en de kleine k De grote Restant adviseert: je moet er niet mee Doris Van Caneghem met «De Tettertrien» te Aalst Jonge voordrachtkunstenaars uit Waas: met z'n negenen naar Gent! De negen Wazenaren voor Gent Luc Kieckens erearchivaris Aalsterse Catharinisten The Rose Room f techniscl "Restant» een onderkomen in niet mee spelen» wordt daar Tiiioy voert ae regie. Op zaterdag 11 januari werden in de stadsschouw burg van Sint-Niklaas sch i fti n gsproeven georgani- zeerd voor de nationale dr. J.O. De Gruyter-dekla- tiewedstrijd die op 23 februari e.k. te Gent aan de finale toe is. Voor de eerste categorie (8 tot nog geen 12 jaar oud op 31 december 1985) namen 41 kandidaten deel. Elise De Vliegher eindigde als lste met 95% van de pun ten. Jan Geers was 2de met 94%. Lieve Nachtegael en Dimi- tri Verhoeven werden 3de met 86,5%. Deze bekroonden kregen een prijs van de stad Sint- Niklaas en worden naar Gent afgevaardigd om er aan de nationale wedstrijd deel te nemen. De andere kandidaten wa ren: Bombeke Isabelle, Cat- toor Bieke, Claessens Lie ven, Corau Tom, De Blee- ker David, De Bleeker Eva, De Bock Pie ter. De Cloet Heidi, De Clerck Veroni- que. De Grave Ann, De Vleeschouwer Fanny, Fou- bert Kaatje, Goeman Lieve, Hessels Nele, Luyckx Griet, Ould-Haddou Zoubaida, Peeters Anke, Pieters Con- ny, Reyns Piet, Robbrecht Stefan, Snoeck Cindy, Stuer Steve, Suy Marian na, Van Den Pauline, Van Duy- se Heidi, Van Gulck Karen, Van Hoeylandt Sien, Van Ransbeeck Leen, Van Ruys- kensvelde Katleen, Verbeu ren Karen, Verdunnen Sil via, Verhofstede Veerle, Vertenten Marijke, Water schoot Els en Willockx op 31 december 1985) na men 22 kandidaten deel. Annelies De Wolf eindigde als eerste met 88,5%, Ilse Goossens was tweede met 87,75%, Anne De Block was 3de met 87%. Zij kregen een prijs van de stad Sint-Niklaas. Wim Poeck eindigde als eerste bij de jongens met 85,5%. Annelies De Wolf, Ilse Goossens en Wim Poeck worden naar Gent afge vaardigd om er aan de na tionale wedstrijd deel te nationale wedstrijd deel te Van Garsse Lien en Van nemen. Poeck Stefaan. De andere kandidaten wa- De jury was als volgt sa- ren: Coppens Christophe, mengesteld: Dré Poppe, re- Dobbelaere Eva, Ivens gisseur, Miel Geysen, regis- Griet, Pauwels Els, Torfs seur; Herman De Bruyker, Tiny, Vandermeulen Kris- voorheen leraar diktie; Su- tien, Van Garsse Karen, zy Cappendyck, aktrice. Deklamatiewedstrijd in Sint-Niklaas. De eerste reeks deelnemers, jongeren van 8 tot 12 jaar (Iv) Voor de tweede categorie (12 tot nog geen 15 jaar oud De andere kandidaten wa ren: Bakkers Sandie, Boel Jürgen, Claus Griet, Cools Ilse, De Saegher Jan, De Wolf Katrien, Geerinck Il se. Marmenout John, Mar- menout Katy, Peters Isabel le, Sonck Sofie, Robbrecht Toska, Robijn Ann, Van de Velde Mireille, Van Garsse Birte, Van Hoeylandst Sas- kia, Van Wauwe Els, Ver- buyst Marijke. Voor de derde kategorie (15 tot nog geen 18 jaar oud op 31 december 1985) namen 12 kandidaten deel. Wouter Hessels eindigde als eerste met 91%, Marianne Belpai- re was tweede met 90,5%, Christel Van Meel werd der de met 90%. Zij kregen een prijs van de stad Sint-Niklaas. Wouter Hessels en Marianne Bel- paire worden naar Gent af gevaardigd om er aan de Deklamatiewedstrijd De Gruyter in Sint-Niklaas. De tweede serie kandidaten, jongelui van 12 tot 15 jaar (Iv) Kort stellen we de Waaslanders voor die zich na de schiftingsproeven van zaterdag jl. in Sint-Niklaas plaatsten voor de finale om het dr. De Gruytertor- nooi in Gent. In de eerste kategorie allereerst. Elise De Vliegher uit de Dauwstraat 18 in 9090 Stekene droeg het gedicht «Poezenopstand» van Gilberte Hofman en het prozawerk «Ontmoeting» van Joe Ghysen voor. Jan Geers uit de Begoniastraat 23 in Sint-Niklaas bracht het gedicht «Vlinder» van Gerd De Wil en het prozastuk «Kartouchke en zijn minderwaardig- heidskomplex» van Luc Versteylen. Lieve Nachte gael uit de Watermolenstraat 33 in Belsele zegde het gedicht «Feminisme» van Misjoe en het prozastuk «Koning wikkepoklukvan Wim Hofman. En Dimi- tri Verhoeven uit de Irisstraat 41 in Beveren droeg voor «Bladzijde schrift» van Jacques Prévert en het prozastuk «Het zwarte paard» van Jan Prochazka In de tweede kategorie werden volgende jongelui geselekteerd. Annelies De Wolf uit de Buntstraat 52 in Hamme, die «Assepoester, een gedicht van Roald Dahl, en «Veldpost», proza van Herman-Pieter De Boer, naar voren bracht. Ook Use Goossens, Zand straat 38 in Haasdonk, is erbij en zij bracht «Een jeugd» van Michel Van der Plas en «De kleine prins en de slang» van Antoine de Saint-Exupéry. Wim Poeck van de Melkaderlaan 31 in Kallo bracht het gedicht «Nooit een acht» van Annie M.G. Schmidt en het prozawerk «Uit het dagboek van een vogeltje» van Piet Theys. Derde en laatste reeks, de oudsten. Twee laureaten hier Marianne Belpaire uit de Dennest raat 15 in Sint-Niklaas, die koos voor het gedicht «Platkop» van Bertold Brecht en voor het prozawerk «Dames toilet» van Annie M.G. Schmidt. En dan Wouter Hessels uit de Reinaertlaan 26 in Belsele, van wie men Cees Buddinghs «Nieuw partijlied» en Dario Fo's «De geboorte van de speelman» ten gehore kreeg W.V. Deklamatiewedstrijd in Sint-Niklaas. De jury bestond uit Dré Poppe, Miel Herman De Bruycker, Suzy Cappendyck. En schepen Daan Anthuenis mocht foto (Iv) Toneel te Buggenhout «Restant», de jongste Buggenhoutse toneelvereniging vorig jaar deze tijd «Gevaarlijk snoepgoed» aan haar eerste produktie toe zit momenteel voorbereiding van «Je moet er niet mee spelen», een klucht in vier bedrijven van Hans Nesna. Omdat niet langer gebruik gemaakt kon worden van de feestzaal van Michielscollege en in het St. Vincentiusinstituut bot gevangen werd, zocht een onderkomen in zaal «Rerum Novarum» langs de Kerkstraat, opeevoerd op 1 Deklamatiewedstrijd in Sint-Niklaas. Leerlingen van het derde en ook vijfde leerjaar van de Sint-Rochusschool. Jan Geers (nr. 15), Piet Reyns (23), Stefan Robbrecht (24) en Steve Stuer (26) (foto Iv) Na het sukses dat Chris Lomme half december oogstte met «Hectaren van het geheugen» brengt dramaturg van de Brusselse K.V.S. Marc Van Wesemael Doris Van Caneghem naar de bovenzaal van de Aalsterse «Graaf van Egmont» op de Grote Markt. Ze zal er met «De Tetter trien» haar monoloog brengen op zondag 19 januari te 20 u. Toegang: 150 fr. Doris Van Caneghem Doris Van Caneghem dan 300 voorstellingen is kende. Van Heesvelde en Raf Reymen. Een van de boeiendste pe riodes uit de Vlaamse tea- tergesc hi edenis Doris speelde daar o.m. Boeing-Boeing dat meer Dendermonde. Toneel KWB Sint-Gillis. De KWB organizatie (foto Piet Hermans). Antwerpse, debuteerde bij Het Ned. Kamer Toneel is het Ned. Kamer Toneel dat later het groot Limburgs indertijd in de Vlaamse tea- Toneel geworden onder lei- terwereld een revelatie was, van Cas Baes en Van o.m. Alex Van Royen, Tone Heesvelde. Brulin, Paul Sleyps, Willy Doris speelde daar m -- -- - - «LUV». Hiervan werd een voorstel ling gegeven ter gelegen heid van het bezoek van de Nederlandse Koningin aan Limburg. Verder speelde zij voor het G.L.T. in De Gijze laar van B. Behan geregis seerd door Adrian Brink. Nadien werd zij free-lance en speelde o.a. in de korre kelder dear Mr. Koosing van Janet Rosenberg, ntg., de zeer geleerde Dames van Molière en in Area «Pu- bliekumsbesch impfung van Peter Handke, een zeer kontroversieel stuk dat ge speeld werd met de politie in de coulissen. Nadien ging zij voor zes jaar naar Nederland Hier speelde zij vooral vrije pro- dukties waarvan o.a. «Ik slaap wel op de bank» Jo- han Kaart, hiervoor kreeg zij de prijs als beste aktrice in een komedie «Educating Rita» geduren- werkploeg die borg stond voor de de meer dan 1 jaar opge voerd. Voor het Ringteater opgericht door Julien Schoenaert8 speelde zij sa men met J. Schoenaerts de Happy Family en De Brui loft van B. Brecht. Momenteel is zij verbonden bij het dramatisch gezel schap van de BRT o.m. te zien als Juffr. Sophie van de kantschool in Hard La beur en ook in de nieuwe serie «Het pleintje». Tettertrien De monoloog die Doris brengt is een vertaling van «La Jacassiaire» van Gilbert Léautier van de hand van Wout Pittoors en Doris zelf. Doris haalt er een kracht stunt uit waarbij ze een af schuwelijk irriterend vrouwpersoon op het po dium zet. In een spraakwa terval richt «De Tetter trien» zich naar de welis waar onzichtbare maar al leszins aanwezige man. Enerzijds begrijpt ze de be doelingen van de man niet, maar alleszins holt ze hem voortdurend achterna Ze brengt daarbij een karika turaal getekend vrouwelijk «monster» dat dan toch nog akelig reëel overkomt. Alleszins intellektueel zeer genietbaar entertainment dat wel eens gunstig af steekt tegenover vaak boer tig en platvloers aandoend kabaret LH Rerum Novarum Over deze tweede produktie één van de Restant-verant woordelijken Pol Vere8t: omdat we niet langer te recht konden in de feestzaal van het St.-Michielscollege de zaal wordt gebruikt als refter vroegen we om onderdak in het St.-Vinoen- tiusinstituut, dat o.i. over de enige valabele toneelzaal in Buggenhout beschikt. We kregen er echter te ho ren dat de zaal enkel be schikbaar was voor mani festaties in direkt verband met de leerlingen. Al bij al hebben we dan onze schreden naar de «Rerum Novarum» gericht, waar we nu in de grote zaal, op het (de)monteerbaar podium van de gemeente, in ons eigen dekor, zullen spelen. Op de scène evolueren, wat de mannelijke akteurs be treft, Luc Perdaens, Geert De Vlieger, Jan Van Lier en Pol Verest. Aan vrouwelij ke kant Lief Van Dam me, Greet De Kinder, Gilberte Verberck en Els Lissens. Een overigens totaal nieu we vrouwelijke cast. Aller lei omstandigheden nood zaakten deze algehele vrou welijke new-look. Akteerkursus Pol Verest: onze vrouwelij ke kollega's bezitten op één uitzondering na in het geheel geen akteererva ring, maar de repetities, die aangevangen werden begin november, lopen tot eenie ders voldoening. Gilberte Verberck van haar kant deed reeds enige ondervin ding op en volgt bovendien, samen met zes mannelijke Restant-leden Geert De Vlieger, Luc Perdaens, Jan Van Lier, Pol Verest, J. Van Damme en Marleen Van den Bossche een kursus akteren aan het C.B.A. Het C.B.A.het «Centrum voor Brussels Amateur- theater», is een vzw die di verse kuT8ussen opzet ten behoeve van amateurtoneel liefhebbers. Zo kan je er naast het volgen van een kursus akteren je ook be kwamen in de regie en de techniek (licht, klank, gri me). De kursus akteren loopt over drie jaar. Elk jaar bevat twee semesters, van februari tot juni en van september tot november, en is hoofdzakelijk praktijk gericht. Het eerste jaar, aldus nog Pol Verest, hebben we reeds achter de rug. De klemtoon tijdens de lessen lag vooral op de spelinitiatie, via de improvi8iatie dan. In een tweede jaar komt het effek- tief akteren aan bod en wor den de kursisten akteren geleid door hun kollega's regisseurs. Vanzelfsprekend, bena drukt Pol Verest, word je van deze kursus flink wat wijzer. Een aantal dingen die je voorheen in het ge heel niet ofwel onbewust deed, ga je nu doelbewuster doen. Of het volgen van deze kur sus hem persoonlijk Pol Verest is gezichtsgehandi capt problemen stelde? Pol Verest: tijdens de infor matievergadering heb ik die vraag gesteld. Een van de lesgevers heeft me toen geantwoord dat bepaalde delen van de kursus voor mij moeilijker zouden zijn, de meeste echter voor mij niet meer problemen zou den stellen dan voor de an deren en sommige facetten zelfs makkelijker zouden blijken Alles verloopt dan ook vlot. Deze kursus houdt bovendien een nieu we uitdaging voor me in. Voorlopig één produktie per seizoen De keuze van «Restant» viel op «Je moet er niet mee es. Verrot de Sn spelen» na het lezen flink aantal res in toekomst heeft trouwens nog stukken in de lade stukken die len worden kring daartoe over schikte de vereiste delen beschikt. Ook daging wil aan. Aan het jaarlijks ren van wordt voorlopig gedacht. Neemt n slissing, dan zal mei voor de nodige divt zorgen en zich hot het opzetten van dige produkties, r wel opteren voor e sieke» toneelopvoerii voor een kinderpro of een wagenspel. Voorlopig beperkt n echter nog tot één p tie pier jaar. Voor de P ring van «Je moet elto< mee spelen» kan «ReWa rekenen op de met king van de plaat KWB-afdeling. Deze^L ging had de ge wool jaar het «Reizend theater» uit te na maar eisen zowel W* praktische als op het|f ciële vlak van dat: schap uit, deed KWBL, ten samen met «Rest*, zee te gaan. Vermeld nog ter volledigheid1" ook Mare De RiddA6* Erna De Clerck en fleurs). Herman Meefcts (dekorkonstruktie), lui: Bruard (dekorschildl Jos Tilley (dekorontrzi en Luk De Cock, Lkd' Vadder en Chris Hpe (techniek) hun meUw king aan «Je moet (Pri mee spelen» verlenenpn jpri Pierre Van (W Dendermonde. Toneel KWB Sint-Gillis. Men nodigde een gastgroep uit het naburige Lebbeke uit voor de opvoering. Maar de toeschouwers genoten van «de koteletten hebben oren(foto Piet Hermans). Luc Kieckens, ook de man van Bomen Park, wordt erearchivaris van de Rederijkerskamer «De Catharinisten». Luc Kieckens spendeerde ettelijke uren, zelfs nachten, aan het archief van de Kamer. Niet in het minst in de voorbereidende periode van de jubelviering waarbij het boek over de Catharinisten werd gepresenteerd. Samen met o m Clemens Uyttersprot had hij hierin een zeer merkwaardige inbreng. Hij spreekt ten andere van dat boek, nog maar een jaar van de pers, eens te herwerken en aan te vullen want hij is een perfektionist De Kamer heeft gemeend dat één man hem als opvolger moeilijk zou kunnen evenaren. Er werd dan ook een zeer valabele werkgroep aangesteld om het archief in orde te houden en eventueel bij te werken. Deze werkgroep bestaat uit Luc Robijns, Leo Fosselle, Mare Uyttersprot, Geert Van Cleemput, Erik Eelbode en Boudewijn Guns. LH Sint-Niklaas Mccgc„omc„isM Toen een tweetal jaar geleden voor gelegenheid The Marshland City Jazzband sterkt door de befr ter ziele ging vatte de rhytme geres Danny Versta sektie, piano, bas en drums, U wordt verwacht op S t het plan op een nieuwe band te 18 januari e.k., te 21 ur stichten. Het trio ontleende Saint's Jazzklub, Wijncftvi zijn naam aan het eerste num- Regentiestraat 69, te en mer dat zij samen speelden, klaas. ToegangsprijsJv «The Rose Room». nict 'eden, 150 fr ledden De bezetting: Alex Brier Het trio groeide inmiddels uit piano (leader kontev tot een volwaardig sextet, dat soon), Tony Peelman swing muziek speelt uit de pe- pet, Paul Verschelden riode van «Teddy Wilson, Lio- Roland Verschelden nel Hampton, Benny Good- Roland Geers - sax man, Lanis Jordan» cn vele Alex Van Gijsel gitaw d anderen. Pierre Goossens - bas. jte. 20 - 17.1.1985 - De Voorpost

De Voorpost | 1986 | | pagina 20