PETER BAERT REDT EEN PUNT VOOR VW HAMME EENDRACHT AALST BLIJFT BEVESTIGEN IN DE GÜNSTIGE ZIN GEERT DE MAEYER: "DE PLOEG HEEFT SCHRIK VAN i HET PUBLIEK" i LASTIGER DAN GEWOONLIJK RONNY LAMBRECHTS ONZEKER BIJ V.W. HAMME ndllll EENDRACHT AALST: ST.-NIKLAAS KIND VAN DE REKENING? HARTVERSTERKENDE ZEGE VOOR COMAR SPORT - AALST GROOTHANDELSPRIJZEN KLUBUIT Sprint RUSTINGEN De Voorpost - 31.1.1986 - 27 ippspfm «We hebben ons doel bereikt en de halve inzet veroverd op nieuw bewijs van zijn huidige een zeer verdienstelijke wijze, na een wedstrijd tijdens fysische paraatheid. Dat trou- dewelke werd bewezen dat op het fysisch plan Eendracht wens op het veld van St.-Trui- tot de topploegen van de tweede klasse behoort. mogen we een ere-saluut brengen aan konditietrainer yan het terrein sterk inwerkte Jacques Kuterna die er in geslaagd is zijn poulains in een op <je spieren van de akteurs beste konditie klaar te stomen voor de beslissende tweede kan onderschreven worden ronde», aldus pr.-man Roger Van de Waeter als konkluzie door het feit dat St.-Truiden van de wedstrijd St. Truiden-Aalst. twee substituten moest inscha kelen voor plaatselijke spelers Aalst kwam op het Staeyen op vreesd werd dat de ex-Harel- die absoluut niet gevechtsklaar voorsprong met een kopbal bekenaar omwille van zijn gro- waren geworden wegens kram- van Geert Van Roy en na een tere gestalte zich minder goed pen. Ook Canjels nam uitein- fraaie opzet op links van Cra- zou kunnen aanpassen aan de delijk het zekere voor het on- hay en De Winne. Een doel- staat van het terrein. Nadat in zekere en verving de weg- punt dat de St. Truidenaan- de tweede helft Boffin had deemsterende Ennekens door hang niet had verwacht, maar kunnen ontsnappen aan de de frisse Moerman en Jan zeker niet onverdienstelijk was waakzaamheid van zijn bela- Hoebeeck door Moortgat. Zou vermits Aalst op het vettig ter- ger Ennekens, belast met u willen geloven dat men te •j rein de meest beweeglijke dienst speciale bewaking, werd Aalst stilaan begint te geloven k ploeg was en handig de aanval een ogenblik gedacht dat Aalst dat Eendracht, zoals het nu wist te lanceren vanuit de ver- nog te «pakken» was. Maar draait en is uitgegroeid, een I dedigingszone. Aan de basis tijdens het laatste kwartier kans maakt om door te stoten I hiervan grotendeels Hoebeeck bleek dan toch weer dat Een- naar de eindronde. Of dat een I die vanaf de start was inge- dracht nog over voldoende re- utopie is kan wellicht zondag ft schakeld. Hij kreeg de voor- serves beschikte om opnieuw a.s. uitgemaakt worden na het keur op Moortgat omdat ge- het initiatief te nemen, een derby tegen St. Niklaas, j (AM) SINT-NIKLAAS - BERGEN i Vorige week op het veld van Beringen negentig minuten Schrik van het publiek dat de lang de betere ploeg en doorlopend ook de wedstrqdma- minste fout met gefluit afstraft. ker, het voorbije weekend op eigen terrein weer helemaal Al begrijp ik de mensen hoor. I onkenbaar. Sint-Niklaas zit vandaag in zak en as. Er We komen thuis altijd eerst op 3 blijven de Waaslanders aan de Watermolendreef nog achterstand en zijn dan niet bij S zware wedstrijden. VW Hamme-Willebroek 1-1. Vanhaecke omspeelt hier handig zijn tegenstrever (vhj (^Bevordering machte weer terug te komen. En het is precies of de tegen- ledereen verwachtte tegen het tegengaat hoe moeilijker gander dat ook voelt. Van- staartploeg Bergen eindelijk het wordt. In de uitwedstrijden aa*> du»zejid toeschou- een nieuwe thuiszege voor de spelen we rustiger en kunnen wers' Hoeveel komen er bij ploeg van trainer Novak en.de we eerst even de kat uit de on?.^9„ vol8ende thuiswed- ecrste gevaarlijke akties kwa- boom kijken. Hier spelen we stnJd- men er ook via geel-blauw. allemaal toch zo nerveus. (h.a.) Vandenhende liet de kans op een vroeg doelpunt echter liggen. En dan waren er de Waaltjes die hun eerste jaar in tweede klasse misschien nu toch nog kunnen redden. Met snelle en bekoorlijke bewegingen sloe gen ze de amper duizend toe schouwers rond de verkleumde oren en Sint-Niklaas ging in eigen huis weer ten onder. Na een kwartier moest de onzeke re, maar wie zou in de gegeven omstandigheden anders reage ren, doelman De Maeyer zich al gewonnen geven. En Sint- Niklaas moest de schande nog verder verdragen want Bergen bleef het overwicht opeisen. Na minder dan een halfuur stond de verbouwereerde De Maeyer opnieuw in het net te vissen. Ook in de tweede helft bleef het betere spel van Bergen komen en toen scheidsrechter Sercu het einde van de, voor de thuisploeg trieste bedoe ning floot bleven er geen vijf honderd getrouwen meer om de antihelden van het terrein te fluiten. Doelman De Maeyere werd helemaal niet met alle zonden beladen en dat was maar goed ook want wie speelde bij Sint-Niklaas echt wél op niveau? "Het is onbegrijpelijk. Op verplaatsing halen we toch ruim drievierde van de punten. Wanneer we thuis even goed zouden presteren staan we nu zeker mee vooraan. Maar het lukt echt niet. En hoe langer Zondag a.s. is Sint-Niklaas op bezoek in het P. Cornelisstadion te Aalst. Wordt de overkomst van de Klaasjes een zoete weerwraak voor de poulains van Leo Canjels, die tijdens de heenronde in de hoofdstad van het Waasland een zware 4-0 nederlaag inkasseer- den? Het ligt volgens velen in de lijn van de verwach tingen dat Sint-Niklaas de rekening zal gepresenteerd krijgen. De kaarten liggen inderdaad voor beide teams totaal anders. Het begin van de terugronde is voor Aalst als zeer positief te bestempelen na een zwaar programma nog wel, met tegenstanders als Jet, Berchem en St.-Truiden. De grilligheid, tekend voor de heenronde lijkt verdwenen en thans is meer lijn in de Aalsterse resultaten te bespeuren. Ik hoop dat Van Roy en C° zich niet zullen laten verrassen en St.- Niklaas zullen aanpakken met dezelfde instelling en /concentratie die ze demonstreerden tijdens de voorbije toppers. Ik meen dat de ambitie om de eindronde te bereiken aanwezig is in de spelerskern. Alleen moeten de Eendrachters zich hoeden voor het onverwacht terugslaan van een zogenaamd gewond dier», een toestand waarin St.-Niklaas zich bevindt na de jongste magere resultaten», zegt public-relation-man Roger Van de Waeter. Naar alle waarschijnlijkheid zal Leo Canjels voor eigen publiek opteren voor offensief voetbal en zal hoogstwaarschijnlijk in dat verband Ennekens, toch meer defensief geschoeid, de plaats moeten ruimen voor een pion die hij zal kiezen uit het trio Hoebeeck, Moerman, El Fahem. (A. Block) HAMME - WILLEBROEK 1-1 Peter Baert, die halfweg de tweede helft inviel voor de gekwetste Ronny Lambrechts, is auteur geworden van een doelpunt dat zjjn ploeg de halve inzet opleverde. Na een aktie, opgezet door Frankie Vanhaecke, kwam hij in bezit van de bal. Peter haalde uit, met sukses! Voordien had Hamme al Kansen gekregen om te scoren. Dat was in de eerste helft. In die periode voerde de thuis ploeg het offensief, had welis waar moeite om de bezoeken de afweer te neutraliseren, maar kon dank zij voorberei dend werk van Franco Pirelli en Vanhaecke een paar doel kansen forceren. Doelpunten zijn er niet gekomen, hoewel de kansen wenkten. Dat was even voor het halfuur wel het geval toen een gepast inzenden van Robbie Smet, noch door Luc Schuddinck, noch door Frankie Vanhaecke kon wor den afgerond. Even voor rust verwachtte iedereen een doel punt toen Vanhaecke op de doelman had geschoten en de terugkaatser in bezit van Schuddinck kwam die dé kans verkeek. Toen kort na de hervatting een foutieve ingreep van De Wilde op Moorthamer een pe nalty en een doelpunt tot ge volg had, kantelde de wed strijd. Hoewel de gasten geen initiatieven namen en meer oog hadden op het verdedigen van de voorsprong, kon Ham- me zijn wil niet opdringen. Van enige kombinatie was geen sprake en al te vaak wer den duels verloren. Het leek op een nederlaag uit te draai en, tot vijf minuten voor tijd, de enige kans die er voor Ham- me nog kwam, door invaller Baert werd binnengeschoten. Intussen had Franco Pirelli zich al een paar keer in on gunstige zin laten opmerken. In de slotminuut trakteerde hij een bezoeker op een aanslag. Er volgde een uitsluiting die iedereen, vriend en tegenstan der, meer dan terecht vond. «De eerste helft etaleerden we behoorlijk voetbal, maar de kansen die we kregen heb ben we niet benut», zegt oe- fenmeester Willy Meersman. «Na de hervatting zijn we niet meer tot kombineren ge komen. Te vaak verloren we duels. Hierdoor kwamen we in moeilijkheden. Ik moet eraan toevoegen dat we pech hebben gekend.» Doelman Johan De Wilde vond de strafschop een licht zinnige beslissing van de scheidsrechter. «Ik betwijfel of die man wel goed gezien heeft wat er gebeurde. Ik ging in duel met een opponent, waar mee ik in botsing kwam. Pas toen de bal naast het doel over de lijn ging, klonk een fluitsig naal. Ik was verrast over de beslis sing. Globaal bekeken zijn we een punt verloren. Voor de rust hadden we een voor sprong kunnen realiseren. In dat geval zou de match een andere wending hebben ge kend. De bezoekers waren uit op een punt. Zij organiseerden een afweer die moeilijk te doorbreken'was. Eens op ach tervolging kregen we het moei lijk. Ik vreesde voor een onlo gische nederlaag. Uiteindelijk mogen we ons tevreden prijzen dat we nog een punt haalden.» Dirk Verbustel mocht zich bij het verlaten van het veld gelukkig achten. Op weg naar de kleedkamer trapte hij een tegenstrever aan. Waarom was zoiets nodig? Ook dat had een zware scheidsrechterlijke sanktie voor gevolg kunnen hebben. De zenuwen bedwin gen is wat sommige Hamse voetballers nu maar eens moe ten leren. Wat o.a. Pirelli deed is niet goed te praten. Bij een schorsing, die er allicht zal vol- JEUGD KAMILLEKES AALST - STANDAARD ELEN 3-1 Op een bespeelbaar, doch door de aanhoudende stortbui en erg zwaar geworden veld hadden de Kamillekes het las tiger dan gewoonlijk om hun tegenstrevers klein te krijgen. Bovendien konden de trainers Danny Van Pottelbergh en Willy Erauw ditmaal slechts beroep doen op elf spcelstert- i jes: ziekte, schoolreis en straf j wegens 'buis' hielden lelijk huis in de gelederen van de jonge Kamillekes. Zo moest opnieuw goalget- ter Sandra Daghuyt noodge- dwongen onder de lat zodat ISaskia Molly en Nathalie Erauw het vooraan lastig had den om tot goede kombinaties te komen. Maar toch was het ondanks die tegenvallers na ze ven minuten al raak: Hilde Van Caelenbergh gaf een van I haar vlijmscherpe passen weg j cn Saskia Molly maakte daar gretig gebruik van om de 1-0 op het skorebord te prikken. Ei zo na werd het drie minu ten later al 2-0, maar ditmaal kon de knapspelende Saskia slechts in het zijnet mikken. Aan het kwartier besloot de- 1 zelfde Saskia naast na een knappe soloren. Tussendoor kwam Elen af en toe voor het Aalsterse doel opdagen maar een goedspelende Kamillekes- verdcdiging had weinig moeite om het Limburgse gevaar te bezweren. Tijdens de tweede speelhelft ging Esmeralda Van der Spee- ten tussen de palen staan en kwam Sandra Daghuyt voor meer verluchting zorgen in het Aalsters aanvallend komparti- ment. Dat resulteerde al met een in een gevaarlijke aanval van de Kamilles, die uiteinde- Damesvoetbal. Sandra Van Waeyenbergh één van de ve le goede jeugdspeelsters van de Kamillekes (da) lijk door Sandra Daghuyt in het grijze Aalsterse wolkendek werd getrapt. Het zou trou wens tot de twintigste minuut duren alvorens het evenwicht van de thuisploeg in een twee de doelpunt werd omgezet. Saskia Molly ging er in haar eentje vandoor, liep het straf schopgebied binnen, tempori seerde daar even en trapte dan de bal heel kalm tegen de net ten. Wat later ging een mooi samenspel Daghuyt-Molly- Van Caelenbergh tenslotte naast het doel en twee minuten voor het eindsignaal kwam Elen na een counter tegen de gang van het spel in tot 2-1 terug. Een persoonlijke poging van Saskia Molly bracht de stand evenwel op 3-1 en daar zou in de resterende zestig se- konden geen wijziging meer in komen. Kamillekes Aalst: Sandra Dag huyt; Sandra Van Waeyen bergh, Sandra De Nijs, Jessica Van den Bossche en Cindy De Cooman; Kristel Keselaer, Es meralda Van der Speeten en Hilde Van Caelenbergh; Lies- beth Willockx, Nathalie Erauw en Saskia Molly. Cyriel Temmerman Voor de verplaatsing naar Zottegem laat VW Hamme zijn elftal ongewijzigd. Onzekerheid heerst er omtrent Ronny Lambrechts. Hij verliet vorige zondag vroegtij dig het veld wegens een verrekking. Peter Baert die zijn rol overnam werd later auteur van de gelijkmaker. Wegens een kursus die hij een aantal weken volgt, verschijnt Lambrechts de dinsdagavond niet op de training. Hierdoor bleef Willy Meersman in het onge wisse over de evolutie van diens kwetsuur. Ronny Lambrechts is een intelligent en taktisch sterke voet baller. Bij het aangeven is hij onzuiver wat in de middenlinie tot balverlies lijdt en in de kaart van de tegenstrever speelt. Hij werd door VW Hamme voor een seizoen aangeworven. Alvorens beslist wordt over een mogelijke verlenging zullen tekortkomingen en positieve kanten worden overwogen. Indien Lam brechts deze week niet fit wordt bevonden vertrekt Peter Baert als titularis. Oefenmeester WiUy Meersman heeft met Franco Pirel li van gedachten gewisseld en hem op zijn onverant woorde daad gewezen. Zoals gemeld werd hij vorige zondag in de slotminuut uit het veld gestuurd voor een aanslag op een tegenstander. Willy Meersman kan begrip opbrengen voor een ongelukkige reaktie, op voorwaarde dat die wordt uitgelokt. Vorige zondag was dat niet het geval. De Gentse Italiaan mag zich aan een aantal weken schorsing verwachten. Temeer omdat het niet de eerste keer is dat hij onsportief reageert en wordt uitgesloten. VW Hamme onderschat SV Zottegem niet, dat de laatste weken gunstige resultaten behaalt. Het beseft dat een algehele inzet noodzakelijk zal zijn, wil men niet met lege handen de terugreis aanvangen. Vermel den we tot slot dat Eric Amelinckx en Ronny De Beule, terug uit kwetsuur, de trainingen hebben hervat. VW Hamme besliste tevens om de wedstrijd tegen Wervik, voorzien voor zondag 23 februari, naar de zaterdag om 15 u te vervroegen. VW HAMME: De Wilde, Van Buy ten, Morin, Verbus tel, Geldof, Lambrechts Vermeir, Smet, Vanhaec ke, Schuddinck, Pirelli, (Van Hemelrijck, Baert). E.G. gen, is VW Hamme de dupe. Hoog tijd dat de roodharige Italiaan dat eens gaat beseffen. Te vermelden valt nog dat de belangstelling voor dit treffen vrij groot was. Dat had allicht voor een stuk te maken njet het feit dat er in de lagere afdelingen niet werd gevoet- bald. Heelwat voetbalfans, die yfy Hamme-Willebroek. Robbie Smet knalt naar het doel gewoonlijk uitwijken naar een provincialer, hadden voor de gelegenheid de weg naar Ham me ingeslagen. Zonder een wedstrijd van hun eigen ploeg zaterdag 22 februari om 15 u. ploeg die een stevige weer- Omwille van een feest werd de stand zal bieden en blijkbaar te missen, hebben ze nogmaals match met een dag vervroegd, nog altijd ambitieus is. de kans om de vierdeklasser aan het werk te zien en wel op Het Westvlaamse Wervik. komt dan op bezoek. Een VW Hamme-Willebroek 1-1. Wuiten Lambrechts knalt op doel, maar de bal gaat naast (vh) VW Hamme-Willebroek 1-1. Schuddinck tracht een maat te bedienen (vh) VW Hamme-Willebroek. Pirelli gaat er alleen vandoor. Dat was echter niet zijn enige wapenfeit in de match vh) C.S. Aalst, dat nog steeds voorlaatste geklasseerd staat, heeft na de zege op Asse terug hoop het behoud in tweede klasse te kunnen verzekeren. Asse werd in alle lijnen over klast. Aalst was veel sneller op de bal en toonde zich het bete re vijftal. Vooral Karei De Jaeger toonde zich onhoud baar. Sinds de Aalsterse top scorer er terug bij is, draait Comar op volle toeren. De eerste twee goals nam hij voor zijn rekening en het vierde doelpunt was werkelijk een pa reltje. Aan de rust stonden de Brabanders reeds met forfait- djfers in het krijt. De Schrij ver en Rauwet scoorden de overige goals. Na de herne ming kreeg men hetzelfde spel- beeld met een vlot combine rende Aalsterse ploeg die tot 0-9 uitliep. In de slotfase redde de thuisploeg nog de eer uit strafschop omgezet door Van Den Eede. Met twee opeen volgende thuiswedstrijden te gen Gentbrugge en Drogenbos voor de boeg moet C.S. Aalst de positieve lijn kunnen door trekken. V.L.J. voor Klein Antwerpenstraat 36 EIGEN FLOCK en LEBBEKE DRUKDIENST Tel. 052/35.72.45 4/529-AS ST. TRUIDEN - E. AALST 1-1 VOETBAL

De Voorpost | 1986 | | pagina 27