Dendermonde wil er zo snel mogelijk werk van maken De Trouwe Hond Hamme vierde 35 jarig bestaan V.V.V. Moerzeke heeft plannen ACV werkzoekendenwerking en de kursussen voor werklozen in Dendermonde Dendermondse Kamer voor Koophandel en Nijverheid zet Sabena in de schijnwerper Hamme blikte terug op het voorbije jaar 1985 Regenachtige dagen Wandelzoektocht en Mosselfestijn in Hamme 4 - 17.1.1985 - De Voorpost Een alarmsysteem voor bejaarden en minder-validen In de begroting 1986 van de stad Dendermonde staat een bedrag van 1 miljoen frank CP 700 centrale beschikken over een normaal gaat een voertuig van de ingeschreven voor het aanschaffen van een alarmsysteem voor bejaarden en minder- Na onderzoek is de keuze ge- telefoontoestel, maar nu bij brandweer ter plaatse. De toe validen. De stad zal met dat bedrag de individuele toestellen aankopen, zorgen voor de va"en op de aanschaf van een een ongeval of een plotse on- gang tot de woning is altijd alarmeringscentrale CP700. gesteldheid, een noodoproep mogelijk vermits er in de s centrale en een noodvoeding, instaan voor het onderhoud en voor de administratiekos ten. Voor de verbruiker vallen dan de huurgelden van de toestellen ten laste. Het ligt in de bedoeling van de stad om met de huurgelden die men zal ontvangen, nieuwe zenders aan te kopen, zodanig dat na verloop van tijd heel wat mensen van dit alarmsysteem van een automatische num- In de centrale kan de oproep Dat is een ontvangcentrale kunnen verzenden door een voor het automatisch ontvan- enkele druk op de knop. gen van oproepen afkomstig zullen kunnen gebruik maken. Degelijk systeem een zelfstandige wijze hun le- kleinere gemeenschappen. La ven zouden kunnen verder zet- ter kwam men op de idee om Schepen Hermans die onder ,en- in geval van nood een oranje zijn bevoegdheid de minder- ""«.hjkheden talen te zit- SOS-dnehoek voor het raam ten, moeten zij een beroep te plaatsen. Het was een bie- merkiezer. Dat klinkt mis schien ingewikkeld. Maar ge worden verbroken door de stil te leggen. Maar dat lukkig moet de gebruiker zich betekent dat men ook moet weinig aantrekken van de tech- gaan handelen. Er moeten dan kamer een sleutel beschikbaar is in een daarvoor speciaal voorbehouden kast. Indien het noodzakelijk is wordt door de brandweer de dienst 900 ver wittigd. Gezien de afgedrukte gege- In Groot Hamme zyn er twee V.V.V.'s ofte diensten voa Toerisme, de V.V.V. Hamme en de V.V.V. Moerzeke. Di V.V.V. Moerzeke levert een belangrijke toeristische bij drage in de deelgemeente Moerzeke. Sedert de fusie zyt zy het die zorgen dat by de eindejaarsfeesten het mook Frankische Dorpsplein van Moerzeke een feesteljjk uil- zicht krygt, met de financiële steun van het gemeentebe stuur. nische kant van de zaak. Door het indrukken van een knop op een aantal bewerkingen of handelingen worden gesteld in i de bejaarden heeft, "™T n.hkt kunnen doen wil niet over een nacht ijs gaan. De voorbije maanden is op derden. Fami- zonder eenvoudig systeem, dat tigen. lie, buren of hulpdiensten ko- bovendien spotgoedkoop r.. j" i j- men voor die hulpverlening in hij met enkele deskundigen op - r, svctfLm Er zat een groot nadeel aan: het binnenkomen van velschillende plaatsen in he, ^eet, 8de ïhïèl v^n d" het plaatsen van die droehoek ,q"h ninrmr»n- verwit- was 1,11,1 noch meer een uitno diging voor dieven en inbre kers. Een ander probleem was dat de hulpbehoevende niet weinig problemen schept wat Een driehoek steeds bekwaam was om de de bediening betreft, makke- Het probleem dateert niet van driehoek voor het vensterraam lijk is in onderhoud en haast vandaag. Dat is duidelijk. Het te plaatsen. Er waren nog een geen defekten kent. De inzet is is dan ook normaal dat men in aantal andere systemen in om- van de^ oproepende post met immers veel te belangrijk. De het verleden reeds meerdere loop, maar ook die hadden een wordt afgedrukt op een achtergrond van dit alles is malen heeft geprobeerd er een uiterlijke kentekenen. En dat papierband, samen met de da- het toestel of van een draadlo- een welbepaalde en wel over- ze afstandsbediening, brengt wogen volgorde. Eerst pro- de gebruiker de automatische beert men de oproeper telefo- nummerkiezer in werking. Bij nisch te bereiken. Dat is geen pen en het verwerken ervan, is het belangrijk deze gegevens ook te bewaren. Elke aange sloten oproeppost zal geheel automatisch elke 24 uur land een dergelijke alanncen- V 1 trale gaan bekijken. Hij gaal tannumkane: er van uit dat men een degelijk systeem moet aanschaffen, dat dit alles ervoor te zorgen dat mensenadekwate oplossing aan te ge- laatste is uit den boze. Het met een lichamelijke handi- ven. De rol van de wijkagent, werd dan ook uitkijken cap, bejaarden, zwakkeren in de postbode was toen zeer be- een draadloos alarmsysteem voorbehouden aan bejaarden onze samenleving, toch nog op langrijk en is dat nog steeds in dat via een centrale verloopt. en minder-validen die reeds Samen met zuster Paula wordt vast dat de toch wel stevigt er nu gewerkt aan een studie rustbanken, beschadigd wor over de grafzerken die in de den. Het werk van vandalen Sint-Martinuskerk te vinden die blijkbaar te werk gaan me zijn. Dit is het vervolg op het een hamer of grote stenen boek «De Sint Martinuskerk Soms stelt men vast dat e vfln rfr^nnfn^fnmtJnZT van Moerzeke» en Moerzeke grote gaten gebrand zijn in di binnengekomen oproe- jn Qude prentkaarten Naar dit plastiekbekleding. Ook tijden boek werd de laatste maanden de eindejaarsverlichting word meermaals geinformeerd, er heel wat vernield. Lampet maar de voorraad is uitgeput verdwijnen uit de kerstbomet en zo groeide ook een nieuw of worden stuk geslagen. D< KS,oproep zenden om de wm" f IÏZ Kudt.^™ toeS„ïaoï™ i,erpn,-2 Jozef te bezichtigen waren, ui, toe worden palen van de-be in rusttoestand de tijd weer- met. Indien er geen telefonisch centrale deze testoproep met Omnlwi'11 \r'vv' ^st t, ^gwtjzering beschadigd d geeft, verschijnt het nummer Kon,alt, mogelfk is. dan gaa, danword, door £ES£Z £2, t >^1 de oproepende post. Dat is men een kontaktpersoon in de melding «kiezer... defekt» onmiddellijke buurt verwitti- doorgegeven. Wordt deze mei gen. Die krijgt dan de medede- ding doorgegeven dan wordt ling te horen dat zijn buur eerst telefonisch kontakt opge- alarm heeft gegeven. Hij of zij nomen met de oproeper om te wordt verzocht dadelijk te vragen of het apparaat nog op gaan kijken en indien nodig de het net is aangesloten. Is dat dienst 900 te verwittigen of een wel het geval, dan wordt zo geneesheer op de hoogte te spoedig mogelijk de technische brengen. Indien er echt geen dienst van de stad verwittigd alarm in de centrale, gaat een nummer is weer te vinden op zoemer en op het scherm, dat de fiche van het oproepnum- de start van de hulpverlening. Belangrijk is dat het nummer turn en het uur van de oproep. Deze oproeptoestellen zijn beperkt is in haar financiële dé V.V.V. Moerzeke een be middelen kan men geen dure roep op de goodwill van ieder- folders verspreiden. Toch een om respekt te hebben voa haalt de V.V.V. Moerzeke haar eigendom en het werk da veel respons uit haar gestenci- deze mensen, allemaal vrijwil leerde dokumentatie. Moerze- ligers en idealisten, doen. Zi ke is immers een paradijs voor stellen hun vrije tijd nog gratr de ééndagstoeristen waar fiet- ten dienste van de bevolking ser en wandelaar zich thuis Dit wordt te weinig gewaar voelt. deed en wanneer hun werk dar De V.V.V. onderhoudt ook de nog wordt vernield, dan zot kontaktpersoon te beteiken is. om he, apparaat te vervangen, banken op de Scheldedijken, hef wel eens kunnen gebeur» en de bewegwijzering van de dat zij de moed verliezen. wandelpaden, op haar grond gebied. Regelmatig stellen zij h Het voorbye jaar werd overduidelijk aangetoond hoe belangrijk de kursussen voor werklozen wel zyn. Binnen de ACV werkzoekendenwerking werden een aantal van deze kursussen opgezet en die bleken heel wat sukses te kennen. Niet alleen omdat de deelnemers zo de gelegen heid geboden kregen om iets bij te leren, maar evenzeer omdat het een ideale kans was om met eikaar in kontakt te komen en kunnen praten over de eigen problemen als werkloze. Men heeft verschillende soor ten kursussen. Er zijn de be roepsgerichte kursussen zoals daktylo en Engels, maar er zijn ook de dagdagelijkse vaardig- heidskursussen en een voor beeld daarvan is snit en naad. De voorbije reeks kursussen werd afgesloten medio decem ber van vorig jaar en het totale aanbod was gevarieerd: snit en naad, artistiek atelier, daktylo, van deze kursussen werden ge geven zowel voor beginnelin gen als voor gevorderden en sommige lessenreeksen moes ten wegens een te groot aantal deelnemers ook worden opge splitst. In totaal telde men 150 kursisten die door een 8-tal lesgeefsters werden opgevan gen. Op 20 december werd een afscheidsfeest gegeven. Nieuwe lessenreeks Belangrijker nog dan alles wat voorbij is, mag men het feit noemen dat er half februari een nieuwe lessenreeks van start gaat. Men werkt momen teel aan de samenstelling van het kursuspakket. Wie meer kan zich steeds wenden tot de ACV werkzoekendenwerking, Oude Vest 126 te Dendermon de (052/22.04.00). Er bestaat al geruime tijd ook een «Doppersgazetteken», waarin de werkzoekendenwer king een heleboel informatie brengt over de werkloosheids reglementering. Men vindt daarin telkens ook een doku- mentatiefiche waarop telkens een punt uit deze nogal inge wikkelde reglementering wordt toegelicht. Het Dop persgazetteken is verkrijgbaar aan elk stempellokaal van het arrondissement Dender monde. De werkzoekendenwerking van het ACV organizeert ook, in samenwerking met het plaatselijk sekretariaat en met de werkloosheidsdienst in ver schillende gemeenten regelma tig informatienamiddagen over de problematiek van de werk lozen. Schoolverlaters Op woensdag 29 januari die nen de schoolverlaters die ou- <W "i" Jut. 18 «oer do eerste maal naar de stempel- kontrole te gaan indien ze niet aan de slag zijn. Voor de schoolverlaters uit de gemeen ten Dendermonde, Hamme, Waasmunster, Lebbeke en Buggenhout wil dat zeggen dat ze zich moeten aanmelden bij de RVA op de Geldroplaan te Dendermonde. Maar vooraleer men zich bij de RVA gaat aanbieden, moet men zijn dossier in orde laten brengen bij de vakbond. Voor het ACV kan dit in de gewes telijke sekretariaten: Sociaal Centrum Oude Vest 126 te Dendermonde; Katolieke Kring, Sint-Ursmarusstraat te Baasrode; Kerkstraat 127 te Buggenhout; Ons huis, Leo Duboisstraat 23 te Lebbeke; Kapellestraat 1 te Hamme; Katolieke Kring, Rivierstraat 4a te Waasmunster; Gilden huis, Margote te Wichelen; Gildenhuis, Kloosterstraat 12 te Zele en Parochiehuis, Dorp 33 te Berlare. Je moet je iden titeitskaart, trouwboekje van je ouders, schoolbewijzen en de gele kaart van de RVA een rode stempelkaart en daar mee kan je dan je eerste stem pel in ontvangst gaan nemen. Vanaf donderdag 30 januari moet men dan in de gemeente waar men woonachtig is gaan stempelen, op het uur dat vooraf is aangeduid Op dinsdag 28 januari spreekt de heer Carlos Van Rafelghem, voorzitter van Sabena tijdens een zakenlunch door de Dendermondse Kamer voor Koophandel en Nijverheid georganizeerd in het restaurant 't Riddershof te Hamme-Sint-Anna over «Sabena, een vennootschap die opnieuw werd geboren». De heer Van Rafelghem kwam recent nog in het nieuws toen hij enkele voorstelde om Sabe na te privatizeren. Volgens hem is dat niet eens een toe komstdroom, maar een plan dat op zeer korte termijn bin nen het haalbare is. De Sabe- navoorzitter meent dat dit zelfs binnen het half jaar zou kunnen. Wie aan deze zakenlunch wenst deel te nemen, kan in schrijven bij de Dendermond se Kamer voor Koophandel en Nijverheid, t.a.v. de heer K. Uyttersprot, direkteur, Grote Markt 1, Stadhuis, te 9330 Dendermonde (052-21.47.13). Het aperitief wordt aangebo den om 12.00 uur en de lunch vangt aan om 12.30 uur. Men doet er goed aan zo snel moge lijk in te schrijven en ook het aantal personen te vermelden dat aan de lunch zal deel nemen. De Dendermondse Kamer voor Koophandel en Nijver heid organizeert ook een semi narie met als onderwerp «Douane en douanedokumen- ten». Het gaat om een lessen reeks van zes avonden. De eerste les heeft plaats op 11 februari en behandelt het ta rief van de invoerrechten. Les gever is de heer P. Huygens, adjunkt adviseur. Op 13 fe bruari volgt de tweede les die zal handelen over kontingen- ten en vergunningen en wordt gegeven door de hoofdkontro- leur, de heer E. Vanheusden. Op 18 februari volgt dan de derde les. De heer F Piron hoofdkontroleur, zal spreken over de douanetechniek en het enig dokument. De heer I. Goossens, hoofdkontroleur zal te gast zijn op 20 februari en 25 februari. De eerste keer han delt hij over de btw bij in- en uitvoer en de tweede keer over de ekonomische douaneregi mes. Tenslotte is er nog op 27 februari een les over alle doku- menten en certifikaten. Lesge vers zijn dan de heren Piron en Huygens. De lessen zullen plaatsvinden in de raadszaal van het Ge meentehuis van Zele en begin nen om 19.00 uur. Het einde is telkens voorzien om 22.00 uur. De bedoeling is de deelnemers op een praktische en didakti- sche wijze wegwijs te maken in de komplekse materie van douane en aksijnsen. Men richt zich in hoofdzaak tot de bedrijfsleiders uit de kleine en middel-grote ondernemingen, tot import- en exportverant woordelijken, boekhouders, verantwoordelijken voor expe ditie- en transportbedrijven en tot iedereen die op een of andere wijze te maken heeft met de in- en uitvoer en dus ook met de douane. Aan de deelnemers wordt na afloop van de kursus een getuigschrift overhandigd. Inschrijvingen en inlichtingen kunnen genomen worden bij de Kamer voor Koophandel van het arrondissement Den dermonde, Stadhuis, Grote Markt 1 te 9330 Dendermonde (052-21.31.65 of 21.47.13 en vragen naar K. Uyttersprot of P Poppe). Informatie-voormiddag voor werkloze schoolverlaters in Dendermonde Op donderdag 23 januari om 10 uur organiseert de ACV werkzoekendewerking in samenwerking met KAJ, VKAJ en ACV jongeren in het Sociaal Centrum aan de Oude Vest 166 te Dendermonde een informatievoormiddag voor alle schoolverlaters die op 29 januari bij de RVA hun eerste stempel moeten gaan halen. Met deze informatie- voormiddag wil men de jongeren een stukje wegwijs maken in de werkloosheidsreglementerig Een verant woordelijke van de werkloosheidsdienst zal er informatie geven en antwoorden op de vragen in verband met de werkloosheidsreglementen Zangavond Davidsfonds Dendermonde Dinsdag 21 januari om 20.00 uur organizeert het Davids fonds van Dendermonde in het stadhuis zijn jaarlijkse zangavond. De algemene leiding is in handen van E.H. Walter De Beer en het thema van de avond luidt: «Van Nieuwjaarke-zoete tot Vastenavond». Aan deze avond verlenen een aantal koren hun medewerking: Sint-Jozefs koor Keur en Sine Nomine uit Lebbeke onder leiding van Mare Goossens, het Sint-Lutgardiskoor uit Grembergen onder leiding van José Van Overstraeten en het Sint- Gregoriuskoor van Dendermonde onder leiding van Mar cel Defleur. Mare Goossens zorgt voor de pianobegelei- De Hondenclub De Trouwe Hond is een begrip geworden heid. Sekretaris Van Boven, in het Hamse sportleven. Deze club vierde zaterdag haar die bezig is met opzoekingen 35-jarig bestaan en kreeg ter dezer gelegenheid het bezoek over de geschiedenis van de van de Schepen van de sport en de voorzitter van de cl"b en herover een brochure sportraad. Deze jubileumviering is tevens een ideaal .Ult^eve°' f°rgt 53111611 mct ogenblik om eens terug te blikken op het wel en wee van deze dub, die met haar 104 werkende leden éen van de „ert zich nog de namen van de grootste is in het Waasland. eerste aanvaismannen: René Vlaminck, Frangois Ruys en In een bomvolle ontvangstzaal Moerheide. Samen met enkele René D'Hauwe. In 1983 kon van de chalet van de Trouwe vrienden organiseerde hij de de club een terrein bemachti- Hond, verwelkomde de voor- hondenafrichting. Tot in 1968 gen in de Veldstraat waar een zitter van de jubilerende club bleef deze club werken op een mooie chalet werd gebouwd. Jos De Loose de schepen Paul kleinere basis, maar toen men Het ledenaantal bereikte de Van de Casteele en de Voor- in dat jaar verhuisde naar de kaap van honderd, zitter van de sportraad, Albert Vlierkouter, werd ook het be- Pieters en dankte hen voor de stuur volledig vernieuwd. TRAININGEN interesse. Slechts enkele pioniers bleven De Trouwe Hond is een goed De schepen van de sport felici- over. Het ledenaantal groeide eestruktureerdc cluh ciue teerde de clubleden en Uc le- nun on in 1974 werd Jos De donderdagavond vanaf 19 uur, den met deze viering. Hij Loose verkozen tot voorzitter, de zaterdagnamiddag vanaf 14 prees de inzet en het doorzet- Het is vooral onder zijn impuls uur en de zondagmorgen vanaf tingsvermogen van het be- en bijgestaan door zijn dyna- 10 uur hebben de trainingen stuur. «U kunt er gerust nog 35 mische sekretaris-hondenken- plaats. Alle honden zijn wei jaar bijdoen», zegde de sche- ner Willy Van Boven, dat De kom. Er zijn drie groepen A, pen, die er ook op wees dat er Trouwe Hond een voorname B en C. De beginners starten klachten gekomen zijn van de plaats wist te bemachtigen in in groep C. De besten, die buren omtrent de terreinen de hondenafrichting. De club werken voor het club'kam- van de Trouwe Hond. «Ik bleef tot één van de laatsten in pioenschap staan in groep A. hoop dat dit in der minne kan Vlaanderen trouw aan hon- Men leert er de honden ge- geregeld worden», zegde de dcnafrichting. Maar uiteinde- hoorzaamheid aan, zoals wan- Schepen, die zich ook inzet lijk moesten ook zij zwichten delen aan de leiband, weigeren voor het bekomen van de aan- voor de overmacht en over- van aangeboden lokaas, de sluiting van de Trouwe Hond schakelen naar gehoorzaam- standen, samenwerking hond bij Sint Hubertus, waarrond enkele moeilijkheden gerezen zijn. «Ik heb echter goede hoop op een positief resultaat» zegde hij, «met een beetje goe de wil van iedereen zal De Trouwe Hond, de oudste club die in Hamme gevestigd is, wellicht kunnen aansluiten». Voorzitter Pieters verwees naar de gestelde kandidatuur van De Trouwe Hond voor de prijs van sportverdienste '85. «Toen ik met verlof was aan de zee, heb ik eens een honden wedstrijd gevolgd. Hij beloofde de kandidatuur van «De Trouwe Hond» te zullen verdedigen binnen de sportraad. De clubleiding zou het behalen van de titel Sportverdienste '85 zien als een bekroning op het werk. Reeds driemaal eindigden zij op de tweede plaats. GESCHIEDENIS In 1951 werd De Trouwe Hond gesticht door Roger Van den Eynde, een herbergier uit de Hamme. De hondenvereniging «De Trouwe Hondvierde haar 35-jarig bestaan (vh). en mens. De Trouwe Hond heeft bekwame instrukteun: Herman Minnebo, Guido Vai Praet, Franki en Cyriel Huyle- broeck en Danny Cool en ooi voorzitter Jos De Loose steela een handje toe. Wie lid wil worden, betaalt 500 F per jaar, verzekering en feestmaal inbegrepen. In '78 organizeerde men het kam pioenschap van België, africh ting. Dit was een topper, ver telt de sekretaris. Achter (k chalet troffen wij een veertig tal hondenhokken aan. Deze worden regelmatig gereinigd en ontsmet. Er is ook een goede samenwerking met de dierenbescherming. Ai en tc*. komt er wel een hond bij de club terecht, tot men voor hem een bestemming heeft ge vonden. Bestuur: Jos De Loose, voor zitter, Roger Van Boxelaere, ere-voorzitter en materiaal- meester, Paul Van Goethem oI voorzitter, Willy Van Boven, sekretaris, André De Loose, feestmeester en Leopold Adriaensscns en Luc Braem, kommissarissen. BD Onze weersverwachting Het weer blijft zeer wisselvallig wegens het geregeld doortrekken van regenzones die soms vrij aktief kunnen zijn. De wat koudere lucht die sedert woensdag over ons land is gestroomd, wordt vandaag vrijdag geleidelijk door zachtere lucht vervangen. Op de nadering van een regen zone die de voorste begrenzing van die zachtere lucht vormt, neemt de bewolking van het westen uit geleidelijk toe en krijgen we regen. Mogelijk kan die regen tijdelijk door wat natte sneeuw worden voorafgegaan. De zuidwes tenwind wakkert aan tot vrij krachtig en krachtig aan de kust. Daarbij lopen de temperaturen langzaam op tot 5 a 6°. Zaterdag blijft het betrokken en regenachtig met vrij veel wind en temperaturen van ongeveer 9°. Zondag kunnen enkele opklaringen voorkomen naast buien en een tempe ratuur van ongeveer 7°. De eerste dagen van volgende week blijft het regenachtig en vrij zacht voor de tijd van het jaar. Volgens het computercentrum in het Duitse Offenbach is er voorlopig geen echt winterweer in het vooruitzicht. (EG) Uit het jaarverslag 1985 van de gemeente Hamme blijkt dat het een druk jaar was voor de gemeentediensten. In dit verzorgd boek, krijgt men een overzicht over de toestand van de gemeente en haar bevolking. Het bevolkingscyfer ging met 45 eenheden omhoog tegenover in 1984. En qua dienstverlening heeft men in Hamme zeker niet te klagen. diend voor het bekomen van gemeentelijke materiële hulp. Hiervoor had men 8325 m na dar nodig, 323 vlaggen en mas ten werden uitgeleend, 124 tentoonstellingspanelen, 280 tafels, 1740 stoelen, 9 maal werd de tribune opgetimmerd, 653 podiumbakken werden af geleverd, en 11 keer werd de gemeentelijke kiosk geplaatst. Ook op het gebied van het leefmilieu wordt er in Hamme heel wat gepresteerd. Er staan in Groot Hamme, 2 oliecontai ners, één in Hamme (Twee- burggenplein) en één in Moer zeke (Kasteellaan) en 8 glas containers (één op elke wijk). Wie met zijn afval geen blijf weet, kan steeds telefonisch kontakt opnemen met het ge- meentemagzijn in de Bunt- straat (052/47.27.27). Vorig jaar haalde men 5720 ton huis vuil op. Er waren 722 ophaal- beurtcn van groot vuil en er BEVOLKING Op 31 december 1985 telde men in Hamme, 22803 inwo ners, 45 meer dan eind 84. In 1981 kende Hamme een forse terugval van zijn inwonersaan tal. Sindsdien, ging het echter in opgaande lijn. Het voorbije jaar waren er 240 geboorten, waarvan 163 in Hamme. 239 inwoners overleden, waarvan 176 in Hamme In 1985 was er een drukke migrantenbeweging. Er waren 462 inwijkelingen, en 428 in woners verlieten Hamme, om andere oorden op te zoeken. Op de technische dienst kwa men 325 bouwaanvragen bin nen. Er werden 64 nieuwe wo ningen gebouwd, en 15 krotten gesloopt. Er waren 38 gouden diamanten bruiloften. DIENSTVERLENING In 1985 werden er voor 242 aktiviteiten aanvragen inge- werden 101 ontstoppingen ge daan van rioleringen Ook de gemeentelijke biblio- teek kende een groei. Bijna 3000 inwoners hebben een lid- kaart van de biblioteek. Er werden 137.000 boeken uitge leend, waarvan 36.000 romans en 43.000 non-fiction. In de gemeentelijke biblioteek staan 30.877 boeken. De brandweer moest 22 kee uitrukken voor branden ii 1985. Er werden 50 wespen nesten verdelgd en 52-TV an tennes verwijderd. Zij moes! ten 5 keer tussenkomen vooj wateroverlast en kelders leeg pompen. Op zaterdag 25 januari organi seren de Rijksscholen van Hamme, hun derde wandel- zoektocht en mosselfestijn. De bedoeling is opnieuw om er een gezellige wandeling van te maken met ouders, kinderen en familieleden. Daarom werd de afstand beperkt tot 8 km, met vertrek en aankomst in de wijkschool, Pater Vcrtcntcn- straat. Er zijn mooie prijzen voorzien voor: de winnaars, boven en onder de 13 jaar en het gezin met de meeste deel nemers. Verder zijn er tiental len troostprijzen te winnen. In de Pater Vertentenstra* kunt U nadien, vanaf 16.30 genieten van een uniek mossel festijn met frieten of bruï brood of koninginnehapjd met frieten en dit alles aan d< prijs van 200F, kinderen bet» len 140 F. Inschrijven vóór 18 januari, o[j het sekretariaat van de RMS Loystraat 70 te 9160 Hamme] telefoon nr. 052/47.72.20. Mei kan deelnemen aan de wande ling en het mosselfestijn, d aan één van beiden.

De Voorpost | 1986 | | pagina 4