Lokeren uit de rode cijfers: dé ommekeer!? ra u De Oude Rijksweg te Lokeren wordt vernieuwd Zeels kaart- en kwartetspel is van de pers Zeelse brandweer verbroedert met het Duitse Diiren Zeelse middenstand schenkt een miljoen frank aan kliënteel Algemene leden vergadering bij PW Lokeren Begrotingen '86 goedgekeurd in Buggenhout 8 - 6.12.1985 - De Voorpost De Lokerse gemeenteraad heeft niet de naam een opwin dende aangelegenheid te zijn. Vooral het laatste jaar was dit toch vooral het geval. Uitschieters zyn uiteraard die zittingen wanneer de rekeningen worden gepresenteerd of wanneer de begroting voor het volgend jaar wordt voorge legd. Dan komen de «grote» tenoren en wordt er nogal wat gegoocheld met cijfers en tegenstrijdige uitspraken. Zo ook vorige maandag toen er gekibbeld werd over de begroting van het OCMW en deze van de stad. Vooraleer de zitting echt kon beginnen was er heel wat stoel en tafelgedans voorafgegaan. Voor een goed begrip dient men te weten dat Lokeren geen gemeenteraadszaal bezit. Sedert enkele jaren na de fusie vergadert men in de Torenzaal die eigenlijk tot de kulturele infrastruktuur behoort. Met de koude golf van eind november was niemand tevreden dat de temperatuur in de zaal amper de stembanden kon warm krij gen (of was het omgekeerd?) zodat men voor de belangrijke zitting van vorige maandag be sloot te verhuizen naar het konferentiezaaltje, gelegen naast het cafétaria in het Cul tureel Centrum. Men dacht er plaats genoeg te hebben doch men had niet gerekend op de komst van een paar klassen middelbare schooljeugd. Wij selijk besloot men opnieuw te verhuizen, een verdieping ger, naar de foyer. Het hoeft gezegd dat dank zij het aanwe zige stadspersoneel nogal vlug de respektievelijke plaatsen konden ingenomen worden. Of de jongeren veel wijsheid opgedaan hebben, durven we betwijfelen. Interesseerde het hen blijkbaar niet veel, gedis ciplineerd waren ze wel en dat kan niet steeds van sommige gemeenteraadsleden gezegd worden. Informatie? Nadat een reeks punten wer den goedgekeurd (o.a. herstel lingswerken en diverse leverin gen van materialen) kwam een eerste belangrijke bespreking aan de beurt, nml. de begro ting van de stadskliniek: Eerst nog volgende bemerking. Aan de publieke bespreking van de begroting gaat een gesloten ge meenteraadszitting vooraf waarop een technische uitleg wordt gegeven. De gemeente raadsleden beschikken over een bundel gegevens waarover uitleg kan verstrekt worden. Op de openbare zitting wordt alles dan nog eens politiek her kauwd. Zelfs voor de meest aandachtige toeschouwer, we- ze het publiek of de pers, is het uiterst moeilijk om de lawine van cijfergegevens te volgen. Wanneer dan nog detailpunten door een of andere interpella tie alle aandacht krijgen, wordt het helemaal al te zot. Ofwel beschouwt men de pers voor oerdom ofwel is men ge woon te lui om enige overzich telijke informatie te geven. De taak van de pers is.o.i. nog steeds om de bevolking voor te lichten wat er met hun centen gebeurt. Met de verkiezingen heeft men de mond vol over inspraak van de burger. Wat wilt ge echter als men het niet nodig vindt om via bvb. de pers voldoende uitleg te geven en dit kan toch ook op een gemeenteraad? Of niet soms? Reeds bij herhaling hebben we aangedrongen om aan die stel selmatige lacune een einde te stellen. Helaas! En zeggen dat de verantwoordelijken er dik wijls op aandringen om zo gun stig in het daglicht gesteld te worden. Het is niet de eerste keer dat we hier in «De Voor post» sommige praktijken van weliswaar enkele schepenen aan de kaak willen stellen. Ook bij persoonlijke gesprek ken hebben we beleefd ge vraagd opdat er verandering zou komen. Nogmaals helaas! Stadskliniek Keren we, aansluitend bij het bovenstaande, terug naar de begroting van de stadskliniek. Volgens de schepen van wel zijnszorg, Roger Bussens (SP), werd die begroting op een to taal andere manier opge maakt. Zo zou er o.m. sprake zijn van verscheidene nieuwe hoofdstukken. Als voornaam ste citeerde hij de post «Erelo nen - C.I.D.» en dit laatste is dan de afkorting van «Centrale Inningsdienst». Zoals men weet is in het eerste kwartaal van 1985 heel wat te doen geweest omtrent de houding van de geneesheren van de stadskliniek. Men herinnert zich nog wel dat er nogal wat heibel ontstond omtrent de af drachten van de dokters en de inspanning die gevraagd werd opdat zij ook zonder bijdragen (nadat het personeel reeds in 1984 heel wat inleverde) tot de financiële gezondmaking van de stadskliniek. De verwikke lingen rond de afdeling radio logie- als afleidingsmaneuver? liep zelfs uit tot een zorgen- staking die een maand duurde maar waarvan de gevolgen nog langer uitliepen. In concrete naar de ontvan gsten toe zei schepen Bussens dat de «aanrekening verblijfs kosten heelkunde» volgend jaar met ongeveer 14 miljoen zullen stijgen t.o.v. 1985. Dit is volgens hem zeker geen irrea- listisch cijfer als men rekening dient te houden met de stijging van de verpleegdagprijs en het aantrekken van twee nieuwe specialisten zodat in de dienst heelkunde een bezetting mag verwacht worden van 85%. Eveneens langs ontvangsten zijde schatte de schepen het totaal van de technische en medische prestaties op bijna 28 miljoen. Dit cijfer slaat op o.m. de huur voor het labo, de radiografie, de afdracht (22,5%) van de honoraria en het gebruik van de diverse toe stellen. Daarbij komt nog het boni van 2,5 miljoen voor de farmaceutische specialiteiten. Langs uitgavenzijde gaat uiter aard de personeelslasten met de meeste centen lopen. Dit voor een bedrag van bijna 175 miljoen. Schepen Bussens zei dat «voor alle duidelijkheid eraan moet toegevoegd wor den dat het hier om een perso neelsbezetting gaat die nood zakelijk is en geëist wordt door de ministeriële diensten». Vol gens de schepen wordt er nauwkeurig gelet dat het aan tal personeelsleden niet strij dig zou zijn met het sanerings plan en met de bezetting van de kliniek. Andere grote uitgaven zijn volgens de schepen de intres ten van de aangegane leningen en de kaskredieten. Samen goed (of slecht?) voor zo'n 15 miljoen. Ook de afschrijvin gen, onderhoud, verwarming, de was en het herstel van bin nen, voeding en aankoop van vooral medische produkten be tekenen een belangrijke uitgave. Globaal bekeken zou volgens Bussens de begroting 1986 een overschot kunnen vertonen van meer dan 44 duizend fran ken. «Een resultaat dat wij sinds jaren niet gekend heb ben», aldus de schepen. Terugkerend wat wij hierbo ven geschreven hebben en tot slot zei schepen Bussens. «Een recente uitspraak van de Raad van State geeft ons gelijk in het gevoerde beleid. Op 6 juni 1985 besliste de Raad van Sta te in een geding waarin een OCMW en de artsen die in dat OCMW-pziekenhuis te werkgesteld zijn tegenover el kaar stonden dat het maar bil lijk is dat geneesheren die dankzij de middelen die het ziekenhuis hen ter beschikking stelt, hun praktijk in dit zie kenhuis te kunnen uitoefenen, en het door de patiënten be taalde ereilon integraal ont vangen, de kost van deze mid delen terug vergoeden aan het OCMW». Vanuit de oppositie (PW en VU) kwamen geen fundamen tele op- en aanmerkingen op de begroting van de stadskli niek. Bij'de stemming formu leerde men wel een onthou ding. Een meer gedetailleerde kritiek kwam er wel op de globale PCMw-begroting. Dit zou slechts een opwarmertje zijn voor de bespreking van de stadsbegroting. Over beide on derwerpen waarbij we meer derheiden oppositie ruim aan bod zullen laten komen en in de geest van de grootst moge lijke objektiviteit, komen we -volgende week uitgebreid op terug. (Polo) Zele. Alle medewerkers aan de realizatie van het kwartetspel met Zele als onderwerp (bvw) Op 7 en 8 december 1985, ter gelegenheid van het St. Barbarafeest, ontvangt de brandweer van Zele een 50-tal Duitse brandweerlieden van de stad Düren. In het kader van de raadszaal is het kaart- en kwartetspel over de gemeente Zele offi cieel voorgesteld. Rudy De Grauwe een verzamelaar van jokers en mentor van de plaat selijke minivoetbalklub Van de Moortel kwam op het idee om Zele 52 keer in kaart te brengen. Het ontwerp voor de jokers was van de hand van striptekenaar Leon Van De Velde beter bekend als Pirana. Emmanuel Anthuenis verzorg de het embleem van de ge meente en van de betrokken klub op de achterzijde van de kaart. In zijn welkomwoord onder streepte burgemeester Jozef De Bruyne de uitstraling van de Zeelse minivoetbalsport in het Vlaamse landsgedeelte. Hij richtte felicitaties aan het adres van Rudy De Grauwe om zijn vindingrijkheid en de realisatie van dit uniek kaart- ter hand gesteld. Het kaartspel som van 120 fr. spel. Initiatiefnemer Rudy De is van heden te koop aan de Grauwe toonde zich verheugd een -stoute droom te hebben verwezenlijkt. Ondanks de kommerciële tint van deze uit gave drukte hij de hoop uit dat dit spel kaarten een brok ge schiedenis zou vormen in de gemeente. Om die reden koos hij tema's als kerken, scholen, infrastruktuur voor sport en rekreatie. beschermde gebou wen en kulturele verenigingen. Mede door de 7.500 eksempla- ren van het kaartspel zullen de emblemen van de gemeente en de organiserende klub liefst 430.472 maal worden verspreid over het ganse land. Spreker dankte op zijn beurt de vele medewerkers wiens teamwerk De deeteS^'ieg^efnom Zele' Me*'% Rudy De Grauwe overhandigt aan b versneden en ingekaderd spel ^ster De Bruyne het eerste kwartetspel (bvw) tje Het initiatief komt van de sportploeg van de Zeelse brandweer, die omstreeks mei '85 een schrijven richtte naar het Duitse korps met de vraag om een vriendschappelijke voetbalmatch te spelen tussen de beide korpsen. Een week later ontving de voorzitter van de sportploeg een brief van 'Brandmeister Karl-Jozef Zens' met het principieel ak koord voor de voetbalmatch, in het kader van een verbroe dering tussen beide korpsen. Uiteindelijk is het zover. Aan staande zaterdag 7 december 1985, omstreeks 11.00 u, wor den de Duitse gasten verwacht aan de Zeelse brandweerka zerne, waar ze het middagmaal zullen gebruiken na een korte ontvangstplechtigheid en rond leiding in het arsenaal. Na de verkenning van hun slaapgelegenheid start te 14.30 De eindejaarsverkoopaktie loopt reeds te Zele. Er zyn twee verschillende initiatieven. Het Nationaal Christen Middenstandsverbond organiseert voor de vijfentwintigste keer de «Wie Wint Wat» aktie, die tot 2 januari loopt en waaraan een prijzenpakket van 500.000 fr is verbonden. Om hun aktie nog interessanter te maken werd er aan de St. Ludgeruskerk een kerstverlichting aangebracht en zjjn er opnieuw penningen te verdienen. Honderd handelaars verspreid over de gemeente die het Wie Wint Wat-kenteken voor het uitstalraam hebben. Iedere -aankoop geeft recht op een lot en per schijf van 250 fr wordt naast de loten nog een bewijs- bon afgeleverd. 250 bons ge ven recht op een zilveren pen ning en veertig bons zijn goed voor een bronzen penning. De penning draagt het embleem van de St. Ludgeruskerk. De bons moeten ten laatste op 17 december ingeleverd worden. Naast de penningen zijn er 207 geldprijzen te winnen. Naast de hoofdprijs van 150.000 fr zijn er verder voorzien 100.000 fr, 5 keer 10.000 fr en 200 keer 1.000 fr. De trekking heeft plaats op maandag 6 januari in De Kroon, Grote Markt, Zele. 33e reëerie Naast het initiatief van het NCMV wordt in de Zeelse Kouterstraten: Cesar Meeus-, Oudburg-, Kouter-, Wagen straat en Van Hesedreef en Oude Kouterdreef, voor de 33e keer de feeërieke verlich ting aangestoken, die gepaard gaat met een verkoopsaktie die loopt tot 2 januari 1986. Per aankoop van 50 fr (uitgezon derd tabak en sigaretten per 100 fr) wordt er een lot gege ven, dat recht geeft op een gratis tombola, waaraan 575.000 fr aan geldprijzen zijn verbonden. De hoofdprijs is 150.000 fr en verder 125.000 fr, 100.000 fr, 25.000 fr en verder 20 prijzen van 5.000 fr, 10 prijzen van 2.500 fr en 50 van 1.000 fr. De trekking heeft plaats op 3 januari om 20 uur in het Volkshuis. Beno Zele. Burgemeester De Bruyne stelde de feeërieke verlichting weer in werking. De tijd van de feesten is dus weer aangebroken gb u de vriendschappelijke voet balmatch. Om 17.30 u worden de spuitgasten verwacht op het gemeentehuis waar er een kor te receptie wordt aangeboden door het gemeentebestuur. Onder begeleiding van de mu ziekkapel van de Zeelse brand weer is er vervolgens een avondwandeling door de ge meente met als eindpunt feest zaal De Kroon, waar na het feestmaal, het verbroederings bal start. Zondag 8 december 1985 wordt er te 10.30 u verzameld aan de brandweerkazerne, waar beide korpsen zullen ge schouwd worden door de heer burgemeester Jozef De Bruy ne. Na de H. Mis in de St. Ludgeruskerk is er opnieuw een muzikale wandeling door de gemeente. Te 13.30 u wordt het middagmaal gebruikt in De Kroon, waarna een korte aca demische zitting het verbroe deringsfeest afsluit. Terwijl hun echtgenoten zon dag deelnemen aan de festivi teiten zullen de meegekomen Duitse dames een bezoek brengen aan de Zeelse kant- school en aan het kasteel van Laarne. Beno Vrijdag 13 december om 20 uur organiseert PW-Lokeren haar jaarlijkse Algemene le denvergadering in de verga derzaal van het Liberaal Huis, Zand 18 te Lokeren, tel. 091/ 48.18.19. Naast de goedkeuring van een aantal jaarverslagen over de aktiviteiten van het voorbije jaar en de ontleding van de verkiezingen van 13 oktober, is er ook een gedeeltelijke be stuursverkiezing waarvoor de leden hun kandidatuur konden indienen tot 3 december. Senator Georges Anthuenis zal handelen over het Waas land en haar toekomst. Als gastspreker werd Ward Beysen uitgenodigd, volksvertegen woordiger uit het Antwerpse, tevens PW-fractieleider in de Vlaamse raad en lid van de SchoolpactkommissieHij zal het thema behandelen «De PW en de regering Martens 6». Alle leden worden uitgenodigd om deze algemene vergadering bij té wonen. Sinds enkele jaren ligt de Bergendries er te Lokeren maar zielig by. De toestand voor de afbraakwerken was zeker niet beter, want vanaf de jaren vy ftig was er reeds sprake van onteigening van hele ryen woningen, met het oog op de verbreding van de ryksweg. De verkrotting van vele panden vorderde onverbiddelijk. De sloping van vele woningen werd op de koop toe gevolgd door de sloping van de afgedankte fabriekshallen van de vroegere «Usines Bergendries». De kaalslag was op die manier zeer omvangrijk, alhoewel dient herhaald dat de situatie ook voordien een «Luikse troosteloosheid» te zien gaf. De resterende gronden werden ondertussen door de staat verkaveld en volledig herverkocht aan partikulieren. Twee bouwinitiatieven werden ondertussen opgezet en de rest volgt wel. In de staatsbegroting voor 1986 zijn er nu kredieten voor zien om de wegenis op de Ber gendries kompleet te vernieu wen en de aanbesteding zal plaats hebben in het begin van het jaar. Vanaf de Dr. Vannes- testraat tot aan de Kerselaren- laan wordt alles opnieuw beke ken. Er zijn langs de twee zijden voetpaden (1,5 m) en fietspaden (1,75 m) op vol doende breedt voorzien. De uitvoering zou gebeuren in be- tonprodukten van verschillen de kleur. Naast de fietspaden komen er op de bijna volledige lengte tussenstroken, bestemd voor beplanting. Twee par- keerstroken (2,5m) worden aangebracht en het geasfal teerde rijvlak zélf zal verdeeld worden in drie stroken. Bij het aanbrengen van de signalisatie zal bijzondere aandacht gege ven worden aan de verkeerssc- lektie ter hoogte van de kruis punten. De uitweg van de Groendreef wordt mits een kleine onteigening afge schuind, zodat daar ook een voorselektie mogelijk wordt. De fietspaden van de Groen dreef, die weldra aangebracht worden door de stad, zullen aangesloten worden op die van de rijksweg. Op verzoek van het stadsbe stuur zal er eveneens een aan passing gebracht worden aan de uitweg van de Dr. Vannest- straat wat de wegbekleding be treft én van de vluchtheuvels ter hoogte van de Kerselaren- laan en de Veerstraat. De be doeling is om uitwegen op de rijksweg veiliger te maken door afsluiting van een deel van de duidige uitweg (Veer straat), door versmalling (Veerstraat aan de school) én door een volledige vernieu wing van het kruispunt (Kerse- larenlaan - Oude Heirweg). Langsheen de Antwerpse steenweg komen er ook een aantal belangrijke ingrepen. Bruggen en Wegen voorziet in de aanleg van verhoogde fiets paden, het plaatsen van een vluchtheuvel op de rijksweg ter hoogte van Cobelplast, de definitieve afsluiting van de Nachtegaallaan met een draai- plaats op het einde van die laan, de nodige vluchtheuvels en de selektiestrook ter hoogte van de verkeerslichten aan de Oude Heirweg. De gemeente raad bracht enkele maanden terug unaniem het advies uit om de Oude Heirweg af te sluiten. Dit advies zal nu door de staatsdiensten opnieuw in overweging genomen worden. Lokeren mag zich verheugen om de goede zorgen, die de Gentse dienst van Bruggen en Wegen, draagt voor de staats wegenis op haar grondgebied. Openbare Werken voorzien te Lokeren voor 1986 Bij de lijsten die nu volgen betekenen de letters achter elk projekt het volgende: E.D. Dit werk wordt uitgevoerd door, of in samenwerking met de eigen dienst. De T betekent dat voor dit werk een toelage wordt ontvangen. 1. Werken aanbesteed in 1985 en uit te voeren in 1986 Herstel Beekstraat (T), Velde ken (E.D.), Herstel deel Bos straat, Ploegstraat (T), Twee de deel Hoogstraat (T), Eerste deel Verbindingsstraat (T), Afwateringswerken Eekstraat (T), Riolerings- en afwate ringswerken Sinaaistraat (T), Fietspaden Groendreef (T), Riolering en waterleiding Muylaertstraat (T), Runder- slachtlijn (T), Rozen-indus triepark (T), Herstel dak school Rozen en Vredege recht, herstel deel Parkhotel (E.D.) En door de maatschappij Tuinwijk: Realisatie projekt Standaardterrein, Aankoop Patershof en Verkaveling Doorslaar. 2. Werken voorzien voor 1986 A. O.W. Zijstraten op Bergendries; Antwerpse Steenweg en Oude Heirweg, Oosteüjke omlei- dingsbaan koliektor (in uit voering); Veerstraat R 14; beplanting westelijke omlei- dingsbaan (in uitvoering); dijkwerken (deels in uitvoe ring), Kerkstraat Stadsdeel; Kruispunt Molenstraat - Lo kerhoutstraat. Door NMBS: Overdekking busstation, e.a. Door Staat: Aanbesteding Staatsadministratief centrum? Door Provincie: Hillare - Heiende? Door Tainwfjk: aanbesteding Tijdens de jongste Buggenhoutse raadszitting werden zowel de OCMW- als de gemeentebegroting 1986, meer derheid tegen minderheid, goedgekeurd. En hoewel de Gembel-oppositie, alvorens de bespreking van de OCMW- begroting aan te vatten om een schorsing van de zitting verzocht - die ook kreeg - resulteerde in het konklaaf een al by al mat begrotingsdebat. Aan de weet kwamen de aan- fr., een haast analoog bedrag wezigen o.a. dat de gemeente als de vorige jaren. En dat voorziet het OCMW een toela- vanuit het OCMW Buggen- ge uit te keren van 16.936.259 houtenaars die het moeilijk hebben de eindjes aan mekaar te knopen, begeleid worden bij het beheren van hun budget. Ook de naam «Verbeten» viel nog een paar maal tijdens de discussie. Doch dat vallen ver oorzaakte niet zoveel deining meer als enkele jaren geleden. Gembel-woordvoeder Eric Go rus noemde de gemeen tebegroting zeer goed wat haar techniciteit betreft, maar had toch enkele onduidelijkheden opgemerkt. Gemeenteontvan ger Leonard Segers was paraat om deze te ontsluieren. Omdat de raadsleden pas bij het begin van de begrotingsbespreking de beleidsnota overhandigd kregen, stelde Gorus voor de bespreking te verdagen. Geen sprake van, reageerde burgemeester De Lantshcer. Deze begroting lijkt me ge zond, ze vertoont geen exces sen, noch enige overschattin- gen wat de inkomsten betreft. De burger stipte ook aan dat een bedrag van 16 miljoen van de gewone naar de buitenge wone dienst overgeheveld was om infrastruktuur) werken met eigen middelen te kunnen uit voeren. Freddy De Bisschop drukte zijn ontgoocheling uit over het feit dat de beleidsnota pas tij dens de zitting bedeeld was, maar kreeg van de burgemees ter te horen dat dergelijke nota niet de minste officiële waarde bezit. Het enige dokument van waarde is de begroting zelf en die moet hier en nu besproken worden, zei een kordate De Landtsheer. Dat gebeurde dan ook. Ver melden we nog dat de gemeen tebegroting '86 sluit met een boni van 11,7 miljoen in de gewone dienst. Pierre Van Rossem 20 woningen kopwijk. Door N.L.M.: aanbesteding Hillare Sint-Jozefstraat V.Z.W. Stad: collector en nieuwe wegenis eerste deel Rechtstraat fietspaden Dam en Bautschoot. B. Stad Aanleg wegenis industriepark Oeverstraat (E.D.); Torenuur werk Eksaarde (T), verfwer- ken kerk Daknam (T); afwer ken bovenverdieping museum (E.D.); plein Knaptandstraat (E.D.); Laerestraatje, Kleine Dam, St. Jansdam Kriktcstraat (E.D. asfaltering); aanpas sing hoek Splettercnbrug Ek- saardedorp en hoek Kopkapcl- straat Oude Heirweg; tweede deelwegenis Spoclc (T) en aanpassing begin Kazerne straat; opkuis terreinen Muy laertstraat, aanleg fietspaden Nieuwe Baan, Isabey, Laere straatje, Doorslaardorp (T); herstel kasseibestratingen, herstel verzakkingen van riole ringen, aankoop allerlei mate rialen, herstel aan gebouwen: Ter Beuken, Orangerie Ter Beuken, Vredegerecht en De kenij; uitbreiding Kinderkrib- be, aankoop 2' woning Groen- tenmarkt, werken aan Stadion; herstel van schilderijen (T), aankoop bushokjes; bewape ning politie; Kruidentuin (E.D.)... etc. etc... 3. Andere ontwerpen Bijkomende lokalen Wevers- laan; uitbreiding stadhuis, col lector Waasmunsterbaan, re novatie Heirbrugstraat col lector; Cederlaan Daknam- molenstraat; noordelijk deel fietspad Rechtstraat, renovatie Doorslaardorp, fietspaden Ou de Heirweg, woonprojecten Kazernestraat, Verbindings straat, Kouterwegel, voorbe reiding projecten: parking Vrijheidsplein, pleinvorming Nieuwstraat, woonproject Bautschoot, woonproject ach ter OCMW Eksaarde, woon project Patershof en renovatie Molenstraat (beide laatsten door Tuinwijk). Over de toekomstige werken aan de Kerkstraat te Lokeren Over de aanbesteding van de werken aan de Kerkstraat te Lokeren ontving burgemeester Hilaire Liebaut vanwege het Ministerie van Openbare Wer ken het bericht dat het bestek werd goedgekeurd met het oog op de uitvoering van de wer ken tot modernisering van de Kerkstraat in Lokeren. De aanbesteding is voorzien voor einde 1985 begin 1986. Het bestek bevat eveneens werken die ten laste vallen van de gemeente, zodat de goed keuring van de aanbesteding en de aanvang van de werken zal afhangen van de termijn die nodig is voor het bekomen van toelage door het Vlaams Gewest. "ge kv oei Werken door het minis van «Openbare Werken» De werken aan de oostd T Omleidingsbaan tussen H J z gelen en de Notelaar vor^j j snel. De buizen voor de te lektor werden reeds ovei K belangrijke afstand geleg -he de uitvoering van gr jg. graaf- en ophogingswe fc Eens gerealiseerd zal Ell staatsweg de verbinding 1 Sgt gen tussen de E3 en de r(] rijksweg. Immers ook de v baan en de Oudebrugia s Rozen zijn staatswegen. B voorafgaande bespreking de het stadsbestuur, dat 4 jaren ijverde voor deze ni 'gj ontsluitingsmogelijkheid Lokeren, de plaatsing van D1S keerslichtcn ter hoogte va 1 e{ Engelcnen - Brugstraat prioriteit. Het drukke ka ount, dat er is en nog inti ft, 'ül worden, laat niet tot n verkeer aan zich zelf ow ge laten. Die verkeerslichten «3 len er inderdaad komen! ter hoogte van de toekom Kt kruispunten met Koning 5a dewijnlaan, de Zclebaan c y, Rivierstraat zouden er t onze mening verkeersla v moeten komen. Tegenove cn Ministerie van openbare 19 ken stelden men dat de Ri !nj, straat een beveiligde weg crt moeten worden voor wie 1 van Bokslaar en de W hoekwijk. De beplanting! ken langsheen de westi omleidingsbaan werden 1 eens aangevat, maar die uiteraard onderbroken 01 le van de weersomstand den. De K. Fabiolalaan t K. Boude wijnlaan vanaf volgend jaar dus 0 toverd tot een groene i een groen lint langs de kant van het centrum. I op regelmatige afstanden plante hoogstammen kon lage begroeiing tussen de paden en de rijvlakken het mechanisch verkeer, uitzicht van die vrij kale wordt dus helemaal ander ren terug hebben wc lang ten ijveren voor een groet planting langsheen de G Steenweg. Maar de po van het Ministerie van bare Werken is sinds cnigt gunstig veranderd Men 1 ziet nu vanuit de diensten |p dat alle (nieuwe) rijlu automatisch een laantx ting krijgen. De verfrii van het nieuwste stuk ring rond Lokeren, tus Engelen en de Notelaars dus volgen na de volledi werking van de weg. De et tie in de mentaliteit kan e maar hartsgrondig toegejt worden. In aansluiting op de w< aan de oostelijke Omleid baan voorziet Bruggen en gen een belangrijke herrit van het kruispunt op de ning Boudewijnlaan inelT Molenstraat en de Lokerf straat. De bedoeling hienf in de eerste plaats het ovJ ken voor voetgangers en ij sers veiliger te maken. O le van de drukte aan dit i| punt gedurende de werk hoogte van de Zclebaan 1 vanzelfsprekend de uitv van die zeer wenselijke il pen uitgesteld worden. Jf

De Voorpost | 1985 | | pagina 8