Halve eeuw K.A.J. Herdersem De resultaten van schepen Gilbert Bourlon De «Week van de Soldaat» te Aalst Schepen André Dooms over zijn beleid Wegennet Aalst dringend herstellen Aalsterse Keizershallen Vernieuwd P.V.V.-Bestuur Groot-Aalst open half februari Liberale jongeren Openbare Werken te Aalst 20 - 31.1.1986 - De Voorpost Round-up O.C.M.W. Aalst. De oud-kajotters van Herdersem vierden feest (a) Schepen Gilbert Bourlon blikte in een perskonferentie terug op wat tijdens de eerste drie jaar van de bestuursperiode kon gerealiseerd worden. Op het vlak van de sport was dan vooral de openstelling van de nieuwe atletiekpiste met de aktiviteit «10.000 jaar sport te Aalst». Verder zijn er de «sportmaand», de sportinitia- tiekursussen, de verplaatsbare minigolf, de aanleg van de sportvloer in Ten Rozen en niet in het minst de openstel ling van het nieuw stedelijk zwembad waar in november 85 reeds de 500.000e bezoeker De vakantiespeelpleinwerking kende het hoogst aantal deel nemers (11.646). Dit jaar wordt gestart tijdens de paas vakantie met kinderen van 4 tot 15 jaar in het Beukenhof, Langestraat. In 1985 werden speelpleinen aangelegd in Denderdal en Ressebeke te Erembodegem, Ten Rozen te Aalst en Sint- Anna te Hofstade. Te Nieu- werkerken komt een chalet op het speelplein aan de Brouwe rijstraat, ook als jeugdlokaal. Kleinschalige speelpleinen zul len worden gerealiseerd in deelgemeenten en wijken. der was dan vorig jaar. Steden als Mechelen, Dendermonde, Oudenaarde en Sint-Niklaas werden daarmede echter ver in de schaduw gedrongen. Met de totale opbrengst wor den drie projecten gesteund: de technologische plattelands ontwikkeling van Rwanda, tu berculosebestrijding in Haïti en het oprichten van vissers- koöperatieven in Sri Lanka. De blijvende sensibilisering van de bevolking voor de Der de Wereldproblematie is alvast nöodzakelijk. LH Aalst. De PW boegbeelden tijdende perskonferentie (a) kon worden genoteerd. Leidraad van het Aalsters Werklozenwerking sportbeleid blijft de «Sport In mei 1984 werd gestart met voor Allen-idee». een werklozenwerking die ge leidelijk verder werd uitge- Vrye tjjd bouwd en momenteel met 30 De «Week van de Soldaat» van 1 tot 9 februari, de 39* Naast jaarlijkse aktiviteiten als lesgevers werkt. Hierbij het reeds, wU te Aalst andermaal speciaal vinkenzettingen, hengelkam- gevarieerd kursuspakket: pioenschappen en fietstochten Frans, Engels, Spaans, Neder- was er te Erembodegem «Een lands voor Engelstaligen, Ne- dag vrije tijd» die dit jaar derlands voor Franstaligen, plaats heeft te Moorsel op zon- handwerk, snit en naad, dacty- dag 29 juni. De «Week van de lo, schilderen, siertekenen, Vrije Tijd» werd ook in 85 een tomechanica, handig-huis, sukses met allerlei nieuwe ini- machinebreien, haartooi, tiatieven en op 1 en 2 februari boekhouden, wiskunde, recht, e.k. is er de voorverkoop van koken, elektriciteit. Ook de de kamavalpostzegels. fysische konditie werd niet Jeugd afhankelijk wordt uitgebouwd, de aandacht Milac is katoliek. vestigen op de zowat 40.000 dienstplichtigen. Milac orga- Dit houdt in; niseert dan ook volgende activiteiten. Tijdens de weekend- ^oor" eucharistievieringen van 1- 2 februari en van asdag wordt gdische zen<£ bta" er gebeden voor de soldaten van Aalst en voor de nen de kerjc. wereldvrede. O.m. over «verdedigen van de vrede». dat de specifieke taak van de Via het plaatselijk Milackomitee ontvangt tijdens de kristen wordt belicht en hier- «week» elke Aalsterse soldaat een attentie. voor de gelovigen oproept; - dat eenieder, welke ook zijn Aan de kerkdeuren zal na de om hun werking leefbaar te overtuiging weze, kan mee- ,w eucharistievieringen «Extra- houden. werken aan de andere dan de geten want sedert september Rantsoen» worden aangebo- Ook de jongeren worden niet typische kristelijke taken. 85 werd tevens overgegaan tot den (25 fr.) met heel wat infor- vergeten. Er is immers een Milac is geen ledenorganisatie, Qua organisatie werd het «Jaar de organisatie van sportbeoe- matie over het soldatenleven, grote jeugdpnjskamp waar- maar neemt in haar schoot op: van de Jeugd» een succes doch fening, zoals zwemmen, aëro- De opbrengst ervan dient om voor formulieren te bekomen - de Milackemen in de ka de respons was niet steeds na- bic en yoga. het Aalsters soldatentijdschrift zijn bij de plaatselijke Milac- zemes; venant de gedane inspannin- «De Ajuin» kosteloos aan alle verantwoordelijken. Talloze - de plaatselijke Milackomi- gen. Aalst werd wel als toon- miliciens te bezorgen. In dit prijzen zijn hierbij te winnen, tees, die door provinciale afge beeld gesteld en momenteel Ontwikkelingssamenwerking blad komen bijdragen van de vaardigden deel uitmaken van wordt gewerkt aan specifiek op 500 vrijwilligers haalden voor verschillende Milackomitees. "ie of wat is Milac eigenlijk. de algemene vergadering, het de jeugd gerichte verkeersvei- de 11.11.11-aktie 780.000 fr. Milackomitees verkopen Milac is een jeugddienst met leidend orgaan, ligheid. samen wat dan wel 15% min- steunkaarten aan 20 en 50 fr. een eigen programma, dat on- Van beide wordt verwacht dat zij de bovenstaande inhoud onderschrijven. Is er een «Week van de Sol daat» nodig? Elk jaar doen 40.000 jonge mensen een ruime stap in hun volwassen worden. Elk jaar zijn er immers 40.000 mensen die hun legerdienst vol brengen. Het gaat om de soldaat en zijn thuis: zijn familie, maar ook zijn vrienden, zijn kennissen, zijn parochie. We hebben de mogelijkheid om onze jonge mensen de stap Op een perskonferentie be- wrakken) geïnventariseerd. toonstelling der-Keizerstraat en het Peper- lichtte schepen André Doorns Het Osbroek werd officieel - nieuw wegbermbeheer straatje, de aktiviteiten in zijn departe- opengesteld en een beheers- - uitvoering beheersplannen Dat van de Rechteroever, ment tijdens de jongste drie plan opgemaakt. Voorzienin- park en Osbroek goedgekeurd in juni '85, han- jaar. gen voor wandelaars werden - nieuwe milieuvergunning in delt over vernieuwing van Ho- aangebracht in de Gerstjens, voege brengen. veniersstraat, Varkensmarkt Leefmilieu jn het Kravaalbos kwam een en Moutstraat en bouwen van Er werden 297 exploitatiever- reglementering voor wande- Grondbeleid een polyvalent gemeen- gunningen verleend, 200' laars en in Park Terlinden wer- Gronden aan de Albrechtlaan schapslokaal, klachten behandeld, 630 lo- den verfraaiingswerken uitge- voor stedelijke werkhuizen en zingsvergunningen en 16 ver- voerd. Jonge vrijwilligers hiel- te Moorsel voor uitbreiding Volksgezondheid gunningen voor ioniserende pen bij het uitvoeren van na- van het kerkhof, werden ontei- De straatveegdienst, de glas- te helpen zetten. Om ze de stralen afgeleverd en 93 op- tuurbeheersingswerken en de gend. Industriegronden te Gij- kontainers, de reorganisatie warme band te laten aanvoelen slagplaatsen (schroot en auto- «aktie groene straten» kende zegem werden verkocht, van het ophalen van klein be- tussen hen en hun thuis. Als ze sukses. Gronden werden aangekocht drijfsvuil en papier en de pri- terug komen, zullen ze zich Voor rooien van bomen wer- in Osbroek (27 ha.), in de vatisering van de rioolkolken- nog altijd thuis voelen bij ons, den 350 aanvragen geadviseerd Bergemeersen (2,23 ha.) en 8 dienst, zijn de belangrijkste in onze parochie, en ruim 250 klachten in ver- ha. werden verkocht aan de realisaties op het gebied van Het is van groot belang dat de band met privé-groen werden Vlaamse Waterzuivcrings- stadsreiniging. parochie haar soldaten niet in behandeld. Voor een 40-tal ge- maatschappij. In de verkave- 208 onderzoeken werden inge- de steek laat. Naarmate wij bouwen werd de klassering ling Leeuwergem werden steld naar de hygiëne van wo- aangevraagd. reeds 20 loten verkocht voor ningen, 24 onbewoonbaar- Voorstellen en adviezen wer- circa 10 miljoen. verklaringen werden opge- den uitgewerkt voor de ver- Vooruitzichten: maakt en telkens werd bemid- fraaiing van plantsoenen: - sociale verkaveling Hof ter deld tussen eigenaar en speelplein Kerrebroek, wijk Leeuwergem 2e en 3e fase huurder. Drievelden, omgeving ge- (respektievelijk 17 en 42 loten) De ontsmettingsdienst beant- meentehuizen, St. Rochuska- wordt gepland; woordde sinds april '84 een 335 pel e.a. Ook voor nieuwe - verkoop slachthuis wordt ge- oproepen om ongedierte, rat- plantsocncn: Exterkenstraat, regeld in 1986; ten, vlooien, mestkevers te Acaciastraat, park nieuw - verkaveling Achterweg verdelgen en het probleem zwembad-, Esplanadeplein, wordt gepland; «verwilderde duiven» werd dorpsplein Nieuwerkerken - verdere aankoop voor de grondig aangepakt, enz. aanleg van het park Nieuw Aan de anti-rookcampagne na- De belangrijkste vooruit- Zwembad is gepland. men 280 mensen deel en voor zichten: lessen over gezonde voeding - oprichting van een natuure- Stads- en dorpsherwaardering waren er 285 deelnemers, dukatief centrum aan het In 1984 werd het herwaarde- Een kontainerpark wordt in Osbroek ringsprojcct «Linkeroever» het vooruitzicht gesteld. - 2-jaarlijkse leefmilieuten- goedgekeurd voor de De Rid- LH hen nabij zijn, zullen zij zich ook blijven thuis voelen in de Kerk. De vrede verdedigen De vrede verdedigen is de slo gan van de week van de sol daat dit jaar. We ijveren met Milac reeds lang voor de ver dediging van dc vrede en zul len het nog jaren proberen vol te houden. We doen dit op ons eigen werkterrein omdat we ons daartoe geroepen voelen. De dienstplichtige en de soldaat milicien mogen wij niet aan zijn lot overlaten. Het is een belangrijke schakel in het ver dedigen van de vrede, hoewel hij het niet steeds beseft of kan beseffen. Er zijn nog elk jaar 40.000 jonge mensen die voor een bepaalde periode soldaat wor den. Elk jaar weer 40.000 an deren. Een kleine vermenig vuldiging laat zien dat dit over een paar jaar een pak jonge mensen zijn. Bijna elk gezin wordt vroeg of laat met dienstplicht gecon fronteerd. En omdat wij ons geroepen voelen om de vrede te verdedi gen, willen we er ons voor inzetten! Brug tussen thuisfront en kazerne Milac wil een brug vormen tussen de soldaat en zijn thuis. Milac wil verder informatie verstrekken in verband met militievergoedingen, uitstel, vrijstelling e.d.m. U kan daarvoor terecht bij volgende Milacverantwoorde- lijken: St. Martinus: E.H. Kamiel Philips, tel. .21.74.10, St. Maartensplein 5. St. Jozef: E.H. E. Van Lippe- velde, Dendermondse Steen weg 20; Jean Quintens, tel. 70.21.08, Weggevoerdenstraat 24. St. Anna: E.H. Michel Be- kaert, tel. 21.32.16, Roklijf 1; Hugo Schepens, tel. 21.74.99, Oude Gentbaan 171; Emiel De Schrijver, tel. 77.71.51, Wel vaartstraat 56; Peter Scheer- linck, tel. 21.58.62, Linden- straat 89; Hans Slagmulder, Volksverheffingstraat 97, St. Antonius, E.P. Joris Dhondt, tel. 70.33.51, Capu- cijnenlaan 95; Gilbert De Lombaert, tel. 21.57.15, Leo De Bethunelaan 52. O.L.Vrouw Mijlbeek en St. Paulus; E.H. A. Gosseye, tel. 21.75.51, O.L. Vrouwplein 12; E.H. M. Meersschaert, tel. 78.80.16, Botermelkstraat 17 C; Hubert Nevens, tel. 77.82.03, Larewei 19. H. Hart: E.H. Jaak Lievens, tel. 21.40.34, H. Hartlaan 22; Johan Coen, Park De Blieck 42. St. Jan: Henri Verbeken, tel. 70.04.12, Dennenboomstraat 8. Erembodegem 9440: Mv. Groebbens, tel. 21.84.59, A. Van De Madestraat 115. Moorsel 9390: Pierre De Roy, tel. 70.38.64, Driesstraat 39. Een kompleks departement met in de administratie een financiële en een technische cel en technische diensten met gebouwen, nutsvoorzieningen, wegen en koördinatie. En ui teraard ook het werkliedenper- soneel. Qua ruimtelijke ordening steeg het aantal bouwvergun ningen van 416 in 1983 naar 569 in 1985. In '85 werden 191 nieuwe woongelegenheden ge realiseerd. Het aantal verkave lingen bleef met 40 en een totaal van 107 loten status- quo. Van grote bedrijven werd geeist dat een evolutieschets en een ordeningsplan zou wor den opgemaakt. Het stadsbestuur heeft wel nood aan een stedebouwkun dig personeelslid want de meeste BPA's dateren van 10 15 jaar terug. In 1985 uitgevoerde projekten Volgende werken werden in '85 uitgevoerd: - Bosveld - wegenwerken - Voet- en fietspad Gijzegem - Serre stadspark - Sportvloer Rozendreef - Osbroek: atletiekpiste: fase I en fase II - Meldert: Kokerij - Hoog straat - «Wallenring»: aanpassings- werken binnenstad en signali satie - Dak Spektakelzaal «Keizers hallen» - Centrale verwarming Aka- demie Schone Kunsten - Oude Vismarkt - Fietspad Kwalestraat Nieu werkerken - Openbare Verlichting: ver scheidene verbeteringswerken en uitbreidingen (vb. Affli- gemdreef). Nieuwerkerken: Molenstraat - Driesstraat - Kantonstraat - Brugstraat. Gijzegem: Drapstraat - Water straat - Lange Haagstraat. Erembodegem: Dreefstraat. Afwerking Cultureel Centrum. School Tinnenhoek Moorsel. Nieuw voor 1986: - Moorselbaan - wegenwerken - Merestraat - Esplanadestraat - Onderhoud Stadsgebouwen - Wegenwerken Meldert (Klaarhaag - Kokerij) en Affli-' gemdreef - Openbare Verlichting voor 6,5 miljoen. LH Momenteel kan het stadsbestuur qua wegenonderhoud alleen «de putten vullen». Drie ploegen zijn voortdurend onderweg om waar nodig putten te vullen. Vorstschade heeft inderdaad verleden winter veel schade aangericht en tot een adekwate oplossing is men nog niet kunnen komen. Voor een aantal dossiers werd wel reeds een principiële belof te aan toelage bekomen doch voor vele andere niet. Zulks alhoewel deze dossiers tech nisch goed bevonden werden doch de belofte komt er niet gewoon omdat er geen geld beschikbaar voor is. De stad kan dus alleen de putten vullen en dan heeft men het nog niet over «de kulturele put». Een spuiter vroeg zich af hoeveel kiometer weg men had kunnen afleggen met de som die be steed werd en wordt aan de realisatie van het Kultureel Centrum... Anderzijds kan de stad niet beginnen aan een aantal dos siers omdat een begrotingswij ziging niet voor juni haalbaar is. Intussen worden de desbe treffende dossier wel reeds voorbereid. Affligemdreef Met het gemeentebestuur van Affligem is er (voorlopig) een kink in dc kabel gekomen. Af fligem had de toezegging ge daan aan Aalst dat men 10 miljoen zou voorzien voor de ze werken doch wegens om standigheden werden deze gel den aan andere projekten ge spendeerd. Er zijn wel onder handelingen aan de gang om deze zaak in het reine te trekken. Hofstade Nog heel wat slechter dan de Affligemdreef zijn een aantal straten te Hofstade als o.m. Blekte- en Zijpestraat. Straten j die ook dringend aan werken i toe zijn. In vorige legislatuur j werd vooral het aksent gelegd op gebouwen en minder op het wegennet en dat laat zich nu nog gevoelen. Stedelijk slachthuis De verkoopsakte van het ste- i delijk slachthuis zou deze week verleden worden. Men zou gewacht hebben op de bankwaarborg die tot hiertoe nog niet volledig in orde was. Na wat de koper aanrichtte te Aarschot wil men zich wape- j nen tegen dergelijke mistoe- i standen via een valabele, door de Waterzuiveringsmaatschap pij af te leveren lozingsvergun- ning. Het stedelijk slachthuis be vindt zich daarenboven in een niet bewoonde buurt. 2% minder schoolzwemmen In het stedelijk zwembad zou I het aantal schoolzwemmers verminderd zijn met 2% om- j dat er minder interesse zou j bestaan voor zwemmen. Vol gens sportschepen Gilbert Bourlon alleszins niet omdat er i minder scholen het nieuw ste- j delijk zwembad zouden be zoeken. LH De vêmieuwde Keizershallen worden opengesteld op zaterdag 15 februari. De bals voor die datum, «Blauwe Nacht» en «Bal van de Katrienen» zullen plaats hebben in de oude zaal. Op 15 februari zullen verenigingen zich de visu kunnen overtuigen tot in de late namiddag van wat de vernieuwde Keizershallen te bieden hebben. Voorlopig blijft de huur prijs vastgesteld op 35.000 fr., verwarming inbegrepen. Gesteld wordt wel dat wie de zaal wil gebruiken minder kosten zal te dragen hebben qua decoratie en wellicht ook qua brandpreventie. LH Momenteel bestaan er twee groepen liberale jongeren. De PW-Jongeren en de Liberale Jongerenraad. Schepen De Maght stelde dat beide groeperingen eerst de eigen problemen moeten oplossen. Niettegenstaande er tussen beide groeperingen onderlinge geschillen, bestaan blijven ze beiden aktief in de partijwerking. Het PW-bestuur wil daarbij niet paternalistisch optreden en hen toelaten zelf hun eigen potje te koken in verstand houding dan met het Nationaal Jongerenbureau. «Onz^ lokalen worden gewoon te klein om ze allen te huisveste.:» voegde ze er aan toe... LH Voor de komende twee jaar werd verleden vrijdag in de hall van de L.S.W., Korte Zoutstraat, in de statutaire tweejaarlijkse vergadering een nieuw bestuur verkozen. 350 stemgerechtigden (met Schelfhout, Johan Stijlemans, partijlidkaart) bevestigden An- Jacques Van den Steen, René toon Paridaens in zijn funktie van Herrewege en Juliette van voorzitter van de P.V.V.- Verhulst, afdeling. Er kwam een grondige ver- Andere kandidaat-voorzitter nieuwing onder meer omdat was Willy Muylaert, Moorsel- een aantal leden zich niet meer baan. Als ondervoorzitters herverkiesbaar stelden: Willy werden Luc Latoir en Hubert Van Impe (uittredend sekreta- Baeyens verkozen en gerang- ris), Pierre D'Haens (uittre- schikt naar hun stemmenaantal dend ondervoorzitter) en uit- worden volgende leden lid van tredend bestuurslid Olga De het dagelijks bestuur: Frans Wint, Luc De Waegeneer en Daeleman, Michel De Gols, Walter Van den Bossche Lutgarde De Vriendt, René Willy Muylaert was enkel kan didaat-voorzitter en ambieerde geen andere funktie zodat hij eveneens als bestuurslid ver dwijnt. Automatisch lid van het be stuur zijn parlementairen, pro vincieraadsleden, de fractie voorzitter en de OCMW-voor- zitter. Gemeente- en OCMW- raadsleden hebben een raadge vende stem. Er komen nog koöptaties o.m. tot het behalen van 1/5 dames en 1/5 jongeren plus eventueel buitengewoon verdienste lijken. LH Het is zowat rivee jaar geleden dat de pers nog enige informatie kreeg vanwege het O.C.M.W. zelf. Wakkere burger André-Emiel Bogaert stuurde des te meer info en ook raadslid Eddy Dierickx deed zulks. Tijdens de nieuwjaarsgesprekken werd door persmede werkers aangedrongen bij het stadsbestuur om tot beter contact met het O.C.M.W. te komen. Tijdens de samen komst van-de O.C.M.W.-raad verleden woensdag werd besloten de pers te ontvangen en te informeren op zaterdag 15 februari te 15 u. in het nieuw ziekenhuis gevolgd door een rondgang door deze instelling. Het zou in de bedoeling liggen de positieve dingen te beklemtonen. Halfweg de bestuursperiode met de CVP-partner wil de PVV-Aalst terugblikken op wat gedurende drie jaar werd gerealiseerd in optimale verstandhouding en tevens een blik werpen in de nabije toekomst. Verleden vrijdag vierde K.A.J. Herdersem zyn 50-jarig bestaan. Zoals elke vereniging uiteraard met ups en downs die we verleden week meldden. Onder een belangstelling die wellicht mede door het barslechte weder onder de verwachtingen bleef werd de viering ingezet met een jeugdmis in de parochiekerk met pastoor Armand Mussche als voorganger en kajot(s)ters als lectoren. Voor muzikale opluistering zorgde het eigentijds meerstemmig zangkoor uit Liedekerke «Joni» wat staat voor «Jong en Nieuw. De enige (nog) aanwezige ter Gustaaf De Ridder en aan bij jongeren nog geloofwaar- stichter Gustaaf De Ridder de man die de KAJ bestaan en dig? Is een stem enkel een droeg een gedicht van eigen wereldbekendheid verleende, plezier voor de karrière van makelij voor in 1937 opgedra- kardinaal Jozef Cardijn. Aaneen politicus? Doet betogen gen aan kanunnik Jozef Car- zijn leven zou trouwens in de nog iets uit als er toch geen dijn getiteld «Zondagsrust» en loop van de avond een filmver- rekening mee wordt ge- bij de-lezingen waren arbeids- toning worden gewijd. houden, problematiek zucht naar vrede en rechtvaardigheid troef. Jonge™ van heden Jonge™ tegen de muur Verkondigde Cardijn een Jongeren botsen voortdurend 1 entoonsteliing nieuw geloof in de jeugd uit- op een muur van onmachtssi- Na de mis en de gebruikelijke gaande van de toenmalige si- tuaties. Politieke onmacht receptie in het parochiaal een- tuatie, gesteld werd dat jonge- want alles wordt boven hun ri f00?t tn\ trum konden vele oud-kajot- ren van vandaag het moeilijk hoofden heen beslist. Ekono- Aah<- In Herdersem vierden de vroegere Ka,otters feest (a) sters hun ogen uitkijken op de hebben. Levend in een tijd van mische onmacht want arbeid vele samengebrachte doku- overinformatie, van tegenstel- en inkomen zijn onrechtvaar- menten waarin de historiek üngen en van onduidelijkheid, dig verdeeld. onzekerheid. «Als de maat- dig op haar zoektocht naar een een stimulans om kijkend van de KAJ-afdehng Herder- Jongeren van vandaag hebben Kulturele onmacht want we schappij zich niet meer bezig- eigen toekomst. Een nieuwe naar de jeued van eisteren met sera weer gestalte kreeg met te verwachten wat jonge- worden overspoeld door rekla- houdt met de jongeren houdt uitdaging voor de KAJ van de KAJ van heden te bouwen Hoofdschotel werd wel de ge- ren van decennia terug wél me, de media, de mode. de jeugd zich niet meer met de vandaag en dan ook een nieu- aan de KAJ van moreen legenheidstoespraak met voor- hadden. Gaan we van de Reakties van de jongeren hier- maatschappij bezig» wordt we opdracht. Kajotters moe- eerst dankwoorden aan stich- school naar de dop? Is politiek op zijn er dan ook vooral van vaak gehoord. ten blijven geloven in hun mo- 06 van toen Overeind blijven is dan ook gelijkheden en in waarden als Waarna optredens volgden uit voor de KAJ een moeilijke rechtvaardigheid, evenwaar- de tijd van toen en vele minder opdracht die engagement, in- digheid, vriendschap en solida- jongen zich decennia jeugdiger zet en geloof impliceert. riteit. voelden. Juist daarom echter blijft de De viering van 50 jaar bestaan LH KAJ voor de jeugd broodno- moet dan ook uitgroeien tot

De Voorpost | 1986 | | pagina 20