-•c I" C BEVEREN HOORT WEER BIJ DE TOP HUILEN MET DE PET OP DE WERKKRACHT VAN BASSETT PETER CREVE DENKT AAN MEXICO EN EUROPEES VOETBAL YVES BARRE: «BERINGEN KAN NOG NAUWELIJKS SCOREN!» VOETBALUITSLAGEN EENDRACHT AALST: MET DE TWEE VOETEN OP DE GROND BLIJVEN 26 - 13.12.1985 - De Voorpost 1* Nationale VOETBAL Voetbal. Peter Crève wil ook wel mee naar Mexico. Trainer Rik Pauwels was natuurlijk opgetogen met de zege van zijn team tegen Standard. Weet je dat Beveren de eerste ploeg is die dit seizoen op Sclessin gaat winnen? Je moet het toch maar doen.» Uitblinkers wou Rik niet noemen want de overwinning tegen de Luikse topklub kwam er dankzij het homo geen spel van Beveren. De Waaslanders vormden inderdaad weer een hecht blok. Voor Beveren betekent de zege meteen de vijfde overwinning op rij en geel-blauw komt ermee op de derde plaats in de rangschikking. Waar had Beveren gestaan wanneer de ploeg niet wekenlang met zware bles sure last had af te rekenen? Vandaag is oefenmeester Rik Pauwels trouwens nog niet helemaal uit de zorgen want Patrick Gorez en Mare Baecke blijven onbeschikbaar terwijl Schmed- ding en Theunis na een lange afwezigheid zoeken naar de goede konditie. Daardoor moest het elftal op Standard toch weer herschikt worden en als makke lijkst beweegbare pion werkte Rik Pauwels met Peter Creve. Beveren begon in Luik zo met Marinelli op links, Patrick Stalmans defensief centraal en Peter Creve rechts op het middenveld. Peter had het daarmee trouwens niet moeilijk. «Ik ben meer rechts- dan linksvoetig. Ook al speel ik doorgaans op de linkerwing. Dat is trouwens heel toevallig gekomen. Bij Beveren, Creve is nu al vier seizoenen in het Waasland, kreeg ik op rechts geen plaats met de konkurrentie van Bert Cluytens en bijvoorbeeld Johan Schoofs. En toen Jean Janssens dan wegviel was er op links plaats voor iemand... ik kreeg daar mijn kans en de doorbraak». Creve is aan een opvallende periode bezig. Week na week wordt hij bij de uitblinkers gerekend. Hoe komt dat nu plots? Beveren draait weer goed en dan speelt iedereen natuurlijk ook vlotter. We kunnen weer rekenen op een stevige verdediging daar waar we op een zeker ogenblik toch al te makkelijk doelpunten kregen. Nu ligt de situatie vaak heel anders. Dit seizoen loopt het inderdaad lekker. Ik bleef van kwetsuren gespaard en kon toch ook een tijd het gewicht van de ploeg op de schouders nemen. Ja, bij Beveren wordt er ook over de nationale ploeg en Mexico gesproken. Vorig "eizoen kreeg ik van Thijs de kans in de oefenwedstrijd tegen Argentinië. Het was geen onverdeeld sukses maar kom... later h>os het vooral mijn minder presteren bij Beveren dat me uit de selektie hield. Nu heb ik er uiteraard alle belang bij me te tonen. Er zijn bij de Rode Duivels nog een paar plaatsen vakant. Ook Lambrichts, Jaspers, Baecke bijvoorbeeld hopen op een plaatsje bij de 22. Al blijft bij dit alles Beveren primeren. We willen geen tweede keer naast het Europees voetbal pakken. Beveren blijft en is in de kompetitie en in het bekertornooi een kandidaat op een Europees ticket.» Het vertrouwen is dus erg groot bij geelblauw. Terecht trouwens, want niemand deed het de laatste maand beter dan Beveren. Zondag loopt het kompetitieduel tegen Antwerp. Een streekduel dus waar SK Beveren nogal vaak punten moest laten liggen. Overtuigt de ploeg verder op eigen Freethiel? (h.a.) STANDARD - BEVEREN 0-1 Met nog twee wedstrijden voor de boeg kan SK Beveren over veertien dagen wellicht naar een vreugdevol Kerstmis en Nieuwjaar toe want de Wase voetbaltrein loopt weer lekker. Zondag op Sclessin was geel en blauw zeker in de eerste helft de betere van Standard. Beveren kon terecht met een 1-0 voorsprong naar de rust. Nadien ging Standard vertwyfeld op zoek naar puntenwinst maar de stoere verdediging van Beveren kwam eigenlijk nooit in gevaar. Veel volk in Luik en de akteurs van de zeventiende speeldag deden zondag wat er van hen gevraagd wordt. Voetballen naar kennis en kunde. Vooral Beveren was daar sterk in en in de eerste helft ontsnapte Standard aan een ware afstraffing. Hans Chrisiaens ging weer erg snel, Peter Creve leek gevaarlijker vanuit de tweede lijn en vooral Patrick Stalmans hield bestendig druk op de pot. Alleen Erwin Albert leek niet echt in zijn dagje. Standard kon in het eerste halfuur weinig tegen het vloeiend Waas voetbalspel zetten en gelukkig was loelman Preud'homme, de l >an werkt sterk aan een di finitieve terugkeer, aa 'dachtig. Zo haalde hij sch Uen van Marinelli en Kusto gemakkelijk uit de goede baan. Twee hoekschoppen op rij werden door Standard slecht weggestuurd en bij de tweede gelegenheid schoot Patrick Stalmans keihard voorbij de Waalse doelman. Standard maakte zich toen nerveus en Christiaens werd het slachtoffer van een zware fout van Delangre. Hans moest van het veld en de Fin Lius kon voor de tweede maal in het elftal verschijnen. Erg opvallend presteerde hij trouwens niet. Beveren leek toen zijn aanvalsmachine niet meer rond te krijgen en Standard kwam enkele malen gevaarlijk voor doelman De Wilde. Fïlip, ook al aan een goede periode toe, knapte het werk voortreffelijk op. Beveren kreeg nog voor de rust een paar goede kansen »want counterend bleef vooral Kusto de zenuwachtigheid van de Luikse verdediging op de proef stellen. De 1-0 voorsprong aan de rust was zeker verdiend. Na de rust verscheen Standard met een dooreengeschud elftal. Small en Poel bleven in de kleedkamers en werden geruild voor Bosman en Wintacq. Veel haalde die ingreep van oefenmeester Pavic niet uit want Standard bleef klungelen. De Luikenaars zochten hun heil in hoge ballen voor doel maar met de grote Limburger Paul Lambrichts aan zijn zij raakte Czernia haast geen bal. Standard drukte wel maar alleen Snelders kwam lovenswaardige schiet| ook al ging dat schot De beste kansen ware tenslotte nog voor Bevei - met Lius die eerst over h Dl doel lobde en nadien ziji eerste Belgisch doelpunt buitenspel afgekeurd zaj SK Beveren wipt met ich zege naar de derde plaat Onmiddellij k achter de grootheden Club Brugge J j, Anderlecht. Een verrass dus? Neen, heel terecht Beveren weer bij de top. Hugo Nationale Standard-Beveren 0-1. Paul Standard-Beveren 0-1. Ma- Lambrichts kan vorige week rek Kusto drukte zwaar op de niet alleen scoren, hij was Standardverdediging (arch) nu de rots in de Beverse verdediging (arch) behoren op. Behalve d de late tegentreffer van gen toen hij te nonchala Iovino in de clinch ginj j die 3-0 voorsprong was h c geen ramp, maar stel vo om op het scorebord 0-0 jjnj dan zit men met de gel ,na peren. Als laatste mat crcj men nooit een risiko n en Pats de bal desnoods ge tribune. Dat is natuurlij en mooi, maar wel efficiën ben ik tevreden. Hij knapte ^us Leon Canjels. zijn werk als opruimer naar SINT-NIKLAAS - TONGEREN 1-1 Iedereen was ervan overtuigd dat SK dringend thuis moest winnen. Zelfs een drawn was niet genoeg. Dat beseften ook de spelers, maar zonder Vandenhende, Noë en de gekwetste N'Kongolo konden de Klaasjes het deze keer ook niet waarmaken tegen een niet zo onaardig geklasseerd Tongeren, al leek het aanvankelijk toch wel goed met een bezoekende rode kaart en de openingstreffer van de goed spelende Cornet op het uur. Sint-Niklaas-T ongeren 1-1. Het lijkt wel alsof de Sint- Niklase spelers voortdurend angstig zijn. (dw) Sint-Niklaas heeft dus de derde opeenvolgende thuis wedstrijd niet tot een goed einde kunnen brengen. Door de steeds veranderende ploe gen geraakt de samenhang dik wijls zoek. Vandenhende en Noë zijn trouwens spelbepa- lende figuren, al deden enkele nieuwkomers zoals Cornet het niet slecht. De lokalen probeerden het spel in handen te krijgen en ze leken er ook in te slagen, al moest men wachten tot de twaalfde minuut voor er enig doelgcvaS^ kon genoteerd worden. Verbruggen kon in zenden en een mooi gevolgde Deproot miste de overname van de bal. Bij een aanval van Abbeels was Sint-Niklaas ech ter gewaarschuwd. Nijs zou trouwens alle kleuren van de regenboog zien met deze aan valler. Toch kregen de Klaasjes aan de 24ste minuut uitzicht op de zege. De Tongerense speler Guy Vanhoorenbeeck werd met rood naar huis gestuurd. Na verschillende harde kon takten met Fredje Truyens trapte hij hem in het aange zicht en scheidsrechter Goet- hals die zeer dichtbij stond, grabbelde naar zijn rode broekzak. De scheidsrechter zou het trouwens niet gemak kelijk krijgen in deze wedstrijd die al eens uit de hand dreigde te lopen. Gele kaarten kwa men er ook nog voor Quinte- lier, Simoen, De Voght en Ab- eels. Naast het oorlogje spelen werd er ook nog een beetje aan voetballen gedacht, maar de toeschouwers werden zeker niet verwend. De thuisploeg geraakte wel dicht bij een tref fer toen Simoen van dichtbij Rondags op de korrel mocht nemen, deze kans spatte ech ter uiteen op de staander. De tweede helft dus en ook nu moesten de toeschouwers een kwartier wachten vooral eer er sensatie kwam. Toch had Tongeren al iets laten zien met een goede kombinatie Sriesen-Scmpermans. De Lim burgers gingen echter stilaan voelen dat ze het met tien In Aalst was het na de afgetekende 3-1 zege tegen Beringen weeral rozegeur en maneschijn. Vooral de naam van de Engelsman Bassett lag op de lippen van iedere Eendracht- aanhanger. Hij werd vooral bewonderd omwille van zyn nooit afgevende werkkracht en de manier waarop hij onmiddellijk na de rust de Beringse verdediging onder zware druk plaatste. Dat Bassett, doorlopend meester bleef in de duels met zyn rechtstreekse tegenstrever Kalambay, spruit o.i. voort uit het feit dat de Zaïrees te traag uitviel om de hard opzittende Brit aan banden te kunnen leggen. Die mening was ook oefen meester Canjels na de wed strijd toegedaan, maar die wees dan op het feit dat deze afgetekende zege mag toege schreven worden aan het feit dat het ganse Aalsterse team veel inzet en karakter toonde en in alle kompartimenten met veel discipline akteerde. «Be ringen was inzake voetbal ze ker onze evenknie, maar dat beslist niet een match. Als ploeg in haar geheel hebben we het prima gedaan. Met 3-0 aan de leiding komen tegen Beringen is m i niet aan ieder een gegeven. Ik ben persoon lijk blij dat Geert Van Roy weer heeft gescoord. Dat is het bewijs dat hij weer aan het terugkomen is. Wc moeten met hem wat geduld hebben en Geert met zichzelf waarschijn lijk ook. Hij is niet een speler om zomaar naast de ploeg te plaatsen. Zijn doelpunt was trouwens een voorbeeld van routine en zulke akteurs heeft men nooit teveel in de ploeg. De voorbereiding van Bassett was echter ook reuze. Wc heb ben in de loop van vorige weck speciaal geoefend met de hoge voorzetten naar de verste paal en dat had tegen Beringen al een eerste resultaat. Ook over de terugkeer van Ennekens Yves Barré, de oefenmeester van Beringen, gaf na i net 3-1 nederlaag op Aalst grif toe dat zijn team in i oil problemen zit. «De twee opeenvolgende thuisnederl gen tegen Berchem en Bergen hebben duidelijk hi :lfs sporen nagelaten en bovendien komen we de jongs ^ar weken amper tot scoren. Dat het vandaag uiteindeli k' tegen het eindsignaal aan dan toch gebeurde, mogi we dan nog danken aan de te nonchalante tussenkom van Ennekens. Bovendien is het duidelijk dat aangeworven spelers uit de lagere reeksen nu al et beetje pijn ondervinden van het zwaar kompetitiewer Ide Naar mijn mening is de zege van Aalst oververdien pte Het speelde met veel karakter en inzet, maar het vooral de slagvaardigheid van de Engelsman Basst die vooral Kalambay voor zware problemen plaatst Die kon omwille van zijn traagheid het geweld van t V Brit nauwelijks indijken. De twee doelpunten onmL dellijk na de rust waren in ons kamp zeer duideli p staaltjes van professionele dekkingsfouten in mij te verdediging. Dat neemt echter niet weg dat Aal rol gelukgewenst mag worden voor de fraaie zege. H tyP team was een voorbeeld van discipline in alle kompa timenten. Wij van onze kant konden we wel het sp maken, maar konden ons nooit doorzetten in de zot van de waarheid», aldus Yves Barré. (ar de Sint-N iklaas-T ongeren 1-1. Jantje Simoen mist op een haar na. (dw) moesten klaren en dat zit in je kouwc kleren. De b< kers geraakten stilaan i druk en op de 60ste mi kon een overigens beste TLi net vanop rechts de bal ho Rondags doclvlak plaat Het was 1-0 en meteen iedereen aan de langvenM thuiszege. c Tien minuten later wat echter allemaal te herd He Met een enig mooi schot, in de winkelhaak, liet I keeper De Maeycr vruchtt grabbelen. Door deze got aangeslagen, hadden de K e jes blijkbaar de moed meer om terug te slaan, bezoekers grendelden imt i hun defensie volledig af. Ref Gocthals kreeg het gemakkelijk in deze weds die voor ongeveer 1200 kijl werd afgehaspeld en met dunbevolkte tribunes zal kassier ook al niet geld zijn. Het Sint-Niklase pul is echter vlug naar de Wi molendreef te lokken alt wat uitslagen komen, i thuis hebben ze nog niet op hun bord gekregen. Quintelier werd op de 3 minuut vervangen door Ha kom. 3' PROVINCIALE E Bazel-Excelsior 1-1 1' NATIONALE Baasrode-St.-Gillis-W. 1-0 SC Lokeren-Cërcle Brugge 2-1 Wieze-Oudegem 3-3 Standard-SK Beveren 0-1 Opstal- Klinge 2-0 2- NATIONALE St.-Gillis-D. -St.-Pauwels 1-1 E. Aalst-Beringen 3-1 Kallo-Kieldrecht 2-1 Sint-Niklaas-SK Tongeren 1-1 Waasmunster-Huasdonk2-0 3' NATIONALE Grembergen-KL Vrasene 4-0 Roeselare-E. Zele 4-2 4PROVINCIALE F Franc Borains-JLede 1-5 Erondegem-Woubrechtegem 3-0 BEVORDERING A VW Hamme-Deinze 0-1 Wichelen-G rotenberge Aaigem-Ede Serskamp - K walrecht 0-0 5-0 5-0 l' PROVINCIALE Evergem-Melsele Latem-SK Aalst Temse-Dendermonde 3-1 2-2 0-2 4PROVINCIALE G Doggen - Op dorp Okegem-R. Lebbeke TK Meldert-S. Moorsel 3-0 2-3 2-3 2' PROVINCIALE B Schoonaarde- Buggenhout 1-7 Kerksken-Robur 1-1 W. Moorsel-lddergem 1-1 Schellebelle-B rakel 2-1 Baardegem - Ter joden 1-0 Kem zeke-Lokerse 1-0 Herdersem - Erembodegem 1-0 Heikant-E. Meldert 3-3 Appels-Welle 0-0 H Vrasene-Kruibeke SK Lebbeke-Stekene Sp. 3-1 0-0 PROVINCIALE H Boonwijk-Sombeke 0-2 3PROVINCIALE D Verrebroek-White Boys 1-3 Burst-SK Overmere 1-4 Tielrode-Gerda 1-5 Pollare-Berlare 4-1 Wachtebeke-SK Lokeren 1-0 Meerbeke-Bambrugge r-o Meerdonk-Eksaarde 2-4 Erpe- Gijzegem 3-0 Hoogeinde-Rupelmonde Eendracht Aalst sluit de heenronde af met een bezoek aan Bergen. Normaal zou Eendracht geen problemen mogen kennen tegen de hekkesluiter, die echter de jongste weken bepaalde tekenen van een wederopstan- dig vertoont. Oppassen dus. Oefenmeester Canjels, die intussen ook al een stuk realistischer is geworden en het voetbal in tweede nationale doorgelicht heeft, zit i.v.m. de vijftiende match van het seizoen met een probleem nu dat Droessaert weer het strafbankje mag verlaten. Hij zit dus met twee evenwaardige libero's opgezadeld. Nu is het zo dat Ennekens, die een polyvalente speler is, als flankverdediger en zelfs als verdedigende mid denvelder, kan uitgespeeld worden. Maar wat dan met Debougnoux, die zich zondag 11. tegen Beringen ontpopte als een ideale buffer? Ook El Fahem zal weldra aan de grote poort kloppen om weer zijn plaats in de kern op te eisen. Canjels, de sluwe vos, is voethalwijs genoeg om die elementen in zijn ploeg te droppen die bewijzen dal ze tot het uiterste kunnen gaan. Een voorbeeld terzake is de come-back van doelman Wim Moyson, die zich sinds enkele weken opgewerkt heeft tot de goalie nummer één. We begrij pen dat dit Hans Van Wilde rode minder goed bevalt, I vooral nadat hij in het militair elftal voor een reeks ft bravourestukjes zorgde. Langs de andere kant dan toch weer een bewijs dat Eendracht plots een weelde I heeft aan een spelerspotentieel zodat Canjels zich V momenteel de luxe kan permitteren om én HoebeeckM én Moerman naar de reservebank te verwijzen. Nu maar afwachten of het groeiendeEendracht ookl te Bergen met de twee voelen op de grond blijft. Ook 1 tegen het vurige Bergen moeten we gekoncentreerdn blijven spelen. Met karakter en discipline om alle 1 ontgoochelingen te vermijden», aldus het devies van Canjels tot zijn troepen na de jongste training.

De Voorpost | 1985 | | pagina 26