Landelijke Bedrijfsgilde volgt Dendermondse raadszitting op de voet Staatssekretaris Miet Smet te gast bij CVP Baasrode Dendermonde herstelt zijn wegen Wijziging man-vrouw verhouding in maatschappij stelt problemen VZW Cato werkt met drie kinesisten aan revalidatie hartpatiënten Trakteer je zelf op 52 weken leesgenot 10 - 31.1.1986 - De Voorpost bij kan en die men dus niem kan stemmen. Voor Fer- dy Willems toch een probleem: neemt de VZW ook de betwis ting en de daaraan verbonden procedure over wat betreft de Grembergse raadsleden aktiever dan ooit voorheen De Dendermondse gemeenteraad mocht zich dit keer in een enorme belangstelling men meteen hoe de kaarten verheugen. Gewoonlijk laat dat veronderstellen dat er wat op til is en dat was ook dit lagen, keer het geval. Vanuit Oudegem was er belangstelling voor het probleem van de Kosteloze overdracht Mevrouw Courtmanswijk en de Oudegemnaren waren stipt op tijd om een stoel te koliektoren vinden in de raadszaal. De Landelijke Bedrijfsgilde, onder aanvoering van Michel Ook de kosteloze overdracht Dierick kwam wel een stuk later massaal de raadszaal binnen gestapt. Een aantal onder van de koliektoren over de hen vond nog wel een zitje, maar een groot deel diende recht te staan en vormde een Vlaamse Waterzuiverings- haast ondoordringbaar cordon protestanten. Waarom ze ter plekke waren kunt ge maatschappij stond aan de raden: de kippenkwekerij in Grembergen was een van de gespreksonderwerpen en a8enc*a- Een overdracht waar volgens de landbouwers was dit een bewijs voor het feit dat zij geviseerd worden wanneer aan men nu eenmaal niet voor* ze aan bedrijfsuitbreiding willen doen. Nadat burgemeester Cool, Ook de Volksunie onthield de gepensioneerden en zijn het over wie hardnekkige geruch- zich bij de stemming. in mindere mate de werklozen ten de ronde doen dat hij eer- Daarna werd een interne kre- geweest, die niet op de hoogte lang zou aftreden, ofschoon dietwijziging in de begroting waren gesteld. Hij zou zich uit r hijzelf dat ontkent, gelukwen- gestemd om de achterstallige principe onthouden, maar de hevel onder de Dender. Sche- sen had gericht tot mevrouw betaling mogelijk te maken overige SP-leden zouden ja pen Dierick zei daarop dat de Buyse die senator is geworden, voor de wedden van de biblio- stemmen. Hij gaf de schepen VZW de koliektoren kan over- de vergadering voor geopend teek. De SP onthield zich om- een tip om bij het aanslagfor- nemen met alle erfdienstbaar- verklaarde, werd begonnen dat men de begroting niet had muiier voor de belasting op het heden en dat de Raad van met de goedkeuring van een gestemd en men dus logischer- huisvuil bij de groepen die in Beheer van de maatschappij aantal leningen. Daaronder wijze ook geen wijziging kan aanmerking komen voor de zich over deze overname zou ook een lening voor de water- goedkeuren. gunstmaatregel een begelei- moeten uitspreken. Hijzelf beheerswerken aan de Paas- Schepen Hermans vroeg dan en Steenbeek. Er ontspon zich de goedkeuring van het regie- al onmiddellijk een eerste dis- ment over de toekenning van kussie. VU-raadslid Willems een voordeel in natura: huis- meende te mogen weten dat vuilzakken aan een aantal ka- het kunstwerk voor deze Paas- tegorieën van mensen: gezin- en Steenbeek heel wat minder nen met drie kinderen en was geraamd dan nu werd naar meer, gepensioneerden, min- voor geschoven. Hij had ook der-validen en invaliden, lang- een vraag over de waarborgle- durig volledig werklozen en ning ten gunste van DDS voor rechthebbenden op het be de financiering van de weder- staansminimum of steun inkoop van industriegronden OCMW. Punt dat nogal fel - daar waar ooit de zandwin- werd besproken. VU-raadslid ning was voorzien op het in- Herman Van den Abbeele bie- dustrieterrein - te Dender- voorbeeld vond dat men de monde. kans had gemist om hier een Wat dat laatste betrof zou de sociale maatregel van te ma- stad een verlies doen aldus ken en dat men rekening dien- Willems, die vroeg of zijn in- de te houden met de inko- formatie juist was. «Ze is ver- mens. Wat volgens schepen keerd», zei burgemeester Hermans niet was toegelaten Cool, die zei dat deze 17 mil- volgens een brief van de gou- joen betrekking heeft op de veTneur, ofschoon hij aan het onmfddellijke betaling en de eind van de diskussie zei dat Dendermonde. Burgemeester Cool blijkbaar boordevol rest volgt in schijven. Voor deze beperkende maatregel twijfel. Over zijn al dan niet aftreden als burgemeester schepen van financiën Borms niet expliciet voor alle katego- doen de vreemdste geruchten de ronde. Hijzelf houdt er de ging het om een waarborgle- rieën in de brief staat. Voor grootste stilzwijgendheid op na. (arch.) mng en moet men nog afwach- Herman Van den Abbeele zou ten hoeveel geld men terug zal men er beter aan doen de dend schrijven te steken zodat ontvangen. Het schattingsver- schaarse middelen die de stad iedereen geïnformeerd zal slag zal hier van doorslagge- heeft om tegemoetkomingen zijn. Schepen Hermans zei dat vende aard zijn. Schepen Die- te doen, volledig te gebruiken in 1985 liefst 4.300 gezinnen riek antwoordde op de vraag voor de behoeftigen. Schepen van de maatregel gebruik heb- over de Paas- en Steenbeek en Van Gucht zei dat op de ge- ben gemaakt, van wie meer zei dat Lebbeke de opdracht- zinsraad men unaniem ge- dan 4.000 met een laag inko- gever is van het werk en men vraagd had om deze maatregel men. Tussen de raadsleden zich tot dat gemeentebestuur te houden zoals hij was, ook Van den Abbeele en Pauwels moet wenden. Het gaat voor vanuit de BGJG. Volgens SP- ontspon er zich dan nog een Dendermonde om een gewone fraktieleider De Batselier kan diskussie over de basis waarop administratieve maatregel. De zijn partij deze maatregel gro- men het inkomen en de grens kon daar niets meer over zeg gen. Daarop werd het punt goedgekeurd. Vervolgens keurde men de aankoop van gronden en gebouwen in de Denstraat te Grembergen goed, evenals de rooilijnen en de aktename van een kosteloze grondafstand. Herstel van stadswegen Weer diskussie toen het herstel SP, aldus fraktieleider De Bat- tendeels goedkeuren ofschoon zou moeten bepalen, waarop van de stadswegen ter sprake selier, zou zich onthouden om- men beloofd had een onder- CVP-fraktieleider Van Dam- J dat men bij een aantal lenin- zoek in te stellen naar wie er me opmerkte dat de CVP de gen vraagtekens wil plaatsen vorig jaar van deze sociale maatregel zou goedkeuren, voor men dan weer met andere maatregel heeft geprofiteerd, omdat het de enige wettelijk 0„ee posten kan akkoord gaan. Volgens hem waren dat vooral toelaatbare was. Daarmee wist dan het jaar voordien. Maar kwam. VU-raadslid Van den Abbeele vond het een goede zaak dat men hiervoor een ho ger bedrag heeft uitgetrokken toch is lang niet alles koek en ei. Er zou een evenredige ver deling moeten komen tussen de verschillende deelgemeen ten en volgens hem wordt Schoonaarde een beetje in de kou gezet. Dat was ook al zo wat de ijzel- en sneeuwbestrij- ding aanging. Hij maakte het zelfs mee dat de raadsleden wijzen op het bestrijdingsplan wanneer ze daaromtrent door inwoners worden gebeld, ter wijl de burgemeester zonder meer een vrachtwagen en ploeg van twee man stuurt naar wie met hem kontakt op neemt. Die uitspraak nam bur gemeester Cool niet. «Ik ben verantwoordelijk voor het wel zijn van de bevolking», zei hij en hij voegde eraan toe dat hijzelf ondanks het slechte weer ter plaatse is geweest. «We grijpen onmiddellijk in wanneer er wordt gebeld» zei hij tot besluit. Volgens VU- fraktieleider Burghgrave moet de burgemeester toch voor zichtig zijn. «Bij gladde wegen moet men voorzichtig zijn en liefst niet met de auto erop uit trekken. We spelen u niet graag kwijt» zo merkte hij op. Volgens schepen Dierick be staat er voor het herstel van de wegen een prioriteitenplan dat evenwel nog niet klaar was toen de kommissie openbare werken in vergadering bijeen kwam. Daarom werd er nog een extra vergadering belegd voor de raad. Het bleek even wel dat niet iedereen de op roep voor die vergadering had ontvangen en dat men dus voor een deel in het ongewisse verkeerde. Er is volgens de schepen degelijk en wel reke ning gehouden met deelge meenten in het plan. Wat Schoonaarde aanging, zijn er heel wat werken voorzien. Herman Van den Abbeele was gelukkig en tevreden met die aankondiging. Raadslid Pol Van Damme merkte op dat er een foutje was geslopen in de opsomming wat dadelijk werd rechtgezet en volgens Herman Burghgrave zou men zich wat de sneeuw- en ijzelbestrijding betreft, moeten houden aan de planning. Anders heeft die niet de minste zin en loopt die in het honderd. Daarop opnieuw aandacht voor de Paas- en Steenbeek, waarbij aan verschillende zij den (meerderheid en opposi tie) werd opgemerkt dat het Schepen Dierick van Openbare Werken heeft een prioriteitenplan opgesteld wat betreft het herstel van de stadswegen. Men is daarbij uitgegaan van de verkeersdrukte op de wegen, de aard van de herstellingen en natuurlijk ook de verschillende deelgemeenten. Men heeft in de begroting een bedrag voorzien van om en bij de tien miljoen frank. Eerst werd een behoeftenprogramma samengesteld, waarop niet alleen de te herstellen straatnamen voorkomen, maar waarop men evenzeer de bedragen heeft ingevuld die zullen nodig zijn voor het uitvoeren van de herstellingen. In Dendermonde centrum zijn dat het Heldenplein, Dosfelstraat, Vlasmarkt, Kapittelstraat, Killeweg, de omgeving van de Kerk Sint-Jozef Arbeider en deel van de Posthoornstraat, de parking van de RVA aan de Geldroplaan en de parking van de Geldroplaan. Voor Appels komt de Vrijstraat in aanmerking. In Sint-Gillis is het de Korte Haagstraat, het deel hoeksken en deel Winningstraat, de Buisstraat, de Koning Albertstraat en deel van de Pastoor Claeysstraat en de Smisstraat. In Grembergen de Smidsestraat, de toegang tot AC Denderland, de Zandvoorstraat, de Denstraat, het kerkhof van Grembergen, de wijk Winningen, wegaan sluiting Gaverstraat - Smidsestraat, de Bankveldstraat. In Baasrode: de Schippersdijk (gedeelte Wolvenstraat), een deel van de Kloosterstraat, de Zevenhoevestraat, de Bookmolenstraat en de Scheepwerfstraat. Voor Oudegem de Zijpestraat (tot aan Hof ten Bos), en in een later stadium het tweede deel ervan„'de Hoekstraat, de Bosstraat (vanaf de Lambroeckstraat in een eerste fase en dan de rest) en een zijstraatje van de Bosstraat. Voor Mespelare betreft het de Mespelarestraat en voor Schoonaarde de verbinding, Rimeirweg- Tweebok, de Opstalstraat (deel), de Schuiteplasstraat, de Rimeirweg (deel dat vroeger de Holstraat werd), de Nieuwstraat (deel), Tweebok, Brukkelen en het Opstalplein. Uit dat behoeftenplan heeft men dan een aantal prioriteiten gelicht en die wil men ten koste van alles in 1986 ook uitvoeren. Het zijn de herstelling van de Killeweg, van de omgeving van de kerk Sint-Jozef Arbeiders en een deel van de Posthoornstraat en de parking van de RVA aan de Geldroplaan, wat Dendermonde betreft. Voor Sint-Gillis viel de keuze op de Korte Haagstraat en de Smisstraat. Voor Grembergen gaat de voorkeur naar Winningen, de wegaansluiting Gaverstraat - Smidsestraat, de Bankveldstraat, een deel van de Zandvoortstraat en de toegangsweg tot AC Denderland. Voor Baasrode opteerde men voor de Scheepswerfstraat en de Bookmolenstraat en voor Oudegem voor een deel van de Bosstraat en de buurtweg 15 die een zijstraat van de Bosstraat is. Voor Schoonaarde komen de verbinding Rimeirs-Tweebok, de Tweebok zelf, deel Opstalstraat, Opstalplein en Brukkelen aan bod. Voor al die werken is een som van 9.751.980 fr. voorzien. Daarnaast mikt men nog op een aantal buitengewone herstellingswerken die nog in de loop van dit voorjaar zullen worden uitgevoerd voor een totaal bedrag van 5,22-4 169 fr. Het zijn in Sint-Gillis de Breestraat, de Hauweg en het Industrieterrein, in Baasrode de wegaansluiting Mandekensstraat - Th. Vermylenstraat, de toegangsweg tot de sporthal van Baasrode, de toegang tot de tennisvelden van Baasrode en het kerkplein van de Briel. Voor Dendermonde centrum gaat het om de Beurzestraat en de Zwarte Zusterstraat, de Nachtegaalstraat, de Oude Vest, het Sas, de Ridderstraat en Greffelinck en het Onze Lieve Vrouwkerkplein. Ook in Appels en Oudegem komen een aantal straten in aanmerking naarmate de werken aan de koliektoren zullen vorderen. In Appels zijn dat de Zandstraat (deel), de Koebosstraat over de volledige lengte, de Maaistraat, de Hoofdstraat tussen de Kapellestraat en de Vrijstraat, de Steenweg op Aalst vanaf de Handwijzer tot aan de Kerkhofstraat en de volledige Kerkhofstraat. In Oudegem heeft men het over de Oudebaan (vanaf de Kerkhofstraat tot aan de Oude Heirbaan), de volledige Oude Heirbaan, de Hoogtestraat, de Oudegemsebaan (vanaf de spoorweg tot de Varenbergstraat), de Varenbergstraat (vanaf de rijksweg tot aan de Oudebaan) en een deel van de Justus De Harduwijnstraat. inderdaad beter zou zijn het hele dossier (dus ook het pompstation) uit te voeren om een afdoende bescherming te krijgen. SP en VU zouden zich precies om het feit dat niet het hele dossier werd voorgelegd onthouden bij de stemming. De uitrusting van de planton- dienst van de politie, de om schakeling van de radia torkring bij de politie, de loop baanonderbreking voor het ge- meentepersoneel, het politie- reglement voor de karnaval- stoet in Grembergen werden zonder meer gestemd. Het aanvullend verkeersregle ment werd ook goedgekeurd, vooral omdat men hier reke ning had gehouden met de in spraak van de bewoners zelf. De vergoeding van de leden van de eksamenkommissie kreeg ook het fiat van de raadsleden en daarmee was de kous af wat de openbare verga dering aanging. In gesloten zitting werden nog een aantal benoemingen be sproken en gestemd. Onder meer van een nieuw school hoofd voor de gemeentescho len van Oudegem, Schoonaar de en Boonwijk, die samen een groep vormen. Binnen de CVP-afdelingen van Dendermonde is de sektie Baasrode de koploper. Men heeft er immers op een periode van twee jaar het ledenaantal bijna weten te verdubbelen. Dat is een prestatie, want in Vlaanderen is de afdeling Dendermonde de beste binnen de CVP afdelingen. Dat verklaarde CVP voorzitter Gaston De Schryder tydens de nieuwjaarsreceptie van de sektie Baasrode. Receptie waarop de lokale voorzitter Pierre De Smet een voorname gaste mocht verwelkomen in de persoon van Miet Smet, de Lokerse staatssekretaris voor emancipatie en leefmilieu. Pierre De Smet stelde de staatssekretaris ook voor aan het talrijk opgekomen publiek, onder wie natuurlijk leden van vrouw en maatschappij, een afdeling binnen de CVP die de staatssekretaris nauw aan het hart ligt, «Wanneer het Waasland zyn minister terug wilde, aldus de voorzitter dan is dat ook gebeurd. Alleen werd het niet die persoon die met deze slogan zyn publiciteit voerde, maar werd het Miet Smet uit Lokeren die daarmee haar jarenlange inzet en hard werken beloond ziet». Nieuwe opdracht Miet Smet is een innemende verschijning. Ze heeft oog en oor voor iederen en is steeds bereid om een praatje te slaan. Ze is ondanks haar grote ver antwoordelijkheid gebleven wie ze altijd is geweest: de yrouw die bekommerd is om het welzijn van velen. Nadat ze in h^ar korte toespraak ook haar nieuwjaarswensen had geformuleerd, onderstreepte ze dat het niet alleen belang rijk is te leven met geluk, maar dat het nog veel belangrijker is de tegenslagen die men onge twijfeld zal kennen, te leren overwinnen. Daarop vatte ze haar echte speech aan. Dat we allemaal hebben moeten inle veren dat is zonder meer dui delijk, aldus de staatssekreta ris. Een noodzaak zonder meer wil men uit deze ekono- mische krisis geraken. «We gaan dat herstelbeleid de ko- Dendermonde. Staatssekretaris Miet Smet wil de aandacht schenken aan de armen en de vrouwen (foto Piet Hermans). mende vier jaar verder zet ten». Voor Miet Smet is het duidelijk dat de CVP de ver kiezingen heeft gewonnen om onder meer twee voorname re denen: de kwaliteit van zijn politiekers en het geloof van de bevolking in het goede ein dresultaat van de gevolgde po litiek. Wat nu meer specifiek haar opdracht betreft, stelt ze vast dat steeds meer mensen de boot missen. Het aantal armen blijft toenemen. Ook dat is een voortvloeisel van de ekonomische krisis. Deze maatschappij schept nieuwe samenlevingsvormen, waarte gen lang niet iedereen is opge wassen. Dat is een vaststaand feit, aldus de staatssekretaris die ook de aandacht vestigde op het feit dat ook de familiale omstandigheden zijn gewij- Vorige week brachten we een uitvoerig verslag van de viering van vijf jaar Cato, de Vriendenkring voor Hartpa tiënten van Dendermonde Daarin was sprake van een revalidatie met avondoefeningen in de turnzaal van het Sint-Vincentiusinstituut. Die oefeningen worden gegeven door drie kinesisten: Hilde D'Heere, Dirk Verleyen en Vincent De Decker die in hun taak worden bijgestaan door de verpleegkundigen van de hartbewakingsdienst van Dendermonde (Prudent Boué en Andre Van der Steen zijn daar de voortrekkers). Bij vergissing maakten we melding van kinesist Paul De Keersmaecker uit Grember gen. Die maakt van het team geen deel uit, maar hij won tijdens de «Eerste Nacht van het Hart» wel de hoofdprijs in de tombola. zigd. Men treft meer echt scheidingen aan dan vroeger en vaak hebben die echtschei dingen plaats in de sociaal min der begoede groepen. Dan is er nog het verschijnsel van de jongeren die na hun studies niet weten waar naartoe. De regering heeft nu aan iemand binnen haar samenstelling de opdracht gegeven zich met de ze oproepen bezig te houden. Omdat het volgens staatsse kretaris Miet Smet niet goed is zich met een hele waaier van groepen bezig te houden, heeft ze het vaste besluit genomen er enkele uit te pikken en alle aandacht daaraan te besteden. Dat zijn dan in de eerste plaats de armen. In de tweede plaats rijn dat de vrouwen die voor een nieuw maatschappelijk fe nomeen hebben gezorgd. Liefst 75 procent van de vrou wen beneden de 35 jaar is aktief in het beroepsleven be trokken. Dat houdt in dat het beeld van de jonge gezinnen grondig is gewijzigd, «De man vrouw verhouding is daardoor totaal veranderd en ook met het verschijnsel moet men re kening houden op het beleids vlak, De vrouw wordt meer en meer ingezet op domeinen die vroeger alleen waren voorbe houden aan de mannen». Zo is de opvoeding van de kinderen, die in het verleden traditioneel aan de vrouwen werd toever trouwd, nu gedeeld tussen man en vrouw, zoals het eigenlijk zou moeten. Staatssekretaris Miet Smet wil deze hele evolu tie in de maatschappij gaan begeleiden. Zij merkte ook op dat men nu om een aantal ekonomische redenen de voor delen heeft gekregen die men graag had. Dus om duidelijk andere redenen dan die men had aangehaald. Belangrijk is evenwel dat men deze voorde len heeft bekomen. Staatsse kretaris Miet Smet, een en al entoesiasme over haar op dracht, heeft evenwel ook pro blemen om die taak optimaal te kunnen vervullen. Zo is bij voorbeeld haar administratie nogal onderbezet. Niet omdat zij dat persé zo wil, maar om dat er nu een personeelsstop is. Ze vindt het bijvoorbeeld spijtig dat men reeds een ach terstand heeft van drie jaar wat de uitbetalingen aan OCMW- diensten betreft, Een volledige en goed werkende administra tie zou hier dus wel heel wat werk kunnen verzetten. Een tweede opdracht van de staatssekretaris is het leefmi lieu. Zij heeft de nationale materie onder haar bevoegd heid en dat betekent dat zij de normen gaat vastleggen waar aan water, lucht, aarde, lawaai moeten voldoen. Dit jaar wordt de nadruk gelegd op de bescherming van de kustwate ren. De kust is inderdaad onze enige grote toeristische trek pleister jen bijgevolg moeten we erover waken dat die kust alle mogelijkheden aan het toerisme biedt die een nood zaak rijn. In het najaar volgt er overigens een symposium over de toestand van het kustwater. Eerste voorzitter Staatssekretaris Miet Smet zal ook de eerste voorzitter zijn van het Europees Jaar van het Leefmilieu dat in 1987 wordt gevierd. Ook op dat vlak wil ze heel wat realizeren. Men gaat in de loop van dat jaar ook de kustwateren, het probleem van de zure regen en het loodge- halte in de benzine grondig aanpakken. Van januari tot einde juni 1987 zal dat pro gramma onder haar voorzitter schap verlopen. Terloops on derstreepte ze dat ze inzake leefmilieu samenwerking beoogt met de Dendermondse gemeenschapsminister Lens- sens die bevoegd is over een zelfde materie voor wat Vlaan deren aangaat. Na afloop van haar toespraak, kreeg de staatssekretaris bloe men overhandigd door sche pen Hermans, die in naam van het stadsbestuur ook een prachtig Ros Beiaard als ge schenk meegaf. Verkiezingen Van afdelingsvoorzitter De Schrijder vernamen we dat 1986 voor de CVP een belang rijk jaar is. Er rijn immers de afdelings- en sektieverkiezin- gen. Binnen het kader van die verkiezingen is de ledenwer ving van belang. Dendermon de staat op dat punt wat Vlaan deren betreft aan de leiding en binnen Dendermonde voert Baasrode het peloton aan. Men is nu zover dat de kaap van de 1.600 leden niet langer denkbeeldig is, maar binnen handbereik ligt, aldus de voor zitter die erop wees dat deze ledenwerving ook moet zorgen voor een nieuw dynamiek en dat het erop aankomt de jon geren entoesiast te maken. Hij besprak ook de begroting van de stad Dendermonde. Een moedig werkstuk, aldus de voorzitter, dat met veel in zet, kennis en doorzettingsver- mogen is tot stand gekomen en ook werd gestemd. Men heeft Dendermonde. CVP-Baasrode in jaarvergadering bijeen met veel aandacht aan wat staatssekretaris Miet Smet te vertellen had (foto Piet Hermans). belastingsverlagingen doorge voerd en prioriteiten gelegd die moesten gelegd worden. «Deze begroting draagt een duidelijk CVP stempel», zo ging hij verder en hij wees daarbij op de twee grote uit gangspunten: prioriteiten leg gen en voorzichtig omspringen met de uitgaven. Vandaar dat men zich een aantal vragen heeft gesteld en op die vragen ook een afdoend antwoord heeft gegeven: wat doen we met de belastingen, met de tewerkstelling? Zoveel moge lijk een vervroegde afbetaling van de leningèn doorvoeren en geen grote maar kleinschalige projekten. Hij onderstreepte in dit alles het belang van het saneringsplan dat strikt wordt en onderstreepte dat ie «oppositie er moeite mee had om deze begroting niet te stemmen». Tenslotte zou hij nog even blij ven stilstaan bij de verkiezin gen binnen de afdeling en de sekties. Hij wees op de belang rijkheid ervan en riep de leden op hun verantwoordelijkheid op te nemen. De opdracht van de vernieuwde besturen zal erin bestaan de gemeente raadsverkiezingen van 1988 voor te bereiden en nadien ook de mandaten toe te kennen. Medio maart heeft deze ver kiezing plaats en op 17 maart volgt dan de koötatie van de bestuursleden om op 31 maart het partijbestuur samen te stellen. Wisseling Omdat er de laatste tijd nogal wat geruchten de ronde doen omtrent een wisseling binnen de CVP beleidsmensen in de Dendermondse raad, zei voor zitter De Schrijder dat men er inderdaad een senator heeft bijgekregen en dat dit gevol gen zal hebben. Maar de ge beurlijke wisselingen zijn een zaak van het bestuur en zullen plaatshebben in alle sereniteit en solidariteit. Dat was alles wat hij daarover kwijt wilde. Tot slot werd aan de talrijke aanwezigen een drankje aan geboden. Een abonnement op «De Voorpost» goed voor 52 weken leesgenot over allerlei dingen die je aanbelangen. Het politieke gebeuren in je eigen gemeente, de kulturele manifestaties, de bijeenkomsten van je vereniging of club, een drukke aktiviteitenkalender en een aparte katern boordevol sportnieuws. Je krijgt het wekelijks op vrijdagmorgen thuisbezorgd. Dat plezier wil je jezelf toch niet onthouden. Een abonnement dus op «De Voorpost». Je kan je abonneren door onderstaande bon zo snel mogelijk terug te sturen naar: UITGEVERIJ DE CUYPER Abonnement De Voorpost Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Ondergetekende: Naam: Adres: Gemeente; wenst een abonnement van 12 maanden voor 1.720 fr 6 maanden voor 875 fr 3 maanden voor 450 fr en stort het verschuldigde bedrag op het rekeningnummer 442-8601481-36 Handtekening 3

De Voorpost | 1986 | | pagina 10