Wase jongelui kloppen bij RVA aan Sint-Niklaas Wase marktkramers kwistig met prijzen Minister Akkermans brengt werkbezoek aan bouwmaatschappij van Sint-Niklaas SP-Waasiand huldigde Fonny en Pros Nieuw Waas SP-ledenblad Huisvesting onder de loep in Sint-Niklaas Startavond Broederlijk Delen in Sint-Niklaas 10 - 17.1.1985 - De Voorpost Sint-Niklaas. In de bovenzaal van Park en Laan vond een nieuwjaarsfeest plaats van de Liberale Mutualiteit en voor de derde leeftijders, onder impuls van Frans De Coeyere. Iedereen kreeg een hapje, drankje en geschenk. Dat het er prettig toeging hoeft geen nader betoog (dw) gen stellen de (V)KAJ en ACV-jongeren van het Waas land met nadruk. Aktief werkloos Die Wase jongeren willen géén verlenging van de wachttijd, geen vermindering van de wachtvergoeding en evenmin een verlenging van de dienst plicht. Om die eisen kracht bij te zetten pakt de «werkzoe- kendenwerking» van KAJ- VKAJ en ACV-jongeren uit met een heel aktieprogramma. Op donderdag 23 en vrijdag 24 januari, van 9 tot 17 u, zet men een kursus op rond basisvor ming i.v.m. werkloosheid en krisis, vredesekonomie en vierdagen week, schoolvérla- tersproblemen uiteraard ook. Een en ander vindt plaats in de lokalen van het Gildenhuis aan het Heymanplein in Sint-Ni- klaas. Men kan tot uiterlijk 21 januari inschrijven via tel. 776.39.52. In de Wase deelregio's Sint- Niklaas, Stekene, Beveren en Temse wordt aktie gevoerd. Aan de RVA-gebouwen van die gemeenten wordt een stand opgesteld en daar worden de Op vrijdag 10 januari bracht den ontvangen op de zetel van Minister Akkermans naar de klaarde achteraf dat zijn werk- tingsproblematiek vooraleer de heer Paul Akkermans, ge- de Sint-Niklase maatschappij noden en de zorgen van de bezoek aan Sint-Niklaas dien- over vrij korte termijn over te meenschapsminister van huis- voor huisvesting. maatschappij die verwoord de te worden gezien als een gaan tot besluitvorming waarin vesting een' werkbezoek aan de In aanwezigheid van burge- werden door de heer Albert onderdeel van zijn activiteiten toch enkele diepgaande wijzi- bouwmaatschappij van Sint- meester De Vidts en mevr. De Cock. om zoveel mogelijk informatie gingen van de huisvesting mo- Nildaas. Schepen De Boevere luisterde Minister Akkermans zelf ver- te bekomen over de huisves- gen worden verwacht. Het is niet onbekend dat de economische crisis zich ook in de sector van de huisvesting laat voelen. Heel wat bouw maatschappijen krijgen pro blemen met wanbetalers en an dere economische gevolgen van de minder goede tijden. Van Minister Akkermans is het geweten dat hij de intentie heeft hier en daar enkele be langrijke accentverschuivingen te willen leggen in de huisves ting anno 1986 en meer be paald in de sociale huisvesting. Zo maakt de minister er geen een stuk soberder zou willen zien, of, anders gezegd, de "echt'LtiaaT maken opr"euw Sint-Niklaas. Minister Akkermans (rechts, centraal) kwam op bezoek bij de Sint-Niklase Maatschappij voor de De minister en een belangrijke Huisvesting (delro) afvaardiging van zijn staf wer- (V)KAJ eti ACV-jongeren in de bres Op 29 januari a.s. verstrijken het niet de plicht is van een de 150 dagen wachttijd voor samenleving om iedereen een schoolverlaters. Dan mogen ze menswaardig inkomen te ver in de geëigende lokalen een schaffen. Ze vinden verder dat stempeltje gaan halen en krij- de regering maar doorgaat met gen ze zo'n achtduizend frank het bestraffen van de werkloze uitgekeerd. Maar of ze daar- schoolverlaters, dat de rijken mee veel vooruitzichten heb- rijker worden en de armen ben om op korte termijn aan armer. Wanneer wordt er werk de slag te kunnen is een ander gemaakt van de vierdagenwe- paar mouwen. ken, waarom raakt men niet aan het kapitalistisch systeem De KAJ-VKAJ en ACV-jon- dat de werkloosheid voor- geren van het Waasland zien tbrengt, waar blijft de wil om de toekomst wat bangelijk te- kumul en fïskale fraude aan te gemoet. Ze vragen zich af of pakken? Deze en andere vra- Het uitvoerend bestuur van de SP-Waasland meldt dat, mede ingevolge de faling van de drukkerij Het Licht, voorlopig een einde wordt gesteld aan de publikatie van Voor Allen. Het bestuur dankt de lezers voor het jarenlang vertrouwen en bracht hulde aan hoofdredakteur Frank Van Poucke en redaktiesekretaris Willy Marckx voor de wijze waarop zij Voor Allen, soms in moeilijke omstandigheden, tot een behoorlijk kwalitatief niveau hadden uitgebouwd Het uitvoerend bestuur gelastte trouwens de redaktie met de voorbereiding van een eigentijds ledenblad waarmee zo snel mogelijk zal worden van wal gestoken. Aldus zal de leemte die Voor Allen laat op korte termijn kunnen worden opgevuld. Sint-Niklaas. Impressie van de tentoonstelling rond Jef Van Extergem in zaal Quasi aan de Dalstraat. Op de foto de verboden drukpers waarop destijds de klandestiene «Rode Vaan» werd gedrukt (Iv) Onder het motto «Koop op de markt en win» zette de >Vase Marktkramersvereniging een eindejaarsaktie op het getouw in heel de streek. Vorige week donderdag vond in het Sint- tl Niklase stadhuis de trekking plaats van de cindejaarstombola. M Drie auto's worden weggegeven door de marktkramers van Waas: wie het nummer 114933, 442783 of 595755 heeft en zich vóór 10 februari bij één van de bestuursleden komt III aanmelden mag met een auto huiswaarts toe. Reservenummers zijn voor de eerste auto 323466, voor de tweede 423239 en voor de derde p. 305762, geldig van 11 tot 24 februari. En als de gelukkige zelfs dèn nog niet 'boven water' komt kunnen de bezitters van volgende loten zich aanmelden in de periode 25 februari tot 3 maart: 416145, 171806 en 536173. De bezitters van de nummers 123990, 130217 en 417154 v<* slepen een fiets in de wacht „.„Tc' uc gelukkigen Kunnen zich melden bij André De Meyer, Oude Hcirwcg 190 in 910U pv Lokcren, tel. 091/48.25.67;, Patrick Van Haut, Het Zand 4 in 2671 Hingene, tel. 03/ I 889.51.95; of bij Jan Van Mele, Kasteelstraat 12 in Temse. Ook bij mevrouw Van Hoecke- &'el Rceckmans, Grote Markt 12 in Sint-Niklaas kan men terecht. Ms Bij de tombolatrekking in Sint-Niklaas werden twee dames uit Lokeren in de bloemen tan gezet. De gezusters Elisabeth en Yvonne Nelis, uit Zele afkomstig en wonend aan de H Itijj Hartlaan 38 te Lokeren, zijn veertig jaar aktief als marktkramers; ze handelen in band en 159 garen Door schepenen Bactens en Van Daele (zie foto) werden ze bedacht met een schaal Sn i van de stad Sint-Niklaas. Ook marktleider Wielandt heeft de glimlach nel W.V.-fotolv jiei /en Sint-Niklaas. In zaal Forum aan de Truweelstraat vond zaterdagavond een' nieuwjaarsreceptie plaats van de SP- Waasland. Speciale aandacht ging daarbij naar de huldi ging van Pros Matthys en Fonny Boesmans. Pros Matthys (bovenste foto, rechts) zegt Sint-Niklaas vaarwel en verhuist naar Stekene. Hij wordt in de Sint- Niklase gemeenteraad opgevolgd door de 31-jarige NMBS-werknemer Robert De Greyt, die als verkeersdes- kundige bekend staat. Pros Matthys bracht het in 1956 tot gemeenteraadslid in Sint-Niklaas, werd in 1968 als provin cieraadslid verkozen, was van 1971 tot '74 schepen van sport en kuituur en zou in 1974 aangeduid worden als provinciaal gedeputeerde. Na een intermezzo in de pro vincie kwam Matthys in 1983 opnieuw in de Sint-Niklase gemeenteraad postvatten. Sedert december '81 zetelt Matthys in de senaat. Op de foto onderaan ziet u Freddy Willockx, volksverte genwoordiger, in gezelschap van de 39-jarige Fonny Boesmans (midden), nieuwbakken Europarlementslid, en zijn opvolger in de provincieraad, Jeannot Verschueren uit Stekene. Verschueren is postbeambte. Fonny Boes mans, journalist, gemeenteraadslid en voorzitter van de Wase SP-federatie, viel in het Europarlement in voor Karei Van Miert, die voor het nationale parlement opteer de. Europarlementslid Boesmans opent zaterdag in zijn eigen Temse een dienstencentrum (Het Veer), een oord waar hij aan dienstbetoon doen wil en waarmee hij de link met Europa wil leggen. W.V. foto's). Naar jaarlijkse gewoonte orga- len ook de gelegenheid worden niseert de werkgroep Amos geboden de diareeks over het (Animatiegroep voor Missie projekt, die in verschillende en Ontwikkelingssamenwer- parochies en scholen in de ko king) van de dekenij Sint-Ni- mende vastenperiode de ronde klaas ook dit jaar weer een zal doen, reeds te bekijken, info-avond over het projekt «Vee op stal» is een projekt van de komende vastencam- dat de armen, die vooral kleine pagne van Broederlijk Delen, boeren zijn, helpt uit hun el lende te halen, door hen pre- Op deze avond, die plaats cies dat te leren voortbrengen vindt op dinsdag 28 januari om waaraan ze nood hebben, nl. 20 uur in het Dobocentrum te levensmiddelen. De methode Sint-Niklaas (naast Don Bos- die in het projekt wordt toege- cokerk), zal aan de hand van past wil het vee op stal houden dia's, teksten en getuigenissen om zo het mest te kunnen een sfeerbeeld worden opge- bewaren, roepen van Afrika, waar het Naderhand kan men dan ook projekt zich situeert. Met dat meer z'n land bemesten en sfeerbeeld in het achterhoofd verkrijgt men aldus een ver- zal gastspreker e.h. deken Van dubbeling van de oogst. Driessche, het projekt «Vee Men verwacht u zeker op de op stal» in Rwanda, dat hijzelf info-avond in het Dobocen- ter plaatse is gaan verkennen, trum op 28 januari om 20 uur. toelichten. De aanwezigen zul- (KH) Door het Sint-Niklase stadsbestuur worden aan het eindPc'r van deze maand twee belangrijke bijeenkomsten op het*^ getouw gezet, telkens rond het thema huisvesting. a*: Donderdag 23 januari om 20 u blaast zowel het stadsbe-F stuur als de bouwsektor verzamelen in de feestzaal van het,aa^ stadhuis. Stad én beroepsvereniging van de bouwsektor Mr schragen de manifestatie. Er wordt een korte toelichtingPe c verstrekt over de huisvestingspremies, huisvcstingstoela-f an gen en andere tegemoetkomingen. Een toespraak van dcf0m heer Stinlet, adviseur bij het kabinet van de eerste F r minister, handelt over «Het algemeen regeringsbeleid en* ni de perspektieven met de bouwsektor». Al wie in de bouw-j°rdl en of immobiliënsektor aktief is wordt uitgenodigd. Eenf-M brochure ligt ter beschikking, en daarin vindt men een** h overzicht van de thans van kracht zijnde huisvestingspre*|° 1 mies, huisvestingstoelagen en andere tegemoetkomingen. F Op het einde van de vergadering wordt een receptier1 0 aangeboden. Ben En op 27 januari maandagom 20 u vindt een gclijkaardi-15?' ge bijeenkomst plaats die dan voor alleman toegankelijk r"n is. Dan moet men in de konfercntiezaal van de stadsbiblio- rnt,c theek op het Hendrik Heymanplein zijn. Het stadsbestuur Lr zet een informatie-avond op waarop een diamontage over j huisvesting te bekijken is en waar ook informatie verstrektrar wordt i.v.m. huisvestingspremies e.d.m. W.V.aa'!> I m Sint-Niklaas. Het voornemen om achter in de Schoolstraat een nieuwe watertoren op t,lJ richten heeft kwaad bloed gezet bij enkele bewoners van de straat die hun wonig pajl' gerenoveerd hebben en hun achtertuin dra zouden afgesperd zien (dw) 19% neemt het aantal weer toe tot dertienduizend zeventien duizend per jaar. Belanghebbenden moeten hun identiteitskaart zelf afha len en hun oude kaart mee brengen. De identiteitskaart eisen en grieven verwoord. Middels een pamflet dat elke schoolverlater krijgt wordt de lage uitkering en de lange wachttijd aangeklaagd. Elke jongere krijgt bovendien een noodpakket. «Openen bij hon ger» staat erbij vermeld. Want volgens deze jongeren wordt het voor de werkloze school verlaters steeds meer een kwestie van overleven. Enquête De «werkzoekendenwerking» van genoemde groeperingen doktert thans een grote enquê te uit. Aan tenminste vijfhon derd jongeren wordt gevraagd wat zij denken van de wacht tijdverlenging, wachtvergoe ding en legerdienst. Rekening gehouden wordt daarbij met leeftijd, geslacht, scholings graad e.d.m., zodat een repre sentatief beeld verkregen wordt van wat de jongeren bezielt. De resultaten van de enquête worden als ernstig werkmate riaal ter harte genomen, kun nen ook aanleiding geven tot verdere aktie. W.V. Met enig ceremonieel, en in aanwezigheid van o.m. burge meester De Vidts en schepen van burgerlijke stand Van Daele werd woensdagvoor- middag ten stadhuize in Sint- Niklaas overgegaan tot het uit reiken van de allereerste iden titeitskaart van het nieuwe ty pe. De op 2 januari 1974 gebo ren Saskia De Cock, uit de Omloofdreef 30 in Belsele, was de begunstigde. Voor de gelegenheid werd Saskia begeleid door de direk- trice van haar school, de bijaf deling van het instituut ÓL- Vrouw Presentatie aan de Wa- termolendreef in Sint-Niklaas. Ook Saskia's lerares en de meisjes uit haar klas hadden de verplaatsing naar het stadhuis meegemaakt. Waarom precies Saskia, en niet Vcerle of Katrien of Peter of Louis? Men weet dat de twaalfjarigen het eerst aan de beurt komen in deze admini stratieve omschakeling. En omdat op nieuwjaarsdag '74 géén kinderen geboren werden kwam het kind dat op 2 januari van dat jaar geboren werd aan de beurt. -Vandaar. Vanaf nu zullen in Sint-Ni- klaas telkenjare zowat twaalf duizend nieuwe identiteits kaarten worden uitgereikt. Na 1991 slinkt dat aantal tot bijna zesduizend per jaar. En vanaf die wordt verstrekt aan meteer sen van 12 tot 22 jaar is vijrui jaar geldig. De identitcitskaajroi die de burgers ouder dan 2ers krijgen is tien jaar geldig, too >elt W.V. foto Debfeie, >laa

De Voorpost | 1986 | | pagina 10