Over alles en nog wat uit het Aalsters stadhuis Een stedebouwkundige wandeling: Aalst eens anders bekijken 11.11.11 -aktie in Aalst niet zo denderend Agent met politiehond op stap in Aaist Lunaparken in Aalst aan zachter en regen Waasmunster in gedichten De Voorpost - 13.12.1985 - 19 'EERS VERWACHTING iet voo dan jaar to •uit thaald inkl der stelling J3 december vindt in het Gildenhuis, Dorpstraat, een «ling plaats op initiatief van Vakantiegenoegens. Men j|op de in 1985 gehouden aktiviteiten. fersklub BGJG j 19 december om 20 u. vindt een gourmetavond h de verbruikersklub van de Bond van Grote en Jonge In zaal Schuttershof, Kerkstraat 61Bestek en glas Ben meegebracht. Temse 19 december organiseert Temse Fotoklub een it in het lokaal aan de Oeverstraat, om 19.30 u. Het lolorvir. de bibliotheek len kunnen in de bibliotheek aan de Hoogkamer- op fTemse en in Huis De Kimpe te Elversele in december over kinder- en jeugdliteratuur gratis verkrijgen. I gra|besprekingen zijn ter beschikking. Op 24 en 31 sluit de bibliotheek om 18 u. in plaats van om 20 u. ook gesloten op 2 januari. Vanaf dan gelden ook lingsuren limakers 4 december om 20 u. en eventueel ook zondag 15 om 20 u. toneelvoorstelling op initiatief van SOS- i verplegend personeel van Sint-Hiëronymus speelt Imakers» ten voordele van het projekt Beschut sest £el' om f> via tel. 771.25.8( ine0jle Moed en Volharding re^ december om 20 u. in lokaal Cambrinus winterkoh- liberale harmonie Moed en Volharding, met de lent Marcel Van Hoeylandt. Zaterdag 14 december .jrengt men een serenade aan voorzitter Leon De J.fjr om 14 u. een banket en om 21 u. bal met discobar, december om 13.30 u. worden de ereleden- met een bezoek vereerd. igo en Luc Meersman :ember in het Gemeentemuseum aan de Kasteel- jntoonstelling van tekeningen door Hugo Meersman. f tot 12 januari gentoonstelling schilderwer- k Meersman. Alleen tijdens de weekends. „tesi *®le berl ImaJ de I Weef»* Jong KAV 16 december heeft om 19.30 uur in het lokaal boven et kerstfeest plaats van de KAV-jonge vrouwenwer- miljoen als streefcijfer had gesteld. Zo'n 500 vrijwilligers enga geerden zich om in het week end van 9, 10 en 11 november via huis aan huisophaling, en via het verkopen van stickers en wenskaarten, een bedrag van 779.379 fr. in te zamelen. De rechtstreekse stortingen door Aalstenaars op de postre kening van 11,11.11. zijn hier in niet begrepen. Vermeldingswaardig is ook het feit dat de deelgemeente Mcl- dert opnieuw de kroon spant met een opbrengst van 123.830 fr. Vorig jaar werd in Aalst een rekordophaling genoteerd van bijna 1 miljoen fr. De schrij nende beelden van het honge rende Ethiopië lagen toen nog vers in het geheugen. Met de totale opbrengst van dit jaar worden drie projektcn Aalst stelt momenteel in de zogenaamde alternatieve cirkuits 357 personen te werk zijnde 23 stagiairs, 62 BTK-ers, 117 DAC-ers en 155 tewerkgestelde werk lozen In de laatste telling werden in Groot-Aalst 320 leeg staande panden genoteerd. Dit dan in 1980. In 1982 waren de opdrachten voor een nieuwe inventa risatie aan de wijkagenten reeds gegeven doch veran dering van legislatuur bracht moeilijkheden mede zodanig dat er weinig van terecht kwam. Momenteel is een nieuwe inventarisatie aan gang waarvan we U in het komend voorjaar de resultaten kunnen melden. Men denkt wel dat de toestand verbeterd is via twee faktoren: enerzijds de stads- en dorpskernherwaarde ring en anderzijds het uitvaardigen van het mini- dekreet. Wat betreft het rusthuis Sint-Lieven zijn er verschillen de mogelijkheden. Men zou bvb. het Hospitaal kunnen behouden als waardevol gebouw. Of er de akademie voor schone kunsten in onderbrengen. Of het gedeelte lijk gebruiken voor de administratie van het OCMW. Eventueel kan men er een herwaarderingsproject in vestigen. Maar feit is zeker dat het als «rustoord» niet meer bruikbaar is. Het gebouw voldoet immers niet meer aan de eigentijdse normen. Waar er nu 99 personen zijn in ondergebracht zou dat volgens de reglementering moeten gereduceerd worden tot een dertigtal. Bovendien opteert het stadsbestuur voor spreiden van de mindervaliden over de diverse rusthui zen in plaats van ze in om zo te zeggen een ghetto samen onder te brengen. Het departement van Volks gezondheid wil ten andere nog slechts een «voorlopi ge» toelating afleveren zo er duidelijk verbetering en schot in de zaak zit. Een definitieve beslissing is echter nog niet genomen doch naar we vernemen wordt gehoopt over een dri£- viertal jaren een eigentijds rusthuis te krijgen. In het probleem van de Aalsterse lunaparken waarvan het nieuw reglement aoor de provincieoverheid werd geschorst is momenteel geen meldenswaardig nieuws. Wel weet men dat in West-Vlaanderen de gouverneur voor een gelijkaardig besluit niet tot schorsing over ging doch dat daar door de belanghebbenden een burgerlijke procedure werd ingespannen. Wait and see. Een aantal adviesraden tonen zich uiterst aktief. Ande re heel wat minder. Of er een rechtstreeks verband bestaat tussen de veelheid aan vergaderingen en hun efficiëntie is een andere kwestie. De Jeugdraad verga derde in 1985 17 keer, het Vrijetijdscomité 9 maal, de adviesraad Leefmilieu 6 maal. Vijf keer vergaderden de Gezinsraad, de raad voor Toerisme en het Feestko- mitee. Een aantal andere raden vergaderden minder dan 5 maal. De verkoop van het stedelijk stadhuis deed reeds heel wat inkt vloeien. De notariële akte is nog met verleden doch zulks kan eerstdaags gebeuren Het is gewoon nog even temporiseren tot de waarborg van de betrok ken kredietinstelling er is. LH Zeelse brandweerkorps verbroederde ter gelegenheid van het Sinte-Barbarafeest met het korps uit het Duitse In samenwerking tussen de schepenambten Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening enerzijds en Kuituur en Onderwijs anderzijds werd een merkwaardige brochure gepresenteerd over een stedebouwkundige stadswandeling onder de titel «Een stad anders leren bekijken». Speciaal voor leerlingen van 12 15 jaar. Een wandeling doorheen het stadscentrum waarin U veel zal ontmoeten dat U wel reeds hebt gezien maar wellicht nog nooit bezien. Met daarbij telkens allerhande vragen en opdrachten. In de Kapellestraat ziet U het «Huis Van Langenhove» en in de tuin een gingko biloba. In de Kattestraat wordt U gekon- fronteerd met de H. Geestkapel en in de De Ridderstraat met bouwvallige woningen. Op het Keizerlijk Plein ziet U een monument en een aantal merkwaardige gebouwen. In de Hoogstraat komt U aan een ouderwetse «Ingang» en aan het Theresianenklooster met neogotische kapel. Op de Houtmarkt weer een standbeeld en even verder komt U in een woonerf en daarna aan het Begijnhof uit 1264. In de Pontstraat komt U aan de kapel van het Sint-Jozefscol- legc en aan de Sint-Martinuskcrk en op de Grote Markt ziet U vier historische gebouwen. Bij deze brochure hoort ook een lessenpakket voor scholen. LH Sint-Niklaas. In de Kollegestraat richtte het Centrum voor Volkskunst een winter- feestmarkt in. Verschillende versnaperingen werden te koop aangeboden (Iv) Patrouilleren tijdens het weekend in sommige uitgaans buurten is voor agenten geen lachertje. En voor toevallige voorbijgangers of -reders soms geen makkie. Men wordt er al eens gekonfronteerd met vechtpartijen en daartegen wil het stadsbestuur ten behoeve van de veiligheid van de burger de strijd aanbinden. Reeds een tijd lang wordt ge speeld met de idee een aantal agenten met een terdege afge richte verdedigingshond in dergelijke buurten te laten opereren. Gewoon rondwan delen wat naar de ervaring in andere steden veel effekt sor teert. Drie Aalsterse politieagenten er waren meer kandidaten doch men begint met drie meldden zich voor deze op dracht. Daartoe is een oplei ding noodzakelijk van agent en vooral van de hond die in de hoofdstad plaatsheeft. Wie te Nieuwerkerken bij hon denclub «Hoop» reeds te gast was, heeft er wellicht reeds gezien wat men te Brussel met getrainde honden kan realise ren. Het betreft hier uitslui tend preventieve akties met verdedigingshonden, o.m. Duitse Herders. De hond in kwestie zal niet in een of ande re kennel worden onderge bracht doch blijft bij zijn «meester» thuis, die dan in staat voor onderhoud en op pas, waarvoor hij een dagver goeding ontvangt. Deze agenten zullen tweemaal ruim 2 uur per dag «wandelen» en de rest van de tijd moeten ze aan hun hond besteden, trekken er nooit met twee uit. Steeds één agent met z hond. Zodat én de agent én hond permanent volledige a; dacht aan hun opdracht ki nen wijden. Is er bvb. ruzie in een of anc café en wordt de agent n hond opgeroepen dan poste die zich gewoon in de ingai «Dadelijk heeft hij zonder ei woord heel wat ruimte voor zich...». De agent mc dan alleen zijn overste oprc pen en zien dat niemand bi tenwipt. Doet die dat toe dan kan hij met de hond af rekenen krijgen. Momenteel bestaat het Aal sters politiekorps uit vier bri gades en streefdoel wordt één politiehond per brigade. LH Aalst. De Arend in vergadering (a) 11.11.11 -aktic bevolking vrijgevig. Alhoe- elc bevolking van deelgemeenten van 779.379 op zowat 10 fr Niet zo dende- Een half pilsje heeft voor... Het resul- ook 15% dan toen 917.192 fr. en men nu het gesteund. 1de technologische platte landsontwikkeling van Rwanda, 2. tuberculosebestrijding in Haïti, 3. het oprichten van vissers- koóperaticven in Sri Lanka. De bevolking moet gesensibli- scerd worden en heeft recht op informatie over de verschillen de gesteunde projecten. LH Optreden tegen misbruiken qua toegankelijkheid door zeer jeugdigen en gebruik van bepaalde speelapparaten vraagt heel wat administratieve rompslomp. Ook als overal de wil aanwezig is om een aantal verbodsbepalingen in het algemeen politiereglement in te voeren duurt het nog vele maanden. Sint-Niklaas. De jongelui die zo mooi meededen aan de kleurwedstrijd ter ere van Sinterklaas werden door de Sint zelf met een kadootje bedaaht. Maar de weersomstandig heden waren niet dermate goed dat Klaas per luchtballon kon afscheid nemen. Hij verdween langs een omweg richting Spanje (Iv) algemeen politiereglement (in begrepen de toegang tot luna parken en inrichtingen met speelapparaten). 19 april 1985: Besluit van de Gouverneur tot schorsing van de artikelen 35/1 tot 35/IV (lu naparken) van voornoemd Ge meenteraadsbesluit 28 mei 1985: Gemeente raadsbesluit houdende: 1. akteneming van het schor singsbesluit dd. 19 april 1985 van de Gouverneur en 2. hand having van zijn besluit van 26 februari 1985. 16 juli 1985: Besluit van de' Gemeenschapsminister van Binnenlandse aangelegenhe den tot vernietiging van de artikelen 35/1 tot 35/IV (luna parken) van het Gemeente raadsbesluit dd. 26 februari 1985. 1 augustus 1985: Brief van de Gemeenschapsminister van Binnenlandse Aangelegenhe den houdende begrip voor de bekommernis van de Gemeen teraad inzake de jeugdbescher ming mededeling dat zal aangedrongen worden bij de Gemeenschapsminister van Leefmilieu, Waterbeleid en Onderwijs om het Algemeen Reglement op de Arbeidsbe scherming aan te passen en lunaparken te rangschikken bij «hinderlijke bedrijven». Sint-Niklaas. Heel wat enthousiaste jongelui deden zondag jl. de heilige Nikolaas uitgeleide (Iv) Sint-Niklaas De Moedige Vogelvrienden vierden hun kampioenen tijdens een iaarfees m Ons Huis (dw) 1 1 echt winterweer op het program- rdt de komende dagen zelfs weer De hogedrukzone die zich uitstrekt van de Finland verzwakt geleidelijk op haar noordelij- ider de invloed van storingen die via de Britse »ar Noorwegen trekken. Het is die stroming die «aar het zuiden zakt, waardoor uiteindelijk ook een zuidwestelijke luchtstroming terechtkomt, tonder grote neerslaghoeveelheden. Pluspunt lat zowel de mLst als de nachtvorst verdwijnt, ij dag merken we daar nog niet zoveel van. Het overwegend droog met op sommige plaatsen middagtemperatuur van hooguit vier tot vjjf arby waait een zwakke veranderlijke wind. van zaterdag wordt de wind geleidelijk overal tatig uit zuidwestelijke richtingen. In de kust- i het noorden van de provincie Antwerpen kan wat gaan druppelen. Vanaf zondag kan dat ook land gebeuren. De middagtemperatuur klimt zo een graad of acht. Bij voldoende wind, kan hoger worden, tige maandag, waarschijnlijk zonder neerslag, laarna terecht in een westelijke cyclonaal regime »c regen bij een middagtemperatuur die om en raden zal schommelen. E.G. Volgend jaar wil het Da- mond Verstraeten, Herman vidsfonds Waasmunster Fierens, Armand Van As- uitpakken met een bundel sche en Anton Van Wildero- gedichten over Waasmuns- de. Dit dichtbundel zal op- ter. dat zal worden aange- gelucht worden met foto's, vuld met gedichten van Het Da vidsfonds Waas mensen uit de Heidege- munster zal deze dichtbun- meente. De laatste jaren del in eigen beheer uitge- werd aan dit bundel heel ven. Voorzitter Van de wat werk besteedt door Voorde stelde in dit ver- Maurits Fierens, ere-voor- band dat hiervoor reeds de zitter van het Davidsfonds. nodige kontakten al wer- In oude boeken en tijd- den gelegd. Men wil echter schriften ging hij immers alles in het werk stellen om- op zoek naar gedichten dat deze dichtbundel voor over de Roosenbergge- iedereen zou kunnen wor- m een te. Naar verluidt zal den aan een betaalbare prijs deze bundel dat in mei worden aangeboden. Men zal worden voorgesteld hoopt deze voor slechts 400 een 50-tal gedichten omvat- fr te koop te stellen, Het ten. Hierbij zullen een aan- Davidsfonds zoekt met deze tal Franstalige gedichten uitgave van deze dichtbun- van de Heidegemeente wor- del geen winst. Men wil al- den in opgenomen. Beken- leen de kosten recupereren, de namen komen hier on- (V.G.P.) dermeer aan bod als: Ed- npieüd KAV 7 december om 19.30 uur heeft in de lokaal boven de infoavond plaats van KAV met als tema «Wat na ingreep van de baarmoeder». rslering maken 14 december om 14.00 uur kan men in het KAJ lokaal men kerstversiering moet maken. Alle meisjes van 13 ede zijn welkom. Te Aalst begint men er mee in de gemeenteraad op 25 februa ri 11. en nadat de provincie en de gemeenschapsminister van binnenlandse aangelegenhe den hun zegje hadden gehad, staat men momenteel juist even ver als bij de start. Mis schien iets beter want er -zou worden aangedrongen om lu naparken te rangschikken bij de hinderlijke bedrijven. En in afwachting loopt alles verder lekker door... Hierbij een kronologisch over zicht dat wellicht sommige ha ren ten berge kan doen rijzen. «De processie van Echternach» 26 februari 1985: Gemeente raadsbesluit houdende wijzi gingen en aanvullingen op het

De Voorpost | 1985 | | pagina 19