WASLAND BOVEN IN OSTVLAAMSE INDIVIDUELE JURNKAMPIOENSCHAPPEN RUST-R0EST UIT SINT-NIKLAAS MET MERKWAARDIGE PRESTATIES... SPORT OVERDAG VOOR HUISVROUWEN EN WERKLOZEN IN BEVEREN er immers geen handbal, werd het volleybal minder beoe- in een zwemklub. Vermits er Tijdens het vorige weekend pïïcijnënfaan" in "AafsT allend veel wagens voorzien van de sticker «Ik hou van turnen», vorig weekend op lar keer ruimte van de Buggenhoutse sporthal. Logisch eigenlijk, want binnenin de enEitempel .langs de Vierhuizen organiseerde de plaatselijke turnkring «Nut en n paak», in opdracht van de Koninklijke Katolieke Turnfederatie Oost-Vlaanderen, d2j)ostvlaamse individuele kampioenschappen Olympisch turnen. Zaterdag demon- Ik «-den de meisjes hun kunnen, zondag kwamende jongens aan de beurt, vatf lut en Vermaak» was met Globaal gezien legden - zo- gone aan het werk, de betereir De organisatie niet aan haar wel bij de dames als bij de dus, die naar 9 of 10 punten fstuk toe. De Buggen- heren - de leden van de Waas- dingen. De +15-jarigen pres sante club organiseerde in het landse turnverenigingen een teren vrij werk. Bepaalde on- ttiscjden immers reeds diverse duidelijk overwicht aan de derdelen ervan zijn echter in- n gewest-, gouw- en zelfs dag. ternationaal door de F.I.G. walskampioenschappen. De Over deze kampioenschap- vastgelegd. Ik gie sporthal van de bosge- pen, over de organiserende eerpte biedt overigens de ge- club en over de turnsport in Betekent dit dat alle leden lat fc akkomodatie om derge- het algemeen hadden we een van de Oostvlaamse turn- enn| evenementen op te gesprek met Richard Wauters, klubs aan deze kampioen- 2e#in. een der leiders van «Nut en schappen deelnemen? ïwbpt de klub van sekretaris Vermaak» en in het begin der eeljs Van Cauter ook kwali- zestiger jaren Oostvlaams Zeker niet. Ook al tellen de benjonder haar leden telt, be- kampioen in de kategorie der meeste klubs zowat 100 a 150 datfc zowel de zestienjarige An 15-jarigen. jongeren, vandaag zijn hier well Kerckhoven - sterk in de Op de vloer - het is zondag- per leeftijdskategone slechts fel mg en in de grondoefening morgen - evolueren de -15- de 7 10 beste turners aan het neet 8,80 haalde ze de hoogst jarigen die deel uitmaken van werk. En je merkt het, zelfs al in lekende score) - die erin de B-kategorie: jongens die de zijn ze de besten, geselekteerd n» gde tweede te eindigen in opgelegde oefeningen aan de dus en hebben ze een extra- Er kategorie, als Luc Van zes toestellen afwerken naar 7 training achter de rug, toch ibroeck die bij de juniores of 8 punten. worden nog fouten gemaakt. gelijkaardige prestatie R. Wauters: Vanmiddag Naast het individueel olym- gaan de turners uit de A-kate- pisch turnen, wat je gisteren en TURNEN el.fnen in Buggenhout. Een gedeelte van d Pid organisatoren en de wedstrijdleiding (gb) uTSLAGEN ES is. iJES nlegorie -11 jaar Sofie Gijthiel, Moed en Kracht, Bazel Carine Weyn, Kerels Waasmunster Inge Janssens, Moed en Kracht, Bazel Gitte Van Ecken, Jong en Lenig, Haasdonk Tessa De Bondt, Moed en Kracht Bazel Tessy Geerinckx, Jong en Lenig Haasdonk Brigitte Weekers, Jong Waasland Melsele Veerle Permentier, Kerels Waasmunster Sandy Dullaert, Reynaert Kemzeke Marijke De Ridder, Jong en Lenig Haasdonk egorie -13 jaar Sasja Van Hautekete, Moed en Kracht Bazel Van de Wiele Annick, Kerels Waas munster An Janssens, Moed en Kracht Bazel Machteld Peeters, Reynaert Kemzeke Mieke Troch, Vlug en Vroom Zele Sabine Janssens, Moed en Kracht Bazel Cindy Van den Abbeelc, Sint-Joris Den- dermondc Veerle De Wolf, Vlug en Vroom, Zele Chris Geerinck, Vlug en Vroom Zele Christine Meul, Mped en Kracht Bazel igorie -15 jaar Els Vercauteren, Jong en Lenig Haasdonk Ann Meyvis, Jong en Lenig Haasdonk Hilde De Meester, Reynaert Kemzeke Ruth De Ridder, Jong en Lenig Haasdonk Kathleen Ongena, Immer Vooruit Ledeberg Kathleen Van Hese, Kerels Waasmunster Anja De Rock, Jong Waasland Melsele Windy Beernaert, Kerels Waasmunster Veerle Philips, Sint-Joris-Dendermonde Els De Caluwe, Vlug en Vroom Zele igorie +15 jaar Kathleen Van Guyse, Reynaert Kemzeke An Van Kerckhoven, Nut en Vermaak [Buggenhout jCatherine De Meester, Reynaert Kemzeke 4. Greet Bauwens, Vlug en Vroom Zele 5. Leen Troch, Vlug en Vroom Zele 6. Katrien Van Bossche, Keicis Waasmunster 7. Caroline De Paepe, Vlug en Vroom Zele 8. Christel De Baere, Kerels Waasmunster 9. Elke De Ridder, Jong en Lenig Haasdonk. 10. Karen Buytaert, Moed en Kracht, Bazel JONGENS Kategorie -12 jaar B 1Peter Vereecken, Kerels Waasmunster 2. Bart Vercruyssen, Reynaert Kemzeke 3. Stefaan De Cock, Reynaert Kemzeke 4. Piet Keymolen, Kerels Waasmunster 5. Joeri De Maeyer, Reynaert Kemzeke 6. Gunther Berger, Kerels Waasmunster 7. Chris Segers, Kerels Waasmunster 8. Robin Van den Bossche, Vlug en Vroom Zele 9. Filip Martens, Vlug en Vroom Zele 10. Hans Knop, Vlug en Vroom Zele Kategorie -15 jaar B 1. Carl Van Walle,Temse 2. Peter D'Hooghe, Jong Waasland Melsele 3. Johan Gysens, Vlug en Vroom Zele 4. Steven Buytaert, Moed en Kracht Bazel 4. Lieven Bydekerke, Moed en Kracht Bazel 6. Danny Lissens, Moed en Kracht Bazel 7. Maarten Van Poucke, Kerels Waas munster 8. Bart Van der Vieren, Temse 9. Wim Van de Velde, Vlug en Vroom Zele 10. Jean-Paul Rooms, Reynaert Kemzeke Kategorie -15 jaar A 1. Luk Van Haelst, Sint-Niklaas Juniores 1. Arnold Van Assche, Kerels Waasmunster 2. Luc Van Zeebroeck, Nut en Vermaak, Buggenhout 3. Kris Buytaert, Reynaert Kemzeke 4. Dirk De Witte, Reynaert Kemzeke 1. Geert De Witte, Reynaert Kemzeke 2. Wim De Colvenaer, Reynaert Kemzeke 3. Peter Slabbaert, Vlug en Vroom Zele Turnen. Werk op de evenwichtsbalk in Buggenhout (gb) Turnen. A. Van Kerckhove van Buggenhout werd tweede bij de +15-jarigen (gb) ook vandaag te zien krijgt, heb een rekreatieve bedoening, je ook nog het groepsturnen. een streven naar 'een gezonde Elek jaar worden in de loop geest in een gezond lichaam', van de maand mei in deze En daarin slagen we. Dat mag discipline - opgelegde oefenin- toch benadrukt worden. Je ziet gen op muziek - gouwkam- de soms tengere jongens en pioenschappen georganiseerd, meisjes uitgroeien tot harmo nische, atletische en gezonde Zit er werkelijk talent on der de deelnemers? Beslist. Het peil gaat er overigens op vooruit. Ook de turnsport is geëvolueerd, de akkomodaties zijn verruimd. Er wordt hard getraind. Geniet de turnsport be langstelling bij de jeugd? Die belangstelling blijft kon- stant. Het globaal aantal beoe fenaars van de turnsport ver andert niet, niettegenstaande o.a. de denataliteit. En de ster ke konkurrentie van o.a. de balsporten. Vroeger bestond er immers jongeren. Kampioenschappen als deze vormen echter het kompetitie- ve element in de sportbeoefe ning, een extra-stimulans ook. Daarom organiseren de klubs elk jaar klubkampioenschap- pen. Twee weken geleden stonden in Denderhoutem de gewestkampioenschappen op het programma. Daar werden de deelnemers voor vandaag geselekteerd. Wie gisteren of vandaag het minimum haalde mag deelne men aan de KVT-kampioen- schappen, waarin tum(st)ers aanzetten uit alle Vlaamse pro- Kan iemand als An Van Kerckhoven, die gisteren tweede eindigde, doorstoten naar de top? Onze turners beschikken op dat vlak in ons land nog altijd over onvoldoende trainings mogelijkheden. Mensen als An Van Kerckhoven worden door de bond wel uitgenodigd op de bondstraininge'n, maar het is niet altijd praktisch mo gelijk daaraan deel te nemen. Gaan konkurreren met de Oostbloklanden, dat is wat an ders. Wat niet betekent dat onze Belgische turners niet kompetitief zijn met hun kolle ga's uit de Westeuropese lan den. Luc Teyrlinck en Chris tian Gretry hebben dat on langs, tijdens de «Belgian Gym-masters» nog bewezen. Er is ook het feit dat in ons land diverse bonden het potentieel versnipperen... Jammer genoeg is dat nog altijd zo. Twintig jaar geleden werd professor Hebbelinck, een van mijn professoren aan de VUB, voorzitter van de Koninklijke Belgische Turn bond. Die man stelde zich toen als hoofddoel alle bonden - KVT, de socialistische en de liberale bond - tot één bond te verenigen. Tot op heden zijn noch hij, noch zijn opvolgers erin ge slaagd deze doelstelling te rea liseren. Er bestaat wel toena dering: er worden reeds geza menlijke trainingen belegd en de internationale selekties worden niet langer stug door gevoerd. Vroeger moest men immers lid zijn van KVT om geselekteerd te kunnen worden... Al bij al en jammer genoeg blijft de traditie een bepalende rol spelen. Ik zie een door braak overigens nog niet zo meteen gebeuren... Pierre Van R OOSTVLAAMSE TURNKAMPIOENSCHAPPEN IN AALST: geen zwembaden waren en het aantal sporthallen zeer beperkt was. Sinds enige jaren krijgt de jeugd echter een brede waaier van mogelijkheden aangebo den, als het op sporten aan komt. Feit is wel dat sommige van onze turners tegelijk in een sportgroepering aktief zijn. Hoewel, naar mijn me ning, de twee kombineren én dan nog een bepaald niveau bereiken, onmogelijk is. Het turnen vormt wel een goeie basis voor de andere sporten: kracht, lenigheid, behendig heid, koncentratie zijn kwali teiten die je in elke sporttak best kan gebruiken. Hoe maakt de plaatselijke klub Nut en Vermaak» het? De klub floreert momenteel. We hebben een mindere perio de achter de rug, o.a. het ge volg van een lichte verstarring van het ledenaantal: zelfde le den, weinig werving. Onze po ging hierin verandering te brengen, via o.a. het aanschrij ven van alle scholen, is gewel dig geslaagd. Nut en Vermaak telt voor het ogenblik een 80- tal jongens en een honderdtal meisjes. Eén na één effektief trainende leden. De voorbije jaren hadden we het enigszins moeilijk trai ners of trainsters aan te trek ken. Ikzelf heb er als oudste zowat vijftien jaar trainerschap opzitten. Daarom ook dat we enige tijd geleden het besluit namen zelf jonge trainers te vormen. Je kan natuurlijk al tijd een beroep doen op regen ten of licentiaten lichamelijke opvoeding, maar probleem is dat die mensen niet specifiek naar het turnen toe opgeleid zijn. Vandaar dat we mensen uit de klub aangezocht hebben kursussen te volgen van voor turner, hulptrainer en trainer. Deze mensen zijn momenteel in de klubaktiviteiten inge schakeld en assisteren me. Wat erg vlog loopt. Ze vormen bo vendien een wissel op de toe komst; het zijn immers mensen van eigen bodem, voor wie de klubliefde geen ijdel begrip is. An Van Kerckhoven, die er gisteren in slaagde tweede te eindigen in haar kategorie is zo iemand die ingeschakeld werd bij de training van de klein sten. Moet je de prestaties die hier neergezet worden niet relativeren? Het Belgisch turnen betekent in Europa niet zoveel en op wereldvlak nog minder. Inderdaad. Je zal me ook nooit horen beweren dat het in onze bedoeling ligt in onze klub aan absoluut topturnen te gaan doen. Het blijft al bij al vlaamse turnkampioenschap- pen van de V.T.L. betwist. Voor de gymnasten een gele genheid om een kwalificatie af te dwingen voor de nationale turnkampioenschappen die op 22 februari in Koersel worden georganiseerd. In dat verband werd in Aalst ook'de F.I.G.- code als maatstaf genomen en dan wordt het behalen van een hoge kwotering, een nood zaak. Misschien werden daar door de meeste gymnasten af geschrikt. De deelname aan de Oostvlaamse turnkampioen schappen was immers zeer ma gertjes. Nochtans werden de talrijke belangstellenden ver goed met een turnspektakel op hoog niveau en tijdens deze vlotte organisatie hebben de deelnemende gymnasten be wezen tot het kruim van de Oostvlaamse turnsport te behoren. In de reeks der turnsters tot en met 12 jaar hadden een drietal leden van O.T.M. Gent zich aangeboden. Geen enkele van deze meisjes behaalde echter het vereiste minimum. In de kategorie van 13 tot 15 jaar werd het een onderonsje tussen vier turnsters van Rust- Roest Sint-Niklaas en Heidi Van Den Broeck van W.B.K. uit Dendermonde. Deze laatste slipperde echter ongelukkig bij een tweetal dis ciplines en het ticket voor de nationale kampioenschappen, kon vergeten worden. Die kwalifikatie werd wél afge dwongen door een opmerke lijk presterende Christel De Cock van Rust-Roest Sint-Ni- klaas. Ook teamgenote Pasca- le Van Roey als vice-kampioe- Tumen in Aalst. De laatste sprong... (da) nen behaalde de vereiste kwo tering, terwijl Marijke Van Steenlandt voor het eerst in een hogere kategorie en Natas- ja Moens, beiden van Rust- Roest Sint-Niklaas, niet onaar dig presteerden. In de katego rie boven de 16 jaar haalde Marie-Paule Thiébaut van Rust-Roest Sint-Niklaas het nogal afgetekend. Niet hele maal onverwachts en ruim schoots voldoende voor een plaats in de nationale kam pioenschappen. In die reeks eveneens uitstekende presta ties van Carine Van De Walle en Carine Van Eyck van Rust- Roest, terwijl van Anja Beek van Gymnastica Melsele enigs zins beter werd verwacht. In De eerste reeks «Keep fit» voor vrouwen zit erop en kende sukses. Daarom laat de Gemeentelijke Sportdienst het hier niet bij zitten en gaan we verder met een tweede reeks van 10 lessen. Dezelfde formule blijft behouden: het programma bevat veel variatie en het niveau wordt aangepast zodat niemand bang hoeft te zijn fysisch onder te doen. Het is juist de bedoeling de konditie weer wat op peil te brengen op een aangename manier. De spieren worden verstevigd en men blijft fitter dan ooit. Dus... mis de kans niet! Elke donderdag, behalve tijdens de schoolvakanties, kan je terecht in de sporthal van Beveren (Klapperstraat) van 14.00 tot 15.00 uur voor een sportieve ontspanning met aerobic, turnen, balspel, jazz... De reeks begon op 16 januari, maar iedereen kan nog inschrijven en betaalt 20 fr per les die nog moet komen. Inschrijven kan je telefonisch bij de Gemeentelijke Sportdienst Beveren, Dorpsstraat 24, 2790 Kieldrccht, tel 03-773.40.99. het Oostvlaamse tumkam- pioenschap seniores reeks A, stond Herlinde Verschueren van Gymnastica Melsele al leen. Echter geen hinder tot het leveren van een vlotte prestatie en ook Herlinde Ver schueren, heeft zich voor de komende nationale kampioen schappen zonder problemen gekwalificeerd. Bij de jongens tot en met 13 jaar werd de titelstrijd een Sint-Niklase aangelegenheid. Vier turners van Rust-Roest en een drietal van Jeroen waarbij deze laatste turnkring met Geert Verhelst en dc 10- jarige Bart Cathoir, de dichtste ere-plaatsen opeiste. Primus werd zoals verwacht en on danks een zware val aan het rek, Bert Janssens van Rust- Roest. Ook Johan Van Steen- landt van dezelfde turnkring deed het uitstekend: bij drie disciplines werd hij als eerste opgetekend. In deze reeks werden alle deelnemers ge- wkalificeerd voor de nationale kampioenschappen. Bij de scholieren of de turners van 14 tot 15 jaar werd Kris Muylder- mans van Rust-Roest de onbe dreigde kampioen. Aan het paard met bogen verliep het nochtans minder vlot maar het drietal van Jeroen heeft van dit slippertje van Kris Muylder- mans geen gebruik kunnen maken. Duidelijk de betere werd Jan Smet van Jeroen in de juniores-kategorie der tur ners tussen de 16 en 18 jaar. Daarmee werd de pronostiek van trainer Dirk Van Esser in klinkende munt omgezet. Niet onverdienstelijk werd Filip Van Roey van Rust-Roest er vice-kampioen. Beiden straks ook naar de V.T.L.-kampioen- schappen. Bij de seniores van af 19 jaar, werd Guy Chris- tiaens van W.B.K. uit Dender monde, na een zware val tot de opgave gedwongen. In die reeks won een schitterende Bart Sileghem van «Ten» Aalst en daarmee werd ook een lo kale turner in het rijtje der Oostvlaamse kampioenen ge lauwerd. Technische resultaten: Turnsters: tot en met 12 jaar: 1. Mieke De Craene O.T.M. Gent 23.50 2. Tine Beke O.T.M. Gent 21.40 3. Nele D'Halewijn O.T.M. Gent 21.30 Van 13 tot 15 jaar: 1. Christel De Cock Rust- Roest 29.80 2. Pascale Van Roey Rust- Roest 29.10 3. Marijke Van Steenlandt Rust-Roest 26.40 4. Natasja Moens Rust- Roest 25.80 5. Heidi v.d. Broeck W.BV.K. Dendermonde 25.10 Vanaf 16 jaar 1. Marie-Paule Thiébaut Rust Roest 32.35 2. Carine V.D. Walle Rust- Roest 28.50 3. Carine Van Eyck Rust- Roest 27.10 4. Anja Beek Gymnastica Melsele 25.15 Seniores A 1. Herlinde Verschueren Gym- nadtica Melsele 31.55 TURNERS Kadetten (tot en met 13 jaar) 1. Bert Janssens Rust-Roest 42.20 2. Geert Verhelst Jroen 41.80 3. Bart Cathoir Jeroen 41.35 4. Johan Van Steenlandt Rust-Roest 40.85 M5. Winrik Soetens Jeroen 36.80 6. Diego Weyns Rust-Roest 36.65 7. David Elmet Rust-Roest 32.90 Scholieren (14 en 15 jaar) 1. Kris Muyldermans Rust- Roest 36.45 2. Mario Thgys Jeroen 33.05 3. Stefaan Verstraeten Je roen 31.30 - 4. Filip Van Den Eynde Je roen 30.25 Juniores (16 tot 18 jaar) 1. Jan Smet Jeroen 44.95 2. Filip Van Roev Rust- Roest 32.25 Seniores vanaf 19 jaar 1. Bart Sileghem Ten Aalst 44.55 2. Bart Wijlleman Sleidinge 38.95 3. »Guy Chrstiaens WBK Dendermonde 9.95 Roger Van Laere De Voorpost - 17.1.1985 - 37 [JT EN VERMAAK» BUGGENHOUT ORGANISEERDE

De Voorpost | 1986 | | pagina 37