Zijn tennisballen belangrijker dan bomen in Temse? De monumenten- en landschappenzorg van Temse De slechte daken van Temse Kruibeekse jeugdraad startte nieuw werkjaar Gemeentelijke gronden te koop in Temse De aktiepunten van de Werkgroep Havenaktiviteiten Temse Poetsvrouwen voor alleman in Temse Gemeentelijke sprokkels uit Temse Oud Wezenbond lenigt nood Werkgroep Waasland vergadert maandag De Voorpost-31.1.1986 - 15 De Werkgroep Havenaktiviteiten Temse (W.H.T.) heeft weer een «voorlopig dossier» als eerste aanvulling uitgege ven. Het 55 tellende bladzijden dossier bevat vooral brieven gericht aan de gemeentelijke en provinciale over heid. Verder zijn er tal van reeds verschenen persartikels in terug te vinden waarin de werkgroep zijn visie weer geeft. Nieuw in het dossier zijn de aktiepunten die men wil bereiken met de havenaktiviteiten in Temse. Zo willen zij duidelijk geen loskade stroomafwaarts de Scheldebrug; géén verdere uitbreiding van de opslagplaatsen van de ets. D. Van Riet; het intrekken van alle plannen voor elke ontsluitingsweg via de Fonteinstraat en de Parklaan; het aanleggen van een rechtstreekse aansluiting over de bin nenkoer van de ets. D. Van Riet op de rijksweg Sint- Niklaas - Breendonk. Verkeerslichten zouden er voor kunnen zorgen dat het zware wegvervoer door zowel in de richting Sint-Niklaas (E3) als in de richting Mechelen (Brussel) weg kan. Volgens de werkgroep kan enkel deze oplossing alle verkeershinder oplossen. Vervolgens wenst de werkgroep dat het spoor ontdubbeld wordt; het terugbrengen van het losspoor naar het station, het omzomen van de huidige industriezone met een buffer; het bezorgen van dokumentatie aan de gemeente raadsleden in verband met de uitbreidingsplannen van de ets D. Van Riet. Verder raadt de werkgroep de heer Blommaert, afgevaar digd beheerder, aan zich te vestigen in Antwerpen- Luikeroever, specifiek het havengebied van de Waasland haven. Zulks om elke beperking van de expansie van deze firma in de toekomst op te vangen. Volgens de werkgroep worden de kosten voor een nieuwe loskade en infrastruk- tuur in Temse dan uitgespaard. Hoewel de Werkgroep Havenaktiviteiten Temse stelt dat alle door hen geformuleerde beweringen kunnen gestaafd worden door «originele» dokumenten, neemt zulks niet weg dat ook de andere zijde, zijnde ets. D. Van Riet of het gemeentebestuur van Temse, in de kranten zijn visie mag kenbaar maken. Zodoende ontstaan tegenstrijdige berich ten, waaruit de bevolking van Temse uiteindelijk zijn konklusies wel zal trekken. M.R. Het rommelt al geruime tijd in en rond het Park Verbeeck in Temse. De tennisclub van Temse wil er voor eigen rekening een tennishal bouwen. Hiervoor sneuvelen drie lorken in het bewuste park. Het gemeentebestuur van Temse is biy, want er wordt geen beroep gedaan op gemeenschapsgelden. Gezond verstand dus: geen subsidie jager^ meer want wie wil «sporten» betaalt er zelf voor en niet een ander! Sportvelden vereisen in ieder geval een parkeervoorziening, redeneert het schepenkollege verder. Tijdens de jongste gemeenteraadszitting bracht de meer- derheidsgroep een «alternatieve oplossing» op tafel. Er komt geen parking in het B.P.A. Cauwerburg maar wel een rijbaan en parking in het plan Sompershoekwgk. Volgende gemeenteraadszitting wordt dit al op de dagorde gesteld. De 605 bezwaarschriften konden tijdens de jong ste gemeenteraadszitting niet optornen tegen de 627 personen die op de goedkeuring aandrongen. De plannen van de tennisclub van Temse kwamen voor het eerst in openbaarheid tijdens de jeugdraad van 18 januari 1984. Sindsdien werd het schijnbaar stil en verliep alles langs gemeentelijke admini stratieve wegen. Een wijziging van het B.P.A. Cauwerburg was het voorwerp van bespre king in de gemeentelijke ad vieskommissie van 10 april 1985. Eind van die maand werd het door de gemeente raad voorlopig aanvaard. Vori ge maand (december 1985) kwam het ook al in openbare zitting maar werd het op vraag van de meerderheidspartijen verdaagd. Reden: het schepen college wilde de 604 be- zwaarxehriften eens nader be kijken en «onderzoeken». Het mocht blijkbaar niet baten tij dens de jongste gemeente raadszitting. Om het bouw werk mogelijk te maken zal slechts een overdracht van 540 vierkante meter van het pand Verbeeck noodzakelijk zijn. Rond deze «tennisballen»-af- faire ontstonden uiteraard twee groepen: voor- en tegen standers. Acht verenigingen vormden als tegenstanders de groep «S.O.S. Park Ver beeck». De verenigingen wa ren K.W.B. Heilig Hart, het komité «Sompershoekwijk», de Groene Fietsers, Davids- fonds Temse, Ecotest Temse, ■de jeugdraad van Temse, de kultuurraad van Temse en het A.C.W. van groot-Temse. De tegenstanders hadden ook hun hoop gesteld op de A.C.W.- groep binnen de C.V.P. De A.C.W.-ers op de gemeente raadszittingen zijn van de C.V.P.-raadsleden de heren Albert De Cauwer, Richard Janssens, Walter Vercauteren en Juiien De Clercq. Namens het schepenkollege zijn dat mevrouw Paula Janssen, Emile Naudts, Siegfried Buytaert, Felix Bulteel en Luc De Ryck. Bij de bespreking van deze dagorde rond het Park Ver beeck zwegen alle C.V.P.- A.C.W.-raadsleden. Toen de meerderheid van het tennispu- bliek al ruim een uur weg was, betreurde C.V.P.-A.C.W.-er Juiien De Clercq dat er drie solitaire lorken zouden ver dwijnen. Eigenaardig. Of moesten de nog resterende «aandachtige» aanwezigen de verbeterings- en uitbreidings werken (W.C., was- en eetge legenheid) van het dodenhuis- je in de deelgemeente Tielrode als zwijggeld zien? Maar kom, er is weer werk in de winkel voor Tielrode. Er is weer spra ke dat men van de kleiputten in Tielrode een stortplaats gaat maken. Schepen Naudts be vestigde dat ook, terwijl kers vers kabinetsmedewerker van mevrouw Miet Smet (emanci patie en leefmilieu) schepen Luk De Ryck, niet aan bod kwam rond deze stortplaats- problematiek. Bespreking Alvorens de schijnwerper op het Park Verbeeck te richten deelde schepen Bulteel stille tjes mee dat binnen dat bewus te B.P.A. Cauwerburg ook aanpassingen en voorzieningen zitten van het Waasmeer, de Azalealaan, een pijpekop en Orlay. Vooral dit laatste ge bied Orlay werd door de Werkgroep Havenaktiviteiten Temse (W.H.T.) de jongste maanden op de korrel geno men. Alleen S.P.-Magda De Meyer noemde het een hypo- kriete houding waar men steeds voor voldongen feiten komt te staan. Inzake de bouw van een ten nishal noemde S.P.-raadslid Cools het een bliksemafleider voor de uitbreiding van de ge hele kaai-affaire. S.P.-raadslid Cools: «Het is een wisselmunt om uw partij bij elkaar te houden». Het voorstel van het raadslid om het punt van de tennishal nog eens te verdagen werd verwor pen. Van V.U.-zijde vroeg raadslid De Ryck om bij de stemming van het punt te split sen, omdat bij Orlay reeds werken in uitvoering zijn en men dan als gemeenteraad overtredingen zou wettigen. Burgemeester Van Riet, be langhebbende in de zaak, zei dat hij een voorlopige bouw vergunning heeft op Orlay. Voor wat de tennishal en par king betreft was men het langs V.U.-zijde volmondig eens met de meerderheidspartijen C.V.P.-P.V.-V.U.-raadslid De Rijck: «Drie bomen wegen niet op tegen wat er moet ko men, trouwens de verouderde parken in Temse worden te weinig gebruikt». Gembel-raadslid Hoskens, met zijn kersverse collega Jan Bogaert, riep gewoontege trouw om «hoog groen». Sche pen Bulteel zei dat het plan een ruime bufferzone als groenscherm voorziet, die als uitbreiding van het boom- en groenbestand kan gelden. De stemming was duidelijk: de meerderheidspartijen samen met de V.U. stemden met 18 ja. De oppositieraadsleden (Gembel en S.P.) stemden neen (8). Tenslotte is het te hopen dat de toekomstige ten nishal goed blijft draaien. Er 1 werd immers al een sporthal (Temsica) opgekocht met ge meenschapsgelden (16 mil joen) nadat ze «onderkomen» was. Maar dan kunnen alle tennisliefhebbers nog terecht ten huize Catthoor op de Krijgsbaan in Temse, waar men momenteel nog geen ten nishal heeft gepland. M.R. Naast de reeds lang bestaande poets- en karweidienst ten huize, waarvan bepaalde personen onder duidelgk om schreven voorwaarden kunnen genieten, start het O.C.M.W. van Temse met een totaal nieuw projekt onder de benaming «Huishoudhulpen». Het bijzondere hiervan is dat iedereen, ongeacht het inko men, erop een beroep kan doen. Slechts twee voorwaar den dienen vervuld te worden: in de fusie Temse wonen en minimum 4 uren en maximaal 16 uren per week deze hulp aanvaarden. De kostprijs voor de aanvrager bedraagt slechts 170 fr/uur. Dit bedrag wordt rechtstreeks be taald aan het O.C.M.W. Het grote voordeel van beide partijen (aanvrager en poets vrouw) is dat betrokken schoonmaakster officieel is in geschreven. Het O.C.M.W. samen met de R.V.A. regelen de sociale ver goedingen. De klant hoeft zich dus enkel om de uurprijs te bekommeren. Iedereen, dus ook zelfstandigen kunnen op deze dienst een beroep doen. Deze zelfstandigen moeten dan wel weten dat de schoon maakster enkel mag poetsen en niet voor andere taken in het bedrijf mag ingezet worden. Voor aanvragen en eventueel bijkomende inlichtingen kunt U zich wenden tot de sociale dienst van het O.C.M.W., Kouterstraat 5, elke werkdag van 9 tot 12 uur of telefonisch op het nummer 03/771.09.35 (vragen naar de sociale dienst, juffrouw Popieul of juffrouw Verbeke) of tijdens de zitda gen van de voorzitter: elke 1ste en 3de zaterdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur. Uit het verslag over het bestuur en de toestand der gemeentezaken van Temse, anno 1984, blykt dat er in groot-Temse een 17-tai geklasseerde monumenten en landschappen zijn. Temse zelf telt er een twaalftal. In de deelgemeenten Elversele en Tielrode zijn er eik twee en in de deelgemeente Steendorp slechts één. Eind november 1985 besliste het bureau der kerkmeesters van de kerkfabriek van Onze Lieve Vrouw in Temse cen trum tot de verkoop uit de hand van een perceel grond, groot 232 vierkante meter, te gen de prijs van 250.000 fr. Tijdens de jongste gemeente raadszitting werd hierover gunstig advies verleend. De kerkfabriek van Sint-Pe trus in de deelgemeente Tiel rode diende de begroting 1986 in. Deze heeft zowel in ont vangsten als in uitgaven een uitslag van 1 miljoen 913.600 fr. Om de begroting sluitend te maken voorziet men een ge meentelijke tussenkomst van 467.111 fr. in de gewone dienst en 1 miljoen 200.000 fr. in de buitengewone dienst. Ook hier gaf men op de gemeenteraad een gunstig advies. Vervolgens werden een tiental verdagingsleningen, aange gaan bij het Gemeentekrediet van België, ter goedkeuring voorgelegd. Het betreft vooral verdagingsleningen inzake aankopen van gronden en krotwoningen in b.p.a.-gebie den of struktuurplannen. De tien verdagingsleningen bedra gen in totaal 18 miljoen 840.613 fr. Begin december 1985 deelde de raad van bestuur van de interkommunale gasvoorzie- ning van Antwerpen en omge ving aan het schepenkollege mee dat op 24 maart 1986 de buitengewone algemene verga dering wordt gehouden. Tij dens de gemeenteraad werd de agenda van deze vergadering ter goedkeuring voorgelegd. De riolerings- en verbete- ringswerken aan de rijksweg Hulst-Lessen, de oude Heir baan, Hogenakkerstraat, Kerkstraat, Burmtiendestraat, Ruisstraat en een drietal wa terlopen in de deelgemeenten Elversele en Tielrode hebben een aangepaste eindafrekening gekregen. Voor de tweede keer werd door de ontwerper de kostprijs berekend. Deze komt uiteindelijk op 9 miljoen 026.548 fr. Aan de gemeente raad werd gevraagd de aange paste eindafrekening goed te keuren. Tenslotte zal men voor de ge meentelijke openbare biblio theek een glazen toonkast aan kopen. De raming bedraagt 35.000 fr. Het bijzonder bestek voor de beperkte offerteaan- vraag voor het leveren Van de ze kast werd eveneens tijdens de jongste raadszitting goedge keurd. M.R. Zo is in Steendorp het orgel van de Sint-Jan Evangelistkerk geklasseerd. In de deelge meente Elversele zijn dat de Sinte-Margarethakerk en de Kapelhof gelegen aan de Pont- weg 2, eigendom van de kerkfabriek Sinte-Margareta te Elversele. In de deelge meente Tielrode is het Huis Pilaet geklasseerd. Dat is gele gen aan de Gentstraat 17 en is eigendom van mevrouw Maria De Meyere. Ook het land schap van het huis Pilaet met het bijhorende park is geklas seerd. Temse In de gemeente Temse zelf is het hoekpand De Klokke, Grote Markt 4, als monument geklasseerd. Het is momenteel eigendom van C.V.P.-raadslid Mare Smet. Het koor, de zuid elijke zijkapel, de gevels van de kruisbéuk en de toren van de O.L.Vrouwkerk in het cen trum van Temse is geklasseerd sedert eind 1974. In 1977 werd de drankslijterij Het Volks huis, Kamiel Wauterstraat 14 (rechtover gemeentehuis van Temse) volledig geklasseerd. In 1981 werden de Amelberga- kapel, gelegen Fonteinstraat, en de hoeve, gelegen Fontein straat 2 met hun omgeving, als dorpsgezicht om reden van his torische waarde geklasseerd. Eveneens om zijn historische waarde werd in 1983 de gehele O.L.Vrouw-kerk (interieur en exterieur) geklasserd. Sinds 1976 werd dc voorgevel van de woning Wildfordkaai 10 (huis Hemelaer) geklasseerd om zijn kunsthistorische en kultuurhistorische waarde. De Sinte-Amelbergakapel in de Bolderickstraat, werd ge klasseerd om zijn volkskunsige waarde als devotiekapel ge wijd aan Sinte-Amelberga, pa trones van Temse. Omwille van de historische waarde als verzamelplaats voor volksde votie gewijd aan voormelde patrones, werd ook de onmid dellijke omgeving van de Sin te-Amelbergakapel in de Bol derikstraat te Temse geklas seerd. Op 9 mei 1984 werd de Sinte-Amelbergakapel van Cauwerburg geklasseerd. Dit omwille van de historische waarde als «klassicistisch okto- gonale bakstenen kapel», op gericht in 1914 op de plaats waar de Sinte-Amelbergaput sinds de 14de eeuw gelegen is. Ook de omgeving, namelijk de Lindedreef voor de kapel, werd geklasseerd omwille van de historische waarde als origi nele plaats waar de Sinte- Amelbergaput aanleiding gaf tot eeuwenlange volksdevotie. De in 1922 opgerichte Maes- se's kapel in de onmiddellijke omgeving, gelegen in de Lui- seekstraat, werd geklasseerd omwille van de historische waarde als verzamelplaats voor volksdevotie sinds de 18de eeuw. Tenslotte werd Door de raad van bestuur van de akademie en vakteken- school van Temse werd vastgesteld dat de lokalen van het scholencomplex niet voldoen aan de gestelde vereisten van het algemeen reglement op de arbeidsbescherming. De raad van bestuur vroeg via de jongste gegemeenraadszit- ting om maatregelen. Met het kollege van burgemeester en schepenen werd overeengekomen om beveiligingswer- ken uit te voeren voor gans het scholenkomplex. Dit omvat de gemeentelijk akademie en vaktekenschool, de gewestelijke sekundaire handels- en taalleergangen en de muziekakademie. De werken zullen onder andere omvat ten: het aanbrengen van een noodverlichting, de aandui ding van nooduitgangen, het plaatsen van een alarminstal latie, het aanbrengen van piktogrammen, het plaatsen van brandblusapparaten en brandhaspels. De werken zullen uigevoerd worden in eigen regie en de leveringen zullen gebeuren door partikulieren. Op de buitengewone dienst van begroting 1986 werd één miljoen voorzien. Het dak van het gemeentegebouw Schoolstraat 15 (voor malig vredegerecht) bevindt zich volgens het schepenkol lege in slechte staat en dient hersteld te worden. Vermits de gemeentelijke technische dienst met te veel projekten belast is, zal voor het samenstellen van het aanbestedings dossier een beroep gedaan worden op een bevoegd ontwerper. Het voorziene krediet bedraagt 2 miljoen. In de gemeentebegroting 1986 werd eveneens een krediet van 1 miljoen 500.000 fr. voorzien voor de herstelling van het dak van het gemeentegebouw Schoolstraat 17 (school huis). Deze herstellingswerken zullen in eigen regie kun nen uitgevoerd worden. Alles samen zal er in de Schoolstraat van Temse 4 miljoen 500.000 fr. uitgegeven worden, aan verbeterings- en herstellingswerken Deelgemeenten Ook in de deelgemeente Tielrode heeft men slechte daken. Zo is het dak van de pastorie van Tielrode in slechte staat en dient het hersteld te worden. Ook hier zal een ontwerper aangesteld worden, omdat de technische gemeentelijke dienst te veel projekten heeft. Dit werk zal op 920.000 fr. komen. Ook de badkamer van de pastorie bevindt zich in vervallen toestand. Het ver nieuwen van de sanitaire toestellen zal ongeveer 90.000 fr. bedragen. Ook de elektriciteit van de pastorie is in het algemeen verouderd en totaal onverantwoord (vooral in de badkamer), niet reglementair en zelfs gevaarlijk. Deze werken worden op ongeveer 95.00 fr. geraamd. Ook in het vroegere gemeentehuis van Tielrode, Antwer psesteenweg 7, dienen aanpassingswerken en onderhouds werken uitgevoerd te worden. Zo zullen alle elektriciteits leidingen vernieuwd worden, zal men schilderwerken en behangwerken uitvoeren en vloerbekleding leggen. De vloer in de inkomhal zal opnieuw gebetonneerd worden en herlegd. De schrijwerkerij zal nagezien worden. De ge plande werken zullen hier in eigen regie uitgevoerd worden, en binnen de perken van de daartoe in de gemeentebegroting ingeschreven kredieten blijven. Op de linkeroever van de Durme in Tielrode zullen eerlang door het ministerie van openbare werken, dienst der Zeeschel- de, dijkversterkingen worden uitgevoerd opwaarts Tielro- de-Veer. De aangeboden prijs voor deze gemeentelijke percelen bedroeg 42.278 fr. Voortbouwen aan de gelanceerde bouwstenen uit het internationale jeugdjaar. Dat was de stem die klonk op de startvergadering van de Kruibeekse jeugdraad. In aanwe zigheid van de plaatselijke politici en leidingen van de diverse jeugdverenigingen schetste jeugdraadvoorzitter Freddy Moorthamer die bouwstenen: de animatievolle Hüi week van de jeugd, de uitbreiding van de uitleendienst, de kontakten met de Wase jeugdraden, de samenwerking en waardering tussen de verschillende plaatselijke jeugdvere nigingen... Voorzitter Moorthamer hoop te ook dat in 1986 dan einde lijk de jeugddienst een feit wordt. Een plaats waar jonge ren terecht kunnen voor infor matie, een dienst die ook de administratie van de jeugdraad kan regelen. Want, zowel bij de jeugdverenigingen als bij de jeugdraad wordt het werk toch steeds maar door vrijwilligers gedaan. Vrijwilligers die er heel wat van hun vrije tijd in stoppen. En de jeugdraadvoorzitter dankte dan ook de jonge ver antwoordelijken voor hun Temse. Amelberga, patrones van de Scheldegemeente, in idealisme en enthousiasme. gezelschap van de steur die heel lang geleden haar leven Ook het subsidieprobleem redde blijft in de jeugdraad een voor name rol spelen. De budgetten ook in mei 1984 de Sint-Amel- de mstonsctie waarde als ver- bergkapel aan de Oostberg zamelplaats voor volksdevotie met zijn onmiddellijke omge- voor de H, Amelberga. ving geklasseerd omwille van M.R. zijn serieus teruggesnoeid en de jeugdraad is het helemaal niet eens met de momenteel gehanteerde uitgangspositie: «Jeugdwerk, we waarderen het wel, maar liefst zonder mid delen». Jeugdschepen Kris Claessens dankte ook alle verantwoorde lijken in de jeugdverenigingen en het bestuur van de jeugd raad in 't bijzonder. Hij stipte ook aan dat na het internatio naal jaar van de jeugd het jaar van de jeugdwerkloosheid is aangebroken. «En daaraan iets doen, is o.a. ook een opdracht voor de jeugdbewegingen», al dus de schepen. Kram Tgdens de jongste raadszitting werd de verkoop van een bouwgrond in de Kruisstraat in Temse herzien. Verder werden ook de verkoopsvoorwaarden voor de verkaveling van gemeentelijke bouwgronden in de Sint-Janslaan (Vuurkouter) in de deelgemeente Steendorp vastgelegd. Sint-Niklaas Op 17 januari jl. gingen be stuur en enkele leden van de Oud Wezenbond van Sint-Nik laas op bezoek bij de kinderen van het Carolustehuis in Nieuwkerken. Behalve de traditionele koffie tafel, het fruit en speelgoed voor de allerkleinsten en wat zakgeld voor de groteren was er, dank zij de tombola, nog een groter kadeau: een portie lakens. Voor die geste dankte mevrouw Baetens, direktrice van het home, van harte in naam van de kinderen. De Oud Wezenbond dankt langs deze weg alle neringdoeners en sympathisanten voor hun steun en het ter beschikking stellen van prijzen. Ook dc leden die zo bereidwillig loten verkopen worden van harte bedankt. (wv) Reeds in 1981 werden naast de verkoopsvoorwaarden bij een verkaveling van gemeentelijke gronden in de Kruisstraat te Temse ook de verkoopprijs van de bouwpercelen vastge steld. Om reden van de erf dienstbaarheid kreeg echter één deel (het enige dat nog overbleef van de ganse verka veling) nog geen koper, te meer omdat voor een losweg ook de prijs van bouwgrond diende betaald. Het schepen kollege meldde tijdens de jongste raadszitting dat er in de prijsbepaling een fout is geslopen De prijs bedraagt 588.174 fr. in plaats van 672.000 fr. Daar dc oppervlak te van de losweg door de even tuele koper hoegenaamd voor niéts kan worden gebruikt is het wenselijk dat dc prijs ook zou aangepast worden aan de werkelijkheid. Zo zou volgens het schcpenkollege een koper 550.000 fr. willen bieden voor bovenvermeld perceel met voormelde erfdienstbaarheid. Aan de gemeenteraad werd gevraagd of men met deze prijs kon akkoord gaan. Iedereen stemde in. Vervolgens werden ook de verkoopprijzen vastgesteld van een dertiental percelen in de Sint-Janslaan in de deelge meente Steendorp. De ver schillende percelen schomme len tussen 477.000 fr. en mini mum 296.000 fr., afhangende van de grootte van het perceel. Vervolgens werden ook de verkoopsvoorwaarden voor deze gronden vastgesteld. Door de gouverneur van Oost- Vlaanderen werd de gemeen telijke beslissing om een be trekking van bureauchef (ad ministratief gemeentelijk per soneel) open te verklaren in zijn uitvoering geschorst. De gemeenteraad nam akte van een viertal redenen van deze schorsing en trok ook deze betrekking van bureauchef in. Bij wet op de begraafplaatsen en de lijkverzorging wordt be paald dat vóór de krematies een verslag moet worden opge steld door een beëdigd genees heer, door de ambtenaar van de burgelijke stand aangesteld, waarbij de doodsoorzaak wordt nagegaan en tevens wordt bevestigd dat er geen tekens of aanwijzingen.van een gewelddadige en verdachte dood zijn. De vergoeding voor deze prestatie werd tijdens de jongste raadszitting vastgesteld op een forfait van 1.000 fr. Deze vergoeding gaat in vanaf 1 januari 1986. M.R. Onder voorzitterschap van staatssekretaris Miet Smet vindt maandag 3 februari de eerste bijeenkomst plaats van de pas opgestarte Werkgroep Waasland. Men weet inmiddels dat de Wase kabinetsleden bij die instantie werden betrokken. Medewerkers van volgende kabinetten zullen van de Wase Werkgroep deel uitmaken: het kabinet van de eerste minister, van ekonomische zaken, sociale zaken, openbare werken en buitenlandse betrekkingen (i.v.m. Boelwerf) voor wat de nationale regering betreft; en dan ekonomie en werkgelegenheid (minister Geens) en leefmilieu (Lenssens) voor wat de deelregering aangaat. (wv) Bazel. De heemkring Wisse kerke vierde onlangs het tienjarig bestaan. En daar hoorde een etentje bij (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 15