt op. Dame Fortuna had duidelijk de zijde van Kemzeke gekozen. (j.v.l.) Sint-Gillis-Waas - Bazel 0-0. De Bazelse Smet is mooi door en kan op doel besluiten, maar C1T T fTRRfTITir 7.FVFN de lokale doelman is bij de pinken en werpt zich letterlijk op deb al (dw) OI» UIjUIJIjIYU £JmJ W Uil LEBBEKE - VRASENE 4-0 SK Lebbeke is flink op kwam uiteindelijk tot stand op dreef. Zeven opeenvolgende acht minuten voor het einde, wedstrijden bleef de Konkel- Wim Vermeiren werd er de goedploeg ongeslagen. Deze auteur van, maar Garry De keer won ze gemakkelijk tegen Kinder had ruim zijn aandeel Vrasene. De cijfers zijn zelfs in de voorbereiding. Op dat niet overdreven. Had men ogenblik was de zege een ze- voor een stuk de verkeken kerheid. In de slotminuten be- kansen waargenomen, dan had er gerust een dubbele stand op hét scorebord kunnen ver schijnen. Klubleider Willy Meert doet ons het verhaal van de match. Het hoeft met gezegd dat kroonde Eric Van Damme de match die we oververdiend hadden gewonnen, met een vierde doelpunt». SK Lebbeke is nochtans niet zonder kleerscheuren uit het strijdperk getreden. In de loop we een karrevracht kansen. Sint-Gillis-Waas - Bazel 0-0. De Bazelse verdediging is er absoluut niet gerust in als de Vrasene werd op zijn doel ge- Sint-Gillisse aanvaller afdrukt (dw) we doorlopend in het offensief van de tweede helft werd Frans waren. Dat blijkt uit de uit- Peeleman ernstig gewond aan slag. Na acht minuten zijn we de enkel. Hij diende geëva- voor het eerst tot scoren geko- kueerd. Het is zeer de vraag of men. Een vrije trap, omgezet hij tegen komende zondag zal door Herman Van Langenho- hersteld zijn. Defensief liet ve kwam in bereik van Eddy Lebbeke ons een zekere in- De Malsche, die met het hoofd druk. Dat is belangrijk. In de kon afdrukken. Daarna kregen middenlinie was de opbouw niet zo best en vooraan werden al te veel kansen de nek omge- plakt en raakte maar niet uit wrongen. In ieder geval rukt die omknelling. Pas op twee de Konkelgoedploeg op in de minuten voor rust konden we rangschikking. Indien men de een tweede doelpunt realise- komende weken zo blijft ver ren. Dat kwam tot stand na der spelen, is er voor de ploeg een scrimmage voor doel, waarbij Wim Vermeiren de be- van trainer Van Der Straeten in de tweede kompetitieronde slissende stoot kon geven, nog een belangrijke rol wegge- Toen onmiddellijk na de rust legd. Misschien veel belangrij ker dan sommigen zelfs in Leb beke menen. Vooraf komt het bezoeker Staes na twee gele kaarten uit het veld verdween, werd onze opdracht vergemak- erop aan om zondag in Steke- kelijkt. Toch hebben we gerai- ne niets aan het toeval o lang" rwijl C Ö^UR - STEKENE 3-0 ori ide zondag wordt de vijftiende kompetitiewedstrijd gespeeld. Dan is ook de 100 kampioen in iedere reeks bekend. Nu al kan gezegd worden dat dit in tweede leiale Robur Moerzeke za] zijn. De Moerzekenaars leiden met een voorsprong van Kokur-Stekene 3-0. Luc Vercauteren probeert de Stekense speler de bal te ontfutselen (vh) punten op Kemzeke. Zelfs bij een nederlaag en een overwinning van Kemzeke is I t zeker van de, eigenlijk toch maar weinig zeggende, herfsttitel, vermits in dat we overige„s biezon. Kemzeke nog altijd minder gewonnen wedstrijden telt. der tevreden.» Robur Moerzeke begint nietA Stekene kenden Ver- den. Daarna was hun bobijntje helft poogde Stekene initiatie- stilaan in zijn kansen te gelo- yan ren en z,:n maats maar af. namen wij initiatieven en ven te nemen en te reageren ven. Komende zondag staat de gedi i nroblemen. Klubleider dwongen een veldmeerderheid op de achterstand. Binnen de verplaatsing naar Kerksken op g ziel «De Macre ai. In het derde kwartier zijn kortste keren hebben we hun het programma. Daarna wach- 1 „j we twee keer tot scoren geko- inzichten gedwarsboomd en ten er drie opéénvolgende Zol oewel het niet aan mij is men. Een eerste maal langs zijn we in de aanval gegaan, thuiswedstrijden (Appelterre, erdi tmands rekening tc ma- Luc Vercauteren, die een Schellebelle en Kerksken). Be- imille veronderstel ik dat Steke- voorzet van Benny Huyle- Het duurde lang alvorens er langrijk is ook wel dat Robur :r l jaar een vogel voor de broeck wist te verlengen, een der^je doelpunt op het Moerzeke in zes recente wed- (i ordt. Daarmee bedoel ik Daarna via een gestrekt schot bord verscheen. Zeven minu- strijden geen enkel doelpunt iet een degradatiekandi- van Luc Vermeer, waartegen ten voor het einde zou Patrick diende toe te staan. Wat een is. Tijdens het eerste hal- de bezoekende doelman geen Verhelst er de auteur van wor- bewijs js van de stevigheid van konden de Waaslanders enkel verhaal had. den. Hij realiseerde die treffer de defensie. Enigszins gelijke tred hou- In het en r houdt rie-Ai van de tweede na een kombinatie met Fran- kie De Vos. Voor Patrick bete kende dat zijn eerste kompeti- tiedoelpunt. Hoewel hij een werklustig voetballer is en ge regeld krachtig weet uit te ha len, kende hij geen geluk bij het besluiten. Ik meen dat dit doelpunt voor hem een ver diende beloning is. Over de inzet en de werklust van Pa- (E.G.) Robur-Stekene 3d). De Stekense doelman Van De Wiele Voetbal. Eddy De Malsche van SK Lebbeke, basislegger van klaart de klus (vh) de mooie zege (c) gour-Stekene 3-0. Moerzekenaar De Vos kopt keihard jtór doel, maar de Stekense doelman redt (vh) KRUIBEKE - FC DENDERLEEUW 3-0 De kompetitie is zo goed als halfweg en debutant Kruibeke lijkt zijn tweede adem te heb ben gevonden. Na een veelbe lovende start, die zelfs een tij delijke leidersplaats als bekro ning kreeg, kende de stijger uit de derde E een paar moeilijke weken, met een magere één op zes als konkreet gevolg. Twee opeenvolgende overwinningen zorgden er evenwel voor dat Kruibeke opnieuw in de lift zit. Opvallend daarbij is dat groen-wit tot nu toe meer scoorde dan de twee ploegen die hen in de rangschikking voorafgaan, Robur en Kemze ke. De lof van de plaatselijke spitsen Cockheyt en Segers werd trouwens al herhaaldelijk gezongen. Zondag verdeelden ze de buit weer netjes onder elkaar. Het eerste halfuur van de par tij tegen FC Denderleeuw, dat het stukken beter doet dan de gemeentegenoot Standaard in dezelfde reeks, kenmerkte zich door een wisselend spelbeeld, met kansen aan beide kanten. Hoe onwaarschijnlijk ook, maar Segers slaagde er bij her haling niet in zijn ploeg op voorsprong te schieten. Die eer moest hij zeven mi nuten voor rast aan spitsbroe der Cockheyt laten. De beste versterking van Jong Vlaande ren liet zich niet onbetuigd. Aangespoord door Cockheyts voorbeeld vond dan toch ook Segers de weg naar de netten, nauwelijks één minuut later. Toen de bezoekers tot tien man waren herleid (Verleyen had tweemaal geel gekregen) werd het er voor de thuisploeg niet makkelijker op. In heel de tweede helft werd nog amper één keer gescoord, toen Cockheyt vanop de strafschop stip raak trof na fout op, jawel, Segers. (D.V.V.) Robur-Stekene 3-0. De Vos knalt op doel, maar de bal vliegt over (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 33