v y Handig,kompleet en spotgoedkoop Weekblad van leider» Wordt Neirynck te Lokeren overgenomen Harm - ei ieheldestreel Samenvieren en samenwerken ten voordele van de klant Kamavalprins «Van hel Volk» In Aalst Forfaitaire vergoeding voor werknemers ter diskussie Tien jaar Dendermondse Gasspecialisten 1 Bewoners van overstromingsgebieden: «Fasten seatbelts» EiSHii «Het aardgas heeft in de zeventiger jaren het stadgas verdrongen. Dat kwam omdat het stadsgas eigenlijk met mondjesmaat werd verdeeld en dus op sterven na dood was. Bij onze Noorderburen werd bovendien een enorme bei aardgas gevonden en dus kon niets of niemand deze vernieuwing nog stuiten». Zo begon public relations man Spildoren van de Dendermondse Gasspecialisten zijn toespraak tijdens de viering van het tienjarig bestaan van de vereniging die de Dendermondse gasspecialisten groepeert. Deze viering had plaats in het stemmig vernieuwd Voor U kantoor van Intergem aan de Grote Markt te Dendermon- de. Natuurlijk waren de gas specialisten present, want zij zouden na afloop nog hun al gemene vergadering houden waarop heel wat interessante punten ter tafel zouden komen. Tien jaar geleden, om precies te zijn op 10 juli 1975 werd de vereniging voor Dendermond se Gasspecialisten opgericht. Gegroeid uit een noodzaak enerzijds, maar anderzijds ook uit een bekommernis. Immers de invoering van het aardgas maakte dat zowat alle gastoe- stellen dienden omgeschakeld te worden. De dertien leden die er bij de stichting bij wa ren, zwakten in de loop der jaren af tot tien, maar er kwam gelukkig nieuw bloed bij, zo dat men nu negentien leden telt. Aktieve leden bovendien en dat is meegenomen. Wijlen F, Bosmans was de eerste voorzitter van de vereniging. In 1983 gaf hij om gezond heidsredenen zijn ontslag en sedertdien hanteert Eugeen Moens de voorzittershamer op de vergaderingen. Het doel van de groepering was al van bij de aanvang door onderling kontakt een samenwerking met collega's en met de gasdis tributiemaatschappij Inter gem, de eigen mogelijkheden te vergroten en het kliënteel beter te kunnen informeren. Dat wat de samenwerking aan gaat. De toetreding van Inter gem tot de vereniging maakte natuurlijk dat men plots een stel nieuwe mogelijkheden in de armen kreeg geworpen: be tere publiciteit en de mogelijk- Dendermonde. De Dendermondse gasspecialisten toasten op hun tienjarig bestaan (v) heid tot promotie-akties. Het kon dus niet meer op. Bovendien moet men weten dat de Dendermondse Gasspe cialisten nog steeds eerlijke publiciteit en sterk gepersona- lizeerde dienstverlening aan bieden. Wat niemand kan evenaren. Klantvriendelijkheid Naast het samenwerken, kwam er door de loop der jaren ook het samenvieren. Zo werd meerdere malen op stu diereis gegaan en werden de collegiale banden nauwer aan gehaald. Op regelmatig weer kerende vergaderingen wor den trouwens de problemen waarmee men te kampen heeft doorgenomen. De Dendermondse Gasspecia listen doen ook aan klantvrien delijkheid. Elk jaar verwennen zij hun klanten met een nieuw jaarsgeschenk. Dat moet niet noodzakelijk een gasaansteker zijn, dat kan best ook iets kunstzinnigs worden. Dat vond voorzitter Eugeen Moens die aanknoopte met wat ooit als eens was gebeurd: het schenken van een reeks pente keningen van de kunstenaar Tuur De Rijbel aan de klan ten. Dat was in 1983. Bij deze tiende verjaardag kon er wel een extraatje af, zo oordeelde men en men zorgde nu voor een schitterende map in prach tige vierkleuren, waarin men werken aantreft van de kunste naar Juul Keppens (2), Staf Peleman (1) en Georges Teu gels (2). Een geschenk dat de klanten zeker naar waarde zul len weten te schatten en een bewijs dat de Dendermondse Gasspecialisten naast een kor- rekte bediening ook een men selijke toets wensen aan te brengen in de verkoop. Winnaars In de loop van de maand sep tember werd bovendien door Vervolg op blz. 4 De verontwaardiging omtrent de sluiting van de Lokerse vestiging van het jeansbedrijf nv Neirynck is groot. In dit blad kan men reakties lezen van vakbonden en politici en krjjgt men ook een impressie van de betoging die vrijdag jl. in Lokeren plaatsvond. Eergisteren woensdag nog stelde de Sint-Niklase CVP- De Bondt een dringende mondelinge vraag aan de van ekonomische zaken. Het antwoord daarop u verderop lezen, het bevat enige lichtpunten, enkele jes van hoop voor de ontslagen werknemers. Ferdinand De Bondt wou een drietal zaken weten van de minister van ekonomische zaken. Eén: wat de omvang is van de steun die de nv Neirynck Confectie in toepassing van het Textielplan ontvangen mocht en welke procedure voorziet de minister voor het terugwinnen van deze steun, omdat op sociaal vlak door deze onderneming - aldus De Bondt - helemaal onverantwoordelijk werd opgetreden. Twee: zal de minister het sociale luik van het Textielplan «De administratie van ekono- de firma gedateerd 10 januari mische zaken werd formeel op 1986. Over de redenen van de hoogte gebracht van de be- deze sluiting werd door de fir- slissing van de nv Neirynck ma officieel geen informatie Confectie om de uitbatingsze- verstrekt aan het departement, tèls Lokeren en Zonnebeke te Bij dit schrijven was de lijst sluiten door een schrijven van gevoegd van de 321 perso- laten spelen voor die werknemers waarvan de overgrote meerderheid jongeren z\jn (tussen de 25 en 30 jaar), teneinde op hen de forfaitaire vergoeding van 155 frank per dag voor een periode van 500 dagen toepasselijk te maken? Drie: welke steun zal de minister ter beschikking stellen van het krisiskomité dat door het schepenkollege van Lokeren in het leven werd geroepen om de dramati sche toestand ontstaan door een snelle opeenvolging van sluitingen en faillissementen in het Lokerse op te vangen? In verband met de 155 frank per dag, als forfaitaire vergoeding voor de werknemers, las u vorige week op de voorpagina van De Voorpost al een standpunt, een dringend verzoek van SP-volksvertegenwoordiger Freddy Willockx. Ook staatssekretaris Miet Smet peilde naar wat met de forfaitaire vergoeding zou kunnen gebeuren (zie elders in dit blad). De repliek van minister Maystadt op de mondelinge vraag van senator Ferdinand De Bondt vindt u hierna. □eelsleden die, ingevolge deze maatregel, ontslagen werden. De bevoegde administratie on derzoekt thans of de wettelijk voorziene procedure inzake te rugvordering van de toegeken de steun in het kader van de Lokeren. Z'n zeshonderd mensen werden de voorbije maanden ontslagen. «Lokeren rampgebiedis dus geenszins overdreven (polo) wetgeving inzake ekonomische expansie dient ingezet te worden. Wat meer precies de toepas sing van het Textielplan betreft kan ik het geachte lid bevesti gen dat, in het kader van de alternatieve formule 1983, aan het bedrijf een investerings- I premie werd toegekend en uit betaald ten belope van 1.815.450 frank. De Nationale Maatschappij voor de Her- strukturering van de Nationale Sektoren onderzoekt eveneens of in dit geval artikel 12 van de (overeenkomst tussen de N.M.N.S. en de nv Neirynck Confectie dient toegepast en, (derhalve, het toegekende be drag teruggevorderd. Het sociaal luik van het Tex tielplan voorzag inderdaad in de toekenning van een forfai taire vergoeding voor een pe riode van 500 dagen in geval van afvloeiing. Deze maatregel liep evenwel ten einde per 31 december 1985. Ik ga thans de mogelijkheden na om deze maatregel eventueel in precie ze gevallen eveneens te kun nen toepassen nè deze limiet- I datum. Het spreekt evenwel vanzelf dat, indien een derge lijke uitbreiding niet mogelijk zou zijn binnen de sociale en veloppe die in het kader van het Textielplan werd vastge legd, een verschuiving moet doorgevoerd worden tussen de diverse luiken van het plan en dit in akkoord met de partijen betrokken bij de Ronde Tafel van juli laatstleden. Tenslotte kan ik het geachte lid de verzekering geven dat mijn kabinet kontakt opneemt met het krisiskomité dat door het schepenkollege van Loke- I ren werd opgericht teneinde na te gaan of de mogelijkheid be- •j staat om de aktiviteiten in de gesloten vestiging van de nv j Neirynck in de sektor van het textiel te kunnen laten overne men door een andere inves- teerder». Tot zover het antwoord van minister Maystadt op de vraag van senator De Bondt. Dezer dagen moet het waterpeil van onze rivieren in het oog gehouden worden. Volgens de Meteowing van de luchtmacht steekt vandaag vrijdag boven de Noordzee een noordwesterstorra op, die het 24 tot 48 uur kan volhou den. Dat houdt gevaar in voor eventuele overstromingen, vooral omdat door de neerslag van de voorbije week het waterpeil al bijzonder hoog is. Opletten dus! Wat het weer voor de komende dagen betreft: Met die noordwestenwind wordt vandaag vrijdag reeds koudere lucht aangevoerd Dat zal te merken zijn aan de neerslag die geleidelijk zal overgaan van regen in natte sneeuw. Staat er boven de zee een 9 Beaufort, dan schommelt in het binnenland de windkracht rond 5 Beaufort. Zaterdag in principe hetzelfde weer met dit verschil dat de buien overwegend onder de vorm van natte sneeuw of sneeuw zullen vallen. Hagel en onweer is niet uitgesloten. De middagtemperaturen schommelen tussen 3 4°. In de nacht kan het lichtjes vriezen. Zondag stabiüzeert zich de toestand. De wind zwakt af en de neerslag wordt beduidend minder. Dan is ook het einde van de korte koude periode in het zicht. Nieuwe depres sies, nu nog bij Canada, zullen begin volgende week zachtere lucht aanvoeren met regen, hoewel het op het eerste gezicht laat vermoeden dat de hoeveelheid neerslag minder zal zijn dan de afgelopen week het geval was. De prinsenverkiezing verleden zaterdagavond en -nacht deed de wegens verbouwings werken weliswaar verkleinde Keizershallen eivol lopen. Ambiance was er eveneens niettegenstaande het oorverdovende geluid dat de Arnold D.S.-Band via de versterking in de zaal joeg. Een orkest dat voor de eerste maal bij dergelijke gelegenheid optrad, het naar zeggen van de leider «graag deed» maar dat toch moeilijk de FS-Band van Mare De Cock in de schaduw kan stellen. Aalst. Feestleider Cornand spiekt nog gauw even op zijn briefje, burgemeester Uyttersprot met de faluintjeszakdoek brengt de hulde, de nieuwe prins Patrick I verstopt zijn betraand gelaat achter de bloemen en nog een vierde voorname gast kijkt weemoedig toe (a). rasecht Aalstenaar aanleunend bij de fameuse Koolstraat. Dat doet Patrick echter ook als lid van de aldaar gevestigde Sjië- peirekes. Paul Kinoo is voor zitter van Dekenij Koolstraat, bestuurslid van de Syndikale Kamer van behangers-garnier- ders, lid van de bowlingclub en van de Catharinisten. De laat ste tijd vooral gekend als «Star Sister back from U.S.A.». Met Hubert en Karei vormt Paul - dan wel Pauline en momenteel geëvolueerd tot Popoll - het Trio «Star Sisters» dat furore maakt(e). De jury Uit de juryleden van de karna- Aalst. De uitbundige supporters kregen gelegenheid genoeg om zich de keel schor te valstoet werden in extremis elf schreeuwen (a). Vervolg op blz. 4 Onder de aanwezigen naast de dan eerder vijgen na Pasen Patrick, een 26-jarige werk- burgemeester met Faluintjes- worden. zaam in een krantendistribu- zakdoek en een aantal schepe- tiebedrijf wat hem wel heel nen en ook staatssekretaris Slechts twee kandidaten veel nachtwerk bezorgt. Wat Paula D'Hondt - Van Opden- Zijn prinsentitels minder in hem nochtans niet belette qua- bosch en volksvertegenwoordi- trek? Stelt Aalst zijn eisen te si op alle mogelijke karnaval- ger Mare Galle. En bijna van- hoog? Of wordt Aalst minder battementen en andere present zelfsprekend oud-burgemees- karnaval-minded? Vragen die te zijn. Op de eerste kermis ter Marcel De Bisschop, kar- men zich kan stellen bij een van het jaar, de Sint-Antonius- navalist in hart en nieren. Ook dergelijke magere opkomst, kermis te Herdersem, was hij heel wat prominenten uit het qua kwantiteit dan. Dit alhoe- daags na zijn verkiezing ook karnavalmilieu van Aalst en wel allerlei prijzen te winnen reeds present. Patrick een omliggende maar tevens van waren en de prins met een zwarte krullebol, flink van de uit zowat heel Vlaanderen. chéque van 100.000 fr, naar tongriem gesneden en vinnig Voor deze 35e prinsenverkie- huis kon. reagerend is een lenige ver- zing te Aalst was ook de BRT- «In volgorde van hun voor- schijning die als prins karnaval Televisie present. U kan er eer j naam» zoals presentator Ka- alleszins een goede beurt zou verslag van zien op de BRT- miel Sergeant steeds delikaat maken. Wat evenwel ook van beeldbuis op 22 februari in zegde, waren dat Patrick De zijn tegenkandidaat Paul Ki- «Terloops». Spijtig wel dat het Neve en Paul Kinoo. noo kan worden gesteld. Een

De Voorpost | 1986 | | pagina 1