•c i ir* l I '\r E. GREMBERGEN KOMT ZICH MENGEN DERDE PROVINCIALERS IN DE STREEK VAN AALST S.K. GREMBERGEN GEWAPEND VOOR DERBY TEGEN F.C. BAASRODE F.C. BAASRODE OP ZUN HOEDE VOOR S.K. GREMBERGEN EEN WEELDE AAN DOELPUNTEN l-v vV AFWERKING BLUFT NOG IN GEBREKE BIJ EENDRACHT OPSTAL stij, GROTENBERGE HAPKLARE BROK VOOR STERKE LEIOERS t THUISPLOEG WINT VIERPUNTENMATCH 3" Provinciale VOETBAL De Voorpost - 17.1.1985 - 29 GREMBERGEN - KIELDRECHT 3-1 HOFSTADE 0 BERLARE 0 Leider Hofstade heeft tegen Berlare geen grote prestatie kunnen leveren. De bezoekers van hun kant waren zelfs de betere ploeg. De betere kan sen waren inderdaad wegge legd voor het in degradatiege vaar verkerende Berlare. Zo trof Osubu tweemaal de dwarsligger. Hofstade kwam dus duidelijk goed weg tegen Berlare. Toch diende men in de Berlaredefensie ook twee ballen van de doellijn te keren. In een tumultueuze fase werd Frans Van Geert uitgesloten zodat Hofstade een tijdje ver der moest met tien man. Wilskracht blijft echter wel au toritair leider in derde provin ciale D. De lokalen tellen nog steeds zeven punten voor sprong. Deze marge lijkt ons ruim genoeg om van de titel te dromen. NIEUWERKERKEN 1 BAMBRUGGE 1 Nieuwerkerken diende voor zijn partij tegen Bambrugge een beroep te doen op vijf invallers. Gelukkig deden ze het lang niet slecht want in de eerste helft wist Nieuwerker ken zelfs een veldoverwicht af te dwingen. Ook al waren de lokalen de betere ploeg toch was het Bambrugge dat de sco re enigszins verrassend open de. Van Gyseghem nam de eerste treffer van de partij voor zijn rekening. In de twee de helft verliep het spelbeeld wel evenwichtiger. Er kwam nu tal van kansen aan beide zijden. Toch was het Nieuwer kerken dat het meeste voor deel kon puren uit zijn offen sief. Werner Van Den Hauwe nette de logische gelijkmaker. ERPE 3 OVERMERE 1 Erpe heeft werkelijk niet veel problemen gekend om Over- mere op een zijspoor te plaat sen. De lokalen waren gedu rende de volle speeltijd de be tere ploeg. Zo bracht Peter Wellens de lokalen verdiend op voorsprong maar de lokale S.K. Grembergen heeft tegen Kieldrecht ontegensprekelijk een verdiende overwinning be haald. Behalve tijdens het eer ste kwartier, vertolkte de thuisploeg een flinke partij en dwong het overwicht af, hoe wel tegen de gang van het spel in de bezoekers in de eerste helft op voorsprong klommen. Voorzitter Herman Burghgra- ve over de wedstrijd: «We zijn aarzelend van stapel gelopen, hoewel we in de aan- vangsminuut een gelegenheid kregen om te scoren toen Chris Buydts een center voor doel bracht, maar Gino Baetens overkopte. Na een kwartier namen we resoluut het initia tief en dwongen de gasten tot de terugtocht. Toch hebben we een doelpunt moeten inkasse- ren, na een verkeerde inter ceptie van Patrick De Waele, die gevolgd werd door een cor ner. Een listige Van De Perre nam doelman De Lathouwer tegenvoets. We hebben op die achterstand gereageerd. Vooral in de twee de helft. Na tien minuten kwa men we op gelijke hoogte na een voorzet van Hans Burgh- grave, velrengd door Fons Van Mele en afgewerkt door Gino Baetens. Gino Baetens werd later au teur van een tweede doelpunt toen hij van ver aanlegde en de bal opnieuw in doel verdween, zij het dan via het lichaam van een bezoekende speler. Op dat ogenblik lag de weg naar een overwinning wagenwijd open. Toch moet ik toegeven dat we eventjes geluk hebben gehad toen na een bezoekende cor ner, een kopbal rakelings naast het doel ging. Het zou onrecht vaardig geweest zijn, had dat een doelpunt voor gevolg ge had. Maar in voetbal weet je dat alles mogelijk is en het niet altijd de logica is die zegeviert. Hoewel we tot de finish het meesterschap bleven opeisen, hebben we toch tot de aller laatste minuut moeten wach ten om zekerheid te krijgen over de overwinning. Een ak- tie van Karei De Ridder, afge werkt door Chris Buydts, le verde toen een derde en geenszins onverdiend doelpunt op». Met het oog op de derby tegen Baasrode komende zondag, komt de zege S.K. Grember gen vooral moreel flink van pas. In Grembergse voetbal middens ligt men erop belust om Baasrode een loer te draaien. E.G. DERDE PROVINCIALE IN HET WAASLAND Hofstade-Berlare 0-0. Een harde wedstrijd, waarin niemand gespaard werd (per) vreugde was echter van korte Heldergem te verliezen. Voor duur. Schepens bracht Over- de Burstenaars lijkt nu alle mere evenwel terug. Toch wis- kans op een behoud in derde ten de lokalen hun overwicht provinciale totaal verdwenen nog voor de rust uit te drukken te zijn. Reeds voor de rust was in een tweede doelpunt. Erik het pleit beslecht. Het even- De Smet bezorgde Erpe al- eens laag gerangschikt Helder- weer een voorsprong. In de gem had er geen werk mee om tweede helft bleef Oranje aan- een zwak Burst nog voor de vallen. Toch bleef de partij rust op een 0-3 achterstand te boeiend want verdere lokale plaatsen. Maerschalck nam doelpunten bleven uit. Een twee treffers voor zijn reke- kwartier voor affluiten werden ning en tien minuten voor af- echter alle twijfels omtrent de fluiten wist Perreman er nog afloop weggenomen door Gui- eentje aan toe te voegen. Burst do Lauwereys. Voordien had werd nu wel iets gevaarlijker Verhofstadt al een penalty te- maar de bezoekers bleven hun gen de staander geplaatst. Er- defensie verzorgen. Verder pc werd dus verdiend winnaar dan een tegentreffer van Vage- en schuift nu een puntje dich- nende in de 40ste minuut kwa- ter naar de leiders uit Hofstade men de lokalen niet. In de toe. tweede helft bleef de wedstrijd op een laag pitje maar dit was duko i i nauwelijks een zorg voor de HELDERGEM 3 bezoekers die de volle winst Burst heeft een enorm slechte binnen hadden, zaak gedaan door nu ook van G.D.T. Grembergen heeft in derde provinciale E allicht de beste zaak gedaan. Het won tegen Kieldrecht met 3-1, terwijl de dichtste konkurrenten gelijk speelden of verloren. De beide Sint-Gillisse ploegen speelden 0-0 gelijk, Baasrode en Bazel deelden de punten met 1-1 en Wieze verloor tegen Vrasene met de merkwaardige 5-6 cijfers. Haasdonk - St.-Pauwels werd een evenwichtige wedstrijd met Haasdonk als betere ploeg. Van Leuvenhaege en Stevelinck misten enkele kan sen. Deze VCan Leuvenhaege zou later wegens kwetsuur uit vallen. Na de rust nam Haas donk nog meer het initiatief, maar het botste tegen een countergoal van De Jonghe. Een kwartier voor het einde kon Maes de redelijke gelijk maker scoren. Deze goal kwam er na een vrijschop die genomen werd door Daemen. Bosman bediende Maes en de ze drukte gepast af. Een rode kaart was er voor Heirman, die eerst zwaar was aangepakt, maar van de eerste kans ge bruik maakte om zich te re vancheren. Haasdonk staat nu twaalfde met veertien punten en moet volgende zondag naar Klinge, waar de thuisploeg zich ongetwijfeld zal weren als een duivel in een wijwatervat. Sint-Pauwels krijgt Kieldrecht op bezoek. Beide ploegen heb ben evenveel punten. Waasmunster klopte Klinge met 4-0 en wipt daardoor over Excelsior en Haasdonk. Toch zag het cr aanvankelijk anders uit. Tot aan de rust konden beide keepers de nullen op het bord houden, maar dan was de lokale Achaibi niet meer te stuiten. De bezoekende kee per werd nog uitgesloten we gens een revanchefout en toen kreeg de thuisploeg het ge makkelijker om verder uit te lopen. In de tweede helft scoorde Achaibi nog tweemaal en Geerinck éénmaal. Waas munster moet op bezoek naar het zwalpende Oudegem en Klinge krijgt bezoek van Haas donk. De staartploegen zullen het dus onder mekaar moeten uitvechten. Kallo - Oudegem eindigde op 1-1Tijdens de eerste helft was er vrijwel niets te beleven. De twee ploegen kombineerden slecht, maar na de rust kwam Kallo beter uit de verf. Van Der Meersch had in de eerste helft de bezoekers wel op voorsprong gebracht, maar in het begin van de tweede helft stelde Kallo gelijk langs Jans- sens. De plaatselijke keeper Van Hal geraakte nog ge kwetst, maar Kallo moest met tien verder omdat alle reserven reeds opgebruikt waren. Ook daarvan kon Oudegem niet meer profiteren. Volgende zondag speelt Kallo tegen lei der Sint-Gillis-Waas en Oude gem krijgt Waasmunster op bezoek. DeBe BAASRODE - BAZEL 1-1 WIEZE - KLEIN LAAR VRASENE 5-6 m j- Bi Nieuwerkerken-Bambrugge 1-1. Van Hauwe omhelst de doelman van Bambrugge (per) Wie getuige was van de wed strijd F.C. Wieze - Klein Laar Vrasene heeft zich kunnen op warmen aan een ganse rits doelpunten. Elf in totaal. In voctbalkringcn van F.C. Wie- ze is men nochtans de mening toegedaan dat de bezoekers net iets te veel van het goede hebben gekregen. Trainer Jean Van Isterbeck hierover: «Tijdens de eerste helft waren wc ontegensprekelijk de bete re ploeg. We zijn twee keer tot scoren gekomen, wat het resul taat was van een duidelijk overwicht. De bezoekers daar entegen hebben tweemaal naar doel geschoten en kenden evenveel keer sukses. Die mensen hadden eerlijk gespro ken het geluk aan hun kant. Tijdens de tweede helft, al thans toch wat het eerste ge deelte ervan betrof, waren zij de betere ploeg en ook toen hebben zij haast aan honderd procent gescoord. Kort na de hervatting kwamen we op voorsprong. wDaarna heeft een slippertje van doelman Danny Matthijs ons de das omgedaan. Ik veronderstel dat een aantal voetballers hiervan onder de indruk was. In een periode van acht minuten dien den we drie doelpunten te in- kasseren. Dat betekende een opdoffer van formaat. Ik heb toen nog een paar wissels doorgevoerd en in de laatste tien minuten zijn wc twee keer tot skoren gekomen. De ver diende gelijkmaker hebben we niet tot stand kunnen brengen». F.C. Wieze, hoewel niet on gunstig gerangschikt, kan best nog een aantal punten gebrui ken om zelf definitief in de veilige zone te werken. Nu zondag staat de verplaatsing naar Bazel op het programma. Symoen en zijn maats moeten de gelegenheid aangrijpen om minstens naar een puntende- ling te streven. De titularissen De Meersman, Mare De Wolf en Heyvaert blijven voorlopig nog onbeschikbaar. Vermelden we even dat bij Vrasene Toté auteur werd van niet minder dan vier doelpun ten. Bosman en Van De Vijver namen de andere treffers voor hun rekening. Langs de kant van Wieze scoorde Noel Sy moen tweemaal. De andere doelpunten kwamen op reke ning van Daeleman, Van Driessche en junior Geert Matthijs. E.G. F.C. Baasrode heeft tegen Ba zel niet zo'n beste wedstrijd weggegeven. Tijdens de eerste helft moesten Van Keer en zijn maats trouwens enige tijd het meesterschap van de technisch vaardige bezoekers erkennen. Die kwamen ook tot scoren. Vooral De Smedt, een gewe zen voetballer van Aalst, was, voornamelijk tijdens de eerste helft, de centrale figuur. Walter Bauwens over het ver loop van de wedstrijd. «Ik moet inderdaad toegeven dat Bazel tijdens de eerste helft de betere ploeg was. Dat wil niet zeggen dal we vaak werden bedreigd. Dat gebeur de in feite slechts tweemaal. Een eerste maal zoefde een kopstoot naast de paal. Even later werd een hoekschop ons fataal. Bij dat doelpunt ging onze defensie in geen geval vrijuit. Na dat doelpunt heb ben we ons herpakt en ge dreigd langs Etienne Van Keer, zonder sukses evenwel. Na de kampwisseling waren wij de betere ploeg. Wij heb ben initiatieven genomen. Dat kon van de bnezoekers niet meer worden gezegd. Hooguit drie keer zijn ze nog in ons doelgebied verschenen. We hebben een aantal kansen af gedwongen en kenden pech toen Eddy Van Keer het doel- hout op zijn weg vond. De voor Ivo Van Keer ingevallen Peter Van Bossche hernam zunder sukses. Daarna heeft Mare Van Keer nog een vuist gemaakt. Op dat ogenblik begfonnen ve len te vrezen dat we een neder laag zouden lijden. Zover is het niet gekomen. De gelijk maker is tot stand gekomen toen Eric De Decker uit de startblokken schoot, haarfijn voorzette, waar een bezoeken de speler de bal in het eigen doel deed afwijken. Ik meen dat dit doelpunt verdiend was. Ook daarna zijn we blijven drukken en was er hoop op de overwinning. Op grond van het aantal kan sen meen ik dat de balans duidelijk in ons voordeel helt. Bij de bezoekers werd de uit slag als lopgisch beoordeeld.» Voor F.C. Baasrode staat nu zondag het derby tegen S.K. Grembergen op de kalender. In Grembergse kiubmiddens ligt men er op belust om de naaste buren een loer te draai en en ervoor te zorgen dat men volgend jaar opnieuw oog in oog staat. In het belang van de penningmeester uiteraard. E.G. OPSTAL - EXCELSIOR 1-1 Eendracht Opstal heeft tegen Excelsior St.-Niklaas eigenlijk genoeg kansen gekregen om te winnen. Maar zoals het al meerdere keren in deze kom petitie gebeurde, lieten Van Der Jeugt en zijn maats toch een aantal kansen liggen. Eendracht Opstal was doorlo pend de betere ploeg. Dat is althans de mening van sekreta- ris Emiel Van Mol. «Tijdens de eerste helft dwon gen we een lichte veldmeerder- heid af. Doelkansen, die er toch nodig zijn voor goals, ble ven evenwel achterwege. Be halve dan heel op het laatst, toen Marc Van Der Jeugt tot in het bezoekende doelgebied infiltreerde, maar de bal over de dwarsligger joeg. In de tweede helft hebben we nog sterker onze stempel op de wedstrijd gedrukt. Maar hoe wel de Waaslanders tot de te rugtocht werden gedwongen, slaagden zij erin om ons onver wachts te counteren. Karei Van Poucke werd auteur van dat doelpunt, dat volledig te gen de gang van het spel tot stand kwam. Gelukkig hebben we twee minuten later de sche ve situatie kunnen rechttrek ken toen Stefan De Waege- neer de bal rekupereerde, een paar tegenstrevers in de wind zette, ook de keeper omspeel de om tenslotte de bal tegen de touwen te tikken. Dat doel punt was een hele opluchting, gezien het feit dat we in degra datiegevaar blijven en de pun ten meer dan nodig hebben. De kans op een overwinning hebben we nog gekregen in het laatste kwartier. Zowel Mare Van Der Jeugt als Pascal De Ridder hebben in die periode nog een vuist gemaakt. Dat was ook het geval voor Yves Muysewinckel. Al bij al heb ben we uit dat overwicht geen twee punten kunnen puren. Ik meen dat we zonder schroom mogen zeggen dat we die zeker en vast hadden verdiend». Bij Eendracht Opstal was Danny Van Nieuwehove niet komen opdagen. Een admini stratieve vergissing lag hiervan aan de basis. Danny meende dat hij aan een speeldag schor sing toe was. Die straf moet hij pas volgende zondag uitzitten. Wat dus neerkomt op het feit dat hij twee zondagen buiten strijd blijft. Nu zondag reizen de Opstalboys naar Klein Laar Vrasene dat tegen Wieze zes keer tot scoren kwam. Het wordt dus geen gemakkelijke opgave voor de BuggenhouLse voetballers. E.G. rtHi'i AAIGEM - GROTENBERGE: 7-1 Nieuwerkerken-Bambrugge 1-1. Tijdens de tweede helft kon Nieuwerkerken eindelijk een vuist maken (per) Aaigem heeft werkelijk niet de minste moeite gekend om een zwak Grotenberge van de kaart te vegen. De thuisploeg was goed gestart toen Cruz zijn ploeg reeds in de tiende mi nuut op voorsprong bracht. Aaigem ging rustig op dit élan verder gedurende de eerste helft en vergrootte zijn voor sprong tot 3-0. De tweede tref fer kwam er toen Hans De Cock foutief werd gestuit en doelman Luc De Bruyn de kans niet onbenut liet om te scoren. Rond het halfuur dan zagen we een mooie aktie op links die via Eeckhoudt en Bo- terbergh in de voeten van Cruz terechtkwam die mooi besloot. Grotenberge stond dus voor een onmogelijke taak, des te meer daar net voor inrukken nog iemand werd uitgesloten. De tweede helft werd dus voor Aaigem louter nog een forma liteit. Net na de koffie gaf Patrick De Bolle met een splijtende aktie de gelegenheid aan Hans De Cock om met het hoofd te scoren. Het feest ging verder voor de thuisploeg en met doelpunten van Geert Verlin den, Hans De Cock en Peter Perreman werd de voorsprong uitgebouwd tot 7-0. In de slot fase wist Grotenberge na een mistasten in de lokale defensie toch rjog de eer te redden. Meer was er echter voor de bezoekers niet weggelegd te Aaigem waar een zeer sterke leidersploeg al zijn kunnen de monstreerde. Aaigem telt nu ken de groenhemden van trai- bestuueslui van Aaigem want vier punten voorsprong op ner Christiaens over alle troe- zowel Bavegem als Ede staan Serskamp en zes reeds op Ba- ven te beschikken om de titel nog op het menu. Zoals men vegem en Ede. Met nog twaalf in te pikken. Afwachten blijft wel weet zijn dat alvast geen wedstrijden voor de boeg lij- echter de boodschap bij de hapjes. G.D.T. GOLFBILJART F.C. MERE - GIJZEGEM: 2-1 F.C. Mere heeft de laatste wichtiger. maar de lokalen kans voor het behoud met bet- toonden zich toch het gevaar- de handen gegrepen. Gijze- Jijkst. Na een dekkingsfout in gem daarentegen komt na deze de bezoekende verdediging nieuwe nederlaag in de proble- kon Van Vaerenbcrgh op'in- men. De thuisploeg had voort- worp van De Swacf de win. durend veldoverwicht en kon ninggoal tegen de netten kop- dc zege verantwoorden. Toen pen Na dit doelpunt pakte Mere zich volop in het offen- Mere de zaken voorzichtiger w Hofstade-Berlare 0-0. Frans Van Geert kon ook op hoekschop niet besluiten (per) sief stortte scoorde Verleyen op de counter. Coppens kon echter nog over de rust gelijkstellen. De tweede helft verliep ev'en- a'an en spekuleerde op tegenaanval die bijna et de doelpunt opleverde. Golfbiljart. De Cosmos-A ploeg uit Aalst (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 29