MOMMENS IN MEXICAANSE FORME PAUL ENGELS BELGISCH KAMPIOEN VELDRIJDEN BIJ DE NIEUWELINGEN RAYM0 WIL i nar i De Voorpost - 17.1.1985 - 25 Net op het moment dat Raymond Mommens, De Voorpost SPORT R«daktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21,40.60 LOKEREN - KV MECHELEN 2-1 De 0-5 bekerpandoering tegen de Manebiussers heeft men in het Lokerse kamp nog altijd niet kunnen verteren. De wraak zou zoet zijn en de jonge Wase garde heeft zondag jongstleden de ploeg van trainer Künnecke van hetzelfde laken een broek gegeven. De 2-1 nederlaag kon eigenlijk nog gevleid genoemd worden, voor hetzelfde geld had het best 4-1 kunnen zijn ware het niet dat scheidsrechter Laenens een paar dubieuze fouten in het nadeel van Lokeren interpreteerde en ook een Lokerse gemaakte goal niet werd toegekend. De Mechelse trainer kon pchteraf geen enkele ver ontschuldiging inroepen Voor het verlies van zijn |jteam: hij had immers op ^aknam zijn sterkste elftal geposteerd. Welke lieve woordjes hogergenoemde na de wedstrijd zijn pou- lins in het oor fluisterde, uilen we wellicht nooit Vernemen. De Mechelse deedkamerdeur bleef im- potdicht voor de ver- nelde perslui. Lokeren verscheen danig vertimmerd aan de aftrap. Oidier M'Buyu, Rik Van Cauter en Dirk de Vriese i geelgeschorst en De *aeve en Vujkov bleven onbeschikbaar wegens kwetsuren. Daarentegen maakten Laroy en De Wachter weer hun opwach ting na maandenlange inak- tiviteit. Ondanks het feit dat de Waaslanders sterk voor de dag kwamen, was het toch Mechelen dat opteerde voor het openingsdoelpunt. Ronny Laroy bezondigde zich aan een haakfout op Den Boer, Koeman kon de bal over het muurtje en voorbij een totaal aangesla gen Hoogenboom katapul teren. 0-1, onverwacht ei genlijk want de wedstrijd had tot op dat moment nog geen enkele noemenswaar dige aktie gekend. Custers leek aan de 16de Lokeren-KV Mechelen 2-1. Raymond Mommens gaf een grootse partij weg. Hij scoorde de Lokerse gelijkmaker (ds) minuut verslagen na een schot van Dirk De Wachter en aan de 28ste minuut kon Versavel ei zo na de gelijk maker scoren: hij slalomde zich alleen tot voor het Mechelse doel, had enkel binnen te schuiven doch miste deze unieke kans. Al les bleef zoals het was tot op het halfuur. Na een analoge faze aan deze die het Melchelse doelpunt voorafging, kon eindelijk de gelijkmaker opgetekend worden. Een obstruktiefout op De Wachter bracht Mommens achter het kanon en deze kon de muur verschalken: 1-1. De laatste minuut in de ze eerste helft bracht nog enige suspens: Custers pa- Lokeren-KV Mechelen 2-1. Dimitri M'Buyu werd in de fatale zone onderuit gehaald. Scheidsrechter Laenens deed alsof zijn neus bloedde en Lokeren kon zelf fluiten naar de verdiende strafschop (ds) reerde een schot van Schoofs, Versavel kon her nemen doch Rutjes kopte (vanachter de doellijn) de bal terug het veld in. Kon- sternatie alom, doch de 1-1 bleef op het bord. Na de pauze leek wel een herboren Lokeren in het veld te staan met mooie kombinaties en razendsnel le aanvallen. Mechelen kreeg het zowaar op de heupen. Een soloren van Versavel werd door Rutjes met een professioneel hak je in het strafschopgebied teniet gedaan. En scheids rechter Laenens haalde zich even later voor de tweede keer de banblik sems van het thuispubliek op de hals toen Dimitri M'Buyu door Meeuws - al weer in de strafschopzo ne werd onderuit ge haald. De ref deed echter alsof zijn neus bloedde en weigerde ostentatief de verdiende penalty te fluiten. Even later diende Hoo genboom zeer handelenc op te treden om een inkop pende Martens het scorer te beletten. De lokalen ble ven er echter rotsvast in geloven en het logische ver dikt viel aan de 58ste mi nuut. Mommens, in Mexicaanse forme, lan ceerde met een magistrale kruispas Versavel die via de linkerhoek kon binnen- tikken: 2-1. Mechelen trachtte in het laatste kwartier nog wat te bewijzen en de thuisaan- hang prevelde meer dan één schietgebedje. Een maat voor niks, want de bezoekers waren niet meer in staat om degelijke kom binaties op te zetten en toen Erwin Koeman, bij een stilliggende faze, het leder doorheen de muur knalde, was er nog altijd Bob Hoogenboom. De miljoenenploeg van industrieel Cordiez heeft het niet gehaald van het jonge Lokeren. En dat zo'n overwinning dubbel deugd deed, hoef je op Daknam niet te vragen. Vivian Bocaert Voetbal. Maxime Onebo, aanwinst voor Sporting Lokeren I(ds) 1 Trainer Aimé Anthuenis was na de wedstrijd Lokeren-KV Mechelen uiteraard een geluk kig man, in tegenstelling tot zijn kollega Künnecke die samen met zijn manschappen weiger de de pers te woord te staan. Lokeren deed vandaag een uitstekende zaak. De ploeg in haar geheel presteerde op hoog niveau, maar toch wens ik één naam te noemen: Raymond Mommens. Wat die jongen 1resteerde vandaag was werke- j lijk hét puikje. Zonder een sen sationele inzinking is het gevaar voor Lokeren nu toch gewe ken, meen ik. De jongens heb ben vandaag bewezen dat ze in staat zijn een spelpeil te halen dat de huidige klassering recht vaardigt. We wonnen verdiend. We kregen niet alleen de beste kansen maar bovendien werden we duidelijk door de spelleiding benadeeldbesluit Anthuenis. Patrick Versavel scoorde hel tweede Lokerse doelpunt, de winninggoal. Voordien werd een doelschot van de Dieste- naar door Rutjes vanachter de lijn wegge kopt. Althans, dal was onze mening, al werd ook bet tegengestelde beweerd. Het was wel degelijk een doelpunt», stelt Patrick. «Rut jes kopte de bal vanachter de doellijn weg. Zelf kon ik niet zo goed zien waar die bal wegge werkt werd, maar Angelo Nijs- kens beweert formeel dat het leder zeker een halve meter over was. Zowel Ronny Laroy als Dirk T>e Wachter deden hun weder- optreden in de basiself na een afwezigheid, door kwetsuren, van drie maanden. Beiden kre ten na de match een kompli- mentje van trainer Anthuenis. Zoals we in een vorige uitga ve al meldden, heeft Sporting Lokeren zich de diensten verze kerd van een twintigjarige spits van Ivoorkust, Maxime One bo. Hij testte een paar maanden terug op Daknam en werd even voor Nieuwjaar voor twee jaar naar Lokeren gehaald. In Ivoorkust geldt hij als de grote belofte. IN HET SPOOR VAN VADER MAURICE De zaak van Maurice Engels, hersteller en handelaar in fietsen op de wyk St.-Anna in Hamme, werd zondagavond en maandag drukker bezocht dan gewoonlijk. De vroegere wielrenner en veldrijder heeft echter niet meer «kommercie» gedaan dan op een doordeweekse dag. Integendeel. De drukte had te maken met de overwinning van de zestieiyarige zoon Paul, die zich als nieuweling tot kampioen van België in het veldrijden had gekroond. Op de valreep wist Sporting nog versterking in te halen. Het engageerde immers de Nige- riaan Stephan Keshi (23), kapi tein van de nationale ploeg in zijn land en centraal verdedi ger. Keshi was voor zijn trans fer naar Daknam enkele weken als testspeler te gast. Daarvoor speelde hij in Ivoorkust. Ste phan Keshi is, na Vujkov, Icin en Onebo de vierde buitenlan der op Daknam. Ronny Somers. die tijdens de laatste kompetitiewedstrijd van vorig seizoen een kuitbeen breuk opliep, is in een nieuw stadium van revalidatie geko men. Hij hervat sinds een week de looptrainingen zodat ver wacht wordt dat hij binnen af zienbare tijd weer achter de bal zal aanrennen. Somers is drieëndertig. W.A.O.D. en sedert vorig jaar in B.W.B.-verband. Van de inspanningen in het veld ondervind ik gunstige ge volgen op de weg. Vorig sei zoen moest ik vroegtijdig afha ken wegens een val, die een kratertje in de knie had ver oorzaakt. In september werd ik geopereerd maar kon, zij het met lichte vertraging, de kompetitie in het veld aan vangen». Paul Engels heeft duidelijk een aardje naar zijn vaartje. Mau rice Engels was in de zestiger en in het begin van de zeventi ger jaren aktief als renner zo wel op de weg als in het veld. In 1973 werd hij Belgisch kam pioen veldrijden bij de korpo- ratieven. Paul zelf blijft nog tot 30 april nieuweling. «De overstap naar de juniores schrikt mij niet af. Swat Vander Eist daarente gen is nog niet zover. Hij on dervindt nog veel hinder van de gescheurde gewrichtsbanden en in de loop van deze week dien de hij op konsultatie te gaan bij dokter Martens in Pellenberg. Volgende thuiswedstrijden van Sporting Lokeren: Loke- ren-Standard op zondag 26 ja nuari om 15 u. en Lokeren- Seraing, eveneens op zondag, 2 februari met aftrap ook om 15 u. Lokeren speelt dus twee weken naeen op Daknam. (v-B.) Vermits er rond deze wielertak minder ruchtbaarheid wordt gemaakt, deed het nieuws van Pauls zege pas 's anderen daags, na verschijning in de krant, de ronde. Het hoeft niet gezegd dat Mau rice Engels, sportman in hart en nieren, trots op zijn zoon, menigeen trakteerde op een ouwe klare. Zoon Engels, student en al licht ook beroepshalve vader achterna, liet de drukte ge woon over zich heengaan. «Ik ben aan de titelren begon nen, net als aan een gewone wedstrijd. Een extra-voorbe reiding heb ik niet gehad. Wel voelde ik mij de laatste tijd met de dag sterker worden. Pas op kerstmis won ik als veldrijder een eerste wed strijd. Dat gebeurde in Steke- nc. Dat de konditie groeide en ik aan kracht won, ervaarde ik in duels met Ronny Poelvoor de. Tot voor twee maanden diende ik tegen hem telkens het onderspit te delven. Daar na keerden de rollen. In zijn gezelschap trok ik vori ge zondag in het offensief. Ed dy Van Bouwel en Danny Van Steenbergen konden enige tijd wedijveren. Zij hadden moeite om te volgen en spoedig dien den ze greep te lossen. Voor halfweg kon ik Ronny Poel voorde van het lijf schudden. Ik realiseerde vlug een kom- fortabele voorsprong. Wegens een valpartij moest ik terrein prijsgeven, maar behield een voorsprong van ruim vijftien sekonden die tot de finish na genoeg ongewijzigd bleef». Juniores Vorig seizoen op de weg be haalde Paul Engels twee over winningen en legde beslag op acht tweede plaatsen. De Hammenaar onderscheidde zich als een sterke kerel, die alleen in de sprint zijn meerde re diende te erkennen. «Sterkte en kracht heb ik op gedaan in het veld», zegt Paul Engels. «Weet je dat ik sedert mijn twaalfde aktief aan cross doe? Aanvankelijk gebeurde dat onder toeristen. Later met de Iver op net moment aai naymona mommens, na aanslepende transferperikelen, terug in de Lokerse elf verscheen, ging het met Sporting Lokeren bergaf. Het jonge team van Aimé Anthuenis kreeg bij het begin van de kompetitie de allergrootsten uit het Belgisch voetbal op het menu en slikte een pak doelpunten. De Daknamploeg verzeilde naar de onder ste regionen van de klassering. Kritiek bleef niet uit en vooral de 'routiniers' moesten het ontgelden. Ook Mommens vormde daarop geen uitzondering. De hemel schijnt nu weer opgeklaard boven Daknam. Rond de jaarwisseling werd met nieuwe moed ertegen aan gegaan en enkele belangrijke opdrachten werden met sukses afgerond. De ploeg staat gunstig geklas seerd en de hoop is groot dat Lokeren het in de komende wedstrijden wel klaart. Lebbekenaar Mom mens wil zich daarbij niet onbetuigd laten. Raymond wil immers de voetbaltrein naar het wereld kampioenschap in Mexico niet missen en zal, door zijn goede klubprestaties, trachten een selektie af te dwingen. Mommens heeft in zijn elfjarige profcarrière reeds twee Europese kampioenschappen met de Rode Dui vels achter de rug (Italië 1980 en Frankrijk 1984) en mocht ook mee naar het WK in Spanje in 1982. In 1977 werd hij met de nationale Uefa-juniores Euro pees kampioen, een gebeurtenis die voor hem nog altijd tot de mooiste uit zijn loopbaan behoort. «Een ticket voor Mexico zou natuurlijk mooi zijn», aldus Raymond. «Spelen is echter nog wat anders. Vercauteren is mijn grootste konkurrent op het mid denveld en die huist niet toevallig in een team dat tot de top van ons nationaal voetbal behoort. Vandaar... Ik wil er echter alles voor doen om bij het team van Guy Thijs te komen. Die selektie kan ik pas afdwingen door goede resultaten mij mijn klub, zoveel is zeker. Hoe meer punten wij in de resterende kompetitie matchen nog kunnen pakken, hoe groter de kans is voor een reisje naar Mexico. Iets in die zin heeft de bondstrainer mij trouwens ook al in het oor gefluis terd... Wat nu niet meteen wil zeggen dat ik mijn persoonlijk sukses nastreef. Het zou mij enorm plezier doen moest Sporting Lokeren verder blijven presteren zoals het dat momen teel doet. Voor onze trainer zou dat een verdiende bekroning zijn. De man heeft dit seizoen in vaak zeer moeilijke omstandigheden moeten werken. Zoveel jon geren inpassen in het elftal en bovendien had hij af te rekenen met een hele resem gekwetsten», besluit Raymond. Waar Mommens het aanvankelijk moeilijk had om, na zijn schorsing, het gewenste wedstrijdritme weer te pakken te krijgen, is nu wel alle leed geleden. De Lebbekenaar presteert momenteel op hoog niveau. Trainer Aimé Anthuenis vertrouwde ons na de wed strijd tegen KV Mechelen toe: «Als Raymond nit niet in aanmerking komt voor een nationale selektie, begrijp ik er geen barst meer van.» En dat dachten we ook... Vivian Bogaert In het veld heb ik met hen al gewedijverd. Met gunstig ge volg. Waarom zou dat op de weg niet evengoed kunnen. De spurt zal ik moeten aan scherpen. Maar nu ik sterker ben geworden veronderstel ik ook daar mijn mannetje te kunnen staan. Ik ben ervan overtuigd dat ik mij bij iedere ontknoping zal kunnen laten gelden. Fysisch moet ik voor niemand het hoofd buigen». E.G. Wielrennen. Hammenaar Paul Engels werd vorige zondag cyclo-crosskampioen bij de nieuwelingen (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 25