Bloeddonors gehuldigd in Aalst Gespreksavond K.W.B.-K.A.V.- Erembodegem: Hoe werkloze kinderen thuis opvangen? Liberale Jongeren Raad «de facto erkend» in Aalst Eerste stempeldag voor schoolverlaters Vijftig jaar bloedtransfusie te Aalst Voorzichtig met verdere belastingverlaging in Aalst Kooklessen voor werkloze meisjes Werklozenwerking met «Sport overdag» in Aalst in Aalst De Voorpost - 31.1.1986 - 11 In aanwezigheid van Rode Kruisafdelingen van Lede, Liedekerke, Opwijk, Tollembeek en uiteraard Aalst, zette het stadsbestuur de verdienstelijke Aalsterse bloedgevers verleden zondagvoormiddag verdiend in de bloemen. Nadat burgemeester Raymond Uyttersprot, zelf bloeddonor, de bloedgevers bedankt had voor hun niet aflatende inzet voor hun medemensen, wees voorzitter Carlos De Vuyst op de door de bevolking onvol doende gekende diensten die het Rode Kruis ter beschikking stelt. Voor alle grote manifes taties kan er inderdaad beroep op worden gedaan. Gratis. Daarenboven is er een wel zijnsdienst met uitlenen van lektuur in de O.L.V. Kliniek en in het OCMW-Ziekenhuis en kan U allerhande sanitair materiaal in bruikleen bekomen. Mevrouw Delmoitié Speciaal gehuldigd werd Mw. Delmoitié-Simays, sekretares- se van het Rode Kruis en steeds op de bres voor bezoe ken van hartpatiënten in de kliniek. Ze is, samen met Cle mens Hoste, de stuwende kracht achter de «Vrien denkring van de Bloedgevers De Pelikaan» en is verder reeds ruim 6 jaar op de bres als carnavaliste, cantinière en vi- vandière. Iets waarvoor ook schepen André Doorns heel wat lovende woorden had. Mevrouw Berthe Delmoitié werd dan ook de Zilveren Me daille van het Belgische Rode Kruis opgespeld voor de uit zonderlijke verdiensten die ze aan het land heeft bewezen. Onder meer door haar acties in de Weerstand, waarin ze sa men met haar echtgenoot Di- dier aktief was van in 1940. Vooral te Gent, meer bepaald te Gentbrugge. Als «agent spé cial» was ze aktief bij het Bel gisch Verbond Vaderlandse Groepering 1940-44 waar ze haar eed aflegde in augustus 1941. Waar kwatongen bewe ren dat Mevr. Delmoitié deko raties draagt 'die men kan ko pen' legde ze hiervan de onte gensprekelijke bewijsstukken aan ons voor. Plasmadonors De bronzen medaille voor 75 plasmagiften ging naar Fran cois De Bock, de zilveren voor 125 giften naar Ewald Calle- baut en de gouden voor 200 giften naar Karei Van Mol. Tien bloedgiften: 1. Aalst 1983-84: Arijs Marcel, Bael Albert, Casteels Irene bedankings- diploma 65, Carlos Cort- hals, De Pelsmaecker Jacqueli ne, De Saedeleer Gilbert, De Schrijver Gustaaf, De Smet Hendrik, De Smet Diane, De Waele Paul, De Wolf Willy, Erzeel Eugeen, Jooris Jacque line, De Troyer Viviane, Me- ganck Lucien, Michiels Frans, Mommaerts Nicole, Portael Emma, Van den Bossche Bart, Van den Eeckhout Leon, Van der Borght Ludo, Van Gijse- gem Eddy, Van Lil Marleen, Van Schuilenberg Yvonne, Vermoesen Leon, Verstraeten Pierre, Vinck Danny, Waltniel Tercile. 2. Aalst 1985: De Cock Bernadette, De Ke gel Eliane, De Sutter Carine, Mees Tony, Ruysseveldt Ro ger, Schockaert Gilbert, Sme- kens Roger, Van den Berghe Walter, Van Steenberghe Jea- nine, De Smedt Alfons, Hoog- huys Leslie. 3. Hofstade 1983-84 De Winter Edward, Guns Louis, Van Gyseghem Mar leen en Vermeiren Hubert. 4. Gijzegem 1983-84 Moulart Christine, Ponnet Ma- riette. 25 bloedgiften: 1. Aalst 1983- 84: De Cock Marc, De Smet Go- delieve, D'Haeseleer Alfred, D'Haeyer Georges, Dierickx Paul, Geldhof Roger, Moors Fernand, Schockaert Johan, Van Gijseghem Albertina, Se- minck Marcel. 2. Aalst 1985: De Boeck Johny, Boeykens Georges, Den Tandt Michel. 3. Hofstade 1983-84: Adam Willy, D'Haese Gilbert, De Keulenaer Magda, De Kimpe Louis, Osselaer Char les, Schulte Wilfried, Van Caeckenberghe Gaston. Op vrijdag 24 januari werd in de benedenlokalen van de G-bank, Nieuwstraat, de tentoonstelling «50 jaar bloed transfusie» geopend. Aalst. De hulpploeg van het Aalsterse Rode Kruis rond sekretaris Mevrouw Delmoitie (a) chille Kieckens, Arthur Sonck, Francis De Boeck, Louis De Moor (Hofstade). 100 bloedgiften: Petrus Mi chiels, Remi Vanderstraete, Jozef Acke en Eugeen Van de Velde. 120 bloedgiften: Marcel Philips. 140 bloedgiften: Joanna Van den Meerssche. 160 bloedgiften: Marcel De Bodt en E.H. Karei Hyle- bosch. L.H. 4. Hofstade 1985: De Winter Eric, Janssens Go- delieve. 40 bloedgiften: 1. Aalst 1983- 84: Jan Adriaens, Borms Clothil- de, Chavatte Eddie, Cornelis Johnny, De Leeuw Frans, De Strooper Irma, Fleurinck Ro ger, Mertens Albert, Van Aut- reve Gaston. 2. Aalst 1985: Clinckspoor Gerard, Van Droogenbroeck Edmond, De- bree Guido, Thomas Gaston, Van de Wiele Henri en Verpe ten Philemon. 3. Hofstade 1983-84: De Man Mathilda. 60 bloedgiften: 1. Aalst 1983- 84: Baeyens Herman, De Bolle Willy, De Bruyn Rony, De Decker Serafine, De Prins Jan, De Wulf Michel, D'Hooghe Kamiel, Spaens Richard, Sterck Alfons, Van Goethem Guillaume, Van Gijsegem Frans, Vonck Robert. 2. Aalst 1985: De Cock Herman, Remu Mar cel, Roelandt Donald, Wellens Marie-Louise. 3. Hofstade 1985: De Backer Clementine. 80 bloedgiften: Pierre De Bruyne, Marcel De Cock, A- Na een welkomstwoord door voorzitter Carlos De Vuyst die stelde dat het Rode Kruis Aalst zorgt voor hulpdiensten, bloedinzamelingen organi seert, sanitair materiaal ter be schikking stelt en lektuur in het hospitaal leent beklem toonde public relations officer Eeckman dat op 100 Belgen er eens in hun leven 70 zijn die nood hebben aan bloedtrans fusie doch dat er anderzijds op 100 slechts 5 zijn die bloed geven. Ken jij de weg? De stand «Ken jij de weg?» met de historiek van de bloed transfusie is toegankelijk tot en met 14 februari tijdens de openingsuren van de bank. Ook dus op zaterdagmorgen. De stand is opgevat als een wandeling. Enerzijds ziet u er de bloedtransfusie vanaf de 17e eeuw tot wereldoorlog I en anderzijds toont men 50 jaar bloedtransfusie vanaf 1934. Ook bloedtransfusiemateriaal en affiches worden geëxpo seerd, dus panelen waarop u de algemene werking van het Rode Kruis kan volgen. En verder is er een verzameling postzegels waarmede in Ar gentinië een themaprijs werd behaald. Een tentoonstelling van Clemens Hoste, stadsge noot en voorzitter van de Vriendenkring van de Bloed gevers van Aalst «De Peli kaan». Bezoekers ontvangen er gratis een «wandelgids» en krijgen de kans via het beantwoorden van een aantal vragen tot het winnen van een uurwerk. Schiftingsvraag daarbij is hoe lang het afnemen van een zak je bloed van Keizer Carnaval Kamiel Sergeant op 12 februa ri zal duren. Het Belgische Rode Kruis nam in 1934 de bloedtransfusie op zich. Terwijl er in dat jaar slechts een tiental donoren wa ren, zijn er nu al ongeveer 350.000 bloed- en plasmage vers en worden zowat 800.000 bloed- en plasmagiften ingeza meld per jaar. De voorbije 50 jaar werden ongeveer 12 mil joen eenheden bloed en plas ma afgenomen en meer dan 70 miljoen bloedonderzoeken uit gevoerd. De mobiele eenhe den van de Diensten voor het Bloed legden meer dan 1 mil joen kilometer af of meer dan 20 maal de omtrek van de aarde. Via de tentoonstellings stand wil de Vlaamse Gemeen schap van het Belgische Rode Kruis de aandacht van het pu bliek trekken op dit 50-jarig jubileum. LH Meer en meer worden we bewust gemaakt van het enorme probleem van de werkloosheid in al zyn facetten. Dikwijls wordt meteen de financiële familiale of morele weerslag >an het verschijnsel op de mens onder loepe genomen. De aanslepende kris laat zich vooral voelen by de jongeren. Dinsdag 21 januari organiseerden K.W.B.-K.A.V.-Erembodegem in «De Volkskring» te Erembodegem een ontmoetingsavond voor ouders met werkloze kinderen thuis. Gespreksleider was dhr. Frans De Loose, lid van het nationaal bestuur van de K.W.B. Hiervan volgende syntese. Bij de programmatie van deze ïsoleerd. Een ander gevolg van Een helpende hand hierbij zijn gespreksavond lag het alvast in werkloosheid is dat men over dan toch de tips en bedenkin- de bedoeling van het plaatselij- een zee van «vrije tijd» be- gen van dhr. De Loose, die ke K.A.V. en K.W.B. afde- schikt. Elke dag wordt mono- dan weer door anderen wor- lingsbestuur, ouders met werk- toon. En omdat er niets meer den genuanceerd., loze kinderen thuis, de gele- van hem verwacht wordt, gaat Dhr. De Loose pleit voor fi- genheid te bieden, ervaringen hij hoe langer hoe minder nanciële onafhankelijkheid en bekommernissen uit te wis- doen. Alras komt de eindeloze van de werkloze kinderen bin- selen en samen te zoeken hoe verveling. Reaktics die al te nen het gezin (hoort bij de deze jongeren op te vangen. dikwijls laten blijken dat het groei naar volwassenheid!). De meeste aandacht is echter zijn/haar schuld is dat de werk- Een vraag daaromtrent: «Moet gegaan naar de voordracht van loze, werkloos is en dat het door het kind een deel van de dhr. De Loose, breedvoerig en eigenlijk neerkomt op een werkloosheidsvergoeding vrij met ervaring toegespitst op de «iuilekker profiteren van de afgegeven worden en laat men beleving van de relatie tussen belastingscenten», dat er werk het over de rest vrij be- ouders en werkloze kinderen, genoeg is voor wie werken wil, schikken?» Er is tegenwoordig een schrij- dat werklozen zich kunnen Probleemoverleg in familiever- nend tekort aan arbeidsplaat- verlekkeren in heerlijk niets- band dient gestimuleerd, maar sen. Nietalleen werkloosheid, doen en zich naar hartelust dan zonder overdreven be- maar ook de dreiging van met «de aangename dingen des moedcring! Taakverdeling bin- werkloosheid is een realiteit, levens» kunnen bezighouden, nen het gezin is eveneens es- Voor dit verschijnsel kunnen Bovendien is gebleken dat een sentieel. Duidelijke afspraken verschillende oorzaken wor- uitzichtloze werkloosheidssi- dienen gemaakt en verant- den aangewezen. Binnen het tuatie het zelfvertrouwen en woordelijkheid gelaten over geheel van werkzoekenden het zelfrespekt van het indivi- aangegaan engagement, heeft de jongerengroep du aantast en hij zelfs verzinkt Positief is ook de eigen leven- PW-Fraktieleider in de gemeenteraad Oscar Redant noemde 1985 het «jaar waarop de belastingen werden verlaagd». Dit kon omdat ze noodgedwongen in 1983 werden verhoogd, omdat er ruim 100 miljoen niet verwachte staatssteun kwam en omdat de uitgaven aan personeel in de hand werden gehouden. In de laatste drie jaar gebeurde er in het administratief kader slechts één benoeming wat politieke moed vraagt. Verdere faktoren die verlaging van de druk op de bevolking mogelijk maakten waren de sterke daling van het ziekenhuistekort (van 60 naar 10 miljoen), de daling van de stadsschuld, het af en toe geld kunnen «uitzetten» en de opheffing van de Voorzorgskas voor Weduwen en Wezen wat 150 miljoen bedroeg. Voorzichtigheid geboden Met een boni van 270 miljoen op de begroting zou men aan verdere verlaging van de belastingen kunnen denken. Oscar Redant zegt echter dat voorzichtigheid geboden is om het op de toekomst gericht financieel beleid niet te hypothekeren. De verleden jaar gestemde belastingsverminderingen resulteren immers in zowat 70 miljoen minder ontvang sten terwijl de exploitatiekosten van het kultureel centrum in de miljoenen lopen en afwerking en exploitatie van het nieuw ziekenhuis nog veel kosten zullen meebrengen. En, wars van luxe-projekten, zal de toestand van het wegennet nog zware uitgaven noodzaken. Toch zal iedere mogelijkheid tot op termijn verantwoorde belastingsverlaging worden aangegrepen. Terugbetaling vervallen fiskale zegels De fiskale zegels van 20 fr. en minder, waarvan het vignet een vliegeniershoofd en een klimmende leeuw in een schildweergeven, alsmede de zegels van méér dan 20 jaar waarvan het vignet een vrou wenhoofd met kanten kap en een staande leeuw afbeeldt, zijn terugbetaalbaar. Om deze terugbetaling te be komen, moeten de bezitters van dergelijke zegels deze voor 1 april afgeven in een ontvan gstkantoor van de Administra tie van de Belasting over de Toegevoegde Waarde, regi stratie en domeinen, belast met het onderzoek der aanvra gen om terugbetaling van ze gelrechten. De neerlegging moet geschie den zoals aangeduid op de bor derellen die de betrokken per sonen in dat kantoor kunnen bekomen. Vanaf 1 april zullen de betrok ken zegels, die sedert 1 april 1984 vervallen zijn, niet meer voor terugbetaling vatbaar zijn. J.M. Wrok tegen de PW-Jongeren koestert de op 18 december In deze verkiezing ziet de LJR laatstleden gestichte «Liberale Jongerenraad» allerminst, dan ook een de facto-erken- Hy wil zelfs later eventueel de PW-Jongeren nieuw bloed n'n8 van hun vereniging bezorgen maar dan wel met andere mensen. En op voorwaarde dat ambities - die iedereen mag hebben - op eerlyke wyze worden gerealiseerd. jv.'ii£v.ii.iigivv.p uu ooiimoi vu "ij <.v.no .vivmivi uomn 10 uu» uv wigvu ivtwi- V UUrZUlCr V< -vooral de niet zo hoog ge- in apatic. Werkloos zijn brengt sstijl van de werkloze te aan- Te zien aan het groeiend aan- onderscheiden door een actie- jonoerenraacj __IIJ. J- I1 r J JItal (met liHkaarf van 10(1 ve en effectieve werkine. A van Johan Stijlemans een emi nent vertegenwoordiger is. Bestuur Voorzitter van VKAJ verbond Aalst organiseert vrij binnenkort een kookkursus in jouw streek. Deze kursus is er vooral voor werkloze meisjes van 17 tot 25 jaar die graag in de keuken experimenteren. Wie dus graag nieuwe recepten wil uitproberen en dit onder de kundige leiding van een regentes huishoudkunde wil doen, is van harte welkom. Ons Huis Hoogstraat Hofstade. Op volgende data: 19.2 - 26.2 - 6.3 - 12.3 - 17.3 - 26.3. Telkens van 13u30 tot 16 u. Er is vrijstelling van stempelkontrole voorzien. Inschrijven kan door 300 fr. te storten op rek. 780- 5501440-01 van VKAJ Sint-Jorisstraat 26 te Aalst. LH schoolde groep en de schoolden - het erg moeilijk. Werkloos zijn is - geen pretje en brengt - zeker bij hen een aantal psychologische en socia le gevolgen met zich. In onze maatschappij wordt een grote waarde gehecht aan arbeid. Normaal schept arbeid lil 1114(1111.. "VlIUWl Uil. UIVI.KI J.uil uv »vimwi.v iw «uu ,Y ook financiële nadelen met vaarden en hem zeker niet ta^ 'eden (met hdkaart van 100 ve en effectieve werking, zich mee. naast geestelijke en struktuurloos te laten (o.a. so- fr. die recht geeft op heel wat ciale kontakten toelaten bin- lichamelijke spanningen. Evaluatievragen hierbij kun- nen het gezin), nen zijn «Hoe staan ouders nu Ouders kunnen eveneens bij tegenover hun werkloze kinde- hun werkloze kinderen enga- thuis?» en «Hoe kunnen gement in een vereniging sti muleren of sportbeoefening aanmoedigen (sociaal kon deze jongeren worden opge vangen?» redukties), momenteel zijn ze reeds met 150 effektieve leden, heeft de Liberale Jongeren- raad de wind in de zeilen. Doelstellingen De LJR opteert voor een eigen de gemeenteraadsverkiezin- de Liberale Mireille De Dobbeleer uit Erembodegem. Ondervoorzitter is Guy De ingediende klacht zal door Atóeta jTuc De ^.e' een kommissaris worden on- met «alstenaar. Luc De Wae- derzocht en behandeld waarna (Moorsel) is penning- een uitspraak kan volgen. Op SS^WAalsO ÏÏre,.^ --e of lange tenuijn? Of na tTnX Floru (Aalst), Werner Bocqué (Aalst), Anja Steppe (Aalst), mogelijkheid tot sociaal kon- Werkloosheid is zelden weel- takt!) Ze doen er alvast goed politieke liberale visie, voor gen, zegt Johan Stijlemans. takt, tot persoonlijke ontplooi- de. Langdurig werkloos zijn en aan ongeveinsde belangstelling het onderhouden van goede De LJR opteert duidelijk voor ing en waardering. Ook zorgt de besteding van het daarmee te koesteren voor hun doen en betrekkingen met verenigin- eigen werking en bevindt zich n^lmnitié tAiUil H»r samenhangend inkomen is laten (o.a. sollicitaties) en ze- gen. voor het organiseren van in een situatie waarin niet 'een ueimoitie tAaistj h - hnnmKmn.n .n ii.i.i-.»r. »r. meer naar de oude stal kan m,in lvlorci t^aisij, luc ver tongen (Erembodegem), Mar- vaak een zwaar probleem in ker geen verwijtende houding hoorzittingen in wijken een gezin, vooral als de toe- aan te nemen tegenover hun deelgemeenten zodat alle bur- worden teruggekeerd. - gers aan hun trekken komen en eveneens voor actieve deel- Erkenning de facto i deze arbeid voor een regelmaat in het dagelijks leven. Werklozen missen deze funk- ties van het werk. Dit kan stancf uitzichtloos is. Ronduit werkloos zijn. leiden tot gevoelens van mach- hierover praten door ouders Bij het bevorderen teloosheid, minderwaardig- op ontmoetingsavonden ge- houding kunnen K.w.u. en heid, doelloosheid, nutteloos- beurt zelden. Eerder worden K.A.V -Erembodegem zeker heid, ontmoediging. «Een opvattingen, feiten, gebeurte- een dynamische kracht zijn! werkloze telt niet meer mee in nissen in verband met het pro- de maatschappij» en raakt ge- bleem opgehaald. ga Pieters (Aalst) en Guido Goetvinck (Erembodegem). Plus het vlaggeschijJ Johan Stijlemans. D.B name aan de gemeente- Bij de bestuursverkiezing van raadsverkiezingen in 1988. het Groot-Aalsters PVV-be- Verdedigt de LJR dezelfde li- stuur verleden vrijdag, haalde berale principes als PW-JO, Johan Stijlemans, public rela- Activiteiten ze wil er zich alleszins van tions officer en stuwende kracht van de UR, op 260 N"* hetweyen van leden, uitgebrachte stemmen er 176 »n essenhele betoghetd, is er of het hoogste aantal van de ""Sf,c„ue °p'4 ma"'-een gewone bestuursleden. Slechts fi april, een 4 leden van de UR hadden en ?f 24 e» PW-lidkaart wat dus impli- T S n T rbea,e °P ceert dat e, ruim een 2/3 van 'u.h Ve'der komc" »'<e" aard ook gespreksavonden het aantal stemgerechtigde Gezien de stijgende belang stelling voor tal van sportakti- viteiten gaat de Werklozen- werking het programma «Sport Overdag» uitbreiden. Ook wie niet werkloos is kan er terecht. Mits twee uur per dag de kursus te volgen, wordt de werkloze vrijgesteld van stempelkontrole via een offi cieel attest af te geven samen met de stempelkaart. Deelne mers zijn verzekerd tegen eventuele ongevallen tengevol ge van aktiviteiten die op het programma voorkomen. Ook tegen schade ten gevolge van verlies of diefstal. Aerobic Je volledig uitleven en ten vol le ontspannen van je lichaam via dansen en bewegingen op de tonen van de aangepaste muziek. PW-ers kozen. Stijlemans over aktuele problemen. LH Na 150 dagen wachten belandden verleden woensdagvoor middag zowat 500 schoolverlaters uit Aalst, Denderleeuw, Erpe-Mere, Haaltert en Lede aan de RVA-kantoren te Aalst aan het Keizerlyk Plein. Met panelen met «Geen dag langer wachttyd», «Geen cent minder dopgeld» en «Martens, geef ons een toekomst» werd het er allerminst een keizeriyke bedoening, alhoewel achteraf een «Koninklijke teller» zou verschijnen. ACV, Werkzoekendenwer- de werkloze en noem maar op. king, KAJ, VKAJ en ABW- Jongeren nemen het niet meer Ludiek dat de wachttijd steeds wordt In die regenboog van misera- verlengd, dat men eveneens bele toestanden brachten Lud- spreekt van verlengen van de wig Schack en Kris Michiels dienstplicht en dat de vergoe- dan wel even een meer opti- dingen stelselmatig verminde- mistisch geluid. Ludwig ver ren. Waar een samenwonende scheen er inderdaad als «ko- 21-jarige schoolverlater in ninklijke teller» die in de 1979 nog bijna 18,000 fr. kreeg hoofdstad de opdracht gekre- moet hij zich nu maar tevreden gen had het aantal werklozen stellen met minder dan 10.000 nu eens «ganz genau» te tellen fr. Een onhoudbare toestand doch alleszins met geen hoog die de jongeren in een hopelo- aantal naar Brussel terug te ze situatie brengt want de kans keren. Zijn machine, een soort op het veroveren van een baan home-computer, zou hem bij is uiterst miniem. En dan mis- die taak allerminst in de steek schien is het nog een job in een laten. Geregeld viel het appa- of ander nepstatuut, BTK, raat in pan, overschakelen van DAC, Stagiaire, tewerkgestel- eenheden naar tientallen en van tientallen naar honderdtal len zorgde voor de nodige af zwakking en tenslotte had de «koninklijke teller» heel wat truuks om het aantal laag te houden. Ultieme redplank werd dan wel het gewoon ver tikaal klasseren van de aan vragen. De schoolverlater Toen Kris Michiels dan als schoolverlater kwam opdagen en de RVA-aangestelden be stookte met eerder netelige vragen werd de toestand on houdbaar: Men zou dan maar beroep doen op een efficiënt RVA-inspekteur. Een man die duidelijk wist welke zijn taak was, er geen doekjes omwond en van wanten wist. De eerste kandidaat werd ge woon van de lijst geschrapt wegens majessteitsschennis. Hij had het immers aange durfd de «koninklijke teller» zijn tong te tonen. Kandidaat nummer twee kwam er al even bekaaid van af. Hij droeg immers een bril en dus kon men veronderstel len dat zijn zicht geen 100% was. Hij werd dan ook afge schreven naar de mutualiteit. En de derde kandidaten, een jong verliefd paartje, werden gewoon uitgesloten wegens ze denschennis Ze stonden daar immers in de rij hand in hand. Hoe is 't Gods mogelijk? Met de hulp van de RVA- inspektie kon de «koninklijke teller» dan ook tevreden naar de hoofdstad met een inder daad laag aantal werklozen wat dan toch zijn opdracht was geweest. Petitie De schoolverlaters werden verzocht een ACV-petitie te ondertekenen waarin naast al le mogelijke nuttige informatie voor schoolverlaters vooral ge protesteerd werd tegen moge lijkheden als langere wacht tijd, langere dienstplicht en minder dopgeld... LH Aalst. Het nieuwe bestuur van de Liberale Jeugd (a) Voor wie? Voor alle geïnteres seerden. Dag/plaats? Elke dinsdag van 9.00 tot 11.00 u. in het Stede lijk Trefcentrum, Driesleutel- straat 49-53, 9300 Aalst. Elke donderdag van 9.00 tot 11.00 u. in het Stedelijk Tref centrum, Driesleutelstraat 49- 53, 9300 Aalst. Elke donderdag van 13.30 u. tot 15.30 u. in Sporthal Den- derdal, Kortestraat, Erembo degem. Prijs? 25 fr. Yoga beoefenen betekent al je spanningen afleggen, zodat je tot rust komt. Wie één jaar yoga doet is vijf jaar jonger geworden!! Voor wie? Iedereen is welkom. Dag/plaats? Elke maandag van 9.00 tot 11.00 u. in het Stede lijk Trefcentrum, Driesleutel straat 49-53, 9300 Aalst. Gelieve matje of handdoek mee te brengen. Prijs? 25 fr. Zwemmen Zich leren bewegen in het wa ter, watergewenningsoefenin- gen, aanleren van de verschil lende zwembewegingen. Voor wie? Iedereen is welkom. Dag/plaats? Elke woensdag van 9.00 tot 11.00 u. in het Stedelijk Zwembad, Zwem badlaan 2, 9300 Aalst. Prijs? 25 fr. Judo Judo is meer dan een zelfver dediging en alleszins geen ver zameling van slinkse grepen en laffe truuks. Iedereen vanaf 12 jaar is wel kom, elke woensdag van 14 tot 16 u. in de Brandweerkazerne, Vrijheidstraat. Prijs: 75 fr. Nadere info op werkdagen van 9 tot 12 u. bij Werklozenwer king, Kapellestraat 17 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.11.11, toe stel 316. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 11