OVERZICHT HEENRONDE VAN VRASENE, LOKERSE EN KRUIBEKE DOELMAN VAN DE WIELE HOUDT SK LEB6EKE OP AFSTAND EENDRACHT SINT-GILLIS VERDIENDE MEER OPNIEUW EEN ECHTE PLOEG VOETBALKALENDER TERWIJL KEMZEKE VOLHOUDT, VERLIEST KRUIBEKE VERRASSEÏ IN DE SLOTSEKONDE TWEE RODE KAARTEN b,c,"!cn'Ai""" pom :hter heeftj and gcwcll Niclandt] nadat PORTV5 28 - 13.12.1985 - De Voorpost 2'Provinciale LEBBEKE - STEKENE 0-0 De groeiende aanhang van krachtig uithaalde, iedereen geval hebben we tijdens de SK Lebbeke heeft met bewon- zich aan de openingstreffer eerste helft een fantastische dering opgekeken naar doel- verwachtte maar Van de Wiele verrichting geleverd. Onon- man Van De Wiele. De Ste- zich weerom flink wist te on- derbroken hebben we hei be- kense goalie heeft ongetwijfeld derscheiden, had de Lebbeek- zoekende doelvlak bestookt, een punt gewonnen voor zijn se aanhang open doekjes over Ik moet wel zeggen dat Steke- bedreigde ploeg en Lebbeke, voor de prestatie van de Waas- ne erg defensief was ingesteld, dat de laatste weken flink in lander. wat hun recht is, en anderzijds opmars was, een punt afge- «Ongelooflijk wat die man toch voetbal toeliet. Dat kun snoept. Lebbeke kreeg kansen tussen lat en staken heeft ge- je niet altijd zeggen van ploe- te over. Vooral in de eerste presteerd». zegde voorzitter gen die tegen de degradatie helft. Zowel Eddy De Mal- Buytaert. «Je mag het van mij moeten knokken. Wij hebben sche. Garry De Kinder als Fi- gerust aannemen Zo iemand kansen geschapen aan de lo- lip Heirbaut bestookten onon- heb ik in deze kompetitie nog pende band. derbroken de bezoekende niet aan het werk gezien. Ik Hoe goed de verrichting tij- doelmond. Toen drie minuten zou al aan vorige seizoenen dens de eerste helft ook was, voor de rust Eddy De Malsche moeten terugdenken. In ieder des te slechter was het na de SK Lebbeke-Stekene Sp. deze wedstrijd (c) De Stekense doelman Van De Wiele was de centrale figuur in VOETBAL «H SK Lebbeke-Stek manhoog opspringend probeert zijn kans doel SK Lebbeke-Stekene Sp. Hauwermeiren in aktie c De Lebbekenaar Luc Van hervatting. Slechts een paar spelers bleven in die periode boven de middelmaat preste ren. Herman Van Langenhove kreeg twee kansen voor de voet. Ik begrijp niet hoe hij Blade!. Nu zondag reist de niet tot scoren kwam. Hoe te- vreden ik ook ben over de prestatie voor de rust, des te meer heeft de tweede helft mij ontgoocheld. Ik moet zeggen dat we een punt hebben prijs gegeven.» Konkelgoedploeg naar Krui- beke, maar getracht moet wor den om het verliespunt van de vorige zondag te kompen- seren. (E.G.) SK Lebbeke-Stekene Sp. 0-0. Het was al verdedigen wat de klok sloeg. Aanvoerder Z van Stekene tracht hier met twee trawanten de Lebbeekse aanval te onderscheppen, i SINT-GILLIS - SINT-PAUWELS 1-1 Eendracht Sint-Gillis, dat het voor de wedstrijd tegen Sint-Pauwels zonder Paul Van de Putte en Luc De Waege- neei moest klaren, had aan vankelijk weinig te bieden. Een uiterst zenuwachtige ver dediging schiep zelfs meer ge vaar dan er van de bezoekende aanval uitging Luc De Lent- decker bleek bepaald niet in zijn dagje en zulks liet zich sterk aanvoelen in het midden veld, waarvan in de eerste speelhelft alvast niet de minste stootkracht uitging. De bezoe kers van hun kant poogden met verre trappen vanuit de verdediging de spitsen té berei ken. Dat wegtrappen in nie mandsland had slechts één maal sukses, toen Harry De Beleyr het leder kon mee- scharrelen en dichtbij de hoek- vlag een inworp afdwong. Het leder kwam via een tussensta tionnetje terug in zijn bezit en de stoere aanvaller van Sint- Pauwels liet de kans niet onbe nut. Het protest van Een- drachtdoelman Renaat De Bruyn als zou hij bij deze faze zijn vastgehouden, werd door de scheidsrechter van dienst weggewuifd. Een ietwat aan geslagen Eendracht slaagde er niet meer in om voor de rust orde op zaken te stellen. In de tweede helft ging er meer stootkracht vanuit de Sint-Gillisse middenlinie. Na vijf minuten stuurde Leo Die- rickx een eerste verwittiging aan het adres van de bezoe kende doelman en dat was dan ook het sein tot een Een- dracht-offensief. Rik De Gey- ter, ingevallen voor Luc De Lentdecker, mist eop een haar na de gelijkmaker die er uit eindelijk toch zou komen langs Mare De Backer. In de nog resterende twintig minuten hebben de bezoekers meer dan bibbergeld betaald. Er werden nog verschillende hoekschop pen afgedwongen waarbij de winninggoal in de lucht hing, maar mede door het feit dat Sint-Pauwels alles ir. verdedi ging had teruggetrokken, bleef de 1-1 stand op het bord. In feite verdiende de thuisploeg toch meer dan een puntende- ling. Vooral dan omwille van een betere prestatie in de tweede helft. (E.G.) BIJ SK SINT-NIKLAAS Het zag er goed uit voor de Waaslanders toen Cornet kon scoren op het uur en SK Tongerens falanx herleid was tot tien man. Tien minuten later was de situatie helemaal anders. Cuyx had de langverwachte hoop op een thuiszege de kop ingedrukt met een prachtig schot, waartegen De Maeyer geen verhaal had. De Klaasjes hadden allicht de zege kunnen verantwoorden, maar te veel gemiste kansen zorgden echter voor deze uitslag. Al deze faktoren samen pepten zeker de stemming in de geelblauwe kleedkamer niet op. Het is inderdaad zo dat één goed schot van Tongeren tussen de palen, meteen een punt opbracht, terwijl SK toch ook wel een en ander had laten zien. Anderzijds hebben de Klaasjes opnieuw hun vechtersnatuur laten zien. Iedereen heeft zich volledig ingezet en dal zal allicht voor de trainer en de manager een pleister wezen op een houten been. Met een dergelijke mentali teit kunnen er nog punten gesprokkeld worden. Sint-Niklaas gaal nu weer twee keer uitspelen en als we naar de prestaties kijken dan gaan we vermoeden dat geelblauw zich op reis beter voelt dan op eigen veld. Op verplaatsing moet natuurlijk de thuisploeg het spel maken en dan kan Sint-Niklaas de geliefde counter bovenhalen. Het thuisvoordeel lijkt in tweede klasse niet meer te bestaan. Iedereen voetbalt liever voorzichtig om dan verrassend uit te breken. DeBe 1* NATIONALE SK Beveren-Antwerp (Magcrat) RWDM-Lokeren (Deflem) 2' NATIONALE Winterslag-SK Sint-Niklaas (Rommelaere, 14.12, 20 ii Bergen-E.Aalst (Moons) 3* NATIONALE J. Lede-Gcrminal Ekeren (Schellings) E. Zele-FC Menen (Theus) BEVORDERING FC Izegem-VW Hamme (Adriaensen) I' PROVINCIALE SK Aalst-Temsc (Helderweireldt) Dendermondc-Haaltert (De Wispclaere) Melsele-RC Gent (Drieghe) 2' PROVINCIALE B Kruibeke-SK Lebbeke (Burm) SV Geraardsbergen-Vrasene (De Waele) E Meldert-FC Denderleeuw (Van Zande) Lokerse-Heikant (Van Extergem) Brakel-Kcmzeke (Melckenbeeck) St. Denderleeuw-Schellcbelle (Van Gansbeke) Robur-Appclterre (Wauters) Stekene Sp.-Kerksken (Mestdagh) 3' PROVINCIALE D Nieuwerkerken-Mere (Opdecam) Gijzegem-Hofstade (Vervondel) Bambrugge-Erpe (Van Daele) Berlare-Meerbeke (Van der Ecckcn) SK Overmcre-Pollare (Van Leuven) Vlierzele-Burst (Heyse) 3' PROVINCIALE E Haasdonk-Grembergen (Van Zande) Kicldrecht-Waasmunster (Redant) Sint-Pauwels-Kallo (Philips) Klinge-St.-Gillis-D. (Ravccl) Oudegem-Opstal (Boeykcns) St.-Gillis-W. - Wieze (Balthazar) Excelsior-Baasrode (Van Damme) KI. L. Vrasene-Bazel (Moons) 4' PROVINCIALE F Ede-Serskamp (Mejor) Bavcgem-Aaigem (Dekens) Oordegem-Wichelen (Hautman) Kwatrecht-Erondegem (Van der Straeten) 4' PROVINCIALE G Erembodegem-Appels (Verstraeten) Terjoden-Hcrdcrsem (Beeckman) Iddergem-Baardegem (De Bruyne) Buggenhout-Moorsel (Cooreman) S. Moorsel-Schoonaarde (Spclier) R Lebbeke-TK Melden (Van Impe) Opdorp-Okegem (De Cock) Welle-Doggcn (Van der Stylen) 4' PROVINCIALE H Moerbeke-Straatje (Maes) Rupelmonde-Lutterzele (Santon) Eksaarde-Hoogcindc (De Groof) SK Lokeren-Meerdonk (Laureys) Gerda-Wachtebeke (Put) White Boys-Tielrode (Heerwegh) Sombeke-Verrebroek (Van der Jeught) Sinaai-Boonwijk (De Schrijver) HALFWEG DE KOMPETITIE IN TWEEDE B HEIKANT ZELE - EENDRACHT MELDERT 3-3 Tegen het hoger gekwoteer- de Melden heeft een knap spe lende thuisploeg zich in extre mis laten verrassen. De Zeie naars, een minuut voorheen op voorsprong gekomen toen een numerieke meerderheid van elf tegen negen zich in de stand verwoordde, kenden een ogen blik koncentratieverlies wat aan Meldert toeliet nog een punt uit de brand te slepen. Een koud stortbad voor de lokalen nadat zij zich vooral in de eerste helft de beste ploeg hadden getoond. Meldert had in Merckx een eerste afwerker gevonden maar kon niet ver hinderen dat Dhollander en Kint op slag van rust de 2-1 cijfers doordrukten. Na de pauze werd het biezonder ze nuwachtig tussen de lijnen. Meldert drukte de thuisploeg terug en hanteerde hierbij de grove borstel. De vlam sloeg in de wedstrijd wanneer Merckx zich liet vallen in de straf schopzone en hiervoor geel kreeg van ref Weytens. Doel man Mergan, knap in de eerste periode toonde zich opnieuw paraat op pogingen van Dhol- tiaens en Merckx telkens we gens fouten op Dhollander en Heikantdoelman Van Hecke waren de bezoekers verplicht het laatste kwartier met negen af te haspelen. Intussen had Verveckcn een hoekschop met het hoofd verlengd en de bord jes in evenwicht gebracht. Hei kant trachtte begrijpelijk zijn numerieke meerderheid te ver sieren. Twee minuten voor tijd kon Jo Van Eetvelde aan het juichen gaan en scheen de overwinning op zak. Ronny Buyle zorgde echter nog voor een onverwachte apotheose na een geschenkdoelpunt van de Zeienaars. Trainer Van Ler- berghe schreef deze ultieme gelijkmaker toe aan koncen tratieverlies in een ogenblik van euforie. We stevenden zo op de zege af na een behoorlij ke wedstrijd waarin wij drie fraaie doelpunten aanteken den. Na de derde treffer dacht blijkbaar iedereen dat de schaapjes op het droge waren. In plaats van balbezit na te streven heeft men het leder lukraak ontzet waarop Meldert kon onderscheppen. Voordat iedereen het besefte was het onheil geschied en ging een kostbaar en verdiend punt teloor. (a.j.z.) De Volksdanscentrale voor Vlaanderen start het danssei- zoen 1986-1987 met een nieu we opleidingskursus volks- danslesgever. De kursus omvat 160 uur en wie daarvoor be langstelling heeft kan informa tie bekomen bij de Volksdans centrale voor Vlaanderen, Sint-Vinecntiusstraat 26a te 2018 Antwerpen (03/ 230.75 80). Van 5 tot 31 december zullen een twintigtal fotografen hun werken tentoon stellen op de 6' verdieping van het Anspach Center te Brussel. Zij zullen samen een beeld brengen van New York. De toegang tot deze tentoonstelling is alle da gen gratis van 10.00- tot 18.00 uur. Op zondag gesloten. De voetbalkompetitie is halfweg, het wordt de tyd om een balans op te maken van de heenronde. By de Wase ploegen Kruibeke, Lokerse en Vrasene peilden we naar de ervaringen van de eerste kompetitiehelft, en de verwach tingen voor het tweede luik. Opvallend: er heerst algehele tevredenheid. Roger Heirman (Lokerse, vrij, die zijn rol dan maar moe- 8ste met 15 punten): «We kij- ten overnemen. Zo scoorde ken positief terug op het ge- Van Tongerloo ook al zeven beurde. Voor de aanvang van keer. Toch ook niet mis.» de kompetitie wisten we dat «Realistisch lijkt nu een we niet de ploeg hadden om plaats net onder de top te am- naar de titel te spelen. We bieren. Vijfde, zesde, mee moesten beroep doen op de gaan met de achtervolgers: dat jeugd, bij momenten speelden moet kunnen. Gewoonlijk zijn er zeven jongeren. Nu is dat we in de tweede ronde trou- wel een wissel op de toekomst, wens sterker, dat is hoopge- maar direkt gevolg blijft soms vend. Trouwens, in de toe- uit. Nee, we hebben ongeveer komst kunnen we gerust zijn. bereikt wat de bedoeling was.» Onze junioren verloren zon- «We draaien mee in de mid- dag pas hun eerste wed- denmoot en dat volstaat wel. strijd. Kijk nu weer de match op Gaston Martens (Herleving Kemzeke van zondag. We ver- Vrasene, 10de, 14 punten): liezen er, maar iedereen zal «We hebben een goede start moeten toegeven dat we min- gekend, maar dan begon het te stens een punt verdienden. Zo minderen. Vermits onze ver zijn er nog wedstrijden ge- wachtingen tamelijk hoog ia- weest. Maar we roeien met de gen, moesten we ingrijpen, riemen die we hebben, zelden Onze trainer, die vorig seizoen konden we de typeploeg op- heel wat suksesscn boekte en stellen, wegens een overlast prima werk leverde, kreeg de aan gekwetsten. De belang- steun van hulptrainer Braem. rijkste afwezige momenteel is Dat betekende een keerpunt, zeker Leon Janssoone, de mo- We hebben wel veel gekwet- tor van de ploeg. Hij is wegens sten gehad, de wedstrijd tegen een knieoperatic nog wel en- Lebbeke is daarvoor illustra- kele weken onbeschikbaar.» tief. Maar wc willen een goed «Anderzijds hebben we dan voetballende ploeg blijven, en met Costa Vervaet wel een hopen op een sterke tweede rasechte schutter in onze ran- ronde.» gen. Maar laat ons dit niet «Als we logisch denken, mt1- overdrijven. Costa heeft ook gen wc veronderstellen dat we steun nodig om te kunnen sco- na Nieuwjaar met onze kom- Uk meer bestaat, kunnen wc dan jongeren gaan uittesten met het oog op volgende seizoe nen. Eerder deden we al een beroep op die jongens, en dat kostte ons misschien een paar punten, maar het was ten eer ste een verplichting door de omstandigheden, en ten twee de een kans om te kijken waar wc stonden met de jeugd. Het verschil bleek nog te merken. Gelukkig voor de eerste ploeg eigenlijk, of niet soms?» Herman Nielandt (Kruibe ke, 4de, 19 punten): «Uiter aard zijn we tevreden. Als de butant is deze plaats veel meer dan wij hadden verwacht. Erin blijven, dat was het enige doel dat wc ons hadden gesteld. Nu het beter gaat dan verhoopt, moeten we niet aan dagdrome rij gaan doen. Onze bedoelin gen herschikken hoeft eigen lijk niet. Of toch. We zouden graag onze klassering behou den, op ongeveer vier punten van de eerste eindigen.» «Met Cockheyt en Segers beschikken wc over een zeer gevaarlijk spitsenduo. Ze vul len elkaar goed aan. Segers speelt zijn tweede seizoen vol ledig in de eerste ploeg. Het is een keiharde, die er dit jaar veel beter uitkomt dan vroe ger. Hij heeft nu de ondervin ding en is technisch sterker geworden. Cockheyt van zijn kant kan je niet beter vergelij ken dan met Erwin Vanden- bergh. Vijfentachtig minuten lang zie je hem niet, maar plots staat hij er. Als een volleerd Kemzeke, dat vorige week Meldert eronder hield, hoewel het misschien niet die volle inzet verdiende, heeft het thuis opnieuw met 1-0 gehaald tegen Lokerse. De thuisploeg zal wel even gepanikeerd hebben toen reeds in de eerste minuut be zoeker Smet gevaarlijk voor doel kwam opzetten. Zijn kop bal ging echter net over. De reaktie van de thuisploeg was fel. Ze nam onmiddellijk de teugels in handen en tal van goede akties werden op stapel gezet, maar afronden was een andere zaak. De Lokerse doel wachter kon kansen van Boon en Van Himste neutraliseren. Al dit aanvalswcrk zou pas beloond worden in de 45ste minuut. Boon trapte een hoek schop die door Smet met het hoofd werd verlengd. Van Himste kon scoren. Prettig vooruitzicht tijdens de rust natuurlijk voor de jon gens van Kemzeke. Lokerse dacht er echter anders over en startte resoluut in de aanval onder impuls van een gevaar lijke Costa Vervaet. Lokerse werd dan duidelijk de betere ploeg, maar Strobbe bleef aan Vervaet plakken, zodat deze weinig meer kon aanrichten. Van Tongerloo. Nimmegeers en Vervaet probeerden nog hun kansen op doel, maar doelman Smet was steeds daar. Door deze zege komt Kemze ke op één puntje van de leider Robur die op verplaatsing 1-1 ging spelen tegen Kerksken. De twee leiders. Robur en Kemzeke, moeten volgende zondag tegen twee staartploe- gen. Kemzeke gaat naar Bra- kel en Robur ontvangt A[ terre. Een status quo zit erl wel in. Kruibeke is eerder send gaan verliezen tcgei Vrasene met 3-1, al kwat vroege in de wedstrijd op sprong. De Kruibekei dachten dat het wel in kat en kruiken zou komen na doelpunt op de zevende nuut. Maar de lokale Van Vijver dacht er anders ot Hij deed de treffer van bezoekende Spitaels teniet K de 22ste minuut en nog g vijf minuten later deelde een uppercut uit door r maats te scoren: 2-1. Na dc rust werd een a dringende Van Puyenbro "jl foutief gestuit in dc fatale z met de gewone sanktie als volg Van Bergen zette strafschop om en meteen sti Kruibeke er maar bcteul p bij. Kruibeke trok met man macht ten aanval en dat he P niet altijd zachtzinnig aan ging, bewijzen de rode kaal r voor Vlegels en Stitscl. Be ploegen moesten dus met t ry man verder. Hoe fel Kruibt ook nog aandrong, het mo niet meer baten, zodat H. V sene de volle buit - verdien in de wacht sleepte. Vrasene staat nu tiende 14 punten uit 15 wedstrijd Het moet nu op reis naar iU Geraardsbergen en krijgt d zeker geen klusje te klart y0, Kruibeke ontvangt SL Lebl |en ke, dat zich stilaan uit dc cj,| derste regionen heeft weg werkt. DAzi VRASENE - KRUIBEKE 3-1 De start van de wedstrijd hield alle mogelyke beloften voor de bezoekers. Na zeven minuten al klommen ze voorsprong via Stitsel, wat gezien de rangschikking i beide ploegen niet eens onverwachts was. Maar nog het halfuur kantelde de wedstrijd volledig. In feite was dat het werk van één man: Van de Vijver, die tweemaal scoorde. Een eerste keer deed hij dat na 22 minu ten, vijf minuten later deed hij het nog eens over. Toen Van Bergen vijf minu ten na dc herneming een straf schop mocht trappen, was dc kous voor Kruibeke helemaal af Bovendien, en dat is mis schien het belangrijkste feit uit deze wedstrijd, beëindigden beide ploegen de partij met tien man. Bij Vrasene moest laatste man Vlegels van het veld na twee gele kaarten. «De tweede gele kaart was voor truitje- trek», zegt men bij Herleving. «Korrekt allicht, maar de scheidsrechter gaf toch wel veel geel. Vijf in totaal. Blijk baar hebben dc refs nieuwe richtlijnen gekregen, maar dan mogen ze toch de klubs even nu nog net mag en meer. Deze week is ei wens een vergadering in Verrebroek, duidelijkheid «Dc scheidsrechter gebeuren in de hand aldus sekretaris Kruibeke. «In het begin partij liet hij tamelijk vc en het liep uit de hand. man tijdens dc eerste minuten enkele gele uitdeelt, gebeurt er niets.» Nu gebeurde i wel. Bij Kruibeke van het veld nagetrapt. «Nagetrapt, r zegt Niclandt. «Ik wil I beurde geenszins want onze speler zich inderdaad, tegenstander heeft raakt. Aangezien de er echter wel degelijk die rode kaart wel

De Voorpost | 1985 | | pagina 28