wat dacht je bij voorbeeld van deze BOSCH-mikrogolfoven? Buggenhouts schepencollege ontmoette de pers Berlare wacht investeringsfonds niet af Vakantiegenoegens Dendermonde wandelde in Overmere Doe mee aan de kosteloze wedstrijd van TV-EKSPRES en breng meer komfort-in-huis met BOSCH a la carte Deze week in TV-EKSPRES. Nu bij uw dagbladverkoper 12 - 13.12.1985 - De Voorpost Overmet beschi Dendermonde. Kwis PW jongeren. Zelfs deze bollebozen kenden niet altijd het juiste antwoord c Collegeklap Uit een rondvraag uitgevoerd in de wijk «De Mosten» blijkt dat van de 54 huisgezinnen aldaar, 51 gewonnen zijn voor het invoeren van verkeersdrempels in hun wijk. Waar men vanuit de gemeente voorgesteld had twee van dergelijke drempels aan te brengen, blijken de diensten van het Ministerie van Verkeer slechts positief te staan tegenover het installeren van één drempel. Van enige definitieve beslissing is overigens nog geen sprake. Het dossier bevindt zich al bij al nog in het stadium van het vooronderzoek, zei schepen van openbare werken Paul Van Malderen. Met de bedoeling te voorzien in de herhaaldelijk naar voren gebrachte behoeften van de gemeentelijke politiediensten en om tegemoet te komen aan de gewettigde bezorgdheid van de burger te beschikken over een politiedienst die in staat is zich te wijden aan zijn allereerste opdracht van beveiliging, heeft de regering besloten om tewerkgestelde werklozen ter beschikking te stellen van de gemeentelijke politiediensten. De aanstelling van dit hulppersoneel is uitsluitend bedoeld om het politiepersoneel te ontlasten van de louter administratieve taken die niét noodzakelijk moeten uitgevoerd worden door het eigenlijke politiepersoneel. Buggcnhout kreeg via deze regeringsbeslissing twee F.T.-krachten toegewezen, maar gaf er de voorkeur aan deze twee opdrachten te vervangen door vier H.T.-betrekkingen. De in het kader van het kwalitatief beveiligingsplan aangestelde werklozen, werden geselekteerd op basis van hun laureaat zijn bij een selektieproef, georganiseerd door het Vast Wervingssekretariaat. En dit op het niveau van elke provincie Deze vier Buggenhoutenaars twee dames en twee heren die in het kader tewerkgesteld werden, kregen o.a. als opdracht het fichestelsel te komputeriseren. Ze dragen geen politieuniform en evenmin wapens. De inschakeling van deze krachten, aldus burgemeester De Landtsheer, maakt het de «gewone» politiemensen o.a. mogelijk meer patrouillewerk uit te voeren. Daarom ook hebben wij besloten het wagenpark van de politie uit te breiden. Het Buggenhouts korps telt acht politiemensen, die dixit de burgemeester hun taak aankunnen Ook hun wapens kunnen hanteren. Per jaar worden tijdens oefeningen voor 100.000 F patronen verschoten. Aan volledige bezetting van het kader (12 mensen) denkt de burger niet: Wanneer onze politiemensen hun tijd kunnen spenderen aan politioneel werk, volstaat de huidige bezetting. Buggenhout is overigens een rustige gemeente. Enige tijd geleden manifesteerden zich in Opdorp weliswaar enkele moeilijkheden, maar daarmee werden korte metten gemaakt. De relatie met de plaatselijke rijkswachtkolonie noemde de burgemeester zeer goed. Om de maand plegen rijkswachtkommandant en politiekommissaris overleg. Op regelmatige tijdstippen neemt de burgemeester aan deze vergaderingen deel. Burgemeester De Landtsheer kondigde aan dat zich binnen afzienbare tijd in de gemeente een bedrijf zal vestigen, dat een honderdtal mensen zal tewerkstellen. Verdere informatie wou hij nog niet kwijt. Vorige week maandag werd door de Nationale Landmaatschappij overgegaan tot de aanbesteding van tien koopwoningen die in «De Mosten» opgetrokken zullen worden. De opdracht werd toevertrouwd aan de firma Everaerts uit Overmere, voor een bedrag van 18.827.000 F. In «De Mosten» berekende schepen Pierre Stallaert, is nog ruimte voor zowat 27 woningen. Op 21 december a.s. zullen de huurders van de 22 nieuwe woningen in het Lentepark, in het gemeentehuis, hun huissleutel in ontvangst mogen nemen. Pierre Van Rossem Ontelbaar veel leden van Vakantiegenoegens waren zondag present voor de wandeldag in Overmere. De organizatoren hadden het Meerepad uitgekozen en hadden niets aan het lot overgelaten om alles vlot te laten verlopen. Een perfekte organizatie van de plaatselijke werkgroep en een humeur dat op zenit stond bij de deelnemers. Men kon kiezen tussen een tocht van 7 km en een wandelweg van 13 kilometer. Achteraf volgde er nog een zeer ludieke Sinterklaas-tombola en hoe kon het ook anders; Sinterklaas trok ook de wandelschoenen even aan. In de omgeving van Nieuwdonk werd halt gehouden om even op adem te komen. Tijd ook voor een tas warme en lekkere winterse soep. Een deugddoendertje dat de ruim 250 wandelaars ook opkikkerde, waarna ze de tocht gezapig verder zetten Politiek Berlare zal in december twee gemeenteraadszit- c'e had aanmerkingen tegen de PVV en SP hielden zich ook tingen gehad hebben. Door de dreiging van het Investe- beplanting, tegen delen van aan hun eerste besluit en ont- ringsfonds, besliste het gemeentebestuur tot een extra- bet rioleringsplan en tegen de hielden zich. zitting om enkele infrastruklnurplannen zeker nog voor fL'ispS' De Rooien Teen verdunt het einde van het jaar door de provincie behandeld te Blj d„e laa,ste zou pdc om_ Het derde ,an hande|de over krijgen. Volgende week volgt nog het begrotings- en schrijving Ie duidelijk naar een café De Hoorn, heler gekend subsidie-debat. welbepaald model van een ge- als De Rooien Teen, op de Investeringsfunds provincie aan de hand van ou- kend merk verwijzen. Omdat hoek van "de Molenstraat en de Het Investeringsfonds lijkt 110 eenbeidsprijzen gebeurd, men het konkurrentiebedrag Burg. De Lausnaystraat te voor vele gemeenten een echte ontwe.rPer moest zijn huis- moet laten spelen, kon de pro- Overmere. De gemeente en de boeman te worden Met dit werk °Pnieuw doen. nieu- vincie dit niet aanvaarden, provincie zullen elk voor 50% fonds wil men namelijk de sub- we raming bedraagt nu bijna hoewel men toegaf dat dit mo- eigenaar worden van de grond, sidies voor wegen- en andere miljoen tegen een goede del inderdaad het beste is. Aan Met de eigenaar, die de erop- infrastruktuurwerken, behalve 33 mi'j\ vrocëer Volgens de de inplanting van de toegangs- staande huizen voor 31 decem- voor kuituur, drastisch beper- sekretaris zullen de werkelijke weg moest niets gewijzigd wor- ber nog moet afbreken, werd ken. Elke gemeente zal name kos,en echter eerder bij de den, wat voor de VU aanlei- een onteigeningssom van lijk slechts een vast deel krij- °udc rami"fi liggen. ding was om tegen te stem- 2.250.000 fr. overcengeko- gen, afhankelijk van de groot- et,weede P'a" dat moest men, zoals bij de eerste behan- men. De grond zal gebruikt te en het aantal inwoners, van |]erz'en worden, was dat van deling van dit plan. Toen ijver- worden om de weg te verbre- een bepaalde te kleine pot omgeving van en de weg de deze partij voor een meer den en om een parking aan te zeggen de gemeenten. naar de sPortzaal provin- rechtere toegangsweg. De leggen. Allicht gebeurt dit Dat Fonds begint normaal op 1 januari Ondertussen zijn er wel al geruchten dat de start met 6 maand zou uitgesteld worden en dat de te verdelen pot groter zou worden. Daar tegenover staat dan dat ook de kulturele mfrastruktuurwcr- ken onder de bevoegdheid van het fonds zouden vallen. Om zeker te zijn van de subsidi ëring van een drietal plannen, wou het Berlaarse gemeente bestuur nog snel de goedkeu ring van de raad. «Het is beter zeker te spelen en de plannen zo vlug mogelijk in Gent te hebben - we moeten ook reke ning houden met de einde- jaarsdagen - dan er te moeten op hopen dat het Fonds inder daad later begint te werken», zei burgemeester Van Sande. Verbeterde plannen Twee van de drie behandelde plannen hadden vroeger al een goedkeuring gekregen. De provincie had echter bezwaren zodat de plannen dienden her zien te worden. De raming van de riolerings werken in de Overmeerse Kat- tebrockstraat. Lindestraat en Bayaerdstraat was volgens de laatste met het oog op de dere uitbouw van het gemeentehuis tot kultureel centrum. Schietoefeningen De PVV vroeg of dc politi over kogelvrije vesten te. Toen dit werd vroeg woordvoerder Leys er bij de politie op aan dringen ze dan ook te dragel6! om in alle klaar te staan voor dc heid van de bevolking. De gemeester zei dat cr drag van 35.000 fr., was trokken voor de aankoop va kogels en voor schietoef ningen. In het Kongrescentrum van Gent heeft van 23 tot 26 mei van volgend jaar een vakbeurs plaats over de nieuwste ont wikkelingen voor midden stand, kleine ondernemingen en vrije beroepen. De beurs kreeg de naam Innova. Voor meer informatie kan men te recht bij de Internationale Jaarbeurs voor Vlaanderen, Kongrescentrum te 9000 Gent (091-22.40.22). De Volksdanscentrale voor Vlaanderen brengt een nieuw repertoire volksdans voor de jeugd. Dit nieuwe repertoire zal worden uitgedragen tijdens volksdanstournees. Wie over deze toernees meer informatie wenst, kan steeds terecht op het VDCV-sekretariaat, Sint- Vincentiusstraat 26a te 2018 Antwerpen (03-230.75.80). Bij de Volksdanscentrale voor Vlaanderen verscheen ook een nieuwe bundel met dansen voor de kleuters. «Dansend volkje» heet dc bundel die de vierde in de reeks is en ge schikt is voor het werken met kinderen van drie tot zeven jaar. Bestellen bij het VDCV- sekretariaat, Sint-Vincentius- straat 26a te 2018 Antwerpen (03-230.75.80). De Uitgeverij Cana heeft de teksten van de preken van de Poolse priester Popielusko uit gegeven onder de titel «Gebe den voor het Vaderland» In de preken worden meer dan eens verwezen naar «onze pri maat van deze eeuw, kardinaal Stefaan Wyszynski» en bren gen een duidelijk beeld van het klimaat in Polen. Het boek is verkrijgbaar bij Eglisi Postbus 77 te 2620 Hcmiksem (03- 887.82.42) of door overschrij ving van 612 fr. op het reke ningnummer 270-0116134-78 met de vermelding «Popie lusko». Als je wint kan je die gratis hebben. De beste mikrogolfoven op de markt. Robuust en betrouwbaar. En snel Opwarmen én grillen én bruinen en braden. Maar wil je iets anders, zeg maar... En met één BOSCH is het budget niet op. Eén voorbeeld van wat je met die BOSCH-aankoopbon alle maal kan krijgen een elektrisch fornuis én een diepvriezer én een koffiezetapparaat én een stnjkijzer én een stofzuiger Je gaat gewoon naar de BOSCH-winkel die je zelf kiest, ie koopt er wat je wil en, als het op betalen aankomt, is de BOSCH-aankoopbon 50.000 frank kontant geld waard. Dat kan je gebeuren als je gratis deelneemt aan de nieuwe wedstrijd «TV-EKSPRES geeft elke dag voor 50 000 F BOSCH-huishoudkomfort kado». Let opelke dag... zes weken aan één stuk doorMet TV- EKSPRES Op vrijdag 6 december 1985 mochten de PW jongeren Dendermonde op hun tweede nationaal PVV Jonge- renkwistornooi weer een massa volk verwelkomen. Van de 33 deelnemende ploegen bleek uiteindelijk na het beantwoorden van een 40-tal vragen de ploeg Entity uit Baasrode de primis te zijn. Ploegleider Gustaaf Schelkens en zijn team leverden namelijk het bewijs de meest veelzijdige ploeg te zijn inzake literatuur, sport, geschiedenis, varia, aktuele politiek, muziek, aardrijks kunde en ecologie, Film en TV. Bij de zaalkwis voor hel talrij- na een juiste beantwoording ke publiek bleek Eric Gorus van de hoofdvraag. De prach- uit Buggenhout de beste schat- tige paella-set viel hem dan ter te zijn, door met het blote ook te beurt. Verder werden oog de totale lengte van een ook een donsdeken, een ge- susafoon exact te weten ramen zouten hesp en troostprijzen geschonken aan de overige winnaars. Het energiek kwiskomitee der PW Jongeren Dendermonde is ondertussen reeds van start gegaan met de voorbereiding van de derde editie van hun tomooi, dat naar alle waar schijnlijkheid in november zal plaats hebben en mogelijks op nieuw in het stadhuis te Den dermonde. De leden van het kwiskomitee zijn: Kris Verberckmoes, Erik Van Nieuwenborg, Dirk Ver- heyden, Mario Moens en Mare Verberckmoes. De audio werd verzorgd door Herman Daens, op het sekretariaat zaten Yvan Van den Bossche en Hilde Van Kerkhove, terwijl Gerard D'Hollander. Anne-Marie Van Lijsebeth, Ria Van Gij- seghem. Filippe Verwilghen. Filip Potteau en Brigitte Van der Jeught instonden voor een verzorgde bodega. Tenslotte nam Eirk Merckx de taak van zaalopzichter voor zijn reke ning. De PW jongeren Denderbel le wonnen de prijs voor best geklasseerde PVV jongeren- ploeg. De PVV jongeren Roeslare wonnen de prijs voor de van verst komende ploeg. Uitslag tweede nationaal PVV jongerenkwistornooi Dender monde 1. Entity Baasrode: ploeglei der Gustaaf Schelkens met als medespelers Luc Van Geert, Peter Bomhals, Mare De Laet. Erik Buggenhout, 70 punten 2. Tiem Schoonaarde 64 p., 3. Karei Van Miert-vrienden Dendermonde 63 p., 4. Kwis- stones Dendermonde 60 p., 5. Black and White Aalst 58 p 6. Antagonisten Dendermon de 57 p., 7. Smash Grember- gen 57 p., 8. VIP's Baasrode 56 p., 9. PVV Jongeren Den derbelle 55 p., 10 ZEP Den dermonde 53 p., 11. Wazou- wenazeggen Dendermonde 51 p., 12. Dubbelspel Dender monde 50 p 13. PVV Jonge ren Aalst 49 p., 14. PW Jon geren Buggenhout 49 p., 15. Supplement Lede 48 p., 16 Pinkstertongskes Baasrode 48 p., 17. Van de Moortel Zele 46 p., 18. PVV Jongeren KU Leuven 46 p.. 19. Juventus Schoonaarde 46 p.. 20. PW Jongeren Ninove 44 p., 21. Kasplantjes Brussel 41 p.. 22. CVP Jongeren Dendermonde 41 p., 23. Houtklievers Baas rode 41 p 24. Perc Total Dendermonde 40 p., 25. De Schoenbriers Lebbeke 37 p.. 26. Kiwi's Dendermonde 36 p.. 27. CIC Brussel 35 p.. 28. Domino Dendermonde 33 p 29. PVV Jongeren Gijzegem Aalst 33 p., 30. Daltons 28 p., 31. De Kloddezakken Zele 25 ren 3Roese fare 22* p ^3J°PW Dendermonde. Kwis PW jongeren. Het kan niet altijd even ernstig zijn (c) Jongeren Berchem 16 p. antwoorden dan van elkaar te en 9.08 m op de bijvraag toon- deken kreeg. Jozef Uitslag zaalkwis PVV Jonge- onderscheiden moest men bij- de Erik Gorus uit Buggenhout aan wie een gezouten renkwistomooi Dendermonde komend de lengte van het bui- zich dé beste en kreeg een werd gegeven. Piet Miche Als hoofdvraag diende het pu- zenstelsel van een susafoon prachtige paëllaset mee naar Dirk D'Hondt die de bliek drie internationaal be- schatten. huis. prijzen wegkaapten, kende personen te herkennen Met Baghwan. Ortega en Ar- Andere winnaars zijn: Broos op hun foto. Om de vele goede thur Scargill op de hoofdvraag Colman die een prachtig dons-

De Voorpost | 1985 | | pagina 12