Handig, kompleet van Banier iirisi - en i en spotgoedkoop Tennisster Ilse De Ruysscher en Lebbekekenner Achlel Vermelren kregen goedkeuring van persgild PEDILUX 9o LimeeRaen «Werkgroep Waasland» als nationale belangenbehartiger KERKSTRAAT 18 AALST Voor wie iets Miet Smet bij Wase handelskamer Dendermondse Perskring koos zijn figuren van het jaar 1985 Aalsters Stedelijk slachthuis verkocht De Voorpost VRIJDAG 31 JANUAR11988 39- JAARGANG NR. S - 38 F GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1/6/32 25 001 1 6 40 25 302 Telefoon 053/21.59.23 CENTRALE wroet Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie r-minister Galle verscheen terug op de oppositieban- Sint-Niklaas. Miet Smets toespraak werd aandachtig beluisterd door de politici en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven (delro) De bangelijke sociaalekonomische toestand in het Lokerse en de nervositeit omtrent de tewerkstelling bij Boel in Temse overschaduwden de nieuwjaarsreceptie van de Kamer voor Handel en Nijverheid van het Waasland enigermate. Met wie van de ondernemingsverantwoordelijken of politici je maandag ook sprak, steeds doemde wel de krisis op de as Lokeren-Temse op. Miet Smet, kersvers staatssekretaris en nog kersverser Waas jaarflguur, kwam als eregenodigde in het Sint-Niklase Patroonshuis een oproep lanceren om de streekbelangen te doen primeren op de enge partijbelangen. De heer De Backer van de Was? '«kamer had het over de nieuwe dynamiek van zijn organisatie. Sedert een poos hanteert men voor de algemene v, -ger -en andere formule. In de smaak vallen ook de causerielunches, met onlangs nog minister De Croo als gast. De - idel en Nijverheid wil zich niet isoleren, wel ten volle deelnemen aan het leven in deze streek, aldus nog L. Belastingen inperken Raoul Syts, direkteur van de handelsxanu stak niet onder stoelen of banken dat inzake konkurrentiekrach( bij de bedrijven een aantal kompetitiviteitsnormen moeten beveiligd worden. Hij is verder van oordeel dat de werkgeversorganisa ties te vaak door de publieke opinie met een konservatieve reflex worden bedacht; die stelling strookt niet met de waarheid. 1 Tot de Wase burgemeesters en provincieraadsleden lanceerde Raoul Syts deze oproep: «Tracht ook de gemééntelijke belastingen voor de bedrijven binnen de perken te houden». Uiteraard is niemand de noodsituatie waarmee het Lokerse kampt ontgaan. R. Syts kondigde aan dat de Wase Kamer voor Handel en Nijverheid &lle mandatarissen die terzake een initiatief wensen te nemen, op politiek of ander vlak, graag wil steunen. De direkteur van de handelskamer heeft ervaren dat het Land van Waas een aktieve regio is; in de beroepspublikaties moet doorklinken dat er wat gebeurt op bedrijfsvlak in het Waasland. Een werkgroep Waasland Eregasten op de 'staande receptie' van maandag jl. in Sint-Niklaas waren o.m. de nieuwe arrondissementskommissaris voor 't Waasland en 't Dendermondse Koen Dassen en ook staatssekretaris Miet Smet. Het klopt, zei de staatssekretaris, dat de politici een grote verantwoordelijkheid dragen. Maar de patroons dragen naar haar oordeel een minstens zo zware verantwoordelijkheid, t.a.v. enerzijds het personeel en anderzijds de hele streek. Miet Smet vindt dat het Wase patroonsverbond zich als groep moet opstellen om het aanschijn van het Waasland naar het land toe te afficheren en dat imago ook te versterken. «We mogen onze streekbelangen niet achterstellen t.o.v. de partijbelangen», aldus nog Miet Smet. Inzake scheepswerfkredieten moeten we in 't Waasland danig alert op onze hoede zijn, om bij het verstrekken van kredieten aan onze trekken te komen. We moeten de Boelwerfonderhandelaars steunen, zo vindt ze. Miet Smet klapte dan wat uit de ministeriële biecht. Ze verwees naar een werkgroep uit het Hageland die erin slaagt de streekproblematiek over de afgescheiden departementsgrenzen heen te doen bespreken. Dat soort struktuur is voor het Waasland nodig, aldus de bewindsvrouw. En via dat organisme kan het Waasland een stuk gezicht, een stuk macht ook krijgen in relatie tot de nationale instanties. Konkreet is Miet Smets wens dus deze: dat een struktuur zou worden gekreëerd die ten bate van het Land van Waas en in Brussel over de departementsgrenzen heen de sociaalekonomische belangen van de regio verdedigt. Wouter VLOEBERGH Naar jaarlykse gewoonte hebben de leden van de Dendermondse Perskring hun figuren van het voorbije jaar aangeduid. Een aangelegenheid waaraan ernstig wordt gewerkt en dat kan men ook merken aan de erelyst die in 1975 werd gestart met Gust Dierickx en Adolf Heuninck als laureaten, respektievelijk voor de socio-kulturele en de sportieve sektor. Sedertdien prijken heel wat voorname Dendermondenaars op dat lystje. Onder hen kunstenaars, welzijnsorganismen van allerlei aard, karnavalisten, toneelaktcurs en - regisseurs en bij de sporters kampioenen van allerlei aard: wielrennen, paardensport, basketbal, maar ook aandacht voor de hulpverlening en rechtsbijstand in de sport. Bij die lijst komen nu weer twee nieuwe namen: Belgisch kampioene tennis Ilse De Ruysscher uit Dendermonde en voor het eerst een Lebbeke- naar. Geen wonder dat het precies om Achiel Vermeiren gaat, want deze man is zowat de levendige encyclopedie van Lebbeke die de gemeente van naaldje tot draadje kent, vre selijk veel opzoekingswerk omtrent het reilen en zeilen van de gemeente op zijn naam heeft en bovendien nooit ofte nimmer nagelaten heeft om de doodgewone mens ook in de belangstelling te brengen. Drie voor de sport Het lijstje van de persprijswin naars voor de sport ziet er als volgt uit: Adolf Heuninck, (1975), Dom Hildebert (1976), Johny De Nul (1977), Dynami ca (1978), Roger De Vogel (1979), Mark Goossens (1980), Pros Daman en Panters Baas rode (1981), Mario Mertens (1982), Claude Holvoet (1984) en Patrick De Koning (1985). Boogschutters, handballers, j ruiters, duivenmelkers, wiel- i renners, enz. zijn erop terug te vinden. Aan die rij wordt nu de naam toegevoegd van Ilse I De Ruysscher, meteen ook de eerste vrouw die bij de sport Dendermonde. Nationaal kampioene tennis Ilse De Ruys- l--i i t-v. r>. scher werd laureate bij de sport (c). scher kwam in 1985 in het nieuws toen ze na een voor zichtig opgebouwde, maar goed uitgebalenceerde loop baan kampioene van België tennis werd. Misschien spreekt die titel niet sterk aan omdat namen van Evert, Navratilova, Mandlikova en anderen beter op de tong liggen, maar Ilse is en blijft de Belgische nummer een. De titel kreeg ze trouwens niet aangeboden op een pre senteerblaadje. Er zijn vele ja ren van doorgedreven training aan voorafgegaan. Dat terwijl ze haar studie wist met sukses te beëindigen. Ilse heeft het ondertussen ook weten waar te maken in haar sporttak en wordt een graaggeziene gaste op internationale tornooien. Deze 23-jarige licentiate licha melijke opvoeding begon te tennissen toen ze 12 was. Op 17-jarige leeftijd volgde ze na tionale trainingen in Antwer pen. Haar prestatie van 1985 is trouwens niet zonder meer voorbijgegaan aan het alziende oog van de nationale sportpers die haar op de vijfde plaats klasseerde in het referendum (lat de.sportvrouw van het jaar aanduidt. Makkeüjk heeft Ilse het bij de verkiezing tot sportprijs van de Dendermondse perskring niet gehad. Haar tegenstanders wa ren Marcel Van den Eynde uit Dendermonde. Lebbekenaar Achiel Vermeiren, een ver- Dendermonde, die al 25 jaar diende persprijs 1985 (c). op een eenzame hoogte aktief aan bod komt. Ilse De Ruys- is in de hengelsport. Hij be haalde zowat alle titels die men in het hengelen kan behalen: provinciaal, nationaal en zelfs wereldkampioen (1970)- H'j werd haast jaarlijks geselek- teerd om aan de wereldkam pioenschappen deel te nemen en naast zijn individuele titels staan op zijn prestatielijstje nog een hele rij clubtitels. Ook een waardevol kandidaat dus. Een tweede tegenstander was Roland D'Hondt uit Lebbeke die de bakermat voor het mini voetbal in de streek legde. Ro land is wat je kan noemen een all-round sportman. Hij is thuis op het voetbalveld, speelt tennis, is nog aktief als mini- voetballer en kan ook als trai ner van voetbalploegen een aardig woordje meepraten. Het feit dat het minivoetbal in Dendermonde en omgeving zo floreert, mag men gerust toe schrijven aan deze man die er nu nog steeds zijn beste krach ten aan wijdt. Achiel met een neuslengte Ging het er bij de sportbeoefe naars spannend aan toe tot de laatste stem, niet minder span nend was de verkiezing voor de sektor sociaal-kultureel. Daar hadden tien kandidaten zich gemeld. We sommen ze even op met een korte toelich ting. De Dendermondse Se- niorenakademie, een afdeling van de Kristelijke Bonden voor Gepensioneerden die al vijf jaar na elkaar een echt unieke lessenreeks opzet om de 60 plussers ertoe aan te zetten zich mens te voelen in een menselijke maatschappij Tweede kandidaat was Achiel Vermeiren, waarover U op een andere plaats meer zal kunnen lezen. Daarnaast was er de vzw Cato, de vrien- Vervolg op blz. 4 Andere katten te geselen Uiteraard was dit slechts de buitenkant van de medaille en hadden de raadsleden andere katten te geselen in verband met het stadsbestuur. We sommen ze enkel, wegens tijdsgebrek, slechts even op doch komen er volgende week Keizershallen, over de nieuw jaarswensen van de mannen «van de meskeire», over een blijvend aandenken aan Louis Paul Boon, over de gezond heid van de stadsreuzen Iwein en Lauretta, over reklamebor- den die er al dan niet illegaal werden ingeplant en over dief stal en vandalisme, o.m. in de stedelijke biblioteek in de Kat- testraat nu wat nog restte van de poot aan de smalle ingang naast de speelgoedwinkel er werd afgenomen. Voor de kar- navalperiode voorziet men nog geen poort... maar wel een of andere afsluiting. Lie ver geen carnaval laten vieren 's avonds op de koer van het aloude stadhuis. LH onsje tussen de vlagen door, karnavaltoer op met te zeggen wanneer het ging om toemaat- dat wat zij momenteel deden jes op taalgebied. Dr. Dierick een geschikt onderwerp voor nam het inderdaad niet dat persiflage van «Muggenzifte- haar ex-partijgenoot Danny rijk» kon worden in de 50* Denayer die niet minder dan kavalkade. Zien we dat in de stoet? Wie weet? Danny Denayer, andermaal flink van de tongriem gesne den, raakte even in de war toen de doctores hem zoge zegd tussendoor stoorde wat hij niet nam. Alleszins niet van haar. Het lag hem welücht zwaar op de maag dat raadslid Dierick het gehad had over een uitlating van Denayer waarbij geen enkel mens met gezond verstand zich zou wil len aansluiten. De eerste gemeenteraadszitting van het jaar zit er op. Weliswaar zonder neiuwjaarswen- snijderijbedrijf. Allemaal za- sen vanwege het stadsbestuur zoals Eddie Monsieur aanstipte doch die waren er reeds ken waarvan Jan Caudron die geweest in de decemberzilting. ™h «than nt dea:matencjttd In het kader van de komende karnavalfeesten werd er in de raadszaal die men alleen via 8 pe een enge doorgang tussen de foorwagens door kon bereiken nogal wag gebakkeleid. Verder ook over het verheffen Ex-gemeenschapsminister zeven interpellaties op zich alleszins op terug. Ze zijn het van de annexe Sint-Pauwels tot Mare Galle, om deontologi- nam, sprak over «compact- inderdaad waard. Het slacht- hulpparochie met de eraan sche redenen na de installatie- discs» in plaats van de in de huis dat reeds zoveel inkt deed verbonden gevolgen over het vergadering drie jaar afwezig taal van Gezelle te spreken van vloeien werd finaal verkocht toekennen van straatnamen gebleven, stofte keurig zijn «straalplaten» als die toen al aan de heer Verbist die in waarbij namen van auteurs te- stoel af met een hem aangebo- bestonden??? Ze deed collega Aarschot ook een en ander gen die van bloemen werden den Faluintjeszakdoek. Is Gal- Galle zelfs een toemaatje ca- had laten vloeien. De akte afgewogen en over de her- Ie wel «nen échten» (ajuin)? deau in verband met een werd verleden dinsdagvoor- waarderingsgebieden Linker- De volksvertegenwoordiger «schemerjurk» waarop dan middag laatstleden. Einde en Rechteroever waarbij men die door de collega's (niet die door de andere raadsleden üe- goed, alles goed doch er resten zich finaal afvroeg of de nieu- van de BRT) goed werd ont- ver geen verdere vragen wer- nog een aantal vragen i.v.m. we wijk om de Rechteroever haald, zou naderhand eerder den gesteld. Zoals je ziet, een het al dan niet moeten terug- een doorgangswijk of een luisteren. Onder meer naar zitting in prékarnavalstijl. En betalen van ontvangen toela- woonerf moet worden, zijn spraakzame ex-attaché die toen het tot ernstige(r) dingen gen nu een stedelijk bedrijf Waarna interpellaties volgden nu zijn fraktieleider is gewor- kwam en eindeloze diskussies overgaat in privé-handen, over van Danny Denayer over een den. Met raadslid Anny Die- zich ontsponnen stuurde Dr. de bijkomende tewerkstelling eventuele tweede watertoren, rick had hij nog wel een onder- Dierick de collega's weer de en over het geplande vleesuit- over vallende stenen aan de

De Voorpost | 1986 | | pagina 1