Bra ngei ONBILLIJKE SCORE 6P0RT BEVERSE KWALIFIKATIE TE PLETTER OP MECHELSE STAAK ALLES VOOR DE DARTSSPORT LOKERSE KATTEBELLETJES BEVEREN SPEELT GOED MEE MAAR HAALT GEEN PUNTEN IJS h VOETBALKALENDER 26 - 31.1.1986 - De Voorpost VOETBAL ^1' Nationale]- LOKEREN - STANDARD 1-4 De overdreven hoge eindscore geeft een enigszins verte kend beeld van de waardeverhoudingen tussen beide teams. Men moet vooral niet denken dat Standard de vloer aanveegde met de thuisploeg, niets is minder waar. Een weliswaar beter georganiseerd Standard had de score wellicht nog hoger kunnen doen oplopen, ware het niet dat Claessen en Repcic de staander troffen, ook de wedstryd- leiding speelde hen in zekere mate in de kaart. In het eerste kwartier kwamen de Luikenaars er niet aan te pas, ze konden in die periode gemakkelyk afgemaakt worden. Scheidsrechter Piraux begon toen echter elke fout te blazen, zo'n twintig dertig fouten gebeurden voor de backlyn, nochtans werd geen enkele kaart getoond. I Zoals we al stelden domineer- stekende Maurits De Schrijver I de Lokeren een heel stuk van een voorzet van Repcic voorbij de eerste helft. In de 16de de aangeslagen Hoogenboom: minuut wrong Versavel zich 1-1. Snelders, ex-Lokeren, door de Standarddefensie na kwam negen minuten voor het voorzet van Mommens en de einde van de eerste helft ook Diestenaar kon meteen de 1-0 nog zijn woordje meepraten, op h$t bord prikken. Dolle De lokalen kregen toen het vreugde natuurlijk bij het deksel op de neus in de vorm thuisfront, doch deze zou ech- van een tweede bezoekend I ter een kort leven beschoren doelpunt. Jelicic schilderde Lokeren-Standard 1-4. Ook Versaevel kon weinig aan de zij11- Amper twee minuten la- een voorzet op het hoofd van uiting veranderen (ds) ter devieerde een nochtans uit- Eddy Snelders, en deze ver- Klein Antwerpenstraat. 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 LAATSTE NIEUWIGHEDEN ALLE MERKEN Lokeren-Standard 1-4. Laroy doet het zeer elegant (ds) Trainer Aimé Anthuenis vond na afloop van de wedstrijd Lokeren-Standard de score overdreven en wettigde de winst van Standard aan de hand van de twee doelkansen in de tweede helft... «De nederlaag betekent voor mijn team zeer zeker een ontnuchtering, na de sterke prestaties van de laatste wedstrijden» stelt Anthuenis. Maar er is geen enkele reden om nu al dramatisch te gaan doen. We hebben formidabele pech gekend, er zat voor ons heel wat meer in. Vooreerst had je de own-goal van Maurits De Schrijver waardoor ons openingsdoelpunt onmiddel lijk de mist inging. Twee ongeluksgoals eigenlijk in de eerste helft, ondanks onze wanhopige pogingen om de achterstand ongedaan te maken, viel voor ons alles tegen. Dan was er nog het schot van Mommens tegen de paal. Het is enorm moeilijk om terug te komen tegen een geroutineerd team als Standard. Lokeren bezit vooraan te weinig gestalte om een degelijke terugkeer met hoge ballen voor doel te forceren. Ik mag echter wel stellen dat mijn team een zeer goede eerste helft speelde, maar na de rust geen antwoord meer vond op de Luikse counters», besluit Aimé Anthuenis. Eddy Snelders scoorde tegen zijn oude ploeg. «In blok was Standard beter, al vreesde ik na die vroege voorsprong het ergste. Wij hebben echter het spel terug in handen genomen en de wedstrijd is in ons voordeel gekeerd. De routine van mijn elftal was doorslaggevend. Toch moet ik eerlijkheidshalve be kennen dat Lokeren enkele sterke spelers in huis heeft. Mommens, De Schrijver, Nijskens en Dimitri M'Buyu lieten op mij een sterke indruk na. Er zit duidelijk toekomst in het elftal», aldus Eddy Snelders. De Lokerse kern is met het aantrekken van nog drie vreemde spelers uitgegroeid tot 24 spelers. Trainer Anthuenis heeft nu keuze te over, temeer daar enkele van zijn mannen hersteld zijn van blessures of uit schorsing terugkeerden. De Afrikaanse nieuwelingen Maxime Onebo en Stephan Keshi dienen echter nog niet direkt in de ploeg verwacht te worden. Beiden krijgen ruimschoots de tijd om zich aan het Belgisch voetbal aan te passen. Het verschil met de speelwijze in hun thuisland is immers enorm groot. En ook het klimaat zorgt voor aanpassingsmoeilijkheden. In Ni geria en Ivoorkust werd naar verluidt nog nooit op besneeuwde velden gespeeld... De terugkeer van Somers en Van der Eist in het fanionelftal is nog niet voor morgen. Beiden zijn al een tijdje met de loopoefeningen gestart, doch Van der Eist diende vroegtijdig af te haken en werd ondertus sen aan de enkel geopereerd. Wellicht wordt het seizoen '85-'86 voor beide spelers een maat voor niks. Ook Daniël De Raeve is al weken lang gekwetst. Hij liep voor nieuwjaar een kniekwetsuur op, mocht rond de jaarwisseling de trainingen hernemen doch heeft momenteel terug last van het oude letsel. Aalstenaar Wim De Wolf is zeker geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Bewijs daarvan zijn optreden in de duels tegen RW DM en Beveren. Voor het eerst in het fanionelftal bewees hij wel wat in zijn mars te hebben, doch hield aan beide wedstrijden evenveel gele kaarten over. Wim van Aalst diende daarvoor al een wedstrijd aan de kant te blijven. De Wolf is er trouwens vast van overtuigd dat hij ooit zal doorbreken in onze hoogste nationale voetbalafdeling. «Ik denk dat ik heb bewezen dat Sporting Lokeren mij niet voor niks-heeft aangetrokken. Ik heb inderdaad nog veel te leren, maar de ploeg kan op mij rekenen als dat nodig is. Het blijft echter hard knokken voor een plaats in het elftal, maar die uitdaging ga ik niet uit de weg», stelt zelfzekere De Wolf. Patrick Versavel scoorde tegen Standard zijn zesde kompetitiedoelpunt. De Diestenaar verkeert trouwens in een uitstekende vorm. De wedstrijd Gent-Ixtkeren is duidelijk op de dool. Van 17 november werd deze match naar 5 januari verscho ven, toen lag er een dikke vacht sneeuw op het Daknamterrein. Het is vooralsnog niet bekend wan neer deze derby zal gespeeld worden, maar zoveel is zeker dat de ontmoeting zal plaatsvinden op een woensdagavond. Milan Icin kan voor die wedstrijd echter niet opgesteld worden, omdat hij op de dag waarop deze wedstrijd was geprogrammeerd nog geen lid was van Lokeren. Volgende thuiswedstrijd van Sporting Lokeren op Dak nam: Lokeren-Seraing, zondag 2 februari, aftrap om 15 uur. (V R Lokeren-Standard 1-4. Dimitri M'Buyu, gehinderd bij dit doelschot (ds) lengde in de linkerhoek: 1-2 dus en Standard zat meteen op rozen na een eerste helft waar in ze echter het meesterschap van hun tegenstander moesten ondergaan. Of hoe onlogisch voetbal soms kan zijn. Lokeren, dat uitste kend speelde, moest zich neer leggen bij de achterstand die het niet verdiende en naar ach teraf zou blijken ook nooit meer te boven kwam. Twee doelpunten uit twee hal ve kansen. Meer had Standard niet nodig om in de tweede helft de wedstrijd te kontrole- ren, echter op geroutineerde wijze. De Walen zetten zeer georganiseerd aan, wat resul teerde in weer twee doelpun ten. Amper één minuut na rust kan Czemiatynski zijn team op 1-3 zetten en de voor Vander- smissen ingevallen Dardenne, ook al ex-Lokeren, kon de nummer vier aantekenen. De thuisploeg bleef weliswaar proberen maar meer dan enke le verdienstelijke en vooral on gevaarlijke kansjes vloeiden daar niet uit voort. Vrijschop- specialist Raymond Mommens probeerde de score nog wat te milderen maar zijn goedge plaatste schoten werden on schadelijk gemaakt door een attente Preud'homme, die dag van dienst bij de bezoekers... Gelukkig voor de Daknam- mers heeft deze nederlaag geen al te verstrekkende gevol gen: ook Antwerp en Cercle Brugge, die in de klassering op gelijke hoogte staan, verloren hun duel tegen resp. Waregem en Club Brugge. Een wat on rechtvaardig verdikt voor het jeugdige team van Aimé An thuenis, doch voor de zoveel ste keer haalde het gerouti neerde spel het van jeugdige inzet. En, zoals ze in Lokeren na afloop zegden: scheidsrech ter Piraux was de grote Pierrot... Lokeren-Standard 1-4. Angelo Nijskes tracht nog iets u Vivian BOGAERT forceren (ds) Lokeren-Standard 1-4. Mommens en Nijskens proberen doorheen de bezoekende verdei, ging te breken (ds) SK Beveren heeft zaterdag op het veld van landskampioen Anderlecht een opvallende prestatie neergezet. De Waas landen wisten evenwel de sterke start, met in de eerste helft ook de beste kansen, niet door te trekken en moesten diep in de tweede periode de routine van de tegenstander aanvaarden toen Per Frimann zyn ploeg naar de zege kopte. "Beveren speelde een goede wedstrijd en we hebben het Anderlecht lang erg lastig ge maakt", stelde oefenmeester Rik Pauwels. "In de eerste helft hadden we de partij kon- stant in handen maar tenslotte gaf het grote talent van Ander lecht toch de doorslag. Het zit ons duidelijk ook niet mee. Eén foutje en we worden afge straft. Spijtig..." Inderdaad. SK Beveren ver diende de nederlaag zaterdag helemaal niet. De Waaslan- ders kwamen in het wedstrijd- begin het best op dreef en met wat meeval had Patrick Gorez zijn ploeg ook zeer vroeg op voorsprong kunnen brengen. Zijn poging werd door een attente Dirk Vekeman in hoekschop verwerkt. Ander lecht wist niet goed hoe tegen dat betere werk te reageren en vooral het middenveld met toppers als Vercauteren, Olsen en Scifo leek ver van de ideale konditie verwijderd. Beveren kon het veelbelo vende begin ook niet helemaal doortrekken ep opnieuw viel het op dat het huidige Beveren vooral aanvallend te zwak staat. Met Gorez en Stalmans moest het geel-blauwe gevaar vanuit de tweede lijn komen. Albert leek wat te statisch, Kusto verzet veel werk maar haalt weinig resultaat. Bij Be veren wacht men op de door braak van de Finse internatio naal Lius en op de terugkeer van Hans Christiaens. Voorlo pig is het echter zoeken naar alternatieven. Net voor de rust kwam het eerste gevaar voor doelman De Wilde en toen al was het Frimann die de jonge Zeienaar op de proef stelde Anderlecht was echter bij de rust al heel tevreden met het gelijkspel. Na de pauze, trainer Haan vroeg zijn mannen wellicht om meer werkkracht en inzet, deed Anderlecht het beter. Beveren kwam onder druk en de landskampioenen kregen plots ook kansen. De Wilde deed het zaterdag echter voor treffelijk en als het moest werd Filip bijgestaan door de verde digers. Even voor het laatste kwar tier haalde Anderlecht zijn supporters toch uit de moede loosheid waarin verschillenden al waren ondergedompeld. Een flits van de klasse die in het team toch aanwezig blijft. Lozano heerlijk naar Vercau teren, die voor het eerste de kans kreeg een voorzet te ver sturen. Op de kromme bal van Vercauteren reageerden de geel-blauwe verdedigers ver keerd. Per Frimann kon er net het hoofd tegenzetten. Ander lecht zag zich plots goed be loond voor het weinige echte voetbal dat het had geleverd. Beveren ging opnieuw beter gebruik maken van zijn moge lijkheden maar de nieuwe kan sen, nu voor Patrick Stalmans, werden ook niet meer benut. ANDERLECHT- BEVEREN 1-1 De laatste goede akties ware opnieuw voor Anderlecht ei De Wilde hield Beveren vet der overeind. Die laatste akties waren ech ter toch niet voldoende om di overwinning van Anderlecs volledig te rechtvaardigen. Zondag krijgt Beveren of eigen Freethiel Club Bruggj op bezoek. In het Waaslanj maakt men zich sterk de West Vlamingen een nieuwe nedet laag te kunnen toedienen. Di men daardoor Anderlecht eej handje toesteekt neemt men «j in Beveren dan maar bij. BEKERVOETBAL De terugwedstrijd om de achtste finales van de Belgische voetbalbeker tussen KV Mechelen en Beveren bracht eigenlijk nooit wat men ervan kon verwachten. Beveren begon veel te voorzichtig en toonde meer inzet dan voetbalintellekt. Pas wanneer trainer Pauwels meer kracht in zyn aanval bracht brak de wedstryd open maar toen toonde Mechelen met Den Boer zich een efficient vrijbuiter. Beveren sloeg nog terug maar de kwalifïkatie voor de Waaslanders sloeg twee minuten voor tijd tegen de paal te pletter. Nadat voorzitter John Cordier zich vlak na de feestdagen be hoorlijk boos maakte op zijn elitegroep draaide het de laat ste weken echt beter bij K.V. Mechelen. Woensdagavond zat Mechelen voor de terug wedstrijd om de achtste finales van de Belgische voetbalbeker ook goed toen scheidsrechter Van Langenhove de bal de wedstrijd infloot. Met de 1-1 van de heenwedstrijd in het achterhoofd wist SK Beveren ook wat er te doen stond maar de Waaslanders gingen slechts schuchter en heel voorzichtig vaste voet op het middenveld zoeken. Toch kreeg Beveren nog voor het kwartier twee heerlijke kansen toen eerst Theunis- Stalmans stevig Limburgs werk opzetten voor Erwin Albert maar de lange spits op doel man Custers schoot. Even la ter kreeg Stalmans zelf een zuivere scorekans maar zijn schot zeilde over het doel van Mechelen. Een echte cupwedstrijd werd het in de eerste helft toch niet. Het ging wel vlot op en neer en ook Mechelen, waar Ronny Martens weer op de bank werd gehouden, liep tot tweemaal dicht bij een doelpunt. En ver der waren er te veel balverlie zen en te weinig persoonlijke hoogstandjes om de wedstrijd echt leuk te maken. Beveren kreeg net voor rust via Stal mans nog een goede kans maar Custers hield Mechelen op nieuw overeind. Met de 0-0 ruststand zat Mechelen natuur lijk verder goed en bleef ook de spanning omtrent de afloop van het bekerduel. Na rust kreeg de wedstrijd een duidelijker cuptintje. Beveren en ook Mechelen toonden zich slagvaardig en aan inzet ont brak het hen ook niet. Maar met Louis en Schmedding op de bank leek de aanvalskracht van Beveren toch geremd en Erwin Albert die steeds goed werd aangespeelde draaide weer te statisch. Beveren bleef, en de Waaslanders kon den ook niet anders in de gege ven omstandigheden, volop in het offensief. Echt gevaar voor de thuisverdediging hield die druk voorlopig toch niet in. Mechelen zat na een kwartier in de tweede helft al heel dicht bij de kwartfinales van de na tionale bekerkompetitie. Nog voor het laatste kwartier gaf eerst trainer Rik Pauwels zijn ploeg meer aanvalskracht met de vervanging van Lodders door aanvaller Franz-Jozef Schmedding. De Duitser gaf meer gewicht in de aanval maar doelkansen bleven toch weer uit. Bij Mechelen besefte men het gevaar van de steeds toenemende Wase druk en Ronny Martens werd in het veld gebracht ook al had het publick daar hoorbaar moeite mee. De wedstrijd bleef spennend, minder door het geleverde spel dan door de 0-0 die nog steeds op het bord stond. Een stand waarmee Beveren en Meche len nog alle kanten uitkonden. Tien minuten voor tijd, Me chelen zat al enige tijd te wer ken aan een doelpunt, zette Den Boer de thuisploeg een stuk verder Op weg naar de kwartfinales. Zijn schot ging hard in het dak van het doel. Beveren reageerde nog, de Fin Lius werd ingebracht, maar het was nogmaals Piet Den Boer die alle twijfels wegnam met een tweede doelpunt waarbij de Beverse verdedi ging toch niet helemaal vrijuit ging- De Wase cupspecialist sloeg echter nog terug en via Patrick Gorez die hard voorbij Custers kopte bleef Beveren een doel punt van de kwalifikatie ver wijderd. Het spel werd zenuw achtiger en trainer Pauwels werd door de scheidsrechter van het terrein gestuurd toen Rik zich te veel met de leiding van de wedstrijd wou moeien. Beveren haalde de laatste mi nuten van de wedstrijd naar zich toe en ei zo na plaatsten de Waaslanders zich ook nog voor de verdere bekerkompe titie. Het schot van Creve sloeg echter tegen de paal te pletter. De uitschakeling viel Beveren duidelijk zwaar. Men besefte dat de zwekke prestatie van d heenwedstrijd verantwoord# lijk was terwijl iedereen ooj niet gelukkig leek met de al t| voorzichtige aanpak in het eei ste uur van de wedstrijd. Beveren weet dat het Eurt pees voetbal nu alleen nog vi de zware kompetitie kan g{ haald worden. Veel troevo heeft Beveren daar moment^ echter ook niet in de hand. Hugo Aerj I' NATIONALE SK Beveren-Club Brugge (Crucke) SC Lokeren-Seraing (Magerat) 2' NATIONALE E. Aalst-Sint-Niklaas (Thirion) 3' NATIONALE A Merchtem-J. Lede (Jeurissen) E. Zele-VK Ninove (Hamel) BEVORDERING Zottegem-VW Hamme (Sandra) 1* PROVINCIALE Borsbeke-SK Aalst (Meganck) Melsele-S. Wetteren (Verniers) KAVD-Lovendegem (Lambrecht) 2' PROVINCIALE B St. Denderleeuw-Kruibeke (Wauters) Lokerse-E. Meldert (Anica) Appelterre-Kemzeke (Vervaecke) Kerksken-Heikant (Van der Eccken) Stekene Sp.-FC Denderleeuw (Van Leuven) Robur-H. Vrascne (Van Zande) Schellebelle-SK Lebbeke (Lauwereys) 3' PROVINCIALE D Vlierzele-Nieuwerkerken (Teugels) SK Overmere-Gijzegem (Heyse) Berlare-Bambrugge (Redant) Heldergem-Erpc (De Vrieze) E. Houtem-Hofstade (Kneuvels) Burst-Mere (Weytens) 3' PROVINCIALE E Sint-Gillis-W.-Haasdonk (Burm) Oudegem-Kieldrecht (V.d. Berghe) Klinge-Sint-Pauwels (Verstraeten) Baasrode-Opstal (Dierickx) Bazel-St.-Gülis-D. (Vercauteren) KL Vrascne-Kallo (Van Dammc) Excelsior-Waasmunster (Santon) Wieze-Grembergen (Verriest) 4' PROVINCIALE F Ol. Wetteren-Wichelen (Pollez) Woubrcchtegem-Aaigem (Callebaut) Edixvelde-Serskamp (Spelier) 4' PROVINCIALE G R. Lebbeke-Erembodegem (Van der Jeuglj S. Moorsel-Terjoden (Cooreman) Buggenhout-Iddergcm (De Groof) Okegem-Schoonaarde (Van Impe) Doggen-W. Moorsel (De Decker) Welle-Baardegem (Gautier) Opdorp-Herdersem (Van Bogaert) TK Mcldcrt-Appels (Coppcns) 4« PROVINCIALE H White Boys-Moerbeke (Weyn) Gerda-Rupelmonde (Maes) SK Lokeren-Eksaarde (Van der Stylen) Verrebroek-Wachtebeke (Laureys) Boonwijk-Meerdonk (Van Lombergen) I Sinaai-Hoogeinde (Vermeiren) Sombeke-Lutterzele (Van Mieghem) Tielrode-Straatje (Pieters)

De Voorpost | 1986 | | pagina 26