VOOR EEN FIJNE KIJK OP HET LEVEN eester Petrus Pieters veertig jaar dirigent ij Harmonie Sint-Egidius te St.-Gillis-Dendermonde OPTIEK OCKERMAN IN SINT-GILLIS: oonbeeld van inzet, vriendschap en muziekgulheid» De Voorpost - 13.12.1985 - 9 ster Pieters is een toonbeeld op verschillende terrei- Dat leerden we zondagavond bij de viering van it Pieters die al veertig jaar de Koninklijke Harmo- t-Egidius van Sint-Gillis Dendermonde muzikaal in banen leidt. Woorden van lof werden gesproken j Harmoniesekretaris Rik Van Gucht en door Pierre et, voorzitter van Fedekam Oost-Vlaanderen. Ook it-Gregoriuskoor van Sint-Gillis Dendermonde sloot by deze warme en sympatieke hulde die werd cht aan een man die al zyn vrije tijd heeft gespen- aan «zyn harmonie». (wiste en bekwame leider aris Rik Van Gucht on- n Bk even het feestmaal dat legenheid van het jaar- iint-Egidiusfeest aan de en sympatizanten werd joden voor een belang- mededeling. Het werd il toen hij de naam van it Petrus Pieters liet ont- «Onze meester Pieters lisbaar. Dat ondervinden eds weer. In onj dage- s e estaan is niemand onver- wot lar, er zijn er wel onmis- 19 Sinds veertig jaar is n-W er Pieters onze onbe- ulaai leider, de zeer bekwame it van onze harmonie gidius». -latui loment om dus eens te- vinki blikken op deze lange karrière van een man die niet zo graag op het voorplan ver schijnt. En nochtans, hij heeft een zeer belangrijke rol ge speeld in de geschiedenis van de harmonie. «Inderdaad, aldus sekretaris Van Gucht, nog maar pas was ons land weer bevrijd of Meester Pieters was present om de harmonie Sint-Egidius nieuw leven in te blazen. Net zoals de voorzitter heeft Meester Pieters het wel en wee van de harmonie meegemaakt en ook intens beleefd. Steeds is hij paraat geweest om de harmonie in evenwicht te hou den. In lastige perioden van malaisen, die er onbetwistbaar zijn geweest, wanneer bijna alle muzikanten wegbleven was hij degene die aan de basis lag van de redding. Hij had nooit schrik om bij een achter gebleven muzikant aan de deur te gaan kloppen, hij voelde zich nooit te fier om zich zelfs te gaan vernederen en zich te laten beleidigen. Vele muzi kanten kwamen dan ook terug omdat hij het hun had ge vraagd, omdat het voor de 'Meester' was». Vele suksessen Zijn onvolprezen muziekken- nis heeft hij gul doorgegeven aan zijn muzikanten, zodat op de koncerten ook de mooiste stukken konden en kunnen uit gevoerd worden. Wanneer men iemand kan loven om zijn muziekgulheid, dan is het ze ker Meester Pieters die ook schitterende resultaten heeft weten te behalen met zijn korps. Op 3 juli 1949 onder meer de eerste prijs in eerste afdeling tijdens een stap- marchwedstrijd in Sint-Gillis Dendermonde, op 27 augustus 1950 de tweede prijs in uit muntendheid met 96 procent tijdens het stapmarchfestival van Brugge, op 13 juli 1952 de tweede prijs in eerste afdeling dernrmon(^e' ^lriSent Pleter Pieters heeft zonet het erekruis van verdienste omhangen is tig F"' Sekretaris Rik Van Gucht (eerste van links) en naast hem voorzitter Petrus tl genieten samen met Pierre De Smet, Fedekam voorzitter Oost-V laanderen ial rechts) nog na (c) tijdens het Festival van Oos tende en tijdens het Festival van de Kon. Fanfare Concor dia uit Malderen op 20 en 21 juni 1964 de eerste prijs in uitmuntendheid. De bekro ning dus. Sinds 1951 speelt Sint-Egidius in uitmuntendheid en op 8 mei 1953 werd de maatschappij verheven tot de rang van Ko ninkrijk. De laatste jaren evenwel heeft de Kon. Harmonie Sint-Egi dius niet meer meegedaan aan festivals en prijskampen. «De normen die hierbij gesteld worden, zijn mijns inziens te hoog», aldus de sekretaris die eraan toevoegde dat «het spe- lerspotentieel te beperkt is en dat men over geen uniformen beschikt». Men heeft zich de laatste jaren dan ook bewust beperkt tot de stedelijke akti- viteiten, die daarom niet min der belangrijk zijn. Zo werd er meerdere malen een geslaagd kunstkoncert ten gehore ge bracht en staan er elk jaar meerdere uitstappen op het programma. Enkele jaren al bestaat er een muzikale band tussen de Harmonie en het Sint-Gregoriuskoor met het gevolg een gezamenlijk hoog staand kunstkoncert. Onderscheiding Heeft meester Pieters in het verleden al heel wat mooie momenten meegemaakt met zijn harmonie, het mooiste brak allicht vandaag aan. Hij is veertig jaar dirigent en Fede kam Oost-Vlaanderen heeft hem uit dankbaarheid voor zijn inzet en trouw de hoogste onderscheiding die Fedekam kan geven: het ere-Kruis van verdienste. «Deze onderschei ding wordt in uitzonderlijke gevallen aangeboden aan een in dit geval zeer verdienstelijk muzikaal persoon voor datge ne wat hij deed over de hele periode van zijn leven. Een onderscheiding die dus een he le loopbaan behelst. Het gaat hier niet alleen als bekroning van zijn muzikale karrière al leen, maar evenzeer als dankbaarheid voor al dat enor me werk dat hij reeds gedaan heeft voor de harmonie en dat hij in de toekomst ook nog zal doen», zo besloot sekretaris Rik Van Gucht zijn toespraak. Daarop overhandigde Fede kam Oost-Vlaanderen voorzit ter Pierre De Smedt aan de dirigent de onderscheiding en dat gebeurde onder een storm achtig applaus. Goed opassen en verder werken Meester Pieters stond er wat beduusd bij, blijkbaar verleg gen om zoveel eerbetoon. Fe- dekam-voorzitter Pierre De Smet onderstreepte dat deze hoge onderscheiding eigenlijk gegeven is omdat Meester Pie ters een vakman is die zijn hele loopbaan lang aan mensen van eigen bodem meer bekendheid heeft gegeven, een aktiviteit als muziekuitgever achter de rug heeft en op zijn eigen wijze zorgt voor een stuk ontwikke ling van de eigen mensen. Hij brengt daarnaast ook werk van mensen die niet direkt bekend heid hebben verworven, maar via hem uitgroeien tot een openbaring. Ook op menselijk vlak is Meester Pieters een voorbeeld. Hij is het toon van volgehouden inzet, vorming, vriendschap en volharding. Voor hem is een gegeven woord heilig en dat principe wordt door velen de laatste tijd wel eens op de helling gezet. Dat is misschien ook een ver klaring voor de ups en downs die een harmonie tijdens haar bestaan kent. Voorzitter De Smet betrok in zijn hulde ook mevrouw Pieters, die haar man door dik en dun heeft gesteund en steeds begtip aan de dag heeft gelegd wanneer hij naar een zoveelste repetitie moest ter voorbereiding op een kon- certuitvoering. Meester Pieters is al langer muzikant dan Fede kam bestaat (volgend jaar 25 jaar). Volgens Pierre De Smet moet Fedekam ook wat doen voor de jongeren en daarom worden nu play-ins georgani seerd en hebben cr kampioen schappen plaats voor drum bands en majoretten. Die play- ins hebben ook hun belang voor de dirigenten, want ze Dendermonde. Mevrouw Pieters werd niet vergeten in de hulde (c) zouaen op langere termijn moeten neerkomen op een verlichting voor hun werk. Voor de kon. Harmonie Sint- Egidius liggen er ook een aan tal opdrachten weg, aldus de voorzitter die zei dat men zich terug zou moeten aanbieden voor een klassering in de pro vinciale reeksen. Het zou een nieuw doel kunnen betekenen voor de muzikanten die dan naar een hoogtepunt toeleven. Sint-Egidius zou dan een maat schappij met standing worden. Ik zal er zyn Meester' Pieters zelf was kort in zijn dankwoord. Iedereen had immers allang begrepen dat deze man het veel liever met daden toont dan met woorden zegt wat hij voelt voor de harmonie. «Ik blijf er zolang er een muzikant is» zo vatte hij zijn loopbaan samen en tot zijn muzikanten zei hij «goed opassen en verder wer ken zoals we bezig zijn». Bij de hulde sloot zich ook het zangkoor Sint-Gregorius aan dat bij monde van Alïs Weze- mael Meester Pieters roemde en dankte en ook zorgde voor een fijn gelegenheidslied. Van zelfsprekend werd mevrouw Pieters in de hulde betrokken en kreeg ook zij bloemen over handigd. Dendermonde. In het stadhuis werd ere-schepen Petrus Verhelst met zijn vrouw en familie ontvangen. De aanleiding: het vijftig jarig huwelijksjubileum van de schepen. Zelfs Sinterklaas kwam even goeiedag zeggen, net als gemeenschapsminister Lenssens (foto Piet Hermans) je er niet wach- J^jkele uren na de be- kan je de nieuwe Zo gaat dat met de her- kan je er ook te- voor zonnebrillen, nuttige dingen die echter te veel aangeschaft worden, zonder een specialist te raadplegen. Een ondes kundige aanschaf van een zonnebril kan niet alleen veel geld kosten, maar bo vendien nefast zijn voor de ogen. Goede raad is ook hier nodig. En die kan al leen een echte specialist geven. Naast het ganse gamma brillen vind je er allerlei an dere optische instrumen ten. Kleine en middelgrote telescopen, waarmee men nu de baan van de komeet Halley kan volgen, ver grootglazen of loupes, ver rekijkers in alle prijsklassen en hoorapparaten van Ets. VERANNEMAN (Auxillai- res acoustiques) zoals I «Widex» «Siemens». Bart Ockerman, die gedu rende achttien jaar aktief was in de verkennerij, zal voorlopig alleen zijn plan trekken. In zo'n handig ver nieuwde zaak is dat im mers niet moeilijk. Loop er maar gerust eens j binnen. Bart is altijd bereid om goede raad te geven en als je er toch bent kijk ook even naar het mooie uit stalraam, verzorgd door gebuur Fons Temmerman, met een overgrote keuze in een overzichtelijk systeem. Veertien dagen is er hard gewerkt geworden aan de vernieuwde optiek Sint-Gil lislaan 151, vlak voorbij de kerk van Sint-Giilis-Den- dermonde. De vele vrien den, kennissen en geburen die vrijdagavond wilden aanwezig zijn op de ope ning konden dan ook ge makkelijk een plaatsje vin den om hun wagen kwijt te geraken, want een grote parking is vlakbij, aan de kerk. Het was er een ge drang van jewelste die vrij dagavond en dus onmoge lijk om de 24-jarige Bart Ockerman te spreken, om stuwd als hij werd door de genodigden. Op zaterdag was het open deur, zodat we op een meer bezadigde manier konden rondneuzen in de frisse en aangenaam ogende zaak. Er is zeker hard gewerkt geworden om in veertien dagen de bestaande op tiekzaak van Hilde Brandt zowel van binnen als van buiten te vernieuwen. Een bestaande zaak, dus maar een nieuwe opticien. Bart Ockerman met «roots» in Zottegem en Oudenaarde is een 24-jarige vrijgezel die binnenkort het pand ook zal bewonen. Bart Ockerman beschikt over de modernste appara ten om het gezichtsvermo gen te bepalen en uiter aard ook om de glazen zelf te slijpen. Maar niet alleen dat is belangrijk. Het kie zen van de juiste montuur is belangrijk. Ze moet niet alleen anatomisch goed aangepast zijn, estetisch moet ze ook verantwoord zijn en daarvoor kan enige goede raad nooit kwaad. Keuze is er trouwens ge noeg. In veel verschillende bekende merken en in alle kwaliteiten. OPTIEK OCKERMAN St.-Gillisbaan 151 9330 Dendermonde. Tel.: 22.36.91. Brillen, zonnebrillen, alle optische appara ten, gehoorapparaten, enz. Open op: alle dagen van 9 tot 12 14 tot 19 u. Zaterdag tot 17 u. Zondag en maandagvoormiddag gesloten

De Voorpost | 1985 | | pagina 9