issen kwamen rust naar Herdersem Trouwen met de Bolhoeden Moerzeke Catharinisten Aalst op jacht naar hazen en konijnen Z nd in Hand brengt de zon naar Berlare Misdaad bij Hoger Op Aalst The Feetwarmers Kennismaken met Anton Van Wilderode De Voorpost - 13.12.1985 - 47 in jlg-roep De Vriendenkring van Herdersem blijft duidelijk niet bij de pakken Geerts (Klava Ignatok) en fa de hernieuwde start die de kring kende kondigde de voorzitter vorige week Geert Van Nuffel als haar dit seizoen nog een tweede prod uk tie volgt en dit in april '86. Het zal een stuk man Kostja. Marleen De urn Arnold Van de Perre, eee auteur van eigen bodem. Volgend seizoen wil Coster zette een monster een werk programmeren van de Herdersemseschrij ver Alfred Muylaert. van een dokteres op de planken, mimisch heel Tijdens het voorbije week- Rust la russe» het roer stevig in handen te kapte zinnen praten. goed, maar (rust)houding end werd in zaal De Vier weekend voor het houden. Maar het regie- De enige uitschieter in de en de uitspraak met een Gekroonden te Moerzeke, gebracht werd, koncept zelf leek ons ook al cast was Eliane De Troch langgerokken 'r' vielen twee voorstellingen gege- m het beroemde (in te oppervlakkig en te wei- als direktrice Vera Karpov enigszins tegen. ven van het toneelstuk toch) rusthuis De nig afwisselend. De spelers na. Wanneer zij er met haar Fel overdreven (regie!) von- «wanneer trouw je met em, waar gasten dribbelden voortdurend op vlotte bewegingen, haar den we het akteerwerk van mijn vrouw», een komedie eel komen opvijze- dezelfde plaats rond (vooral hoog tempo en haar ludieke Herman De Brucker als de van J. Bernard-Luc en J.P. jn dekor dat met de middenscène werd druk speelstijl niet was, zou het ambtenaar Zaitjef: slechte Conty, op de planken ge le tinten niet di- bespeeld), de regisseur liet stuk meerdere keren als tekstkennis die bovendien bracht door leden van de [merend was (wel de akteurs naar hartelust, een pudding in mekaar ge- nog gedeklameerd werd en folkloristische vereniging evolueerden vijf- met de armen op en neer zakt zijn. Een doorvoelde een rommelig spelen. De Bolhoeden. De liefheb- ers over de scene, maaien en tenslotte liet hij en vlotte akteerprestatie Verder stonden op de scene: ein bier dus voor teveel mensen in dezelfde kregen we ook van Marleen Benny Vinck (te veel roe- r Mare De Cock om kunstmatige taal met ge- te schrikgodin-doktores Marleen De Coster (P. van San) pen, te weinig akteren als Mioessoff), Marie-Rose De Wael (soms meer grimas sen dan mimiek en met na druk op bijna alle woorden, wat nogal gekunsteld over komt), Frangois Peirlinck (had meer uit z'n rol kun nen halen), Ann Du Mongh en Ann Heyvaert (twee lieve verpleegstertjes), Dianne De Witte (niet zo overtui gend), Christl Willems (meer strenge lerares dan dienstmeisje en met oneffen bewegingen), Jo Lampers (vlot), Jos De Brucker (voortreffelijk in z'n rolletje als kok) en Bruno Macharis (het weinige dat we zagen was goed). Het, zoals gezegd, gezellige en stijlvolle dekor werd echter nogal vlak uitge licht. Hiermee ging een deel van de sfeer verloren. De geluidsinbreng daaren- uitermate bij de humoristische to neelspelen kwamen bij het bekijken van dit stuk zeker aan hun trekken. Een sprankelende en pittige in houd geldt als waarborg Hamme. De toneelgroep «De Bolhoeden» zorgde voor heel wat plezier met de opvoering TnVimiri van «Wanneer trouw je met mijn vrouw» (vh) Het echtpaar Germinat kernonkel van de Ger- vrienden van de dokter. staat op het punt te schei- minats op bezoek. Bertrand den. Bertrand Germinat, en Nanette vertellen de psychiater, heeft een affai- nonkel niets van hun ko- re met zijn sekretaresse mende echtscheiding. Maar Dolly. De vrouw van Ber- het probleem van de Germi- trand houdt er een minnaar nats wordt nog groter als op na in de persoon van Dolly en Dorignac hun in- André Dorignac, een vrij- trede doen. Zij spelen de rol gezel. Plots komt een sui- van het echtpaar Bardy, Maar wat gebeurt er als de echte Bardy binnenkomt. Dit stuk krijgt nog een ver rassende wending en daar zorgt de nonkel zelf voor. De regie van dit toneelstuk dat U nog kunt gaan bekij ken op zaterdag 14 decem ber is in handen van Albert Colman. Pierre De Ruys- scher, Marie Louis Van Geyte, Helene Colman, Guy Moonen. Gracy Peelman, Etienne Saerens en Bart De Ruysscher garanderen U een fijne humoristische avond. bd Wat weet je als je echtgenoot thuis komt van de jacht met helemaal niet op jacht is geweest. Want, waar konijnen in z'n korf hazen en konijnen? Juist, dan weet je dat hij zitten, zijn er geen hazen te vinden, en omgekeerd. sfeer van het stuk. Ook aan jjg wraak van echtgenote kostumering en grime Léoritine om de jachtslip- werd de nodige aandacht pertjes van haar man, de besteed. onhandige pogingen van Was dit misschien komisch Moricet om een minnaar te bedoeld? Op het bureau worden, de romantiek in de stonden de communistische afgetakelde gravin La tour; hamer en sikkel afgebeeld, dat zijn een paar ingredién- terwijl op de schort van de ^gn nit «Mijnheer gaat op dokteres een kruisje jacht», vaudeville van prijkte. Feydeau. In elk geval, met een dege- oe Catharinisten slaagden lijke regie kan men met de- erin om de koddige en soms ze ploeg (de Vriendenkring fijne replieken, de onmoge- heeft toch een paar sterke jjjkste situaties en de meest spelers in huis) beter pres- pitoreske types die «Mijn- teren dan nu het geval was. heer gaat op jacht» eigen is, sraou ANN te verwerken tot een ge- slaagd geheel De regie van Jaak Demol gen. De akteurs waren over het algemeen vlot, maar het ar ~>e slotscène uit Rust d la Russe (P. van San) de eerste win terperikelen nog even van de zon en we. Zij zullen allicht vooral ntie wil dromen, kan dit nog volgende vrijdag 13 bruin «van 't fleske» ge- rdag 14 december in zaal De Eekhoorn. De toneel- bruikt hebben. Marie-Jean- ing Hand in Hand, die daar na veel omzwervingen ne Melis is de werkloze k( uwe thuishaven heeft gevonden, brengt daar dan voorzegster voorstellingen van «Wij gaan naar Benidorm», Hand in Hand toont met dit vitirader voor wie van een ontspannende avond zomerse blijspel nog eens dat het. met het beschikba- mensenmater iaal is om het publiek prettige en ontspannende tempo mocht nog hoger ge- avond te bezorgen. In min der rooskleurige tijden van geweld en krisis zeker een verdienste. N.K. rikke^was Aalst. Catharinisten. Een kat en muisspelletje tussen Leontine en Moricet (P. Van San) Ipeperikelen volkse komedie van r&ssclberghs we jpakantiebelevenissen k Vlaams echtpaar V 1de tijd dat dat nog Ji j ^^B [pk eens naar Spanje Thjjk jpkantiegangers zul- in de ze- Bennen: de moeilijk- B pet vliegtuig en B-agentschap. ka- Sle niet zijn zoals ver- B ^Hde vrienden ^Bal moeilijkheden. ^mm|B| H Hand in voor een gezellige ^^B Je zorgen, een akantiedekor en bad- l op de zo- jmming sloeg vorig jnde dan vlug ^^B H volle [in Hand zijn zeker meege- BBBBBBBMBBBBK3BBS3BBHBB^MBH^BHI^B^^^HHBiM^^^B [naar zijn nieuwe Berlare. Liliane Clinck en Arthur Merckx konden zonder moeite de talrijke toeschou- De tombola verbon- ~Jn de toegangskaar- „jaarmee men zelfs 2 taar.. Spanje kan zal daar misschien el toe bijgedragen a wers in vervoering brengen. Een huis, eenzaam boven op de rotsen en in de buurt eze Berlaarse toneel- van een meer: de ideale lo- fing is zo een stuk katie om een thriller te si- dankbaar. Liliane tueren en er een moord te en Arthur Merckx, laten begaan. Dat gebeurt k regisseert, kunnen dan ook in de thriller van t het vakantie-echt- Georges Batson, «Misdaad uitleven. Arthur aan het meer», waarmee de toont zelfs onver- Aalsterse toneelkring Ho- danstalenten. Zoals ger Op deze week nog op de nüjk vullen de ande- planken staat, in van het gezelschap Lena Siau tekende voor de goed aan. Karei vlotlopende regie. Van bij spel ook. wordt): Myriam Buys (Jen- bijwonen, kan dat nog op in de parochiezaal aa ny), Mare Poppe (dokter La- vr. 6, zat. 7, zon. 8 en ma. 9 Moorselbaan te Aalst. Op het vlak van de indivi- ne) en Jan Pauwels (dokter december, telkens te 20 u., SHtOU duele vertolkingen boeide Philips). William Van Keymolen stond in voor de realisatie van het dekor, wel volgens het boekje, maar sfeerrijk vooral een beweeglijke Vera Matthieu als de doortasten de zuster Pepper. Dit perso nage mocht nog raker, mis- sohien meer extravagant, en funküoneel. Met de be- getekend zijn, maar de ver- lichting werd af en toe nog- tolking was vlot. Overtui- al bruusk omgesprongen gond akteerwerk kregen en ook de muziek tussen de we verder van An Pauwels taferelen door was eerder (Karen Clayton). Ann Ghy- ontspannend dan spannend tans meer opvliegend nukkig dan apathisch, zoals ze toch beschreven is is de opdringerige de aanvang kregen we de seis (Ellen, leek ons noch- of griezelig, ier behulpzame Ped- sfeer mee van onderhuidse ««-«—-«h u,i° a1 Spaanse conciërge, spanningen tussen de per- Bruyne en Tony sonages. Een prima samen- irt zijn een rente- itpaar en Chris Freddy teman spelen het Ne- jdse koppel dat de no- moties zal teweeg- :he ploeg loor de mogelij khe- nieuwe zaal kon ook de techni- g er iets goed van Onder leiding van Cornelia zorgden Boone. Marcel De Arthur Herte- Christine Bonnae- Idy Braeckmana Devliegere voor een il dekor en aangepa- k en licht. Toneel- er is Frans Burm, die taan wordt door Dia- Grauwe. De grime is anden van Martine Jl -en Hector Van Hau- Wie een, al bij al toch ge nietbare, voorstelling van «Misdaad aan het meer» wil zijn. tempo op te krikken was nochtans de muziek aan het eind van ieder tafereeltje. Erwin Van Herreweghe stond in voor een beweeglij ke, verliefde Moricet: vlot akteerwerk Een vakkundi ge akteerprestatie kregen we ook van Nicole Gits (de bedrogen Léontine) en Jet De Koninck (een pittige en helemaal in de stijl spelend dienstmeisje). Verder heten Jos Vanmol. Patrick Mat thieu en Viviane Van der Poten zich eveneens van hun beste zijde zien. Mijnheer gaat op jacht werd opgevoerd in een fijn uitgebouwd dekor dat, vooral in het tweede bedrijf, de nodige sfeer meekreeg door een zeer goed aange wende belichting. Wie mee op jacht wil met de Catharinisten kan dat nog op 14 en 15 december om 20 u. in de Stadsschouwburg te Aalst. smou ANN Aalst. Catharinisten. Duchatel (Jos Vanmol) ontvangt zijn oude vriend Cassugne (Patrick Matthieu) (P. Van San) Zaterdag 14 december te 21 niet bij. Zowel ritmisch als u. zijn «The Feetwarmers» sofistisch draagt hij voor uit Waver te gast in The een fors deel bij tot het suk- Saint's Jazzklub te Sint- ses van deze formatie. Niklaas. Ook Yvan Marossen met Daar waar de meeste oude- zijn krakende grogstem stijlorkesten bestaan uit doet de band swingen zon- drie of vier ritmespelers en der weerga. Verder nog de een even grote groep melo- melodieuze klarinet van dieblazers, pakken The Michel Thiry en de zekere Feetwarmers uit met een drums van Rudy Frankel uitzonderlijke instrumen- naast de gestage banjo Van tenkeuze. Jean-Pierre Lienard en U Hun bezetting: een klari- bent verzekerd van enkele net, een bastuba, drums en uren swingend en onver een banjo, aangevuld met valst muzikaal plezier, enkel nog een zanger. Plaats van het gebeuren: Dat de bastuba zich goed The Saint's Jazzklub, Wijn- leent voor komische effek- centrale Regentiestraat 69 ten heeft Nicolas «Gepetto» te 2700 Sint-Niklaas, toe- Le Rousseau heel goed be- gangsprijs 200 fr. niet-le- grepen, doch daar blijft het den, 150 fr. leden. Aalst. Hoger Op. Ellen onder de hoede van dokter Opnieuw pakt de kulturele raad van Sint-Niklaas uit met een eigen initiatief om en rond de poëzie. Ditmaal is er een interesxant programma rond de veelzijdige figuur van Anton Van Wilderode. Door Lieve en René Duprez werd een diamontage samengesteld die in twee afzonderlijke delen een beeld geeft van Anton Van Wilderode, de mens en de kunstenaar, een synthese van een leven en een levenswerk. Het eerste deel, onder de noemer «Een heel leven», brengt een kronologisch overzicht, een bio- en bi bliografie. Het tweede deel zoekt in «Een veelzijdig mens» de persoonlijkheid zelf van Coupez. de pries ter, de leraar, vertaler en spreker, de voordracht kunstenaar, de reizende man, de Vlaming. «Kennismaken met Anton Van Wilderode» kan in de stadsschouwburg van Sint-Niklaas op zaterdag 21 december vanaf 17 uur. Toegang gratis. Reseraqtie gewenst: tel. 03/ dAritita

De Voorpost | 1985 | | pagina 47