ENDERMONDSE RUGBYCLUB UKT OP NAAR DERBE PLAATS Dendermonds reserveteam herovert leiderspositie LOKERSE, ONDANKS VERLIES, TOCH NOG OP EEN VIERDE PLAATS /OS REINAERT WINT TEGEN AALST D.Z.O. BEGINT HET NIEUWE JAAR ZEER GOED SCHITTERENDE PRESTATIES BIJ W.Z.K. UIT SINT-NIKLAAS.. De Voorpost - 17.1.1985 - 39 RUGBY fc/|C-RC FRAMMERIES: 21-3 \yANDARD LUIK - DRC: 0-10 - hoe een balletje (of een eitje...) rollen kan! nog waar het er in het begin van de competitie '85-'86 *Qn peranicrcn. aitzafdat ds^Dendermondse rugbyclub zonder veel vae„ S|pl,mentcn uit 2de Nationale zou worden geboiyourd, e„ Vanderveken r%nt ze nu een werkelyke bedreiging voor de topclubs uit (Luc) kon de DRC met een y.e reeks. Het schoonheidsfoutje op het terrein van vrij sterke ploeg aantreden. unmonciau werd reeds in de laatste wedstryd van 1985 Trainer Sluys permitteerde het £/ais tegen RC Frammeries) rechtgezet met een klinken- zich zelfs om Vermeulen en '*!-3 zege. Het was lang geleden dat de Dendermondse Sens voor een keertje aan de van hun team een zo ruime overwinning l5?111 ,te 'aten- kregen. Mooi kerstgeschenkje dus! E£°£TzSen' em£ ze zyn deden onze streekgenoten daar vonge dat |e wedstrjjd, gedurende de een mooi nieuwjaarsgeschenk bovenop, door gehele eerste speelhelft, geslo- p 1 klare 0-10 cijfers te winnen van Standard Luik. Met ten bleef. De DRC slaagde er Jt laatste overwinning (tegen een team dat toch meerde- in het windnadeel te neutrali j-malen beslag legde op de landstitel) rukken de Dender- seren en kwam zelfs gevaarlijk ndse 'ruggers' op naar een gedeelde derde plaats in de dicht b>j de trylijn. Slechts een anTBSChikking. ongelooflijke blunder van ka- pitein Vande Putte hield de Dendermondenaars van een voorsprong bij rust. Vrij vroeg in de tweede speel helft, de DRC speelde nu met de wind in de rug, liet Casier de eerste punten optekenen: hij plaatste een, uiterst lastige, penaltykick netjes tussen de palen. (0-3). Wouters, van zijn kant, liet even later de kans niet onbenut om, via een min stens even lastige kick, de voorsprong te verdubbelen. Met nog een kwartier te gaan beperkte de DRC zich tot ver standig verdedigend spel. Daar waar de gelegenheid zich voor deed werden de countermoge lijkheden benut. Dat resulteer de, vlak voor affluiten, in een enig mooie aanval waarbij opener Vandervreken (Er- win), de bal mooi gepresen teerd kreeg van het hard wer kende pack, mooi dubbelde met Vandeputtc en de bal ge past doorspeelde naar Van- denbossche. Deze laatste trok de laatste verdedigers op zich en bediende, met een prachti ge lange pass (men zou zich in het vijflandentornooi wanen) vleugelspwr De Lepeleere. die fraai drukte. Hiermee werd de eindstand vastgelegd op 0- 10. Voornoemde resultaten heb ben er, zoals reeds vermeld, voor gezorgd dat de Dender mondse Rugbyclub een flinke sprong maakt in het klasse thuisnederlagen ment. Zondag a.s. kan de i. DRC bewijzen dat ze een der gelijke hoge notering waard is. Dan treedt ze immers aan bij de 2de in de algemene rang schikking: 'Black Star Charler oi'. Bij winst in deze wedstrijd kunnen de Dendermondenaars zelfs gaan dromen van promo tie naar 1ste nationale. Al zou captain Vande Putte, zo ver trouwde hij ons toe, daar lie ver nog een paar jaartjes mee wachten. Bollen. Boldersklub «De Greivers» in het café Den Ajuin in Wieze vierde haar kampioen Remi Van Hecke. Tweede werd Gerard Elskens en derde Wilfried Van Langenhove. Voorzitter Franqois Van Hove staat er glunderend bij (foto piet Kris Van Dammc hermans) rappe (en bovendien to- I onverdiende) nederlaag e DRC in de eerste wed- I van de terugronde bij Br Crammonciau incasseer- Hijkt het sein te hebben voor een grondige aliteitswijziging binnen (earn Het, bijna klassiek (orden, 'ineenstorten' van jeg in dc laatste fase van wedstrijd manifesteerde J hier immers duidelijker Ëooit. Het prijsgeven van ll8-punten voorsprong (bij feiders nota bene) heeft de als team, blijkbaar de (wedstrijd tegen Framme- jwas alleszins reeds een pagdc revanche voor de (opgelopen blammage. Ze- ler dan ooit verscheen het, (trainer Sluys duidelijk ex- ;emoti veerde, Dender- team op het veld, waar 's vanaf de eerste minu- i zijn sportief overwicht gelden. Zowel het pack driekwarters produccer- oie tries gedurende de wedstrijdhelft, zodat vóór dc kantwisseling kloof werd gesla- f Met de come-back van jmmonciau nog fris in het ieugen, werd onder impuls van DRC-kapitein Vandeput- te, hetzelfde spelpatroon ge volgd in de tweede helft, wat uiteindelijk resulteerde in een schitterende 21-3 overwinning. Precies wat de DRC nodig had om de opgelopen frustraties (5 wedstrijden werden met een marge van minder dan 4 pun ten verloren) van zich af te schudden. Eindelijk slaagde de DRC erin om, naast zijn sportief, ook zijn moreel over- wicht,op te dringen. Het moet gezegd dat, in deze omstandigheden, de korte on derbreking tijdens de kerst- en nieuwjaarsperiode, voor de DRC vrij ongelegen kwam. Bovendien werd de eerste ka lenderwedstrijd van het nieu we jaar, wegens het vriesweer, uitgesteld, wat het hernieuwde geloof in eigen kunnen onge twijfeld niet ten goede kwam. Met dit gegeven bleef de wed strijd van vorige zondag tegen het gerennomeerde Standard Luik vrij onvoorspelbaar. Dc DRC moest de wedstrijd on voorwaardelijk winnen om zijn behoud in 2de nationale veilig te stellen (je weet maar nooit...), terwijl Standard Luik, dat dit seizoen ontegen sprekelijk met organisatiepro blemen heeft te kampen, zich Door de uitgestelde wedstrijd van 5 januari zag RC La sloomheid in het Dender- ettelijke meters terreinverlies Hulpe de kans schoon om DRC 2, weliswaar tijdelijk, van mondse kamp te bespeuren, aan hun broek gesmeerd. On- de eerste plaats in het klassement voor reserveteams te niet 'n bet minst door het wan- dertussen kroop Luik gestadig verdringen. Eerzuchtig als ze zyn, zetten de Dendermondenaars zondag deze, enigszins scheefgetrokken, situatie met over tuiging weer recht. Een aantal kwetsuren hadden rugslaan (4-16). De omzetten er voor gezorgd dat het Den- kwamen telkens van de voet dermonds reserveteam, dat in van Sens, een hele lijd niet meer had Na de „st „Jj, cr ee„ soort van gespeeld (Frammeries 2 gaf spektakel dat de, duidelijk nog dichterbij en egaliseerde zelfs zeer onervaren, scheidsrechter tot 16-16. (bovendien een Luikenaar), De scheidsrechterscapriolen vertoonde. Elke geïnspireerde hadden echter een averechtse Dendermondse aanvi werd uitwerking op het Dender- onverbiddelijk afgefloten we- mondse team, dat verbeten in gens vermeende fouten. de tegenaanval trok. Binnen We- de minuut na de aftrap die gens protest kregen de Den- volgde op de laatste Luikse try dermondenaars bovendien nog dribbelde Geert Hofmans de bal door de Luikse verdedi ging. Verhas, die attent was gevolgd, had maar op te rapen en te drukken (16-20). In de laatste minuten onderscheidde Stuckens zich bovendien door op snelheid de Luikse verdedi ging te grazen te nemen en de eindstand (meer dan verdiend) vast te leggen op 16-24. En meteen de leiderspositie te heroveren! (kris van damme) forfait), niet met een volle be zetting naar Luik kon vertrek ken. Veel extra problemen bracht dat uiteindelijk niet met zich mee: een aantal spelers van het 1ste team werd onmid dellijk bereid gevonden om een tweede wedstrijd te spelen en zodoende een steentje bij te XZK-LZV* 14-8 dragen in het heroveren van de leiderspositie van hun klubge- noten. Met zeven uitsluitingen en acht moeilijke doelpunten heeft we speler te water, Patrick De Dit zorgde voor nogal wat ver- Lokeren voor de tweede maal dit seizoen de puntenwinst Block, die prachtige aanvallen schuivingen in de opstelling, moeten achterlaten. Tielt, een zeer jonge thuisploeg kon al tlJ fns f eerste in de tweede periode de kloof definitief slaan. wedstrijd de gekwetste Sae- rens reeds had vervangen, bleef op de rechter-'prop'-po- lAIATPRPOLO sitie, maar op de linkerflank van de scrum werd Van Dam- me, die voor de gelegenheid KORFBAL REINAERT SIN AAI - AALST 6-2 Reinacrt heeft veel meer •ehad met Ago Aalst dan uit de cijfers kan opma- Volgens de woordvoerder Sinaai bood Aalst goed heeft door fel op •enstandcr te spelen, het mstanders heel moeilijk :t. Aan de rust wezen irdjes 3-1 en daarvoor had Reinacrt hard moéten :en. Gelukkig liepen bij Serge en Alex Van Ho- lie ook nu weer 3tcrk in de liepen en enkele korven :ten. Bij de dames waren De Witte en Els Van schotvaardig. Jan Van 'enne staat ook op de lijst de doelschutters. Aalst tweemaal raak, maar had altijd geluk bij verschillen- igingen en enkele kansen •n van een niet de goede ing. Toch was men bij de pploeg vol lof over de pres- van de bezoekers die er ïaatste tijd flink zijn op fuitgegaan. jt de reserven was de eind- 1 ld 7-4. Ook hier was Vos naert beter in de afwer- {- De scholieren wonnen In Appels met 5-4, terwijl kadetten tegen Neerlandia pen met 4-1. Lebbeke ontbraken Hubert Van Hauwermeiren wegens twee gele kaarten en Els Ver stappen wegens kwetsuur. In deze omstandigheden was het onbegonnen werk voor een moedig akterend Lebbeke, dat speelde voor wat het nog waard was. Lieven Maes- schalck en Rudy Van den Broeck hebben zich werkelijk afgesloofd om aansluiting te krijgen, maar Loko liep steeds verder uit. Frank Veldeman scoorde wel tweemaal, maar het was boter aan de galg De reserven verloren met 10-1. Roger Van Ingelghem scoor de. Ook daar kon men moei lijk van een mooie wedstrijd spreken. De kadetten weten blijkbaar de korf wél hangen. Zij scoorden veertien keer. RAPID GENT - APPELS 5-8 Deze wedstrijd kwam maar traag op gang. De Appelse ploegwijziging was daarvan de oorzaak. Naast Wim De Wilde die reeds een paar weken ge kwetst is, ontbrak nu ook Ghisèle Van Hoorde. Deze werd vervangen door een schitterende Erna Van den Berghe. Appels dat in de aanvang van de wedstrijd maar niet kon scoren stond na een kwartier met 4-1 in het krijt. Bij de rust was het reeds 5-4 en dat bood nog voldoende uitzicht op de eindzege. Na de rust leek het wel of een gans andere ploeg tussen de lijnen liep en Appel- se kon uitlopen tot 5-8. Dc bezoekende vakken draaiden op volle toeren en de tegen stander werd oordeelkundig van de bal gehouden. Voor Appels kon Dirk Duym drie maal scoren en Edwin Borms éénmaal. De ingevallen Erna Van den Berghe scoorde liefst tweemaal. Als een reserve dat allemaal kan! Men mag dus gerust zijn voor het verder ver loop van de kompetitie. Ver der troffen Annette Verstrae- ten en Ann Schuddinck ook nog raak. Reserven: RAPID GENT - APPELS 1-4 Deze wedstrijd werd ontsierd door het brutale spel van de thuisploeg, dc grote oorzaak dat er aan de rust slechts 1-2 op het bord stond. Appels kon in de tweede helft nog tweemaal scoren. Veronique De Paepe, Tonia Michicls en Luc Duym zorgden voor de korven. Gewestelijke: GENTSE - APPELS 4-7 In de gewestelijke reeks staat Appels vier punten los in de klassering en maakt dus veel kans op de titel. In deze reeks zijn de tegenstanders veel te zwak. Guy Scholliers, Guido De Pelseneer, Katleen Segers, Geert Baetens, Linda Ver- beeck en Clement D'Hondt stonden op de schutterslijst. Juniores: MINERVA - APPELS 8--3 Een betere tegenstander liet Appels geen kans. De bezoe kers waren trouwens zwak in de afwerking, alleen Hilde Hermans en Kristel Goossens konden scoren. (A) uitvoerde. Ook gingen Yves Wauters, Guido Maes en Peter Bleyaert meer in de aanval zodat Lokeren in deze periode toch nog viermaal kon skoren. Guido Maes werkte goed af en was goed voor drie doelpun ten, terwijl Michael Geerts als 'hooker' fungeerde, ver- Met een weerom voltallige in de derde periode probeerde °°k no8 skoorde was de eind- vangen door Scrivens. Jean ploeg reisde Lokeren af naar Lokeren iets te forceren. On- stand 14-8. Vandenbossche (normalerwij- Tielt om er het zeer jonge danks de vele aanvallen kon Ook Geert Hullaert presteerde ze 'center' in het eerste team) team aan te pakken, doch te- men amper tweemaal skoren. 'n deze laatste periode fantas- vervulde de rol van 'scrum- vergeefs. Al kwam Lokeren Hier faalde de aanval en de l'sch werk. Hij stelde zich als half en Vermeulen trok voor via Kris Roets in de eerste afwerking, terwijl de verdedi- een volwaardige verdediger op de gelegenheid het jasje van periode op voorsprong, toch ging de knepen van Tielt te en wist drie doelpunten van de 'full-back' aan zorgde de thuisploeg in deze pakken kreeg en zich wel har- thuisploeg te onderscheppen. Laatstgenoemde had er over- periode nog voor een gelijke der opstelde. De stand werd Zo te zien werd Lokeren pas duidelijk zin in. Reeds na tien skore, 1-1. langs Michael Geerts en Alex echt wakker in de laatste pe- minuten scoorde hij een mooie In de tweede periode ging zo- Vanhove op 9-4 gebracht. riode want dan speelde het try, en, nadat Vande Putte de wel de verdediging als de aan- In de laatste periode moest écht waterpolo, voorsprong had uitgebreid tot val aan het flateren. Enkel Lokeren iets ondernemen om Toch staat Lokeren nog op de 0-10, vergrootte hij het Den- Guido Maes kon Lokeren een een nederlaag te voorkomen, vierde plaats, ermee rekening dermondse puntenaantal nog doelpuntje rijker maken. Ter- Risiko's werden genomen en houdend dat het één wedstrijd eens extra door attent tussen wijl Tielt gretig profiteerde keeper Jean-Pierre Vernest minder heeft gespeeld, de palen te drukken. De Lui- van het zwakke Lokeren, re- stelde zich uitstekend op. Lo- Zaterdag a.s. is Lokeren te kenaars hadden ondertussen gende het doelpunten en werd keren bracht weerom een nieu- gast in Eeklo waar men het zal welgeteld één keer kunnen te- de stand 7-2. opnemen tegen dc lokale ploeg van trainer/speler/coach Johan Van Steenbergen. Het zal daar eveneens een spannende wed strijd worden, daar deze ploeg met gelijke punten op de vijfde plaats prijkt. De wedstrijd vangt aan om 18.30 u. en staat onder leiding van scheidsrech ter M.B. Lennarts. De ploeg: 1. Vernest J.P.; 2. Wauters Yves; 3. Roets Kris (1); 4. Maes Guido (4); 5. Bleyaert Peter; 6. Vertonghen Mark; 7. Vanhove Alex (1); 8. Van Puymbroeck Eddy; 9. Van Damme Maurice, 10. Geerinck Dirk; 11. Hullaert Geert; 12. Geerts Michael (2); 13. De Block Patrick. Klassement: 1. Antwerpen 8; 2. Oostende 8; 3. Tielt 6; 4. Lokeren 2*; 5. Eeklo 2; 6. Wetteren 2*; 7. Menen 2; 8. Dendermonde 0 1 wedstrijd minder ge speeld. (Pb) ZWEMMEN 085- kNTIS LEBBEKE 14-5 verzwakt Lebbeke had verhaal tegen een knap :nd Loko, dat niet eens tot uiterste moest gaan. Bij De laatste wedstrijd van het jaar had D.Z.O. nog drie A- zwemmers bezorgd en daarbij werden door Bart Vercauteren nog enkele klubrekords D ver beterd. Ook Sabrina Van Ex- tergem lukte bij de eendjes een dergelijk exploot. De klub stapte dus blijgezind het nieuwe jaar in en er werd met veel hoop gestart in de eerste distriktswedstrijd in Sint-Niklaas. Filip Chavatte, die de laatste tijd wat stilgevallen leek, ver beterde met vele sekonden zijn beste 200 meter-tijd, maar broer Dominik is duidelijk in gschieten. Aimé Goossens, de Temse-schutter werd ook gehuldigd door de Belgische fgschuttersbond. Ook zijn echtgenote werd in de hulde betrokken (dw) Sabrina Van Extergem werd A-zwemster en pakte twee DZO-klubrekords (v) minder goede doen door ge brek aan doorgedreven trai ning. Hij bleef nog eens steken op 2.12. Wie wel de vruchten plukt van ernstige training is Geert Van Gucht, die zijn 200 meter-tijd op 2.13.5. bracht. Hij verbe terde ook in rugslag en ermee rekening houdend dat dit zijn zwakste slag is, belooft het een zeer fraaie tijd te worden over de 400 meter wisselslag in fe bruari te Lokeren. Sven Vekemans bleef ook op zijn beste tijd, maar de mooi ste prestatie kwam van Bart Vercauteren, die niet alleen de 200 meter goed zwom, maar vooral over de 100 meter rug een zeer mooie 1.11.67 liet afklokken. Bij de meisjes blijft Nathalie Van Hauwe vertrouwen win nen met 2.40 over 200 crawl en ook Sabrina Van Extergem deed het verre van slecht voor een eerste optreden tussen het grote geweld. Zij volgt de spo ren van haar benjamin-ploeg maat Nathalie. De grotere meisjes zwommen ongeveer voor wat ze waard zijn met 2.38 voor Nathalie Portaels, 2.28 voor Ann Ver- mmmen en Heidi De Clercq, 2.31 voor Nancy Van Houwe en ook 2.28 voor Annick De Paepe. Veerle Parijs zwom in haar bekende vloeiende stijl naar 2.21.5 en dit zou een prikkel kunnen betekenen voor een verdere ernstige training. Volgende weck wordt het een konfrontatie over 400 meter en dat is een wedstrijd die de meeste trainers aanspreekt omdat het een belangrijke test is na de wintertraining die toch als basis aangezien wordt voor het hele zomerseizoen. De jaarwisseling biedt ook voor W.Z.K. gunstige per- spektieven. In kompetitiever- band was dat goed voor een eerste zege. De doublures ble ven tot nu toe nog ongeslagen en tenslotte behaalden de da mes van W.Z.K. een onbe twistbare overwinning tegen de kampioenen uit Eupen. Vo rige zaterdag was er veel be langstelling in het stedelijk zwembad van Sint-Niklaas. De klubverantwoordelijken had den overigens met een vooraf geplande nieuwjaarsfuif een bijzondere inspanning gele verd en klaarblijkelijk met sukses. De W.Z.K.-dames dankten daarvoor het eerst en reeds in de eerste time werden dc Eupense kampioenen op een 2-0 achterstand gespeeld. Deze voorsprong werd naar 5- 0 opgetrokken tijdens de twee de time. In het doel van W.Z.K. leverde Kristien De Smet een uitzonderlijke pres tatie. Hij hield de meisjes uit Eupen meermaals van een doelpunt. Tijdens de derde ti me bleef de score, ondanks alle inspanningen, onveran derd en de vierde herneming bracht onvervalst waterpolo- spektakel. Dc kampioenen uit Eupen kwamen nu ook tot sco ren, maar tenslotte wonnen de dames van W.Z.K. met duide lijke 8-4 cijfers. De lokale doelpunten werden aangete kend door Carine Lyssens (3), Marjan De Wolf (2) en Nadine Daelman, Katrijn Beek en Leen Heirbaut elk één. Bij de heren was de wedstrijd tegen de Gentse Zwemvereniging bijzonder attraktief. Het sco reverloop verwees duidelijk in die richting: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2 en dat allemaal tijdens de eerste time. Het vervolg was met dezelfde spanning overgo ten en nadat W.Z.K. een 5-2 voorsprong had veroverd, kwamen de Gentenaars op het einde van de tweede time nog gelijk (6-6). De lokalen, ge steund door een enthousiast publiek, sloegen opnieuw toe in de derde time die met 8-7 winst werd afgesloten. Nadat G.Z.V. andermaal de gelijk maker had besteld, doelde W.Z.K. vier maal na mekaar (12-9). Voldoende voor een eerste zege want met één doel punt kwamen de mannen uit Gent nog amper naderbij. Doelpunten voor W.Z.K.: Nest De Maesschalck (4), J Foubert (3), Franky Lysse (2) en Walter Daelman, S faan Thiébaut en Vincent C vaert elk één. De reservist van W.Z.K. wonnen ook teg. G.Z.V. en aldus staan Waaslanders nog steeds m het maximum der punte Nochtans verliep de wedstri bijzonder spannend en bij h einde van de eerste time stor er een Gentse voorsprong de plank (4-5). Ook de twe volgende hernemingen werdt met bezoekende winst afgesh ten (7-8 en 11-12). Tijdens d laatste time hebben de Was zwemmers het dan geforceert en uiteindelijk werden de Ge ntenaars op achterstand ge speeld (17-14). Scoorden voor W.Z.K.: Piem Bodson (5), Gert Vercauterei (3), Wim Foubert (3), Ber Schietekat (2) en Hem Schelfhout met Alain Duyme- linck, elk één. Technische resultaten: W.Z.K.-dames - Eupen W.Z.K.-heren-G.Z.V. Doublures: W.Z.K-heren-G.Z.V 17-14 Roger Van Laere 8- 4 12-10 BWCL-veldrijden. Jozef Van Isterdael won bij de B's en Marcel De Geest bij de A-renners in Asse.

De Voorpost | 1986 | | pagina 39