L* 1 3- I Q VAN HET PAARD DAT DE VERDIENDE HAVER NIET KREEG VANDENHENDE ALLEEN AL VRIJSCHUTTER IS NIET VOLDOENDE EENDRACHT AALST BRACHT JET IN PROBLEMEN WACHTEN OP DE TERUGWEDSTRIJD BIJ SINT-NIKLAAS BLIJFT MEN OPTIMISTISCH ■■MB prMHESI In i ii VOETBALKALENDER VOETBALUITSLAGEN BEVESTIGT EENDRACHT AALST VOOR EIGEN PUBLIEK 26 - 17.1.1985 - De Voorpost 1* Nationale VOETBAL 2' Nationale WAREGEM - BEVEREN 1-0 In de strijd om de Uefaplaatsen deed SK Beveren vorige zondag op het veld van rivaal Waregem een slechte zaak. Waregem kon in feite nooit de wedstrijd in handen nemen en doelman De Wilde werd zelden bedreigd, maar toch wisten de Westvlamingen uit een goede aktie de twee punten aan de Gaverbeek te houden. Beveren verloor naast de punten ook spelmaker Patrick Stalmans die door de home- fluitende scheidsrechter Goris uit het veld werd gestuurd. Trainer Rik Pauwels liep er achteraf natuurlijk ontgoo cheld bij. Over scheidsrechters spreekt Rik niet graag en hij stelde dat Beveren misschien een volgende wedstrijd het ge luk van Waregem kan krijgen. De ontgoocheling zat hem ook niet in het presteren van zijn spelers, want de opnieuw speelklare Paul Theunis, voor het eerst dit seizoen in de eer ste ploeg aan het werk, bleek biezonder fit en over de pas herstelde Danny Pfaff viel ook niet te klagen. Rik was tevre den over het feit dat die man nen de negentig minuten pro bleemloos hadden volge- maakt. «Ik dacht evenwel dat Beve ren hier vast een puntje had verdiend. Waregem begon dui delijk behoudend en had zijn ploeg op geel-blauw afge stemd. Een extra hulp in de verdediging en internationaal Desmet moederziel alleen in de aanval. Mikken op het ge lijkspel dus. En dat lukte de tegenstander in de eerste helft. Het was inderdaad Beveren dat scoringskansen kreeg in de eerste periode maar de spitsen uit het Waasland reageerden meestal wat te laat op de goede voorzetten van de flankspelers en wanneer Albert en Creve toch eens naar doel konden I! Mil ST NIKLAAS - HASSELT 2 - 2 Het lijkt wel alsof de geelblauwen thuis niet mogen winnen. Het is reeds van q september geleden dat er op eigen terrein nog eens twee punten werden binnengehai Dat was tegen Eendracht Aalst en de uitslag was 4 - 0. Wel ging Sint-Niklaas eni keren opvallend winnen op verplaatsing, maar dat bracht eigenlijk allemaal wtt aarde aan de dijk. Toch werden er nog voor de winterstop pogingen ondernomen om: tij te doen keren. Er werd een kersverse manager aangeduid en die moest samen t trainer Novak de klub saneren. De stemming was immers niet best na een re nederlagen en de mislukte transfers uit het seizoenbegin. Van al die zwarte pa schittert alleen Nkongolo nog... Voetbal. Patrick Stalmans uitgesloten (arch.) Voetbal. Paul Theunis van SK Beveren kan eindelijk terug het veld op (Iv) schieten bleek doelman De Coninck bij de zaak. De 0-0 ruststand vond zelfs de over- tuigdste Waregemfan ruim vol doende. Ook in de tweede helft ble ven wij de gevaarlijkste ploeg», stelt Pauwels. En hij heeft niemand die hem wil tegenspreken. Beveren kreeg i Albert nog een pracht kans terwijl Waregem met nut teloze hoge ballen angstig ach terin bleef. Tot wanneer trai ner Haesaert met Mutombo zijn zwarte joker op het veld bracht. De eerste aanval met Mutombo werd onmiddellijk raak. Geharrewar voor het doel van De Wilde en dan het hoofd van de onmisbare Dad dy Mutombo. Beveren vocht sterk terug maar, zeker na de zware uit sluiting van Patrick Stalmans, kon toch nooit meer het over wicht van het eerste uur weer- «Er zijn zo van die wedstrij den waarin de beste ploeg niets haalt. Slecht spelen en toch punten winnen. Het wordt een veelbeoefende kunst. Alleen zo lijkt men in het klassement nog vooruit te kopmen.» Rik Pauwels streek eens langs zijn zware snor en wou toen alleen nog wat kletsen over situaties rond het voetbal. Toen dat gesprek op het ko mende bekerduel Beveren-KV Mechelen raakte, besloot Rik met de vaststelling dat SK Be veren klaar was voor dat duel. Afwachten. Hugo Aerts Deze wedstrijd tegen Hasselt leek een enige kans om met de verderfelijke traditie te bre ken. Ook dat nieuwjaarsge schenk zat er voor de Wase supporters niet in. Het werd voortdurend achtervolgen en al kan dat misschien wel span nend zijn, veel zaad in het bakje levert het niet op. Toch leek het bij de aanvang alsof Sint-Niklaas nu eens wer kelijk wilde tonen wat het waard was. Het ging er met veel geestdrift tegenaan en nam direkt het initiatief in han den. Het kombineerde snel en de Limburgse defensie geraak te zowaar onder druk. De lokale verdediging stond echter op fluwelen benen en dat werd afgestraft toen Libero Nkongolo slecht uit verdedig de en Dupas in een ideale positie speelde om aan te leg gen. Hij liet de kans niet voor bijgaan. Hasselt dus op voor sprong, maar niet voor lang. Al kon bezoeker Hermans voor enige konstematie zorgen in de plaatselijke rangen, de gelijkmaker kwam er toch toen een verdienstelijke Cornet een hoekschop mocht nemen en Vandenhende met het hoofd verlengde. Dit had het keerpunt van de wedstrijd moeten zijn, maar wie dat geloofde moest al snel de vergissing inzien. De bezoe kers troffen immers voor de rust nog een tweede keer raak. Ook langs een hoekschop. De bal belandde bij Vandepitte die doorkopte tot bij Silliard en die kon mooi besluiten. In het begin van de tweede helft leek alles dan toch in de goede plooi te vallen, al ak teerden de mannen van trainer Novak nog bijzonder voorzich tig. Terwijl vele toeschouwers nog aan een versterkende kof fie toe waren liet Vandenhen de toch een staaltje van zijn kunnen zien. Hij schoot krui selings naar het doel van Van Parijs, deze moest de bal los sen en een goed gevolgde Cor net kon gemakkelijk binnen- tikken. De geelblauwe suppor ters, nog steeds muzikaal ge steund door een belangrijke schare muzikanten, zagen ein delijk een lichtpunt aan de ho rizon. Hasselt ging steeds meer verdedigen en deed het slecht. Vandenhende, die li maal alleen als voorhoede] geerde, kreeg vrijwel i steun en de akties vanui tweede linie werden doorl Wambeke niet altijd goed! richt. Het bleef dus 2-2 na eerder ontgoochelende twt helft. De Klaasjes moeten volgtj zondag naar Beringen dat: puntje meer heeft in de ring en dat ging verlit Sint-Truiden met 2-0. Vet. er buitenshuis al eens gent keiijker wordt gewonnen, er een kans in dat er enk' plaatsen opgeschoven woti in de rangschikking. Tochii niet veel nodig om de M ploeg opnieuw in de onde regionen te doen belanden lijkt Bergen tijdens de jon wedstrijden meer aan bod. komen. Anderzijds is ook; zevende plaats niet veraf, tweede kan nog alles beuren. le nationale Antwerp-SC Lokeren (Costantin) SK Beveren-Waterschei (Blareau) E. Meldert-SV G'Bergen Kerksken-Schellebelle Stekene Sp.-Kemzeke Robur-Heikant Brakel-H. Vrasene Appelterre-SK Lebbeke (Coppens) (Kneuvels) (Meganck) (Heldeweireldt) (Opdecam) (Arijs) 4e provinciale F Kwatrecht-Wichelen Oordegem-Aaigem Ol. Wetteren-Serskamp (Van Acker) (Redant) (Maes) 2e nationale E. Aalst-Geel Beringen-Sint-Niklase 3e nationale Binche-J. Lede E. Zele-Francs Borains Bevordering A Torhout-VW Hamme le provinciale Heimis-SK Aalst Dendermonde-RC Gent Melsele-Latem Winnik-Temse 2e provinciale B Lokerse-Kruibeke (Deflem) (Wautelet) (Sercu) (De Bruyn) (Van Elshocht) (Van Goethem) (Taeleman) (Vermeirsch) (Van Zande) (Lambrecht) 3e provinciale D Berlare-Nieuwerkerken (Heyse) Bambrugge-Gijzegem (Van Renterghem) Masscmcn-Burst (De Bodt) Vlierzele-Erpe (Boeykens) SK Overmere-Hofstade (Anica) RC Wetteren-Mere (Callebaut) 4E provinciale G Buggenhout-Erembodegem (Reyniers) Iddergem-Terjoden (De Vleeschouwer) Doggen-TK Meldert (Weyn) Welle-Schoonaarde (Hudders) Opdorp-W. Moorsel (Van Lombergen) 3e provinciale E Klinge-Haasdonk St. Pauwels-Kieldrecht Bazel-Wieze KI. L. Vrasene-Opstal Excelsior-St. Gillis-D. St. Gillis W.-Kallo Oudegem-Waasmunster Baasrode-Grembergen (Bonaffé) (Van Haelter) (Philips) (Teugels) (Van Hoey) (Lauwereys) De (De Decker) (Boone) R. Lebbeke-Baardegem S. Moorsel-Herdersem Okegem-Appels 4e provinciale H SK Lokeren-Moerbeke Eksaarde-Rupelmonde Boon wij k-Tielrode Sinaai-Wachtebeke Sombeke-Meerdonk White Boys-Hoogeinde Gerda-Lutterzele Verrebroek-Straatje (Pieters) (Backaert) (Delmotte) (De Groof) (Rogiers) (Laureys) (Van de Graef) (Van Bogaert) (De Cock) (Heerwegh) (Vermeiren) RC JET - E. AALST 1-1 le nationale SC Lokeren-KV Mechelen SV Wuregem-SK Beveren 2e nationale RC Jet-E. Aalst St. Niklaas-SC Hasselt 3e nationale A J. Lede-Harelbeke RC Doornik-E. Zele Bevordering A VW Hamme-Wielsbeke le provinciale Temse-Wetteren SK Aalst-Ertvelde Lovendegem-Melsele Evergem-KA VD 2e provinciale B SK Lebbeke-SV Geraardsbergen Kruibeke-E. Meldert H. Vrasene-Lokerse Heikant-St. Denderleeuw Kemzeke-Robur Schellebelle-Stekene 2-1 1-0 1-1 2-2 0-1 1-1 Grembergen-Kieldrecht Haasdonk-St. -Pauwels Waasmunster-Klinge Kallo-Oudegem St.-Gillis-D endermonde-St. -Gillis-Wao. Opstal-Excelsior Wieze-Kl. L. Vrasene provinciale F Ol. Wetteren-Erondegem Serskamp-Bavegem Ede-Smetlede A aigem-G rotenberge Wichelen-Woubrechtegem 3' provinciale D Mere-Gijzegem Nieuwerkerken-Bambrugge Hofstude-Beriare Eendracht Aalst ging op Jet, voor vele kenners dan toch geplaatst was de zaak voor ons plaatst worden. Ook El Fahem worden, rekening houdend Erpe-SK Overmere wel een titelkandidaat, een puntje weggraaien na een 'n kannen en kruiken», dixit verscheen weer tussen de krijt- met het feit dat ee wat poe- Burst-Heldergem wedstrijd die uiteenviel in twee duidelijke delen, nl. een Le» c™>els Ljnen na een lange penode van gen m de tweede klasse sterk J r revalidatie. Nu vaan we niet aan mekaar Eewaaga zun. 3'provinciale E (abl) Baasrode-Bazel ju.-! „ui revalidatie. Nu gaan we niet aan mekaar gewaagd zijn. uur overwicht van de thuisploeg en de come-back van Eendracht heeft dus op Jet beweren dat de Tunesiër zijn Eendracht tijdens het laatste halfuur nadat Jet over zijn bereikt waarop het uiteindelijk sternpei op de aanval heeft beste kunnen heen was. gehoopt had. Er mag hierbij kunncn drukken, maar hij ont- j onderschreven worden dat de pQpte ^ch als een harde wroe- «Ik had natuurlijk verwacht dat beslist in die penode met Aalsterse defensie, met Droes- ,er in dc spjts van de aanval, dat Jet zou trachten ons in de onverdiend aan de leiding saert en Derijck als absolute kortste keren op een veilige en kwam. Maar na een uur kwam uitblinkers een uitstekende onoverbrugbare achterstand te tot uiting dat Jet teveel karbu- prestatie weggaf. Ook doel- Ook Bassett verkeerde in het- plaatsen», aldus oefenmeester ratie had opgebruikt en ik be- man Moyson was doorlopend zelfde geval en bewees hicr- Leo Canjels na de wedstrijd, sefte dat toen het ogenblik was uiterst attent en bewees hier- mee dat hij een «gelukte» aan- «Derhalve zijn we zeer voor- aangebroken om een meer mee nogmaals zijn uitstekende koop is, wat spijtig genoeg van zichtig gestart, hebben we ge- aanvallende taktiek in te lui- vorm. De Winne ontpopte zich andere elementen tot nog toe tracht het tempo te drukken en den. Ennekens en Limpens als een hard werker op de niet kan gezegd worden. Wcl- geprobeerd te counteren. Een werden vervangen door Hoe- flanken en.lag mede aan de licht ontpoppen ze zich in de uur lang hebben we een goed beeck en El Fahem en nadat basis dat het doelgebied van loop van de terugronde, die spelend Jet moeten opvangen Bassett een fraaie treffer had Jet onder meer druk kon ge- alleszins belooft spannend te 1-1 4" Provinciale G 2-0 Okegem-Doggen Appels- Ter joden Erembodegem-Iddergem 2-2 Herdersem-Buggenhout 0-0 Baardeqem-S. Moorsel 1-0 W. Moorsel-R. Lebbeke 0-0 Schoonaarde-Opdorp 2-2 TK Meldert-Welle 3-0 4Provinciale H 2_j Verrebroek-Boonwijk j_j Straatje-Rupelmonde q_q Moerhekc-Eksaarde 3_l Lutterzele-SK Lokeren ƒ.3 Hoogeinde-Gerda Meerdonk-White Boys Wachtebeke-Sombeke Tielrode-Sinaai 1-1 BEVEREN - KV MECHELEN 1-1 Voor het eerst in de geschiedenis van de Belgische beker worden ook de achtste finales al met heen- en terugwed- strijden gespeeld. Op Freethiel waar bekerspecialist Beve ren KV Mechelen als gast kreeg werden de toeschouwers slachtoffer van dit feit. Beide ploegen waren gelukkig met een weinig hoogstaand gelijkspel. Beveren en KV Melche- len waren blijkbaar akkoord de beslissing uit te stellen tot bij de terugwedstrijd. Op Beveren keek men uit naar de komst van Ronny Martens maar de gewezen geel-blauwe spits werd door trainer Künnecke op de bank gezet. Het draait dit jaar niet voor Martens. Mechelen verscheen op Freethiel met een versterkt middenveld maar de thuisploeg liet zich niet tot laksheid verleiden en nam onmiddellijk het initiatief. Er werd snel gespeeld met vooral Paul Theunis sterk aan het werk. Het eerste Bevers gevaar kwam er trouwens via, de Limburger. Theunis stuurde Patrick Stalmans aardig voor doel maar Custers redde in hoekschop. De inzet en organisatie was het best bij Beveren maar voor veel gevaar zorgden de spelers van Rik Pauwels toch ook niet. Misschien nog het schot van Schmedding dat door een aandachtige Custers werd weggewerkt. Schmed ding deed het verder aardig want op de tribunes zaten bestuurslui van Excelsior Rotterdam, de Nederlandse eredivisieklub die in de blonde Duitse spits geïnteresseerd blijkt. De Freethielsupporters werden even na het halfuur verrast door Bert Cluytens, jaren geleden ook al in het Zondag a.s. komt in het P. Cornelisstadion te Aalst de neo-tweedeklasser ITT Geel op bezoek. Dit Kempisch team heeft in de nieuwe kompetitie reeds menige tegenstander verrast in de meest gunstige zin. Een- drachts oefenmeester Canjels is de mening toegedaan dat het een lastige tegenstander is. Trainer Louis Schoonbrood heeft m.i. met het materiaal waarover hij beschikt een goed georganiseerde ploeg, zowel aanval lend als verdedigend in mekaar gekneed. Bovendien beschikt hij met Jef Van de Weyer, Freek Ixmtain en Patrick Schrooten over pionnen die men voortdurend in de gaten hoeft te houden. Beslist een stel jongens die niet mogen onderschat worden. Het zal er dus op aankomen onze wil op te dringen, maar tegelijkertijd het koud stortbad dat Berchem ons in eigen stadion bezorgde, te vermijdenaldus Leo Canjels. Hoogst waarschijnlijk verschijnt op de Eendrachtvoetbalwei hetzelfde potentieel dat RC Jet zondag U. in bedwang hield. De Nederlander was op een paar «lichte dinge tjesna, zeer tevreden over de prestatie in de tweede helft van zijn poulains. Derhalve is het logisch dat hij het vertrouwen blijft stellen in hen, die nu maar voor eigen publiek moeten bewijzen dat met Eendracht moei rekening gehouden worden in de tweede ronde van de kompetitie. (abl)I Waasland op de voetbalmat, die een klare pas van de Nederlander Koeman vlot meenam en voorbij de machte loos uitlopende De Wilde in doel legde. Beveren kon niet meer terugslaan en Mechelen kon nu rustig counteren. De 0-1 stand gaf de bezoekers wellicht toch wat te veel. In het begin van de tweede helft wettigde KV Mechelen toch de voorsprong. De bezoekers speelden met veel zelfvertrouwen en SK Beveren kreeg geen voet meer op het middenveld. Hoogstaand voetbal was er woensdag te weinig. Beveren liet het hoofd nog niet volledig zakken en diep in de tweede helft kreeg geel-blauw weer duidelijker voet op het middenveld maar echt gevaarlijk werd de Wase bekerspecialist toch niet. Beveren bleef sputteren en krampachtig vechten voor de gelijkmaker en die inzet werd tien minuten voor tijd ook nog beloond. Franz-Jozef Schmedding maakte, zijn misschien wel laatste voor Beveren, een sterk doelpunt. Beveren en de niet verwende supporters gingen er toen echt in geloven en Mechelen kwam nog behoorlijk onder druk te staan. In de allerlaatste minuut kopte Theunis een voorzet van op rechts voorbij Custers maar de niet bijster goed geïnspireerde scheidsrechter had duwfout gezien. De 1-1 stand kan wellicht beide teams gelukkig maken. Er was geen verliezer op het veld en de terugwedstrijd op woensdag 29 januari kan nog alle kanten uit. De toeschou wers die regen en wind trotseerden werden voor hun goede wil echter helemaal niet beloond. Hugo Aerts Ook tegen Hasselt, dit seizoen nochtans het zwakste Limburgse broertje, raakte Sint-Niklaas niet aan de zo verwachte nieuwe thuiszege. Hasselt bleef inderdaad de 'boeman' voor de Wase hoofdstedelingen en de ploeg van trainer Novak was doorlopend op achtervol gen aangewezen. Het ruim verdiende gelijkspel van geel-blauw kon na de wedstrijd weinig aanhangers tot begeestering brengen. Wat blijft er mislopen bij de ploeg die toch nog niet alle hoop op de eindronde heeft opgegeven? Danny Vandenhende, vorige zondag pas aan zijn vierde doelpunt van het seizoen toe, gelooft niet in konijnepootjes of hoefijzers. Maar hij lijkt momenteel toch aardig de kant van het bijgeloof uit te gaan. Het wil niet lukken. Inzet is er genoeg, iedereen vecht voor de ploeg en de samenwerking is opperbest. Trainer Novak wil trouwens weinig aan de ploeg veranderen omdat ook hij beseft dat alleen onkans ons van overwinningen houdt.»» Aan kamplust was er aan de Watermolendreef inder daad geen gebrek maar het inbrengen van verdediger Nkongolo ging wel met moeilijkheden gepaard. Het stuntelige werk van de verdediging, meer dan het voetbalintellekt van Hasselt zelf, leidde tot het punten verlies. En na de gelijkmaker onmiddellijk na dt herneming, ging er van Sint-Niklaas maar weinif gevaar uit. «Kijk, na de thuisnederlagen tegen Geel, Boom ei Racing Mechelen en na het gelijkspel tegen Tongeret wilde trainer Novak geen risiko's nemen. De verdedi ging werd massaal bemand maar aanvallend kreeg il als eenzaat te weinig voet aan de grond tegen een stuf verdedigend Hasselt. Natuurlijk is een gelijkspel thuii tegen Hasselt een punt verloren en wanneer we i voor de eindronde willen meespelen mag dat niet vi meer gebeuren.»» Het uitblijven van een nieuwe thuisoverwinning maak natuurlijk ook de supporters niet gelukkig. Zondal waren er amper duizend trouwe fans. Wanneer Sint Niklaas deze week, uit tegen het ook al onder de matt presterende Beringen, niet aan klantenwinning doel krijgt het op 26 januari zeker geen duizend toeschou wers in het stadion. De opdracht voor de Klaasjei luidt: drie op vier tegen Beringen en Bergen. Mt\ minder is niemand meer tevreden. (hm I

De Voorpost | 1986 | | pagina 26