INTERKLAAS EN DE fMNASTEN VAN TURNKRING JST-ROEST LOKERSE WATERPOLOPLOEG FAALT IN SLOTFAZE GESLAAGDE VLAAMSE ZWEMWEEK 1985 IN DURMEBAD LOKEREN Iers lag bpduid vorig jaar en 2' i de aktiviteite vcr Id er ecn plea F Univ wt voo [0 maart. 42 - 13.12.1985 - De Voorpost WATERPOLO ZWEMMEN Turnen. Een van de nieuwe vormen van turnen, getoond door Werken baart Kracht in Dendermonde: aero-gym. (c) TURNEN .ond de figuur van Sinter- js en zijn feestdag werd ng een kommerciële basis even. De gulle kinder- nd wordt dan ook reeds paar maanden vooraf, in volkse leven ingeschakeld. :elbaar zijn trouwens de ;nigingen, sportklubs en .ere sociale en kulturele eperingen die een afspraak Sinterklaas in hun jaarlijks gramma hebben inge- iwd. Nu ook voor de twee maal bij turnkring Rust est uit Sint-Niklaas. /orige zondagmorgen was ■tcrklaas met een 'echte' varte Piet daar op bezoek en de sporthal van de Wase jofdstad waren een 100-tal jonge gymnasten aanwezig. Zoals gebruikelijk bij zulke ge legenheden onderhevig aan hoopvolle spanning en bij het verschijnen van de Sint en zijn WATERPOLOSEIZOEN VAN L.Z.V. GING VAN START O.S.C.- L.Z.V. 13-8 Op 6 december is het waterpoloseizoen van start gegaan, iets later dan voorzien. Lokeren mocht traditiegetrouw afreizen naar het Olympisch zwembad van Oostende. Lokeren won er vorig jaar met 3-6, maar was nu niet zeker van de puntenwinst. Pas in de slotminuten ging de Lokerse defensie aan het flateren. Aan de tussenstanden te zien was het een zeer spannende wedstrijd: 2-2, 3-3, 7-6 en pas twee minuten voor het eindsignaal werd het 10-8. Nadien volgden nog drie lokale doelpunten. gevolg gingen ongetwijfeld meerdere kinderhartjes feller bonzen. Gemoedelijkheid met een amusant défilé voor de Sint waren nadien de hoogte punten van de organisatie van de vrouwelijke werkgroep van Rust Roest. Opgetogen en uit bundige gezichtjes bij de ont vangst van de gulle geschenken en daarbij werden ook nog de verschillende trainers van de Wase turnkring betrokken. Ook in het muzikaal intermez zo en de vele aanwezige grote en kleine kinderen, hebben daarvan tenvolle genoten. Het einde van deze gezellige bij eenkomst naderde dan ook bij na ongemerkt en tot slot dank te de Sint de talrijke sponsors voor de milde giften, die het mogelijk maakten om de vele gymnasten van de Sint-Niklase turnkring Rust-Roest aange naam te verrassen VOORSEIZOEN Tijdens het weekend van 31 augustus en 1 september nam Lokeren voor de tweede maal deel aan het internationaal wa- terpolotornooi in Wetteren, waar het derde eindigde. En kele weken later werd naar Dendermonde afgereist voor deelname aan een tornooi. Lo keren keerde terug met een voorlaatste plaats. Tijdens het weekend van de parlements verkiezingen te gast op het internationaal tornooi in Bor- gerhout waar het een onver wachte tweede plaats verover de. Alleen Oostende kon Lo keren hier in bedwang houden (3-3). Het laatste tornooi waaraan Lokeren deelnam was het «G-tornooi», dat plaats had in het prachtige zwembad van Aalst. L.Z.V. verloor daar tegen tweedenationaler Aalst met 1-3, wat een schitterend resultaat was, maar geraakte toch niet verder dan een laat ste plaats. Er werd ook nog één oefenwedstrijd gespeeld, een echte derby: Beveren-Lo- keren. DE WEDSTRIJD Op zaterdag 7 december werd het startsein gegeven in het Olympisch Zwembad van Oostende. Al vlug maakte trai- ner-speler-coach Guido Maes een doelpunt, terwijl geen mi nuut later de thuisploeg gepast replikeerde. Alex Vanhove kon enige tijd later de stand op 1-2 brengen. Nog voor het eindsignaal van de eerste pe riode weerklonk was het 2-2. In de tweede periode vond de referee dat drie spelers van Lokeren op het strafbankje moesten gaan zitten. Alex Vanhove trok met zijn versterkte ploeg in de aanval en scoorde, maar enige tijd later was het weer gelijk: 3-3. In de derde periode nam Loke ren opnieuw de leiding langs Eddy Van PuymbroeckNadat Oostende weer gelijk had ge maakt zorgde Peter Bleyaert ervoor dat zijn ploeg op voor sprong kwam, maar opnieuw kwam Oostende langzij. Dirk Geerinck kwam dan opzetten en zette een strafschop om in een doelpunt. Maar ook Oos tende bleef aanvallen en kon voor het rustsignaal na de der de periode voor het eerst op voorsprong komen: 7-6. In de laatste periode scoorde Guido Maes de gelijkmaker. Oostende nam het initiatief en scoorde tweemaal tereke. Dirk Geerinck ontpopte zich als een volwaardige speler en lukte de aansluitingstreffer: 9-8. Twee minuten voor het eindsignaal zakte de Lokerse defensie echter als een kaar tenhuisje in mekaar. Eind stand 13-8. Beide ploegen brachten de toeschouwers een boeiende en aangename wedstrijd. Het was echter Lokeren dat tot zijn spijt de punten moest laten liggen. Van 20 tot 24 november werden in het Durmebad te Lokeren tal van aktiviteiten georganiseerd in het teken van de Vlaamse Zwemweek 1985. De organisatie van deze evene menten berustte in handen van de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren, terwijl voor een aantal aktiviteiten tevens beroep werd gedaan op de me dewerking van de Lokerse wa- tersportklubs. Woensdagnamiddag ging men van start met een inter- scolaire wedstrijd. Voor deze ontmoeting kwamen maar liefst 30 ploegen opdagen. In de kategorie eerste en tweede leerjaar ging de overwinning naar RBS-Noord I. De katego rie derde en vierde leerjaar werd gewonnen door College Oude Heirweg II. Voor het niveau van vijfde en zesde leerjaar was het de ploeg van RBS Noord welke met de eer ste plaats gingen lopen. In de reeks eerste en tweede middel baar jongens ging de beker naar VTBS Sint-Laurentius, terwijl de meisjesreeks gewon nen werd door RMS III. Donderdagavond was er mogelijkheid tot zwemmen met rustige muzikale begelei ding door radio Lora. Iedereen kon daarenboven ter plaatse een verzoekplaat je aanvragen. Door het plotse barre weer die avond kwamen hier slechts een 80-tal moedige zwemmers op af. Eén van de hoogtepunten van deze zwemweek was zeker vrijdagavond. Tussen 19 en 21 uur kon iedereen deelnemen aan ecn aantal behendigheids- en snelheidsproeven. De drie beste tijden van elke proef werden beloond met een prijs. Op zaterdag stond alles in het teken van de jeugd met 's voormiddags het peuterzwem- men (20 peuters) en 's namid dags het "avonturenzwem- badEen 150-tal jongeren be leefden echte waterpret op spelen zoals de bandenpyrami- de, commandokoord, parachu tespringen, vlottenspel e.a. De apotheose van deze drukke week was het aperitief- zwemmen op zondagmorgen. Al wie 50 m. zwom kreeg na dien een aperitief aangeboden. Een 200-tal deelnemers zorg den ervoor dat alle aperitief tot de laatste druppel geledigd werd. Uiteindelijk mag zwemweek als zeer beschouwd worden, deelnemers ger dan een van nam hield er een varing aan over. Aan de Vrije Brussel loopt een tcnrceks die bcschouLjj, bij de Vlaamse b< iff brengt. Op 29 januari februari spreekt W. in de VUB tweede gang via 8), Plein 2 te 1050 14.30 tot 17.00 In Rijksdienst voor Arbeii ziening wordt aan de seminarie gegeven met ma «Adelt arbeid?», naric begint op 28 eindigt op 11 meer informatie: VUB, Centrum Vorming, Pleinlaan 2 Brussel (02-641.27.44). Hi"' Werken baart Kracht uit Dendermonde beschikt ook over een volledige damesafdeling (c) Turnen. Sinterklaasfeest voor de jeugdige turners in de sporthal van Sint-Niklaas. (dw) Turnen. Werken baart Kracht is druk aan het oefenen tegen de voorstellingen die gaan volgen. Voor zo'n galafeest is uiteraard heelwat te doen. Al deze Dendermondse deelnemers zijn er te zien samen met enkele topvedetten Interessant zijn ook de nieuwe turndisciplines die gaan getoond worden (c) Turnen. Een oefening van de kersverse afdeling sportieve ritmische gymnastiek, van Werken baart Kracht Dendermonde (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 42