4 I SUPERGEMOTIVEERD VW HAMME i ETALEERT VOETBAL UIT DE OUDE DOOS EERSTE THUISNEDERLAAG ïVOOR MOEDIG LEDE #ÉxnR SCHEIDSRECHTER REDT THUISPLOEG JÜ mBk VW HAMME-WERVIK OP ZATERDAG Leedse sportievelingen VW HAMME WIL VERDER OP DIT ELAN TORENPLOEG HOMOGENER TIEN OP ELF 3' Nationale VOETBAL ^Bevordering De Voorpost - 17.1.1985 - 27 Lede: Vijt. Baten, De Bcttens, Dc Winne (80' Lede-Harelbeke 0-1. De bezoekers weerden en gros» de lokale aanvallen af (per) RACING DOORNIK - EENDRACHT ZELE 1-1 de hij Het was van 13 oktober geleden dat Eendracht Zele nog Jan Pieters ongestraft en op ,or ®nige oogst binnenhaalde op verplaatsing. Na de zege op een brutale wijze heeft aange- iei Binche volgden immers drie nederlagen zodat de Zele- Pakt- Dat wij ons negentig mi- di naars by Racing Doornik gebrand lagen op dc puntende- nuten 'an8 fysisch en technisch ling. Rudi Peersman ontbrak na een aan huis opgelopen beterc P'°eg toonden bete- kpnnp Inrh ppn v/>rrt»ccino nu meniscusleLsel en wordt woensdag reeds geopereerd. Hier- door verscheen Toon Pfaff aan de aftrap en zyn aanwezig heid heeft de ploeg moreel gesterkt om de Walen konstant - te domineren. De Luikse ref Bils, neder- nieuwe doelkans van Prank landsonkundig, trok echter de Van den Broeck. hoofdrol naar zich toe. Jan Ref Bils stak de Walen tij ten- Pieters, boeman voor dc Waal- dens de laatste minuten een dl se defensie, werd op alle mo- handje toe toen Van den inif gehjke manieren tegen de Broeck, Cooreman en Cneudt grasmat geschopt en kreeg het ongedekt vrijstonden om een ef hard te verduren. Rond het voorzet van Bordui tc verlen- ■rei 'cwarl'cr weigerde Bils de be- gen. Hij zag buitenspel en zoekers een eerste strafschop kruidde zijn partijdige leiding °P dc opgerukte Pieters en de door de bezoekers een tweede r°de kaart aan beenhakker strafschop te weigeren. ;tu( Dupluvrez. In plaats van 0-1 Dupluvrez liep Cooreman tuil klommen de Walen tegen het drie minuten voor tijd in de nof sPe'hceld in op voorsprong kleine rechthoek tegen de aal tocn Lecloux een voorzet van grasmat en kende tot ieders De Bel via de paal kon verlen- verwondering slechts vrijschop gen. Na de pauze groeide Een- toe. Toon Pfaff die zijn spelers dracht in de wedstrijd en tijdens de rust reeds tot kalmte schiep kansen via Van den had bewogen, loofde de pres- tnlBroeck en Cneudt. Toon Pfaff 'atie van zijn ploeg maar leek laai hevelde rechtsachter Plactinck na de wedstrijd niet tevreden oei"aar dc vuurlijn over om het met het resultaat. «Normaal iou- tekort aan gestalte aan te vul- gezien betekent een punt op sjel 'e.n' De rijzige Filip liet zich Doornik een sukses. Na de \fA n'ct pramen en verlengde een wedstrijdevolutie en de favo- i inworp van Pieters tot bij Van rietc leiding van Bils kan je dden Broeck met de gelijkma- moeilijk over het resultaat te- ker als gevolg. Een attente vreden zijn omdat we recht doelman Druart verhinderde hadden op de volle inzet. Het hierop met enig geluk een is gewoon schandalig hoe men kende toch een verrassing na het gebrek aan ideale trai ningsmogelijkheden. Hopen nu maar dat wij deze goede prestatie in onze volgende wedstrijden kunnen besten digen.» Joost Arens VVV Hamme-Wielsbeke 4-1. (vh) Frankie Vanhaecke werd de auteur van de eerste treffer waarin Robbie Smet ruim zijn aandeel had. Zestig sekonden later mochten de Wuitens een tweede keer juichen. Deze keer maakte Frankie Vanhaec ke het bedje op voor Robbie Smet die de bal in één tijd tegen de touwen joeg. Een betere uitgangspositie kon de thuisploeg niet dromen. Wiels- beke als tweede gerangschikt, en zeker geen slechte ploeg kon maar nauwelijks reageren tegen een team dat superge- motiveerd was en in staat bleek om iedere verloren bal in een oogwenk te rekupereren. Ontegensprekelijk was Franco Pirelli de grote figuur. Hij re gisseerde een vaardig Hamme waartegen geen kruid was ge wassen. betrok zijn minder ge talenteerde maats in zijn ideeën en werd zelf auteur van twee doelpunten. Een eerste keer rekupereerde hij de bal halverwege het veld, rukte er een eind mee op en schoot toen krachtig in de verste hoek. Met een 3-0 voorsprong Vanhaecke omspeelt zijn tegenstanders en rukt op naar doel na 38 minuten leek de wed strijd gespeeld, hoewel de lo kale defensie zich even op een slippertje liet betrappen, wat een Westvlaams doelpunt voor gevolg had. Na de hervatting liet Ham- me niets aan het toeval over, ontketende een offensief, bele gerde het bezoekende doelge bied, maar had een penalty nodig om een vierde keer tot scoren te komen. Frankie Van haecke werd binnen de zone van de waarheid door de be zoekende doelman bij de be nen gegrepen. Franco Pirelli zette feilloos de elfmetertrap om. Even later verscheen bijna een vijfde treffer op het bord toen Bruno Marin, op aange ven van Pirelli, de bal tegen de staander joeg. Naarmate het laatste kwartier naderde be gonnen de inspanningen zich te laten gevoelen en was het beste voorbij. Inzet en vertrouwen Na afloop heerste in de Hamse kleedkamer een uit bundige sfeer. «Ik meen dat we de beste match tot nu toe hebben gespeeld», zegde Fran co Pirelli. «Offensief hebben we uitste kend gereageerd. Ik meen dat het vertrouwen, dat er vroeger niet altijd was, groeit onder de spelers. Dat is een belangrijke vaststelling. Ik heb trappen moeten inkasseren Het begon in de eërste helft. Na de rust werd ik langs alle kanten gevi seerd. Eén keer heb ik gerea geerd. Met een gele kaart voor gevolg. Zoals we momenteel evolueren ben ik ervan over tuigd dat we nog vele punten zullen winnen en bekwaam moeten zijn om door te stoten De voetballiefhebbers kunnen nu al in hun notaboekje noteren dat de wedstrijd VW Hamme-Wervik, voorzien voor zondag 23 februari, naar zaterdag 22 februari wordt vervroegd. De match vangt aan om 15 u. Voor aanhangers van andere ploegen die VW Hamme even aan het werk willen zien, is het dus een ideale gelegenheid. Bovendien is het Westvlaamse Wervik een gereputeerde tegenstander die tot het uiterste zal gaan. In feite zou er al eens meer op zaterdag moeten worden gevoetbald. Uiteindelijk zou dat net een gewoonte worden als nu de zondagnamiddag. De reden waarom VW Hamme de wedstrijd tegen Wervik vooruitschuift is een feest dat die avond plaatsheeft in zaal De Vlaamse Schouwburg. (e.g.) VW Hamme-Wielsbeke 4-1. Van Buyten houdt de bal goed in de gaten vh) Op zondag 26 januari huldigt het gemeentebestuur van Lede in het Cultureel Centrum te 11 u. verdienstelijke Ledenaars. Na grondig overleg en op advies van de Sportraad werd op het schepencollege unaniem beslist dat gedurende 1985 geen enkel Ledenaar heeft voldaan aan de gestelde kriteria zowel op het vlak van individuele sport als op dat van rekreaticsport Eervolle vermeldingen gaan wel naar Voetbalclub F.C. Smetlede, naar Urbain De Middeleir en naar André D'Haese. Verdienstelijke Ledenaars op sportgebied zijn Alfons Grepdon en Alfons Abbeloos. LH HAMME - WIELSBEKE 4-1 Wie VW Hamme vorige zondag aan het werk heeft gezien, heeft een grootse indruk naar de tweede plaats. Allicht overgehouden. De vierdeklasser leverde tegen het Westvlaamse Wielsbeke ontegenspre- kan er nog wat geld worden kelyk de beste verrichting van deze kompetitie. Van by de start trokken Schuddinck en zyn maats alle aanvalsregisters open, dwongen de bezoekers tot de terugtocht, etaleerden uitmuntend voetbal en vlotte kombinaties en kwamen binnen de kortste keren tweemaal tot scoren. Lede-Harelbeke. Bij trosjes bij elkaar. Lede kreeg geen speld door de bezoekende defensie (per) verdiend. Ik zal het best kun nen gebruiken. Weldra ga ik samenwonen met mijn liefje en ik moet meubels en een salon kopen. Het geld zal mij goed van pas komen.» «Iedereen heeft zijn taak naar behoren volbracht», stelt Bruno Marin. «Ik geef toe dat het bezoekende doelpunt er nooit mocht komen. Samen met drie maats was ik in duel met Landuyt. Een vaardige voetballer. We hadden schrik om een fout te begaan, wat een penalty voor gevolg kon heb ben. Vandaar dat we hem niet durfden aan te vallen. Een te kortkoming misschien?» «Prima wedstrijd», glunder de trainer Willy Meersman. «Het was de beste verrichting sedert ik opnieuw in Hamme ben. Kollektief was het uitste kend. Iedereen vervulde zijn taak naar behoren. Er werd gevochten voor iedere bal. Bij balverlies werd die binnen de kortste keren weer gerekupe- reerd. Voeg daar de uitsteken de kombinaties bij. Kortom, het was voetbal om je de vin gers af te likken. Zo wil ik er in de toekomst nog meer. VW Hamme heeft materiaal voor handen om een hoofdrol te vervullen. Namen noemen van uitblinkers mag en kan ik niet. Ik moet iedereen met een 'zeer goed' krediteren. (e.g.) 'eri JONG LÉDE - HARELBEKE 0-1 -enj en,! De leiders uit Harelbeke zyn duidelijk goed weggekomen in Lede. Zonder echt te enl imponeren wisten de Ratjes twee punten in de wacht te slepen. Vooral nadat Harelbeke von 0p voorsprong kwam kwam het sterkste wapen van de bezoekers aan het licht. Defensief :hJ zyn ze echt zeer te duchten. Ondanks de grote inzet van de Ledenaars wist men toch niet te scoren. De eerste thuisnederlaag leek dus onafwendbaar al was een puntendeling een jet betere weergave geweest van het gebeuren. Het was al onmiddellijk dui delijk dat Harelbeke met goe de, offensieve bedoelingen naar Lede was afgereisd. De bezoekers speelden sterk in één tijd. Kesteloot poogde met een snedige beweging de loka le verdediging te ontmantelen maar Baten en De Rijck waren attent. Even hield de lokale aanhang de adem in tocn Lor- ré aan de lijn verzorgd werd en dreigde uit te vallen. Gelukkig kwam hij terug en bediende onmiddellijk Carlier. Zijn ak- tie leverde een hoekschop op waarbij doelman Demaeght at tent diende te zijn. Lede bleef komen en een schot van Carlier belandde via de vingertoppen van De maeght op de dwarsligger, Dit alles na pakweg twintig minu ten. De thuisploeg kreeg wel meer wat op de partij Een kombinatie Lorré-Van Der Schueren werd door Lorré nipt naast geknikt. Lede bleef drei gen. Zo schoot Geeraerts nipt over na een voorzet van Car lier. Harelbeke kwam gaande weg zeer weinig in het stuk voor. De bezoekers waren vooral op de counter aangewe zen maar wisten het doelge bied van Vijt alvast tc weinig te betreden om te scoren. Vanhove probeerde het wel eens maar zijn schuin schot sloeg naast. Dit alles voor het ingaan van de laatste vijf minu ten. Verder zagen we nog een vrijschop van Carlier die net naast belandde. Zo zagen we dus een eerste helft die verliep in het voordeel van Lede maar tot doelpunten scoren was men nog niet in staat. Harelbeke begon ze^r stevig aan de tweede helft. De bal cirkuleerde nu goed bij de Westvlamingen. Het leek wel of trainer Dré Vanmaldeghem zijn spelers duidelijk de levie ten had gelezen. Toch kon Le de alweer het evenwicht her stellen en aanvallen langs Gee raerts. Demeyer diende aan de noodrem te trekken. Harelbe ke drumde wel terug. Vijt diende met een uitstekende re flex een kopbal van Beheydt tegen de staander te duwen Hier kwam Lede goed weg. Het bleef dus knokken aan beide kanten. Scheidsrechter Hutsebaut had wel zijn handen vol om de wedstrijd in goede banen te houden, daar Harel beke duidelijk met man en macht ging verdedigen. Toch viel dc openingstreffer ietwat onverwacht. In de 65ste mi nuut leed De Rijck balverlies VW Hamme-Wielsbeke 4-1. Geldof schuift de bal door de bezoekende verdediging (vh) en Vanhove poeierde de bal vanop grote afstand voorbij Vijt (0-1). Zo was Harelbeke meteen goed beloond voor zijn pover spel vertoon. Lede bleef druk uitoefenen op het doel van Demaeght. Een kopbal van De Winne miste kracht om de Ha- relbekenaars te verontrusten. De Ratjes gingen nu alles af stemmen op het behoud van de voorsprong. Hierbij bewezen ze duidelijk over een sterk de fensief compartiment te be schikken. Lede kreeg weinig kans om Demaeght nog meer op de proef te stellen. Enkel op een kopstoot van Geeraerts diende hij laaguitvallend red ding te brengen. Een punten deling leek alvast een logischer en eerlijker resultaat te zijn geweest. Scheidsrechter: Hutsebaut. Jong Lede: Rijck, Vcrhelle), Eeckhoudt, Tilburg (74' Loopmans), Lor ré, Geeraerts, Van der Schue ren Franky, Carlier en Mcrtens. Doelpunt: 65' Vanhove 0-1. Geel: Demeyer en Vanop- lynus. (g.d.t.) VW Hamme-Wielsbeke 4-1. Robby Smet plaatst de bal voor doel en Vanhaecke kan afronden (1-0) De sfeer, na de uitstekende verrichting, is weer opperbest bij VW Hamme. De vierdeklasser is al een aantal weken aan een remonte bezig, en indien die kan worden voortgezet, dringt hij weldra door tot de subtop. «We moeten op het elan doorgaan», meent veldtrainer Eddy Maes. «Zondag reizen we naar Torhout. Een ploeg die krachtig is ingesteld met kleppers als Maene (afkomstig van Oostende) en Noë, en vooral op eigen veld gevaarlijk is en punten sprokkelt. We streven naar een overwinning, wat niet wil zeggen dat we niet tevreden zouden zijn met een puntendeling. Het komt er vooral op aan om niet overmoedig te worden, willen we een opdoffer vermijden.» VW Hamme laat zijn winnend elftal ongewijzigd. Nieuws is er omtrent Eric Amelinckx. Sedert oktober sukkelt hij met een knieletsel dat hij opliep tegen Zwarte Leeuw Rijkevorsel. Zelf is hij al enige tijd aan het proef stomen. Volgende week hervat hij met de groep. Te vermelden valt nog dat de wedstrijd VW Hamme- Wervik, voorzien voor zondag 23 februari, naar zater dag 22 februari om 15 u wordt vervroegd. Eén en ander heeft te maken met een feest dat diezelfde zaterdagavond in de zaal De Vlaamse Schouwburg wordt georganiseerd. De ploeg: De Wilde, Marin, Van Buyten, Verbustel, Geldof, Pirelli, Vermeir, Lambrechts, Smet, Vanhaec ke, Schuddinck (Van Hemelrijck). De twee overige invallers worden pas zaterdag na de reservewedstrijd (e.g.) BASKETBAL SPORTIEF TEMSE - THE TOWER 51-95 Bleef het na 4-9 (5e min.) even al lang verslagen. Eigenlijk gelijkopgaand, dan bleek alras wordt het de hoogste tijd om dat de Sportief spits De Groep nog maar eens met de overwin- weer niet in zijn dagje was. ning aan te knopen, want de Karei De Block hersteld van scheepsbouwers zakken naar zijn kwetsuur had enkel De een gevaarlijke positie in de Maeyer als foerier en zo liep rangschikking, een homogener The Tower runten: naar 23-30 (15e min.). Ravijts Sportief: De Caluwé 4-0, Van orkestreerde zijn team naar Damme 6-6, De Maeyer 11-4, 33-45 rustcijfers, maar daar De Block 10-8, Heene 2-0. bleef het niet bij. Thijs, vorige The Tower: Verhulst 2 p.. Ra- week ook de man in vorm, was vijts 17 p., Goossens 2 p., De onder de ring niet te stuiten en Troyer 27 p., Thijs 22 p.. Van De Troyer toonde nog maar der Borght 2 p. Van den Bremt eens zijn klasse. De stand evo- 18 p.. Van Langenhove 4 p. lueerde van 38-65 naar 44-75 WEGA (15e min.) maar dan Sportief MEIÜELE - BAVO MOERZEKE: 9 Melsele is na een eerder mat seizoenbegin uitgegroeid tot zijn ware gedaante. De zege tegen Moerzeke bracht de ploeg van Pol Staut een 10 op 11 op en dat wil wat zeggen. Koploper Moerzeke was wel gehandicapt door de afwezig heid van Van Hautte en Van Riet. De ploegen bleven sa men tot 12-9 (5e min.) maar ondanks het verweer van Van Cleemput, kon Melsele uitlo pen naar 26-13. Van Loey bleek niet in zijn schik, en waar bij de thuisploeg alles vlot liep stond al na 15 minuten een 39-23 op het bord. Een press was koren op de molen van De Brant en zo ging Mel sele rusten met 53-31 cijfers. 1-78 helft uitgediept tot 61-33 (5e min.) maar dan begon de thuisploeg met fantasietjes. Verbeke kon in die tweede periode zijn ploeg terugbren gen op 65-52 (10e min.) maar Meire antwoordde met een driepunter. In een vlotlopende eindfase was het De Brant die zijn mogelijkheden tentoon spreidde en Melsele naar afge tekende cijfers wierp. Punten: Melsele: Staut 14 p., Meire 28 p., Polfliet 4 p.. De Cauwer 14 p., De Brant 31 p., Van de Vijver 4 p. Moerzeke: Van de Velde 2 p., Verstappen 10 p., Van Loey 27 p., Persiau 3 p., Van Cleemput 5 p., Bruneel 6 p., Verbeke 25 P-

De Voorpost | 1986 | | pagina 27