I •C I? «EEN BETER RESULTAAT OPKEMZEKE KONDEN WE NIET DROMEN» LEIDER ST.-GILLIS-WAAS KREEG DE BESTE KANSEN mm ZUIDLAAN MAAKT VAN HALF MAANTJE EEN LAATSTE KWARTIER ii idH 40-17.1.1985 - De Voorpost VOORZITTER JEF DE MAERE (ROBUR MOERZEKE): De topper in tweede provinciale tussen leider Robur Moerzeke en het tweede geplaatste Klauwaerts Kemze- ke is op een gelijkspel geëindigd. Hierdoor behoudt Robur Moerzeke ongewijzigd zijn voorsprong op de onmiddellijke achtervolger. Nochtans is er heelwat te doen geweest omtrent een penalty die in het laatste kwartier aan de leider werd toegekend. Langs de kant van Kemzeke oordeelde men de beslis sing van de scheidsrechter al te lichtzinnig en werd met klem geprotesteerd. Voorzitter Jef De Maere zag niet de minste graten in de sanktie. Iedereen heeft gezien dat Frankie De Vos binnen de zone van de waarheid onderuit werd gehaald», zegt de voorzitter van Robur Moerzeke. «Als een scheidsrechter voor een dergelijk vergrijp besluit een strafschop toe te kennen, kun je die beslissing niet aanvechten. Vroeger in de wedstrijd kreeg Kemzeke een elfmetertrap toegekend toen Lelie een tegenstrever nogal hardhandig aanpakte. Ook die beslissing vond ik logisch. Nu kun je natuurlijk lang zeuren over dergelijke voorvallen. Globaal bekeken viel er over de leiding van de scheidsrechter niets aan te merken. Met een puntendeling waren we uiteraard biezonder opgetogen. Ik meen dat het om een logisch resultaat gaat. Tijdens het eerste halfuur waren we ongrijpbaar en dwongen een overwicht af waaruit we een doelpunt hebben gepuurd. In de tweede helft keerden de rollen. Toen was Kemzeke in het offensief en realiseerde een verdiende voorsprong. Dan kwam er dat fameuze penaltygeval. Ik begrijp dat de thuisploeg hierdoor was aangeslagen. Maar recht moet geschieden. Kemzeke, met Jacques Joris (ex-KAVD) als centrale figuur, liet mij een behoorlijke indruk. Wij behouden onze kom- fortabele positie. Het wordt nu aftellen maar de weg (naar de titel?) is nog lang». E.G. ;v VOETBAL EENDRACHT ST.-GILLIS-ST.-GILLIS-WAAS: 0-0 Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Gillis-Waas t doel, maar de Wase doelman redt. (vh) Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Gillis-Waas t twee bezoekende bewakers af te maken (vh) De zeer belangrijke wedstrijd tussen Eendracht St.-Gillis- Dendermonde en St.-Gillis- Waas eindigde op een 0-0 bril- stand. We menen dat beide teams over deze einduitslag kunnen tevreden zijn. Een technisch beter gewapend St.-Gillis-Waas was tijdens de eerste helft beter ingesteld dan de thuisploeg, maar tijdens de laatste tien minuten voor de rust lieten Dauwe en Jean- De plaatselijke De Waegeneer knalt op Marie Engels een paar wen kende kansen links liggen. On der impuls van De Waegeneer en voorstopper De Man zagen we na de kampwisseling een agressiever Eendracht aan het werk en moest doelman De Roos extra uit de startblokken schieten om een kei van Luc De Waegeneer over de deklat te werken. Raoul De Cock weerde zich vooraan als een duivel in een wijwatervat om een gaatje in de bezoekende defensie te vinden, maar kreeg hierbij weinig of geen gelegen heid. Langs de andere kant moest doelman Renaat De Bruyne al zijn klasse aanwenden om een kanjer van Jean-Marie Engels te neutraliseren. Naarmate de tweede helft vorderde kwam toch tot uiting dat het bezoe kend team over sterkere fysi sche krachten beschikte. De druk van St.-Gillis-Waas werd hierdoor zwaarder op de plaat selijke verdediging. Gelukkig voor Eendracht wisten in het centrum van de defensie Pa trick Wets en De Man de be zoekende spitsen tijdig af te grendelen en waren toen de meest opmerkelijke figuren in het plaatselijke team. Globaal beken was St.-Gillis-Waas de meest komplete ploeg, tech nisch vaardiger, maar falend bij het afwerken. Eendracht daarentegen was slordiger bij het aanspelen van de bal, maar dan weer ijzersterk in de afweer. In ieder geval heeft leider St.- Gillis-Waas geen slechte zaak gedaan met dat gelijkspel. Achtervolger Baasrode gooide immers op zijn veld een punt te grabbel, waardoor i van drie punten blijft. Nu zondag Engels en zijn n uit Kallo. Normaal gezi dat geen struikelsteen Eendracht St.-G neemt de verplaatsing J celsior St.-Niklaas waatl machte moet zijn om dj inzet na te streven. Maes van de thuisploeg tracht zich van WETTERS LIEFHEBBERSVOETBAL Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Gillis-Waas dermondenaar De Cock wint dit kopduel vh) BONANZA 0 LAMOT 1 Het zal voor de jongens uit Schellebelle zeer moeilijk wor den om te ontsnappen aan de degradatie. Lamot, ook al geen hoogvlieger, ging beide punten wegkapen bij de rode lantaarn. Het doelpunt viel in de tweede helft langs Frank Van De Vijvere, die scoorde na hoekschop. KA DO 7 CLUB 72 0 De bezoekers namen tijdens de eerste helft het initiatief, maar kwamen niet tot scoren zodat de 0-0 stand op het bord bleef. Na de pauze waren het de lokalen die de grote trom roerden. Ze moesten echter tot tien minuten voor tijd wachten op de openingstreffer via Eddy Van Loo. Twee mi nuten voor inrukken, legde Mare Grillaert de 2-0 eindcij- 'ers vast. T HALF MAANTJE 0 ^UIDLAAN 9 ~ot aan de rust konden de huisspelers met de wind als ondgenoot nog enigszins tandhouden tegen het tech- isch beter Zuidlaan. Pat Van >e Poel had er op de 25e min. vel een openingstreffer inge- nald, maar ondanks een paar cht mooie aanvallen van de eiders, geraakten ze bij de ioffie niet verder dan 0-1. Wat voor de rust zo moeilijk ging, werd daarna zeer eenvoudig. Doelpunten vlogen de thuis- doelman als rijpe appelen om de oren. Eerst kopte Sleeu- waert raak na inzenden van Lammens en even later draai de Roland Van Der Heyden zich voorbij de thuisportier. Een indirekte vrijschop De Cleene-Lammens liet laatstge noemde toe nummer vier op de plank te schieten en een paar minuten later zette Ro land Van Der Heyden gepast zijn hoofd onder een inzenden van alweer Lammens. Sleeu- waert en Lammens scoorden daarna elk nog één keer en Leon De Rouck nam zijn eigen doelman nog tweemaal te grazen. BOSKANT 3 RIVA 8 Riva liep tot 0-4 uit, maar toen kwam de thuisploeg onder im puls van Luc Van Kerckhove tot 3-4 terug. Riva drukte het pedaal weer dieper in en ging gemakkelijk naar een 3-8 over winning. BREUGHEL 5 LAMOT B 2 Lamot startte met windvoor- deel en drukte leider Breughel al dadelijk met de rug tegen de muur. In plaats van hieruit voordeel te halen, kreeg het de kous op de kop. Na 20 minuten hadden Luc De Vrieze en J.P. Van Den Abbeele een dubbele voorsprong op het bord ge counterd en al kon Pierre Van Den Bussche de aansluitings treffer scoren, nog voor de rust de rust zou «Den Breughel» de en Teirlinck de toch wel te was het verschil weer twee overwinning toch enige glans zwaar uitgedrukte zege vast. doelpunten. Ditmaal was Ron- meegeven. Het domineerde ny Teirlinck de afwerker. Na rustig en legde langs De Vrieze BEKER VAN HAMME Verrassende uitslagen voor topploegen! Het is me de speeldag van het jaar wel geweest vorige zaterdag. Vooreerst was er het verlies van leider Meer straat, de krappe zege van mede-leider Hansevelde dat echter virtueel alleenleider wordt, het zwaar verlies van Spiegelken en tenslotte de minieme uitzege van Stille Vrienden. Ongeloofwaardig maar toch: het kon driemaal een gelijkspel geweest zijn in wedstrijden waar de favo rieten toch duidelijk vooropgesteld werden. Hansevelde en Stille Vrienden met de hakken over de sloot, Mee rstraat een koude douche. In de reeks twee stonden de twee leidersploegen tegenover mekaar en daar werd met een gelijkspel besloten. De spanning om de titel neemt gen al bekend, het blijft toch toe. Toch doet Hansevelde een nog knokken voor de overige bijzonder goede zaak... ten ploegen uit de middenmoot die WIELRENNEN koste v Briel verloor immers met de kleinste score bij dat Hanse velde dat nu een flinke stap zet naar de titel, mede doordat Meerstraat bij het bescheiden maar niet ongevaarlijk Klein Zand ging verliezen... even eens met het kleinste verschil. Dat De Leeuwkens het niet moeilijk zouden hebben bij Hamme was vooraf al een uit gemaakte zaak, anders verliep het Spiegelken dat onbegrijpe lijk zware cijfers kreeg op ei gen veld tegen het onder hen gerangschikte Snuffel dat nu sterk komt aandringen om hen voorbij te gaan in de stand. Zijn de twee degradatieploe- Meerstraat én Briel. allen nog bij de top-5 kunnen geraken. De uitslagen: 13' speeldag - reeks 1: Hansevelde - Briel 1-0 Klein Zand - Meerstraat 1-0 Trap Tïvoli - Stille Vrienden 0-1 VK. Hamme - De Leeuwkens 0-2 Spiegelken - Snuffel 1-7 Vlasbloem was vrij! De stand: 1 Hansevelde 12 22 2. Meerstraat 13 22 3. FC Briel 13 16 4. Vlasbloem 12 15 5. Stille Vrienden 12 15 6. Spiegelken 13 12 7. Snuffel 12 11 8. De Leeuwkens 12 11 9. Klein zand 13 10 10. VK. Hamme 12 2 11. TrapTivoli 12 0 In de tweede afdeling blijft Heizijde met 20 p. op kop voor Avo met 19 p. Avo heeft nog wel een wedstrijd in te halen. Ook Kloddczak, door winst op voorlaatste Osmanli, komt nu gelijk met Avo en dus twee virtuele leiders die samen met Heizijde voor de titel en pro motie strijden. Het wordt me daar nog een finale! Deze week bekerwedstrijden, kwartfinales. Avo - Stille Vrienden, Meerstraat - Heizij de, Vlasbloem - Hansevelde en Briel - Klein Zand. Door de zege van Klein Zand tegen Meerstraat wordt de beker wedstrijd van Briel plots geen formaliteit meer maar een ern stige zaak. De bezoekers kun nen zich aan die zege tegen de leiders (die ze onttroonden) optrekken om ook tegen Briel iets te forceren. Volgende week weten we allicht hoe de kansen van Briel staan want op 1 maart zijn de terugwedstrij den voorzien. Plots vier top pers dus in deze bekereind ronde. (Pirre) WALIVO Verwachte uitzege voor Doregem! Siera en Rodeo grote verliezers Met de verplaatsing naar Motoreco was het al zeker dat de twee punten mee naar Boraem zouden komen. De Waas- landers toonden zich echter toch iets vinniger, zodat het geen dubbele cijfers werden, zoals in de heenmatch, toen in het Breeven een 15-0 monsterscore op het bord kwam. Toch nog 5 treffers op het passief van de thuisploeg. Andere uitslagen die de verwachtingen niet haalden waren die van Siera en Rodeo. Zij verloren immers tegen minder goed aangeschreven ploegen. 12. Bristol 13. Motoreco 14. Roma 16 2 Wit/rennen. Johnny De Nul hangt de koersfiels aan de wilgen (c) Leider Milano geraakte met de hakken over de sloot tegen een fel van zich afbijtend Bristol. Kan de titel niet meer uit de handen van de leiders, dan betekent dat niet om vroegtij dig op de lauweren te gaan rusten. Elke tegenstrever wil voor een stunt zorgen en de kampioenen-in-wording klop pen. Hemelaer mocht Siera ontvangen. Het terreinvoor- deel, weerom in slechte staat, speelde in de kaart van Heme laer dat nipt Siera vloerde zo dat Siera nu echt een kruis mag maken over een podiumplaats. Ook op Vivak was het span nend om zien. Rodeo scoorde wel viermaal maar de thuis ploeg toonde zich nog schot- vaardiger met 5 treffers. Een ongewone uitslag toch daar bij Vivak. Puyvelde-Wijnveld was ook een vierpuntentreffen met een niet onlogische thuiszege zodat de bezoekers definitief teruggeslagen worden. Voor de tweede plaats wordt het beslist nog een aangenaam kampioenschap. Een onver wacht verlies voor Nieuw Ma rokko toch tegen Herten Aas als uitschieter. De uitslagen: 19* speeldag - 2' afdeling: N. Marokko - Herten Aas 1-2 Puyvclde - Wijnvcld 2-0 Vivak - Rodeo 5-4 Motoreco - AC, Doregem 1-5 Club 69 - Roma ff. 5-0 Hemelaer - Siera 2-1 Milano - Bristol 2-1 De stand: 1. Milano 2. AC. Doregem 3. Puyvclde 4 Hemelaer 5. Nieuw Marokko 6. Wijnveld 7. Siera 8. Club 69 9. Rodeo 10. Vivak 11. Herten Aas 19 32 20 27 18 26 16 23 17 22 19 20 20 20 19 18 17 18 17 16 18 16 Voor de 16e maal wordt in het Tentoonstellingspark van Brussel een internationaal symposium voor industriële ro bots en een technische ten toonstelling robotoex georga- nizeerd. Deze manifestaties vinden plaats van 29 septem ber tot 2 oktober. Voor meer informatie over dit symposium kan men terecht bij de Interna tionale Jaarbeurs van Brussel, Bclgiëplein te 1020 Brussel (02/478.48.601. Gilfbiljart: De ploeg van Kloksken-A uit Aalst (da) Heden zaterdag, mag Dore gem Vivak ontvangen. Dore gem haalde ginds niet meer i MfdrthuSjfcn zou rolTli OoVbUjtut. E'n geconcentreerde Mare De Kegel van Kloksken (da) goed zijn. Kan men beter?! Topper ook op Molaino dat I naar Puyvclde moet revanche ren. De leiders verloren im mers op Puyvelde met 4-1. En ook de andere wedstrijden zijn toppers die kunnen tellen: Sie ra - Club 69, Herten Aas - Hemelaer en Wijnveld - Nieuw Marokko. Geen gunstige dag voor de pronostiekers dus. Volgende week de uitslagen! (Pirre) Golfbiljart. Constant Van Den Abbeele van Cosmos in aktie (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 40