Wat koopt u vandaag nog voor 23 Fr? ...of'n volledig TeVe Blad handig en praktisch Verkiezingsnacht aan Appelse Sporthal dringend aan vernieuwing toe Pierre I zal over Dendermonde regeren Nieuwe direkteur voor scholengroep Sint-Gillis, Oudegem en Schoonaarde Voortaan ook kijken naar de RAI 12 - 31.1.1986 - De Voorpost Was de opkomst aan de al te magere kant voor de verkiezing van een nieuwe prins karnaval, de stemming werd er toch goed ingehouden door het schitterend orkest «The Miller Group» uit het verre Sint-Truiden. Blikbaar had het barre weer de straten lagen er spekglad by zaterdagavond ervoor gezorgd dat heel wat feestvierders verkozen gezellig thuis te blijven. Toch waren er vertegenwoordigers aanwezig van alle Dendermondse karnaval verenigingen en zagen we ook prinselijke gemalen uit Sint-Gillis en leden van de Orde der Filosofen uit Oudegem hun plaatsje zoeken in de sporthal. Ondertussen hadden de twee kandidaat-prinsen al een eerste deel van hun opdracht achter de rug: handjes schudden aan de ingang van de zaal. Een zichtbaar vermoeide Louis, die de laatste drie weken alles op alles had moeten zetten om de achterstand op zijn rivaal Pierre in te lopen. En Pierre die het allemaal al eens eerder had meegemaakt, had rondom zich een hele schare medewerkers verzameld met de bedoeling de laatste twijfelaars te overtuigen van zijn kunde. Grote stryd Zowel Louis als Pierre had ervoor gezorgd dat er stem ming en sfeer heerste in de ruime sporthal, waar rond 23 uur nog heel wat tafeltjes on bezet waren gebleven. Onder tussen waren er toch heel wat verklede karnavalisten druk doende met over en weer te lopen van de zaal naar het toilet, vandaar naar de uitgang en de weg terug. Misschien om het eigenaardige kostuumpje te laten bewonderen of ge woon om even polshoogte te gaan nemen van de situatie. Opvallend was dat vele karna- valgroepen in uniform versche nen en ook in groep de zaal betraden. Matrozen en dan zo wel mannelijke als -vrouwelij ke, eerbiedwaardige heren en dames in rok (de ene rood en de andre groep in blokjesvlag van een formule I wedstrijd), klowns in een knalgele veel te lange korte broek en nog vele andere meer drentelden heen en weer of dansten dat het een lieve lust was op de tonen van de hemelse muziek van The Miller Group. Natuurlijk waren ook de leden van het karnavalkomitee druk bezig. Ieder had zijn specifieke taak gekregen en wat goed was, dat was dat ook de dames van die karnavaleske heren present waren om een handje toe te steken. Twee of zelfs drie om de bezoekers een fraai lintje op te spelden, een aantal in de bar voor een prima servi ce en dan nog als diensters in zaal, waar de bedrijvigheid om de haverklap toenam. Rond 11 uur ('s avonds dan) brak het uur van de waarheid aan. De juryleden waren op post en dus konden de kandi daten hun tweede opdracht be ginnen. Dat ging niet zonder enige «ceremonie protocolai- re» gepaard. Want eerst moes ten de kandidaten officieel worden voorgesteld, dienden men te loten voor de volgorde van optreden en moest Prins I zich ontdoen van zijn prinselij ke kentekenen. «We gaan ons Wimmeke uitkleden» zo zette presentator Freddy het uiteen en Wim liet ze maar begaan. Mantel, scepter, lint en nog een aantal andere uiterlijke kentekenen van zijn waar digheid werden hem door zijn collega's prinsen ze waren er allemaal afgenomen en in bewaring gegeven bij de voor zitter Willy Ophalvens. Wim mocht dan een laatste keer zijn publiek toespreken en hij deed het weer meesterlijk. «Laat het in 1986 een karnaval wor den zoals in 1985» riep hij entoesiast uit en wees meteen naar de richting van de stede lijke vertegenwoordigers burgemeester Cool, de schepe nen Borms en Meulebroek, de raadsleden Verberckmoes en Willems waren present die hij opriep om te zorgen voor een groter hangar waar de kar- navalgroepen hun wagens zou den kunnen bouwen. «Dat hebben we nodig», aldus uit tredend prins Wim die zijn fans, en dat waren er velen, opriep om zijn lied te zingen. Daarop kreeg hij nog een ge schenk aangeboden van de Polderboeren, een paar laars jes maat 36, groot genoeg voor de prins. Wim nam ze lachend en dankbaar in ontvangst en stortte zich daarop weer in het karnavalgewoel Op vakantie naar Spaqje Het lot had beslist dat Louis Schoonjans eerst het podium op moest. Muisstil was het toen Louis in een geel bermu dapakje de trappen van het reusachtige podium beklom en zijn presentatie inzette. Na deel was dat die vriend nooit of nooit op tijd kwam. Dat bleek ook nu te zijn, want een hele tijd na Louis arriveerde hij belast en beladen met koffers ter plekke. Net op tijd om te horen aankondigen dat de vlucht naar Spanje werd ge meld. Louis, blijkbaar een we reldreiziger wist welke uitgang hij moest nemen en begaf zich spoorslags op weg. Tot bleek dat de vlucht voor een hele poos was uitgesteld. Men ging dan maar bij de pakken zitten, tot bleek dat de vluchttocht op het gestelde uur zou vertrek ken en men dus hals over kop naar de uitgang diende te spur ten. Zaten er in het nummer enkele goede gags, zoals bie- voorbeeld toen Louis duidelijk maakte dat hij kandidaat prins was en daarom een dikke kop had, omdat prinsen allemaal een dikke kop hebben (omwil- le van het verstand), dan is dergelijk optreden toch niet voldoende spiritueel om sukses te boeken? Dachten wij, maar of de jury ook zo dacht was een andere vraag. Visioenen op het heidenplein De sketch van Pierre De Proft viel veel langer uit, was duide lijk veel beter voorbereid en vooral, bracht meer volk op het podium. Alleen in het be gin was er nogal wat onzeker heid. Men hoorde een stem die de hele situatie schetste terwijl God de Vader en enkele van zijn discipelen het podium kwamen bevolken. Pierre wag gelde dan als een volleerde dronkaard het podium op, la veerde naar de enige nog be- Dendermonde. Een vertegenwoordiging van de Gomov bracht een bezoek aan de stgdvan Dendermonde. Louis Schoonjans op weg naar Spanje (c). Dendermondse Kamer voor Koophandel foto Piet Hermans). links naar rechts. Tot hij een visoen zag: God de Vader om ringd door Keizer Cornel en Prins Wim. Hoe konden die laatste twee toch in de hemel geraakt zijn na al die fratsen die ze hebben uitgehaald. Als die twee dat kunnen, aldus Pierre dan moet dat ook voor andere karnavalisten mogelijk zijn. Alleen in zijn toestand is dat een probleem van reusach tige afmetingen. Misschien kon een liedje helpen. «Het Nonnenkoor van Deiremon- ne» zong hij op muziek van Soeur Sourire die ook op het podium stond en naar een tekst van Bert Bakker. Als we ons niet vergissen hebben we dat nummer al eens eerder gehoord. Pierre blijkbaar niet, want hij had voorzichtigheids halve de tekst gekleefd op het etiket van de fles waarmee hij dan is te keer was gegaan in het begin van zijn optreden Hoorden wa achteraf in de zaal vertellen dat het nummer er gens uit een Aalsterse show was «gestolen», het was naar ons gevoelen stukken beter dan dat van Pierre. Er kwamen meer gags in, het was beter voorbereid en vooral goed ge speeld. Hadden de kandidaten daar mee hun uiterste best gedaan, het verdikt zou komen van de jury en van de stemmen in de zaal. Klokslag 12 uur werd de stembus verzegeld en trokken juryleden, getuigen van de kandidaten en een vertegen woordiger van het karnavalko mitee zich terug in de kata- komben van de sporthal om de resultaten op te tellen. Pierre de winnaar Het tellen gebeurde in alle stil te en nam de tijd in beslag die ervoor was voorzien: een uur. Zodat men enkele minuten na 1 ook de uitslag kon bekend maken. De prinsen, de leden van de jury en de twee kandi daten werden op het podium geroepen en burgemeester Cool, voorzitter van de jury, zou de uitslag bekend maken. Adjudant werd Louis en hij kreeg met traantjes in de ogen de orde van het Ros Beiaard omhangen. Hij vergat daarbij te knielen, maar maakte die vergetelheid goed door na de uitreiking wat langer op knie tjes te gaan zitten. Pierre De Proft werd dus de nieuwe prins. Hij werd gekleed met de tekenen van zijn waardigheid en kreeg een heel speciale kunstige bewerkte staf in de handen gedrukt, bekroond met een prachtig gesneden Ros Beiaard. Ondertussen was ook me vrouw De Proft op het podium geraakt. Zij kon haar ontroe ring niet meer bedwingen schreidde tranen van geluk. Pierre had zich ondertussen in de armen geworpen van een aantal juryleden, nam de ge lukwensen van Louis in ont vangst en wriemelde een be- dankingsbriefje uit zijn broek zak. Hij beloofde plechtig en in staat van genade alles te zullen doen om het karnaval in Dendermonde. De Dendermondse Prinsencaemere in groot ornaat (c). Dendermonde. Pierre De Prof zag een verschijning, warempel (c). Dendermonde levendig te houden. Tot grote voldoening van de karnavalisten die de nieuwe prins hartelijk toe juichten. Twee kandidaten Nog maar pas is de nieuwe prins verkozen, of er zijn al twee nieuwe kandidaten ge meld voor de verkiezing in 1987. Louis Schoonjans gaat opnieuw zijn kans wagen, en ook Rudy I heeft zijn kandida tuur gesteld. We hoorden zelfs al geruchten over een derde kandidaat, maar die moest nog zijn kandi datuur ondertekenen. Het wordt allicht in 1987 een span nende strijd voor de opvolging van Pierre I. Maar zover zijn we nog niet, eerst moet Pierre I op 16 februari nog de stoet leiden en dat zal wel het hoog tepunt worden voor de karna valisten in 1986. Dendermonde. De nieuwe prins is verkozen en heeft ondertussen ook de tekenen van zijn waardigheid bekomen (c). Tijdens de jongste raadszitting werd tijdens de geheime zitting overgegaan tot de aanstelling van een nieuwe direkteur voor de gemeentelijke scholen van Sint-Gillis, Oudegem en Schoonaarde. Direkteur Remi Adam had zijn ontslag gegeven en dat was per 1 januari ingegaan. De keuze van de raadsleden viel op mevrouw De Man (Diane Verleyen) die de leiding krijgt over de gemeen telijke scholen van de genoemde deelgemeenten. Diane Verleyen werd geboren op 25 juli 1936 en behaalde het diploma van onderwijzeres aan de Vrije Normaal school van Laken op 13 juli 1956. Van 1956 tot 1959 gaf zij les in de beroepsschool te Asse en sedert het schooljaar 1959-1960 is ze als lerares aktief in de gemeenteschool van Sint-Gillis. Intergem kan zijn kijkers aangesloten op kabelnet een nieuwe zender aanbieden. Vanaf 1 februari wordt nu ook het Italiaanse programma Rai-Uno verdeeld via de kabel. De televisiebeelden afkomstig van de satelliet ECS 1 worden via een paraboolantenne opgevangen en langs de antennemasten van Erembodegem, Buggenhout en Zotte- gem worden de signalen in de bestaande kabelnetten verdeeld. Vanaf 1 februari kunnen dus de abonnees wonend in de onderstaande gemeenten, zonder kosten, het RAI programma ontvangen: Aalst, Affligem, Brakel, Buggenhout, Denderleeuw, Dendermonde, Erpe-Mere, Geraardsbergen, Haaltert, Hamme, Herzele, Lebbeke, Lierde, Ninove, Ternat en Zottegem, In het programma-aanbod wordt RAI-Uno op het kanaal M4 geplaatst, meer gespecifieerd op beeldfrekwentie 126,25 MHz en de klankfrekwentie 131,75 MHz. Bij gebruik van een omvormer gaat men als volgt tewerk: draaiknopomvormer: stand F; druktoetsomvormer: toets 6, tweede rij. In de regio Sint-Niklaas wordt de ontvangstmast verder aangepast om er kortelings eveneens het RAI-programma op het kabelnet te kunnen sturen. De verdeling van het RAI-programma heeft een tijdelijk karakter. Indien de huidige regeling in verband met auteursrechten en zonder bijkomende uitgave voor de abonnees zou worden gewijzigd, kan de verdere verdeling van het programma opnieuw onderzocht worden.

De Voorpost | 1986 | | pagina 12