HANDIKAPT LOKEREN, ME H00GENB00M jOKERSE kattebelletjes WIE WORDT SPORTING LOKERENS MOOISTE De Voorpost - 13.12.1985 - 25 uitdag 1. Eenl tracht J k. MeJ ;eor; [eren gel: ng Loken izeerd ie pun Rerin zelfc tn-Cercle - CERCLE BRUGGE 2-1 Lokeren had het zondag allesbehalve gemakkelijk tegen Cercle Brugge. De naken l,c",s"j°n8ens hielden weliswaar de punten op Daknam door een sterke kollektieve irdt dj maar vooral in het laatste wedstrijdgedeelte werd het bibberen en beven om te blijven. Dankzij de verbetenheid die de Daknammers tentoon spreidden, kongri"iet in het minst door een schitterende Bob Hoogenboom werd het mindere op Luik naar de vergeethoek verwezen. Bob ranselde immers in de eindfaze de gelijkmaker van Krncevic uit zijn aarin Eerlijkheidshalve moeten we toegeven dat een puntendeling een logischer resultaat 8aat 1 iweest zijn. Cercle kreëerde wel voldoende kansen om een ruime overwinning te 8 en °»n. maar het is in voetbal nog altijd zo dat de doelpunten tellen, en daarvoor moet van de tegenpartij verschalken. ie Brugge 2-1. De oudste van het M Buy u-broederpaar, Dimitri, lag ai een familiale treffer. Hij bediende broer Didier en deze scoorde: 2-0 (DS) De thuisploeg, met nieuw komer Milan Icin op de bank, kende al vroegtijdig sukses. De gekwetste Angelo Nijs- kens, die toch aan de aftrap verscheen, kon in de vijfde minuut al het eerste Lokerse doelpunt intikken op aangeven van Patrick Van Veirdeghem. De Hulstenaar diende echter in de tweede helft vervangen te worden door Didier Verheuge. Cercle probeerde het na die openingstreffer via Soenens, maar die liet de geboden kans onbenut en een mee opgerukte Poorteman kwam even later een ietsje tekort om een inzen den van Ukkonen af te ronden. Aan de tiende minuut dien de de gekwetste Vujkov het veld te verlaten en z'n landge noot Milan Icin mocht voor het eerst zijn opwachting maken in het basiselftal. Icin ondervond wel problemen om zijn draai te vinden in de ploeg maar lever de af en toe toch behoorlijk defensief werk. Met Nijskens, Didier M'Buyi, Vujkov en Mommens stonden van bij de aanvang vier gekwetste spelers op het veld en daarvan trachtte Cercle Brugge te profiteren om een zeker veldoverwicht te verwerven. De bezoekers wa ren echter nauwelijks gevaar lijk. Een moedig Lokeren vocht echter verbeten terug en na een schitterende aktie, de mooiste uit de wedstrijd, kopte Versavel op een puike voorzet van Icin nummer twee voorbij keeper Mestdagh. Buitenspel, oordeelde dc scheidsrechter, en terecht. Cercle liet zich hierdoor geenszins uit het veld slaan en vooral door hard werk van Comelissen en Schepens leek dan toch enig gevaar te ont staan. Raymond Mommens Voetbal. De Yougoslaaf Milan Icin. Mits enige aanpassings- tijd wordt hij zeker een sterke aanwinst voor het team. (DS) hield in die periode Soenens bediende Didier, deze omzeil- van een doelpunt en een té de met een schijnbeweging de persoonlijke Krncevic verknal- ganse Cercle-vcrdediding en de een andere mogelijkheid tot schoot het leder net naast een scoren. Het bleef dus 1-0 bij verbouwereerde Mestdagh het ingaan van de rust. binnen. 2-0, niet voor lang ech ter want in dezelfde minuut Nadien kregen we een iden- k°Pte Sanders een vrijschop tiek spelbeeld met enkele ge- tegen de paal. een goed ge vaarlijke Lokerse uitbraken, volgde Krncevic kon met suk- Het verlossende doelpunt ses hernemen en de stand was kwam er dan toch eindelijk 2-1. halfweg de tweede helft. Een De thuisploeg plooide dub- familiale treffer, getekend het bel en het werd een kwartiertje broederpaar M'Buyu. Dimitri bibbervoetbal. In de slotminu- Zaterdag 14 december, om 20 uur, heeft in de grote kantien van Sporting Lokeren aan de Daknamstraat de 13' verkiezing plaats van Miss Sporting. Zoals elk jaar wordt deze manifestatie georganiseerd door de Enten te, het overkoepelend orgaan van de supportersklubs van Sporting Lokeren. Twaalf jongedames zijn al met die titel huiswaarts gekeerd. Sommigen onder hen kregen lint en prijzen en trokken naar de volgende Miss-verkiezing. Anderen bleken dan weer waardige ambassadrices te zijn van de Daknam-ploeg, en dat is nu net de bedoeling: SC Lokeren vertegenwoordigen op allerhande manifesta ties, wedstrijden e.d.m. Voor deze dertiende uitgave staan vier streekgenoten aan de aftrap: Peggy Impens uit Lokeren, Ingrid Pauwels uit Beveren, Nancy Van Lokeren uit de gelijknamige stad en Carine Hermans uit Dender- monde. Een bevoegde jury, met als voorzitter Herman-1Q-Van Molle, kiest uit het viertal de geschikte ambassadrice voor Sporting, aan de hand van interviews, schriftelij ke proeven en weetjes over het Sporting-elftal. Er is ook nog de titel van Miss Publiek. Die gaat naar de jongedame die in de afgelopen weken het meest stembiljetten aan de man bracht. Hoofdprijs voor deze miss: een heuse wagen, de Luxe dan nog wel! De drie afvallers voor de Miss Publiek-verkiezing krijgen elk nog een fiets en andere waardevolle geschenken bovenop. Miss Sporting Lokeren 1985 ontvangt een prijzenpak ket ter waarde van 35.000 fr., de twee eredames respektievelijk 30.000 en 20.000 fr. en de vierde gaat toch nog naar huis met zo'n 15.000 fr. De avond wordt aaneengepraat door zanger en artiest van eigen bodem, Chris Van den Durpel, er is show met broer Daan Van den Durpel (samen met z'n team winnaar van de finale voor de Baccara-beker in Knokke), verder hijgen we een play back-act en nog enkele interviews met regionale sportvedetten. Een gevuld programma alleszins. En voor de prijs hoef je het niet te laten: leden van de aangesloten suppor tersklubs komen gratis binnen, de anderen betalen de krisisprijs van 50 fr. Allen daarheen! VrVlAN Bor.AF.RT ten kwam Cercle tweemaal dichtbij de gelijkmaker. Zoals al gezegd redde Bob Hoogen boom met een magistrale re flex de kopstoot van Krncevic maar ook Kooiman zorgde nog voor paniek door centimeters naast te knallen. Twee duurbevochten punten dus voor Sporting Lokeren dat daardoor het degradatiespook opnieuw kon terugdringen. Cercle Brugge daarentegen mocht met opgeheven hoofd het veld verlaten... Vivian Bogaert ërcle-trainer Georges Leekens (ex-Sint-Niklaas) was a de wedstrijd een ontgoocheld man. «De bal rolde iet voor ons», stelde hij. Leekens vond het bovendien immer dat slechts een halve minuut extra-tijd werd iegekend nadat de thuisploeg volgens hem met tijdro- tnde maneuvers minstens vijf minuten had rondge- vwkt. «De meest aanvallende ploeg werd daardoor sereens in het ongelijk gesteld. Je mag het zeker niet ttnzien als kritiek op scheidsrechter Gernay, dat niet. 'tf was trouwens één van de beste scheidsrechters die I dit seizoen aan het werk zag. Ondanks het feit dat ft verloren kan ik mijn spelers echter niks verwijlen, iet spelpeil lag een heel stuk hoger dan vorige week. iHeen waren we wel iets te braaf in de duels», besloot ie Brugse coach. I" de Lokerse kleedkamer niets dan tevreden gezich ten. Lokeren was immers door het oog van de naald ff kropen. «Twee zeer waardevolle punten, aldus Aimé Anthuenis, vooral omwal we nu weer enige ademruim- t krijgen tegenover de staart van de rangschikking. Ut match van de waarheid volgt echter pas zondag, (gen RW DM. Dan gaat de schorsing in van Dirk De Vriese en Rik Van Cauter, en als je weet dat ik *andaag tegen Cercle Brugge aan de rust reeds vier «dffitte spelers had die voor vervanging in aanmer king kwamen, hoef ik er zeker geen tekeningetje bij te naken» gaat Aimé Anthuenis verder. Milan Icin, de nieuwkomer bij Sporting, liep zondag jongstleden danig in de kijker. «Mits enige aanpas- singstijd kan hij zeker een échte aanwinst voor ons team genoemd worden», zegt de Lokerse trainer. Pas in de loop van zaterdag kwam de transfer van de Joegoslaviêr definitief in orde. Op het nippertje dus. Icin werd aanvankelijk op de bank gehouden omdat, naar het oordeel van Anthuenis, de Daknamploeg zowel tegen Kortrijk als tegen Luik een uitstekende prestatie had afgeleverd en er voor hem dus geen enkele reden was om iets aan het elf Uil te wijzigen. Door het uitvallen van D'Jorge Vujkov aan de tiende minuut kwam landgenoot Milan dan toch in de ploeg. Al ondervond hij aanvankelijk wel problemen om zijn draai te vinden in zijn nieuw team, na de rust bewees hij dat hij over de nodige kwaliteiten beschikt om Lokeren sterker te maken. De man in de kijker na Lokeren-Cercle Brugge was ongetwijfeld doelman Bob Hoogenboom. De Neder lander stond de jongste wedstrijden opnieuw ter dis- kussie bij Sporting. Daar waar hij vrij sterk aan het seizoen was begonnen, deemsterde Hoogenboom, sa men met het soms vrij zwakke elftal, ietwat weg, vooral dan in de laatste wedstrijden. Vorige week, op het veld va" Club Luik, ging de Lokerse goalie helemaal niet vrijuit bij de doelpunten van de thuisploeg. Trainer Aimé Anthuenis verkoos dan ook hem tijdens de pauze te vervangen door Danny D'Hondt. De jonge Grem- bergenaar deed het trouwens uitstekend en het zou niemand verwonderd hebben had de reservedoelman van Sporting tussen de palen gestaan voor de wedstrijd tegen de Bruggelingen. Niets was echter minder waar. Trainer Anthuenis kent zijn mannen als geen ander. Hij had dan ook gauw door wèar het schoentje gewrongen zat: het zelfvertrouwen van "Bouke" had de laatste tijd, mede door de slechte resultaten een serieuze deuk gekregen. «Dat klopt. Ik deelde volledig in de Lokerse malaise. Als de routiniers in onze jonge ploeg dan nog aan het zwalpen gaan, dan is de kous helemaal af. De manier waarop Aimé mij de vorige week heeft opgevangen, draagt mijn grootste dankbaarheid weg. Ik ben er dan ook weer helemaal bovenop. Een veldspeler, als die eens een minderde dag heeft, wordt vervangen. Waar om dan niet een keeper?', zo verklaarde de trainer mijn vervanging op FC Luik. En gelijk had die man. Wat me, achteraf gezien, nog het meeste pijn deed was alweer de roddel van de zogenaamde 'supporters'. Ik heb al die praatjes vorig seizoen als eens meegemaakt en geloof me, het had nu eens helemaal niet te maken met het feit dal ik fysiek niet in orde was, omdat ik, zoals al die kwatongen beweerden, het niet meer zo nauw nam met de discipline, ik meer tijd zou door brengen in mijn diskoteek dan goed voor me was, enz... De trainergqf me zijn vertrouwen, en dat heb ik geapprecieerd. Ik ben dan ook volledig opgepept als een gek aan het trainen gegaan, met het gekende resultaat. Goed toch, of niet soms?» stelt een overge lukkige Bob Hoogenboom. En dat de Nederlander een sublieme wedstrijd speelde, schreven we al. Hij mag verdiend de pluimen op z'n hoed steken. Indien weer- en kalendermakers geen stokken in de wielen steken, volgt zondag a.s. 15 december de uitwedstrijd naar RWD Molenbeek, de week nadien staat de wedstrijd Beveren-Lokeren op het program ma. Dan wordt een korte winterstop gehouden, en op 5 januari wordt de uitgestelde wedstrijd Gent-Lokeren betwist. Op 12 januari 1986 ontvangt Sporting op eigen veld KV Mechelen. De jeugd van Sporting Lokeren mag ook wel eens vermeld in deze rubriek. De preminiemen blijven het immers goed doen in de Belgische Beker. Op 20 no vember gingen zü op Denderhoutem verdiend met 0-1 winnen en stootten door tot de 1/8 finale, die nationaal gebeurt. In Lokeren huist ook 's lands jongste scheidsrechter. Peter Van de Velde, ex-jeugdspeler van Sporting Lokeren, heeft onlangs zijn eerste officiële wedstrijd als spelleider met sukses afgerond. Peter is pas zestien. De jongeman, die nog steeds bij K.S.C. Lokeren is aangesloten, volgde daarvoor kursussen te Sint-Ni- klaas met onder meer Luc Delombaerde (nog een bij Lokeren aangesloten scheidsrechter) als leermeester. (v.n.) ren-Cercle Brugge 2-1. Hoewel gekwetst, verscheen Angelo Nijskens toch aan de Lokeren-Cercle Brugge 2-1. Versavel scoorde het tweede a mngen woraen [UZ)Gernay echter afgekeurd omdat hij buitenspel had gezien. SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21-40.60

De Voorpost | 1985 | | pagina 25