Kollektorenwerken langs Lebbeekse Dendermondsesteenweg: aanmodderen troef!! Bruynooghe ontfutselt Meerhof zege in ekstra-times Wielewaal 's Heerenbosch naar de Westhoek Lebbeeks bevolkingsaantal neemt gestadig af ATB wint eerste schiftingsavond, VAL naar herkansingen. De Voorpost - 17.1.1985 - 5 een beetje goede wil - het 'enomeen zich verder dan telt Lebbei opvullen van de kuilen in het jaar n»et eens meer 17.000 inwoners. asfalten wegdek bv. - en bet Op 1 januari 1978, moment gemeen installeren van verkeerslichten waarop voor het eerst het to- daaraaa Middenstandszaken halen tot tachtig procent minder omzet «Amateuristisch», «kunst- en vliegwerk», «onverantwoord», «hemeltergend» noteerden we vry frekwent uit de mond van de bewoners van de Lebbeekse Dendermondsesteen weg, toen we daar vorig weekend informeerden naar hun mening omtrent de verkeerssituatie waarmee ze sinds een paar maanden, ingevolge de uitvoering van de kollektorenwerken, gekonfronteerd worden. We peilden daarbij ook naar de financiële gevolgen voor de middenstandszaken langs de straat en staken ook ons licht op by de gewone burger, die soms genoodzaakt wordt - met het doel zyn eigendom te beschermen - zyn woning als het ware te barrikaderen met houtplanken en plastiekfolie. En dagdagelyks overigens flink uit de doppen moet kijken by het verlaten van zyn woonst. Een met modderspatten «getooide» bydrage ^HEgSg Intcrburo, heeft het over eenl aanzienlijke daling van het B verkoopscijfer. Wie een foto- ■jBjjggj kopie wil, ploetert niet door de modder of heeft er geen be- Sinte Ceciliakwis Appels Kgj keuring voor over. de loop van de voorbije november- maand werd een petitie ter Lebbeke. Een grote ellende, zo zeggen de mensen van Lebbeke die zich vooral kwaad ondertekening aan de midden- bloed zetten omdat zovele autobestuurders hun hielen vegen aan de verkeersreglementen standers aangeboden en ach- (G. Breckx). teraf aan het gemeentebestuur Sportkwis Vlinders-Buggenhout Nadat de ploeg rond Kerst ook al de Hofstaadse sportkwis had gewonnen hebben de specialisten van Bruynooghe-Brugge ook het sportkwisgebeuren van Buggenhout beheerst. Makkelyk ging het echter niet want titelverdediger Meerhof uit Willebroek kwam op de tweede avond op gelyke hoogte en by komende vragen waren nodig om de twee tenoren uit elkaar te houden. Meerhof voelde zich trouwens benadeeld, misschien niet ten onrechte, toen één van die bijkomende vragen werd geannuleerd. Ondertussen blijkt toch overduidelijk dat sportkwissen alleen kunnen gewonnen worden door ploegen die er echt hun specialiteit van maken. Bruynooghe staat daarvoor model. Bruynooghe begon de tweede avond met drie punten voor sprong op Jonox en vijf op Meerhof. De andere ploegen gaf men geen kans meer. Tiem-Schoonaarde echter zorgde bijna voor de verras sing want de ploeg won over tuigend de tweede avond en kwam daarmee slechts enkele puntjes tekort. Tiem begon sterk, net als Volgend Jaar Beter en Meerhof. Na de eer ste tien vragen, met tennissters Connoly en Court, met veldlo- pers Gees en De Ruddere, met de Russische atleet Onishcnko cn met de Buggcnhoutsc ama teur Mark Van Nuffel hingen die drie ploegen met het mak- simum der punten op kop. Tien vragen verder bleef alleen Tiem over want de anderen schoven uit in de 'super G- slalom' of over de 'bully' uit het hockey. Tiem op kop, Ze veneken op de tweede plaats. Bruynooghe en Meerhof lieten elkaar niet los en na dertig vragen vond men de twee titel kandidaten op de tweede en derde plaats met slechts één puntje gescheiden. Toen al was het duidelijk dat Jonox- Dendermonde niet meer voor de eerste plaats in aanmerking kwam. De vragen bleven moeilijk maar aangenaam. Afwisselend met bievoorbeeld hoogsprin ger Ewry (1900-1908), met ka no als grondlegger van het ju do, met Broc Glover als hard cross vedette. Bij de pauze hield Tiem de leiding (70 p.) maar Bruynoo ghe (68 p.) zag daar toch geen gevaar in. Meerhof zat met 67 punten op de derde plaats. Tijdens de pauze werd met een tombpla de klubkas van het organiserende Vlinders-Bug genhout gespijsd en Jozef 'Bill' Van Gucht had gezorgd voor een massa prijzen. Daarna werd het echter weer ernst. Spanning troef trouwens want Tiem leek zijn ruime achter stand van dertien punten toch te kunnen goedmaken en Meerhof Willebroek" sprong voorbij Bruynooghe. Niemand haalde de Franse Graaf De Gribaldy van het diascherm en weinigen herinnerden zich de suksesreeks van Walter Gode- froot of het vroegere zwem- wondertje Patricia Stroobant. Na zestig vragen had Meerhof zijn drie punten achterstand van de eerste avond goedge maakt en toen steeg de tempe ratuur in feestzaal De Vlinder enkele graden. Meerhof maak te zich kwaad over een vraag uit het damesvoetbal maar de Kleinbrabanders konden hun gelijk niet bewijzen. De ultraloop van Moortgat, de Sovjetski Sport als grootste sportkrant, met nog tien vra gen te gaan had Meerhof in de totaalstand vier punten voor sprong gepakt. Tiem bleef op kop in de avondrangschikking maar niemand hechtte daar echt veel belang aan. In de laatste reeks van tien vragen ging Meerhof dan toch in de fout met motocrosser Arbe- kov, met de Hamilton-Rusell- cup in het schaken en het tum bling op de trampoline. Het duurde toen even voor presentator George Eraly hel moeilijke woord exaequo liet vallen. Meerhof verwees nog eens naar de gewraakte voet- balvraag maar de beslissende vragen lagen klaar. De finale om het voetbal W.K. junioren ging inderdaad tussen Nigeria en West-Duitsland, Hocrine bij de mannen en Akkerman bij de vrouwen sprongen als eersten over de twee meter, maar dan... hoeveel stokjes zijn er nodig om een criquet doeltje te bouwen, vier of vijf. Meerhof zat met vier op de zelfde hoogte als de vragen stellers dusNeen, zei Bruy nooghe, en ze grabbelden naar een boek uit de prijzenhoek waarin inderdaad vijf stokjes nodig bleken. De vraag werd geannuleerd en Meerhof vond zich voor de tweede maal be nadeeld. Na wat duw- en trek- werk kon de volgende vraag. De Belgische kampioen sabel is... Renaudiere. In Brugge hebben ze misschien een res taurant met die naam... Feit is dat Bruynooghe ermee de kwis won. Niet onverdiend natuur lijk maar het is wel spijtig dat zo een prachtkwis op zo'n ma nier moet beslist worden. «Het is allemaal niet zo makkelijk» zuchtte den Bill. Daarover was iedereen het wel eens. De einduitslag 1. Bruynooghe 268 p., 2. Mee rhof 268 p., 3. Tiem 263 p., 4 Jonox 259 p., 5. Fiasco 257 p., 6. Zeveneken 247 p.. 7. V.J.B 231 p., 8. Handbal Gent 201 p.. 9. KNOK 185 p., 10. Har ris-team 178 p.. 11. Davids- fonds Malderen 173 p., 12. TC Derby 171 p., 13. KWB Over- mere 163 p., 14. ATB 141 p.. 15. Llam 119 p., i„. Carries 116 p., 17. Zalmkes 109 p., 18. Supplement 107 p., 19. Onnef- retters 106 p., 20. Rokso 86 p., 21. Nihil 77 p.. 22. Robuco 47 p. Hugo Aerts Het degressieve puntensysteem in de Appelse kwisklassie- ker van muziekvereniging Sinte-Cecilia zorgde in het verleden al voor verrassingen in de kwiswereld. Deze keer was het VAL-Buggenhout dat door het, door betere kwisploegen gevreesde, systeem de nek werd omgedraaid. De ploeg van Georges Eraly, in de streek zowat de ploeg met het zwaarste palmares, werd naar de herkansingen verwezen. Of men er in Buggenhout de nogal wat kleppers in het slaap zal voor laten valt na- strijdperk: Jonogroots, win- tuurlijk te betwijfelen en het leek zelfs dat de ontgoocheling bij Ossenboek, de vrijgezellen- ploeg van Bob Spitael, nog groter was. Ossenboek. aan vankelijk biezonder goed op dreef, kwam door een gemiste joker net twee punten te kort om zich rechtstreeks voor de finale te plaatsen. Willy Verleysen had het voor de pauze niet al te moeilijk gemaakt want alleen de samo- jeeshore en de wetenschappe lijke prospektie zorgden voor veel puntengewin. Meerhof was het gelukkigst met de jo- kcrinzet: de eerste interland van Ludo Coeck bracht in een klap 25 punten op. Voor de mannen van Klein-Brabant stond de deur naar de finale al serieus open. Na de pauze werd het lastiger met Laura uit de T.V.-reeks Piza, dartspeler Wilson, de fo to van Anton Pieck en de Aus tralische dollar brachten nogal wat punten op voor de sterkere kwisploegen. ATB en Fiasco haalden ook veel met de uit vinder van de trolleybus Sie mens. Vooral het Hofstaadse Fiasco redde er zijn finalep laats mee. ATB won vrij makkelijk de eerste schiftingsavond en sa men met de ploeg van Pierre Caudron gaan ook Wodeisme- doade. Fiasco, Meerhof, ploeg X, Tora Tora, Asdammen en Banzai al zeker naar de finale van 1 februari. Zaterdag 18 januari wordt, op nieuw in zaal Half-Af te Ap pels, de tweede schiftingsa vond gekwist. De spanning en misschien de verrassingen kun nen danvnog groter worden. Op de tweede avond komen naar in 1985, Volgend Jaar Beter. Aquila en KNOK. Wie van hen wordt in de situatie van VAL gedrumd? De uitslag van de eerste schif ting 1. ATB 148 p., 2. Wodeisme- doade 130 p., 3. Fiasco 119 p., 4, Meerhof 116 p., 5. X 106 p., 6. Tora Tora 102 p., 7. Asdam men 102 p., 8. Banzai 101 p., 9. Crescendo 101 p., 10. Os senboek 100 p., 11. VAL 97 p., 12. Alles of niets 95 p., 13. Club 79 89 p., 14. Kaaimannen 88 p., 15. Juventus 81 p., 16. Kwistet 76 p., 17. Zwammen 73 p., 18. Rossers 72 p., 19. Fenix 65 p., 20. Dubbelspel 57 p., 21. Geel Gevaar 52 p., 22. Dhermannen 46 p. Op zaterdag 1 februari a.s. brengt de Wielewaal, afdeling 's Heerenbosch, een geleid bezoek aan de Westhoek. Met de autobus doorkruisen de deelnemers het Westvlaamse polderlandschap en wordt een bezoek gebracht aan de uitgesproken natuurgebieden van het zuidelijk deel van West-Vlaanderen De tocht begint bij een kleine eenden, vooral smient, pijl bijrivier van de IJzer, de staart en wintertaling. Ook Handzame, tussen de dorpjes prooivogels als de buizerd, de Vladslo en Werken. Bij koud sperwer en de bruine kieken- weer pleisteren hier de ganzen dief overwinteren er. uit het noorden. Hun winter- In de Blankaart situeert zich voedselgebieden in Nederland ook een broedkolonie van 120 liggen bevroren en zij zakken koppels blauwe reigers, af naar de Westvlaamse pol- Via de Blankaart begeeft men ders. zich richting Stuivekenskerke, De IJzervlakte, ter hoogte van waar het reservaat Viconia- Diksmuide, heeft doorheen de kleiputten ligt. Een 22 ha groot eeuwen verschillende natuur- terrein van ondiepe plassen, gebieden doen ontstaan. De die ontstaan zijn "door ontgin- rechteroever werd nooit inge- ning van steenbakkersklei. De dijkt, zodat uitgestrekte omringende polders en de broekgebieden in de polders boomrijke Vicogne-hoeve vor- overbleven. Eén van die gebie- men samen met het»reservaat den is de Blankaart, een 80ha een landschappelijk geheel, groot natuurreservaat. Cen- Ook hier worden regelmatig traal ligt een 50ha grote vijver, blauwe en bruine kiekendief De plas is ondiep en bezit gesignaleerd, grillige oevers omgeven door Ter hoogte van Nieuwpoort, uitgestrekte rietvelden. De waar de IJzer in de Noordzee kasteelvijver wordt eveneens uitmondt, ligt op de rechteroe- als reservaat beheerd en in dé ver van de rivier een smalle ijskelder van het kasteel is een schorre- en slikkezoom. het 10 vlcermuizenreservaat inge- ha groot reservaat «De IJzer- richt. monding». Overigens de enige Rietkraag en waterplanten zijn zoutwaterkreek in België. Het enorm rijk aan variatie. In de gebied trekt zeer veel waadvo- wintermaanden is het reser- gels aan: plevieren, scholek- vaat vooral bekend om zijn sters, tureluur, wulp en berg- pleisterplaats van duizenden eenden. Een bezoek aan de Westhoek zou niet volledig zijn, zonder het duinreservaat De West hoek zelf te bezoeken. Dit 340 ha groot duinenkompleks met een brede, zwakglooiende hel ling, strekt zich uit tussen De Panne en de Franse grens. In het duinstruweel tiert een ster ke begroeiing van duindoorn, wiens bessen een wintervoed- selvoorraad vormen voor de lijsterachtigen. Omwille van de wisselende waterstand en hoogteverschillen zijn verschil lende plantengemeenschappen aanwezig, die het kompleks tot een gevarieerd landschap maken. Deze tocht naar de Westhoek gaat door op zaterdag 1 fe bruari. Vertrek te 7.30 u. aan Opdorp-kerk, te 7.35 u. aan Buggenhout-station en te 7.40 u. aan Opstal-kerk. De deelne mers voorzien zich best van laarzen, een verrekijker, picknick (2x) en een vogelgids. Zich inschrijven kan via het nummer 441-6154139-25 van Wielewaal 's Heerenbosch. Ravestraat 79, Buggenhout. Volwassenen betalen 300 F, kinderen 250 F. Iedereen is welkom, ook niet-ledcn. (pvr) een volleerde politieagent de aankomende voertuigen laatst- av PgKfc-38ü. genoemde 'straat willen in- Cs a sturen... 1 1 r Ze hebben het nog bij het recht eind ook, want mocht iedereen de aangebrachte ver- Lebbeke. Er staan nochtans borden in overvloed die de weggebruikers duidelijk maken keerssignalisatie volgen, er dat ze de omlegging moeten volgen, (arch.) zouden zich heel wat minder problemen stellen. Om de chauffeurs echter in goede ba- van de huidige regeling - het is put droogzette. De Lebbeekse van de werken een verslag om- nen te leiden, was van in den niet prettig wanneer mensen je brandweer heeft ons toen uit trent de staat van mijn woning beginne een duidelijk zichtba- doen halt houden, omdat ze de problemen geholpen en door een expert laten opstel- re en niet tot twijfel aanzetten- menen dat je een spookrijder toen de pompverrichtingen len. Dat verslag werd aan het de signalisatie vereist. En moet bent - vindt hij het nog zo'n achter de rug lagen, geraakten gemeentebestuur overge- bovenop, frekwent politietoe- slechte regeling niet. Het toe- ook onze problemen van de maakt. Eens de werken vol- zicht uitgeoefend worden. Een zicht lijkt hem echter onvol- baan. Eén van de bewoners tooid zijn. zal een nieuw ver- gekoórdineerd toezicht boven- doende. De begeleiding ont- van de Dendermondsesteen- slag opgesteld worden. En dan dien, zodat geen gevaar ont- breekt. Organisatorisch kan weg die zijn gevel tegen het zal ik. wanneer schade vastge- staat van met twee maten en werkelijk van een ramp wor- opspattende water en slijk, steld wordt, hiervoor vergoe- twee gewichten te gaan den gesproken. door middel van houten platen ding eisen. Laten we boven werken. Anders ligt het voor Vondel- en plastiek beveiligd heeft, is dien hopen dat de winter niet Begin van deze week leek ons molen, een bedrijf dat flink de h. P. Bosman. Zijn oordeel: opnieuw toeslaat en de werken het toezicht overigens ver- Lebbeke Sommige mensen hebben hun voorgevels met wat vrachtwagens de Dender- De mensen langs deze zijde zo vlug mogelijk beëindigd n«- allerlei zaken a,gesckermd ,eSen de opspaaende modder ^SSSSSL hST ver" Tg S?SStSp. - me„e„ «ij - zowa, Feiten en meningen (G. Breckx). welkomt. Het bedrijf kreeg de regeling. Ze kunnen niet iedereen die bij de kollekto- Dat bovengeschetste verkeers- duidelijk: in geheel die rege- bezorgd. De vraag van de han- overigens de toelating van de eens buiten. Het verkeer van renwerken betrokken is. Mo- situatie van invloed is op het ling zijn de belangen van de delaars het verkeer in beide steenweg, in beide richtingen, de aan- en afrijdende wagens is gen wij er dan de verzuchting omzetcijfer van de langs de Dendermondenaars hoger ge- richtingen toe te laten, werd gebruik te blijven maken. Pro- hier zo intens, dat de arbeiders aan vastknopen dat de verant- Dendermondsesteenweg ge-steld dan deze van de Lebbe- echter afgewezen. Eén zaak duktie en verkoop lijden dus die aan de koliektoren werken, woordelijken - gemeente, aan- vestigde handelszaken, spreekt kenaars. Ik had er al bij al nog hoopt de h. Van Boven nog: niet onder de werken. Wel soms zelfs verplicht worden nemer - uit de toestanden die vanzelf. Alle handelaars die de voorkeur aan gegeven de dat de werken zo spoedig mo- licht Eddy Van Peteghem toe, het werk stop te zetten. Dat zich momenteel manifesteren, we vorig weekend kontakteer- korte pijn door te bijten. Dat gelijk achter de rug liggen. hadden we bij de produktie zijn toch geen toestanden. Had de noige lessen zullen trekken, den waren het er roerend over de weg dus gedurende een kor- Ook de h. Vermeir van de even met problemen te kam- men de steenweg gewoon afge- Want al bij al zijn de kollekto- eens. De mindere toeganke- te periode afgesloten werd. gelijknamige verzekeringen, pen, toen de aannemer zijn sloten, de werkzaamheden renwerken nog niet aan het lijkheid van hun zaak resul- Want wie kan me nu zeggen heeft voornoemde petitie me- pompinstallatie in werking zet- hadden de helft van de tijd in eind van hun eerste fase. Er teerde in een meer of minder wanneer er een eind aan al die de ondertekend. Uit solidari- te en hij niet alleen het over- beslag genomen. Ik heb me volgen dus nog andere. uitgesproken terugloop van ellende komt? Ik neem alvast teit met de collega's. En hoe- tollige water uit de bodem alvast voor eventuele schade hun omzet. een advokaat onder de arm en wel ook hij hinder ondervindt haalde, maar ook onze water- ingedekt en heb bij het begin bekijk of we schadevergoeding Mevr. De Jonge, die de brei- kunnen eisen. goedzaak Anny Blatt uitbaat, Fietsen- en motorenhandel Ge- is terzake kategorisch: Mijn broeders Verbeeck ziet vooral omzet is met 80% teruggelo- de verkoop van assecoires te- pen. Veel van mijn klanten ruglopen. Voor een «bougie», komen uit Opwijk. Je kan van aldus de h. Verbeeck, maken Uit de cyfers zopas vrygegeven door de Lebbeekse 562 (278 mannen en 284 vrou- In deze terugloop speelt onge- die mensen toch niet verlangen de klanten geen omweg via burgerlijke stand, blijkt dat de gemeente op 1 januari van wen) bewoners de Lebbeekse twijfeld het afnemend aantal dat ze via Dendermonde op- Dendermonde. Let wel, ik be- dit jaar 17.015 inwoners telde, 201 minder dan op 1 grond en vertrokken er 9 (5 geboorten een rol (1985: 152, nieuw Lebbekewaarts afzak- grijp best dat dergelijke wer- januari 1985. Een al by al aanzienlijke afname, die echter wShifï SS 18^ 198?- T??' I08n- rï? ken? Wat mij betreft is de zaak ken uitgevoerd moeten wor- d f d bevestig» die zjch reeds sinds de fusie van vr®®md'and- ^at al biI al een 186, 1981. 225, 1980 179), den en de uitvoering ervan smas ae iusie van Verües betekende van 761 in- maar een veel minder belang- hinder veroorzaakt Maar met Lebbeke» Denderbelle en Wieze manifesteert. Zet dit wonen,. rijke dan de vaststelling dat fenomeen zich verder dan telt Lebbeke op het eind van dit Vermelden we nog ter voUe_ Lebbeke blijkbaar voor een diaheid (tal in de Innt* 1QQ< Steeds. tOPnPmpnfl aantal mon moment gemeente overigens), zich'101 huwelijken gesloten wer- sen minder geschikt lijkt om er waarop voor het eerst het to- daarnaast 402 mensen (203 den 26 echtparen het in den j® ^on®n' die beurtelings verkeer toelie- taal gemaakt werd van het be- mannen, 199 vrouwen) vanuit huwelijken staat niet meer za- ™et saldo van de in~ en uitwij- ten, was iedereen er beter bij wonersaantal van de drie deel- een andere gemeente in Leb- gen zitten dus scheidden king vertoont immers op gevaren. Ik vraag me boven- gemeenten, werden overigens beke kwamen vestigen en bo- één adoptie gebeurde en 2 na- meuw °P urt»ndenng na dien af waarom dergelijk in- nog 17.761 grootlebbekenaars venop nog 6 immigranten, 2 turalisaties genoteerd werden. ®ea ^8abet TCeld: 1985: grijpende werken niet met geteld. Acht jaar later zijn er mannen, 4 vrouwen) in Lebbe- Bekijken we de evolutie van "ji; 1984: ^30; 1983: —55; meer mankracht aangepakt dat dus 646 minder. Een cijfer ke een onderkomen vonden, het bevolkingsaantal in de ,1- Ir worden. Dan zouden toestan- dat de politici ongetwijfeld aan De bevolking kende dus een voorbije jaren, komen we tot Lijfers die, we herha- den zoals wij die nu meemaken het denken moet zetten. aangroei van 560 eenheden de vaststelling dat de bevol- '®n 'iet' voor een gemeente die - vlak voor onze toegang wer- Nemen we het voorbije jaar (280 mannen en evenveel king jaar na jaar op één als «woongemeente» fungeert, den twee kuilen gegraven, die onder de loepe, dan merken vrouwen). uitzondering na konstant lo^ tot denken doet aan- we zelf voor onze klanten we dat in 1985 152 geboorten Anderzijds werden in 1985 190 afneemt: 1985: 201; 1984: zctten- moesten beveiligen - misschien (75 jongens, 77 meisjes) geno- overlijdens betreurd (105 man31; 1983: 83; 1982: 19; P!erre Van «ossem niet mogelijk geweest zijn. teerd werden (allen buiten de nen en 85 vrouwen), verlieten 1981 265; 1980 105. Ook de h. Van Boven van Belofte maakt... Iedereen is het erover eens: wanneer je een straat binnen ste buiten keert om koliekto ren van lm20 diamter in de grond te stoppen, ontstaat er hinder. Slechts weinig bewo ners van de Dendermondse steenweg zullen zich eind sep tember 1985, toen graaf- en andere machines het asfalt voor hun deur aan brokken sloegen, voorgesteld hebben welke ongemakken - en net gebruikten we een eufemisme - deze noodzakelijke werken en kele maanden later zouden veroorzaken. De afspraken die tussen overheid en aannemer gemaakt werden, lieten noch tans het beste verhopen. De uitvoering van de eerste fase zou reeds midden december achter de rug liggen. De korte pijn dus. Bovendien, werd be nadrukt - en dat moet vooral de handelaars positief in de oren geklonken hebben - zou er steeds minimum één rij strook berijdbaar zijn, bevei ligd dan nog door driekleurige verkeerslichten om het verkeer beurtelings te laten passeren. Ten behoeve van het door gaand verkeer zou bovendien een aangepaste wegomlegging worden uitgestippeld. De doorgang voor fietsers en voet gangers zou ten allen tijde ge handhaafd blijven en dit in voldoende veilige omstandig heden. Drie maanden later - we werpen een blik op de ka lender en merken dat januari reeds voor de helft achter de rug ligt - ziet de toestand langs de Dendermondsesteenweg er totaal anders uit... Momenteel is de aannemer nog bezig de dienstriolering en huisaansluitingen langs de rechterzijde (richting Dender monde) te installeren. Aan de overzijde moet nog precies hetzelfde gebeuren. Begin de cember werd het eind van de eerste fase pas voor maart of april vooropgesteld. Het ver keer loopt langs één richting, de talrijke spookrijders die het verbodsteken grandioos aan hun laarzen lappen, niet te na gesproken; voor een fietser is het levensgevaarlijk gebruik te maken van de steenweg, ver mits het afgebakende (overi gens niet langer zichtbare) fietspad bezaaid ligt met put ten en hij rekening moet hou den met voertuigen uit de bei de rijrichtingen. Een voetganger die de Den dermondsesteenweg langs moet, trekt bij voorkeur een paar waterdichte laarzen aan, want zich op het stukgereden voetpad begeven, betekent z'n leven in de weegschaal werpen en aan de overzijde wachten modder en her en der versprei de kuilen. Het probleem van de in overtreding rijdende tegenliggers - wie de voorbije maanden vanuit Dendermon de Lebbeke binnenduikelde, moet er stilaan van overtuigd geraakt zijn dat de Ziekenhuis- veldbaan, de Vondelstraat en de Macharisdreef tot de dichtstbevolkte straten van de gemeente behoren - heeft de voorbije weken en .maanden reeds voor weinig sierlijke op stootjes gezorgd: chauffeurs die het beu zijn voortdurend gebruik te moeten maken van het archislechte wegdek of het voetpad en het vertikken in overtreding rijdende tegenlig gers doorgang te verlenen, an deren die bij de Vondelstraat uit de wagen stappen en als

De Voorpost | 1986 | | pagina 5