I MANNAERT EN DE KEERSMAECKER PROVINCIALE KAMPIOENEN C2 5GENH0UT UITERAARD TE STERK HANDBALKALENDER 35 BEIAARD HEEFT HET BEGREPEN |D< JEUGDHANDBAL OREN BLIJFT EEN MOEILIJKE OPDRACHT DE SMEDT IN DE LAATSTE SEKONDEN BADMINTON a1. HBC Lokeren won met 22-20 de topper tegen Menen Luc Van Cauwenberghe i wederoptreden deed, werd in de tweede helft uitgesloten (polo) FDELING LOKEREN - BUGGENHOUT: 3-25 Heren le nationale zat. 14/12 te 20 uur J.S. Herstal - Avanti Lebbeke 2e nationale zat. 14/12 te 20.30 u. Kraainem - E.V. Aalst 3e afdeling zat. 14/12 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Ar. Hechtel 4e afdeling zond. 15/12 te 19.30 u. At. Temse - Willebroek zat. 14/12 te 20.30 u. Mechelse - H.C. Lokeren zond. 15/12 te 18.30 u. Desselgem - Dendermonde Provinciaal zond. 15/12 te 20.45 u. Buggenhout - SK. Grembergse zat. 14/12 te 21 u. Eeklo - Lokeren 2 zat. 14/12 te 16.30 u. D.B. Zwijnaarde - Waasmunster zond. 15/12 te 15.15 u. Denderbelle - Groot-Bijgaarden. Dames le nationale zat. 14/12 te 15 u. Visé - Avanti Femina Lebbeke 2e afdeling zond. 15/12 te 16.45 u. Alken - E.V. Aalst zond. 15/12 te 14.15 u. R.B. Dendermonde - Avanti Femina 2 (S.H. Oudegem). 3e afdeling zond. 15/12 te 19.10 u. Buggenhout - Squadra Femina II zat. 14/12 te 17.15 u. Kortrijk - Squadra Femina I. Jeugd Miniemen zond. 15/12 te 16.15 u. Gent - Lokeren Kadetten zond. 15/12 te 17.15 u. Gent - Lokeren. EVA. De Voorpost - 13.12.1985 - 35 De titel van provinciaal kampioen krijgt eindelek inhoud door de inspanningen van het nog zeer jonge P.B.O.-team. Onder leiding van provinciaal sekretaris Luc Haelvoet werd vooral d.m.v. de originele trofeeën aangetoond dat de provinciale kampioenschap pen meer zijn dan een traditioneel tornooi. de debutanten uit Loke- as het een koud kunstje Juggenhout om een afge- de zege bijeen te werpen. :min vertelde men ons okeren lang niet slecht Je Hoewel enkele speel- wegens de examenperio- ienden belet te geven, er nu reeds heelwat vlot- speeld in aanval. Niette- rerd in verdediging nogal eens geflaterd juist omdat sommige speelmsters op voor hen ongewone plaatsen dien den te spelen. Met de rust leidde Buggenhout reeds met 1-10 en toen in de tweede helft werd overgeschakeld naar een 2-4 verdediging, werd Lokeren stelstelmatig op balverlies be trapt waardoor de ploeg van trainer De Vuyst via de tegen aanval de score steeds maar ging opdrijven. H.C. Lokeren: Van Damme Van Daele, Opreel, De Nul Van Pottelberghe. Rombout 2. Marchant, Van De Voorde 1. Buggenhout: Janssens, 't Kindt 2, Vertongen 2, Sanders 8, Janssens, Caluwaerts 4, De Freyne 9, Liebaut. EVA IENDERMONDE - E.V. AALST: 7-15 ^■Ros Beiaard moet het nu duidelijk zijn. Na tien ^Hrijden bengelt het zonder aan het staartje van het ^Hment en hoewel de ploeg ^Bainer J. Van Hout vrij- ^Bke wedstrijd goed mee- m i komt het steeds dat tje te kort om punten te V :n Meteen heeft Ros ■Jj rd begrepen dat de f g van 3e naar 2e afdeling W7 eg kwam en dat het voor D» verdere seizoenverloop P wezen is te spelen in e van de toekomst. Te- t duidelijk meer ervaren Aalst kon Ros Beiaard één helft meespelen. Aalst leidde na 10' wel met 0-3 maar langs Van Boven en Heirman kon de thuisploeg evenwicht in de wedstrijd brengen. Zo werd het 3-4 na 18' en aan de rust telde een goed spelende thuis ploeg amper 2 doelpunten ach terstand. Rust 4-6. In de tweede helft sloeg Aalst onmiddellijk een beslissende kloof. Het tempo werd opge voerd en ofschoon goalie De Gols goed werk deed in het Dendermondse doel ging het naar 4-11 vooraleer Ros Bei aard nog eens kon replikeren. Meteen was de beslissing ge vallen, de wedstrijd verliep naar het wedstrijdeinde toe opnieuw meer gelijkopgaand en via 6-12 werd de 7-15 eind- score bereikt. I. Van Den Bor- re, de Aalstersc doelvrouw, speelde weer bijzonder sterk, vertelde men ons in Dender monde. R.B. Dendermonde: De Gols, Van Boven 2, Heirman 2, Broothaerts, Hofman, Lom- baert 1, Ch. Van Moerzeke, Cuepers, D'Haese, Wouters, P. Van Hemelrijck 2. EVA Handbal. De kadetten van E.V. Aalst verloren met 34-23 tegen HBC Lokeren (polo) Badmiton. Eddy Mannaert won de finale van het heren enkel C2 (foto P. Hermans) MEISJES - KADETTEN Avanti Femina Lebbeke - Squadra Femina Lebbeke 13-7 -p iIbal. HBC Lokeren-Buggenhout. De lokale dames waren te zwak tegen de bezoekende in tmachine (polo) d fa 'ecl flESHANDBAL - V NATIONALE Luidruchtig aangemoedigd door een opvallend talrijk pu bliek hebben de Lebbeekse ge- buren-ploegen er een aantrek kelijke wedstrijd van gemaakt. Bij beide ploegen bleken de zenuwen strak gespannen en Avanti, met verschillende technisch betere speelsters, slaagde er maar moeilijk in het gemiddeld jeugdiger Squadra van zich af te houden. Bij Squadra stal de kleine M. Bijl ongetwijfeld de show en ook goalie A. Van Rillaer speelde zich in de kijker bij de ploeg «Van Hove». Bij Avanti ble ken E. De Clerck en E. Wal- raevens niet in hun beste doen zodat Squadra via 2-1 na 10' tot de 20° minuut 4-2 kon blij ven aanklampen. Toch kon Avanti de rust bereiken met een 7-2 voorsprong met doel punten van S. Abbeloos en P. De Saedeleir. In de tweede helft bleef Squadra nog lang in de wedstrijd met treffers van A. Bosteels. Podevijn en Bijl maar via 9-6 werd het toch een logische 1-7 voor Avanti. Avanti Femina: D. Verschu ren, E. De Clerck 2, D. Ver- donck 1ABuggenhout 1De Saedeleir 3, Van Bazel. Ilse Abbeloos 1, Sabine Abbeloos 3, A. Van Den Berghe, T. Saeys, E. Wal- raevens 2. Squadra Femina: A. Van Ril laer, K. De Waegeneer, M. Bijl 3, Eeckhaut, Bosteels 3, A. Van Hove, C. Dubois, Po devijn 1K. Van Schoor. EVA -R e' "H la: 3 NTI FEMINA LEBBEKE - SASJA: 11-12 tegen Sasja bleek nog een is het duidelijk dat de eens hoe moeilijk Avanti wedstrijd Avanti Fcmina-Sasja E na het heeft om te scoren, een dubbeltje op zijn kant ebbceksc ploeg ligt tech- werd. Nadat Bleyaert de score en taktisch vrijwel bij had geopend, liep Sasja tot 1-4 1 enkele tegenstander on- uit na 12' maar toen Lebbeke aar als het erop aankomt dan toch de kansen ging benut- krccerdc kansen te verzil- ten, werd het 4-4 via doelpun- loopt het regelmatig ten van Biesemans, Bleyaert Ook tegen Sasja werden en Hermans. Twee minuten lansen genoeg geschapen voor het einde stonden de en ruime zege te behalen ploegen nog steeds gelijk (7-7) 9 opnieuw bleek dat er wat maar nadat de thuisploeg nog aan de afwerking. Met- een uitgespeelde kans miste, kon Sasja scoren zodat de eer ste helft afgesloten werd met een 7-8 stand. In de tweede helft liep Sasja verder uit tot 7- 10 en 8-11 (42e minuut) en het scenario bleef behouden. Als Lebbeke dan toch kon afwer ken, werd Sasja opnieuw bij- gebeend via treffers van K. Van Damme en Biesemans (11-11). Vijf minuten voor het einde lukte Sasja dan zijn 12e treffer en hoe Lebbeke ook aandrong, de nederlaag kon niet meer afgewenteld worden. Avanti Femina Lebbeke: M. Van Langenhove, Bleyaert 3, Callens, Van Damme 3, Cools, A. Maes 1, Hermans 2, Lissens, Biesemans 2, De Rijc- ke, De Smedt, Van den Meersch. EVA 3" AFDELING - DAMES SQUADRA LEBBEKE 5 KORTRIJK 16 Kortrijk, de rechtstreekse kon- kurrent van Squadra 1 in de 3e afdeling, werd «uitgetest» door Squadra's jeugdige 2e ploeg. K. Moonen liet haar speelsters beginnen in een 2-4 verdedi gende opstelling en al vlug bleek dat de bezoeksters met deze defensie weinig last on dervonden. Zo werd het 2-7 na 19' maar toen Squadra 2 daar na overschakelde naar 6-0 in verdediging, viel het totaal stil bij de West-Vlamingen. In de resterende 11' van de eerste helft scoorde Kortrijk nog am per een doelpunt (rust 2-8) en ook gedurende 20' in de twee de helft hield de 6-0 defensie 2' AFDELING AVANTI FEMINA LEBBEKE 2 - HEUSDEN: 15-14 iIbal. Patricia Van He- y; yck van R.B. Dender- 4e (c) Na vrijwel de ganse wedstrijd op achtervolgen te zijn aange wezen, kon Lebbeke toch nog de zege pakken dankzij een ultieme treffer 7 sekonden voor het einde van Y. De Smedt. Dat Heusden niet ten onrechte als titelkandidaat wordt aangezien, bleek duide lijk tijdens de eerste helft. Lebbeke raakte moeilijk door de Limburgse verdediging, A. Segers slaagde er maar niet in haar zwaar shot in stelling te brengen en na 19' leidden de bezoeksters met 3-5. Het werd zelfs 4-8 3' voor de rust en ondanks Elskcns na samenspel met De Smedt en Van Renter- ghem, uit tegenaanval toen nog scoorde, bleef de vier doelpunten achterstand tot de rust op het scorebord (6-10). Heusden plaatste in de tweede helft een persoonlijke bewaker bij A. Segers en hoe gek het ook klinkt, meteen ging het heelwat vlotter bij Lebbeke. Y. De Smedt en N. De Rijcke kregen nu heel wat meer ruim te en onder hun beiden zorg den zij voor 9-11 na 42'. Segers die zich nu enkel op de afwer king diende te konccntreren, kwam ook heelwat beter uit de verf dan tijdens de eerste helft en 6' voor het einde kwam Lebbeke gelijk (13-13). Drie minuten later kwam Avanti voor het eerst op voorsprong langs N. De Rijcke (14-13) maar toch stelde Heusden nog gelijk. Met nog 7-sekonden te spelen ging Y. De Smedt toen haar kans, suksesvol, en Leb beke won op de valreep. Met een komt Avanti alleen op de tweede plaats met twee punten achterstand op leider Over- pelt. Dat belooft voor de te rugronde. Avanti Femina Lebbeke 2: Van den Meersch, De Rijcke 3, Elskens 1. Anné. Quarin, Meganck, Segers 7, De Smedt 2. Lissens, Walraevens, Van Renterghem 2. EVA opmerkelijk goed stand. Tien minuten voor het einde wee: het scorebord 3-10 aan zodat in 30' Kortrijk slechts 3 maal had gescoord. Als bij Squadra Heuvinck dan uitviel en de thuisploeg verder moest met één veldspeelster minder, kon den de bezoeksters opnieuw gaan scoren. Volgende week moet Squadra 1 datzelfde Kortrijk gaan bekampen en wellicht heeft trainster K. Moonen zaterdag heel wat ge gevens verzameld. Squadra Lebbeke: Roels, Luy- paert 2, Steppé, Bosteels 1, Heuvinck, A. Van Cauwen berghe 1, Eeckhoudt 1. ROS BEIAARD DENDERMONDE 2 3 SQUADRA LEBBEKE 25 Het jeugdige Ros Beiaard 2 was natuurlijk geen partij voor titelkandidaat Squadra waarbij R. De Meersman met de over duidelijke medewerking van haar ploegmaten. 13 doelpun ten scoorde. Het duurde 20' vooraleer de thuisploeg langs Wouters zijn eerste doelpunt lukte (1-8) en Squadra leidde na de eerste helft met 2-12. Ook in de tweede helft stond er geen maat op het meesterschap van Squadra. Ros Beiaard lukte nog één treffer langs H. Hofman (3-15 na 41') maar daarna bleef het éénrichtingsverkeer tot het einde. R.B. Dendermonde 2: De Gols, Wouters 1. Buggenhout. Lombaert, De Smet, Van Moerzeke, H. Hofman 1, D'Haese, Cucpers 1. Squadra Lebbeke 1: Roels, Luypaert 2, Van Cauwenber ghe 7. Steppé 1, De Meersman 13, Van Hauwcrmciren, Van Den Broeck 2, K. Moonen. EVA Drive St.-Gillis-Dendermon- de, die in eigen sporthal te Oudegem speelde, jubelde. Drie van de vijf te spelen disci plines in de C2-reeks werden gewonnen. Eddy Mannaert die in een uitzonderlijke vorm ver keerde won gemakkelijk van klubgenoot Geert De Vriendt en is niet alleen provinciaal kampioen maar ook Cl. Mak kelijker was het nog voor Ber- nadette De Keersmaeker die met 11-3 en 11-0 won van Dia ne Van Eename van de Flying shuttles. Van Eename werd Cl tijdens het tornooi van De Lie ve! Met de winst van De Keersmaecker beschikt Drive St.-Gillis nu over vijf geklas seerde spelers. Maar nog was het niet gedaan voor de thuisspelers want De Vriendt -Hermans zetten de kroon op het werk door in een gedenkwaardige driesetter te winnen van Schclstractc-Bou- quet van Gentse. v Geltmijer-Clarysse wonnen verdiend het dames dubbel met 15-9 en 18-15 van De Ke- zel-Plasschaert. Met van Den Bulcke won De Kezel het ge mengd in drie zware sets van Erauw-De Geest van St.-Ni- klaas. Voor de tweede keer dit sei zoen kwamen klubgenoten Pa trick Sey en Patrick Coppens van de Flying Shuttles uit Zaf- felare tegen elkaar uit in de B2 geworden zijn! Ongelooflijk spannend was het heren dubbel tussen Claeyé- Cornelis en Kurt De Rijcke- Van Der Aa. Na de eerste set met 15-9 te hebben gewonnen kwamen Claeyé-Cornelis 8-1 voor in de tweede set maar verloren die met 15-17. Een omgekeerd beeld in de derde set waar De Rijcke-Van Der Aa 7-12 voorsprong namen maar uiteindelijk met 18-15 verloren. Het dames dubbel ging naar Van den Abeele-Tack van Hamme en Moerbeke die in twee sets wonnen van Funk- Vcrheyden van Zaffelare en Buggenhout. Spannend was ook het ge mengd dat Cornelis-De Bock wonnen van Noël De Rijcke- Demaret. Het pronkstuk van de provin ciale kampioenschappen was zeker de finale heren enkel B tussen Rudy en Franky Weyn van de Mintons uit St.-Niklaas. Van een 11-8 achterstand kwam Rudy in de eerste set tot 11-11 terug maar Franky be sloot na het wisselen van shut tle met 12-15. De tweede set was even spannend maar werd met 15-11 gewonnen door Ru dy. Agressief startte Rudy in de beslissende set en nam di- rekt een 8-3 voorsprong. Fran ky veranderde van taktiek en ging meer spelen op geïnsi nueerde drops en cross-shots Badminton. Bernadette De Keersmaecker is de winnares van de finale dames-enkel C2 (foto Piet Hermans) Vervaet-Vanderstricht won nen de dubbel dames met 18- 15 en 15-10 van Schoonvliet- Van Eetvelde van De Lieve en DanJie. Ook deze dubbel ver liep in twee poules. Geen poule in het gemengd die door Franky Weyn en Kath leen Schoonvliet overtuigend werd gewonnen met 15-6 en 15-11 van Guy Van Hoorde en Annick De Wilde van de Min tons en de Flying shuttles. Belgische kampioen bij de ve teranen Jos Verbeke van Dan- lie bewees in de A-reeks on danks zijn 43 jaar nog een uitstekende en ervaren enkel speler te zijn. Verbeke won vlot van Jan Hoflack en in drie spannende sets van de 23-jari- ge Bart Boven van Vulcain. Daardoor voegt Jos Verbeke de titel van provinciaal kam pioen toe aan een lange lijst van schitterende overwinnin gen. Bart Boven en Siegrid Schelstraete van Gentse won nen met 17-15 en 15-8 van Hoflack-Vervaet. Opvallende prestatie van B2 Van Der Streeck die met A2 Jos Verbeke het heren dubbel won van A2's Hoflack-Boven met 15-4. 4-15 en 18-13. Bij de veteranen twee poules van dire ploegen. Rottiers-Sy- vertsen van de Mintons en Be- veren finishten als eersten in poule B en Zaman-Weyn van de Mintons in poule A. In een geweldige driesetter Badminton. Mare Hermans en Geert De Vriendt wonnen de finale van het dubbel heren C2. (foto Piet Hermans) finale enkel Cl. En weer bega ven de zenuwen van Sey het in de derde set. Nochtans begon Sey goed en kwam 1-5 voor, maar in vijf servicebeurten boog Coppens dat om tot 8-6 op het keerpunt in de derde set. Even trachtte Sey iets te doen aan zijn achterstand en veranderde van taktiek. Het mocht niet baten want Patrick Coppens won met 15-8 Een uitstekende Eileen Dema- ret van Gentse won verrassend met 8-11. 11-8 en 11-7 van Carmen Van Den Abeele van Danlie. Carmen zou daarmee en kwam tot 9-7 terug, maar begon plotseling zeer onzuiver te spelen waarvan Rudy dan weer profiteerde om 13-7 voor te komen. Franky knalde de twee laatste punten uit en Ru dy mocht de PBO-trofee in ontvangst nemen. Bij de dames bleek Martine Verhellen van Zaffelare een klasse sterker dan Rita Ver- vaet en won met 11-7 en 11-0. Van Damme-Van Der Streeck van Danlie wonnen de finale van de winnaars uit poule A en B met 15-5 en 15-3 van Weyn- Van Bruysel. de winnaars van de poule B de grote finale met 15- 8, 15-17 en 15-8 van de win naars van poule A Zaman- Weyn. L.C- The Old Horses Lodge is de naam voor het eerste Belgische rustoord voor paarden. Het werd in 1977 gesticht door mej Heysse-Soullié die er ook voorzitter van is. Het landgoed bevindt zich in Laarne, in de omgeving van het bekende kasteel. Voor meer informatie Tohl-pr,. Mellestraat 2 te 9270 Laarne.

De Voorpost | 1985 | | pagina 35